EENTE WADDINXVEEN Rabobank O Voor een rustig vakantiegevoel... Een eeuw Van der Oest I si 1 Veel mooie woorden -J! HINDERWET FONDS DEELNAME VERENIGINGSLEVEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERGADERINGEN MILIEU EXPOSITIE IN RAADZAAL SPREEKUREN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Winkel Pagina 3 gging beschikking maken bekend dat door hen onder 01820-15767 01727-4044 01828-17613 01820-28011 12222 01820-24255 13000 13000 14433 14433 Eerst alles goed regelen bij de Rabobank. Buitenlands geld Reisverzekeringen Hulpverlening in het buitenland Reis-/Eurocheques of Eurocard Saf^lokettenservice U gaat dan een stuk geruster met vakantie! WADDINXVEEN - Met feestelijke aanbiedingen heeft lederspeciaal- ■zaak Van der Oest aan de Kerkweg-West erbij stil gestaan dat de zaak op vrijdag 1 juli honderd jaar geleden werd gesticht. De nu in de winkel staande Lenie van der Oest-Overvliet (61) is de derde generatie van deze door-en-door Waddinxveense familie. WADDINXVEEN - Iedere Waddinxvener, jong en oud, moet de moge lijkheid geboden worden actief creatief bezig te zijn op een veelheid van culturele gebieden. Kwijtschelding Afvalstoffenheffing. Terinza l Wfeekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 juli 1988 I 01820-16066 010-362244 omstreken, voorlopige voorziening is be- Prinses Beatrixlaan 50 juni 1988 vergunning ingevolge de Jan Willem Frisoweg 61 Maarten Schoutenstraat 19 Heggewinde 19 Noordkade 108 Sparrengaarde 8 Weidezoom 58 1 Afscheid van directeur J.M. van Hofweegen van de Prof. Kohnstammschool voor eeuwfeest. (Foto: Sjaak Noteboom). De officieel in 1926 in het handelsregis- ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in geschreven zaak bestaat sinds 1888. Toen werd gestart met een werkplaats voor paardetuigen van Hendrik B. van der Oest. Hij kwam daarvoor met zijn vrouw uit Zwammerdam. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij geiden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. een dependance moet krijgen in de ou de kleuterschool Woelwater aan de Pe ter Zuidlaan, kan volgens B. en W. ook een stimulans uitgaan om andere cultu rele activiteiten in dit Gouwedorp ver der uit te bouwen. Uitgangspunt is ook voor de bestuur staal ze er nu al weer drie jaar alleen voor, maar ze is er in geslaagd de leder- speciaalzaak aan de Kerkweg-West nog ders aan het Raadhuisplein dat educa tieve en creatieve voorzieningen in Waddinxveen een zo breed mogelijk bereik hebben. Het is volgens het ge meentebestuur begrijpelijk licht van de financiële mogelijkheden dit nieuwe beleid niet gerealiseerd kan 2.30 uur en, op verzoek op de iren. Tijdens de genoeg periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij hun|iege worden ingediend. Degene die een be- bekend te maken. Verzoek kan een hoorzitting worden gehou- Terinzagelegging aanvraag en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag is ontvangen: Ook dit jaar bestaat weer de mogelijkheid voor ouders/verzorgers van kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 17 jaar met een inkomen op bijstandsniveau (echtpaar 1.492,20 c.q. alleenstaande ouder 1.343,- netto per maand) om een bijdrage te krijgen, die het mo gelijk maakt om lid te kunnen worden c.q. te blijven van een ver eniging zonder dat dit op financiële problemen stuit. Hieronder vallen sportverenigingen en sociaal-culturele aktivitei- ten (bijv, hobbyclubs). Deze bijdrage is vastgesteld op maximaal 75,- per kalenderjaar per kind. Een aanvraagformulier kan worden afgehaald bij de afdeling So ciale Zaken (gemeentehuis) op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur, of telefonisch worden aangevraagd (01828) 14433, toestel 278. geld en goede raad WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 Groensvoorde 14 K.W.-plein 2 steeds van een heel bijzonder gehalte te laten zijn. Ze volgt de tassenmode op de voet, be zoekt zeer regelmatig beurzen om de laatste mode goed te kennen en heeft een collectie die nog altijd menige Wad- dinxvener verbaasd. Tassen en portem onnees, bij lederspeciaalzaak Van der Oest is er ongelooflijk veel keus. Zij vestigen er tenslo^je aandacht op dat degenen die bezwaren die aantoont dat hij d^pe redelijkerwijs niet in staat is geweest, werp-beschikking in te». Milieudienst Midden-h hebben ingediend op^vijze a;s bovenomschreven en een ieder in de gelegenheid zulJL orcjen gesteld bezwaren tegen de ont- - :3ten. id, nr. 6103/88. Begonnen werd in de Dorpstraat op de plek waar nu de winkel van Van der Lin de Textiel en Woninginrichting staat. Later werd verhuisd naar de Kerkweg- West, maar het is niet meer te achterha len waarom dat precies is gedaan. