Vernielers aangehouden Expositie geopend Nieuwbouw Annie M.G Schmidtschool Autobotsing in vroeger tijd o' Met gratis optreden van Anita Meijer Tiende braderie: de jarige tracteert dW FDQéI ifi Volop schoolverbouwingen Jubileum? Alcapharm sluit met Chinezen overeenkomst 50’ste uitzending Popexpress Recreatieproject Zuid-Holland, groot in groen h DANSSCHOOL WADDINXVEEN j 1 I I BBR I WILT U OOK DANSEN LEREN? Snelheidscontrole Onwel geworden Eben Haëzer Aanrijdingen 01828 - 18708 Inbraak Fietsers gewond Brief Vuil gestort k' GAAT U VERHUIZEN? VOOR SLECHTS 10,— 1 Waddinxveen UW PERSOONLIJKE FELICITATIE OP TELEVISIE? tam IMAM f ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? WADDINXVEEN hi Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 augustus 1988 Pagina 7 'iAweegetmett. Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen STARINGLAAN 19-01 -2741 CG WADDINXVEEN - TEL. 01828-16000 da’sm. WADDINXVEEN - Het nieuwe schooljaar begint met de bouw van de nieuwe openbare Annie M.G. Schmidtschool. De school is nu nog onder gebracht in noodlokalen. derzoek naar eventuele sporen inge steld. gebeurden vroeger ook ongevallen toen er sprake was van nog maar heel weinig verkeer. In ons fotoarchief vonden we een foto van een autobotsing op die plek. De foto is gemaakt op het kruispunt Plasweg-Bredeweg. Links ligt de Plas- De openbare Leon van Gelderschool zal worden verbouwd voor de uitbrei ding ten behoeve van één groep. Deze school ging vorig schooljaar samen met de mr. A. de Roosschool, die daarmee ophield te bestaan. Voor de integratie- verbouwing legt het rijk voor de bouw Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmateri^len en diverse hulp middelen. Dan komt u toch zeker naar een echte dansschool! Wij geven 7 avonden per week les in onze dansschool en hebben een vrije dansvloer van 20 bij 10 meter. Elke zaterdagavond van 20.30 tot 23.30 uur is er gelegenheid het geleerde gezellig in praktijk te brengen en iets te drinken aan onze ruime bar. Iedere maand verzorgen wij voor onze leerlingen een ander feest. Belangstellenden, bedrijven of vereni gingen kunnen zich voor inlichtingen wenden tot de organisatie via secretaris Willem J.G. Kruiswijk, Burgem. Co- lijnstraat 31, 2771 GE Boskoop, tele foon 7348 (zaak) of 6092 (privé). er dit jaar veel activiteiten die bedrijven als hun visitekaartje kunnen ’’adopte ren”. Onder meer is er nog reclame- ruimte vrij voor de zaterdag op een helicopter die vanuit de Nessepolder rondvluchten gaat maken boven Bos koop. Op dit moment worden plaatselijke on dernemers benaderd voor deelname aan de braderie. Nieuw is dit jaar dat de organisatie ook sponsors kan gebrui ken. In verband met het jubileum zijn GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichtenl BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Tel. 01828-12620 HEEFT U EEN JARIGE, JUBILARIS, BRUIDSPAAR ETC. IN FAMILIE- OF KENNISSENKRING? KUNT U HEN FELICITEREN VIA HUN EIGEN T.V. BEL VOOR INFORMATIE 01828-14788 228.575,- op tafel en voor de grond 32.500,-. I ML y.. ■POLITIENIEUWS W»4*AMChooi III Wilt u meer weten? Belt u ons dan gerust even op, dan zenden wij u een folder. U mag natuurlijk ook even langskomen. Vanaf 1 augustus zijn wij van maandag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur in de dansschool aanwezig. Ook in de vakantietijd gaat tie politie door met radarsnelheidscontroles. Dit blijkt helaas nodig te zijn. Op woensdag 3 augustus werd tussen 11.30 en 12.30 uur gecontroleerd op de Kon. Wilhel- minasingel. Hierbij reden 32 automobi listen duidelijk harder dan de toegesta- ne snelheid. De hoogste gemeten snel heid was hier 74 km/uur. Dezelfde dag werd tussen 13.15 en 14.15 uur gecontroleerd in de Dorp straat. Hier hielden 20 automobilisten zich niet aan de toegestane snelheid. Hoogst gemeten snelheid was hier 82 km/uur. AT*??) Een verbouwing ondergaat ook de roofns-katholieke Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuidlaan. Het gaat hier om een integratieverbouwing, zodat de kleuterschool Woelwater niet meer voor het onderwijs gebruikt behoeft te worden. WADDINXVEEN - Popexpress, het jongerenprogramma van de Lokale Omroep RTW, viert zaterdag 13 augus tus haar 50e uitzending. Dit programma, dat informatie