Telefoon maniak valt vrouw lastig enW Open brief over ongeval aan B 1BJW-RADI0I Henk Asscheman (36) neemt groentezaak over Burgemeester opent ’’Auto-snelservice” I Nieuw bedrijf van Gebroeders Lugthart Van Lia van Trietin winkelcentrum Luifelbaan Groen van Prinstererschool op circus-toer C.A. v. Dieren kiest voor Stolwijk «me® R^O Zes dagen Boskoop Wateroverlast Inbraken Winkeldiefstal Aanrijdingen Ingenomen Vernieling Snelheidscontrole Leeuwen Insluiping Onverzekerd Pagina 17 Maarten Schoutenstraat. Dit bedrijf is zes dagen in de week geopend. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden stelt komende vrijdagmiddag aan de Maarten Schoutenstraat 19 het nieuwe bedrijf ”Auto-snelservice” van de vennootschap onder firma Gebroeders Lugt hart officieel in gebruik. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd, x Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Waddinxveen WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft meegedeeld Sdat op vrijdag 1 juli een vrouw is lastig gevallen door een man die vertelde .dat haar echtgenoot een ongeluk had gehad en nu in zijn macht verkeer- ®e. Om te voorkomen dat de man zou worden gedood moest zij de gordij nen sluiten en de poortdeur openen. fa. fa PR# i *dat op vrijdag 1 juli een vrouw is lastig gevallen door een man die vertelde Het nieuwe bedrijfspand "Auto-snelservice" van de vennootschap onder firma Gebroeders Lugthart aan de van ministratie. ZATERDAG 9 JULI 1988 ZONDAG 10 JULI 1988 - X X X i Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 juli 1988 -p rog ram ma- Voor de aan de C. Huygenslaan wonen de Lia van Triet komt daarmee een einde aan een lange periode van twintig jaar, waarin zij - eerst samen met haar man en later alleen - voortreffelijk lei ding gaf aan haar winkel. Haar man overleed in 1982 op 48-jarige leeftijd. Zoon Jan Willem (20) stond allerminst te dringen om het in 1968, bij de start van het winkelcentrum Luifelbaan, beg onnen werk van zijn ouders voort te zet ten, waarop Lia van Triet gaandeweg besloot iemand anders voor de drukbe- klante aardappelen-, groente- en fruit- zaak te vinden. *i S s Zijn nieuwe bedrijf is zes dagen in de week geopend. Op werkdagen van half acht tot zes uur en op zaterdag van half En dat werd de aan de Alpherwetering wonende Henk Asscheman, die in 1968 ook al eens een jaar bij de Van Triets werkzaam was geweest. Vervolgens Namens de Stichting Festiviteiten Zuid- kade: N. SONNEVELD (VOORZITTER) Namens de Bewonersvereniging Over- toom-Molenring: C. STELLAARD (VOORZITTER) politie drie vrouwen aan te houden en een man in een auto klem te rijden en ook aan te houden. In eerste instantie werd niets vermist doch later kwam de eigenaar er achter dat men geld en een computertelefoon had ontvreemd. De verdachten zullen daarover nader gehoord worden. Een van de aangehouden vrouwen bleek on der 22 verschillende namen bekend te staan bij de politie. van Triet-den Boer over in het winkelcentrum Luifelbaan aan de wen in zijn nieuwe zaak. Met goede kwaliteit, specialiteiten en versheid □eerde dat de ■was. Overigei lefoonmaniak op soortgelijke wijze ook grijze herenfiets. Op vrijdag 1 juli werd een zwarte heren fiets als gevonden binnengebracht. De rechtmatige eigenaar kan hem op het bureau afhalen. De brandweer verleende in de avond Van donderdag 30 juni assistentie van wege wateroverlast na hevige regenbui en. Op de Brugweg en de Kerkweg- Oost werd het water weggepompt. i Op dinsdag 28 juni is bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een