Gestolen auto en Kabelkrant Tien jaar Sparrengaarde reparatie. De Overkant in ’t nieuw Zevenhuizend van Molennng is nog zoek Dagelijks RTW- nieuws Weekblad Oogstfeest één boerderij Schade aan uw auto vereist deskundige In Radio Veronica Lokaal De Paddestoel begint seizoen B. en W. tot gemeenteraad Grond voor GEB iJte ii Aanrijdingen Schilderijen Aanhouding Bulletins Verheugd Inbraken Herschikking Vernielingen I Waddinxveen SüM GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk - 9* Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 augustus 1988 I I I I I l i de daders dat zij betrapt waren en- Ze doen dat met een feestdag waarvoor i De daders wisten Waddinxveen tenslot- Discotheek spoor gevonden. iFOCWA tfTTTB Eind vorige week werd over de Wad- dinxveense autodiefstal in Rotterdam een verdachte aangehouden, die een WADDINXVEEN - De in de nacht van dinsdag 16 augustus omstreeks tien voor zes van de Molenring in de Oostpolderwijk gestolen Nissan Sun ny is nog steeds zoek. Over de diefstal verhoort de Waddinxveense rijks politie wel twee mannen. De woningen aan de Sparrengaarde zijn destijds neergezet in opdracht van de Stichting Bevordering Eigen Woning- het college van Burgemeester en Wet houders vergunning heeft verleend aan mevrouw C.G.M. Koppes-Bakker. Bomenwijk en wijk Zuidplas zijn bij de gemeente al 215 handtekeningen inge diend. bezit Groenswaard. Deze Stichting is nu niet meer actief. Aan de Sparrengaarde staan in totaal 39 woningen. De feestdag buiten is voor teboom). i i De politie van Waddinxveen heeft woensdag 17 augustus samen met de Al gemene Verkeersdienst en de politie Gouda assistentie verleend bij de afhan deling van diverse aanrijdingen op rijks weg A12. Tussen het aquaduct en Den Haag was de rijbaan gestremd en ont stond een kilometers lange file. Het ver keer werd via de rijksweg A20 (rijrich ting Rotterdam) omgeleid. De omlei ding duurde van 11.00 tot 13.00 uur. I I I I I I WADDINXVEEN - Aan het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda e.o. te Gouda is ten behoeve van de bouw van een transformatorstation een per ceeltje grond van circa 25 m2 op het be drijfsterrein Coenecoop verkocht. Dat blijkt uit een door B. en W. geno men en aan de gemeenteraad meege deeld besluit. POLITIENIEUWS Die mening houdt het college van B. en W. er op na als het gaat om de vestiging van een discotheek bij het zwembad- complex in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg. De discötheek-zalen- centrum-restaurant moet een activiteit worden van Droog Beheer BV uit Naal dwijk. Tegen de vestiging ervan tussen WADDINXVEEN - ”Een discotheek^wordt als een belangrijke recre atieve voorziening gezien, die een functie heeft als ontmoetingsplaats en waarvan positieve effecten kunnen uitgaan ten aanzien van het leggen van sociale contacten”. men zijn: Erik de Zwart, Chiel van Praag, Simone Walraven, Lex Harding, Tineke, Wessel van Diepen, Bart van Leeuwen en Rob Stenders. De RTW- presentatoren die aan Radio Veronica Lokaal zullen meedoen zijn Peter Teu- nisse, Ineke van Wijngaarden en Paul Aalbers. WADDINXVEEN - De bewoners van het wijkje Sparrengaarde bij de spoor lijn Gouda-Alphen aan den Rijn in Groenswaard 2 gaan komende zaterdag 27 augustus het 10-jarig bestaan vieren. ven als de RTW niet zelf in de lucht is, zoals op zaterdag en zondag. Wel zullen er elke avond om zeven, acht, negen en tien uur speciale RTW- nieuwsbulletins worden verzorgd, waarvoor dus de hulp is ingeroepen van het Weekblad voor Waddinxveen en de Kabelkrant Waddinxveen. Het wijkje Sparrengaarde in Groenswaard 2 bestaat tien jaar. De bewoners vieren dat tweede lustrum. (Foto: werden er 2 gevonden fietsen aan het bureau geplaatst. In de nacht van maandag 15 op dinsdag 