Vergrijzing komt later in Waddinxveen Tennisbanen geprivatiseerd, renovatie fonds, trainings faciliteiten golf en cricket in Waddinxveen Nog geen softbal, baseball, o Moeten sportclubs fuseren? Korfballers zouden tien Ruimtelijke problemen korfballers en jaar kunnen blijven zitten Herinrichten ”de Sniep”: 1,7 miljoen hockeyers hm Atletiek Tennissport Hockeysport Korfbalsport Groene velden Trainingsvelden Fusies? Clubgebouwen Tennisbanen il ’O VOOR EEN GOED BOEK A boekhandel veldwijk b.v. CS^BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING Heb je het pre-olympisch basketbaltoernooi gezien en wil jij nu ook zelf basketballen? Neem dan contact op met mevr, de Bruyn, tel. 5286, en in augustus basketbal-jij-al. SS gr* S - AO™ Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 juli 1988 Straks op weg naar het nieuwe complex voor de hockeyclub Waddinxveen op het oostelijk deel van het huidige I NAAR kunnen zijn en zou één hockeyveld kun nen worden gerenoveerd. De toegang tot het complex van de voetbalvereniging ’’Waddinxveen”, dat gaat bestaan uit twee gerenoveerde grasvoetbalvelden en het bestaande gravel trainingsveld, alles ten westen van het Sportpad. (Foto: Sjaak Note- boom). De accommodatie aan de Alb. Thijm- laan is geen volwaardige, maar goed bruikbaar om de belangstelling op te vangen. Ook kan nog groei worden op gevangen omdat die zich ook manifes teert in meer trimsport. Het Gouwebos leent zich hiervoor. Overigens is uit breiding ter plaatse niet mogelijk in ver band met de ligging tussen tennisbanen en begraafplaats. Waddinxveen telt 22 buitenbanen. Dat is één per 1100 inwoners. Dit is al rui mer dan landelijk in het jaar 2000 nodig wordt geacht. Waarschijnlijk is geen verdere aanleg nodig. P.jss-Mjo WacM<n«v<.*on Tri 01R2H D/OK Deze advertentie wordt aangeboden door: T.S.D. Automatisering Boskoop. Landelijk wordt (als enige teamsport) nog grote toename van deelnemers ver wacht. Hockeyers blijven ook gemid deld tot oudere leeftijd in teamverband hun sport bedrijven (soms recreatief). Toch wordt in Waddinxveen voorge steld het aantal velden met één te ver minderen (van drie naar twee), maar de speelcapaciteit wordt sterk opgevoerd door een veld in zandkunststof uit te voeren. Dan kan de vereniging weer promotie maken voor deelname nieuwe leden. Deelname aan hockey wordt voor 2000 geraamd op 1% van de bevolking. Dat betekent ca. 250 Waddinxveense leden, maar traditioneel leveren ook de omlig gende gemeenten (vooral Boskoop) le den bij de hockeyclub. Derhalve is een groei tot 350 a 400 leden te verwachten. WADDINXVEEN - De door de gemeente Waddinxveen gewilde veranderingen in het sportpark ”de Sniep” moeten leiden tot: - een complex voor de voetbalver eniging Waddinxveen, bestaande uit twee (gerenoveerde) grasvoet balvelden en het bestaand gravel trainingsveld (alles ten westen van het sportpad); - een complex voor de korfbalver eniging Korbis met twee nieuwe (gras)korfbalvelden en een lokatie voor een clubgebouw (het geheel gelegen op voormalig terrein van het buitenbad c.a.); - een complex voor de hockeyver- eniging (op het oostelijk deel van het huidige hockeycomplex) be staande uit één zandkunststofveld en één gerenoveerd grashockey veld. Door de herschikking komen daar naast beschikbaar voor verkoop ten behoeve van bebouwing: een terrein van 1,2 ha bruto ten be hoeve van woningbouw gelegen na bij de Piasweg (voormalige hoc keyvelden en een terrein van 1,6 ha bruto ten behoeve van woning-, kantoor- of bijzondere bebouwing, gelegen langs de Sniepweg-West en ten oosten van het sportpad. De totale investeringen ten behoe ve van de sportaccommodaties be dragen 1,7 miljoen (inclusief BTW). Een en ander kan in twee seizoenen worden Gerealiseerd. hockeycomplex, dat zal bestaan uit één zandkunststofveld en een gerenoveerd grashockeyveld. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - Op sportief gebied zijn er voor de buitensporters in Waddinxveen een aantal problemen al opgelost. Privatisering, renovatie en aanleg zijn hiervan de kernwoorden. De verwachtingen ten aanzien van het landelijk beeld zijn niet rooskleurig. Een daling van leden met 30% wordt verwacht (tot een peil van ca. 'h°/o van de bevolking). Dit zou betekenen een bestand aan Waddinxveense leden van ca. 125. Ook hier geldt de verwachting van deelname van omliggende gemeen ten. Thans ca. 200 leden, hetgeen overeen komst met het landelijk beeld. De ver eniging Korbis wordt gekenmerkt door een hoog percentage jeugdspelers (11 van de 13 teams) die op relatief hoog ni veau spelen. Het bestuur is zeer actief en enthousiast en er wordt veel aandacht besteed aan de verenigingsband. De club valt soms zeker op door haar festiviteiten. Het doen van voorstellen ten aanzien van een definitieve accommodatie met twee speelvelden voor de korfbalclub, geschiedt toch met enige aarzeling. Wanneer niet de problematiek van het te verplaatsen clubgebouw aan de orde zou zijn, zou wellicht dienen te worden gewacht op de ontwikkelingen in de korfbalsport ter plaatse. Het bestuur durft de stap echter thans wel aan. Wanneer een en ander vóór 2000 tot teleurstelling zou leiden, kan de beschikbare grond echter eenvoudig voor andere doelen worden benut, zo dat het eventuele verlies voor de ge meente gecompenseerd kan worden. De gemeentelijke garantie voor het clubgebouw kan dan echter wel worden geëffectueerd. Zo is er de privatisering van de tennis banen, waardoor stijgende onderhoud- slasten en renovatie een verantwoorde lijkheid zijn geworden van de drie ten nisverenigingen. Voor het vrijgekomen van gemeentelijke tennisbaanpersoneel is een oplossing voorhanden. Door het instellen van een renovatie- fonds groene velden, met jaarlijkse storting ad 70.000,uit de algemene dienst, zijn voldoende financiële waar borgen geschapen vooreen kwalitatieve instandhouding van de groene velden. Voor de voetbalverenigingen W.S.E. en Be Fair is een goede trainingsfacili- teit aanwezig door de aanleg van twee Gebakovelden; De atletiekvereniging Antilope be schikt over een kwalitatief voldoende complex, gezien uit gemeentelijke doel stelling. Ten behoeve van de jeu de Boules-sport aan de Alberdingk Thijm- laan is een adequate oplossing gevon den. Ruimte-behoefte ten behoeve van andere dan de huidige veldsporten is niet te verwachten. Geconstateerd is dat de ’’groene vel den” (8 voetbalvelden, 3 hockeyvelden, 1 korfbalveld en het middenterrein atle tiekbaan, totaal 13).geleidelijk aan een grondige renovatiebeurt behoeven, per veld te ramen op 60.000,- a 100.000,- per 10 a 15 jaar. Om de nodige financiële middelen hier voor tijdig ter beschikking te hebben, is in 1985 een fonds renovatie sportvelden ingesteld, waarin uit de algemene mid delen een bedrag van 80.000,- per jaar wordt gestort (met ingang van 1988 70.000,- per jaar). Het ligt in de bedoe ling uit dit fonds zodra nodig de velden te renoveren. In 1987 is gerenoveerd het hoofdveld van voetbalvereniging Be Fair. In 1988 is gerenoveerd het tweede veld van voetbalvereniging W.S.E. (dit wordt daarna hoofdveld). In 1989 zou het hoofdveld van voetbal vereniging Waddinxveen aan de beurt In de jaren zeventig zijn voor de wel bal- verenigingen in Waddinveen twee half- verharde trainingsvelden aangelegd, te weten één ter grootte van een voetbal veld bij voetbalvereniging Waddinx veen (destijds mede in gebruik bij de korfbalclub Korbis) en een klein veld ten behoeve van de voetbalvereniging Be Fair aan de IJsermanweg (thans Li- maweg). Ervaringen elders met een andersoortig halfverhard veld (genaamd GEBAKO- veld) hebben ertoe geleid dat ten be hoeve van de voetbalvereniging Be Fair in 1985 binnen het eigen complex aan de