Opdracht voor Flem Er wordt een Behoefte centrum geïnventariseerd Huisstijl nieuw GEB Sociaal plan voor personeel muziekschool stichting opgericht Volop behoefte aan creatieve ruimtes Gemeente zet allerlei ontwikkelingen op rijtje Nieuw centrum voor tussen 1.000 en 1.500 deelnemers Beatrixschool heeft drie kleutergroepen Aanslagen OG-belasting Nota ’’Naar Centrum voor Kunstzinnige Vorming I Stichting Amateurs Schoolgebouw Huisstijl Gebouwen Tarieven Mentaliteit Instellingen Enquete Procedure Budgetten Muziekschool De Bonkelaar Activiteiten in het Sociaal Cultureel Uitstel Bezwaar WADDINXVEEN - Aan de stichting van een Centrum voor Kunstzinni ge Vorming in Waddinxveen zijn een aantal ontwikkelingen voorafgeg aan, die ook staan genoemd in de gemeentelijke nota over dit onderwerp. Jsi Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 juli 1988 WADDINXVEEN - Voor de nieuwe de muziek, dans!drama, foto!film!audiovisueel en groep 1 tot en met 8. Het was eerst de bedoeling dat er twee grote kleutergroepen en een combinatie 2-3 zouden komen. Door een groot aan tal nieuwe leerlingen en het besluit dat de kleuters een dag per week minder naar school gaan, ontstaat de mogelijk heid drie kleutergroepen en een aparte groep 3 te vormen. Deze vier aanvangsgroepen zullen dan ook minder zal zijn. Dit geeft de Konin- ste jaren een ontwikkeling voorgedaan, waarin meer activiteiten op het gebied van de Kunstzinnige Vorming uitge voerd worden. Met name in De Bonke- laar is dit het geval. De belangstelling voor de cursussen is in het algemeen goed (schilderen, fotografie, ballet). Ook in het door de Commissie vastge stelde beleidsplan wordt de ontwikke ling van de Kunstzinnige Vorming be langrijk geacht. De Commissie streeft daarbij naar zo efficiënt mogelijke sa menwerkingsvormen. Binnen het Sociaal Cultureel Werk be schikt men thans over huisvesting, pers oneel en financiën, die ten dele ten goe de komen aan de Kunstzinnige Vor ming. Aan alle aan deze cursussen deelne mende personen is een evaluatieformu lier gestuurd met de bedoeling te toet sen hoe de activiteiten waren verlopen. Zowel docenten als cursisten reageren Ook bestuurlijk zullen de voorstel len van Burgemeester en Wethou ders de nodige consequenties heb ben: zo zal een nieuwe Stichting Centrum voor Kunstzinnige Vor ming worden opgericht, die zal worden ondergebracht bij de Com- missie Sociaal-Cultureel Werk. Over de nota zal met betrokken in stellingen overleg worden gevoerd; zal in september een hoorzitting worden belegd en zal de gemeente raad in het najaar zijn standpunt bepalen. Er wordt naar gestreefd het Cen trum voor Kunstzinnige Vorming in augustus 1989 van start te doen gaan. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen heeft een nota gepubliceerd waarin een voorstel wordt uitgewerkt tot realisering van een Centrum voor Kunstzinni ge Vorming. Met de oprichting van dit centrum zal een belangrijke impuls worden gegeven aan de vernieuwing van het cultuurbeleid in de gemeente. Het biedt de mogelijkheid aan ie der, jong of oud, die daar belang stelling voor heeft tot een actieve vrijetijdsbesteding. Het centrum zal door middel van cursussen, workshops en projecten een aanbod doen op het terrein van muzikale, beeldende, dramatische, dansante, audio-visuele en taalvor ming. Verbreding van het aanbod van kunstzinnige vormingsactiviteiten wordt van uitermate groot belang geacht. De cursussen die nu door de Stich ting Streekmuziekschool Waddinx veen en in De Bonkelaar worden georganiseerd, zullen ook in het nieuwe centrum worden onderge bracht. Het centrum voorziet ook in de oplossing van de accommoda- tieproblematiek van de muziek school en de Stichting Muzikanten collectief. Hoewel er natuurlijk verschillen be staan tussen de kunstzinnige vorming en de amateuristische kunstbeoefening zijn er ook grote overeenkomsten. Als centrale accommodatie zal de voormalige Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat 13 