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. In de hal van het gemeentehuis is de volgende nieuwe folder ver krijgbaar: - Studiefinanciering 18+ (wet studiefinanciering) van het ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. Milieudienst Midden-Holland, nr. 11973/87. Waddinxveen, 6 juli 1988 Burgemester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. MEULEMAN. VAN DER LINDEN De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. - de behoefte aan de meer individuele vorm van muziekonderwijs.” Het gemeentelijke plan heeft ook ge- van de kunstzinnige vorming die mo menteel plaatsvinden binnen het soci- aal-cultureel werk. Deze moeten wor den overgebracht naar het Centrum voor Kunstzinnige Vorming. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 12 juli 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voortgang bouw waaronder verkavelingsvoorstel exploitatievak A. (Zuidplas). - Voorbereidingsbesluit voor de bouw van een disco nabij het zwembad aan de Sniepweg. - Nota buitensportaccommodaties. - Koninklijk Besluit met betrekking tot bestemmingsplan Brug- centrum. - 4e nota Ruimtelijke Ordening. dinxveen het overgrote deel van de fi nanciële middelen voor Kunstzinnige Vorming wordt toegedeeld aan de mu- ziekschool. Voor andere onderdelen dat in het 'an deze vorming zijn in het geheel geen licht van de financiële mogelijkheden worden zonder een herbeziening op be staande- en gewenste culturele voorzie ningen. B. en W.: ”Het is opvallend dat in Wad- Het Centrum voor Kunstzinnige Vor ming zal aan een aantal instellingen huisvesting moeten bieden. In de notitie naar aanleiding van het accommodatie- onderzoek is de grote lijn van het ac- commodatiebeleid uiteengezet. Daarbij is ten aanzien van de lokatie van het Centrum voorkeur uitgespro ken voor het gebouw van de voormalige Jan Ligthartschool, gelegen aan de Kerkstraat, aangevuld met een depen dance. Als vaste oefenruimte voor het Muzikantencollectief kan een deel van De Bonkelaar worden benut. Voorlopig wordt ervan uitgegaan dat de toneelverenigingen Maskerade en Toi- Toi binnen het centrum oefenruimte r an dere verenigingen mogelijk kan zijn. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten WADDINXVEEN - Met een drukbe zochte receptie in de raadzaal van het gemeentehuis is vrijdagmiddag afscheid genomen van directeur J.M. van Hof weegen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Maurit- slaan. De heer Van Hofweegen maakt gebruik van de mogelijkheid tot vervroegde uit treding. De in Gouda wonende onder- In juni jl. werden door het G.E.B. de energie-afrekeningen over de periode van juni 1987 t/m mei 1988 verzonden. In deze nota’s is ook een bedrag van 141,65 aan afvalstoffenheffing (ophalen huisvuil) verwerkt. Als men over een inkomen beschikt, dat ongeveer gelijk is aan het minimumloon, dan kan een gedeelte van dit bedrag worden kwijt gescholden.’ Voor nadere informatie kunt u terecht bij de afdeling Sociale Za ken (gemeentehuis) op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur of tele fonisch (01828) 14433, toestel 278. De gemeente Waddinxveen heeft de advisering over milieuvraag stukken overgedragen aan de milieudienst van het Intergemeente lijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland te Gouda. -A lis Tot en met 16 juli a.s. vindt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie plaats met een overzicht van het grafisch werk van Hans Vredegoor. Openingstijden tijdens kantooruren en donderdag van 19.00 tot 20.30 uur; zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. De milieudienst heeft een Meldpost Milieuklachten. In het vervolg kan men zich met milieuklachten tot deze meldpost wenden. De Meldpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klach ten onder telefoonnummer 01820-28011. Voor overige milieuvraagstukken is in het vervolg op elke woens dagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker vafl de milieu dienst in het gemeentehuis bij, de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven aanwezig. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Te veel geld gaat naar muziekschool Die gedachte beheerst het Waddinx veense gemeentebestuur, dat plannen heeft ontvouwd om te komen tot het op richten van een Centrum voor Kunst zinnige Vorming in Waddinxveen. Van zo’n in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat te vestigen centrum, dat Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 12 augustus 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 8 juli 1988 van 10.00-12.00 uur. f veel minder mogelijkheden aanwe- g. De essentiële vraag daarbij is wat de vrantwoordelijkheid van de gemeente- like overheid op dit punt is. Naar onze nining is dat het aanbieden van een ba sisvorming op een zo breed mogelijk terein van Kunstzinnige Vorming. Im- mes, er is geen reden deze slechts te be- perien tot de (veelal traditionele) muzi- kalevorming.” ”Da.rnaast vinden wij het onvoldoende gerecitvaardigd om een kostbare, door de ovtheid zwaar gesubsidieerde voor- zienin?, zoals de huidige muziekschool, voor en te beperkte groep volledig in stand e houden. Zeker indien het op een aaital onderdelen (bijna) individu eel, duskostbaar, muziekonderwijs be treft.” ”Wij menen dat er ten aanzien van de educatie slechts een beperkte basistaak voor de gemeentelijke