Middenstand: Vergelijk straks beide plannen Houten gebouw gaat weg Meubelverkoop stijgt weer W1 Uil gFr' o Voor een nieuw winkelhart in Waddinxveen Kantoor aan Dorpstraat wordt geïntegreerd Verkeers ongevallen Foto’s: Foto De Rooy Geschillen Steun Zes maanden Gesprekken I fti "/OrI ll F i 5 I a is* I Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 juni 1988 Brands Wolff één met Moret Brugcentrum was een mensenzee kweg-Oost, Nesse, Zuidkade en Raadhuisplein. I noemen. ’’Zo’n functie moet door ons vervuld worden tussen onze dagelijkse werk zaamheden door, zodat er wel eens een commissielid niet in de gelegenheid is de besprekingen bij te wonen”, aldus de middenstanders. Zij vinden dat de financiële en economi sche belangen van de detailhandel toch door hen zelf behartigd moeten wor den, vanaf het eerste moment dat er aan de plannen gewerkt gaat worden. De nieuwe begeleidingscommissie zal ad vies gaan uitbrengen over de branche- opbouw en de benodigde metrages in het nieuwe winkelhart ten westen van ”de Passage”. WADDINXVEEN - Het houten ge bouwtje aan de J.W. Frisoweg 62 zal binnenkort worden afgebroken. Dat hebben B. en W. laten weten. De in dit pandje gehuisveste peuter- tegratie en de daarmee samenhangende inbreng van de praktijk toegang verkre gen tot de bij Moret aanwezige deskun- speelzaal Kabouterhof zal voorlopig ingaande 1 augustus voor één jaar wor den ondergebracht in de voormalige kleuterschool Woelwater aan de Peter Zuidlaan. Timmerbedrijf De Vos van de SHrin- glaan heeft een waardebon van 100,- toegekend aan Lisette Dibbets, E.C. de Haan en fam. Oudijk. In de brief aan het college van B. en W. verheelt de middenstandsvereniging niet dat er binnen het KNOV-bestuur WADDINXVEEN - De georganiseerde Waddinxveense middenstand hecht er grote waarde aan om het door MAB Projectontwikkeling BV in Den Haag te maken plan voor uitbreiding van ”de Passage” aan de west kant straks alsnog te kunnen toetsen aan de ontwikkelingsschets ”Een centrum voor Waddinxveen” van Laurens Winkelman Bouwmaatschap pij BV en het bureau voor stedebouwkundig onderzoek en ontwerp Clig- nett Keijzer. Dit plan kiest voor een koppeling van ”de Passage” aan 1 het Brugcentrum. Volgens Brands Wolff, dat het kant oor in Waddinxveen zal integreren met Moret, wordt door de voorgenomen in- WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De kleine en middelgrote meubel zaken moeten zich gaan specialiseren om het hoofd te kunnen bieden aan de grote bedrijven aan de rand van de stad of op zogenaamde meubelbou levards. Ze zouden bovendien lid moeten zijn van een inkooporganisatie die een goede kennis van de markt heeft. Dit blijkt uit de verkenning ”de meubeldetailhandel” van de ABN Bank. Een studie waarvan ook in Meu- belstad Waddinxveen met grote interesse kennis is genomen. Vorig jaar werd in Nederland voor bij na 3,6 miljard gulden aan meubelen ver kocht. Daarmee werd bijna het niveau van 1980 (3,7 miljard) geëvenaard. In de economisch moeilijke jaren 1980 - 1984 werd door de consument fors op meubelaankopen bezuinigd, waarna de markt zich geleidelijk herstelde. De be stedingen zullen dit jaar echter met 5 percent stijgen door het groeiend aantal huishoudens en een lichte toename van het eigen woningbezit. In de praktijk is gebleken dat huiseigenaren meer aan i woninginrichting uitgeven dan huur ders. Een ander lichtpuntje voor het midden- en kleinbedrijf (MKB) in de meubel branche is de toenemende vergrijzing die vooral in de negentiger jaren een rol gaat spelen. In de branche schets van de ABN Bank wordt het vermoeden uitge sproken dat daardoor meer vraag ont staat naar comfortabele zitmeubelen en slaapkamermeubelen Om beter te kunnen concurreren met de grootwinkelbedirjven op de meubel boulevards zal het MKB zich moeten specialiseren. Als voorbeelden worden genoemd de zitmeubelspecialist en de WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie is geroepen bij een aantal aanrijdingen, die in dit Gouwed- orp gebeurden. Nabij de Kruiskerk aan de Passage vond een aanrijding plaats, waarbij 2 persr onenauto’s waren betrokken. Lichte materiële schade was het gevolg. Een kop-staart-aanrijding vond plaats op het K.W.