Korfbalvelden op plek van het buitenbad •W O ’^8 11 AA w Voor Gouwebos drie W’veense toegangen Doelstelling 125 arbeidsplaatsen nog lang niet gerealiseerd De Sperwer Slechte vangst Geslaagd 3 t pn fel I ft Jllll Alternatief 3 Oorzaken Zandkunststof Alternatief 2 Medegebruik Oktober 1986 Renovatie Alternatief Clubgebouw Korbis Het huidige gebouw van Korbis-korfbal (125 m2 inhoud) is als tijdelijk gebouw geplaatst in de verwachting dat het ca. 10 jaar zou kunnen worden gehand haafd. Door de kantoorbouw dient het thans vóór 1 juni 1989 verwijderd te zijn. Alternatief 1 Planning ■Makelaar Boekhouden Don Bosco Pagina 13 I 9^'.' fc» Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 juli 1988 i 19 elftallen aan de competitie deel. stip de operationele fase van het lopen- De hockeyclub Waddinxveen consta- “St® Het fietspad dwars door het Gou webos heet het Wilgenlaantje,' ter wijl de nieuwe toegang vanaf het Noordeinde Lindenlaantje wordt genoemd. Dat heeft alles te maken met de langs deze weggetjes ge plante bomen. ma te een ontwikkeling voorgedaan van aanleg van zandkunststofvelden ten be- De kosten van het project (excl. de kos ten voor de bouw van het Onderne- merscentrum) zijn in 1986 op basis van het realiseren van 125 nieuwe arbeids plaatsen begroot op 640.000,Vaste kosten, waaronder vallen personeels kosten, kosten voor de directievoering en vaste projectkosten, doen zich alleen voor gedurende de eerste twee jaar van het project, de zgn. operationele fase. aangeboden tegen redelijk aantrekke lijke voorwaarden. Ten behoeve hier van is daarom indertijd besloten tot de bouw van een Ondernemerscentrum bestaande uit een tweetal bedrijfshal len. De feitelijke werkzaamheden worden uitgevoerd door een teammanager met ondersteuning van een administratieve kracht. Bij de aanvang van het project was J.A. de Gruijl teammanager, nu is dit sinds september 1987 H. van Brou wershaven. Volgens de laatste gegevens hebben zich in de afgelopen twee jaar in totaal 196 personen bij het Job Creation Team aangemeld. Met 135 van hen zijn eerste gesprekken gevoerd; voor een aantal van hen is het hierbij gebleven. Gezien de omvang van de voetbalclub heeft deze voldoende aan één trainings veld en twee groene velden. Deze zijn binnen één complex te realiseren door het huidige hoofdveld te draaien en met De relatief hoge investering in een zandkunststofveld roept de vraag op of het gebruik van het veld beperkt mag worden tot de hockeyclub. De eigenschap van zo’n veld dat het min of meer onbeperkt bespeelbaar is, biedt de mogelijkheid het in de wintermaan den per avond of dagdeel te verhuren aan andere sportclubs die op eigen veld niet kunnen trainen/spelen (korfbal, voetbal). Een en ander vereist wel aan gepast en schoon schoeisel. Tevens is het veld het gehele seizoen overdag bruikbaar als schoolsportveld. Deze beide mogelijkheden, en de daar uit te verwachten extra opbrengsten dienen nader te worden uitgewerkt. In oktober 1986 is in Waddinxveen het Job Creation Project van start gegaan. Doel van dit project is om binnen 2 tot 4 jaar in Waddinxveen (tenminste) 125 nieuwe duurzame arbeidsplaatsen te creëren. Door het verlenen van hulp en bijstand aan startende bedrijven en aan kleine bedrijven die willen uitbreiden, wordt getracht een en ander te realise ren. Niet onbelangrijk daarbij is dat vanuit "het project bedrijfsruimte kan worden O” De twee laatste toegangen leiden naar het gebied ten westen van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, dat het laatste is dat wordt in gericht. Er liggen al volop wandel paden en er wordt in toenemende mate groen geplant. WADDINXVEEN - Het Gouwe bos is tegenwoordig van verschil lende Waddinxveense kanten te bereiken. Er zijn nu ingangen aan de Alberdingk Thijmlaan (die was er het eerst), de Groene Zoom en het Noordeinde. toe is wel aangepast schoeisel vereist en voor bijvoorbeeld voetbal een aange paste techniek. Ook voor schoolsport biedt een kunst- grasveld goede mogelijkheden. Onder zocht moet worden of de afstand tot de scholen voor voortgezet onderwijs een belemmering vormt. Industrieel Contact Waddinxveen 60.000,—), N.M.B. 30.000,—), Bouwcombinatie (Rehorst, Stuurman en Partners, de Pater Makelaardij) 45.000,—) en G.A.B. 250.000,—); totaal 640.000,—. de Job Creation Project (1986-1988) is voltooid, zou dit betekenen dat het Job Creation Project niet meer kan profite ren van het beschikbaar komen van de ze hal. Dit ondanks het feit dat thans vanuit het project verschillende bedrij ven in hun voorbereidingsfase worden geholpen, welke bedrijven zo goed als zeker ruimte gaan huren in de tweede bedrijfshal. De start of uitbreiding van deze bedrij ven is echter afhankelijk van het mo ment waarop de tweede bedrijfshal be schikbaar komt. Pas dan kunnen diver se bedrijven, waar nu veel werk aan wordt besteed, meegeteld worden als gestart project met een bepaalde ar beidsplaatsenverwachting. De kosten van de aanleg van een zand- kunststof-hockeyveld zijn, hoewel al prijzig, in Waddinxveen bijzonder hoog te noemen. Dit vindt zijn oorzaak gro tendeels in de kostbare aanleg van een geschikte fundering, waarop de kunst- stofmat zijn vlakke kwaliteit behoudt. Na het verslijten van de kunststofmat (aanname 10 a 15 jaar) kan op de aan wezige fundering volstaan worden met het vervangen van de mat. De fundering kan zeer lange tijd mee 40 jaar). Aangenomen mag worden dat het on derhoud van de kunststofmat aanzien lijk goedkoper is dan een grasmat en dat dit in groetere mate door de vereniging zelf kan geschieden. kent dit voor 125 nieuwe arbeidsplaat sen een totaal bonusbedrag van 250.000,—. Kunststofveld voor hockeyers WADDINXVEEN - De hockeyclub Waddinxveen blijft in het sportpark ”de Sniep” zitten waar men nu zit, zij het met minder ruimte, zodat de res terende grond gebruikt kan worden voor de vestiging van een benzine- en gasstation Texaco en woningbouw bij de Piasweg. Ook is de aanleg van een kunststofveld voorzien. Deze kosten zijn geraamd op 170.000,— per jaar. De overige kosten zijn variabele kosten. Voornaamste be standdeel hiervan vormen de bonuskos- ten. Een bonus van 2.000,dient per nieuw gecreëerde duurzame arbeids plaats aan Job Creation BV te worden uitbetaald. Verspreid over 4 jaar bete- V De arbeidsplaatsenverwachting voor deze 16 projecten is 59 arbeidsplaatsen. Bij de in behandeling zijnde kansrijke projecten worden 70 arbeidsplaatsen verwacht. Thans behoren 50 projecten tot de cate gorie ’’projecten in behandeling” en zijn er inmiddels 16 projecten gestart. Omdat het zandkunststofveld intensief bespeeld kan worden en ook voor trai ningen geschikt is, heeft de hockeyver- eniging naast zo’n veld slechts één gras veld nodig om het volledige competitie- en trainingsprogramma te kunnen uit voeren, ook als het ledental nog verder toeneemt. Indien gewenst is (bijvoorbeeld in de winterperiode) het kunstgrasveld ook beschikbaar als trainingsmogelijkheid voor andere veldsporten, wanneer hun eigen velden onbespeelbaar zijn. Daar- ceerd. Het derde hockeyveld is volgens de vereniging nauwelijks of niet be speelbaar. er tussen de stichting en Job Creation BV een aanvullend contract moet ko men en toezien op de juiste en volledige naleving van het geldende en nog op te stellen aanvullende contract