Stratenkorfbal tournooi Korbis Zwemtitels voor Marion van Hooft Open tennistournooi van W’veen gestart Prijzen van Van Leeuwen BV K Examens hondensport Audi verbindt De Stormvliegers De Sperwer Hardloper passeert Waddinxveen Bromfietsen blijken vaak motoren Clubtitels tae-kwondo Den Edel Wisselende visvangsten HSW-leden naam aan open tournooi Waddinxveen Vier beker- titels voor De Gouwe Slotbal van dansschool Van der Lubbe Grote werk Jonge duiven Aspiranten Spelregels Masters FXXASSCHEMAN iiii w GAAT U VERHUIZEN? WADDINXVEEN - In het tennispark De Woerd is de tennisvereniging Waddinxveen van start gegaan met het open tennistournooi. Dit grote tennisevenement duurt tot en met volgende week. Een grote teleurstel ling voor de organisatie was dat vlak voor het begin de tennisschool uit de provincie Limburg moest afzeggen. De veertien spelers hiervan leunen te gen de A-2 lijst aan. schappen zwemmen in tjet Sportfondsenbad te Amersfoort, tot tweemaal toe Nederlands kampioen zwemmen geworden. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan-van de korfbalvereniging Korbis wordt vrijdagavond 26 augustus voor de tweede maal het stratenkorfbaltournooi gehouden. OERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 4-, 'v I Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 juni 1988 SPORT. RECREATIE Het slotbal van Guus en Renée van der Lubbe in Het Trefpunt. Waarvoor De 12 prijswinnaars van Toyota-dealer Van Leeuwen BV aan de Plas- Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen da'sniffli y Het is een avond geworden vol verras singenzoals een slotbal dient te zij nEr werden danscertificaten uitgedeeld, en er wérden mensen bedahkt voor de me dewerking, maar ook de fam. Tissink van Het Trefpunt werd extra in het zon- Gedurende de eerste week wordt begonnen met het Dl en het veteranen- tournooi. Het Dl-tournooi is een veelal regionaal gebeuren, waarin jonge tennis talenten meestal hun eerste grote prestaties ver richten. Het is moeilijk hierbij namen te noemen van potentiële winnaars. Maar ten Duin van TIOD en Wim Jaap v.d. Wiel van het Goudse Be Quick staan hoog genoteerd. de leeftijdsgroepen kregen dan ook mooie radio’s overhandigd. Voor volwassenen was er de ”Raad- waar-ie-vandaan-komt”-kwis, waar dan ook honderden mensen aan hebben deelgenomen. Bij de dames zullen o.a. Corinne Vrij enhoek, de clubtalenten Stephanie van Munster en Yvonne Ivens van de partij zijn. Pikant gegeven is, dat het oude club jeugdtalent Ingeborg v.d. Kerk, die thans successen in het Brabantse viert, haar klasse in Waddinxveen ten toon zal spreiden. grote werk in de Bl, B2 en Cl categorie. In de sterkste speelsterkte categorie zul len vele prominente spelers/sters uit de districten Rotterdam, Den Haag, Lei den, Utrecht, Noord Brabant en Lim burg te bewonderen zijn. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulp middelen. De tweede week, vanaf 3 juli begint het A A A A 4 A De jonge duiven werden op 18 juni in Roosendaal om 10.45 uur gelost. Aan komst eerste duif 11.43 uur. In concours 1309 duiven. Uitslagen: C. v.d. Graaf 1; M. van'Rijk 2; C. Zweere 3-5-6-8-9-13-14-17-20-22; A. Clazing 4-16; S. v.d. Noort 7; T. en A. Looyen 10-18; N. Breedijk 11-21, H. Brands 12; M. Strijdhorst 15-19; D. Kranenburg 23; M. Jongenelen 24; J.S. Heykoop25. Groep 1: 8-9 jaar: 1. Roel van Dam, 2. Ekke de Boer, 3. Robbie Severien. Groep 2, 11-12 jaar: 1. Marjolein Ver schuur, 2. Evert van Dam, 3. Mark v.d. Hoeven. WADDINXVEEN - Na de pupil- len-meisjes en de dames-jeugd- ploeg zijn ook de heren-jeugdploe- gen en heren 7 van De Gouwe wa terpolo winnaar geworden in de be kerfinale van de KNZB-kring Gou we-Rijnstreek. De pupillen speelden