PTT kapte in een nieuw boekje IN 6 RESTAURANTS meer groen dan mocht ’’WERELDMAALTIJD” Vier wijkprogramma’s A z J iWSöO II/' Baas mist miljoenste kabelmeter Vijf optredens kindertheater in sportzaal Jeugddienst- seizoen in Zevenhuizen Twee Waddinxveners helpen mee met paalslaan O.O. Spruijt verlaat Rabobank Repetities Voorwaarts ❖5 v7 Wijnproeverij Alberto in Partyhome 7^ f/ - Fietspad Boskoop- Bodegraven Tijdens actieweek ’’Honger hoeft niet” /X ^7 wegens VERBOUWING gaan wij nog enkele weken door met onze OPRUIMING PROFITEER/*-/*-//^4/ Z NOG enkele 7/77/7 77. ■7'7777 kleine /77777 7/ 7777/ coupons I RUIME KEUS IN COUPONS OVERGORDIJNSTOF Z PROJEKTTAPIJT NU SPOTGOEDKOOP Kz - Kindercursussen Geen vertrouwen Verbazing Creativiteit Goed bereikbaar Oplossing Minderheden FAO y Overheersend V ¥1 ^■r VV?ekbladvoor Waddinxveen - Woensdag 31 augustus 1988 Pagina 23 Geachte Mevrouw, ito: mode apijtservice Een avondje mode kijken bij 'lei Mode’ is een echt avondje uit, gezellig met volop nieuws! Met de zomer nog in gedachten kijken we al vooruit naar het najaar. De Herfst-Wintermode is gearriveerd bij lei Mode. Zeer modieuze kleding, vervaardigd van kwaliteits- stoffen in warme tinten. Een mode vol verrassingen, perfect gemaakt waarbij speciaal gelet is op details. Dinsdag 13 SEPTEMBER a.s. presenteren wij U deze Herfst/Wintercollectie. PROJEKT-EN WONING- STOFFERING A HAUTE CONFECTION Passage 226 2741 GS Waddinxveen Tel. 01828-10455 arwa ri WADDINXVEEN - Al in oktober zal de in aanbouw zijnde besteldepen dance van de PTT aan de Stationsstraat in gebruik genomen kunnen wor den. Dan verhuizen de betreffende PTT’ers van de gehuurde ruimte aan de Kerkstraat naar de nieuwe lokatie bij het NS-station, die op donderdag 11 november officieel in gebruik genomen zal worden. WADDINXVEEN - Zes restaurants in Waddinxveen en Boskoop zullen tijdens de in oktober te houden actieweek voor duurzame voedselproduk tie ’’Honger hoeft niet” een ’’Wereldmaaltijd” op het menu zetten. Dat heeft de Waddinxveense werkgroep voor de actieweek, waarin het kri tisch consumeren centraal staat, laten weten. 7 7^/ I e\ speC'a /^J/ OPRUIMING NOG SLECHTS 2 WEKEN 3 4’ 7 7<s><7 ^7^7 ICC "f’ Vervolgens meldden zich de medewerk ers van Baas, die in Bodegraven met ka bels bezig waren. Maar het Goudse feestje rond de miljoenste meter en GEB-directeur ir. T. Schuijt werd ook door personeelsleden van het Waddinx- veense bedrijf bijgewoond. De "Wereldmaaltijd”, één van de acti viteiten in de week van 8-16 oktober, kan in Waddinxveen worden besteld bij de restaurants Bibelot, De Gouwe Dis, La Tarantella en De Unie en in Bos koop bij de restaurant Neuf en De Landbouw. dit postkantoor worden opgeknapt, waarbij de ingang weer naar de voorzij de zal worden verplaatst. De bouw van de besteldependance, waar zo’n 65 mensen komen te werken, vergde een investering van ongeveer drie miljoen gulden. De show wordt gegeven in het Anne Frank Centrum, J. v. Bijnenpad 1Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Kaarten f. 25.— Daar wij slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar hebben, adviseren wij U tijdig te reserveren en daarom dienen de kaarten uiterlijk 10 september aan onze winkel te zijn afgehaald. Voor kinderen is er weer een groot aan tal speciale activiteiten en cursussen ge organiseerd, zoals werken met hout, een cursus handenarbeid, een cursus marionetten en marionettenspel, het projekt ’’Vreemde Wezens”, en kook cursussen. Natuurlijk zullen ook tijdens de vakanties weer verschillende activi teiten georganiseerd worden. Op de in mei en juni gehouden leden vergaderingen bleek dat het vertrouwen in bestuurslid Onno Spruijt van het Noordeinde was afgenomen. Uit per- WADDINXVEEN - Nu de zomerva kantie vrijwel voorbij is begint ook de brassband Voorwaarts weer met de we kelijkse repetitie-avonden. Dinsdag 30 augustus wordt in het repetitie-lokaal aan de Jan Willem Frisoweg (t.o. de Nassaulaan) weer de eerste repetitie ge houden. Belangstellenden die interresse hebben in het bespelen van een muziekinstru ment zijn vanaf 20.00 uur van harte welkom. Eerder had PvdA-raadslid M. Boere in een commissievergadering al met ver bazing geconstateerd dat er voor de aanleg van parkeerplaatsen aan de voorzijde meer groen en bomen waren weggehaald dan volgens hem noodza kelijk was. Bovendien waren daarover volgens hem andere afspraken ge maakt. De christen-democraat Van den Berg maakte duidelijk dat er zorgvuldig om gesprongen dient te worden met de ge maakte afspraken. Ook hij had zich evenals zijn socialistische college afge vraagd wat er bij het Stationsplein ge beurde. Hij drong aan op oplettend heid. In de nieuwe besteldependance van de PTT wordt de post verwerkt uit Wad dinxveen, Moerkapelle, Boskoop en Zevenhuizen. Deze week is de Jan Dor- rekenskade-Oost bij het nieuwe pand voor het doorgaande verkeer afgesloten wegens herstraatwerkzaamheden, die zo’n zes weken zullen duren. De besteldependance wordt ook voor zien van postbussen, die vervolgens bij het postkantoor aan de Kerkweg-Oost zullen verdwijnen. Op termijn zal ook zitter G. van Ringelenstein overgeble ven. Als tijdelijk bestuurslid fungeert de heer J.P. van Oosten, voorzitter van de Raad van Toezicht. In de Raad van Toezicht hebben verder zitting J. Willemstein (nieuw lid in de plaats van de tussentijds afgetreden C. Visser), C.M. Kroes, L. Lamens en C.J.J.M. Meewisse. Waarnemend di recteur van de Rabobank is mr. R.W.M. Jacobs en adjunct-directeur P. van Vliet. ’’Kritisch Consumeren” staat centraal in de landelijke aktieweek voor duurza me voedselproduktie. ’’Honger hoeft niet” is een initiatief van een in Neder land uniek samenwerkingsverband van ruim 40 landelijke Derde Wereld- mi lieu- en landbouworganisaties die deel uit maken van een Europees overleg van gelijkgestemde akties. h l w In De Bonkelaar en De Boog worden onder andere cursussen georganiseerd op het gebied van de creativiteitsont- wikkeling. Er is een cursus aquarelleren en schilderen met olieverf, een cursus tekenen en schilderen voor beginners en gevorderen, een cursus en een workshop graffity en een workshop gri meren. Op het gebied van de dans en drama zijn er balletlessen, een cursus moderne dans, een cursus toneel/dramatische ex pressie en een cursus clownerie en volksdans. Het gebouw is L-vormig en heeft een bruto oppervlakte van 3.642 m2 met ef ficiënte werkruimten. Het huidige pand aan de Westhaven in Gouda voldoet niet meer aan de huidige eisen van de KvK. Het kantoor komt te liggen op het huidi ge parkeerterrein van Retailnet B. V. en bevindt zich daardoor in een represen tatieve, bedrijfsmatige omgeving. De locatie, gelegen nabij de A12, is goed bereikbaar vanuit de gehele regio. Ver der ligt het op redelijke afstand van het station en de binnenstad en zijn er rui me parkeermogelijkheden. Het bestuur van de KvK hoopt door de nieuwbouw de dienstverlening nog be ter te kunnen afstemmen op de behoef ten van het bedrijfsleven. In het najaar van 1989 zal de KvK-huisvesting gereed dienen te zijn. produceren. Dit betekent niet dat iedereen vegeta riër moet worden. Er is een aanzienlijke produktie van vlees en eieren mogelijk zonder veel graan en sojavoer, bijvoor beeld door: vee dat leeft van gras (run deren, schapen, geiten enz vee dat leeft van groen afval en ander organisch afval pen e.d. die rond hun erf hun eigen kos tje bij elkaar scharrelen. ’’Honger hoeft niet” is een actieweek die in Waddinxveen ai een half jaar wordt voorbereid door de Stichting Goed Werk, de Hongerstichting, de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen, het Nederlands In stituut voor Volksontwikkeling en Na tuurvrienden, de Stichting Wereldwin kel Waddinxveen, Z.W.O.