door Job Creation BV. Om tenminste de doelstelling van 125 arbeidsplaatsen te bereiken is een ver lenging van de operationele fase van het project noodzakelijk. Daarbij wordt dus gedacht aan een verlenging van een half jaar. In ieder geval zal gedurende deze periode door Job Creation de doel stelling van 125 arbeidsplaatsen in star tende en kleine uitbreidende bedrijven moeten worden gerealiseerd. Voorts wordt gedacht aan een door Job Creation op te zetten scholingsproject ten behoeve van werklozen of aan een door Job Creation uit te voeren werkge legenheidsproject, waarbij Job Creati on een bemiddelende rol zou vervullen bij het nader tot elkaar brengen van vraag en aanbod op de arbeidsmarkt. Voor Job Creation zijn dit soort activi teiten niet geheel vreemd, elders wor den door het bedrijf soortgelijke pro jecten uitgevoerd. Een andere mogelijkheid is dat Job Cre ation tracht om een extra aantal van 25 nieuwe duurzame arbeidsplaatsen te creëren. Dit dient echter niet via de start van nieuwe of de uitbreiding van bestaande kleine bedrijven te geschie den (het aanbieden van bedrijfshuisves ting blijft dan van cruciaal belang), maar door het reeds gevestigde midden- en kleinbedrijf (geen detailhandel en horeca) actief te benaderen. De hockeyclub Waddinxveen is in 1970 in Waddinxveen gestart met één (slechts) hockeyveld in de Oranjewijk (huidige Gebakoveld van W.S.E.). De club realiseerde daar een eerste clubge bouw voor eigen rekening. Wegens forse groei van de hockeysport en de onmogelijkheid om in de Oranje wijk uit te breiden, werd in 1977 een complex van 3 velden aangelegd op de huidige lokatie tussen Dreef en Plas- teert reeds nu dat talentvolle spelers vertrekken naar verenigingen met een kunstgrasaccommodatie en vreest dat zonder aanleg van een kunstgrasveld op korte termijn de Waddinxveense hoc keysport in omvang en qua niveau sterk zal afnemen. Bij aanleg van een kunst stofveld wordt verdere groei verwacht. In november 1987 telde de hockeyclub 286 leden, waarvan 60% in Waddinx veen wonende leden en 20% leden uit weg. De hockeyclub investeerde ter i de gemeente Boskoop. In totaal namen plaatse met gemeentegarantie in een clubgebouw van forse omvang 350.000,-). Aan de kwaliteit van huidige hockeyvel den moeten uit de aard van de sport zelf (kleine bal), hogere eisen gesteld wor den dan aan de voetbal- en korfbalvel den, vooral ten aanzien van de vlakheid van de velden en de lengte van het gras (vaker en nauwkeuriger maaien). In de Waddinxveense omstandigheden is zo’n hoge kwaliteit helaas niet een voudig te leveren, wegens de doorgaans slechte grondgesteldheid. Het meest recente keuringsrapport van de N.S.F. (voorjaar 1988) acht de kwali teit van de twee hockeyvelden dan ook matig tot vrij redelijk, terwijl de voet- Gekozen wordt voor handhaving van de hockeylokatie op de huidige. Dit vindt ondermeer zijn oorzaak in de hoge in vestering in het hockeyclubgebouw (boekwaarde 300.000,-). Wanneer besloten zou worden tot ver plaatsing van de hockeyclub ligt het voor de hand dat deze investering door de gemeente wordt overgenomen en dat wordt bijgedragen in de nieuwbouw el ders. Het gebouw is niet verplaatsbaar, ondanks zijn uitvoering in voornamelijk hout. Door vermindering van het ruimtebe slag (twee velden in plaats van de huidi ge drie plus oefenstrook) is gezocht naar een opbrengstmogelijkheid voor de vrijkomende gronden. Deze is, reke ning houdend met de uitgangspunten voor de ruimtelijke ordening, gevon den. Aan de oostzijde kan voldoende ruimte langs de noord-zuid poot van de Dreef worden gevonden voor de realisering van een vervangend benzineverkoop- punt