tegen SZ PC en wonnen deze wedstrijd met 7-6. De dames-jeugdploeg speelde de finale-wedstrijd tegen AUcema- de A. De uitslag was 5-1 in het voordeel van de dames van De Gouwe. Eerder waren reeds verslagen BZC A (15-0) en LZ 86 A (1-5). De heren-jeugdploeg kwam in de fina le uit tegen MZV/Baanders A en pakte de beker door met 7-2 te win nen. Eerder waren reeds verslagen de ploegen van BZC A (5-1) en Ka twijk A (9-4). De heren 7 (het veteranenteam) speelde voor de 3e keer in de finale en kwam ook dit jaar (net als de vo rige twee keer als sterkste team het water uit. De wedstrijd tegen De Zijl/LGB 5 werd met 6-3 gewonnen. Eerder waren reeds verslagen de ploegen van SZ PC (5-20), Barracude 2. (1-11), AZC 6 (0-13), SZ PC 1 (8-2) en Donk 3 (3-7). Door 4 van 8 bekers te veroveren hebben De Gouwe-teams weer eens aangetoond dat ze in de kring behoorlijk meedraaien. Zeker de prestaties van de jeugdteams zijn een goed teken. De heren 1 en 2 en dames 1 zijn ge promoveerd en de aanvulling van uit deze jeugdteams is noodzake lijk. teiten die de KNLTB in samenwerking met het Westduitse topautomerk heeft geïnitieerd. De Audi Ranglijst heeft in de twee jaar dat deze lijst wordt gehan teerd ?en vaste en niet meer weg te den ken plaats ingenomen in het Nederland se tennis. Michiel Schapers won zowel in 1986 als in 1987 de aan de Audi Ranglijst ver bonden eerste prijs, een Audi 80 voor een heel jaar in bruikleen. Bij de dames waren het Nicole Jagerman in 1986 en Hester Witvoet in 1987, die een jaar Voor de deelnemers worden er vooraf oefenwedstrijden gespeeld. De avon den hiervoor zijn 8, 15 en 22 augustus van 19.00-20.00 uur of van 20.00-21.00 uur. Natuurlijk mag men met meer dan één team inschrijven. Er is geen insch rijfgeld. Omdat het Stratenkorfbaltoernooi met groot enthousiasme is ontvangen heb ben de korfballers besloten er een jaar lijks terugkerend evenement van te ma ken. Daarom heeft Brands Wolff Ac countants een schitterende wisselbeker ter beschikking gesteld. Tevens sponso ren zij net als vorig jaar het gehele Stra tenkorfbal tournooi. Waarvoor onze hartelijke dank. weg. (Foto: Van Leeuwen BV). Aanvallen mag je alleen als je tegen- stander(ster) ver genoeg van je af staat. Verdedigen: Dit is: die heer of dame verdedigen, die je als tegenstander aan het begin van de wedstrijd hebt geko zen. Als je tegenstander wil scoren, moet je voordat hij/zij de bal los heeft de handen omhoog hebben en wel zo dichtbij, dat het mogelijk moet zijn om de schouder aan te raken. Een heer mag geen dame en de dame mag geen heer verdedigen. Een heer mag wel de ande re heer ’’overnemen” bij een door braak, dit geldt uiteraard ook voor de dames. Wordt een heer of dame belemmerd tij dens het scoren door een duwtje in de rug of op andere wijze die niet is toege staan, kan dit worden bestraft met een strafworp. Het tournooi wordt gesponserd door Van Munster (sanitair) te Gouda, Noorlander Bouw te Leiderdorp en Van Beynum (VW en Audi-dealer) te Gouda te Waddinxveen. netje gezet vanwege hun goede zorgen. Er werden serieuze play back-nummers gebracht maar ook één van 8 minuten, die het dansen op een komische bena derde tot overgroot plezier van de vele aanwezige leerlingen. Er werd gela chen, meegeklapt en gezongen. Het hoogtepunt van de avond was een demonstratie van Guus en Renée van der Lubbe waarmee zij het publiek to taal verrastte. Niet alleen op het gebied van dansen was de verrassing groot, maar ook de kleding was verrassend mooi en geheel naar de wedstrijd-maat- staven van tegenwoordig. Het publiek keek en luisterde met open mond. Het geheel werd omlijst door ge zellig dansen en een leuk versierd Tref punt. Het kon niet meer stuk; een