Maandblad lovend over ’t Baarsje IC0L0PH0N1 IBIOSCOPENS KFPK Opening zaterdagmorgen 3 september om elf uur door wethouder Gouwestem Tweede adres modecursussen ZATERDAG KREAMARKT Drie shows Verbakel in Brandweer- repeteert weer volop Balletles Josephine Lasschuyt in De Bonkelaar ZATERDAG FIETSTOCHT eigen zaak wedstrijden van Elycrea DEBOOG n V b Thalia Filmhuis Gouda De Bonkelaar Arcade Bioscopen In de polder Marionetten Vioolbouwer Drie shows Terras Negen groepen Volksdansen Weekenddienst dierenarts: Ensembles Plezier Opleiding -mi Mï. -Gouda [\Lb II l\diensten NEDERLANDS Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 augustus 1988 Pagina 5 Kunstmarkt omlijst amateur expositie Gehuwd: J.J.B. Roozeboom en A.M.A. Boere. naren, als Daam Scharloo, om zich in aan het Overleden: Hofland wv van Ringelenstein, Cornelia Geertruida, oud 88 jaar; van Zuilichem, Gerard Abraham, oud 64 jaar. Verloskundige voor het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Weekblad voor- - Waddinxveen Het marionettentheater Lucas Goudzwaard verzorgt op de Kunstmarkt op een podium elk uur een voorstelling. ’’Lekker eten drinken” is overigens nog niet uitgekeken in dit Gouwedorp, want we hebben tenslotte ook nog de goede restaurants van De Gouwe Dis, Bibelot en De Unie. Bovendien zijn er nog een aantal voortreffelijke Chinese eethuizen aan de Oranjelaan, Passage en Dorpstraat. Schalkwijk van restaurant ’t Baarsje is het beste bewijs, dat de pioniers van WADDINXVEEN - In de balletzaal van De Bonkelaar aan de Beukenhof gaat de Goudse Josephine Lasschuyt (39) weer beginnen met haar school voor klassiek ballet. Sinds 1979 geeft ze elk seizoen aan zo’n 100 tot 120 meisjes ballet-, dans- en be- wegingsplezier. In de Bonkelaar is ze el ke maandag van 16.00-20.00 uur en elke dinsdag van 16.00-21.00 uur. te van ongeveer 42 kilometer. De route zal gaan via Moerkapelle naar ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1988 Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100 Apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255 ZONDAG 4 SEPTEMBER 1988 Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13/15, tel. 14100 Apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255 Uitgeverij: VETA B.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Ad vertentie-afdeling Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 32,50 per half jaar. Advertentie-tarieven: Losse mm-prijs 0,46 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. Do. en vr. 8 uur, za. 3.30, 7 en 9.30 uur, zo. 3.30 en 8 uur, ma. en wo. 8 uur: SALSA. Dinsdag 8 uur: THE MISSION. GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.30 uur ds. J.C. de’Moor 17.00 uur ds. J.C. de Moor Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. N. Schelhaas, Den Haag 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 19.00 uur ds. R. Boogaard Woensdag 7 september 19.30 uur ds. J. J. Tanis GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. J. van der Haar, Gouda (bevestiging ds. L.S.K. Hoogendoorn) 14.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn (intrededienst) BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RUN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ds. D. Murphy 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking Vr. t/m zo. 9 uur: BIRD NOW. Op de donderdagochtenden worden in De Bonkelaar van 8.45 uur tot 11.15 uur, taallessen gegeven aan buitenland se vrouwen. Voor de niet-schoolgaande kleine kinderen is er dan peuteropvang, die verzorgd wordt door vrijwilligsters. Men komt nog enkele vrijwilligsters te kort. Degene die geïnterreseerd zijn, i Za zo. en wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: CROCODILE DUN DEE II. Za zo. en wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: RAMBO III. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: THE RUNNING MAN. Za zo. en wo. 2 uur: JUNGLE BOOK. ’’Midden in de polder weten ze ook wat koken is!” is de kop boven het artikel over ’t Baarsje. Dat verhaal wordt ver gezeld van een foto met eigenaar Daam Scharloo en chef-kok Gerard Schal kwijk en een verzamelfoto van de Baar- sje-gerechten rollade van parelhoen, WADDINXVEEN - De eerste mo deshows die dit najaar in Waddinx veen zullen worden gehouden zijn al aangekondigd door Verbakel Mode BV aan de Zuidkade. Evenals vorig jaar zullen ook dit maal modeshows worden gehou den in de eigen zaak. Dat gebeurt op donderdag 22 september. De toegangsprijs bedraagt tien gulden per persoon. Eén van de hoogtepunten tijdens de kunstmarkt is het optreden van het Ma rionettentheater Lucas Goudzwaard. Op een podium zal elk uur een voorstel ling worden gegeven met marionetten en hele grote poppen, boeiend voor alle leeftijden. Het is niet alleen een kleurrijk kijkspel, want tijdens de voorstellingen zal ook gebruik worden gemaakt van instru menten zoals fluit, trommels, trekharm- onica en draailier. Op het Raadhuisplein zijn overigens meer activiteiten te bekijken en te be luisteren. Zo zal bijv, de vioolbouwer Kees Roos aan het werk zijn, evenals de muziekinstrumentenbouwers Ton Jan sen (panfluit) en Hein Mol. Verder zijn er informatie- en demon- stratiestands van de Goudse artho- theek, de Stichting Muzikantenkollek- tief Waddinxveen en de Haagse Kunst- verffabriek. Vooral voor de jeugd wordt een demonstratie grimeren gege ven. Ondertrouwd: L. Grootenboer en G. van GeloovenE. Kruidenier en C.O.A. Terlouw; J.C. den Hertog en N.M.C. Hulsman; P. A.M. Bresser en S.W.E. Tuwanakotta. De shows van de nieuwe najaars- en wintercollectie worden op die vierde donderdag van september gehouden om 10.15,13.30 en 19.15 uur. De presentatie is zoals ge- wooniijk in goede handen van Eu genie Herlaar. De directie van Verbakel Mode BV heeft aangekondigd dat als men voor honderd gulden of meer aan koopt de prijs van de toegangskaart weer wordt teruggegeven. Wie tussen de vele activiteiten door even wil uitrusten en wat wil eten en drinken kan terecht op het terras van Partyservice Van den Berg. De Kunstmarkt en de Amateurexposi- tie worden komende zaterdag 3 septem ber gehouden van 11 tot 16.00 uur. De expositie loopt tot en met zaterdag 10 september en is elke dag geopend tij dens kantooruren, donderdag8septem ber ook van 19.00 tot 20.30 uur en op za terdag 10 september van 13.00 tot 16.00 uur. die zich verdienstelijk met pen en pen seel bezig houden. Óp de expositie, die tot en met zaterdag 10 september duurt, hangt het werk van 33 inzenders. Tot de professionele kunstenaars die za terdag op de kunstmarkt aanwezig zijn behoren de kunstenaars Ton Diekstra die bekend is als karikaturiste en de Rotterdammer Gijs Voskuijl, befaamd om zijn verfijnde portret en modelteke- ningen. Andere beroeps-, maar ook amateur- kunstenaars zullen laten zien hoe zij werken met bijvoorbeeld aquarelverf en pastel. De Waddinxveense Gees Goetheer zal de keramiektechniek demonstreren. CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) STICHTING DE HERE IS VREDE Peppelhorst 17, Waddinxveen Zondag: 10.30 uur prediking Vrijdag: 20.00 uur open gesprekken Josephine Lasschuyt geeft les aan zo’n negen groepen. Hieronder bevindt zich niet alleen een kleuterklas voor 4-6-jari- gen, maar ook een damesklas. Klassiek ballet blijkt voor alle leeftijdsgroepen aantrekkelijk. De Goudse is in Waddinxveen begon nen aan haar tiende seizoen. De oud-le- rares van de balletacademie in Den Haag, die ook in het Oostenrijkse Graz heeft gedanst, is dit voorjaar begonnen met het geven van uitvoeringen in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. WADDINXVEEN - Komende zaterdag wordt op het Raadhuisplein 11.00 en 16.00 uur de eendaagse kunstmarkt gehouden en die dag gaat in de raadzaal van het gemeentehuis ook de zevendaagse expositie van Wad dinxveense amateur-kunstenaars van start. en modeltekenaar Gijs het werk zal zijn. Als het weer het toe laat, zal er ook nog een demonstratie van de volksdans groep ’’Vaselka” plaats vinden. De volksdanscursussen gaan weer van start in ”De Boog” in september met twee groepen op woensdagavond van 20.30 tot 22.30 uur onderleiding van Anneke Koorengevel. Verder is er een groep op vrijdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur onderleiding van Adri Crama. De eerste avond is op 14'september en de eerste ochtend op 16 september. De kosten van deze cursus zijn honderd- veertig gulden voor 35 avonden of och tenden. MEDISCHE.,, BURGERLIJKE™ Geboren: Chaimae, d.v. M. Jahouhi en M. Boulahrouz; Dennis Maria, z.v. J.C. van Rijn en M.B.M. Brouwers; Clarissa Xenia, d.v. A.P.F. de Jong en A.F. Smit; Yvonne, d.v. A. de Jong en W. Tuijnder; Aart Pieter Alexander, z.v. J.P. Noorlander en J.E. Zwamborn; Chrissie Faye, d.v. J. Elsenbroek en A.L.M. van As sen; Mirella, d.v. G. Del Vecchio en A.M.J. van Koppen; Teuntje Anna Maria, d.v. P.J. Stolk en J.P. Vuik. ZONDAG 4 SEPTEMBER 1988 HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. G.C. Kunz 17.00 uur ds. G.C. Kunz De Hoeksteen: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uurds. H. Schipaanboord Bethelkerk: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur kand. W. Groenenboom, Capelle aan den IJssel Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. Th.H.G. Hulst, Apeldoorn 19.00 uur ds. H. Onstein, Amsterdam J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). De voorstellingen van het marionetten theater op het raadhuisplein worden af gewisseld met het optreden van 3 muzi kale ensembles. Het trio Matanzas zal op gitaar, bas en slagwerk Zuidamerikaanse muziek ten gehore brengen met veel Cubaanse en Braziliaanse invloeden. Verder wordt opgetreden door de Delftse volksmu- ziekgroep Kummel, die bestaat uit twee zangeressen, drie gitaristen, twee flui- tistes en een bassist. Hun repertoire be staat uit volksliedjes en melodieën uit o.a. Griekenland, Israël, Joegoslavië en Frankrijk. Herenmettijd is de derde muzikale groep die van zich laat horen. Heren mettijd is een a capella kwartetdat zich heeft laten inspireren door de Mill’s Brothers en the Kings’singers. In hun overigens geheel eigen stijl ne men Nederlandstalige teksten een be langrijke plaats in. Vorig jaar wonnen zij in Amsterdam de eerste plaats tij dens het nationale Close Harmony Con- WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt zaterdag 24 september de jaar lijkse brandweerwedstrijd van de wed- strijdkring De Tien Gemeenten met elf deelnemende korpsen gehouden. De wedstrijd wordt gehouden in een rond een gebouw op de hoek van de Oranjelaan en de Nesse in Waddinx veen. De brandweerlieden zijn van 12.30-17.30 uur in actie. Aan de brandweerwedstrijd, traditiege trouw geleid door de heer M. Peekstok uit Middelharnis, nemen deel de bran dweerkorpsen Bodegraven, Boskoop, Capelle a/d IJssel, Driebruggen, Gou da, Moerkapelle, Moordrecht, Nieu- WADDINXVEEN - Het culinair maandblad ’’Lekker eten drinken” blijft bezoeken afleggen aan Waddinxveense restaurants. Nadat een kij kje werd genomen in het Italiaanse restaurant/pizzeria La Tarantella aan de Zuidkade waren medewerkers van het blad nu te gast bij restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg. ”Dat was heel erg leuk”, aldus Josephi ne Lasschuyt, die dergelijke uitvoerin gen om het jaar wil gaan doen, want er moet voor zoiets ook voldoende nieuwe figuren zijn ingestudeerd. ’’Mijn doelstelling