-groep Ge reformeerde Kerk en de Z.W.O.-groep hervormde Immanuëlkerk. Volgens de organisatoren van de actie week is honger niet nodig. Honger hoeft niet. Per dag sterven alleen al 40.000 kinderen door voedselgebrek. Het hongerprobleem kan worden opge- ZEVENHUIZEN - Zondag 4 septem ber gaat er in Hervormde Kerk van Ze venhuizen weer een nieuw jeugddienst- seizoen van start. Iedere eerste zondag van de maand wordt er om 19.00 uur een speciale kerkdienst gehouden ge richt op jongeren. De eerste jeugddienst heeft als thema: ”Wat wil je nu eigenlijk?”. Voorganger is dominee H. Gaasbeek en muzikale medewerking zal worden verleend door de ’’New Life Singers” uit Bleiswijk. Na de dienst is er voor iedereen gelegen heid om nog een kopje koffie te blijven drinken onder het orgel. De Zevenhuizense jeugddiensten zijn maandelijks en worden gehouden op initiatief van de jeugddienstcommissie van de Hervormde Kerk. Deze diensten trekken ook de belangstelling van jon geren van buiten Zevenhuizen. spublikaties en een ongelukkig voor hem uitgevallen interview was gebleken dat hij persoonlijk betrokken was ge raakt bij het beleggingsfonds Intertrust van oud-Rabobankmedewerker H. van Erk en waarmee ook de ontslagen bank directeur relaties zou hebben. Van het tot deze zomer uit drie man be staande bestuur is door het vertrek van A. Oudijk en O.O. Spruijt alleen voor- In De Bonkelaar organiseren de Stich ting Volwasseneneducatie ’’Roosje Vos” lessen in taal, rekenen en sociale vaardigheden. Daarnaast organiseert De Bonkelaar een Saz-cursus (Turks muziekinstrument), een project muzie kinstrumenten maken en bespelen, een cursus fotografie, fitnesstraining en naailessen. De bijzondere maaltijd is door de we reldvoedselorganisatie FAO berekend. Deze VN-organisatie houdt zich per manent bezig met de verbetering van de voedselsituatie in de (Derde) wereld. Op basis van de officiële FAO-cijfers kan iedere wereldbewoner elke dag de ’’Wereldmaaltijd” tot zich nemen. In de ’’Wereldmaaltijd” wordt geen vlees gebruikt. Daar is bewust voor ge kozen, omdat slachtvee vijf tot zeven ki lo graan nodig heeft om een kilo vlees te ]ost Daarvoor moet vooral de voedsel produktie in de Derde Wereld gestimu leerd worden. Derde Wereldlanden moeten de kans krijgen om een ’’duur zame ontwikkeling” te realiseren. Zo’n ontwikkeling houdt rekening met wat sociaal rechtvaardig en ecologisch ver antwoord is. Van 8-16 oktober vindt de aktieweek (varkens, kippen, geiten enz.) en kip- -’Honger hoeft niet” plaats. speeltuinvereniging De Paddestoel twee pagina’s nodig heeft. Éénregelige vermeldingen krijgen de Stichting Wijkwerk De Zuidplas, speeltuinver eniging De Overkant (Kromme Esse) en wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid (St. Victorstraat). De buurt- en speeltuinvereniging Oranjewijk (J.W. Frisoweg) lijft volledig onvermeld. ”Een nieuw seizoen culturele activitei ten biedt weer vele kansen aan even zo veel mensen”, staat er in de inleiding van het programmaboekje vol startda ta, deelnemerskosten, plaats van uit voering pn dergelijke van cursussen en activiteiten. Door de bij de commissie sociaal cultureel werk aangesloten in stellingen wordt in het nieuwe seizoen een breed activiteitenpakket aangebo den. WADDINXVEEN - Het Alberto-fili- aal aan het Koningin Wilhelminaplein houdt dinsdagavond 13 september om acht uur in Partyhome aan de Passage een grote wijnproeverij. De wijnproef- dagen van Alberto