PvdA-wethouder in de clinche met VVD-fractie Alliance Francaise klaar voor de start ARBO BV Ford-dealer Clubgebouw Oranjewijk officieel open Over tegenslagen van het Job Creation-project In Moerkapelle meer mannen Luchtmacht- kapel naar Waddinxveen Zonnig Zuid viert 30- jarig bestaan Aula-huur Moerkapelle in raad Bert de Rijke 25 jaar bij de overheid Jubileum- receptie ’’Korbis” Schaatsen” voor de jeugd Feestdag op 10 september Bekkersschool Illi Cursussen Verlenging Racesimulator Reeks Verloting Li 1 te 9 Pagina 11 Woensdag 31 augustus 1988 Burgemeester C. M. van der Linden krijgt de sleutel voor de officiële Het officiële service-dealerschap van Ford Nederland viert het automobielbedrijf ARBO B V van Arie Boonstop- reduceerde prijs de soirees bij wonen. 4 J pel jr. deze week met een driedaagse sportieve autoshow. (Foto: Ford Nederland). nog abonnementen voor het seizoen 1988-1989 voor de kunstijsbaan be schikbaar. Het contactadres in Wad dinxveen voor De Gouwe Streek is B. Burgemeester Troost- straat 102, tel. 13845. Onderwerp van discussie was het Job Creation-project, waarvan de raadsle den op voorstel van B. en W. hebben besloten deze zaak met een half jaar te verlengen om de doelstelling van 125 nieuwe duurzame arbeidsplaatsen te halen. kon komen door die tweede hal niet sneller te realiseren”. de normale gang van zaken was alles normaal verlopen”. Mevrouw Wientjens-van der Velden: ”Nee, ik heb geen spijt. Ik zeg alleen dat u die stukken twee weken later op eens wel had in een commissievergade- Wethouder Kraaijestein: ”U had des tijds geen vertrouwen in het college van B. en W. dat wij snel wilden werken. Dat was de realiteit”. Voor de schakers goed nieuws, want men gaat door met een cursus voor ge vorderden, die opgaan voor het Ko- nings-diploma. Nieuw is dit jaar de start met een dam-cursus. Bloemschikken komt ook dit jaar weer terug. De gezelligheidsmiddag (op dinsdag) is een groot succes, en komt ook dit jaar weer terug, evenals de Bingo voor zo wel de volwassenen als de kinderen. Eens in de twee maanden is er als van ouds een disco voor de jeugd tot lójaar. Er zijn voorts nog cursussen voor Fimo, naaien, zelf sieraden maken, brooddeeg maken en EHBO in voorbereiding. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft zaterdag rond het middaguur het nieuwe wijkgebouw van de speeltuin- en buurt vereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg officieel in gebruik geno men. Met de verlenging van het project tot 1 april 1989 is een extra krediet van 140.000,- gemoeid, terwijl voorts is afgesproken het commerciële banenbu- reau, waarover D’66, VVD en PCW zich wat al te laatdunkend in de ogen van de socialistische wethouder hadden uitgelaten, een bonus van 2.000,- per arbeidsplaats krijgt voor alle arbeids- Cursus scholieren Alliance Francaise probeert ook voor leerlingen van basisscholen de drempel tot het Frans te verlagen. Vaak laten leerlingen het Frans vallen omdat het zo’n moeilijke taal is. Na een proef met leerlingen, die erg goed uitpakte, wordt nu geprobeerd leerlingen van de groe pen 7 en 8 op een speelse wijze de eerste beginselen van Frans bij te brengen. Gestart wordt na de herfstvakantie met een cursus van 15 lessen op woensdag middag in Het Trefpunt in Waddinx veen. De kosten: 125 gulden. Nadere inlichtingen bij de eerder genoemde adressen. Wethouder Kraaijestein: ”Ik discussie er met mijn collega-wethouder niet achter Ford, voortaan staat Ford achter ARBO”, viert het Waddinxveense automobielbedrijf ARBO haar nieuwe Ford service-dealerschap. WADDINXVEEN - De eerste of ficiële uitnodigingen voor het con cert dat de Luchtmachtkapel in Waddinxveen op vrijdagavond 23 september in Waddinxveen zal ge ven zijn