rode ttench-coat maat 38. Vanuit een pers onenauto, welke geparkeerd stond op de Akkerwinde. Er werden geen sporen Van braak waargenomen. Mogelijk was de auto niet goed afgesloten. Door een boekhandel aan de Dorp straat is aangifte gedaan van diefstal van een ’’Dikke van Dale”. De diefstal moet gepleegd zijn tussen half mei en half juni. De dader heeft het boek uit de verpakking gehaald en de verpakking netjes teruggezet in het rek. In de avonduren van woensdag 29 juni is ingebroken in een drietal kamers van Huize Souburgh. Er wordt geld en sie raden vermist. De dader wist binnen te dringen door forcering van voordeuren. Het signalement van de dader luidt: man. 40-45 jaar, ongeveer 1.80 m, nor maal postuur, geen of een klein snorre tje, rossig of donker blond haar. Hij ging gekleed in een bruinkleurig pak. De politie zal in samenwerking met de directie van Huize Souburgh naar maat regelen zoeken om herhaling van dit soort feiten te voorkomen. De politie stelt een onderzoek in naar de diefstal van ongeveer 120 pallets. De pallets werden op zondag 3 juli ont vreemd vanaf het opslagterrein naast het station aan het Stationsplein. De pallets vertegenwoordigen een waarde van 16,- per stuk. De afgelopen week werden de volgende WADDINXVEEN - Lia van Triet-den Boer (47) heeft haar groentespeci- aalzaak in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan overgedaan aan de 36-jarige Henk Asscheman. Hoewel de officiële wisseling van de wacht op 11 augustus is hebben de twee Waddinxveners met het oog op de vakantieperiode besloten de nieuwe situatie al te laten ingaan. Henk Asscheman neemt de groentezaak van Lia Brederolaan. WADDINXVEEN - Vrijdagmorgen 1 juli kregen de leerlingen van de protes- tant-christelijke Groen van Prinsterer school aan de Tollenslaan wel een heel afwijkende lesstof. Enkele leerkrachten uit Dordrecht, on der leiding van Tejo v.d. Berg, (zelf vaak optredend met een clowns-act) oe fenden met de kinderen allerlei circu snummers in de hal van de school en in de gymzaal aan de Staringlaan. Nadat ze de verschillende mogelijkhe den geprobeerd hadden, kozen de leer lingen een act, waarvoor ze serieus gin gen trainen. Ook de spreekstalmeester en -meesteres en de pistewachten kre gen hun opleiding. Na de middagpauze werd het nummer verder uitgewerkt en kwam de kleding aan bod. Ook werd de gymzaal omge bouwd tot circus-tent met rood-wit ver- keerslint. En ’s avonds om half zeven was het zo ver: Circus Prins opende zijn gordijnen! De tent was volgestroomd met bezoe kers, die rond de piste van strobalen za ten. En in die piste vertoonden de vro lijk geschminkte artiesten hun kunnen. Het werd een sprankelende show meT enthousiaste kinderen, die allemaal hun inbreng hadden. Het bedrijf op het bedrijfsterrein Zuid 1 is gespecialiseerd in de snelle vervan ging van banden, uitlaten, accu’s, schokdempers en remmen terwijl de klant wacht. Daarvoor is in het nieuwe pand ook een sfeervolle wachtkamer gemaakt, waar de koffie altijd klaar staat. De offiële opening is vrijdagmiddag om vier uur, gevolgd door een receptie voor genodigden tot zes uur. Daarna zijn er enkele open uren tussen zeven en negen uur, terwijl er zaterdag een open huis is voor de bevolking van tien tot vijf uur. Bij Auto-snelservice gaat de aan het Noordeinde wonende Leen Lugthart (40) de scepter zwaaien, daarbij geassis teerd door een in dienst genomen mon teur. De Waddinxvener heeft steeds be langstelling gehad voor de autowereld en behaalde dan ook zijn patroonsdi ploma garagebedrijf. Een 16-jarig meisje is betrapt bij een winkeldiefstal in een zelfbedienings- zaak aan de Groensvoorde. Er werd een pakje sigaretten ontvreemd. Na ver hoor is het meisje heengezonden. Tijdens de weekmarkt werd een Wad- dinxveense betrapt op diefstal van lap pen stof en een rits. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt. acht tot drie uur. Het nieuwe pand, dat. is neergezet door aannemingsbedrijf P. Bouthoorn naar een ontwerp van de Waddinxvener R. Visser en zijn com pagnon, heeft ongeveer een half mil joen gulden gekost. Voor de bouw zette de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 februari het licht op groen door de Gebroeders Lugthart de benodigde 720 vierkante meter grond aan de Maarten Schouten straat te verkopen voor 97.200,-. Op deze plek is 400 vierkante meter be bouwd. De eerste paal werd op 14 april geslagen door de heer A. Lugthart sr. (80). Leen Lugthart van Auto-snelservice maakt samen met zijn broers Anton (53) en Cees (48) deel uit van de Ge broeders Lugthart. Dit is het op 1 janu ari 1958 door de geboren Dordtenaren overgenomen bedrijf aan het Noordein de 51. Begonnen door vader en zijn 09.00-11.00 uur -Rechtstreekse uitzen ding vanuit de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde, verzorgd door de Gere formeerde Kerk. Op de Mauritslaan ter hoogte van de Willem-II-straat vond op woensdag 29 juni een aanrijding plaats tussen een auto en een fietster. De auto reed op de linkerweghelft om een wegopbreking te omzeilen. Hierbij reed de automobilist recht in op een tegemoetkomende fiet ster. Ondanks een uitwijkpoging werd de fietster aangereden. Zij werd niet ge wond. Diezelfde dag werd een fietser aangere den door een bromfietser op de kruising van de Henegouwerweg en de Ker- kweg-Oost. Beide bestuurders reden over de Kerkweg-Oost en moesten wachten voor het rode licht. Nadat het zoons Jan (overleden in 1974), Anton en Cees en later voortgezet door het drietal Anton, Cees en Leen Lugthart. Al ruim dertig j aar draait het als loonbe drijf annex graafmachineverhuur. In het grondverzet zijn de drie Waddinx veners, die al het werk samen én in goe de harmonie klaren, goed thuis. Door de mechanisatie van de landbou wers en om ook voldoende werk te heb ben in meestal stille winterperiodes kon het bedrijf best een verbreding aan de basis krijgen, zodat werd gekozen voor het van start laten gaan van Auto-snel service. Aanvankelijk werd nog geprobeerd de ze nieuwe bedrijfstak achter de vesti ging aan het Noordeinde gerealiseerd te krijgen, maar het gemeentebestuur vond deze lokatie uit verkeersveilig- heidsoogpunt niet aantrekkelijk en at tendeerde op het gebied Maarten Schoutenstraat. Achteraf gezien zijn de Gebroeders Lugthart bijzonder ingeno men met deze plek in Waddinxveen- Zuid. hoopt hij dezelfde klantenkring als die van Lia van Triet van dienst te zijn. Een groente- en fruitzaak vindt hij heel wat afwisseling bieden, zeker met de varië teit aan rauwkost en het toenemend aantal uitheemse produkten. En het wordt volgens hem ook steeds leuker. Voor Lia van Triet breekt nu een rusti ger periode aan. Na het overlijden van haar man stond ze zes jaar geleden er al leen voor. Maar ze klaarde het en deed al het voorkomende werk, zoals winkel- werkte hij 19 jaar bij een groentezaak in verkoop, bevoorraden, inkoop en ad- Boskoop en keert dus nu weer terug op het ’’oude nest”.. Hij kent het klappen van de zweep omdat zijn vader werk zaam is bij Joh. Zwijgers BV. Het verschil tussen 80 km/uur en 50 km/ uur