-plein. Een automobilist reed achterop een stilstaande en aan een voetganger voorrang verlenende automobilist. Er deden zich geen perr soonlijke ongelukken voor. Twee personenauto’s raakten licht be schadigd bij een ongeval, welke plaats vond op de Alpherwetering. Om 15.10 uur vond op de hoek Jul. V. Stolberglaan-Prinses Marijkestraat een ongeval plaats, waarbij twee bromfiet sers waren betrokken. Op het moment, dat één van de bromfietsers naar links ajf sloeg, werd deze ingehaald. De jeugdi ge bestuurders, 16 en 17 jaar, beiden Waddinxveners, werden per ambulance naar her ziekenhuis overgebracht. De bromfietsen werden voor technisch on derzoek naar het bureau aan de Mozarf- laan overgebracht. Over die nadere toetsing heeft de afde ling Waddinxveen van het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) vorige week dinsdagavond een brief gestuurd aan het college van Burgemeester en Wethouders. Verantwoordelijk wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) kreeg het door voorzitter J.H.P. Mulder en secretaris T. Ververs sr. ondertekende schrijven na de ondertekening van de intentiever klaring tussen de gemeente, MAB Pro jectontwikkeling BV en het Bedrijf- geschillen waren in verband met het ter elfder uren uitgebracht winkelplan van het Brugcentrum. Bij de ’’opdrachtge vers” zaten namelijk ook bestuursleden van de middenstandsvereniging, die in het Brugcentrum hun zaak hebben en als zodanig de koers van de Brugwinke- liers deelden. Voorts heeft de KNOV-afdeling Wad dinxveen het college verzocht in de op te richten begeleidingscommissie voor het maken van een winkelhart ten wes ten van ”de Passage” niet één, maar spensioenfonds voor de Metaalindu- twee KNOV-vertegenwoordigers te be- strie en vóór de behandeling daarvan in de maandelijkse gemeenteraadsverga dering. Tijdens het Brugfestijn fotografeerden wij bij hun gezamenlijke stand van links naar rechts Hans van den Hoven (Automobielbedrijf van Beynum), Mevr. G. Leerentveld (prijswinnares fiets), 'René Oomes (gratis rijbewijs halen bij Succes Mimpen), Henk van Erk (rijschool Lagrouw), Susan Smit (gratis rijbewijs halen bij Lagrouw) en John Mimpen (rijschool Succes Mimpen). Over de intentieverklaring is door KNOV-voorzitter J.H.P. Mulder ook nog in het openbaar het woord gevoerd en wel na de ondertekening van de in tentieverklaring in het gemeentehuis. Daar zei de eerste man van de midden standers zich vooralsnog achter de plan nen van het gemeentebestuur te scharen voor uitbreiding van ”de Passage” naar het westen, maar hij hield zich het recht voor naar andere wegen te zoeken in dien de nu gekozen weg in de praktijk niet haalbaar zou blijken. Zoals bekend is het alternatieve winkel plan van het Brugcentrum in overeen stemming met de gedachten voor een centrumplan, zoals er in een eerder sta dium door de toenmalige begeleiding scommissie van gemeentebestuur en KNOV over is gesproken en verwoord in het rapport van het Centraal Instituut voro het Midden- en Kleinbedijf (CIMK) van eind 1986. De winkeliersvereniging Winkelcen trum Brug heeft met het na drie jaar weer teruggehaalde Brugfestijn ’88 een bijdrage geleverd aan een levendig Waddinxveen. Het