van de Texaco (thans gelegen aan de Sniepweg). Op het westelijk deel van het huidige hockeycomplex komt voldoende ruimte beschikbaar voor een complex woning bouw, qua afmeting en inrichting verge lijkbaar met het complex vrije sector- woningen gesitueerd ten oosten van het Sportpad (zie tekening oplossing 4). De hier voorgestelde oplossing mag, hoewel de investering aanzienlijk is, ge zien worden als de enige definitieve op lossing voor het hockeyveldenpro bleem. Hoewel op grond van theoretische be schouwingen het| onderhoud van een zandkunststofveld aanmerkelijk lager is dan van een grasveld (kosten ‘/s)lijkt uit de elders opgedane ervaring dat bij onzorgvuldig gebruik (vuile schoenen) en door het opwaaien van blad, vuil en sporen, snel een hoogst ongewenste mosgroei kan plaatsvinden, waardoor de mat wordt aangetast. De mogelijke oplossing hiervoor is: of het huidige gebouw van Korbis wordt op gemeentelijke kosten verplaatst (volgens offerte all-in ca. 100.000, of het huidige gebouw van de korfbal vereniging wordt overgenomen tegen hetzelfde bedrag, welk bedrag dan ge bruikt dient te worden voor de bouw van een ander clubgebouw. De korfbalvereniging heeft voorkeur voor een definitief (stenen) gebouw, maar wil de financiële gevolgen daarvan nadrukkelijk bestuderen. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar achtste wedstrijd in de zo mercompetitie. Vanwege het slechte weer moest van het Voornse Kanaal worden afgeweken. Er werd gevist in het Amsterdam Rijnkanaal. De vangst was slecht. Veel vissers wis ten zelfs niet een visje op de kant te ha len. Alleen W. Houtman kon op een niet eens zo gunstige plaats goed resul taat boeken, door in het midden van het water te vissen. De eerste vijf waren: 1. W. Houtman (6000 gr.), 2. R. Jenner (4140 gr.), 3. J. Rupke (2280 gr.) 4. J. Verhoef (1530 gf.) en 5. M.A. v. Leeuwen (1500 gr.), öe eerstvolgende wedstrijd is voor de ring Zevenhuizen en wel op 20 augustus 1988. Opgaven hiervoor kunnen nog tot 1 augustus bij de wedstrijdleiding. I Voor het vooralsnog niet kunnen halen van de doelstelling van 125 nieuwe ar beidsplaatsen zijn volgens de gemeente wel enkele redenen aan te wijzen. Zo kende het project een moeizame start waarbij een aantal factoren een rol speelde. Er kon niet vanuit het project vanaf het begin van bedrijfshuisvesting worden aangeboden. De vertraging in de bouw van de eerste bedrijfshal (als gevolg van een strenge winter en pro blemen met het G.E.B.) heeft dit effekt nog versterkt. Voorts was de respons vanuit de Wad dinxveense bevolking op het project zeer afwachtend. Pas nadat de eerste bedrijfshal was gerealiseerd is de be langstelling sterk toegenomen, overi gens ook van buiten Waddinxveen. Thans heeft het Job Creation Project te maken met een redelijk constante stroom van nieuwe aanmeldingen, zon der dat er sprake is van actieve werving vanuit het project. Gedurende het grootste deel van de operationele fase van het project is het verder niet mogelijk geweest om een potentiële deelnemer op korte termijn balvelden als redelijk worden gekwalifi- De korfbalclub gaat spelen op het huidi ge halfverharde sintelveld van de voet balvereniging Waddinxveen, dat zoda nig wordt verbreed dt er twee korfbal- wedstrijden tegelijk op kunnen worden gespeeld. De korfbalclub krijgt vlak naast dit veld een deel van het clubgebouw van de V.V. Waddinxveen (4 kleedkamers) dat daarna wordt vergroot en opnieuw ingericht tot een clubgebouw van ca. 125 m2, een en ander met financiële bij drage van de gemeente die het houten clubgebouw in bezit krijgt (en af breekt). De voetbalvereniging Waddinxveen houdt de beschikking