16 augustus werd vanaf de Wingerdflat een zwarte jumbo-opoefiets ont vreemd. De fiets stond vast aan een re- WADDINXVEEN - De lokale omroep RTW heeft voor het vannacht ge starte kabelprogramma Radio Veronica Lokaal, dat 24 uur per dag en twaalf dagen lang is te beluisteren op de 101.1 Mhz FM-band in stereo, medewerking gevraagd en gekregen van de redacties van het Weekblad van Waddinxveen en de Kabelkrant Waddinxveen, een tweetal uitgaven van uitgeverij Veta BV in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De basisscholen zijn weer begonnen. De gemeenteraad vergadert vanavond (woensdag 24 au gustus) weer. Avonden van verenigin gen worden weer belegd. In de wijkge- bouwen en buurtcentra schieten de acti viteiten weer als paddestoelen uit de grond. Zo zoetjesaan beginnen de wijk- en speeltuinverenigingen hun program ma’s voor het nieuwe seizoen bekend te maken. In een groenkleurige folder heeft de wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel in de Bomenwijk laten weten wat er in het nieuwe seizoen zoals wordt gedaan. Op het programma staan onder meer de cursussen kralenbreien en halen (start op 28 september en is om de twee we ken), poppenmaken (start op 5 okto ber, maar er is een informatieavond op 7 september) en naaien (tien lessen voor ƒ50,-.) In het wijkgebouw aan de Lijsterbes straat is er elke dag van de week wel wat te doen. De activiteiten voor de maan dag tot en met de zaterdag zijn instuif voor volwassenen, meisjesclub, aero bic, handwerdclub, jeugdinstuif, cursus poppenmaken, cursus kralen breien en haken, postzegelbeurs (2e woensdag van de maand), gymnastiek voor oude ren, naaicursus, klaverjassen en joke ren (le en 3e vrijdag van de maand), ruilbeurs (laatste zaterdag van de maand), bingo (2e vrijdag van de maand) en disco (4e vrijdag van de maand). Verdere activiteiten zijn een jeugdbin- go (30 september), bazar (21-22 okto ber), Sint Nicolaasfeest (30 november), Kerstmiddag 4-11 jaar (23 december) en carnaval (4 februari). Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. ook leden van de zilveren De Overkant een werkzaam aandeel hebben geleverd in de totstandkqming van de nieuwe ac commodatie. De politie heeft 13 olieverfschilderijen inbeslaggenomen van een Amsterdam se. De vrouw ventte op vrijdag 19 au gustus met de olieverfschilderijen op de W. Buninglaan. Bij controle bleek zij niet in het bezit van de vereiste vergun ning om te venten. Er wordt proces-ver- baal opgemaakt. toestellen in het zand aan de voorzijde, kant. (Foto: Sjaak Noteboom). Er staan banken zodat ouderen de spe lende kinderen in de gaten kunnen hou den. Het terrein is taboe voor honden, kleij-Van Veen uit Boskoop gereali- zoals een rood omrand bord duidelijk seerde bouw werden ook leerlingen van maakt. de Stichting Vakopleidng Bouwbedrijf Voor de dóór aannemingsbedrijf Ver- in Waddinxveen ingeschakeld, terwijl WADDINXVEEN - Zaterdag 3 september wordt door de midden- standsvereniging Zevenhuizen in die plaats een ’’Oogstfeest” ge houden. Een festijn dat de braderie, die in voorgaande jaren tien duizenden mensen trok, in de schaduw zal stellen. De Zevenhuizense middenstanders hebben van het oogstfeest een attractief en bovenal ludiek festijn gemaakt, dat opnieuw grote aantrekkingskracht zal uitoefenen. Er is dan ook in Zevenhuizen nog volop agrarische bedrijvenheid. Zo vindt de bezoeker van het 100 kramen omvattende oogstfeest een prachtige smederij, een echte authentieke dorpsherberg en tal van aktiviteiten die aan dat dorpse verleden herinneren. Het dorpscentrum van Zevenhuizen wordt op zaterdag 3 septem ber a.s. omgetoverd tot één grote boerderij met stallen, schuur en hooiberg. De weloude dorpskroeg ”de Vierkante Meter” opent de tap weer op het