was beide dagen goed weer, zodat heel veel Waddinxve ners zich hebben laten zien tijdens het openluchtgebeuren dat doorspekt was van optredens, zoals Frank Mirella, Mary Lee, Maskerade, Teh Funny House Jazzband en robots. Het Brugfestijn ’88 bood ook voor ie dereen wat. De demonstraties en aan biedingen vielen in de smaak. De terras jes waren steeds goed bezet. Het moet heel gek gaan willen de Brugwinkeliers weer geen traditie gaan maken van het Brugfestijn in het laatste weekeinde van junk Op het Brugfestijn kon iederen in de stand van Foto De Rooy de uitslag Ne- derland-Rusland voorspellen. Van de ruim 500 voorspellingen waren er 34 juist. De 10 onderstaande personen vallen in de prijzen. Zij kunnen een voetbal afha len bij de fotozaak aan de voet van de hefbrug: 1. René Uitbeyerse, (Hene- gouwerweg 119a), 2. Johnny van Om meren, (St. Victorstraat 15), 3. Marcel van Gent, (Lijsterbesstraat 19), 4. Sja- raija van Swieten, (Vondellaan 74), 5. A.W. Bos, (Nassaulaan 10), 6. Roland de Vries (Peuleyen 50), 7. A. Molen dijk, (Zuidkade 157), 8. Mariële Möh- le, (Herculespad 9), 9. Ramon Erke- lens, (Voorofscheweg 364, Boskoop), 10. D. Roos, (Kerkstraat 11). WADDINXVEEN - Het Brugcentrum was vrijdagavond en zaterdag tij dens het Brugfestijn ’88 één grote mensenzee. Vooral op zaterdag direct na de middag was het het drukst bij de kramen en uitstallingen op de Ker- WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De accountantsorganisatie Brands Wolff, waarvan één van de vestiging aan de Dorpstraat in Waddinxveen staat, die wordt geleid door het Waddinxveense lid van de maatschap de registeraccountant C. Visser, gaat samen met de Moret-organisatie. Óver dit algeheel samengaan hebben de besturen van beide organisaties be reikt. Er ontstaan dan 48 vestigingen. slaapkamerspecialist. Een winkelier die daarvoor kiest kan zich beter onder scheiden en trekt de aandacht van de consument. Bediening, adviezen en ser vice zijn daarbij erg belangrijk. Hoe sterk de concurrentie van de meu belboulevards de komende jaren zal zijn, is nog niet met zekerheid te zeg gen. De plannen om meer van deze bou levards in Nederland te vestigen stuiten nog op planologische problemen en sterk verzet vanuit het MKB. Bij onge wijzigd beleid echter, zullen in 1990 der tig van deze ’’meubelstraten” een totale omzet van 1,26 miljard halen. Dat is on geveer dertig percent van wat in Neder land jaarlijks voor meubelaankopen wordt neergeteld. Het is voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf moeilijker om op de hoogte te blijven van marktontwikke lingen dan voor de managers in het grootwinkelbedrijf. Die kennis is echter onontbeerlijk om het juiste winkelas- sortiment samen te kunnen stellen. Meubeldetaillisten kunnen dergelijke gegevens toch krijgen door lid te wor den van een inkoopcombinatie of bran- che-organisatie. Op het Brugfestijn ’88 werd een geza menlijke stand bemand door ANWB auto-motorrijschool Succes Mimpen, BOVAG-COA erkende auto-motorrij - school Lagrouw, Veilig Verkeer Neder land, afdeling Waddinxveen en Volks- wagen/Audi dealer, Van Beynum Wad dinxveen B.V. Tijdens het festijn kon men zich aan melden bij de beide rijscholen om het personenauto-rijbewijs te behalen te gen een speciaal lesuur tarief. Negentig kandidaten gaven zich hiervoor op. Twee kandidaten maakten kans uitge loot te worden en het rijbewijs geheel gratis te gaan halen. René Oomes uit de Justus van Effen- laan en Susan Smit van het Papaverveld zijn de gelukkige winnaars die bij Suc ces Mimpen en Lagrouw het begeerde rose document gratis gaan behalen. Door Volkswagen/Audi dealer Van Beynum was een autoband tentoonge steld waarvan men moest