Moerkapelle betaalt mee aan uniformen CDA-ers gaan fietsen INSCHRIJVING DAG- EN AVOND I i 5 I CURSUSSEN Programma themamiddag NKF Kabel BV E Bas Landweer Van Stichting Living Bibles in Zevenhuizen Snorkelen en duiken in Zevenhuizen FLGRIDk In dit tweede lustrumjaar avonden in september en november wl! JF Restaurant Verenigingen Weideplantsoen Kinderen Schade aan uw auto vereist Fj deskundige reparatie. Voorlichting Vrijwilligers Om te verslinden Begeleiding Rehobothschool Groot publiek Honderd landen VORMING 'OVER DE DREMPEL O INFO: TEL. 01725-3178 arrmi TOEGtPAST ILLUSTRATIE TEKENEN TEKENEN1SCHILDEREN Z) CC H Z UJ o CC O O TEKENEN/SCHILDEREN TEKENEN1AQUARELLEREN TEKENEN/AGUARELLEREN/ PtóTHenz. VRIJE TECHNIEKEN PORTRET-TEKENEN TEKENEN/SCHILDEREN TEKENEN/SCHILDEREN KUNSTGESCHIEDENIS KUNSTBESCHOUWING QUH.T1NG/PATCHW0RK GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte beginners - gevorderden - vergevorderden 8 a 10 pers. Pagina 17 IFOCWA blijft volop in actie Moerkapelle wordt In afwijking van het oorspronkelijke Majoor” Bosshardt kreeg ”Het Boek "Het Boek”, een nieuwe leesbare versie van de Bijbel. (Foto: Stichting 15 lessen enigzins gevorderd gevorderd (om de 14 dagen) enigszins gevorderd die 1973 Living Bibles International voort. 6 lessen voor kinderen 8 t/m 12 jr voor jeugd, 12 t/m 17 jr. o.v.b. Daar hebben 5 full-time maatschappe lijk werkers hun handen vol aan de hulpverlening. In Waddinxveen laat de werkgroep re gelmatig haar hulpnummer en het hulp- nummer van het dienstencentrum van de V.B.O.K. in Amersfoort afdrukken in de huis-aan-huisbladen. Ook wordt er via grote stations-reclame-posters aandacht gevraagd voor het Amers- foortse nummer, maar deze ’’reclame” wordt door Amersfoort zelf geregeld. Om aan de normen voor hulpverlening te kunnen voldoen worden plaatselijke hulpverleners twee maal per jaar bijge schoold. Deze bijscholing vindt plaats via regionale opleidingen. 15 lessen 15 lessen 13 lessen 13 lessen 15 lessen (in het stedelijk Museum A'dam) (om de 14 dagen) enigszins gevorderd - gevorderd enigszins gevorderd - gevorderd (beginners) (oriëntatie) ZEVENHUIZEN - Maandagavond 5 september houdt de Zevenhuizense Duikvereniging een introduktieavond in het zwembad De Koornmolen in Ze venhuizen. De avond begint om negen uur. De bezoekers zijn uitgenodigd eventu ele giften ter gelegenheid van het 75-ja- rig bestaan van NKF Kabel BV te laten bestemmen voor een nader te bepalen sociaal en/of cultureel doel. negen jaar.aan de nieuwe hedendaagse verwoording van de Bijbel. De taalkun dige constructie is zodanig dat ”Het Boek” even gemakkelijk leest als een populair boek of tijdschrift. In de afgelopen jaren zijn wetenschap pelijke leestests uitgevoerd om vast te stellen of de moeilijkheidsgraad van de gebezigde taal niet te hoog was. Daarbij bleek ”Het Boek” wat de begrijpelijk heid betreft hoger te scoren dan de an dere nu bestaande vertalingen van de Bijbel. ”Met "Het Boek” willen wij de mensen als het ware binnen leiden in de wereld van de Bijbel en hun ogen openen voor het Evangelie. Als zij later een meer let terlijke vertaling wensen, is dat alleen maar toe te juichen”. Volgens het college kan gezien de grote toename van het aantal leerlingen op de Rehobothschool gesteld worden dat er sprake is van bijzondere omstandighe den. Derhalve is een uitbreiding van de Rehobothschool met één lokaal op zeer korte termijn gewenst. op het wettelijk vast te stellen scholen- huisvestingsoverzicht 1990-1992. deelte van de brief aan Timotheus dat hij die avond, volgens zijn schema, aan tafel zou lezen in eenvoudige taal. Paulus aan Timotheus en vroeg mijn kinderen uit te leggen wat Paulus had gezegd. Het bleef stil. Toen zei ik: ’’Paulus vertelt ons dat we als christenen alles moeten doen wat Christus van ons vraagt en niet alleen wat we zelf willen. We moeten ons aan de spelregels van de Heer onderwerpen, zoals ook een atleet zich aan bepaalde regels houdt”. commissie A.B.Z./Financiën hebben terzake positief geadviseerd. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 augustus 1988 Net als op de scholen heeft de Waddinx- veense werkgroep op allerlei verenigin gen voorlichtingsavonden verzorgd. donderdagmiddag woensdagavond zaterdagmorgen maandagavond dinsdagavond zaterdagmorgen maandagmiddag- avond dinsdagmiddag- avond dinsdagavond woensdagmorgen woensdagmiddag donderdagmorgen dinsdagmorgen donderdagavond Living Bibles International!Holland. Er is f 40.000,- nodig om het fiets- en voetpad aan het Weideplantsoen in Moerkapelle te reconstrueren. De her inrichtingsplannen worden overigens soberder uitgevoerd dan aanvankelijk de bedoeling was, maar overeind is ge bleven de noodzaak om de wandelaars en met name vele bejaarden een veilige route te bieden, door fietsers meer ruimte te geven, zonder overigens iets aan de bromfietsers te kunnen doen. 35 lessen 35 lessen 35 lessen 35 lessen 35 lessen 35 lessen De stichter van Living Bibles Internati onal is Kenneth N. Taylor. Hij wilde ooit de Bijbel in begrijpelijke taal voor- Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Aan de thema-middag, die wordt afge sloten met een receptie, nemen ook deel directievoorzitter ir. J.M.H. Ker stens, prof. dr. W.M. Wagenaar van de vakgroep psychologische functieleer van de Rijksuniversiteit in Leiden, Pier re L.A. Janssen. -3 A. Ramaker (directeur Living Bibles), Ruth Ramaker-Scheinhardt, J.P. Sams- om (bestuurslid Living Bibles), prof. dr. L. Strengholt (Vrije Universiteit), drs. N.C. van Velzen (directeur Evang. School voor Journalistiek) en Arie Pronk (organist). ZEVENHUIZEN - Luitenant-kolonel A.M. Bosshardt van het Leger des Heils uit Amsterdam heeft afgelopen zaterdagmiddag in de Hervormde Kerk in Zevenhuizen het eerste exemplaar van ”Het Boek” gekregen, een gloednieuwe en uiterst gemakkelijk leesbare versie van de Bijbel. In 1961 publiceerde hij op eigen kosten Living Letters, de brieven van Paulus in eenvoudige Engels. Hij had er lang aan gewerkt en de brieven vele malen herschreven. De eerste oplage van 2000 exemplaren werd langzaam verkocht. 10-jarig bestaan. De werkgroep be- De voorlichting van "Laat Leven” is er- op gericht de mensen bewust te maken van de ontwikkeling van het menselijk leven vanaf de conceptie. ”Als je dit eenmaal gezien hebt raak je snel onder de indruk”. De VBOK hoopt via de be wustwording de mensen te overtuigen van de beschermwaardigheid van het ongeboren leven, vanaf het aller eerste begin. WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen 3 september maakt het Waddinxveense CDA een ’’verkenningstournee” door ”ons interessant en rijk voorziene ge meentelijk grondgebied”. De christen-democraten pakken daar voor de fiets en bezoeken daarmee on dermeer de St. Victorwijk, Coenecoop, Zuidplas, sportpark ”de Sniep”, Dorp- straatgebied, Petteplas en Brugcen- trum. In café-restaurant-hotei De Unie wordt tussen de middag een borrel ge dronken en een uitsmijter gegeten. De CDA’ers van de fractie, het groot fractieberaad, het bestuur, het CDJA en het Vrouwenberaad haken met deze tocht vanaf ’s morgens half tien in op de reeds langer bestaande gedachte om er gezamenlijk in Waddinxveen op uit te trekken en daarbij het nuttige met het aangename te verenigen. Het initiatief om nu de fiets te pakken is opgenomen door het bestuur en de raadsfractie van het CDA. ”Het Boek” is een uitgave van de in Ze venhuizen gevestigde Stichting Living Bibles Internationaal/Holland en bevat 1.131 pagina’s lang een eigentijdse weergave van de Bijbel. Zoals bekend bevat de Bijbel in totaal 66 boeken, ver deeld over het Oude en Nieuwe Testa ment, die geschreven zijn door 40 ver schillende schrijvers in ongeveer een periode van 1.500 jaar. Aan het feestelijke programma in de kerk, waar de Evangelische Omroep tv- opnamen maakte, werkten mee ds. L.W.G. Blokhuis (Ned. ger. predikant in