dorpsplein en ”In den Vreetschuur” vindt de oogst- feestbezoeker de zorgvuldig bereide warme hap. Op het Zevenhuizense oogstfeest zijn 15 standwerkers van de Cen trale Vereniging van Nederlandse Standwerkers te gast, onder wie drievoudig Europees Kampioen en keizerstandwerker Hans Gop- pel. Voor de jeugd zijn er clowns, een springkussen en zijn er sui kerspinnen. Verder zijn er het Boskoper Orkest, hammondorga- nist André Bil, het damesorkest Dame Blanche uit Dordrecht, een pantomimespeler, wedstrijden bierfietsen en stokkenvangspel, or- ganist-zanger-entertainer Arjo de Koning, de volleybalvereniging Rentokil ZVH, demonstratie landbouwmachines, vioolbouwer Robert G. Walters en de opstijging van twee Gouden Gids-ballon- nen (sportpark Van ’t Verlaat). 4 a J De kantorenbouw aan de Limaweg is vastgelegd in het momenteel in de voor- overlegfase verkerende tweede herzie ning van het bestemmingsplan wijk Zuidplas 1980. De plannen aangaande het zwembad kunnen gerealiseerd wor den ingevolge het vigerende bestem mingsplan Sportvelden, zodat hiervoor geen voorbereidingsbesluit nodig is. Bij het gemeentelijk stedebouwkundig (advies) bureau Wissing is thans een studie gaande over een mogelijke ruim telijke invulling, uitgaande van de be oogde herschikking van het grondge bruik. Bij de discussie over het onder havige voorbereidingsbesluit in de ver gadering van de commissie voor ruimte lijke ordening van 12 juli jl. is tevens de locatiekeuze voor de discotheek aan de orde geweest. De commissie denkt verschillend over de locatiekeuze van de disco. Zo waren de PvdA-fractieleden accoord, het PCW-fraktielid niet accoord, het VVD- fractielid behield zijn stem voor en het CDA-fractielid was accoord op voor waarde dat aan verwachte overlast ma ximaal kan worden tegemoetgekomen. ”Na afweging van alle belangen, waar onder uitdrukkelijk ook die van de om wonenden, is ons college van mening dat de situering van de discotheek op het terrein nabij het zwembad als de meest geschikte vestigingsplaats moet worden geacht”, aldus B. en W die de intenties tot het verlenen van medewer king aan de vestiging van de discotheek nog eens op papier hebben gezet. In de gemeenteraad van vanavond (woensdag 24 augustus) is de raadsle den voorgesteld een besluit te nemen over een voorbereidingsbesluit voor trof in haar tuin een grijze sportfiets aan. Ook deze fiets is terug te krijgen op het buro van politie. Op verzoek van de politie heeft de Haagse politie een 38-jarige Hagenaar aangehouden. De man werd door de politie Waddinxveen gezocht voor zijn aandeel in een insluiping in een kant oorpand eerder dit jaar. De man ont kende. Bij onderzoek bleek voorts dat de man nog 40 dagen hechtenis tegoed had. Zo dat hij werd overgegeven aan de parket politie. Het programma Radio Veronica Lo kaal is woensdagmorgen 24 augustus om 00.00 uur begonnen en zal duren tot zondagavond 4 september 18.00 uur. Dit speciale programma ter gelegenheid van de Firato in Amsterdam wordt op jong en oud. Uiteraard wordt gehoopt het Waddinxveense kabelnetdoorgege- dat het weer zal meewerken om er een leuk evenement van te maken. De Veronica Omroep Organisatie (VOO) is verheugd over de samenwer king met de Stichting Omroep voor Ra dio en Televisie Waddinxveen en omge ving. Veronica-presentator Ruud Hen driks, die namens de omroep dit project coördineert, noemt het een uitdaging te bewijzen dat het voor weinig geld moge lijk is een omlijstend programma voor lokale omroepen te maken. Naast de RTW-radio doen er nog ruim 60 lokale omroepen aan dit twaalf da gen durende samenwerkingsverband met de Hilversumse omroep mee. De programma’s die in Waddinxveen zul len worden uitgezonden via 101.1 ka bel, zullen voornamelijk bestaan uit muziek en