verstuurd. Dit concert, dat in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde zal wor den gegeven, staat tevens in het te ken van het 90-jarig bestaan van de muziekvereniging Concordia. De kapel van de Koninklijke Luchtmacht geeft dit jaar 50 con certen in binnen- en buitenland. Het Waddinxveens concert, waar voor de genodigden zijn uitgeno digd door kolonel A.W. de Haas, commandant van de vliegbasis Ypenburg, is daar één van. "'hier. Daar heb ik geen behoefte aan. Ik constateer slechts dat u destijds mijn heer Van Soest, het er wel mee eens was. Waar het om gaat is dat je - en dat is ook een stukje verantwoordelijkheid naar het particuliere bedrijfsleven, in dit geval Job Creation - niet in deze raad een discussie moet openen dat ze het niet waar zouden hebben gemaakt. De stand van zaken op dit moment is dat wij uiteindelijk tegen de 80 tot 90 nieuwe arbeidsplaatsen aanzitten op twee maanden voor het einde van het pro ject. Dat is heel redelijk te noemen”. MOERKAPELLE - Het aantal inwo ners van Moerkapelle bedroeg op 1 juli en 1 augustus j1respectievelij k 3233 en 3222, te weten per 1 juli 1657 vrouwen en 1576 mannen per 1 augustus 1653 en 1569 mannen. Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD): ”Ik heb er behoefte aan om op te mer ken dat het tegendeel ook niet in de schoenen van de VVD-fractie mag wor den geschoven door mijn collega-wet houder”. Een informatieboekje is aan te vragen bij het secretariaat: Graaf Lodewijk- straat 24, 2713 EE in Zoetermeer, tel. 079-165840. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Nog steeds neemt de belangstelling voor de Alliance Francaise in Boskoop, Wad dinxveen en omstreken toe. In beide plaatsen worden daarom taalcursussen gegeven. Mensen die hun kennis van het Frans willen opfrissen of meer spreekvaardigheid willen opdoen kun nen in Boskoop terecht op dinsdag- en woensdagavond en in Waddinxveen op woensdagmorgen. 'Ook is hier op woensdagmorgen een cursus voor gev orderden die eigentijds idioom, conver satie en grammatica willen combineren. De cursussen worden gegeven door Ne derlandse en Franse docenten in kleine groepen, het cursusgeld bedraagt 190 gulden voor 26 lessen van een uur. Na dere bijzoderheden en data worden door de Alliance bekendgemaakt in een advertentie in dit blad. Voor nadere inlichtingen en een inschrijvingsformu lier kan men zich wenden tot de direc trice des cours, mevrouw C. v.d. Burg, Hugo de Vriesstraat 19 in Boskoop, tel. 01727-2251 of het secretariaat: 079- 165840. Een schaatsdroogtraining onder leiding van Klaas de Knikker in het Gouwebos van de schaatsvereniging De Gouwe Streek. (Foto: De Gouwe worden van de srabbleclub en tegen ge- Streek/Victor van Leeuwen). reduceerde prijs de soirees bijwonen. Mevrouw M.C. Wientjens-van der Vel den (VVD): ”Dat is wel erg zwart ge zegd, want een maand later bleken in eens papieren en gegevens er wél te zijn.- Als u die had aangeboden volgens jat destijds Wethouder Kraaijestein: ”Ik stel vast een meerderheid van de raad vertrouwen had in het college, on der andere ook in uw wethouder. Wij wilden op zeer korte termijrueen raads besluit hebben om ook de provinciale Wethouder Kraaijestein: ”Ik wijs erop subsidie veilig te stellen en daarna zo dat in die raadsvergadering van januari snel mogelijk te kunnen gaan bouwen, zodat Job Creation binnen de gestelde zeling is uitgesproken. Eigenlijk hebt u termijn z’n arbeidsplaatsen zou kunnen realiseren”. ”Als u nu van uw partij hoort dat Job Creation het uiteindelijk vermoedelijk niet heeft gehaald, dan zeg ik: Wacht even, u heeft op een bepaald ogenblik raad dat voorstel had gevolgd was het probleem nog groter geweest. Een deel van de raad heeft er zelfs aan bijgedra- tie in de