Wapenveld), dr. G. Boogaard (gyna ecoloog in Veenendaal), ’’majoor” A.M. Bosshardt (Leger des Heils), Da ve Foster, ds. H. Gaasbeek (predikant in Zevenhuizen), Charles A.E. Groot, Jan H. Kits (landelijk voorzitter Living Bibles), Hans Lennart Raask, A. Ra- WADDINXVEEN/DELFT - ’’Verbin dingen in de tijd - omgaan met de toe komst” is het thema van de middag die door NKF Kabel BV op donderdag 22 september in de aula van de Technische Universiteit van Delft zal worden ge houden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van dit bedrijf. lezen aan zijn kinderen. Het begon alle- kinderen konden zijn vragen na afloop maal aan tafel. van de lezing beantwoorden. Sindsdien ”Op een avond las ik uit de brief van heeft het herschrijven van de Bijbel in voor iedereen begrijpelijke taal hem niet meer losgelaten. De V.B.O.K. heeft een landelijk diens tencentrum in Amersfoort. Van daaruit worden 150 werkgroepen, verspreid over het hele land begeleid. De plaatse lijke werkgroep ’’Laat Leven” is één van de 150 werkgroepen. In mei van dit jaar vierde de werkgroep het 1' 1 staat uit vrijwilligers, waarvan enkelen al vanaf de oprichting deel uit maken. In de afgelopen periode heeft de werk groep zich met twee hoofdactiviteiten bezig gehouden: hulpverlening en voor lichting. In de eerste 10 jaar van haar bestaan is de hulpverlening steeds professioneler geworden. Alhoewel de plaatselijke werkgroep weinig hulpaanvragen heeft gehad, is het bekend dat veel hulpaan vragen via de campagnes van de werk- groepen rechtstreeks bij het diensten centrum in Amersfoort binnen komen. Op deze avond wordt informatie gege ven over de opleidingen voor de snor- keldiploma’s en de sterduikbrevetten die daarna kunnen worden behaald. Voor slechts 1,- kan een basissnorkel- uitrusting worden gehuurd om het zelf eens te proberen en verder worden er demonstraties gehouden. De opleiding zelf start op maandag 12 september. Nodig zijn een redelijke beheersing van de zwemkunst, een brok enthousiasme, zwemkleding en basisuitrusting, be staande uit: duikbril, snorkel en zwem vliezen. De minimum leeftijd is achttien jaar. Voor inlichtingen: tel. 01802-2864 na 18.00 uur en tel. 079-415098 na 20.00 uur. Prof. dr. L. Strengholt, hoogleraar in de Nederlandse taal en letteren aan de Vrije Universiteit, had de uitgave even tevoren ten doop gehouden. In zijn in- troduktierede, getiteld ”Een boek om te verslinden”, stelde prof. Strengholt onder meer dat het niet juist is om de ene Bijbelvertaling - zoals bijvoorbeeld de Statenvertaling - tegen de andere uit te spelen. Iedere vertaling heeft zijn ei gen waarde. ”Het Boek” is een overeenkomstig de principes van Living Bibles Internation al tot stand gekomen vertaling. De me thodiek is er op gericht dat niet woord na woord, maar gedachte na gedachte van elk bijbelvers wordt vertaald. De internationale organisatie wordt in Nederland vertegenwoordigd door de Stichting Living Bibles Holland. "Het Boek” zal zowel via de boekhandel als de grote warenhuisketens verspreid worden. Een groep vertalers en theologen van uiteenlopende k arkelijke komaf werkte NKF, met vestigingen in Delft, Wad dinxveen en Delfzijl, houdt de middag om mede te laten zien hoe het jubileren de bedrijf, gebruik makend van opgeda ne ervaringen, omgaat met en inspeelt op toekomstige ontwikkelingen. In het programma is dan ook drie kwartier uit getrokken voor de presentatie van een aantal NKF-cases. MOERKAPELLE - B. en W. van Moerkapelle hebben de volgende week dinsdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld f. 17.345,- uit te trekken voor het kopen van nieuwe uniformen en noodzakelijke regen en warme kleding voor de afdeling Moerkapelle van het Nederlandse Ro de Kruis. volgens zijn ’’gedachte na gedachte”- principe. Uit die activiteiten kwam in "Pedalerend naar bruggen, langs paden en dreven, hopen wij kris-kras wijzer (gemaakt) te worden omtrent de ver scheidenheid aan ruimtelijke