geschikt worden gemaakt. In de voormalige kleuter school Woelwater aan de Peter Zuidlaan 3 zal de beeldende vor ming worden ondergebracht, waar bij tevens zal worden onderzocht of deze lokaliteit ook als atelierruimte voor professionele kunstenaars be schikbaar kunnen zijn. Het Muzi kantencollectief tenslotte zal ge huisvest worden in de bovenetage van De Bonkelaar. De financiering van het centrum kan in beginsel bekostigd worden uit ook thans reeds beschikbaarge- stelde subsidies en zal derhalve budgettair neutraal zijn. Voor aan passing van de accommodaties en voor de eerste inrichting ervan zal eenmalig beslag worden gelegd op beschikbare fondsen. Met het invoeren van de nieuwe huis stijl neemt het GEB afscheid van de E met de gasvlam en de bliksemschicht die bij veel mensen bekend zal zijn als het symbool van het GEB. De nieuwe vormgeving zal uiteraard moderner zijn De belangrijkste daarvan is onder ande re dat de activiteit is afgeleid van één van de kunsten. Een andere overeen komst is dat er behoefte bestaat aan spe cifieke oefenruimte. Door het onderbrengen van de beide stichtingen bij de Commissie Sociaal Cultureel Werk is het tevens mogelijk het gebouwenbeheer centraal te ver zorgen. Dit voorkomt interne huur- verrekening (bijvoorbeeld bij dubbel Met betrekking tot de tarieven die deelnemers aan cursussen moeten betalen, zullen gedifferentieerde, mede op draagkracht gestoelde, bedragen worden berekend. Omdat de activiteiten van de huidi ge muziekschool in het centrum zullen worden ondergebracht, zul len de voornemens consequenties kunnen hebben voor (een deel van) de daar werkzame docenten. Door middel van een nog op te stellen so ciaal plan zullen hun belangen ech ter zo veel mogelijk worden veilig gesteld. Door de verbreding van het aanbod en het te verwachten aantal deelnemers, zal de werkge legenheid als geheel echter toene men. Met behulp van de nieuwe huisstijl wil het energiebedrijf ook duidelijk maken dat er iets aan het veranderen is in de manier waarop het bedrijf zijn functie vervult. Men is er zich van bewust dat er in'het verleden teveel vanuit de eigen functie, namelijk het leveren van gas en elektriciteit, is gewerkt en dat met de wensen van de gebruiker niet altijd zichtbaar werd rekening gehouden. Steeds meer begint de opvatting door te klinken dat de wensen van de gebruiker niet alleen bestaan uit het zo storingvrij als maar mogelijk is leveren van ener gie, maar dat de manier waarop men de afnemer tegemoet treedt ook een be langrijke rol speelt. De overwegend ambtelijke sfeer die openbare nutsbedrijven geruime tijd heeft gekenmerkt begint steeds meer plaats te maken voor een sfeer van ser- vice-verlening. zeer enthousiast en plaatsen kritische opmerkingen die vooral betrekking hebben op de beperkingen in ruimte en het multi-functionele gebruik daarvan (bijvoorbeeld balietzaal niet schoon ge noeg voor moderne dans als daar ’s och tends de peuterspeelzaal ten behoeve van basiseducatie aanwezig was). Uit deze vragenlijsten blijkt ook dat bij de deelnemers vaak belangstelling aan wezig is voor andere cursussen. niet bekend, doch zeker is dat het om een aanzienlijke groep gaat. Door de docente is overigens meerdere keren kenbaar gemaakt dat zij graag over een betere (groter kleed- en was gelegenheid) accommodatie zou be- viteitenprogramma’s van de bij de Commissie Sociaal Cultureel Werk aan gesloten instellingen, heeft zich de laat- ze doelstelling culturele voorzieningen een breder bereik te geven, leven bij ons gedachten om te komen tot een Centrum voor Kunstzinnige Vorming, waarbij naast muzikale vorming ook de andere vormingsmogelijkheden, zoals dans, tekenen, schilderen, etc. aange boden worden.” De raad heeft daarbij de algemene be schouwingen in het algemeen in positie ve zin kennis van genomen. Ten aanzien van beleidsvoornemens kan het volgende worden opgemerkt. WADDINXVEEN - Na de zomerva kantie gaat de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool aan de Zuid- plashof van start met drie kleutergroe pen. schikken. In samenwerking met de muziekschool en het Muzikantencollectief worden tenslotte in De Bonkelaar de cursussen S.A.Z. (Turks instrument) en de pop- workshops in het kader van muziek en educatie georganiseerd. In De Boog worden de volgende activi-, teiten op het gebied van de Kunstzinni ge Vorming ontplooid: cursus tekenen/ schilderen (ongeveer 20 deelnemers) en videoclub. Mogelijkerwijs is het ook Reeds enige jaren staat in de meerja renbegroting een pro memoriepost be treffende de lasten ten aanzien van een nieuwe huisvesting van de muziek school, omdat duidelijk is dat het huidi ge gebouw op termijn moet worden ver laten. Er is een fonds gevormd, waarin thans plm. 90.000,- is gestort. Eveneens is duidelijk dat de huisvesting van het Muzikantencollectief in een te de subsidie in 1992 nog plm. 265.000,- slopen gebouw in het gebied Dorp- per jaar zal bedragen. Begin vorig jaaf heeft het college van B en malige) bestuur van de Stichting Streek- was een notitie over de financiële aspec ten van de voorgestelde bezuinigingen. Tevens is door het college toen de sa- De Commissie Sociaal Cultureel Werk legd. Gesteld werd: ”In het licht van on- (gemeentelijke commissie). In de acti- WADDINXVEEN/GOUDA - Het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken dat per 1.januari 1989 verandert in Energiebedrijf Midden-Holland NV, krijgt een nieuwe huisstijl. Het bedrijf, waarbij ook Waddinxveen is aangesloten, heeft daarvoor het Goudse reclamebureau Flem/Marketing Communications opdracht gegeven. dat bestuursleden van de Stichting Streekmuziekschool, aangevuld met geïnteresseerden uit andere discipli nes, hierin zullen participeren. Gezien de nauwe verwevenheid van het sociaal-cultureel werk en het cul tureel werk dat hier beoogd wordt, ligt het voor de hand om de nieuwe stichting en de Stichting Muzikanten collectief onder te brengen bij de Commissie Sociaal Cultureel Werk, vinden B. en W. Op het niveau van de Commissie So ciaal Cultureel Werk vindt de ge meentelijke coördinatie plaats. Van deze commissie is immers de betrok ken wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) voorzitter en zijn secretariaat en penningmeesterschap in ambtelij ke handen. Door deze constructie wordt het mo gelijk het vaste personeel ten behoe ve van het Centrum voor Kunstzinni ge Vorming (directie, administratie, beheerder) in dienst te nemen van de Stichting WerknemerspooL Vanuit de Stichting Werknemerspool wor den betrokken personen gedeta cheerd bij de Stichting Centrum voor Kunstzinnige Vorming. (13 deelnemers) en bezoek 5x kinder theater (totaal 750 bezoekers). Daarnaast vindt in De Bonkelaar de balletcursus plaats. Aan groepen wordt gedurende plm. 8 uur per week les gege ven. Aangezien dit op basis van huur ge- beurt, is het juiste aantal deelnemers d WADDINXVEEN - Zonder het ver richten van een echt marktonderzoek is het bijzonder moeilijk voorstellen te doen met een zekere realiteitswaarde ten aanzien van het toekomstig gebruik van het eventueel nieuw op te zetten Centrum voor Kunstzinnige Vorming. Uitgaande echter van de nu reeds be staande activiteiten, die gesprejd door Waddinxveen plaatsvinden, kan vol gens de gemeente Waddinxveen de vol gende inventarisatie worden opgesteld: De activiteiten van de muziekschool,, gericht op 400 a 500 leerlingen. Hierbij dient te worden opgemerkt dat veel van de opgesomde activiteiten, met name die cursussen die in De Bonkelaar plaatsvinden, voor het eerst in 1987 ge organiseerd zijn. Er is dus van een be perkt aanbod en een beperkte ervaring sprake. De procedure van behandeling van de nota ’’Naar een Centrum voor Kunst zinnige Vorming” is als volgt - begin ju li: Informatie over inhoud nota aan be trokkenen. Nota naar raad en pers. - be gin september: Hoorzitting en bilate raal overleg met instellingen. - oktober: Behandeling in commissies. - novem ber: Behandeling in de