Sniepweg-Oost een gebakoveld als trai ningsveld is aangelegd (op de plaats van het vervallen jeugd-grasveld). In 1986 is ten behoeve van de voetbalvereniging W.S.E. het zandtrainingsveld eveneens omgezet in een gebakoveld. De ervaringen met trainingsvelden zijn goed te noemen. Er kan onder nage noeg alle weersomstandigheden op worden getraind, hetgeen de beschadi ging van de grasvelden vermindert en de clubs besparing geeft op te huren uren in de sporthal/sportzaal. Het onder- WADDINXVEEN - Omdat Waddinxveen de afgelopen periode nog in afwijking van de landelijke ontwikkeling relatief sterk is gegroeid en de ’’sportgroep” 10-29-jarigen ten opzichte van Nederland sterk is overver tegenwoordigd (wij zijn een jonge gemeente), zullen de effecten van de vergrijzing in deze gemeente later zichtbaar worden dan elders. zal groeien. De realiteit gebiedt echter te conclude ren dat alles dooreengenomen al een prachtig resultaat behaald wordt, wan neer verdere terugval wordt voorko men. Gezien de grote ’’indirecte subsidie” per grasveld (inclusief kapitaalslasten ca. 25.000,per veld per jaar), dient de gemeente de capaciteit aan te passen aan de behoefte. Bij een bespelings-maatstaf van één grasveld per 10 competitieelftallen, is handhaving van de omvang van de com plexen van Be fair en W.S.E. thans nog verantwoord. Bij terugloop, zoals voor speld voor Nederland met 30% in het jaar 2000, zal te zijner tijd één veld per club moeten worden ingekrompen en voor andere (sport of anderzins) doel einden kunnen worden benut. Bij de voetbalvereniging Waddinxveen is de situatie thans al aanwezig om het derde groene veld (of het alleenrecht tot gebruik van het sintelveld) definitief een andere bestemming te geven. Zelfs wanneer de club nog 30% groeit tot 21 a 22 competitie-elftallen is een aantal van twee groene velden voldoen de. Dit temeer omdat de seniorencom petitie gespreid is over zaterdag en zon dag. Voorgesteld wordt dan ook het tijdelijk aan de korfbalclub ter beschikking ge stelde voetbalveld definitief aan de voetbalsport te onttrekken. Zoals ook bij de zaalsporten gebruike lijk is, zou het meest doelmatige ge bruik van de buitensport-velden in de groene sector, bereikt worden door de beschikbare velden per uur of dagdeel te verhuren, zodat steeds een volbezet programma kan worden gedraaid. Maar traditioneel is het beleid er in Waddinxveen op gericht geweest elke vereniging haar eigen complex ter be schikking te stellen. Combinaties van voetbal en korfbal in één club is zeer wel mogelijk, idem korf bal en hockey. Ook atletiek is met ande re sporten in één club te combineren. Maar geen der Waddinxveense vereni gingen acht dit soort fusies haalbaar (overwegingen van clubmentaliteit, sfeer, eigen home, culturele achter grond, status wellicht, spelen een grote rol). In de voorgestelde oplossingen is met deze uitdrukkelijke wens van de vereni gingen nadrukkelijk rekening gehou den, hoewel het kosten- en risicoverho- gend werkt voor de gemeente. Eveneens is de vraag gesteld of het in Waddinxveen al tijd is voor fusie van voetbalverenigingen. In gemeenten van 24.000 inwoners is het aantal voetbal clubs doorgaans één of twee. Ook daar voor bestaat geen belangstelling (met dezelfde argumentatie als hiervoor). Tegen de landelijke tendens in ver wacht Waddinxveen weer groei uit Zuidplas en wil dit waarmaken. Afgezien van de vraag of de gemeente dwingend kan optreden ten aanzien van fusies, is de conclusie dat Waddinxveen met 16 competitie-elftallen en groei naar 20, wel levensbatbaar kan blijken. Er zal echter wel regelmatig (ook bij de andere clubs) bezien moeten worden hoe de werkelijkheid zich ontwikkelt. Een ingrijpen om financiële debacles en overbodige indirecte subsidies te voor komen kan gewenst zijn. Uit landelijke gegevens moge blijken dat, voor het op niveau houden van de