korte nieuwsuitzendingen. Ruud Hendriks: ”We hopen dat de lo kale omroep ons ook van nieuws zal kunnen voorzien wanneer .er iets ge beurt dat ook voor de rest van het land interessant is. Op die manier creëren we een soort alternatieve radionieuws- dienst hoewel ook het ANP meewerkt aan dit experiment”. Namens Veronica zullen bijna alle be kende presentatoren aan dit samenwer kingsverband met de RTW-radio mee gaan werken. Een paar opvallende na- In de nacht van woensdag 17 op donder dag 18 augustus werd ingebroken in een winkel aan de Passage. Men wist in de winkel te komen door forcering van een toegangsdeur. Uit de kassa werd een bedrag van ongeveer f 30,- aan wissel geld ontvreemd. Inmiddels is in deze zaak een Rotter damse verdachte aangehouden. De man heeft zijn aandeel in de inbraak be kend. De politie moet nog verder on derzoek plegen in deze en hoopt later nog meer arrestatie te verrichten. - Op dinsdag 16 augustus maakte een be- woner van de Gerstakker melding van afschrijving van vier bij hem uit het huis gestolen eurocheques. De cheques wer den in Duitsland tegen een totaalbedrag van 400 mark geindVan de in totaal zes ontvreemde cheques ontbreken nu dus nog twee cheques. De verwachting is dat deze binnenkort ook worden af geschreven. 1 In de periode tussen vrijdag 12 en dins dag 16 augustus is het slot geforceerd van een op het parkeerterrein van het zwembad geparkeerde aanhangwagen. Na opening van de achterdeuren moest de inbreker constateren dat de aanhan ger leeg was en er dus niets voor hem te halen viel. Meer succes hadden autoinbrekers bij een op de Havikhoek geparkeerde pers onenauto. Uit de auto verdwenen een rij- en kentekenbewij alsmede een ra- dio-cassetterecorder. Er was geen braakschade aan de auto te zien. Zodat vermoed wordt dat er een valse sleutel gebruikt is. Vanuit een voortuin aan de Zuidkade werd in de nacht van woensdag 17 op donderdag 18 augustus een tuinbank ontvreemd. Het gaat om een witte plas tic driezits tuinbank van f 219,-. Op maandag 22 augustus werd aangifte gedaan van diefstal van een valhelm uit een auto aan de Piet Heinstraat. De helm werd twee weken eerder al uit de auto ontvreemd. Diezelfde nacht is de helm gebruikt bij een poging tot diefstal van een in de Piet Heinstraat gestalde motorfiets. De da der werd hierbij overlopen en liet de In het gebied Dreef, Piasweg en Sniep weg is momenteel een aantal kwesties actueel waaronder de beoogde her schikking van de buitensportaccommo daties; de uitbreiding/verbouw van het zwembadcomplex; de beoogde bouw UK van een discotheek; de beoogde uitbrei- ding van het servicestation Texaco aan de Sniepweg; een verzoek van het colle ge van Kerkvoogden van de Centrale Hervormde Gemeente Waddinxveen, om een locatie voor de bouw van een kerkgebouw; de beoogde bouw van wo ningen op enkele locaties en kantoren bouw aan de Limaweg. een gebied, globaal gelegen tussen de Dreef, Piasweg en Sniepweg, om de pla nologische weg voor de vestiging van een discotheekcomplex te effenen. Volgens B. en W. heeft Waddinxveen voor de grote groep jongeren nauwe lijks uitgaansmogelijkheden. Met name in de weekeinden is dit het geval. Ge volg is dat veel jongeren in de weekein den hun vertier in omliggende gemeen ten zoeken, hetgeen mede uit een oog punt van verkeersveiligheid minder wenselijk is. In het Beleidsprogramma 1986-1990 is derhalve medewerking aan de vestiging van een discotheek toege zegd. Het terrein bij het zwembad wordt voor een discotheek de meest ge schikte vestigingsplaats genoemd ge zien de centrale ligging en de redelijke afstand tot de woonbebouwing. Bovendien is er sprake van een goede bereikbaarheid vanuit verschillende toegangs- en vertrekmogelijkheden, is er openbaar vervoer, zijn