schoenen dat ook door de op- gen dat Job Creation in de problemen stelling van de liberalen - die eerder dit jaar kritische kanttekeningen plaatsten bij de in hun ogen te snelle bouw van een tweede bedrijfshal - het project met tegenslag had te kampen, waardoor twee jaar te kort waren om de beogde resultaten te behalen. Die aanvaring met de VVD groeide uit tot een pittige discussie. door de VVD en de PCW, is zelfs nog een voorstel gesteund om de discussie over de realisering van de tweede be- plaatsen tot een maximum van 10 boven drijfshal op termijn te schuiven. Als de het gestelde doel van nog eens 25 ar beidsplaatsen extra. Drs. Kraaijestein schoof de VVD-frac- ARBO beschikt over één van de spor tieve topmodellen van Ford die ter be schikking staat voor een rij-impressie. Ook heeft men de hand weten te leggen op een Escort XR-3-i in Marlboro Chal lenge uitvoering, die fraai uitgedost in de showroom staat te pronken. Speciaal voor de jeugd, die onder bege leiding van hun ouders naar de sho wroom komt, beschikt ARBO over een racesimulator die vanuit een echte cock pit wordt bestuurd. Wie tijdens de showdagen bij ARBO een nieuwe Ford koopt krijgt van de Waddinxveense dealer gratis de Ford Rijvaardigheidstraining, die op ver scheidene lokaties in ons land wordt ge houden. Deze training, die is opgezet naar de ideeën van drievoudig wereldkampioen formule 1 Jackie Stewart, neemt een he le dag in beslag en maakt van u een com pleter en veiliger automobilist. van de raad u niet heeft gevolgd. De vertraging had daardoor nog groter kunnen zijn. Als je de zaak objectief be schouwd ten aanzien van de realisering van de eerste en de tweede hal moet je vaststellen dat het niet aan Job Creation te wijten is dat die 125 arbeidsplaatsen niet binnen deze twee jaar kunnen ko men, maar aan specifieke omstandighe den”. Soirées Evenals voorgaande jaren worden ook nu weer enkele soirées georganiseerd; lezingen over kunst, streken van Frank rijk etc., meestal in combinatie met een diaserie. Franse conferenciers (cières) zijn dan te gast. Ook beschikt de Al liance Francaise over een bibliotheek van ruim 200 boeken, die tegen een geringe vergoeding geleend kunnen worden. Tijdschriften zijn eveneens be schikbaar. Veel belangstelling is er ook voor de crabbleclub die éénmaal in de twee weken bij elkaar komt in hotel De Unie in Waddinxveen. Op maandag 3 oktober wordt open huis gehouden. Wie geen cursus wil volgen maar wel wil deelnemen aan andere activiteiten kan lid worden van de afdeling. De contri butie bedraagt 25 gulden per jaar. Men wordt dan regelmatig op de hoogte ge houden van alle activiteiten en kan ge bruik maken van de bibliotheek, lid De concertreeks wordt gehouden om te benadrukken dat het 75 jaar geleden is dat de militaire lucht vaart in Nederland ”van de grond” kwam. Van de 75 georganiseerde evenementen waren deze zomer de reünie van (oud)Luchtmachtpers- oneel en de centrale open dag op de vliegbasis Deelen hoogtepunten. De kapel van de Koninklijke Luchtmacht is door de gemeente Waddinxveen gevraagd voor het concert. Een "cadeautje” voor het 90-jarige Concordia, dat eerder dit jaar in de Ontmoetingskerk al een jubileumconcert gaf, dat echter door geen enkel lid van het college van Burgemeester en Wethouders werd bijgewoond. Wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA): ”D’66, VVD en PCW zijn in de hele benadering van het Job Creati- WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging Zonnig Zuid biedt ieder een in het wijkgebouw aan de St. Vic- torstraat in het komende seizoen een veelzijdig programma. De maand september staat in het teken van het 30-jarig bestaan. Er zal voor de allerkleinsten een uitvoering gegeven worden toneelvereniging