is mijn leerlingen op speelse, maar gediciplineerde wijze ple zier aan het dansen te laten beleven. Het goed bewegen staat daarbij cen traal en het leren van de techniek na tuurlijk. Maar het is onzin dat men le nig, mooi of tenger zou moeten zijn om balletles te kunnen volgen”, legt de Goudse balletlerares uit. Voor haar zijn prestaties minder be langrijk. En haar leerlingen denken daar ook zo over. Voor hen die graag een stapje verder gaan is het mogelijk om binnen de Stich ting Elycrea een opleiding op het gebied van kledingmaken te starten. Dit ge beurt niet alleen bij aangesloten mode vakscholen, maar ook in een aantal ge vallen als onderdeel van het lespro gramma in het voortgezet onderwijs. Deze opleidingen zijn verdeeld in blok ken van 10 weken, waarbij wekelijks 2 uur les wordt gegeven. Men rondt per blok een heel onderwerp af zoals broe ken, rokken, jurken etc. Dit geeft een motiverende en afwisselende studie. Na het volgen van een blok kan men examen doen en bij goed gevolg een deelcertificaat behalen. Het totaal aan deelcertificaten is op zijn beurt weer in wisselbaar voor het uiteindelijke diplo ma. Hierdoor ontstaat het voordeel dat men enerzijds alleen die onderdelen kan vol gen waarin men geïnteresseerd is. An derzijds kan men wanneer men enthou siast wordt, doorgaan met de gehele op leiding. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. WADDINXVEEN - De Savornin Loh- manschool aan de Wingerd is elke woensdag- en donderdagavond de nieu we tweede lokatie voor modecursussen van de Stichting Elycrea, een landelijke organisatie van modevakscholen. Begin volgende maand gaan de Wad dinxveense leraressen mevrouw D. Brussel van de De Genestetlaan 24 en mevrouw A.C. Höningsberger van de Graanakker 87 hier van start met een nieuwe reeks cursussen en opleidingen voor het zelf leren maken van kleding en voor costumière, coupeuse en cou pe use/lerares. Op het tweede cursusadres in Groens- waard 3 duren cursussen en opleidingen 12 weken. Anderhalf uur per week kun nen de deelneemsters eigen kleding of die van hun kinderen leren maken. Men heeft daarbij alleen voor de slof te zor gen. Op de cursus is alles aanwezig wat men nodig heeft om kleding te vervaardigen, zoals naaimachines en diverse fournitu ren, maar ook de niéuwste modebla den. Al deze dingen zijn bij het cursus geld van f 135,- inbegrepen. Men is vrij om te maken wat men wil. Het is echter aan te raden als men voor het eerst kle ding gaat maken in overleg met de lera res een patroon te kiezen. Een werkstuk van de Rotterdamse portret- Voskuijl, die op de Kunstmarkt aan derlandse koks, die zeer duidelijk oog alweer de tiende fietstocht voor oud en hebben voor hetgeen er in ons omrin- jong. Gestart wordt er tussen negen en gende landen op culinair gebied aan de tien uur bij het politiebureau aan de hand is en die dan ook in de voetsporen Mozartlaan. Er zijn twee routes, een zijn getreden van het handjevol cuise- korte van 25 kilometer en een lange rou- niers, dat de laatste decennia de kwali teit van de Nederlandse keuken in ijl tempo op internationaal niveau hebben Zevenhuizen, waar de Rotte wordt ge- gebracht”. volgd. Langs de route een schitterend ”De kookwijze van chefkok Gerard Hollands landschap met daarin de be kende Molenviergang uit 1730 die het water opvoeren tot 4.90 meter hoog toen een grote groep medestanders vanuit de polder. naast zich heeft gekregenmede omdat Onderweg zorgt de organisatie voor een zij de ruimte krijgen van restauranteige- verfrissing op diverse punten. De op naren, als Daam Scharloo, om zich in brenest komt aeheel ten eoede aan het Beide evenementen, gesubsidieerd door de gemeente Waddinxveen, wor den gehouden door de Stichting Wad dinxveense Kunstdagen in nauwe sa menwerking met