en mu ziek brengt voor jongeren in Waddinx veen, wordt ter gelegenheid hiervan met één uur uitgebreid. Het is voor iedereen mogelijk om aan wezig te zijn bij deze uitzending die be gint om 13.00 uur en eindigt om 15.00 uur. De RTW is gevestigd aan de Tollen slaan 2 en is te ontvangen via de kabel op 101.1 Mhz. Op maandag 1 augustus 1988, om streeks 13.30“ uur, werd op de verbin dingsweg tussen de Goudse Poort en de Henegouwerweg een 30-jarige inwoner van Zeist in zijn personenauto aange troffen die het zeer benauwd had. De man is per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis te Gouda. werd geopend door VVD-wethouder K.W.Th. van Soest en in totaal 1.550 bezoekers trok, werd vorige week woensdagmiddag officieel geopend door de heer P. Roos, oud-voorzitter van de Stichting Openbare Bibliotheek en -Leeszaal Waddinxveen. Een autobotsing in vroeger tijd op het kruispunt Plasweg-Bredeweg. Links ligt de Piasweg en rechts is de weg naar Zevenhuizen. (Foto: Archief). De reprise-tentoonstelling is uitgebreid met nieuw historisch materiaal. De ex positie in de raadzaal van het gemeente huis deed heel wat mensen op zolders rondkijken op zoek naar waardevol ma teriaal. Ook wat daar gevonden werd heeft een plaats gekregen. WADDINXVEEN - Verkeersongeval len gebeuren er bijna dagelijks in Wad dinxveen. Dat is nu zo en dat was vroe ger zo. In de verkeersongevallenstatis tiek vormt de Piasweg een gevaarlijke weggedeelte van drie kilometer lang tussen de Sniepweg en de Bredeweg. Op het kruispunt Plasweg-Bredeweg WADDINXVEEN - Naar aanleiding van een melding lukte het de politie om drie Waddinxveners en één Boskoper aan te houden terzake vernie ling. De melding betrof het vernielen van ruiten van de technische school De Wadde aan de Sniepweg. Terplaatse kon een getuige een signalement van de vier jongens geven, waarna deze jongens even later konden worden aangehouden. Later bleek dat de vier jongens, allen in de leeftijd van 16 of 17 jaar, ook nog twee lantaarnpalen hadden vernield en ongeveer 40 ruiten van volk stuinen hadden ingegooid. Van dit zinloze gedrag wordt proces-verbaal opgemaakt. De hervormde Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost zal ook worden verbouwd en uitgebreid. Dit karwei kost 867.535,-. Voor dit geld wordt de school geschikt gemaakt voor acht groepen. Het bestaande schoolge bouw voor vier groepen. Aan de Jan Dorrekenskade-Oost vestigt zich nu ook de kleuterschool De Goede Herder van de Prinses Margrietstraat. Boskoopse ondernemers en verenigin gen. Laatstgenoemde groepen zien zich ieder jaar gesteld voor de taak weer iets origineels te bedenken. Beperkt budget Al vanaf december vorig jaar is de com missie de braderie aan voorbereiden. Het evenement gaat plaatsvinden op vrijdag 23 en zaterdag 24 september. De commissie wil veel en kan bijna alles maar het probleem is dat in deze wereld bijna niets voor niets is. Dirk Jongejan, Gerrit Koetsier, Willem Kruiswijk en Piet van der Linden zien zich gesteld voor de taak met een beperkt budget iets bijzonders van de grond te tillen waar veel Boskopers en niet-Boskopers later met plezier aan terugdenken. Een belangrijke publiekstrekker vormt het optreden van Anita Meijer op vrij dagavond. Het contract hiervoor kwam al in januari van dit jaar rond. Sponsors De gevierde zangeres zal een openlucht concert geven op een podium ter hoogte van de Amrobank aan de Zijde. Hier voor is de toegang gratis want de jarige tracteert. De rijksvergoeding voor de bouw (in clusief fundering) van de 4-klassige An nie M.G. Schmidtschool bedraagt thans 988.575,-, terwijl de vergoeding voor de grondkosten kan worden geraamd op ongeveer 205.000,- (1.570 vierkan te meter). Op maandag 1 augustus omstreeks 17.50 uur vond op de Kerkweg-Oost een aanrijding plaats tussen een fietser en een personenauto. Beiden reden in de richting van de Juli ana van Stolberglaan. Voor de kruising met de Juliana van Stolberglaan bracht een 27-jarige inwoner van Waddinx veen zijn personenauto tot stilstand. Een 25-jarige fietser uit Leiden, die ach ter hem reed, had dit te laat in de gaten en reed tegen de achterzijde van de personenauto. Materiële schade was het gevolg. Op dinsdag 2 augustus, omstreeks 23.30 uur, vergiste een 19-jarige inwoner van Boskoop zich in de flauwe bocht in de Oranjelaan ter hoogte van de Willem van Oranjeschool. Komende uit de richting Boskoop ging hijvermoedelijk met te hoge snelheid, de bocht in, kon door de hem bestuurde personenauto niet meer houden, draaide in het rond en kwam achterwaarts tot stilstand te gen een lantaarnpaal die hierdoor ge heel afbrak. De personenauto werd hierbij geheel vernield. Tegen de be stuurder wordt proces-verbaal opge maakt. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. WADDINXVEEN - Met de Chinese staatsorganisatie Meheco/Jilin heeft het aan de Noordkade gevestigde Waddinx- veense farmaceutische bedrijf Alca pharm BV een samenwerkingsovereen komst (joint-venture) gesloten. Voor de Chinezen verkoopt Alcapharm grondstoffen aan de farmaceutische in dustrie in Europa. Het basisprodukt komt daarvoor van Meheco/Jilin, Chi na’s grootste producent op dit terrein. Beide bedrijven hebben al jarenlang in tensief contact met elkaar. Vorig jaar volgde een aantal Chinezen stage bij Al capharm. Ze kregen les in internationa le handel, farmacie en Engels. Deze op leiding legde in feite mede de basis voor de door Alcapharm uniek genoemde sa menwerkingsovereenkomst. Alcapharm BV heeft plannen om naar de Dorpstraat te verhuizen. De ge meente is daarvoor bezig de planologi sche weg te effenen. Het gaat hier om het pand Dorpstraat 101, dat voor een nieuw kantoor met woonhuis zal moe ten wijken. WADDINXVEEN - In de vestiging van de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan is deze maand opnieuw de historische over zichtstentoonstelling Oud-W addinx- veen te zien. De expositie, die eerder in het gemeen tehuis werd gehouden, daar officieel Rare fietsen-race Omdat de Zijde deze avond voor het verkeer wordt gesloten vanaf 18.00 uur zijn er mogelijkheden voor andere leuke zaken. Er komt een videoshow van de grootste gloeilampenfabriek van Nederland, waarna een rare fietsen- race wordt gehouden, georganiseerd en gepresenteerd door Ronald Vervoort (De Landbouw). Na het optreden van Anita Meijer volgt een laser-vuurwerkshow, waarin de beide plaatselijke Rabobanken een be langrijk aandeel hebben door dit finan cieel mogelijk te maken. De lasershow wordt gecombineerd waarbij Boskoop, de organisatoren zeggen het beschei den, een ’’wereldprimeur” in huis heeft. Bovendien zal de nog resterende tijd worden benut voor het bedenken van nog meer leuke plannetjes. Terwijl de bewoners op vakantie waren is er in hun woning aan de Peuleyen in gebroken. Men is binnen gekomen via een bovenlicht van de keuken aan de achterzijde van de woning. Daar de be woners nog niet terug zijn van vakantie is niet bekend wat er is ontvreemd. Door de technische recherche is een on- De Boskoopse braderie kende in 1979 een voorzichtige start als een ééndags- evenement, met de bedoeling Boskoop te promoten. Inmiddels is de braderie uitgegroeid tot een gebeurtenis dat uit de wijde omgeving belangstellenden trekt. Al vrij snel was de braderie een evenement met spectaculaire stunts met, om maar even een wat te noemen, een motortrail, een stoomsleepboot, rondvluchten met een helicopter, de monstraties met politiehonden, een he- teluchtballon, brandweerdemonstra- ties, luchtvaartacrobatiek, waterski- flemonstraties, parachutisten, parasai- ling, diverse goede muzikale attracties en niet te vergeten de presentatie van BOSKOOP - De tiende Boskoopse bra derie die dit jaar wordt gehouden, zal voor de organiserende braderievereni- ging reden zijn om alle registers open te trekken. ”Het moet er letterlijk en fi guurlijk uit knallen”, zo laten de orga nisatoren weten. Onder meer staat een - gratis - concert van Anita Meijer op het programma. Op vrijdag 5 augustus, omstreeks 15.15 uur vond er een frontale botsing plaats tussen een bromfietser en twee fietsers op het fietspad langs de Kanaaldijk. De 18-jarige bromfietser uit Moerkapelle schrok dusdanig bij het tegenkomen van de twee fietsers, die naast elkaar re den, dat hij frontaal tegen één van de fietsers reed. In de daarop volgende val partijen werd de andere fietser meege sleurd. Beide fietsers, inwoners van Waddinx veen, werden met lichte verwondingen per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis te Gouda. Binnen het hoofdgebouw komt een speellokaal en zullen een aantal voor zieningen worden gerealiseerd voor kleuters. De kosten van de verbouwing bedragen 129.000,-, welk bedrag eer der dit jaar al door de gemeenteraad be schikbaar werd gesteld. Naar aanleiding van de berichtgeving daarover schreef mevrouw C. Stuur- man-van den Heuvel van het mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen 163 ons dat de sloop van het witte woonhuis nog wel eventjes op zich zou laten wachten. Vol gens haar leek het erop alsof de woning al met de grond gelijk was gemaakt ten behoeve van directeur J. Tofield en zijn succesvol bedrijf. Het wachten is echter op een plaatselij ke wijziging van het bestemmingsplan ’’Groenswaard in onderdelen”, waarin de gronden ter plaatse zijn bestemd voor ’’eengezinshuizen”, ’’achtererf’ en ’’tuin”. Alcapharm is sinds 1974 in het pand Noordkade 155 gevestigd. Vanwege de expansie van het bedrijf is het huidige pand niet meer geschikt en daarom heeft de bedrijfsleiding het oog laten vallen op de te koop staande woning Dorpstraat 101. In het nieuw te bouwen pand zullen uitsluitend de kantooracti- viteiten plaatsvinden, terwijl voorts vol doende parkeerruimte op eigen terrein zal worden gemaakt. weg naar Waddinxveen, hoewel de plaatsnaam Boskoop op het ANWB- bord groter staat aangegeven. Rechtsaf gaat het verkeer in de richting Zeven huizen en Rotterdam, want een rijks weg was er in die tijd nog niet. Recht door is de weg naar Moordrecht. REGIO - De Zuid-Hollandse gedepu teerde voor recreatie, natuur en land- schap, Peter van Heemst, heeft vrijdagmorgen in het attractiepark Duinrell in Wassenaar het startsein ge geven voor de recreatie promotiecam pagne ”Zuid-Holland... groot in groen”. Hij presenteerde bij die gele genheid de Zuid-Hollandse recreaties- tijl en de provinciate ’Recreatiebus”. De recreatiestijl is ontwikkeld om de herkenbaarheid van het recreatie-aan- bod in Zuid-Holland te verhogen. De achterliggende gedachte daarvan is dat de herkenbaarheid van het product in het belang is van de consument. Iedere organisatie die met recreatie in Zuid- Ook bij het optreden van Anita Meijer kunnen nog sponsor-activiteiten via de organisatie geboekt worden. Bos koopse bedrijven genieten daarbij de voorkeur maar als er geen belangstel ling is dan worden niet-Boskoopse sponsors aangetrokken. Overigens be treuren de organisatoren het dat vanuit de boomkwekerijwereld geen belang stelling is voor een presentatie op de braderie. De Annie M.G. Schmidtschool, waar van A. de Rijke directeur is, krijgt vier groepslokalen. De gemeente had een 6- groepige school gewild, maar kreeg daarvoor van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen geen toestem ming. Mocht daartoe in de toekomst wel de noodzaak toe bestaan dan ko men die lokalen er alsnog permanent bij. Holland bezig is, kan van de stijl ge bruik maken. Hij is onder meer toe te passen voor folders, informatieborden, advertenties, vervoermiddelen e.d.. Verschillende organisaties hebben in- middels toegezegd van de stijl gebruik te zullen maken. Er zijn sinds kort en kele folders - van de provincie en van twee recreatieschappen - in de nieuwe stijl uitgebracht. De recreatiebus, ook in de stijl uitgevoerd, zal regelmatig te zien zijn op publiëksmanifestaties, in recreatiegbieden of op andere plaatsen waar veel in recreatie geïnteresseerde mensen komen. Deze promotiebus in formeert inwoners en bezoekers van In de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan heeft de Waddinxveense oud-bibliotheekman P. Roos een reprise van de historische overzichtstentoonstelling Oud-Waddinxveen geopend. (Foto: Sjaak Noteboom). Op 29 juli werd geconstateerd dat er na bij de volkstuinen achter gebouw De Staring aan de Staringlaan grof vuil ge dumpt was. Naar aanleiding van het in gestelde onderzoek werd een 46-jarige inwoner van Waddinxveen door de poli tie gehoord. Deze bekende het vuil al daar te hebben gestort. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Wel heeft hij het door hem gestorte vuil terplaatse opgeruimd. M WKKTJTf//// Vdlig Verkeer Nederland f K VERVOER - VERHUIZINGEN hsB Kabelkrant Weekblad voor - Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 7