overheid ligt. Naast een basis-onderwijsvoorziening op muziekgebied, kan naar onze me ning de marktsector verder voorzien in wijsman is de tweede directeur die de Prof. Kohnstammschool heeft gekend. Juist op het moment dat de school min of meer onder één dak komt geeft hij de volgen voor activiteiten op het terrein pijp aan Maarten. j Tijdens diverse toespraken in het ge meentehuis, onder meer van onderwijs wethouder K.W.Th. van Soest (WD) en de volgende week afscheid nemende rector van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum drs. M. Ver hoog, bleek de grote waardering die de heer Van Hofweegen tijdens zijn direc teurschap heeft geoogst. Het was een ware stortvloed van mooie woorden die over de Gouwenaar werd uitgestort door de verschillende spre kers, die ook met geschenken hun woorden onderstreepten. De heer Van Hofweegen heeft er een onderwijsloopbaan van bijna 40 jaar opzitten. Zijn afscheid, deze week ook van de complete schoolgemeenschap, is officieel per 1 augustus. De scheidende eerste man werd in 1973 het tweede hoofd van de Prof. Kohnstammschool, die vorig jaar het 25-jarig bestaan vier de. De openbare MAVO groeide in vijftien jaar van 243 leerlingen naar ruim 330 meisjes en jongens. ling voor de geschillen van bestuy a. de aanvrager; b. (Je betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlen hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL: Sperwerhoek 36 aan de Kerkweg-West. Zij is de derde van ambachtslieden. Met feestelijke aanbiedingen is stilgestaan bij dit kunnen krijgen, hetgeen ook voor Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven AARD VAN HETBOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, het plaatsen van een dak kapel en een dakraam in het voor- geveldakvlak en het plaatsen van tuindeuren in de achtergevel, het vergroten van een woonhuis met een achteraanbouw. het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel' op het voorgeveldakvlak het oprichten van een bedrijfs gebouw. het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een boerderij annex woning, vervangen van de rieten dakbedekking in een pannendakbedekking. het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De aanvraag en(jere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 7 Juli tot 7 augustus 14er inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Inlte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.3062.30 uur en, op verzoek op de maandagavon den gedurende dqren 'an de vergunning bezwaren hen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezien in te dienen. De beschikking wordt na afloop vai® beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ii»steld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkg, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een de»jijk verzoek wordt ingewil ligd. Een beroepschrift moet worden gerichan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad vaAte, Postbus 20019, 2500 EA ’s-GRAVENHAGE. Een verzoek om schorsing of een voorlede voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdqg voor de geschillen van bestuur. Burgemeester en wethoi oplegging van voorschrift ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving Af juni 1988 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan de directie van Bakkerijgrq«offen c.P. Broer B.V., Passage 1- 5, 2741 HB WADDINXVljn om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunnin®evolge de Hinderwet voor een fa briek voor bakkerijgrondstof op het perceel Passage 1-5, kada straal bekend gemeente WaiXveen, sectie D, nr. 2026. De beschikking en alle daar<|etrekking hebbende stukken lig gen vanaf 7 juli tot 7 auguustufcg ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, aflujmte en Bouw in het gemeente huis alhier, werkdag van 8.30 f maandagavonden gedurende di Tot 7 augustus 1988 is het moget^eroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestu^an de Raad van State voor: .Van het maken van paardetuigen werd op den duur overgeschakeld op het be kleden van koetsen. Ook werden auto- kussens voor vrachtwagens gemaakt. Voorts werd aan stofferen gedaan. Een .'dochter van Hendrik van der Oest beg on in de jaren dertig met de lederwaren- ■winkel. Na haar trouwen in 1954 nam Lenie van der Oest van lieverlede het werk van die dochter - haar latere •schoonmoeder - over. Na het overlijden van haar man in 1985 De 61-jarige mevrouw Leny van der Oest in de 100-jarige lederspeciaalzaak generatie van de Waddinxveense familie O periode kunnen gemotiveerde bezwaren zwaarschrift indien|n verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet den (tel. 01820-2801V 223). het Gemeei Nieuwe Gou^Z. 2, 2801 SB GOUDA om vergunning ingevol- gasdrukregelsign, gelegen (ged.). ippelijk Energiebedrijf Gouda en ge de Hindei tut het oprichten en in werking hebben van een o i aan de Kanaaldijk - Coenecoop, ka dastraal bekeigerneente, Waddinxveen, sectie F3, nr. 2260 -■ f r® 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3