betekent over dat traject een ver schil in rijtijd van nog geen minuut. Maar betekent wel het verschil tussen nog meer ernstige ongevallen en minder en lichtere ongevallen. De keuze tussen beide alternatieven lijkt ons eenvoudig, wij nemen aan ook voor u. De zorg over de huidige situatie op de Kanaaldijk is algemeen in onze wijken. Bovendien maakt de toename van het aantal inwoners (bouwplannen Apollol- laan) en van het verkeer (Coenecoop) de situatie in de nabije toekomst nog ernstiger. Het is aan u om deze zorgen weg te ne men door op korte termijn bovenge noemde maatregelen te nemen en hier over zonodig met de meeste urgentie de Provincie te benaderen. Dit verzoek wordt ondertekend door het hoofd van de Wijkschool St. Jozef en door de voorzitters van de wijk- en bewoners- verenigingen. Namens de Wijkschool St.Jozef voor basisonderwijs; MEVR. M.H. TON-BUITELAAR, (DIRECTEUR) Namens de Wijk- en Speeltuinvereni ging Zonnig Zuid: MEVR. E.N. BLOM-VAN WIJK (VOORZITTER) Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Door de voetbalvereniging Waddinx veen is aangifte gedaan van vernieling van een lichtkoepel van een kleedka mer. De koepel is vernield met een pijp. Het is onbekend of de opzet gericht was op een inbraak dan wel vernielen. Op dinsdag 28 juni is door de politie Waddinxveen een snelheidscontrole ge houden waarbij maar liefst 59 bekeurin gen werden uitgedeeld. De optreders werden met een fotocamera vastgelegd ëh zullen binnenkort de accept-giro thuis gestuurd krijgen. De controles werden uitgevoerd op de Henegouwerweg, de Esdoomlaan, de Chopinlaan en de Kon. Wilhelminasin- gel. Op de Chopinlaan en Kon. Wilhel- minasingel was de hoogst gemeten snel heid 75 km per uur. Er waren nummers met leeuwen, rol lerskaters, ringwerpers, paarden, bok springenskate-boarders, ringzwaai- ers, clowns, springers op de mini-tram- poline, goochelaars, lange-matwerkers, evenwichtkunstenaars, acrobaten, touwtje-springers en diep-springers. Er was ook biertonlopen, loopklossen, hoepels, stelten-lopen en werken met mariostokken en pedalo. Verder waren er kleine koks, die tennisten met panne- koeken, iemand die ongelooflijk behen dig was met bordjes draaiend op een stokje, enkele bijzonder sterke mannen en tot slot een mysterieuze verdwijn truc. De muziek hielp mee de spanning bij de nummers te verhogen. Het publiek vermaakte zich uitstekend en stampte en klapte mee ter ondersteu ning van de jeugdige artiesten. Alle nummers verliepen vlot, dankzij de pri ma organisatie van Tejo, de wakkere pistewachten en het enthousiaste stal- meesters-duo. Dit is een open brief aan het college Burgemeester en Wethouders. Met deze open brief vragen wij drin gend uw aandacht voor een groot ver- keersveiligheidsprobleem in onze ge meente. De aanleiding is een ernstig ongeval dat op donderdag 30 juni a.s. heeft plaats gevonden op de Kanaaldijk ter hoogte van de Burgemeester Trooststraat. Hierbij is een jonge fietster door een be stelauto geschept. Dit is niet het eerste ongeval dat heeft plaatsgevonden na de reconstructie van de Kanaaldijk. Het zal echter ook niet het laatste ongeval zijn, als de Kanaal dijk niet ingrijpend wordt aangepast aan de eisen die een verkeersveilige wijkontsluitingsweg stelt. De onveiligheid van de Kanaaldijk wordt in de eerste plaats veroorzaakt door de ligging van het fietspad. Fiet sers van en naar de wijken Zuidkade I (Oostpolderwijk) en St. Victor moet al tijd de Kanaaldijk oversteken omdat ongelukkigerwijs het fietspad is gelegen aan de onbebouwde zijde