GEMEENTE WADDINXVEEN I 1BI0SC0PEN! 40 Jaar dienstverband ZOMER-OPRUIMINGÜ! PROFITEER Arcade Bioscopen Reis naar Indonesië Vrije busbanen Filmhuis Gouda Thalia MILIEU SPREEKUREN VAKANTIE SOCIAAL RAADSVROUW Video VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN HINDERWET AM A TEUREXPOSITIE TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Alleen benzinekosten arwa apijtservice II 8 B B PROJEKT-EN WONING- STOFFERING Vf’ 2- s o o >Q o i *1 8 - B 0 0 «-] fi f 0 n g -Ê 8 NOG VOLOP KEUS IN COUPONNEN GORDIJNSTOF EN TAPIJT BI - - BIW-. WBHnlk SB”? Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 augustus 1988 01820-16066 010-362244 Piasweg 16 Viertal neemt proef De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergadering kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. zijn vrouw, die er vervolgens ook de snelweg mee op gaat”. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 01828-17613 01820-28011 Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. sen in vervulling gaan, nl een reis van 25 dagen naar Indonesië. 14433 14433 AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een woonhuis en het oprichten van een brug bij Groothandel Joh. Zwijgers. Toen de vader van Johan Zwijgers in 1958 stierf, werd Asscheman in zijn plaats inkoper aan groentenveiling ’’Gouda en omstreken”. In al die40jaar heeft Asscheman nooit één dag wegens ziekte verzuimd. Inmiddels is Assche man inkoper zowel als verkoper en re gelt veel van de zaken in en om het pak huis. De groothandel biedt nu werk aan 12 mensen en koopt in op diverse veilin gen in Nederland, waarna er bezorgd wordt in Waddinxveen en omstreken en Apeldoorn en omgeving. Door de drukke werkzaamheden wordt het de 62-jarige Asscheman toch wel In het concept van Elsenaar wordt dat probleem in een handomdraai opgelost, Do. t/m wo. 2 uur, Do. t/m wo 7 en 9.30 uur: CROCODILE DUNDEE II. Do. t/m wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 en 9.30 uur RAMBO Ill. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: WALL STREET. Do. t/m wo. 2 uur JUNGLE BOOK. Za. 9 uur: THE LAST WAVE. Do. en vr. 8 uur, Za. 3,30, 7 en 9.30 uur, zo 3.30 en 8 uur, ma. en di. 8 uur, wo. 3.30 en 8 uur: HONNEPONNETJE. -Gouda- De gemeente Waddinxveen heeft de advisering over milieuvraag stukken overgedragen aan de milieudienst van het Intergemeente lijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland te Gouda. De milieudienst heeft een Meldpost Milieuklachten. In het vervolg kan men zich met milieuklachten tot deze meldpost wenden. De Meldpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klach ten onder telefoonnummer 01820-28011. Voor overige milieuvraagstukken is in het vervolg op elke woens dagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de milieu dienst in het gemeentehuis, bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. De Waddinxveenstraat in Arnhem-Zuid. W addinxveenstraat Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 12 augustus 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 5 augustus geen spreekuur. het vegroten van een garagebedrijf alsmede het oprichten van brandstofpompen en overkappingen De sociaal raadsvrouw, mevrouw drs. C. de Bakker is tot en met 7 augustus 1988 met vakantie. Vanaf 8 augustus kunt u weer op haar spreekuur terecht van maan dag tot en met vrijdag van 09.00-12.30 uur of op andere tijdstippen na telefonische afspraak. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke zaken op dinsdag 9 augustus 1988 om 19.30 uur in het raadhuis. Op de agenda o.a.: - Ie wijziging van de kampeerverordening; - gemeenschappelijke regeling ’’Streekarchief Hollands-Midden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vier Waddinxveners en Boskopers die bij de KLM op de luchthaven Schiphol werken doen in oktober mee aan een proef ’’samenrijden” in een uiterst luxe personenauto. Hun werkge ver is daarvoor gekozen door de Hogeschool voor Toerisme en Verkeer in Tilburg. I Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten WADDINXVEEN - Zaterdag 30 juli jl is bij Joh. Zwijgers en Zn BV aan de Dorpstraat in Waddinxveen het feit herdacht dat de heer B. Assche man (62) wonende aan de Amalia van Solmsstraat 7,40 jaar bij dit bedrijf in dienst is. Hij is hiervoor onderscheiden door de Kamer van Koophan del te Gouda. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De wagen waarin de vier Waddinxve ners en Boskopers gaan rijden is een su- perluxe Chrysler met video en compact disc. In totaal zullen zes weken lang 24 proefpersonen in groepjes van vier tel kens een maand samen tussen huis en werk heen en weer pendelen om te kij ken of dat bevalt. De creatieve rijksambtenaar noemt de lease-auto’s maxi’s, meermans taxi’s. Hoeveel drukte die op de weg zouden kunnen wegnemen, had hij precies uit gerekend: als 1 op de 10 auto’s in de spits een maxi zou zijn, zou de bezet tingsgraad van de huidige 1.15 toene men tot 1.45 en zou hetzelfde aantal personen in de spits kunnen worden vervoerd met 21 procent minder auto’s. Docent verkeerskunde ir. M. Bérénos van de Tilburgse hogeschool: ’’Belang rijk is dat we voor bedrijven de baten te genover de kosten kunnen zetten. Wat Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL: Tweede Bloksweg bij nr. 2 zij ze nu kwijt aan reiskostenvergoe ding, wat houden ze aan parkeerruimte over, komen de mensen beter op tijd? Dat willen ondernemers eerst wel eens weten voordat ze er aan beginnen”. «Zo r- uj Z 0) UJ H o cc CD WADDINXVEEN - Al een poosje is er in de Goudse streek een straatnaam te vinden die is vernoemd naar Waddinx veen. Het gaat hier om het ’’Waddinx- veensepad” in de gemeente Gouda. Dit pad sluit in het gebied van het be drijfsterrein Goudse Poort en het Groenhoevenpark aan op de Winter dijk, een zijweggetje van de Brugweg dat zelfs onder de autosnelweg Den Haag-Utrecht doorloopt. Tot voor kort was geen der omliggende gemeenten scheutig om Waddinxveen in de straatnaamgeving tot uitdrukking te laten komen. Zo vind je bijvoorbeeld in Gouda wel de Bodegraafsestraatweg Commissie voor de financiën op donderdag 4 augustus a.s. om 19.30 uur in het raadhuis. De wagen is beschikbaar gesteld door Zuidhollands CDA-statenlid ir. Peter Elsenaar, die met een wedstrijd van een autoleasebedrijf het voertuig ”won” om de praktische mogelijkheden van het in ons land maar moeilijk van de grond ko mende ’’carpooling” uit te testen. Kern van het plan van ir. Elsenaar, die hoofd van de afdeling Verkeerstechniek bij Rijkswaterstaat in Den Haag is, is dat bedrijven voor hun samenrijdende medewerkers/sters leaseauto’s aan schaffen. Als ze bij elkaar in de buurt wonen en dagelijks dezelfde route moeten rijden is het bij elkaar instappen een voor de hand liggende zaak. Het is bovendien kostenbesparend, gezellig en van be lang voor het laten afnemen van de ver- keersspitsen met meestal heel wat ’’le ge” auto’s. met samenrijden door de maxi dezelfde juridische status te geven als de taxi, waardoor hij ge bruik kan maken van de vrije busbaan. Hij zou dan ook duidelijk herkenbaar moeten zijn door een uniforme kleur of strips. De kans daarop lijkt echter slechts een theoretische omdat dan, bij massaal gebruik van maxi’s, het open baar vervoer weer in de wielen dreigt te worden gereden. De praktijk tot nu toe heeft geleerd dat ’carpool’-projecten slechts moeizaam of geheel niet van de grond komen. Een experiment bij het ministerie van ver keer en waterstaat mislukte. Het regis ter met namen van belangstellenden voor ’pooling’, dat de ANWB vijf jaar geleden opzette, is opgeheven wegens gebrek aan belangstelling. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvragen van: A. Mevrouw M.J.C. Versloot, Kerkweg Oost 226, 2741 HA WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een wassalon op het perceel Kerkweg-Oost 169 B. de directie van Rijnland Offset, Westbuurtstraat 2, 2841 XG MOORDRECHT om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een offset-drukkerij op het perceel Maarten Schoutenstraat 19 (industrieterrein Van Schaik Berghuis) positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 4 augustus tot 18 augustus 1988 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 18 augustus 1988 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 3964/88 (A) en 4192/88 (B). Waddinxveen, 3 augustus 1988. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. welverdiende rust te gaan genieten. Dan kan ook één van zijn grootste wen- dat de Gelderse Hoofdstad Arnhem de Waddinxveensestraat kent. Een straat die we vinden in een wijk in Arnhém- Zuid, waar ook andere ’Zuidhollandse plaatsen uit de buurt (Gouda, Boskoop, Bodegraven, Reeuwijk) zijn vernoemd. De Waddinxveensestraat in Arnhem- Zuid ligt in de wijk Elderveld, vlak te gen de gemeentegrens van Eist, de parel van de Betuwe. Je komt er via de Hilleg- omweg en Vlaardingenweg. Beiden zijn zijstraten van de wijkverzamelweg Hol- landweg. Het besluit van de Arnhemse gemeenteraad om een Waddinxveense straat in te stellen dateert van 1 juli 1974. O -XZ jij Van 3 tot en met 10 september 1988 wordt in de Raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden van werken van Waddinx- veense amateurkunstenaars. Deelname aan deze expositie is in principe mogelijk voor iedereen die in Waddinxveen als amateur bezig is met kunst op het gebied van schilderen, grafische technie ken, keramiek, beeldhouwen en dergelijke. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Aanmelding kan geschieden door middel van een aanmeldingsfor mulier. Dit aanmeldingsformulier kunt u ophalen in het gemeente huis, afdeling Welzijn en Onderwijs, of telefonisch aanvragen (te lefoon 14433). Het aanmeldingsformulier moet vóór 13 augustus a.s. weer zijn ingeleverd. Voor nadere informatie over de tentoonstelling kunt u zich wenden tot mevrouw C.E. Moerland, afdeling Welzijn en Onderwijs, tele foon 14433 (tijdens kantooruren) en dhr. P.A.H. Hermens, tele foon 10663 (’s-avonds na 20.00 uur). en in Bodegraven de Goudseweg, maar ook onze gemeente zweeg eveneens wat dit betreft in alle talen. En dus hebben we in dit Gouwedorp bijvoorbeeld geen Goudsestraatweg, Boskooplaan, Zevenhuizenseweg, Moerkapellepad of Moordrechtplant- soen, om maar eens oude buurgemeen ten te vernoemen. Wellicht zijn dezelf de plaatsen daarom ook niet zo scheutig om Waddinxveen een straatnaam te ge ven, maar daar heeft Gouda met het ’’Waddinxveensepad” dus een positieve uitzondering op gemaakt. Heel aangenaam was het overigens al voor Waddinxveners om te ontdekken wat te veel, zodat hij heeft besloten dit najaar in de VUT te gaan om van zijn Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst.Openbare Werken en Bedrijven Iwjl M pi S Op de agenda o.a.: - voorstel tot gewijzigde verkoop van grond en garantie geldlening ten behoeve van de bouw van 78 gestapelde woningen in de wijk Zuidplas; - beschikbaarstelling krediet voor aanschaf nieuwe gordijnen t.l. v. onderhouds-Zinventarisfonds Commissie Sociaal Cultureel Werk; - beschikbaarstelling kredieten voor diverse aanschaffingen Prof. Kohnstammschool; - beschikbaarstelling krediet voor de verlenging van de operati onele fase van het Job Creation Project ten laste van het fonds ’’Werkgelegenheid”; - beschikbaarstelling krediet voor verbeteringsplan ’’Petteplas”; - voorstel tot wijziging doorberekening welstandsadvieskosten, c.q. leges-verordening; - voorstel tot vaststelling Regeling bijdragen aan gemeenten ten behoeve van woonconsumenten; - vernieuwen openbare verlichting gedeelte Oranjewijk; - grondruiling (aan- en verkoop), Coenecoop; - tweede aanvulling notitie op C.A.I.-notitie en verslag 1987 van G.A.S.; - exploitatie-opzet Coenecoop; - nota en bijlagen ’’Buitensportaccommodaties”. i Voor de ’poolers’ lijken de voordelen duidelijk te overwegen, want het enige wat het ze kost is de benzine. Maar of zij daarmee over de streep kunnen worden getrokken? Bérénos: ”We zijn nieuwsgierig of zich ook tijdens dit project de bekende ’car- pool-problemen’ zullen voordoen. Dat mensen het als hinderlijk ervaren stipt op tijd van huis te moeten of op andere ’poolers’ te moeten wachten”. Wat de winst voor bedrijven is, moet nog worden afgewacht. Elsenaar heeft er wel een paar opgesomd. De maxi’s kunnen overdag ook door andere mede werkers worden gebruikt en hoeven dus niet stil te staan, de maxi’s zijn geen za kenauto in fiscale zin, er zal minder ver zuim zijn door wachten in de file, be drijven in de binnenstad hoeven geen kostbare parkeerruimte meer aan te De heer Asscheman kwam als 13-jarige houden en de reiskostenvergoedingen jongen in dienst bij wat toen nog Gebr. kunnen drastisch omlaag. Zwijgers was aan de Dorpstraat in Wad- Maar of dat ook in de praktijk zal klop- dinxveen, waar hij 2 jaar gewerkt heeft, pen is nog een vraag. Bérénos beaamt Daarna ging hij als meubelmaker aan de dat het fileprobleem er zeker niet met- slag bij Stolker aan de Wilhelminakade een door van de baan zal zijn en dat ook en tekende later als vrijwilliger voor 2 de maxi’s in de fuik zullen lopen. Ster- jaar militaire dienst in Nederlands-In- ker: ’’Zo’n ’pooler’ heeft natuurlijk ook dié. Bij terugkeer in Nederland in juli zijn eigen auto voor de deur staan. En 1948, kwam hij weer bij de Gebr. Zwij- die wordt dan misschien gebruikt door gers werken. B. Asscheman begon als chauffeur op een van de eerste vrachtauto’s die de Gebr. Zwijgers bezaten, nl een Dodge. Toen in 1949 de zaak gesplitst werd in winkel en groothandel, nam zoon Johan het roer van vader Henk Zwijgers over en kwam de heer Asscheman in dienst Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. '4

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3