sport uit oogpunt van volksgezondheid, meer dan alleen het beschikbaarstellen van goedkope accommodaties nodig is. Bevordering van kaderopleiding, meer gerichtheid op de recreatie-sporten, meer gerichtheid op ’’achtergebleven” bevolkingsgroepen (zowel qua sociale status als leeftijd en handicap) dient (ook ten behoeve van de zaalsporten) nadere gemeentelijke studie en wellicht ook maatregelen de aandacht in de ko mende periode. In de gemeente Waddinxveen heeft het gemeentebestuur ten aanzien van de door de clubs gebouwde clubaccommo- daties het standpunt ingenomen dat de gemeente slechts garant wil staan voor de door de verenigingen gesloten lenin gen (mits een gezonde exploitatie-opzet wordt overgelegd). Eenmaal heeft die garantstelling ook geleid tot financiële lasten. Toen de voetbalvereniging Waddinxveen des tijds niet meer aan zijn financiële ver plichtingen kon voldoen, heeft de ge meente uiteindelijk aan de garantstel ling een verlies geleden van ca. 150.000,—. Dat wordt voorgesteld een financiële te gemoetkoming (c.q. gratis verplaat sing) aan de korfbalclub Korbis aan te bieden, moet niet als beleidswijziging worden gezien. Deze opstelling vloeit voort uit het vroegtijdig gedwongen verwijderen van het clubgebouw als ge volg van de kantoorbouw langs de Li- maweg. De veldverlichting komt qua aanleg en exploitatie geheel voor rekening van de clubs. WADDINXVEEN - Op dit moment hebben in Waddinxveen de korfbalver eniging Korbis en de hockeyclub Wad dinxveen ruimtelijke problemen. Het eerste ruimtelijke probleem speelt inzake het complex aan de Sniepweg- West tussen Limaweg en Dreef. Aanlei ding om thans oplossingen te vinden voor definitieve accommodatie voor de korfbalclub Korbis is gelegen in het feit dat haar trainingsveld is vervallen door verkoop van dat terrein ten behoeve van kantoorbouw aan de Limaweg en dat haar (tijdelijk) clubgebouw ”in de verdrukking” komt doordat het kant oorgebouw op IV2 meter afstand van het clubhuis wordt gebouwd. Hierbij komt tevens de vraag aan de or de of het (tijdelijk) door de voetbalclub Waddinxveen afgestane grasveld ten behoeve van korfbal in de toekomst nog nodig is voor voetbal. De voetbalclub meent dat dat zo is. De korfbalclub vraagt thans om een de finitief uitzicht op de eindsituatie, mede omdat men thans een definitief clubhuis zou willen bouwen. Het tweede ruimtelijke (en kwalitatie ve) probleem betreft de door de hoc- keyvereniging bepleite aanleg van een zandkunststofveld tegen ’’inlevering” van twee grasvelden (tussen Dreef en Piasweg). Voorts zijn de totale onderhoudslasten van de groene velden, atletiekbaan en trainingsvelden hoog in relatie tot de huuropbrengst. Naar goedkopere op lossing dient te worden uitgezien. houd kan zonder bezwaar voor een groot deel door de verenigingen zelf worden gedaan, met behulp van een ter beschikking gestelde tractor. Geconstateerd kan worden dat thans elk van de drie voetbalverenigingen een complex bespeelt dat een volwaardig trainingsveld omvat. Hierbij dient te worden opgemerkt dat op termijn het veld met sinteltoplaag van de voetbal vereniging Waddinxveen voor vervan ging door een Gebakotoplaag in aan merking zou kunnen komen, hetgeen een forse investering betekent. De korfbalvereniging Korbis had tot 1 april 1988 naast het grasveld ten behoe ve van trainingen de (gratis) beschik king over het gebruik van het door Be Fair verlaten kleine trainingsveld aan de Limaweg, tezamen met de jeu de bou- lesvereniging. Zoals reeds eerder werd besloten, is de ze grond bestemd voor kantoorbouw en per 1 mei 1988 niet meer beschikbaar voor sportdoeleinden. Gebleken is dat bij verdubbeling van de speelveldaccommodatie (2 velden in plaats van 1 veld) voor de korfbalver eniging, een afzonderlijk trainingsveld niet nodig geacht wordt. De hockeyvereniging Waddinxveen heeft aan de