Provincie wil snel woonwagencentrum Tennis-dames Be Fair naar hoofdklasse B Twijfel over zin intentie verklaring Expositie Oud-W’veen duurt 2 dagen langer Maarten van In raadzaal van het gemeentehuis Evergreen Jazzband in de Passage Koffiebar Voorlichting Schieland Fietsvierdaagse start maandag in Boskoop Schilderijen verkoop in Florida/Boskoop Velzen scoort enige doelpunt I 8 Kort geding tegen Mulder I IB KS glastuinders ’’Waarom geen MAB-plan?” ’’Geen duidelijke waardevermindering eigendommen” De Stormvliegers Promotie van jeu de boules H.V.O. breidt uit RPiow ^3 Overleg Commentaar Lokatie Stichting F' Mo <i Mi i süll Ir til I i de ge- WADDINXVEEN - Op de agenda 1De volgorde van ondertekening wijkt raad een brief geschreven over de te te kenen intentieverklaring. De brief, waarvan een afschrift is ge- WADDINXVEEN - Met 7-1 heeft het voetbalteam van restaurant De Gouwe Pagina WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond is er vanaf kwart voor acht weer de wekelijkse avond in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nes se. Op deze avond komt Ronald Begeer een praatje houden over het thema ’’Volgen (van Jezus)”. oneren. Hij is van mening dat Mulder hem ook op verlof had kunnen sturen, met behoud van salaris. De reden van de schorsing is hem onduidelijk, ook wijst hij de kritiek op zijn functioneren van de hand. ’’Bovendien komt Mulder met niet ter zake doende argumenten. Daarom wil ik dat de schorsing wordt opgeheven en onderhandeld wordt over ontbinding van de arbeidsovereenkomst”, aldus Gillissen. Zijn huidige overeenkomst loopt tot september 1993. Het kort ge ding dient komende donderdag in Den Haag. en heeft daardoor een goed op elkaar ingespeeld elftal. Dat deze wedstrijd leeft bij beide be drijven blijkt wel uit het feit, dat bij de Gouwe Dis de eigenaar Maarten van ter en Wethouders, wil - aldus de slotzin - een positieve inbreng leveren in de be sluitvorming over deze zaak. Zoals be kend ijvert het Brugcentrum voor het maken van een koopcentrum voor Waddinxveen door één loop- en koop- gebied te maken tussen de Passage en het Brugcentrum. van WSE. De Gouwe Dis was al weken van te voren bezig om regionale spelers te werven om zo sterk mogelijk in het veld te komen. Vandien speelt regelmatig, had net het In het provinciale streekplan en WADDINXVEEN - Komende zater dag zal het weer extra gezellig worden in het winkelcentrum ”de Passage” wan neer de Evergreen Jazzband tussen 10.30 en 16.30 uur op diverse plaatsen zal optreden. Met het oog op Vaderdag zorgt de win keliersvereniging in samenwerking met parfumerie Mieke voor een gezellig koopfestijn. Bij Mieke wordt de nieuwe geur van Yves Saint Laurent geïntroduceerd die de naam ’’Jazz” heeft gekregen. De nieuwe geur zal door een tweetal gastvrouwen worden gepresenteerd en er zullen gratis monsters worden uitge deeld. BOSKOOP - Van maandag 20 tot en met donderdag 23 juni wordt de Boskoopse avondfietsvierdaagse gereden, met iedere avond een af stand van 30 kilometer. Gestart wordt vanaf 18.00 uur bij het Praat huis in Snijdelwijk. Het inschrijf geld bedraagt 5 gulden, groepen van minimaal 15 personen betalen een (gereduceerde) groepsprijs. Inschrijven vooraf is nu reeds mo gelijk in het Praathuis of bij de rij wielhandelaren Pos Snijdelwijk, Hoogduijn en Nomen. In Wad dinxveen bij Frans Versluis. Voor de organisatie tekent Toer club Avanti. Dames 3 van Be Fair van links naar rechts: J. Boonstoppel, W. Hogenelst, J. Vis, M.J. van Peet en J. H. L. van Hooft. Dit bestemmingsplan, dat uitgaat van een nieuw woonwagencentrum met ma ximaal 14 standplaatsen en bijbehoren de voorzieningen ter vervanging van het tijdelijke centrum aan de Sniepweg/ Dreef, werd door de gemeenteraad vastgesteld op 26 oktober vorig jaar. Daarop wendde het college van B. en W. zich tot het college van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland om er goedkeuring over te krijgen. De Provin ciale Planologische Commissie (PPC) boog zich er drie maanden geleden over. tabel geacht. Van wezenlijk nieuwe zwaarwegende omstandigheden die er toe zouden nopen om thans een her nieuwd onderzoek in te stellen naar an dere locaties is naar hun oordeel geen sprake. De toetsing dient zich dan ok te beper- woonwagencentrum in de uitoefening ken tot de vraag of deze locatie uit een Het gaat hier om een intentieverklaring van de gemeente Waddinxveen met de projectontwikkelaar MAB Projecton twikkeling BV in Den Haag en de beleg ger, het Pensioenfonds voor de Metaal industrie, dat gezamenlijk de handen uit de mouwen zal steken om ten westen van het huidige winkelcentrum ”de Pas sage” een winkeluitbreiding te realise ren. D egeschiktheid van de ter discussie staande plaats als vestigingslocatie voor een woonwagencentrum is vlgens de provincie reeds ter gelegenheid van het bestemmingsplan Landelijk Gebied West uitgebreid aan de orde geweest en als zodanig door GS en de Kroon accep- Dames 1 van Be Fair van links naar rechts: W. Boom, E. van Tol, A. van Erk, N. Vermeulen en R. v.d. Maas. glastuinbouwgebieden te kunnen ber gen en op verantwoorde wijze te kun nen afvoeren. De hieraan verbonden kosten dienen door middel van belastingheffing te worden opgebracht. Gelet op het feit dat de afgelopen jaren specifiek voor de glastuinbouw reeds kosten zijn gemaakt en gezien de investeringen ten behoeve van deze bedrijfstak in de nabije toe komst hebben ons tot de conclusie ge leid dat er - vooruitlopend op de kosten- toedeling op grond van de komende wa terschapswet - aanleiding bestaat te ko men tot een extra omslag (belasting) voor de glastuinbouw. De twaalf protesterende Waddinxve- ners kwamen met hun bezwaren tegen het woonwagencentrum op de proppen toen de eerste herziening van het be stemmingsplan in november ter inzage had gelegen. Eerder klopten ze met hun bezwaren ook aan bij de gemeenteraad, maar dat leidde niet tot voldoende aan passingen van het beoogde centrum, vandaar dat ditmaal naar het Haagse Provinciehuis werd gestapt. De Waddinxveners hebben bezwaar te gen de voor het woonwagencentrum ge kozen locatie en menen dat die keuze voortvloeit uit inmiddels achterhaalde ontwikkelingen. Zij vinden dat betere alternatieve plaatsen aanwezig zijn, met name in het nog onbebouwde westelijke deel van de wijk Zuidplas. Aldaar zou een betere integratie met de woonomgeving mogelijk zijn dan op de thans gekozen plaats, waar conflicten tussen hun agrarische bedrijfsbelangen en de belangen van de woonwagenbe woners kunnen ontstaan. Verder vrezen zij waardevermindering van hun woningen en bedrijven. Ten slotte merken zij op dat de wijziging naar aanleiding van de door één van hen ingediende bezwaren volstrekt ontoe reikend zijn. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 JUNI 1988 I; ZEVENHUIZEN- De postduivenver eniging De Stormvliegers uit Zevenhui zen hield zondag een wedvlucht uit Moeskroen. Wegens het slechte weer in Orleans werden de duiven terugge bracht naar Moeskroen, 170 km. De duiven werden gelost om 14.30 met een N.O. wind. Aankomst le duif T. en A. Looyen 17.08.26 met een snelheid van 1062.333 mrt. per min. laatste duif 17.35.30. Uislagen: T. en A. Looyen 1-62-83-85-94-116; H. Brands 2-22; comb, de Graaf v. Rijs 3- 81-89-114; M. Jongenelen 4-87-95; M. v.d. Wiel 5-43; C. Zweere 6-11-28; N. 1 Koppenaal 7-16-51-65-73; J.S. Hey- koop 8-10-66-68; J. Stofberg 9-50-96- 101J. Hoevelaken 12; R. de Ruyter 13- 27-79-102-104; E. Strijdhorst 14-55-99; comb. C.B.J. 15-41-45; M. Strijdhorst 18-38-54-56-78-86-88-106; M. Heems- bergen 19-63-115; B. Breedijk20; D.C. den Hertog 21-103; G. Jongenelen 23; 'KI. Koppenaal 24-33-35-37-48-52-74; G. Brands 25-93-110; A. Breedijk 26- 82; L. v. Erk 29-39-40-61-107; J. v.d. Berg 30-31-77-98-109; C. Nobel 32-34-; A. Klazing 36-80; M. v. Rijk 42-111; J. de Oude 46-49-67; S. Duursma 47-72- 76; comb. J en J 53-64-90-108; D. Kro nenburg 57-58-117; C. v.d. Graaf 59; W. Breedijk 60-92-100-105; Th. v. Hey- ningen 69; L. Stolk 70-71; S. v. Noort 75; Joh. Breedijk 44-84-91-112-113; B. Koole 97. Toen VVD-wethouder K.W.Th. van Soest vorige week dinsdagmorgen de expositie officieel opende was er nog sprake van dat de tentoonstelling van miniaturen, oude foto’s en gereed schappen vandaag - woensdag 15 juni - zou worden gesloten. Met medewer king van het gemeentebestuur kon er aan deze periode nog twee dagen wor den toegevoegd. De overzichtstentoonstelling laat vol gens alle bezoekers aan de hand van fo to’s, bouwmodellen en attributen het verleden heel goed herleven. Er wordt dan ook een best aardig beeld gegeven van Waddinxveen van toen. Jongeren krijgen door de modellen van verdwe nen gebouwen, huizen en molens een idee over de tijd van vroeger. Wethouder Karei van Soest repte dan ook over een bijzondere tentoonstel ling, die laat zien dat Waddinxveen in derdaad veel is veranderd, dat er veel is gebouwd, dat er meer voorzieningen zijn bijgekomen en dat het inwonertal fors is toegenomen. Hij vindt het een goede zaak op z’n tijd om te zien naar wat is geweest en toonde zich trots met het ruim 750-jarig bestaan van Wad dinxveen. De liberaal knoopte hieraan de oproep om zuinig te zijn op het loka le verleden. De expositie in de raadzaal, een bewon- derenswaardige krachtsinspanning van Theo Lam van de Wingerd en mede on dersteund door het RTW-radiopro- gramma ”Van toen naar nu” met Henk van Willigenburg en Nel Witte, kan worden gezien als een vervolg van de ac tiviteiten van de Stichting Museum Oud-Waddinxveen, die in februari 1972 werd opgericht en eigenlijk nog nooit is opgeheven. De stichting hield zich bezig met het op sporen, verwerven, bewaren en in standhouding van museumwaardige Waddinxveense materialen. Omdat er toen nog beschikt kon worden over een eigen ruimte in de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost, waar geregeld exposities gehouden wer den, lukte het de belangstelling voor het verleden telkens zichtbaar te maken. Maar de uitbreidende bank had die ruimte ook nodig en zo kwam er een einde aan het actieve leven van de Stich ting Museum Oud-Waddinxveen. Wel licht dat dit orgaan nieuw leven in kan worden geblazen, een streven dat de ge meente met een financiële bijdrage best wil steunen. Een eigen ’’museum” acht wethouder Karei van Soest niet haal baar. BOSKOOP - Na Het Trefpunt in Wad dinxveen wordt nu zaterdag 18 juni van 10.00-17.00 uur een schilderijenverkoo- pexpositie gehouden in Florida aan de Rozenlaan in Boskoop. De organisatie is in handen van Ronen Kunstimport. Op deze dag heeft men gratis toegang tot de expositie en kan men meer dan 300 schilderijen bekijken. Olieverfdoe- ken met vele verschillende motieven; bloemen-landschappen-zeegezichten- stillevens-modeme werken-portretten. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De door twaalf omwonende Wad dinxveners ingediende bezwaren tegen de vestiging van een nieuw woon wagencentrum achter de Tweede Bloksweg/Tuinbouwweg zijn, zoals al eerder kon worden bericht, door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ongegrond verklaard. Ze hebben dus onder aanvoering van hun Goudse advocaat mr. H.J. Suyver vergeefs storm gelopen tegen de nu vastgestelde eerste herziening van het bestemmingsplan Landelijk gebied West. ‘i van de volgende week woensdag avond te houden gemeenteraadsvergadering staat als punt 13 vermeld het voorstel van B. en W. tot het ondertekenen van een intentieverklaring met betrekking tot het centrumbeleid. WADDINXVEEN - Het eerste dames team van Be Fair-tennis is gepromo veerd naar de hoofdklasse B van de KNLTB, afdeling Rotterdam. Een pri ma resultaat van de Be Fair-dames. De promotie werd behaald door een goede 4-1-overwinning op Westrak 12 uit Oude Tonge. De schilderijen zijn gemaakt door jonge Dames 3 moest op bezoek bij IJsselpark schilders uit binnen en buitenland (Ita- lië-Spanje-Griekenland en sche landen). 1..„2 verkoopexposities georganiseerd door het hele land. Het valt daarbij op dat er veel belangstelling voor is. De expositie wordt druk bezocht en er wordt gekocht want de prijs van een schilderij is laag. oogpunt van ruimtelijke ordening aan vaardbaar is. ”Die vraag beantwoorden wij, mede onder verwijzing naar de eer dere opvattingen van gedeputeerde sta ten en de Kroon hierover, bevestigend. Daarbij tekenen wij aan dat wij de door de raad - ter tegemoetkoming aan de be zwaren van één der reclamanten - aan gebrachte wijzigingen voldoende vin den”. ’’Voorts komt het ons voor dat van een duidelijke waardevermindering van de eigendommen van reclamanten geen sprake zal zijn. Ook is ter zitting niet aangetoond dat een aantal reclamanten als gevolg van de vestiging van het - j. -. r van hun tuinbouwbedrijf zullen worden beperkt”. Niettemin kunnen reclamanten altijd ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Or dening een verzoek om schadevergoe ding bij de raad indienen. ’’Tenslotte merken wij op dat wij een spoedige re alisering van het woonwagencentrum, mede gelet op de taakstelling die voor Waddinxveen uit het Provinciaal Woonwagenplan voortvloeit, uiterst ge wenst achten. Wij vinden derhalve de bezwaren ongegrond”, aldus een kern-. Dis aan de Zuidkade in het jaarlijkse achtig GS. treffen tegen de spelers van Assurantie- bedrijf Vandien Verzekeringen in Al- phen aan den Rijn het onderspit moeten delven. Het enige doelpunt van de hore- camensen was afkomstig van restaura teur Maarten van Velzen, die daarmee nog een beetje de eer van zijn eethuisje wist te redden. ’s Winters speelden de teams al in de BOSKOOP - Voormalig directeur J. Gillissen heeft tegen Mulder Boskoop zaal, maar nu gebeurde dat op het veld NV een kort geding aangespannen. Hij is voor de tweede keer door Mulder ge schorst. De eerste keer was in juli vorig jaar. Er was kritiek op het functioneren van Gillissen als directeur van het