van de Ka naaldijk. Op de tweede plaats, en dat is veel ern stiger, wordt de onveiligheid veroor zaakt door de hoge snelheden waarmee op deze weg gereden wordt, en gereden mag worden. Automobilisten die van de provinciale weg Gouda-Moordrecht ko men, vinden een snelle route voor zich. Een riante weg met viaducten, uitvoeg- stroken en voorrangskruisingen. Deze indruk wordt bevestigd door de toege- stane snelheid van 80 kilometer per uur. Het eerste obstakel dat men tegenkomt zijn de verkeerslichten bij de Sniepweg. Als men daar dan ook nog groen licht treft, kan de automobilist zijn hoge snelheid tot aan de Stationstraat en de Passage, het hart van Waddinxveen, handhaven. Komend vanuit de richting Waddinxveen geldt in principe hetzelf de. Zonder moeite bereikt een auto ter WADDINXVEEN - Vlak voor het weekeinde heeft de aan de Werumeus Buninglaan in de Vondelwijk wonende Waddinxveense predikants-kandidaat van de Gereformeerde Gemeente, C.A. van Dieren (35), gekozen voor het op hem uitgebrachte beroep van zijn ge loofsgenoten in Stolwijk. De in 1953 in Middelhamis geboren en sinds 1980 in Waddinxveen wonende heer Van Dieren koos het tot de ge meente Vlist in de Krimpenerwaard be horende dorp uit 53 beroepen van gere formeerde gemeenten in ons land en daarbuiten (Canada, Zuid-Afrika, Ni geria). De nieuwe dominee is ongetrouwd en gaf tot in 1985 les aan de reformatori sche school De Driestar in Gouda. In de Waddinxvener krijgt Stolwijk voor het eerst sinds haar instituering in 1943 een eigen voorganger. Dat hij uit de 53 beroepen de kleine ge meente Stolwijk heeft gekozen heeft menigeen verrast. In de avonduren van zondag 3 juli wer den 3 zigeunerinnen en 1 zigeuner aan gehouden voor een insluiping in een wo ning aan de Abr. Kroesweg, De inslui ping werd ontdekt door de buren. Deze Zagen mensen lopen in de woning waar van zij wisten dat de bewoners weg wa len. In samenwerking met de buren wist de licht op groen sprong maakte de fietser - - j - een bocht om terug te rijden over de Kerkweg-Oost. Hierbij werd hij in de flank aangereden door eerder genoem de bromfietsbestuurder. De bromfiets bestuurder reed na de aanrijding door maar kon later worden aangehouden. De bromfiets is voor technisch onder zoek uit het verkeer genomen. Op donderdag 30 juni vond een aanrij- dinkje plaats op de Henegouwerweg waarbij een surveillance-auto van de politie betrokken was. De spiegels van de bij de aanrijding betrokken voertui gen raakten elkaar toen de voertuigen elkaar uit tegenovergestelde richting passeerden. Na dé aanrijding is het meisje overge bracht naar het Dijkzigt-ziekenhuis te Rotterdam. Zij is daar in ernstige toe stand in coma opgenomen. Getuigen die nog niet door de politie zijn bena derd worden verzocht contact op te ne men met de politie. Tijdens hevige regenval die avond vond een frontale aanrijding plaats op de Wingerd. Twee elkaar tegemoet ko mende auto’s reden tegen elkaar omdat een van de bestuurders onvoldoende rechts hield. Naar verwacht zijn beide voertuigen total loss. In de avonduren van vrijdag 1 juli vond een doorrijden na aanrijding plaats op een parkeerplaats aan de Wingerd (par keerplaats van flat tegenover The Po int). Een geparkeerde blauwe Toyota- Corolla liep een flinke deuk op aan de voorzijde. Mogelijk de schade door een ander parkerend voertuig is veroor zaakt. De politie vraagt getuigen zich te melden. Op zaterdag 2 juli vond een kop-staart aanrijding plaats op het Noordeinde. Een rechts afslaand voertuig werd van achteren aangereden