raad. - novem ber: Behandeling in de raad. - novem ber 1988/mei 1989: Bouwkundige aan passingen. Sociaal- en overgangsplan. Oprichten nieuwe stichting. - augustus 1989: Start van het nieuwe Centrum. Stichting Centrum voor Kunstzinnige Vorming zal een stichting worden op gericht, waarbij de gemeente hoopt en zal vooral een vriendelijk en open karakter moeten dragen. Hoewel de invoering van een nieuwe huisstijl voor het gezicht van het GEB zowel naar de gebruiker als naar de me dewerkers en medewerksters van groot belang is, zullen de kosten zo laag mo gelijk worden gehouden. Een kostbare introductiecampagne zal bijvoorbeeld niet worden gevoerd. Het is de bedoeling dat de nieuwe huis stijl op 1 januari van het volgend jaar wordt ingevoerd. De budgetten (subsidies) voor het so ciaal cultureel werk en die voor de Kunstzinnige Vorming, kunnen wor den samengevoegd en naar de diverse stichtingen verdeeld conform door de Commissie Sociaal Cultureel Werk op te stellen normen. Een en ander ter goedkeuring van de gemeenteraad door middel van één of twee kosten- plaatsen in de begroting algemene dienst. De Commissie Sociaal Cultureel Werk kan op deze wijze oneigenlijke concurrentie voorkomen en samen werking stimuleren. Door te kiezen voor de hiervoor beschreven structuur is de zelfstan digheid van de hierin opgenomen stichtingen (zonder overbodige zor gen voor personeelsbeheer en huis vesting) gewaarborgd, aldus B. en W. Ingaande 1988 is (een jaar later dan voorgenomen) de subsidie van de Stich ting Streekmuziekschool verlaagd met 10.000,-, met een aankondiging van het voornemen van de raad de volgende drie jaren de subsidie nog eens structu reel te verlagen met cumulatief 20.000,-, 35.000,- en 49.000,-, zodat thans van De Boog gebruik maakt, in de nieuwe accommodatie onder te bren gen. Met name in samenwerking met de ba sisscholen moet het mogelijk zijn op ba- sisniveauactiviteiten te ontwikkelen op het gebied van bijvoorbeeld muziekon derwijs, toneel, dans, enz. Een gerichte aanpak is daarbij echter een vereiste. Daarmee is een belangrijke stap gezet op de weg naar vernieuwing die het GEB heeft ingeslagen. Het nieuwe ge zicht van het GEB zal namelijk veel meer zijn dan een uiterlijke vernieu wing. Het zal met name ook uitdruk king geven aan de gewijzigde juridische structuur en aan de ontwikkeling naar een andere mentaliteit. Het Gemeenschappelijk Energiebedrijf wordt per 1 januari 1989 een Naamloze Vennootschap hetgeen past in het kader van de herstructurering van de energie voorziening in Nederland. Daarmee krijgt het energiebedrijf ook een nieu we naam, namelijk Energiebedrijf Mid den-Holland N.V. Alleen deze naams wijziging maakt het al noodzakelijk een nieuwe huisstijl te gaan hanteren. WADDINXVEEN - De door het Wad- dinxveense gemeentebestuur voorge- stane'ontwikkeling om te komen tot een Centrum voor Kunstzinnige Vorming zullen de nodige veranderingen tot ge volg hebben. De veranderingen zullen met name voor het personeel van de huidige mu ziekschool de nodige consequenties kunnen hebben. In veel gevallen gaat het evenwel qua omvang om vrij be perkte aanstellingen. Bij aanvaarding van de gemeentelijke voornemens zal een sociaal plan worden opgesteld, Werk op het gebied van de Kunstzinni- wenselijk de grote volksdansgroep, die ge Vorming (seizoen 1987/1988) in De «■»-•■» 1 - Bonkelaar: aquarelleren (19 deelne mers en wachtlijst), moderne dans (14 deelnemers), toneelcursus (9 deelne mers), graffitty (7 deelnemers), clowne- gin Beatrixschool beter gelegenheid de rieproject (14 deelnemers), mimepro- nieuwe kleuters op te vangen. ject (13 deelnemers), marionettenpro ject (14 deelnemers), dansproject (15 Het lopende schooljaar wordt door de deelnemers), cursus Beeldend Vormen school feestelijk afgesloten op donder dag 7 juli. Op maandag 22 augustus vangt het nieuwe schooljaar aan. In ze- De Stichting Streekmuziekschool. De muziekschool levert een volledig pakket muziekonderwijs. Aan de mu