pracht slotakkoord van een heerlijk sei zoen”, aldus Renée van der Lubbe. Noordzeekanaal. De vangst was ook niet best te noemen. De eerste vijf wa ren: 1. R. Jenner (6320 gr), 2. A. van Leeuwen (4750 gr), 3. W. Houtman (3060gr), 4. H. de Haan (2760gr), 5. M. Reichard (2700 gr). Als laatste werd zondag gevist in de Ou de Rijn. Hier was het resultaat weer vrij goed. De eerste vijf waren: 1. M. Rei chard (4520 gr), 2. J. Verhoef (4350 gr), 3. M. Kers (3900 gr), 4. J. v. Egdom (2480 gr), 5. W. v.d. Wal (2020 gr). De eerstvolgende wedstrijden zijn voor de zomeravondcompetitie dinsdag 28 juni in de Oude Rijn (7 uur n.m. aan het water), voor de zondagcompetitie zon dag 3 juli in het Aarkanaal (7 uur aan het water) en voor de zomercompetitie zaterdag 9 juli in de Heimanswetering (vertrek 5.30 uur van het NS-station). Vorige week zaterdag werden bij Van Leeuwen alle prijzen uitgereikt: 1. Weekend Center Parcs: Mevr. A. Hoogerbrug uit Boskoop; 2. Dagje De Efteling, Kaatsheuvel: Fam. W.V. Erk uit Zevenhuizen; 3. Diner voor twee: Fam. A.D.M. van Soest uit Waddinx veen. Voor het stratenkorfbaltournooi van Korbis wordt er gespeeld op een veld van 40 x 20 meter, verdeeld in 2 vakken. De korven staan op een hoogte van 3,50 meter, 1/3 van de achterlijn geplaatst. In elk vak staan 4 spelers(sters) 2 dames plus 2 heren. In het ene vak wordt aan gevallen in het andere vak wordt verde digd. De andere partij andersom. Elke ploeg heeft een aanvoerder(ster). Wanneer de wedstrijd begint wordt de bal vanuit het midden van het veld in het spel gebracht. Dit gebeurt ook na een doelpunt. Men mag niet lopen met de bal, de bal uit eikaars handen slaan of afpakken, geen lichamelijk contact hebben en men mag ook niet tijdens het spel in het an dere vak komen. Het korfballen bestaat uit aanvallen en verdedigen. Aanvallen: Dit is door samenspelen de korf bereiken waar zij in mogen schie ten. Voor de wedstrijd is bepaald wie aan welke kant gaat aanvallen. (Door de scheidsrechter en de aanvoerder). ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense postduivenvereniging de Stormvliegers hield zondag een wedvlucht uit Moes- kroen. Het was de bedoeling om afgelo pen zaterdag Bourges te vliegen, 567 km, maar door het slechte weer in Frankrijk werden de duiven zondag te ruggebracht naar Moeskroen, 170 km, *waar ze om 16.00 uur de vrijheid kre gen. Aankomst eerste duif (T. en A. Looyen) 18.38.10 uur met een snelheid van 1064.124 m.p.m. Uitslagen: T. en A. Looyen 1-28-30; L. van Erk 2-5-17-25-64; H. Brands 3; N. Koppenaal 4-18-40; G. Brands 6-36; KI. Koppenaal 7-26-54-60-71-75; R. de Ruyter 8-12; C. Zweere 9-13-14-44-48- 66; J. Stofberg 10-37-53; Comb. J. en J. 11-32-38-41; G. Jongenelen 15-68; Joh. Breedijk 16-39-65-67-70-72; C. v.d. Graaf 19-20-27-51-74; J. v.d. Berg 21- 43-59; M. v.d. Wiel 22; M. Strijdhorst 23-45-49-56-63; J. Hoevelaken 24-42; Comb, de Graaf-van Rijs 29-58; M. van Rijk31; D.C. denHartog33;W. Breed ijk 34; A. Clazing 35; L. Stolk 46-47-62; Comb. C.B.J. 50-52-57-61; E.P. Ver schoor 55; M. Jongenelen 69; J.S. Heij- koop 73; D. Kranenburg 76. WADDINXVEEN - In de laatste vier wedstrijden werd door de^leden van de lang het genoegen mochten hebben in njeuwe Audi 80 te mogen sturen. Zondag waren er verder nog zeer goede prestaties van Ilse v.d. Dussen en Mark v.d. Zijden. Ilse klom op de 100 m vrij- eslag (1.06.3) meisjes ’75 op van een 15e naar een 13e plaats, waarmee zij haar PR met 1.0 sec verbeterde. Mark v.d. Zijden klom op de 200 m vrijeslag jon gens ’73 in 2.07.40 op van de 13e naar de 7e plaats (PR 2.0). Tenslotte zwom Dieter Hoofman, net hersteld van 2 weken ziekte, een goede 200 m schoolslag bij de jongens ’72. In 