Sniepweg sinds 1978 drie grasvelden ter beschikking en een klei ne grasoefenstrook. Voor deze vereni ging is nooit een speciaal oefenveld aan gelegd. De voorkeur van de vereniging gaat reeds jaren uit naar één zandkunst stofveld (tevens geschikt voor trainin gen) en één grasveld in plaats van drie grasvelden en oefenstrook (ook hierop wordt verder in deze nota ingegaan). De atletiekvereniging Antilope be schikt over een bescheiden atletiekac- commodatie, die in de afgelopen jaren geleidelijk is uitgebreid en opgeknapt door middel van eenmalige kredieten. Omdat eventuele renovatie voorshands in de renovatiecyclus voor de groene velden kan ’’meedraaien” en van de vereniging de nodige zelfwerkzaamheid mag worden verwacht, behoeven geen nadere beleidsvoornemens te worden geformuleerd. De nog jonge jeu de boulesvereniging Waddinxveen is gestart op het voorma- De verwachting is echter dat ten gevol ge van het streekplanbeleid de periode 1990-2000 een periode van consolidatie zal worden: een gelijkblijvende bevol kingsomvang en een ’’ontgroening”. Dan zal de landelijke demografische tendens ook in Waddinxveen zichbaar worden. Per veldsport wordt hierna bezien wel ke gevolgen voor de accommodatie bui tensport in Waddinxveen zullen optre den: De thans aanwezige drie volwaardige accommodaties (elk driegrasvelden en een halfverhard trainingsveld, alsmede grote - dus dure - clubaccommodaties) zijn op traditionele overwegingen in het verleden gesticht. De nadruk lag op het doel elk van de drie zuilen (P.C R.K. en algemeen) een gelijk waardige accommodatie ter beschikking zullen stellen. De ooit aan wezige bedrijfsclub R.C.V. is destijds gefuseerd met Waddinxveen. De huuropbrengst per veld is zeer ge ring (ca. 18%) ten opzichte van de kos ten voor het instandhouden en de aan leg. Dat niet meer alleen de richting (de zuil) maatgevend is voor de verdeling der leden over de drie verenigingen mo ge uit het volgende overzicht blijken (deelname competitie 1987/1988): Be Fair-voetbal (zaterdagclub) 27 elf tallen, W.S.E. voetbal (zondagclub, jeugd op zaterdag) 29 elftallen en Wad dinxveen (zaterdag- en zondagclub) 16 elftallen. Natuurlijk verwacht elk bestuur dat de terugloop van de voetbalsport zijn club wel voorbij zal gaan. En de in ledental en speelklasse teruggevallen club denkt (bijvoorbeeld wegens ligging nabij Zuidplas) dat haar ledental weer sterk lige halfverharde trainingsveld aan de Limaweg. Nu dit terrein in mei 1988 wordt benut voor kantoorbouw, is een oplossing gevonden in het in erfpacht geven van een geschikt terrein aan de Alberdingk Thijmlaan. In april 1988 stelde de gemeenteraad een eenmalige krediet van 45.00,- ter beschikking, waarmeer de jeu de bou lesvereniging in eigen beheer genoemd terrein zal inrichten voor genoemde sport en dit ook zelf zal onderhouden. In navolging van de tenniscomplexen is dit complexje dus eveneens geprivati seerd. Voorshands mag niet verwacht worden dat andere veldsporten, zoals softbal, baseball, golf en cricket, zich in Wad dinxveen zodanig zullen ontwikkelen, dat hiervoor extra veldaccommodatie beschikbaar moet worden gesteld. Deze sporten kunnen in voldoende mate be dreven worden in de nabij gelegen gro tere gemeenten Gouda en Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Vijf jaar ge leden (1983) werd verondersteld dat ten behoeve van de aanleg van twee korfbalvelden, de voormalige opslag van grond- en bestratings- materiaal bij het sportcomplex De Sniep op termijn beschikbaar zou komen. Vanuit die gedachte werd aan de korfbalvereniging Korbis toestem ming verleend in de nabijheid van die lokatie een tijdelijk (gedacht werd aan 10 jaar) clubgebouw met kleedaccommodatie te plaatsen aan de IJsermanweg, thans Lima weg geheten. Als (tijdelijk) speelveld werd tot (mede-)gebruik van het meest oos telijke grasveld van de