over 3 groene vel den (waarvan twee ’’achter de hek ken”). In de periode van 15 november tot 15 februari, wanneer de korfbal bin nen traint, krijgt de voetbalvereniging daarenboven nog de beschikking voor training over het halfverharde veld. De voetbalvereniging verkoopt 10% van haar gebouw via de gemeente aan Kor bis. Voordelen: - qua kosten de goedkoopste oplossing; - V.V. Waddinxveen raakt ”de over maat” van zijn gebouw kwijt (club is kleiner geworden); - gezien de toekomst met vraagtekens, zowel voor korfbal als voetbal, wordt niet te overhaast geïnvesteerd; - de oplossing is snel realiseerbaar (zo wel velden als clubgebouw). Nadelen: - Korbis moet voortaan op ’’sintels” spelen (vereist ander schoeisel, ook van De oplossing voor de V.V. Waddinx- de bezoekende clubs, blessure-verho- gend); - V.V. Waddinxveen en Korbis zitten samen op één complex, het eigen stek kie ontbreekt; - V.V. Waddinxveen houdt velden ’’achter hét hek” hetgeen als storend wordt ervaren; - het sportpad moet deels worden omge legd en de twee grasvelden schuiven oostwaarts op; - de ruimte achter de kantoren wordt krap. veen (2 nieuwe groene velden) is gelijk aan die bij alternatief 2. De korfbalvelden worden bij dit alter natief echter gepland op de vrijkomen de strook grond langs de noord-zuid- poot van de Dreef die vrijkomt wegens sluiting buitenbad. Hier is ook een plek te vinden voor een nieuw clubhuis. Voordelen: - de twee groene velden ten oosten van het sportpad komen ter beschikking van het grondbedrijf ten behoeve van toe- - komstige bouw. Deze grond kan zowel voor kantoor- als voor woningbouw be stemd worden. De ontsluiting vanaf de Limaweg en vanaf de Sniepweg-West is eenvoudig. Er is geen risico ten aanzien van verkoopmogelijkheden van deze grond; - er ontstaan geen problemen ten aan- zien van bouw in de nabijheid van het Texaco gastankstation; - de sport is compact bijeengebracht, al- les ligt rondom het zwembad en de dis co. Er is voldoende parkeerruimte op de huidige centrale parkeerplaats; - de aanleg kan gefaseerd gebeuren zon der het gebruik voor de competitie te verstoren; - desgewenst kan eerst één korfbalveld, later een tweede, woren aangelegd (fa sering); - de korfbalclub komt dichter bij de hoc keyvelden en kan desgewenst makkelij- 7 ker gebruik maken van het (zie hierna) aan te leggen zandkunststofveld. Nadelen: - het korfbalcomplex wordt lang-gerekt, waardoor velddraaiing niet mogelijk is; - de investeringskosten zijn hoger dan de beide andere alternatieven, maar veel minder riskant, omdat de op brengsten in het grondbedrijf meer ze kerheid bieden; - zie verder nadelen bij alternatief 2. Intussen dient op twee groene velden ten oosten van het sportpad de competi tie voor Korbis en voor V.V. Waddinx veen te worden afgewerkt (wellicht uit gebruik van een deel van de ligweide - van het zwembad aldaar een tweede groene veld aan te leggen. Dan is V.V. Waddinxveen geheel gelegen tussen zwembad en het sportpad (geheel bin- - nen de hekken!). De korfbalclub krijgt de beschikking over een veld van 100 x 100 meter 2 speelvelden) op de huidige bijvelden 1 van V.V. Waddinxveen, ten oosten van het sportpad. Nabij de Sniepweg, hoek - Sportpad kan te zijner tijd een definitief I clubgebouw worden geplaatst (of kan de huidige houten accommodatie wor den overgeplaatst in twee delen door middel van een dieplader). Voordelen: - V.V. Waddinxveen heeft een compact ’’apart” complex rondom het clubge bouw; - V.V. Waddinxveen krijgt in een keer twee gerenoveerde (c.q. nieuwe) gras velden; - de beplanting rond het halfverharde veld blijft gehandhaafd; - het sportpad behoeft niet te