2.47.09 pakte hij nog twee plaatsen in het klassement, waarin hij opklom van de 14e naar de 12e plaats. De Gouwe schoolslag-zwemmer Edgar ter Braake, door een gebroken arm ge veld, moest helaas verstek laten gaan op de 100 en 200 m. Volgende week wor den de kampioenschappen in Amers foort afgesloten. Ook dan zullen de De Gouwe-zwemmers weer aan de diverse starts verschijnen. Op een aantal num mers maken zij een goede kans op een ere-plaats. Bij de heren noemen wij namen van Coen van Santen, André de Mos, René v.d. Loos en onze le team speler Edwin Baan. Afgelopen zondag was alweer de derde ronde van de langebaan-competitie voor de ’’master swimmers” van De Gouwe. Ditmaal waren de veteranen naar de Maarseveense plassen getrok ken. Op de 1000 m vrijeslag in de groep 40 jaar en ouder pakte Nico Geers (50) de overwinning in 14.27.4 en bleef daar mee ruim vijf seconden voor op zijn naaste concurrent. De tweede Gouwe-master Hans den Boer plaats in 18.02.0 waarmee hij weer een halve minuut sneller was dan in de wed strijd van vorige week. Aan het slot van de wedstrijden mocht Hans den Boer tevens een fraaie beker ontvangen voor zijn deelname als oud ste, maar zeker niet de langzaamste, zwemmer aan dit tournooi. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- (1140 gr), 5. L. Pouwer (940 gr). se postduivenvereniging De Sperwer Afgelopen zaterdag werd gevist in het nam deel aan een concours vanuit Moeskroen. Weersgesteldheid: NO- wind. Afstand: 175 km. In concours 219 duiven. Gelost om 16.00 uur. Aan komst eerste duif 18.47 uur. Laatste duif 19.08 uur. Snelheid eerste duif 1051 m.p.m. Uitslagen: D. Heeren 1-23-33-36; D. Boere 2-20-27; N. van Vliet 3-5; R. v.d. Made 4-47-52; H. Metselaar 6-10-14-15- 16-19-25-29-31-42-53-54; A.H. Kivits7; J. Verbakel 8-32; N. Hoogerdijk 9-11- 22-26-37; T. den Ouden 12-13-41-43; M. Tollenaar 17; Mevr. E.J. de Wit 18-21; D. Griffioen 24-35-45; N. van Tol 28; Mevr. G. Twigt 30; J.P. van Tongeren 34-44; E. van Beek 38-49-50; Comb. Wibo 39; C J 40; C.G. Hofman 46; D. Degenhardt 48; M. Verbeek 51; W. Breedijk. WADDINXVEEN - Welgeteld 27 com binaties hebben op het terrein van de hondensportvereniging Waddinxveen (HSVW) aan de Middelburgseweg meegedaan aan de op twee zaterdagen gehouden halfjaarlijkse examens ge drag- en gehoorzaamheid door twee keurmeesters. Over het geheel gezien werden 10 com binaties afgewezen. Bij sommige com binaties ging de hond de fout in op een onderdeel dat de hond normaal wel goed doet. Hieruit blijkt des te meer dat een hond ook zijn of haar dag moet heb ben om een goed resultaat te laten zien. Op de eerste dag bleek de heer Peverelli uit Waddinxveen met zijn golden retrie ver Tess 94 punten behaald te hebben. De 2e en 3e plaats waren respectievelijk voor G. Folsche uit Zoetermeer met zijn bouvier Bally (93 punten) en A.M. Janett uit Waddinxveen met haar labra dor Ivan (90 punten). Op de tweede dag ging de eerste plaats naar mej. Heij met haar tervuerense herder Zito. Zij behaalde 91 punten, terwijl de 2e plaats was voor de tervu erense herder Tessa van de heer Schou ten, evenals mej. Heij uit Boskoop. Derde werd de heer Krayestein uit Waddinxveen met zijn duitse herder Yori (75 punten). De HSVW heeft inmiddels haar vakan tieperiode ingezet om op zaterdag 6 au gustus weer te starten met de G en G- cursussen. Voor deze cursussen alsme de voor de puppy-cursus op de maan dagavonden, zijn nog plaatsen vrij. Indien u zich wilt opgeven voor een van deze cursussen bij de HSVW dan kunt u bellen met de secretaresse van de HSVW, tel. 01827-5190 of de voorzitter van de HSVW, tel. 01828-17073. hengelsportvereniging Waddinxveen HSW met wisselend resulaat gevangen. De