de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur en de nieuwe Waddinxveense Kunstkring. De opening van beide evenementen is za terdagmorgen om elf uur in handen van kunst- en cultuurwethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA). De eerste Kunstmarkt, met onder ande re schilderende en tekenende beroeps en amateurkunstenaars, Zuidamerik aanse muziek om elk uur een marionet tentheater, is in feite de omlijsting van de eerste expositie van amateur-kunst enaars in de raadzaal. Vorig jaar werd zo’n succesvolle ten toonstelling in Het Trefpunt gehouden, zodat het gemeentebestuur besloot (on danks een aantal tegenwerpingen) de reeks exposities van professionele kunstenaars in de raadzaal jaarlijks te zullen onderbreken voor een tentoon stelling van Waddinxveense amateurs, WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou westem houdt komende maandagavond vanaf kwart voor acht de eerste r titie van het nieuwe seizoen in de aula van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg. Een heel scala van activiteiten staan weer op het programma. Uitvoeringen binnen en buiten Waddinxveen zijn reeds gepland. De Gouwestem is een koor met rond de 80 leden, waar geestelijke, klassieke en polulaire muziek met veel enthousi asme wordt ingestudeerd onder kleding van een kundige, professionele diri gent. De sfeer op het koor is uitzonderlijk goed en de leden gaan dan ook niet he lemaal alleen voor de zang naar de repe tities. Het bestuur zou best het ledental zien toenemen. Nieuwe leden zijn dan ook van harte welkom op de wekelijkse re petities in De Wadde. ’’Schroom niet, maar ga gewoon een keertje kijken en luisteren onder het ge not van een kopje koffie. Zingen is ont spannende inspanning, goed voor hart en bloedvaten. Kortom voor alle man nen tussen de 18 en de 80+”, aldus se cretaris W. Gooiman (Groensvoorde 128, tel. 16390) van De Gouwestem. WADDINXVEEN - Het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan houdt komende zaterdag van 11.00-16.30 uur een open dag. Op deze dag is een kre amarkt, een play-backshow en een volksdansdemonstratie. Op de kreamarkt van De Boog zijn weer hele fraaie hobby’s te bezichtigen, zoals glas graveren, zijnde schilderen, blikjes knippen, tiffany, kaarsen, eieren bewerken en nog veel meer van dit moois. De playback tijdens de open dag is voor de leeftijden vanaf 6 tot en met 12 jaar. ”Als jij zo’n talent bent bel dan naar het buurtcentrum De Boog. Er zijn nog en kele plaatsen vrij (tel. 16860)”, aldus de organisatoren. De playback begint om 14.00 uur. De finale zal plaats vinden om 16.00 uur. romige aspergesoep, tilapia met kap- pertjessaus, lamsvlees met rozemarijn- saus en een chipolata-bavarois. ’’Lekker eten drinken” beschrijft ’t Baarsje als een restaurant in een voor malig café, waar huiswaartskerende hengelaars, onder het genot van enige alcoholische versnaperingen opsneden over hun vangsten. Volgens het tijdsch rift betrok Daam Scharloo al weer vijf jaar geleden het pand en transformeer de hij het in een sfeervol specialiteiten restaurant, ”dat zich kan meten met de Nederlandse top”. ”Wie dacht dat het presenteren van cu linaire hoogdstandjes alleen voorbe houden is aan chefkoks in de steden, gaat daar na de creaties van chefkok Gerard Schalkwijk wel heel anders over denken,” aldus ’’Lekker eten drin ken. ”Een naar de nouvelle cuisine neigende keuken, maar zeker niet tot in het extre- WADDINXVEEN - De samenwerken- me uitgevoerd. Veeleer een kookstijl de afdelingen van de Hart-en Nierstich- die we terugvinden bij tal van jonge Ne- ting houden komende zaterdagmorgen die richting te ontplooien”. werk van de Hart- en Nierstichting. De Bonkelaar, tel. 17272. dinxveen en Zevenhuizen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 5