ontwikke lingen, de sociaal-culturele voorzienin gen, de mogelijkheden om het welzijn, de welstand, de schoonheid van water, lucht en bodem te bevorderen", aldus de bestuurs- en fractieleden in een brief aan hun partijvrienden en collega’s. ”De gehele route staat onder deskundi ge begeleiding, waar zinvol wordt aller hande informatie verstrekt, en er wordt vanzelfsprekend strikt de hand gehou den aan de normale vereisten van om gaan en handelen in het verkeer”, aldus de organisatoren, die al van tevoren hebben laten weten dat het weer geen spelbreker zal kunnen zijn om de fiet stocht door të’Iaten gaan. De voorlichting is voornamelijk een plaatselijke zaak. De voorlichters ont vangen scholing vanuit het dienstencen trum, terwijl zij ook, veelal via Amers foort, over films, video’s, folders en mo dellen kunnen beschikken. Voorlich ting wordt gegeven op scholen, vereni gingen en in koffiebars. Op verschillende plaatselijke scholen heeft de werkgroep ’’Laat Leven” in de afgelopen jaren lessen gegeven. Soms is er zelfs sprake van een vaste plaats in het lesprogramma, bijv, bij maatschap pijleer. Deze lessen hebben het effekt dat jon gelui zich er in ieder geval van bewust zijn waarover het gaat als ze later zelf, of mensen uit hun omgeving, voor de keus komen te staan van het al of niet beëindigen van het leven van een onge boren kind. Omdat de plaatselijke aktiviteiten nu eenmaal geld kosten probeert de werk groep op allerlei creatieve manieren on dersteuning te vinden. Vaak kan dit door giften of door de ver koop van artikelen via kraampjes op een verenigingsavond, maar ook op de weekmarkt en op braderiën. Dit laatste heeft de werkgroep al redelijk wat naamsbekendheid bezorgd. Het is voor een hulpverleningsorganisa tie van levensbelang dat men je weet te vinden. De werkgroep probeert dit dan ook langs zoveel mogelijk kanalen te bereiken. Zo is er onlangs een interview met een aantal leden via de lokale om roep RTW uitgezonden. Daarnaast heeft ook een baby-fotoactie op de weekmarkt veel aandacht getrokken. in gebruik en zijn inmiddels hard aan vervanging toe. De financiële situatie is echter van dien aard dat deze vervan ging moeilijk te realiseren is. De totale kosten, die met de vervanging zijn gemoeid, worden geraamd op f 20.845,-. De reserve die men hiervoor heeft opgebouwd, bedraagt f 3.500,-. Derhalve ontstaat er een tekort van f 17.345,-, waarvoor een bijdrage van de gemeente Moerkapelle wordt ge vraagd. Totdat dit boek in een televisie-uitzen- ding gepresenteerd werd. Onmiddellijk "Waarom heb je dat niet meteen ge- wasde vraag enorm. Taylor publiceerde zegd, pappa?”, vroeg mijn achtjarige vervolgens andere bijbelgedeelten, dochter Janet. ”Ja, waarom eigenlijk Tenslotte had hij in 1972 de hele Bijbel niet?”. Ik keek naar mijn Bijbel en wist vertaald. Op dat moment had hij ook in dat het antwoord voor de problemen andere landen vertalingen gestimuleerd van de wereld tussen de omslag van dat boek lag. En toch hadden zoveel men sen moeite met het begrijpen van boodschap. En heus niet alleen kinde ren”. De huidige uniformen zijn 10 tot 15 jaar sen in de loop van het cursusjaar 1988/ -j 1989 via aanvullende formatie groeien naar 14. De commissie Welzijn c.a. heeft terzake een positief advies uitge bracht. WADDINXVEEN - Met twee avonden, een openbare avond op dinsdag 20 september en een the- ma-avond op maandag 14 novem ber, gaat de Waddinxveense werk groep ’’Laat Leven” van de Vereni ging ter Bescherming van het On geboren Kind (VBOK) door met activiteiten in het tiende jaar van zijn bestaan. B. en W. hebben de Moerkapelse ge meenteraad een spoedprocedure voor gelegd om de Rehobothschool met één lokaal te kunnen uitbreiden in verband met de ontwikkeling van het leerlingen aantal. Een leerlingprognose onder- plan ontstaat er nu meer ruimte voor het steunt de noodzaak van de gewenste uit- talud. Dit wordt veroorzaakt door een breiding, die door