eerste vijf waren: 1. R. Reichard (9580 gr), 2. M. Kers (6960 gr), 3. L. Pouwer (6730 gr), 4. P. Grootendorst (5850 gr), 5. A. van Leeuwen (5100gr). In de avondcompetitie werd gevist in de Oude Rijn. Hier werd slecht gevangen. De eerste vijf waren: 1. H. Romeyn (1640 gr), 2. M. Reichard (1600 gr), 3. R. Jenner (1470 gr), 4. H. de Haan (1140 gr), 5. L. Pouwer (940 gr). WADDINXVEEN - Audi-dealer Van Beynum Waddinxveen BV - waarvan de vestiging aan de Brederolaan onlangs een grondige verbouwing heeft onder gaan en de showroom, het kantoor en het magazijn zijn uitgebreid - heeft zijn naam verbonden aan het open B/C/D- tennistournooi dat deze en volgende week wordt gespeeld in het tennispark De Woerd van de tennisvereniging Waddinxveen. De finale van dit tournooi aan de Alber- dingk Thijmlaan vindt plaats op zondag 10 juli. Het publiek heeft op de banen gratis toegang. Audi laat zich dus ook regionaal en lokaal niet .onbetuigd ten aanzien van de tennissport. De afgelopen twee jaar heeft Audi, be schikkend over Audi Tennis Coördina tie in Zoeterwoude, zich gemanifes teerd in de tennissport, dat begon met WADDINXVEEN - De Woerdense hardloper Ruud de Wagenaar passeert komende zaterdagmorgen omstreeks kwart voor elf Waddinxveen op zijn sponsorloop van Voorburg naar Woer den ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de oudervereniging voor doven ’’Effatha”. Aanvankelijk zou deze sponsorloop af gelopen zaterdag worden gehouden, maar deze werd toen uitgesteld in ver band met de grote belangstelling voor de voetbalwedstrijd Rusland-Neder- land in München. Ruud de Wagenaar wordt tijdens zijn sportieve prestatie bijgestaan door Igor Boekestein, zelf doof, die hem op de fiets zal begeleiden. Ruud verwacht om 15.30 uur in Woerden aan te komen bij het stadhuis. Daar wordt hij ontvangen door het gemeentebestuur onder bege leiding van een muziekkorps. ’’DOOFZIJN HOORT ERBIJ”. Met die slogan wil de Oudervereniging Ef fatha de aandacht vestigen op de pro blemen van 500.000 dove en slechtho rende mensen. Dit in het kader van de viering van het eeuwfeesót van Effatha, het christelijk instituut waar dove kinderen hun oplei ding kunnen krijgen. WADDINXVEEN - ”Bij Van Leeu wen tank je niet alléén om de knik kers..” was de slogan die door de be kende Toyota-dealer aan de Piasweg deze maand werd gebruikt bij de ope ning van het totaal vernieuwde over- (57) legde beslag op de vijfde dekte Aral-tankstation aan de voorzijde ,o r.-. r.-Van f]et COmpleX. Heel veel mensen wisten in de actieperi- ode Van Leeuwen te vinden, vooral om de extra lage brandstofprijzen voor auto’s. Voor de kinderen was er een kleurwed- strijd waarmee leuke prijzen te behalen waren. Twaalf kipderen in verschillen- WADDINXVEEN - De laatste weken heeft de Waddinxveense rijkspolitie di verse keren moeten constateren, dat bij incidentele controles en bij het afwikke len van verkeersongevallen, waarbij bromfietsen zijn betrokken, deze brom fietsen van origine motoren blijken te zijn. Eén en ander kan zéér nadelige conse quenties hebben, reden waarom de Waddinxveense rijkspolitie hiervoor wil waarschuwen. Uit het buitenland komen vaak lichte 80 cc-motoren ons land binnen. Ze worden op diverse plaatsen verkocht. Deze van origine zijnde motoren worden voor zien van een gele bromfietsplaat en wor den bij de diverse verzkeringsmaat- schappijen/agenten aangemeld en wor den bromfietsverzekeringen afgesloten. Tot op heden zijn in diverse gevallen bromfietsen van de weg gehaald, die bij aanrijdingen waren betrokken en waar bij bleek, dat deze bromfietsen zwaar waren opgevoerd tot meer dan 50 cc en dat deze bromfietsen ’’motoren” wa ren. In deze gevallen wordt