Toi-Toi voor alle kinderen van groep 1 t/m 8. Voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar zal een disco- avond gegeven worden. En voor de jeugd van 12 t/m 17 jaar volgt daarna ook een disco. Verder zullen elke maand de kaart avonden (klaverjassen) terugkeren. Zoals bekend is dat de eerste woensdag van de maand. WADDINXVEEN - Een felle botsing vond vorige week woensdagavond in de gemeenteraad plaats tussen PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein en de VVD-fractie, waarvan gelijk fractievoorzitter mevrouw M.C. Wientjens-van der Velden, ir. K.A. Warmenhoven en ook wethouder K.W.Th. van Soest aan de geïrriteerde discussie gingen deelnemen. 'Ir. K.A. Warmenhoven (VVD): ’’Maar de realiteit was toch ook dat u heeft gezegd dat er een rendement ge haald zou worden van 9 procent. En dat daar twijfels over bestonden, welke be waarheid zijn”. WADDINXVEEN/MOERKAPELLE - Honderd gulden per maand is de huur prijs die het Waddinxveense uitvaartbe- drijf C.H. de Vries Zn. gaat betalen voor de huur van de aula van de nieuwe begraafplaats Westhage in Moerkapel le. Het voorstel van deze huurovereen komst te sluiten hebben B. en W. van Moerkapelle voorgelegd aan de volgen de week dinsdagavond vergaderende gemeenteraad. B. en W. zeggen in hun voorstel de af weging gemaakt te hebben tussen het in ’’eigen beheer” houden en het aangaan van een beheersovereenkomst met een uitvaartverzorger. Deze afweging heeft geleid tot de keuze van het college voor het aangaan van een overeenkomst. Uit een oogpunt van efficiency geven B. en W. hieraan de voorkeur boven een incidentele verhuur, waarvoor het amb telijk en technisch apparaat van onze gemeente moet worden ingeschakeld. Mede gezien de beschikbare capaciteit achten zij het aangaan van een beheers overeenkomst de meest doelmatige op lossing. In dit verband is overeenstem ming bereikt met uitvaartverzorging C. H. de Vries en Zn. te Waddinxveen. De huurprijs bedraag f 100,- per maand. In de concept-overeenkomst is uitgeg aan van een voorlopige periode tot 1 ja nuari 1990. De trekking van de verloting door nota ris J. in ’t Hol ging ’s middags niet door. De nog wat achterblijvende verkoop is daar de reden voor. Om toch nog iedereen in de gelegenheid te stellen om een lot te kopen en te zor gen dat er voldoende loten verkocht worden, zodat er geen problemen voor de vereniging ontstaan is de trekkings- datum opgeschort tot zaterdag 1 okto ber 1988 om 16.00 uur in het clubge bouw aan de J.W. Frisoweg in Wad dinxveen door notaris J. in ’t Hol. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se korfbalvereniging Korbis houdt ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de aan de Limaweg in Waddinxveen gevestigde vereniging een receptie. De jubileumreceptie zal worden gehouden op vrijdag 9 september van 19.30-21.30 uur in Gebouw ’’Concordia”, kantine van camping ”De Randstad”, op de Bredeweg 66, tussen Waddinxveen en Moerkapelle. ”Ik voel niet zoveel voor een soort be nadering in de geest van: Nou, die dure ellende hebben wij nou een beetje ge had en nou nog één keertje een krediet omdat die wethouder dat zo leuk vindt en dan zijn we er uiteindelijk van af. Dat lijkt me een hele negatieve benade ring, die ook volledig in strijd is met de feiten en met een ieder geval door de meerderheid van de gemeenteraad uit gesproken actief werkgelegenheidsbe leid”, zei wethouder drs. Kraaijestein. ook door uw fractie met name grote aar- ,_i t- i i—t i- toen een voorstel ingediend, een motie, om de discussie op termijn te stellen. Dat betekende dat de bouw van de tweede hal - als de raad u had gevolgd - waarschijnlijk nog later zou zijn gestart, waardoor het Job Creation-project nog daarin zeker