zijn el enkele jaren gebruikelijk. Elke wijnliefhebber is daar welkom. Deelnemers aan de proeverij kunnen op deze avond kennismaken met een aantal witte en rode wijnen, die speciaal voor deze gelegenheid zijn geselec teerd. Het gaat daarbij om kwalitatief uitstekende wijnen die aantrekkelijk geprijsd zijn en die men in het algemeen niet vaak tegenkomt. De wijnen zijn af komstig uit Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal en Bulgarije. Het thema van de proeverij is dit jaar ’’Europa”. De wijnliefhebbers kunnen hun bevin dingen tijdens het proeven op een zoge noemd wijnproefformulier noteren om zichzelf zodoende een goed overzicht te verschaffen. Aan de proeverij is tevens een test verbonden waarbij bezoekers een wijn "blind” kunnen proeven. Deelnemers die het land van herkomst van deze wijn raden ontvangen gratis een wijnkortingskaart die een jaar lang recht geeft op 10% korting op wijnaan kopen bij Alberto. Er bestaat geen enkele verplichting om de geproefde wijn te bestellen, hoewel de mogelijkheid om dat te doen uiter aard wel aanwezig is. Houders van een Alberto-wijnkortingskaart krijgen in plaats van de gebruikelijke korting van 10% op deze avond een eenmalige kor ting van 20% op hun bestelling. De proeverij is gratis. Aanmeldingsfor mulieren zijn in het Alberto-filiaal aan het Wilhelminaplein 5 verkrijgbaar. Geïnteresseerde wijnliefhebb^rs kun nen zich ook telefonisch opgeven. Het nummer is 01828-17968. <MZ o> LU Z CC X ofe LU O cc <3 WADDINXVEEN/GOUDA - Vanuit Waddinxveen zullen voorzitter J.H.P. Mulder van de KNOV-afdeling Wad dinxveen (de middenstandsvereniging) en voorzitter A. W. Brand van de onder- nemerskring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) meehelpen met het slaan van de eerste paal voor de nieuw bouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda. Het nieuwe pand van de Goudse Kamer wordt binnenkort neergezet op de hoek Gentseweg/Burgemeester van Reenen- singel in de buurgemeente. Naast de beide Waddinxveners zullen ook de voorzitters van alle ondernemersvereni gingen en overkoepelende winkelier- sorganisaties uit andere plaatsen in het gebied van de Kamer van Koophandel aan de officiële bouwhandeling mee doen. Het bestuur van de KvK wil hiermee tot uitdrukking brengen dat de nieuwbouw bedoeld is als ’’ondememingshuis” voor het bedrijfsleven in de regio. Eén van de vier bouwlagen zal in dit kader ver huurd worden aan organisaties en be drijven met een aan de KvK verwante dienstverlening. Bovendien wordt de bovenste verdieping ingericht als verga dercentrum waar ook derden gebruik van kunnen maken. Naast de inkoop-activiteiten wordt ook voor jongeren een aantal speciale cur sussen georganiseerd, zoals: een cursus kleding maken, popmuziek, zelfverde diging voor meiden en een cursus pop pen maken. WADDINXVEEN - Landbouwer O.O. Spruijt is afgetreden als lid van het dagelijks bestuur van de Coöperatieve Rabobank Waddinxveen B.A. Zijn ver trek volgt op het afscheid dat in juni van voorzitter A. Oudijk werd genomen. De heer Oudijk had zich na een loop baan van bijna 30 jaar niet meer her kiesbaar gesteld om daarmee de weg vrij te maken voor een nieuw beleid van de Rabobank, die vorig jaar oktober op staande voet de bankdirecteur ontsloeg op verdenking van valsheid in geschrif te. BOSKOOP - Zeer onlangs is het werk gestart voor de aanleg van het provinci aal fietspad van de Spoelwijksedijk (ge meente Boskoop) naar de Warmoeska- de en Zijdeweg (gemeente Reeuwijk), alsmede voor het verbeteren van een gedeelte van de Spoelwijksedijk. Langs deze weg zullen ook twee uitwijkplaat sen worden aangelegd, en er komt een aansluiting op het nieuwe fietspad. De werkzaamheden duren tot half no vember