worden omgelegd; - er komt een strook van ca. 3500 m2 grond vrij achter de kantoren aan de Li- maweg voor uitbreiding kantoren en/of uitbreiding parkeren. Nadelen: - kosten hoger dan alternatief 1 (zowel qua veldaanleg als qua kosten voor korfbalclubhuis (bij nieuwbouw)); - minder vrijkomende grond voor be- bouwing langs de Dreef rond het oude zwembad (bijdrage ad 500.000,- voor zwembad uit grondbedrijf kan ech ter worden opgebracht); - risico voor gemeente bij teruglopende belangstelling voetbal en korfbal is gro ter; - geen derde groene veld voor V.V. Waddinxveen mogelijk; - minstens één seizoen groot ruimtege brek ten behoeve van competitie; - tijdelijke oplossing clubgebouw Kor bis nodig. Wanneer besloten wordt tot uitvoering van de voorgestelde oplossing (één grasveld, één zandkunststofveld) ver dient het aanbeveling zo snel mogelijk te beginnen met de aanleg van het zand kunststofveld. Dat kan in relatief korte tijd, maar gezien het lasprocedé van de mat is een en ander weersafhankelijk. Aanleg in 1988 lijkt niet haalbaar meer, derhalve wordt gerekend op voorjaar 1989. Dientengevolge zijn dan twee grashockeyvelden buiten gebruik en resteert slechts (het slechte) derde veld. De competitie 1988-1989 dient hierop te worden afgestemd (in de eerste helft al le thuiswedstrijden plannen). Na ge reedkomen van het zandkunststofveld (zomer 1989) is aanleg grasveld moge lijk, dat bij gunstige ontwikkeling na de winterstop 1989-1990 in gebruik kan ko- wijk naar W.S.E. en Be Fair noodzake- men. lijk). Pas na 1 januari 1990 wanneer de twee nieuwe velden voor Waddinxveen ge reed zijn, kan begonnen worden met de bouw van het clubhuis Korbis en inlich ten korfbalaccommodatie. Gedurende ruim een jaar dient Korbis een nood voorziening als clubhuis te krijgen (in clubhuis V.V. Waddinxveen?). ■De aan de Schielandweg wonende PE- - JER DE PATER, zoon van de beken- yie makelaar Piet de Pater, is geslaagd voor het examen makelaar in onroeren- -,Üe goederen bij de Stichting Vakexa- jnens Makelaardij in onroerende goe deren (SVM). CHARLOTTE SLUIMER is geslaagd Toor het praktijkexamen Boekhouden. Ze werd opgeleid door het Instituut Praehep. »Aan de DON BOSCO-MAVO in Bos koop slaagden uit Waddinxveen voor •jet MAVO-examen: Marike v.d. Aa, ’►Monique Alsemgeest, René Boekhorst, -Anne Bokma, Sandra Bunnik, Marco Tan Dijk, Erik Peter Doornebal, Hekon JJreesmann, Marco Eerden, Petra van ■Es, Rocco Geers, Marcel de Jager, jRemco Kant, Selma v.d. Klis, Michel JCoetsier, Willem-Jan Kraanen, Dennis Uoose, Dennis Lustig, Mario Moerings, ^Jabine Moret, Dennis van Peper- •Jtraate, Bianca Rijnbeek, Rombout ISmit, Martijn Sol, Gudo Swarts, Ralph Vink, Martijn v.d. Wal, Catelijne Wa terreus, Eddy v.d. Werf, Menno Wier- Vma, Guillaume van Wilgen, Peter de Wit, Jiske Zürlohe. 4» lÉiT aan redelijk betaalbare bedrijfshuisves ting te helpen. De ervaring van elders en van hier leert echter dat het vanuit een project aan kunnen bieden van be drijfshuisvesting van cruciaal belang is voor het welslagen van een project. Reeds genoemd is de vertraging bij de Landelijk heeft zich in toenemende oplevering van de eerste bedrijfshal. *- -J-- Daarna volgde de welbekende faillisse- mentsproblematiek rond de realisering hoeve van de hockeysport. van de tweede bedrijfshal. Kortgeleden Ook regionaal is zandkunststof sterk in is met de bouw van deze tweede hal beg- opkomst. In Nieuwerkerk en in Bleis- onnen. wijk is zo’n veld aanwezig, in Reeuwijk Volgens de planning wordt de hal eind heeft de raad tot aanleg besloten en in november opgeleverd. Daar op dat tijd- Gouda is de aanleg in voorbereiding. Job Creation Project duurt half jaar langer WADDINXVEEN De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Etampes. Weersgesteldheid: zeer krachtige veranderlijke wind. Afstand 438 km. In concours 228 duiven. Gelost óm 10.30 uur. Aankomst eerste duif 16.01 uur. Laatste duif 16.49 uur. Snel heid eerste duif 1290 m. p.m. Uitslagen: J. Verbakel 1, 11, 13, 53; M. Tollenaar 2, 4, 16, 18, 37; N.A.D. Hoogerdijk 3, 12,15,23,24,26,52; Mw. E.J. de Wit 5, 6. 