Bos koopse bedrijf. Hij werd toen oog- Rohda-bedrijventournooi achter de rug evolgd door K. Kranenburg. Gillissen meldde zich vervolgens ziek, waarna de schorsing werd opgeheven. Toen hij zich onlangs genezen meldde, volgde opnieuw een schorsing. Gillissen (56) meent dat de schorsing Velzen meespeelde en dat bij Vandien hem schaadt in zijn persoonlijk functi- directeur Jacques Leeflang op trad als grensrechter. In de eerste helft waren de ploegen goed tegen elkaar opgewassen en ging de rust in met een 2-0 stand voor Vandien. Na de rust liep Vandien al snel uit naar 4-0. Bij het wisselen van spelers stond De Gouwe Dis op een moment met 12 man op het veld. Dat gaf direct die extra kracht die nodig was, zodat Maarten van Velzen met een bekeken boogbal de stand kon brengen op 4-1. Hierna ging de conditie meespelen en werd de eindstand gebracht op 7-1 voor Vandien. zin is van de aan het Raadhuisplein op gestelde intentieverklaring. ’’Waarom nodigt de gemeente MAB Projecton twikkeling BV niet gewoon uit met een plan te komen?”. ”Uit het stuk blijkt dat MAB door de gemeente en de belegger is aangewezen als ontwikkelaar en realisator van de eventuele westelijke uitbreiding van de Passage. Is daarmee niet reeds de inten tie uitgesproken die in de nu voorliggen de verklaring bedoeld is?” In de brief aan de raadsleden vragen de Op het moment dat de raadstukken vo- winkeliers in het Brugcentrum bij de he rige week vrijdag werden verpreid was handeling van de intentieverklaring het voorstel nog niet beschikbaar in ver- aandacht te willen besteden aan de vol band met het afronden van het overleg gende drie aspecten: tussen de drie partijen. Vooruitlopend daarop heeft de winkeliersvereniging 1. De volgorde van ondertekening wijkt Winkelcentrinn Brug aan de gemeente- af van hetgeen bij een dergelijke over- - eenkomst gebruikelijk is. Waaron wordt ontwikkelaar en belegger niet ge vraagd te tekenen voordat de gemeente stuurd^aan^hetjCollege van^Burgemees- zicft bindt? Juist in dit geval is het van belang omdat er twijfels zijn of de be legger zich zal laten binden. 2. In de intentieverklaring ontbreekt een termijn waarbinnen de ontwikke laar zal zorgen dat plannen tot stand ko men. Een limiet van bijvoorbeeld vier maanden hiervoor lijkt wenselijk. 3. Onlangs is een tweede CIMK-rapport ter sprake gekomen. Op welke datum is A c rj prtPn dit raPPort aan de wethouder van Econ- omische Zaken overhandigd? Waarom De vraag die de winkeliers rondom de js het rapport niet ingebracht bij de be- hefbrug over de Gouwe zich vooral stel- sluitvorming over de inrichting van de len is (”het geheel overziende”) wat de uitbreiding van de Passage? 22 in Capelle aan den IJssel. Na een ge- de Aziati- lijkopgaande strijd, wisten de Be Fair- dames de promotie in de laatste partij Iedere week worden er ongeveer drie uit het vuur te slepen. Met deze 3-2 overwinning promoveren zij naar de 3e klasse. Dames 4 ging op bezoek bij NLTC21 in Nieuw Lekkerland en ging er met een 3- 2-nederlaag naar huis. Dames 5 ontving thuis Lexmond 12. De Be Fair-dames speelde een sterke wed strijd wat resulteerde in een 4-1-over- winning en promotie naar de 4e klasse. Bij de heren slechts één promotiewed strijd. Heren 1 ontving ’t Slag 12 uit Zuid Beijerland en gingen na een ge- lijkopgaande strijd met 3-2 ten onder. Theo Lam bij enkele van zijn miniaturen in de raadzaal van het gemeentehuis, waar de expositie Oud-Waddinx- veen met twee dagen is verlengd. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De expositie Oud-Waddinxveen in de raadzaal van het ge meentehuis is ook nog donderdag 16 juni (10.00-16.30 uur en 18.30-20.30 uur) en vrijdag 17 juni (10.00-16.30 uur) geopend. De tentoonstelling is met twee dagen verlengd vanwege de grote belangstelling. In het weekeinde waren er al tegen de 600 bezoekers langs geweest. k WADDINXVEEN - In de kantine van de Coöperatieve Tuinbouwveiling Gou da en omstreken aan de Bredeweg in Waddinxveen wordt maandagavond 20 juni om kwart over acht door het Hoog- heemraadschap van Schieland een 1 voorlichtingsavond voor glastuinders gehouden. In het provinciale streekplan en de ge meentelijke bestemmingsplannen zijn namelijk bestemmingen voor bepaalde gebieden gewijzigd. Veranderingen van bestemmingen maken vaak verandering van de waterstaatkundige voorzienin gen noodzakelijk. Dit geldt zeker voor de plannen op het gebied van de glastuinbouw. Schieland dient, om de plannen voor de glastuin bouw te kunnen realiseren forse inves teringen te doen. Zo dienen watergangen te worden ge graven of bestaande watergangen te worden verbreed en de bemalingscapa- citeit te worden uitgebreid. Dit is nood zakelijk om de hoeveelheid water in k Dames 5 van Be Fair van links naar rechts: W. Borst, M.J. van Yperen, G. van Dijk en S. Westerman. GOUDA - De Stichting Humanistisch Vormingsonderwijs organiseert in sep tember applicatiecursussen HVO, die opleiden tot het verzorgen van dit on derwijs in met name de hoogste klassen van de basisschool in Gouda en omge ving. Deze cursussen worden gehouden in Utrecht en Rotterdam. Het HVO in Gouda breidt zich steeds meer uit en hiervoor zijn en nog enkele mensen nodig. De cursus omvat een theoretisch jaar met ongeveer 40 dagde len, een korte stage en een praktijkjaar. De toelatingsvoorwaarden voor de cur sus zijn: ervaring in het op verantwoor de pedagogisch/didactische wijze om gaan met groepen kinderen en het zich aangesproken voelen door een huma nistische visie op mens en wereld. Voor inlichtingen: Jantien de Groot, Haas tenburg 3 in Gouda, tel. 01820-39980. WADDINXVEEN - De jeu de boules- vereniging Waddinxveen heeft na af sluiting van de landelijke competitie van de Nederlandse Jeu de Boules Bond - waarin de Waddinxveners uitkwamen met vijf triplets (teams van drie perso nen) - zeer goede resultaten. Waddinxveen 1 en Waddinxveen 2 wer den in de derde klasse 5e en He en handhaafden zich ruimschoots in de derde klasse. Van de drie triplets in de vierde klasse kwamen maar liefst twee triplets voor promotiewedstrijden in aanmerking. Waddinxveen 3 (triplet Wim Hendriks, Carla Wijbenga en Pieter Wijbenga) speelde fantastisch en verloor slechts één partijDit leverde een derde plaats op en promotie naar de derde klasse. Waddinxveen 4 (triplet Piet v.d. Made, Annie Warmelink en Adriaan Warme- link) was wat minder fortuinlijk en reik te naar een zevende plaats. Zeer hoog, maar niet voldoende voor promotie. De jeu de boule-vereniging Waddinx veen kan terugblikken op een goed af gesloten landelijke competitie. Van de vijf triplets spelen er nu al drie in de der de klasse. Vooreen zo jonge vereniging als Waddinxveen een zeer goed resul taat. Nog even geduld en het nieuwe veld aan de Alberdingk Thijmlaan is gereed en kan de kundigheid van het boulen nog verder worden opgevoerd. k k 7 7 O A ■Sb w ’•ïf >‘r» N

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 25