er goede par- keermogelijkheden voor zowel (brom)- fietsen als auto’s en is de sociale veilig heid groot. WADDINXVEEN - In de stromende regen is zaterdagmiddag rond het mid daguur het nieuwe wijkgebouw van de wijk- en speeltuinverenging De Over kant aan de Kromme Esse officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde door secretaris J.H. Eling van de gemeentelijke commissie voor sociaal-cultureel werk, die wordt voor gezeten door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. De Zeeheldenbuurt beschikt nu over een prachtig en fris ogend gebouw, dat een opvallend ontwerp, waarin aan dachttrekkende pilaren zijn verwerkt, genoemd kan worden van de gemeente lijke dienst Openbare Werken en -Be drijven. De bouw- en inrichtingssom bedraagt ongeveer f. 240.000,-. Ter gelegenheid van de officiële ope ning hield de 25-jarige wijk- en speel tuinvereniging De Overkant een recep tie in het nieuwe clubgebouw en waren er ook een aantal andere festiviteiten. De genodigden en bezoekers namen uitgebreid kennis van de nieuwe accom- Het Weekblad voor Waddinxveen, waarvan hoofdredacteur Bert Wouden berg al wekelijks voor een commentaar- rubriek in het programma ’’Rondom de hefbrug” tekent, en de Kabelkrant Waddinxveen leveren het nieuws en de actualiteiten voor de vier RTW-nieuw- suitzendingen, die elke avond zullen worden verzorgd. Een garagebedrijf aan de Noordkade heeft aangifte gedaan van vernieling van vijf auto’s. De auto’s werden be krast. In de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 augustus werd een etalageruit van een winkel aan de Passage vernield. De schade wordt begroot op zo’n 1.000,-. In de vroege ochtend van zaterdag 20 augustus werd een ruit vernield van een voordeur van een woning aan de Ker- kweg-Oost. gestolen auto en de in Capelle gestolen auto. De laatste is in Rotterdam inmid- 0 dels teruggevonden. Van de in Wad dinxveen gestolen auto is nog geen In de middag van donderdag 18 augus tus trachtten drie jongens een fiets weg te nemen bij het station. Na de fiets uit de stalling gehaald te hebben werd ge tracht het slot te forceren dat niet lukte. De fiets, een rode damesfiets is aan het buro geplaatst. Tot slot verdween op zondag 21 augus- kwagen. tus een blauw geverfde opoefiets met De daders wisten Waddinxveen tenslot- witte stippen van de Brederolaan. te te verlaten met de op de Molenring Een bewoonster van de Alpherwetering motor en de valhelm achter en ver- dween in het duister. Naar aanleiding Sjaak Noteboom). van persberichten vorige week meldde de rechtmatige eigenaar van de helm zich aan het politiebureau. De afgelopen week werd drie maal aan- De nieuwe accommodatie van wijk- en speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse. Foto: Sjaak No- belangrijk” Secretaris J. H. Eling van de gemeentelijke commissie voor sociaal cultu- mo'datie en de opgeknapte tien speel- reel werk onthult de op de gevel in kleur aangebrachte naam van De Over- I I I I I I I I 1 verklaring aflegde over deze zaakHier- l na kon een tweede verdacht worden - aangehouden. Uit het verhoor bleek dat de mannen met een te Capelle a/d IJssel gifte gedaan van diefstal van een fiets en gestolen auto naar Waddinxveen waren --Jr:"* gekomen op zoek naar metaal. Zij be landen daarbij op een fabrieksterrein i. waar zij iets van hun gading vonden. 1 Om deze goederen te vervoeren werd een op het terrein staande auto gefor- ?- ceerd en gestart. Kort hierop dachten genpijp. j- vluchtten zijOp hun vlucht hebben de daders door diverse achtertuinen gelo pen. In één van de tuinen heeft één van de daders een paar schoenen gestolen. Voorts werden drie treetjes met blikjes limonade weggenomen, uit een snac-

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13