ook een bepaalde rol ge tater zou zijn gerealiseerd. U hebt mis- speeld, waarin gelukkig de meerderheid schien spijt van uw daad destijds, maar het is natuurlijk wel de realiteit”. WADDINXVEEN - Automobielbe drijf ARBO BV van Arie Boonstoppel jr. aan de Noordkade is nu ook officieel Ford-servicedealer geworden. Ford Ne derland heeft het Waddinxveense be drijf, dat in de afgelopen jaren bewezen heeft het dealerschap waardig te zijn, aangesteld als Official Ford Service De aler voor personenauto’s en lichte- en middelzware bedrijfswagens in het rayon Waddinxveen. Het verkrijgen van het officiële dealer schap is aanleiding voor het houden van een sportieve autoshow op donderdag 1 (tot 21.00 uur), vrijdag 2 en zaterdag 3 september. Het publiek zal dan alle Ford-modellen, inclusief een sportieve Ford Escort XR-3-i en een supersnelle testauto, worden getoond. Met de slogan ’’ARBO staat al jeren Aantrekkelijk geprijsde aktiepakketten voor de Escort en de Orion tenslotte ge ven de show nog een extra sportief tin tje. De nieuwe Ford service-dealer biedt de bezoekers van de show een be perkt aantal fraai uitgevoerde posters aan van de nieuwe race- en rallykampi- oenen van Ford. Wie het eerst komt, het eerst maalt. gekost. Voor deze kosten legde de ge meente Waddinxveen 7.000,-op tafel en leende het speeltuinbestuur 32.000,-. Voorts kwamen er giften van het Konin gin Julianafonds 5.500,-) en werd zo’n 10.000,- opgehaald met allerlei acties en activiteiten. Dank zij de zelf werkzaamheid in de Oranjewijk kon op de bouw een bedrag van 25 mille wor den bespaard. WADDINXVEEN - De openbare An nie M.G. Schmidtschool aan de Zuid- plashof heeft er aandacht aan geschon ken dat directeur Bert de Rijke 25 jaar werkzaam was bij de overheid. Zondag 7 augustus was de precieze dag, maar omdat de schoolvakantie toen nog vol op voortduurde werden de festiviteiten verschoven naar afgelopen vrijdag. Die ochtend werd de jubilerende schooldirecteur, die tot vorig seizoen leiding gaf aan de mr. A. de Roos school, welke samen is gegaan met de Leon van Gelderschool, in optocht ge haald bij de rand van de wijk Zuidplas en luid zingend ging het in optocht naar school. Daar stonden alle kleuters versierd met mutsen en ballonen hem op te wachten. Het gehele gebouw was versierd en hele ochtend werd gevuld met een feestelijk programma. Alle kinderen waren daar bij ingeschakeld. Intussen werden door de ouders traktaties rondgedeeld en om half twaalf werden stapels pannekoekén afgeleverd. ’s Middags speelden de kinderen in de wijk een vossenjacht. Onderweg kregen zij ijs en limonade. De kinderen uit de diverse groepen gaven de directeur prachtige cadeau’s. ’s Avonds was het weer feest. Om acht uur stonden velen op het schoolplein opgesteld en tussen een haag van men sen werd de directeur met vrouw en kin deren verwelkomd. Binnen werd Beft de Rijke door iedereen gefeliciteerd met het jubileum en in de bloemetjes gezet. De voorzitter van de ouderraad over>- handigde daarna een cadeau namens dp ouders van de Annie M.G. Schmidt school en veel ouders van de voormalig^ Mr. A. de Roosschool. Een prachtige c.d.-speler had men gekocht. Op de avond werd een toneelstuk opgei- voerd door collega’s, oud-collega’s en enkele ouders. Dat was een daverend succes. De feestcommissie bestaande uit collega’s en ouders hadden het ge heel in het geheim voorbereid en het was een goed geheim gebleven. WADDINXVEEN - Volgende week onele aspect als wel aan de schaatstech- maandagavond 5 september houdt de niek in zijn algemeenheid. Waddinxveense schaatsvereniging ”De De Waddinxveense schaatsvereniging Gouwe Streek” een schaats training De Gouwe Streek werd op 16 septem- voor de jeugd tot 16 jaar. ber 1986 opgericht. Het