ziekschool zijn voor de komende jaren taakstellende bezuinigingen opgelegd. De muziekschool heeft behoefte aan nieuwe huisvesting. Ook vernieuwing van het lesaanbod van de school wordt wenselijk geacht. In het beleidsplan van de muziekschool wordt onder meer uitgesproken dat men ernaar streeft: een afdeling lichte muziek te ontwikkelen; drempelverla gende maatregelen te nemen; een steunfunctie voor het onderwijs aan te bieden; te zoeken naar samenwerking met het Sociaal Cultureel Werk en con tacten met het Muzikantencollectief uit te diepen. De Stichting Muzikanten Collectief. De Stichting Muzikanten Collectief ver vult een belangrijke taak op het gebied van de lichte (pop)muziek. Vele groe pen maken gebruik van de oefenruimte in het voormalige kantoorgebouw van Rehorst aan de Kleikade. In het gebouw is door middel van zelf werkzaamheid een uitstekende oefen- ruimte/studio ingericht. Er wordt sa mengewerkt met onder meer de Bonke laar en de Muziekschool. Zo staat in het beleidsprogramma voor de raadsperiode 1986-1990 onder meer het volgende: ”Een beleidsnota over de toekomstige muziekschool wordt uitge bracht. Onderwerpen die in ieder geval aan de orde moeten komen: - de moge lijkheid de subsidie structureel te verla gen; - het financieel bijdragen van ande re gemeenten; - het invoeren van het draagkrachtbeginsel; - andere moge lijkheden om muziekonderwijs aan een zo groot mogelijk publiek te geven; - de accommodatie.” Een combinatie van deze twee gegevens illustreert dat een Centrum voor Kunst zinnige Vorming ook van betekenis kan zijn voor de Amateuristische Kunstbe oefening. Daarbij liggen er mogelijkheden voor de volgende verenigingen: muziekver eniging ’’Concordia”, drumband ”Cor- mula’s”, brassband ’’Voorwaarts”, to neelvereniging ”Toi-Toi”, toneelver eniging ’’Maskerade”, fotogroep Visie, stichting Muzikantencollectief en de ko ren. Overigen Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat er in Waddinxveen veel instellingen actief zijn op het terrein van de amateu ristische kunstbeoefening. Samenwerkingsvormen met het Cen trum voor Kunstzinnige Vorming kun nen wederzijds bevruchtend werken. Daarbij wordt gedacht aan: Amateur-toneelverenigingen: Toi-Toi en Maskerade Brassband Voorwaarts (zoekt nieuwe oefenruimte) Muziekvereniging Concordia (heeft ei gen accommodatie) Drumband Cormula’s (heeft al oefen ruimte) De koren (hebben eigen oefenruimten) De balletcursussen (huren ruimte in De Bonkelaar) De jazzballetgroepen (organisatie door gymnastiekvereniging Toos). straat-West op termijn tot een vervan gende ruimte dient te leiden, nu blijkt W. overleg gevoerd met het (toen- dat dit collectief in een grote behoefte voorziet. muziekschool. Onderwerp van gesprek Bij de inventarisatie van ruimtebehoef te voor amateuristische kunstbeoefe ning is gebleken dat de toneelclubs Toi- Toi en Maskerade behoefte hebben aan menhang tussen het muziekonderwijs een betaalbare repetitieruimte. en de brede Kunstzinnige Vorming aan De oefenruimte van de brassband de orde gesteld. Voorwaarts aan de Jan Willem Friso- In dit overleg bleek dat het stichtingbe- weg dient, wegens bouwvalligheid en stuur nog wel, zij het met veel moeite, toezeggingen aan de tegenover wonen kans zag de bezuiniging voor 1988 op te de bewoners, op korte termijn gesloopt vangen, maar zeer grote en onoverko- te worden. melijke problemen voorzag voor de Voor al deze ’’hangende” problemen daaropvolgende jaren. Het college wordt binnen de hoofdlijnen van de heeft bij die gelegenheid de toezegging nieuwe nota een oplossing aangedra- herhaald zijn visie in een beleidsnota te gen. presenteren. In de Nota Begrotingen 1988 hebben B. en W. de raad hun voornemen tot een bredere en integrale aanpak voorge- Daarbij zal veel afhangen van de mate waarin het instituut er in zal slagen kwa liteit en variatie in het aanbod aan te brengen. Om die kwaliteit en variatie te kunnen waarborgen zijn goede voorzie ningen nodig. Een centrum voor