schatten hoe veel kilometers deze band had gereden. Liefst 441 formulieren werden inge vuld. Mevr. G. Leerentveld uit de Alpherwe- tering benaderde met 49.123 km het dichtst de waarheid. Zij won de dames fiets die ter beschikking was gesteld door Rijwielhandel Henk van der Bor van de Zuidkade. De verwachting is dat MAB Projecton twikkeling BV over een maand of zes kan laten zien hoe de invulling van Pas- sage-West wordt gedacht. Direct na de zomervakantie beginnen met eigenaren van onroerend goed in dit gebied be sprekingen over mogelijkheden van verwerven van panden (Het Trefpunt, de Kruiskerk, C.P. Broer BV, wijkge- bouw Het Groene Kruis) en de hiermee gemoeide kosten. Zodra dit plan er is zullen niet alleen de middenstanders het willen vergelijken met de ontwikkelingsschets van Lau rens Winkelman Bouwmaatschappij (volgens burgemeester C.M. van der Linden slechts een ’’vlekkenplan”), maar ongetwijfeld ook de winkeliers vereniging Winkelcentrum Brug, die voor het maken van het alternatieve winkelplan het initiatief heeft genomen. In ieder geval heeft de KNOV-afdeling Waddinxveen het gemeentebestuur la ten weten een goede samenwerking van het gemeentebestuur en de georgani seerde middenstand van het grootste belang te vinden voor de ontwikkeling van een goed winkelcentrum in Wad dinxveen, zodat de consument een opti maal assortiment goederen en diensten aangeboden kan worden. digheid op het terrein van belastingati- visering, automatisering, opleiding pn verdergaande specialisatie op adviesge bied aan cliënten. ”Ook op andere onderdelen van on£e dienstverlening zullen wij toegang krij gen tot de bij Moret aanwezige deskun digheid, hetgeen een grotere toege voegde waarde van onze diensten voor onze cliënten betekent. Deze toetre ding betekent voor ons bovendien toe gang tot nieuwe vestigingsplaatsen jin Nederland”, aldus Brands Wolff. In internationaal verband zijn de Mo- ret-maatschappen lid van Arthjrr Young International hetgeen betekept dat de cliënten, die daaraan behoefte hebben, verzekerd zijn van professione le dienstverlening in 70 landen en jn ruim 30 plaatsen in de wereld. Ook de brassband Voorwaarts, die eveneens in het houten gebouwtje in de Oranjewijk is gevestigd, zal met ingang van die datum ook tijdelijk in Woelwa ter worden ondergebracht. De Moret-maatschappen en de Brand Wolff Groep hebben op initiatief vijn Moret gesprekken gevoerd over de mo gelijkheden van een algeheel sameng aan. In de onlangs gehouden maat- schapsvergaderingen is goedkeuring verleend aan het voornemen om te ko men tot een volledige integratie per 1 ja nuari 1989. In de komende maanden zal de bereikte overeenstemming in een fu- sie-overeenkomst worden uitgewerkt.1 Bij het totstandkoming van de fusie ont staat de grootste organisatie op het ter rein van accountancy, belastingadvisè- ring, organisatie-adviezen en admini stratieve dienstverlening in ons land- Moret zal na de integratie ruim 3.400 personen tellen, waarvan 283 vennoteh, verdeeld over bijna 50 vestigingen. Toetreding van Brands Wolff tot de Moret-organisatie betekent voor Mor£t een belangrijke versterking in de sector middelgrote en kleinere ondernemin gen. Dit geldt vooral in de regio Zuid- Holland met als belangrijkste vestigirjg Rotterdam. Maar ook daarbuiten vor men de vestigingen van Brands Wolff een waardevolle versterking van het be staande kantorennet van Moret. De fusie past in het beleid van Moret om in iedere regio van ons land een gelijk waardige dienstverlening te kunnqn aanbieden aan bedrijven en organisa ties van uiteenlopende aard van orii- vang. 4 J k Af! 4S- j J I I"’’iiiiiiiiilMli

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9