secretariaat is Natuurlijk zijn ook die ouders welke gevestigd aan Zilverschoon 9 in Bos hun conditie op pijl willen houden van koop (tel. 01727-5959). Het lidmaat- harte welkom op deze gratis droogtrai- schap bedraagt f 25,- per jaar. Er zijn ning. De plaats van samenkomst is de par keerplaats aan de Alberdingk Thijm- laan bij het Gouwebos en begint om 19.15 uur. Op deze avond zal aandacht Steenbergen, worden besteed aan zowel het conditi- opening van het nieuwe wijkgebouw van de speeltuin- en buurtvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisowijk. (Foto: Sjaak Noteboom). wethouder K.W.Th. van Soest ’s mid- dags de trekking van de te houden lote- rij zal verrichten. Het feest van volgende week zaterdag is jongeren in feite de afsluiting van de feestweek, die de rooms-katholieke school ter gele- Het nieuwe clubgebouw in de Oranje- genheid van het vierde lustrum op touw wijk, dat is neergezet in de plaats van heeft gezet. het afgebroken krakkemikkige houten Komende vrijdagavond om half negen gebouw, zou zo’n 75.000 gulden hebben is er in het schoolgebouw bijvoorbeeld een swingende avond voor ouders, leer krachten en bestuursleden met het trio City-sight en discotheek Flashdance. Het feest op zaterdag 10 september wordt ’s morgens om elf uur geopend door burgemeester Van der Linden. De trekking van de loterij is ’s middags om half vijf, zo tegen het einde van de feest dag. Het programma voor die dag bevat on der meer de volgende elementen: een groot springkussen, drie muzikale clowns, een rad van avontuur, paardrij den voor de kinderen, Ted de Braak’s stokkenvangspel, prijs je rijkrad (waar mee evenals vorig jaar een bungalow weekend gewonnen kan worden), dar ten, balgooien, stelt- en kloslopen, but tons maken, kampioenschap paraplu- hangen van Waddinxveen, (in 1987 is de bokaal gewonnen door de heer v.d. Lans), kussengevechten boven een fik se waterbak (wisselbeker hiervan is in het bezit van het ouderteam), disco theek Flashdance en hapjes en drankjes op het gezellig ingerichtte terras. Uiteraard is ook de rommelmarkt weer ruim voorzien. De kinderen van de Mgr. Bekkersschool verkopen sinds de ze week loten waarmee een prachtige cd-speler en een bungalow weekend van Vendorado gewonnen kan worden. on-project, zij het in diverse nuances, wat negatief. Als je de zaak in alle op rechtheid goed gaat analyseren is het erg onrechtvaardig om Job Creation BV aan te spreken op het feit dat ze binnen een termijn van twee jaar niet die 125 nieuwe duurzame arbeidsplaatsen heb ben kunnen halen”. ”Het is namelijk erg duidelijk wat de ar- VVD-fractievoorzitter mevrouw gumenten zijn waardoor uiteindelijk M.C. Wientjes-van der Velden. die periode wat kort is geweest. Aan vankelijk de vertraging ten aanzien van de eerste bedrijfshal, die niet aan Job Creation is te wijten, en dan de onze kerheid ten aanzien van de tweede hal. Vanuit de gemeenteraad, bijvoorbeeld rjng Dat noem een vreemde plan- ning. Dat heb ik alleen maar geconsta teerd. Hij deed dat door met een aangeboden sleutel de deur van de nieuwe accom- WADDINXVEEN - Zaterdag 10 sep- modatie, die met financiële steun van de tember wordt er in en om de 20-jarige gemeente en met veel zejfwerdzaam- mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuid- heid gerealiseerd kon worden, te ope- laan groot feest gevierd. De opening er- nen. van is in handen van burgemeester De officiële ingebruikname aan het be- C.M. van der Linden, terwijl onderwijs- gin van het nieuwe seizoen was eengoe- wethouder K.W.Th. van Soest ’s mid- de gelegenheid voor de Oranjewijk om de hele dag feest te vieren. Er waren di verse programma’s voor ouderen en -Xs5

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 11