Kunst zinnige Vorming kan daarin zeker voor zien. - Gezien de beperkte mogelijkheden in ruimte, het beperkte aanbod dat tot nu toe gerealiseerd is, de ervaringen daar mee, de potentiële mogelijkheden tot uitbreiding van het activiteitenpakket en het samenbrengen van de activiteiten op het gebied van de kunstzinnige vor ming en de amateuristische kunstbeoe fening, kan naar de mening van B. en W. de gerechtvaardigde conclusie wor den getrokken dat het mogelijk moet zijn in Waddinxveen toe te werken naar een jaarlijks bereik van tusen 1.000 én 1.500 deelnemers. De voormalige Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat, het centrale gebouw van de op te richten Stichting Centrum voor Kunstzinnige Vorming met activiteiten op het gebied van taal. (Foto: Sjaak Noteboom). Gezien de noodzaak het bestaande ge bouw te slopen ten behoeve van de wo ningbouw in het gebied Dorpstraat/ Kleikade is nieuwe huisvesting op korte termijn noodzakelijk. waarin de personeelsveranderingen worden uitgewerkt. Er zal in het bijzonder aandacht worden besteed aan het realiseren van moge lijkheden voor om- en bijscholing. Ook zal aandacht worden gegeven aan de mogelijkheid om onder nader te stellen voorwaarden faciliteiten te verlenen voör het geven van ’’privélessen”. In de overgangssituatie zal bijzondere aandacht worden besteed aan de contin uïteit van de huidige cursussen. Te zijner tijd zullen B. en W. nadere voorstellen doen, waarbij tevens de for mele beëindiging van de subsidie aan de Stichting Streekmuziekschool Wad dinxveen aan de orde komt. WADDINXVEEN - De Waddinxve- ners kunnen dezer dagen de aanslagbil jetten onroerend-goedbelasting 1988 in hun brievenbussen verwachten. Alle huurders en/of eigenaren van een wo ning, garage en bedrijf in Waddinxveen zullen één of meer aanslagen ontvan gen. Een belastingplichtige kan voor kwijt schelding in aanmerking komen wan neer hij niet in staat is anders dan met buitengewoon bezwaar de belasting ge heel of gedeeltelijk te betalen. De onroerend-goedbelastingen zijn plaatselijke belastingen. Dit betekent dat de gemeente de tarieven vaststelt waardoor in feite de hoogte van het aan- slagbedrag wordt bepaald. De inning van de onroerend-goedbelas tingen is echter wettelijk aan de Rijks- belastingdienst opgedragen. Als gevolg daarvan kan men kwijtschelding vragen door middel van een brief, te richten aan de Ontvanger van ’s Rijksbelastin- gen, Postbus 1085 2800 BB Gouda. Men ontvangt dan een formulier, waar- in vragen worden gesteld over de finan ciële situatie. Belangrijk is dat als er om kwijtschel- ding wordt verzocht ook gelijktijdig een verzoek tot uitstel van betaling wordt gedaan aan de Ontvanger der Rijksbe- lastingen. Het kan zijn dat u de aan u opgelegde aanslag(en) wel kunt betalen, maar niet binnen de daarvoor geldende termij nen. Ook in dat geval dient u zich te wenden tot de Ontvanger der Rijksbe- lastingen teneinde mogelijk een beta lingsregeling te treffen. Indien u het niet eens bent met uw aan- slag(en) kunt u een bezwaarschrift in dienen bij de chef van de afdeling Fi nanciën c.a. van de gemeente Waddinx veen, Postbus 400, 2740 AK Waddinx- ven groepen wordt dan lesgegeven aan veen. Met het oog op een tijdige indie ning moet dat bezwaarschrift uiterlijk op 31 augustu^l988 zijn ontvangen. gebruik van Bonkelaar). Ook kan de steun van de dienst Openbare Wer ken worden ingeroepen voor onder- houdsplanning, werkbegrotingen, toezicht, etc. Betaling van contract-docenten kan eveneens via de gemeentelijke admi nistratie verlopen (volgens opgave van de administratie van de Stichting Centrum voor Kunstzinnige Vor ming), waarbij maatregelen mogelijk zijn om aanspraken ten gevolge van de Wet ketenaansprakelijkheid zo veel mogelijk te beperken (toezifht op afdracht loonbelasting, sociale premies, etc.). Inning van lesgelden kan (in principe) via de administratie van de stichting blijven lopen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13