Voetbalver eniging Waddinxveen besloten, alsmede tijdelijk gebruik van het door Be Fair verlaten halfverhard veld ten behoeve van training. Toen duidelijk werd dat de lande lijke terugloop van het aantal voet ballers doorzette, en ook in Wad dinxveen met name bij de voetbal vereniging Waddinxveen deze ont wikkeling werd geconstateerd, werd aangenomen dat de gronden voor extra korfbalvelden niet nodig zouden zijn, omdat een en ander binnen het bestaande sportcom plex de Sniep zou kunnen worden opgelost. Hieraan wordt thans vorm gegeven in deze nota. Inmiddels was besloten dat een korte voet-fiets-verbinding tussen Sniepweg en de nieuwe wijk Zuid plas zeer gewenst was, hetgeen leidde tot aanleg van het Sportpad, tussen de velden van het sportcom plex door. Uit oogpunt van ’’bege leiding van dit voet-fietspad” werd bebouwing langs dit Sportpad ge wenst geacht en gerealiseerd. Bij het ontwerpen van de Dreef ter ontlasting van de drukke Sniep- weg-west, werden de voormalige opslagterreinen van Openbare Werken (ten oosten van het sport complex en de Sportpad-wonin- gen) mede om de entree van Wad dinxveen vorm te geven, bestemd voor kantoorbouw. Inmiddels is een terreingedeelte van het half verharde veld verkocht aan een ge gadigde voor kantoorvestiging in Waddinxveen. Het gebouw zal op IV2 m2 uit de noordkant van het clubgebouw van Korbis verrijzen en de huidige lo katie van het korfbalclubgebouw krijgt de bestemming parkeerplaat sen De korfbalvereniging heeft be zwaar aangetekend tegen het verle nen van een bouwvereniging zo dicht naast haar (tijdelijk) clubge bouw. Hierdoor is het thans dringend noodzakelijk een oplossing te zoe ken die ertoe leidt dat het clubge bouw (een houten gebouw van 125 m) verdwijnt binnen een peri ode van één jaar. Door het verkopen van het voor malige halfverharde veld verdwijnt ook de trainingsgelegenheid (met eigen verlichtingsmasten) van de korfbalvereniging. De 22 tennisbanen zullen in de komen de 10 jaar een aanzienlijk bedrag aan onderhoud/renovatie vergen. Om deze extra lasten te dekken zou tot regelmati ge en forse huurverhogingen moeten worden besloten. Intensief en goed overleg met de bestu ren van de tennisverenigingen leidde er toe dat de tennisparken konden worden afgestoten en in erfpacht uitgegeven aan de drie tennisverenigingen. De resterende boekwaarden is inmid dels bij voorjaarsnota 1988 ten laste van de algemene reserve afgeboekt. De re- novatieproblematiek is ondergebracht bij de verenigingen, die hiervoor (in plaats van betaling van huur) eigen fondsen opbouwen. De gemeente zal zonodig bereid zijn om af te sluiten le ningen te garanderen. Het voor dagelijks onderhoud aan de tennisbanen beschikbare gemeentelijk personeel wordt in het speelseizoen 1988 tegen ’’kostprijs” gedetacheerd bij de verenigingen. Voor zover in 1989 en latere jaren dit personeel niet benodigd is voor het beheer van andere gemeen telijke accomodaties, kan deze detache ring nog worden voortgezet. Kort samengevat mag worden gesteld dat deze ’’privatisering” ten genoegen van beide partijen is verlopen en dat een instandhouding van de tenniscomple xen in een redelijke kwaliteit is verze kerd. Op grond van de jaarlijkse inspecties (o.a. door consulenten van de N.S.F.) zullen de volgorde en intensiteit van la tere renovaties worden vastgesteld. Zoland de omvang van de algemene middelen het toelaat de jaarlijkse stor ting in het renovatiefonds te blijven doen, kan gesteld worden dat voldoen de maatregelen zijn getroffen om de aanwezige groene velden ook op ter mijn in redelijke kwaliteit te houden. Het moge duidelijk zijn dat daarbij te vens in het oog dient te worden gehou den de vraag of het aanwezige aantal velden benodigd blijft in relatie tot de belangstelling voor de groene veldspor ten. 'e'

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9