door een andere personenauto. Later die dag vond nogmaals een kop- staart aanrijding plaats. Ditmaal op de Esdoomlaan. Een autobestuurder die richting aangaf om zijn auto in een par keervak te parkeren werd aan de ach terzijde aangereden. De achter hem rij dende bestuurder verkeerde in de ver onderstelling dat de eerder genoemde bestuurder een verderop gelegen straat in wilde rijden. Op zondag 3 juli werd aangifte gedaan van een doorrijden na aanrijding. De aanrijding is vermoedelijk gepleegd in de avonduren van zaterdag 2 juli. Een op de kleine parkeerplaats van de Wil genhorst geparkeerde Fiat Uno werd in het linkerportier aangereden. De tegen partij bleef tot op heden onbekend. LEZERS schrijven Mede gezien haar leeftijd en gelet op het feit dat er geen opvolging was wilde ze achter het zakelijk deel van haar le- Henk Asscheman heeft volop vertrou- 'ven op een goed moment een punt zet ten. En met Henk Asscheman deed zich die gelegenheid nu voor. 00.00-01.00 uur -Dag week, hallo week end. Presentatie: Ineke van Wijngaar den. 12.30- 13.00 uur -Non-Stop Muziek. 13.00-14.00 uur -RTW’s Country Mix. Country en westernprogramma. Pre sentatie: Ted Valk. 14.00-15.00 uur -Popexpress. Presenta tie: Anita Feenstra. U kunt weer een plaat kiezen van de LP van de maand. Verder kunt U meedoen aan het stop- lichtenspel. Door beantwoording van een paar telefonische vragen kunt u tot 15,- winnen. 15.00-16.00 uur -Van toen ...naar nu. Ouderen programma. Presentatie: Henk van Willigenburg en Nel Witte. 16.00-17.00 uur -Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Peter v.d. Meerschaut. 17.00-17.30 uur -Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30- 18.00 uur -Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed Sahli. 18.00-18.30 uur -Programma voor Turks-sprekenden. Presentatie: Salih Hayranoglu. hoogte van de Burgemeester Troost straat een snelheid van 80 kilometer per uur. Om het langzame verkeer uit onze wij- i ken een veiliger oversteek te bieden is het noodzakelijk dat de snelheidsbeper king tot 50 km/uur reeds geldt vanaf het Gouwe-aquaduct. Simpelweg een bord ”50 km” plaatsen werkt natuurlijk niet op een weg die uitnodigt om 100 km/uur te rijden. De weg dient dan ook vanaf het aqua duct tot aan de Jan Dorrekenskade- Oost opnieuw ingericht te worden, waar nodig na overleg met de provinciale autoriteiten. De inrichting zal geen een voudige zaak zijn omdat scherpe boch ten, zoals in de Dreef, niet mogelijk zijn. Daarom moeten andere technieken ge bruikt worden, zoals (visuele) profiel- versmallingen, asverschuivingen, het verwijderen van uitvoegstroken en het laten stoppen van de streekvervoerbus- sen bij de haltes, op en niet naast de rijbaan. De deskundigen van de provincie en van uw afdeling Verkeer kunnen hier ongetwijfeld meer aan toevoegen en een en ander combineren tot een goed bruikbaar plan. ■POUTIENIEUWSB s Een door de politie ingesteld onderzoek fietsen ontvreemd: station-NS: rode □eerde dat de man gewoon op zijn werk opoefiets, bruine Peugeot damesfiets en was. Overigens is vastgesteld dat de te- zwarte herenfiets. Station-NS-Noord: yj c - t i i i_ i )n Reeuwijk te werk was gegaan. Indien deze man zijn werkwijze op deze wijze yoortzet verzoekt de politie daarvan in kennis gesteld te worden, r i Door de politie is een VW-busje uit het verkeer genomen dat bij controle on verzekerd bleek te zijn. De eigenaar heeft 7 dagen de tijd de auto te verzeke ren. Daarna volgt inbeslagname.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17