van dit jaar. Aannemer is de fir ma Th.C. van der Steen en Zn. BV uit Bodegraven. De projectkosten bedra gen 714.480 gulden. I WADDINXVEEN - De activiteitenprogramma’s voor het nieuwe sei zoen in vier van de acht wijkgebouwen staan weer gebundeld in een hand zaam lichtblauw boekje, dat vorige donderdagmiddag op het gemeente- hpis is aangeboden. Daarna werd het huis-aan-huis in Waddinxveen ver spreid. Dë-aanbieding aan burgemeester C.M. van der Linden gebeurde door me vrouw Ineke Klinkenberg-v.d. Hoogen, lid van het dagelijks bestuur van de ge meentelijke commissie sociaal-cultu- rëel werk. Deze commissie heeft in sa- njknwerking met het gemeentebestuur dö 36 pagina’s tellende boekje uitgege ven. Iri het boekje wordt met name ingegaan op het naj aarsprogramma van De Bon kelaar (Beukenhof), De Boog (C. Huij- génslaan), ’t Gemaal (Kanaaldijk) en Die Paddestoel (Lijsterbesstraat). Overheersend is de informatie van De Bönkelaar en De Boog. In De Bonke laar worden dan ook 11 algemene cur sussen gegeven en in De Boog 4. Aan de Beukenhof zijn verder nog cursussen en activiteiten voor etnische minderheden, kinderwerk, meidenwerk en activitei ten voor tieners/jongeren. Ook aan de Cl Huijgenslaan houdt men zich bezig met etnische minderheden, tieners/jon- gèren en kinderwerk. Met die informatie is al 22 pagina’s ge vijld. Het jongerencentrum ’t Gemaal gebruikt één pagina, terwijl de wijk- en I Het bestuur van de Coöperatieve Rabo bank Waddinxveen, dat de leden eerder had gevraagd nieuwe bestuurskandida- ten te noemen nadat een tweetal beoog de kandidaten het vooralsnog hadden laten afweten, verwacht in het najaar het dagelijks bestuur weer op volle sterkte te kunnen brengen. WADDINXVEEN/GOUDA - Het Waddinxveense aannemingsbedrijf J. Baas BV heeft net naast het leggen van de miljoenste laagspanningskabel van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken (GEB) gegrepen. De betreffende kabelhaspel werd aan de Nieuwe Gouwe Oostzijde in Gouda afgehaald door het aannemingsbedrijf Gebroeders Blok, zodat GEB-directeur naar de Goudse woonwijk Goverwelle trok om daar op feestelijke wijze die miljoenste meter te leggen. Rondom het pand zal echter nog het no dige vervangende groen moeten wor den aangebracht, overeenkomstig in een beroepsprocedure met de buurtbe woners gemaakte afspraak. I Op een vraag van CDA-raadslid G. van den Berg zei burgemeester C.M. van der Linden in de vorige week woensdag avond gehouden gemeenteraadsverga dering dat de PTT op dit punt niet hele maal naar de zin van de gemeente bezig was geweest. Maar daarover is nog overleg gaande. A s WADDINXVEEN - In het nieuwe seizoen zijn er door de commissie sociaal-cultureel werk weer vijf kindertheatervoorstellingen gepro grammeerd. ■Deze succesvolle voorstellingen zullen evenals vorig seizoen in de sportzaal Groenswaard aan de •Wingerd worden gegeven. Ze zijn ^bestemd voor kinderen van 6-12 jaar. Het kost f. 2,50 per keer, maar er kan ook een abonnement fan f 10,- worden gekocht (f. 2,50 voordeel). Achtereenvolgens zullen optreden: Muziek en Dansgroep Pandora met ”Toi, toi en breek je benen niet” (2, 9,10 november) fiet Nederlands Jeugd Theater met *Het woekerend woud” (27 no vember) theater Plok met ’’Geld zat” (29 ‘januari) Poppentheater Damiet van Dal- sum met ”Het veertje van Tut Ho- 'la” (26 februari) .Theater D.O.D.D. met ’’Sleutel van Mukwit” (19 maart). Rond elke voorstelling wordt door De Bonkelaar een projekt op een aantal woensdagmiddagen georga niseerd, waarin een thema uit de voorstelling centraal staat. Zo zal «rond de eerste voorstelling een dansprojekt op 3 woensdagmidda- gen worden georganiseerd. NU WWW' z '1

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 23