19, 27, 40; H. Metselaar 7, 17, 28; N. van Vliet 8, 51; D. Heeren 9,10, 31, 35; AH. Kivits 14; N. van Tol 20, 41, 42; C.G. Hofman 21; Mw. G. Twigt 22, 25, 33, 34; M. Verbeek 29, 30; W. Breedijk 32; E. van Beek 36; T. den Ouden 38; C. J. 39; J. Troost 43; J. Jansen Zn. 44, 50; J.P. van Tongeren 45, 46, 56; J. Toor 47; H. Vink 48; D. Boere 49, 54; Comb. Wibo 55; A. Hofman 57. WADDINXVEEN - Voor de oplossing van de ruimteproblemen van de korfballers en de voetballers in het sportpark ”de Sniep” zijn diverse op- lossingen denkbaar. B. en W. hebben kun keuze al laten val len op het derde alternatief. Deze komt er op neer dat in 1989 één of twee korf balvelden worden aangelegd langs de Dreef en het clubhuis wordt gebouwd. Daarna speelt Waddinxveen-voetbal in 1990 op de twee bijvelden, terwijl de twee nieuwe velden worden aangelegd. Per 1 januari 1990 komen de bijvelden ter beschikking van het grondbedrijf. Er is dan voldoende tijd voor planologi sche procedures. WADDINXVEEN - Om de vooralsnog nog lang niet gehaalde doelstel ling van 125 nieuwe arbeidsplaatsen weer een beetje in zicht te krijgen zijn Burgemeester en Wethouders van plan de operationele fase van het Job Creation Project Waddinxveen met een halfjaar tot 1 april 1989 te verlen gen. De tweede in aanbouw zijnde bedrijfshal op het bedrijvenpark Coe- necoop is dan al lang en breed in gebruik. Er zijn kansen dat de 60 ’’be staande” arbeidsplaatsen dan met misschien wel 70 kunnen worden uitge breid. Voor dat doel moet de gemeenteraad om te beginnen 142.000,extra op ta fel leggen. Job Creation BV zal er dan echter alles aan moeten doen om het twee jaar geleden gestelde doel van 125 nieuwe arbeidsplaatsen bij startende en kleine uitbreidende bedrijven te halen, terwijl er boevendien 25 nieuwe ar beidsplaatsen moeten komen bij het midden- en kleinbedrijf. Job Creation, dat zich zal blijven belas ten met besprekingen over huurover eenkomsten met geïnteresseerde star tende bedrijven en de afwikkeling van alle hiermee verband houdende werk zaamheden, zal met het lokale bedrijf sleven en regionale instellingen gaan proberen financiële steun te krijgen voor de verlenging van het project met zes maanden, zodat er van die 142.000,nog wat terug kan komen. De Stichting Waddinxveens Onderne mers Centrum kan bij verlenging van de operationele fase haar huidige functie blijven vervullen. De stichting beheert derhalve de financiële middelen welke ten behoeve van het Project zijn gege nereerd. Daarnaast behoort tot de taken van de stichting het nemen van een beslissing omtrent de toelating van ondernemers in het Ondernemerscentrum, het funge ren als contractpartner voor Job Creati on BV, wat bij verlenging betekent dat Diverse instellingen en organisaties hebben zich indertijd bereid verklaard een financiële bijdrage te leveren aan het Job Creation Project, te weten: Ge meente Waddinxveen 255.000, In Groenswaard 3 is een poosje geleden in opdracht van het recreatieschap Bospark deze brug gemaakt om voet gangers naar het nieuwe gebied West van het Gouwebos - ten westen van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn - te kunnen laten gaan. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13