overgegaan tot het opmaken van een proces-verbaal terzake het rijden zonder rijbewijs en het rijden zonder kentekenplaat. Bij het bewuste afsluiten van een brom fietsverzekering voor een feitelijke mo tor kan sprake zijn van valsheid in geschrifte. De mogelijkheid bestaat, dat verzekeringsmaatschappijen in deze gevallen een civiele procedure gaat voe ren om het uitbetaalde terug te vorde ren. WADDINXVEEN/AMERSFOORT - De Gouwe-zwemster Marion van Hooft is in het afgelopen weekeinde, tijdens de Nederlandse kampioen- In dergelijke gevallen zal de Waddinx- veense rijkspolitie overgaan tot inbe slagname van het complete motorblok of de gehele bromfiets. WADDINXVEEN - Zaterdag werden er bij de Waddinxveense sportschool Den Edel clubkampioenschappen tae kwondo gehouden voor de jeugd. Dat er talent onder deze jeugd zit blijkt wel de sponsoring van het bekende Audi uit de volgende uitslagen: Tournooi in Ede, waar toppers als Lendl, Edberg, Pemfors en Schapers het publiek spannend tennis voorscho telden. Audi is tevens hoofdsponsoï van de KNLTB, de Nederlandse tennisbond, die met ruim 600.000 leden na de KNVB de tweede plaats inneemt in de vaderlandse sport. Groep 3,13-14 jaar: 1. Robin Eikhoudt, Audi Van ac**v*' 2. Meeno la Grand, 3. Yuri Dukker. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. VERVOER VERHUIZINGEN WADDINXVEEN meegenomen. WADDINXVEEN - De dansschool Van der Lubbe heeft in Het Trefpunt het slotbal gehouden. ”Het seizoen is alweer voorbijHet was het vijfde seizoen met allerlei hoogte punten, maar bovenal met fijne leerlin gen waar we veel plezier mee hebben gehad; maar waarmee we ook emoti onele momenten hebben gekend en dan denk ik even terug aan ons lustrum feest. Eventjes rustig aan doen en dan weer naar het begin van het volgende seizoen begin september”, aldus Guus v.d. Lubbe. Op de 100 m vrijeslag meisjes ’75, waar Marion als vierde was geplaatst wist zij in een uitstekend gezwommen race, waarin zij 1.2 sec onder haar persoon lijk record bleef, in 1.02.68 als eerste aan te tikken. De tweede titel die Marion pakte was op de 200 m rugslag. Vanuit een tweede startpositie leverde zij een goede strijd met haar concurrentes en veroverde zij het goud in 2.36.62. Ook deze tijd betekent een nieuw per soonlijk record van 3.2 sec. Naast deze twee gouden overwinningen behaalde Marion op zaterdag ook nog eens, zeer verrassend vanuit een dertiende klasse ring, een derde plaats op de 200 m vrij eslag in 2.16.47. Het jongste zwemstertje dat voor De Gouwe op deze kampioenschappen uit kwam, Wilma van ’t Hullenaar, behaal de op de 100 m rugslag meisjes, een der de plaats in een nieuw persoonlijk re cord van 1.18.69. Ook nam zij nog deel aan de 100 m vrijeslag (1.12.57) waarop - zij 12e werd en de 200 m wisselslag (2.56.11), hier werd zij uiteindelijk 8e. Ook de overige Gouwe-zwemmers, die aan deze kampioenschappen deelna men, kwamen tot zeer goede prestaties waarbij zij op bijna alle nummers hun persoonlijke record scherper stelden. Jan Willem v.d. Hoek wist tot driemaal toe tot een vijfde plaats door te dringen. Zaterdag zwom hij de 100 m vrijeslag in 0.56.24 (jo ’72), waarmee hij opklom van de 7e naar de 5e plaats. Op de 200 m rugslag was de winst nog groter in 2.18.61 kwam hij, in een nieuw clubre- cord, van een 11e op een 5e plaats. Hierdoor mocht hij in de finale nog- maals op dit nummer uitkomen, waarna hij op wist te klimmen van een 8e naar een 6e plaats. Het derde programma- onderdeel waarop Jan Willem uitkwam was de 200 m vrijeslag. Hier zette hij. een nieuw PR in 2.01.38 (-3.2) waard oor hij opklom van een 8e naar een 5e klassering. rt’A Vs* J.'

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21