de gemeente zeker- andere breedte van het voet- en fiet- heidshalve ook zal worden aangegeven spad. Hierdoor kan een houten be schoeiing worden aangebracht. In eer ste instantie was hier een (dure) dam- wand voorzien. Tevens is gekozen voor een eenvoudiger en goedkopere bestra ting met minder kolken. Overigens merken B. en W. op dat bovenvermelde voorzieningen geen oplossing bieden voor het bromfietsersprobleem. De controlerende en zonodig verbaliseren de opdracht aan de politie zal daarom Het schoolbestuur heeft bij brief van ju- onverkort gehandhaafd moeten blijven, li 1988 verzocht om een versnelde huis- De commissie Openbare Werken en de vestingsprocedure. Volgens genoemd schrijven zal het aantal formatieplaat- ”Het Boek” is bedoeld om een breed publiek in hedendaagse Nederlands be kend te maken met de inhoud van de Bijbel. Ook de moderne vormgeving en de typografie zijn op dat doel gericht. maker (bijbelleraar in Doorn), Berno De kleurrijke omslag wekt niet onmid- r>-1.„ zj:idellijke associaties met lijvige, moeilij ke kerkelijke boekwerken. In heel uit eenlopende kerkelijke kringen is de Ne derlandse editie van de Living Bible toegejuicht. Uit al die gelederen heb ben ook deskundigen op uiteenlopende gebieden aan het project meegewerkt. Volgens de uitgeefster doet ”Het Boek” andere bijbelvertalingen geen concurrentie. ’’Integendeel”, zegt de Zevenhuizense directeur Berno A. Ra maker van Living Bibles Holland. ”In landen waar de ’levende vertaling’ uit kwam, nam vaak ook de verloop toe van wat ik nu maar even ’gewone’ bijbels zal noemen. Onze doelstelling is de bood schap van de Bijbel aan zoveel mogelijk mensen bekend te maken. De praktijk leert dat als mensen eenmaal door de in houd geboeid raken, zij voor bijbelstu die ook naar andere vertalingen gaan grijpen”. Op de openbare avond van 20 sep tember zal landelijk VBOK-direc- teur mevrouw drs. M. Neele spre ken. Er zal dan ook een nieuwe in- formatiefilm worden vertoond. Voorts krijgen de bezoekers/sters alle gelegenheid aan mevrouw Neele en de ook aanwezige plaatse lijke arts C.N. Vreeken alle vragen te stellen. De avond van 14 november is een thema-avond van de Stichting j Vrouwenraad Waddinxveen over ongewenste zwangerschap. Naast een aantal andere organisaties zal ook de werkgroep ’’Laat Leven” van de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind hieraan medewerking verlenen. ”A1 met al bruist de 10-jarige Wad dinxveense werkgroep van de acti viteiten. De werkgroep hoopt dat door dit werk zich velen zullen in zetten voor het ongeboren leven”, aldus mevrouw K.P. de Koning- Wapenaar, de aan de Bilderdij- klaan 12 (tel. 01828-19077) wonen de secretaresse van de werkgroep ’’Laat Leven”, die wordt voorgeze ten door mevrouw A. van Wijng aarden. WADDINXVEEN - Oud-Waddinxve- ner Bas Landweer spreekt komende vrijdagavond in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Het programma, dat niet alleen uit het praatje van Bas bestaat, begint om on geveer half negen. Leden van de werkgroep "Laat Leven” van de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) op de Waddinxveense weekmarkt. Van links naar rechts mevrouw A. van Wijngaarden, mevrouw H. Donker, me vrouw K.P. de Koning en mevrouw M. Boogaard. (Foto: Sjaak Noteboom). Werkgroep ’’Laat Leven” De volgende morgen vertaalde Taylor Die organisatie is nu werkzaam in meer in de trein, op weg naar het Moody Bij- dan honderd landen. Wereldwijd zijn bel Instituut, waar hij werkte, het ge- vele tientallen miljoenen Living Bible- versies van de Bijbel verspreid. Met de Nederlandse uitgave van ”Het Boek” zijn er in 56 talen uitgaven volgens het Een Timotheus 2 werd in feite het begin principe van de Living Bible beschik- van de Living Bible. Aan tafel las Ken- baar, terwijl publicaties in 115 andere neth Taylor zijn eigen tekst voor et^de talen in 964anden worden voorbereid.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17