GEMEENTE WADDINXVEEN BETAALBARE ACCOM MODATIES HOOFDDOEL Vox Jubilans VERBOUWINGS UITVERKOOP JB Gouds concert IBTW-RADI(g programma X Standpunt B. en W. ruimtebeleid MET VELE KOOPJES NOG STEEDS GROTE Positief De Bonkelaar SPREEKUREN BASISEDUCATIE VAKATURE COMMISSIE SOCIAAL CULTUREEL WERK Oude raadhuis Standpunt BOUWVERGUNNINGEN VOORBEREIDINGS- BESLVITEN COLLECTEVERGUNNING BESTEMMINGSPLAN ’’WIJK ZUIDPLAS 1980” TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN (ZIE ONZE ETALAGE) WADDINXVEEN - Betaalbare gemeentelijke accommodaties, verhui zing van de Streekmuziekschool van het oude raadhuis naar de voormali ge Jan Ligthartschool en afzien van het creëren van een eigen theater voorziening. Düzeltme. -V- - Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 september 1988 01820-16066 010-362244 Mauritslaan Molenring 173 Onderweg 43 Woubrechterf Kurslar on veya on be§ kigilik gruplar halinde olaijaktir. mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: Adres: 2. een gebied, globaal begrensd door het in ontwikkeling zijnde 3. een perceel, gelegen aan de Zuidelijke Dwarsweg 13c. dirigent WADDINXVEEN Waddinxveen, 14 september 1988 De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Hollandacayi bu yolla ögrenebilirsiniz ve bunu günlük ya§amtmza, yansitabilirsiniz. Kadin gruplarinda goguk bakicilan rhevcuttur, ve bu hizmet kurs ücretine dahildir. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Hervormde Gemengde Zang vereniging Vox Jubilans en het Katwijks Christelijk Mannenkoor Jubilate geven vrijdagavond 23 september in de Goudse St. Janskerk een groot Naj aarsconcert. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Het mannenkoor "Jubilate” telt ruim 200 zangers en is daarmee één van de grootste mannenkoren van ons land. Sinds september 1969 staat het koor on der direktie van de veelzijdige musicus Sander van Marion, die ook als organist een grote populariteit Inwoners van Waddinxveen van 21 jaar en ouder die belangstelling hebben voor het werk van de Commissie en een bijdrage kunnen le veren aan de uitvoering van bovenstaande taken, kunnen tot 30 september 1988 schriftelijk solliciteren bij het College van Burge meester en Wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Indien u meer inlichtingen wenst over het werk van de Commissie Sociaal Cultureel Werk kunt u zich wenden tot de heer J.H. Eling van de afdeling Welzijn en Onderwijs, telefoon 14433, toestel 140. De bouw zal niet in overeenstemming zijn met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan: Verlengde Abr. Kroesweg. Waddinxveen, 14 september 1988 De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Burgemeester Trooststraat 76 Bonenakker 23 Jan Willem Frisoweg70 Koningin Wilhelminaplein 49 Onderweg 63 het gedeeltelijk veranderen van een woon huis, plaatsen van een dakkapel op het achter- en een dakvenster in het voorgevel- dakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woon huis, plaatsen van een dakvenster in het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk (inwendig) veranderen van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van een woon huis, plaatsen van een dakvenster in het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een opslagruimte het gedeeltelijk veranderen van een woon huis (plaatsen dakkapel op voorgevel dakvlak) ageerd op de inhoud van de notitie. En kele reacties hebben B. en W. aanlei ding gegeven de notitie op enkele pun ten bij te stellen. Indien de raad met de notitie instemt, zal deze door het colle ge als richtinggevend worden be schouwd voor de verdere uitvoering en uitwerking van het daarin verwoorde beleid. Ten aanzien van een aantal ac commodaties zullen B. en W. de raad nog gedetailleerd uitgewerkte voorstel len, voorzien van financiële consequen ties, voorleggen. 2. Ten aanzien van het sociaal-cultureel werk wordt geopteerd voor de volgende benadering: activiteiten voor jongeren concentreren in de Bonkelaar en ’t Ge maal en wijkaccommodaties beperkt bedrijfsterrein Coenecoop, Zuidelijke Dwarsweg en de spoor lijn Gouda-Alphen aan den Rijn; 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 01828-17613 01820-28011 Ayrmtih bilgi igin tel 01820-28444 yada pazartesi ak§amlari kendi- niz gelip bilgi alabilirsiniz. Konu§ma saatleri: 19.30 dan 21.30 a kadar. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 14 september 1988 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. 14433 14433 Over het algemeen is positief gere- Jongerenfunctie van De Bonkelaar ex tra versterken, gelet op grote behoefte. Activiteiten basis-educatie en voor min derheden, alsmede bovenwijkse activi teiten, elders huisvesten (bijvoorbeeld medegebruik wijkvoorzieningen). Stichting Volwasseneneducatie Midden-Holland ’’Roosje Vos” Patersteeg 1 2801ZC Gouda Telefoon: 01828-28444 GEDURENDE DEZE TERMIJN kunnen TEGEN het voorne men om VRIJSTELLING te verlenen door een ieder SCHRIFTE- LIJK BEZWAREN worden ingediend bij BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van WADDINXVEEN, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK WADDINX VEEN). Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 30 september 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 16 september 1988 geen spreekuur. Orta hollanda bölgesi ”Kula gül” organizasyonu adi altinda yaban- ci erkekler ve kadinlar icin Hollandaca dili ve hesap kurslan düzen- lemektedir. Diger adres yerleri Nieuwerkerk Boskoop Bodegraven Schoonhoven Waddinxveen Moordrecht. JUWELIER PASSAGE 254 AARD VAN HET BOUWPLAN het gedeeltelijk veranderen en vernieuwen en het vergroten van een kerkgebouw het oprichten van een erfscheiding het vergroten van een fabrieksgebouw het oprichten van zij-erfscheidingen TEL. 01828-1 ’SM] het vergroten van een schoolgebouw voor voortgezet onderwijs het uitbreiden van een woonhuis met fietsenberging het gedeeltelijk veranderen van een woon huis, het geheel vernieuwen van een dak kapel op het achtergeveldakvlak en van de aanbouw aan de achtergevel het oprichten van een woonhuis Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten Ontwerp achttiende uitwerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980" in het noord/westelijk deel van het plangebied uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zijnde een gebied dat globaal is begrensd door Zuidplas- laan, Joke Smithoeve, Marga Klompéhoeve en Mina Druckerhoe- ve, alsmede voor een gebied globaal gelegen ten noord-oosten van het in aanbouw zijnde woon-/winkelcomplex aan de Zuidplaslaan. De onderhavige (achttiende) uitwerking voorziet in realisatie van een gewijzigd bouwplan voor 78 gestapelde premie-huurwoningen en 7 vrije sectorwoningen, alsmede de bouw van een openbare la gere school in het aansluitende centrum van de Wijk Zuidplas. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 15 september 1988 gedurende een termijn van 14 dagen tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden hiertegen schriftelijke bezwaren indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Oostpolderweg 10 Brugweg 121 Herbarenerf 21 Tweede Bloksweg 68 het gedeeltelijk veranderen van een loods Kievitdreef 57 Verleende bouwvergunningen/bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL Dorpstraat 3 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. 1. een gebied, globaal gelegen tussen de Dreef, Piasweg en Sniep- weg; In de Commissie Sociaal Cultureel Werk is, wegens het vertrek naar elders van één der leden, een vakature ontstaan. De vakature betreft een plaats van een z.g. bevolkingsvertegenwoordiger. In de commissie zitten 7 instellingsvertegenwoordigers en 7 bevol- kingsvertegenwoordigers. Uit de bevolkingsvertegenwoordigers wordt ook het dagelij ks bestuur gekozenHet dagelij ks bestuur van de commissie is tevens het bestuur van de Stichting Werknemers- pool. van opzet houden (buurtfunctie ook in de wijk Zuidplas). 3. Gebruik van het oude raadhuis als muziekschool wordt beëindigd. De standpunten binnen B. en W. ten aan zien van de toekomst van het gebouw zijn genuanceerd. Uitgaande van aan vaarding van de nota ’’Naar een Cen trum voor Kunstzinnige Vorming” kan het centrum voor kunstzinnige vorming (waaronder het muziekonderwijs) wor den gehuisvest in de oude Jan Ligthart school, Kerkstraat. 4. Geen afzonderlijke theatervoorzie ning in Waddinxveen creëren. Is finan cieel niet haalbaar. Voor grootschalige theater- en muziekvoorstellingen die nen de inwoners gebruik te maken van de accommodaties in de talrijke grote steden, welke binnen goed bereikbare afstand liggen (Gouda, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Lei den). Voor kleinschalige theater-, muziek- en zangvoorstellingen dienen bestaande accommodaties te worden benut (Anne Frankcentrum, Het Trefpunt, Ontmoe- tingskerk en raadhuis). Onderzoek in stellen naar verbreding van gebruik be staande accommodaties, waarbij wordt gedacht aan gemeenschapsruimte ”De Wadde”. Het standpunt van Burgemeester en Wethouders inzake hoofdlijnen van het accommodatiebeleid ziet er zo uit: 1. Het college is van opvatting dat de kosten van het gebruik van accommo daties - ook op langere termijn gezien - voor de gemeente betaalbaar moeten blijven. Een te groot aantal accommo daties legt, reeds door de hoge kapitaal- lasten, een groot beslag op de gemeen telijke middelen. Met name in het soci aal-cultureel werk moet ook geld be schikbaar blijven voor activiteiten en beroepsmatige ondersteuning. Multi functioneel gebruik van accommodaties dient derhalve te worden nagestreefd. Voor het om acht uur beginnende con cert met ruim 350 zangers en zangeres sen worden in de voorverkoop kaarten verkocht door boekhandel Burger aan de Dorpstraat in Waddinxveen. De toe gangsprijs is tien gulden voor een vol wassene en vijf gulden voor kinderen tot en met twaalf jaar. Naast de beide koren werken aan het Najaarsconcert volgende week vrijdag avond ook mee de sopraan Sylvia Leentvaar en de Bodegraafse organist Herman van Vliet. Hij zal naast de be geleiding van zowel koor- als samen zang ook een solo vertolken op het gro te Moreau-orgel. Vox Jubilans onder leiding van Pieter Stolk en het Katwijkse Jubilate Dat is het standpunt dat Ben W. de ge meenteraad hebben voorgelegd over de Waddinxveense hoofdlijnen van het ac commodatiebeleid. In het beleidspro gramma van PvdA, WD en CDA was al vastgelegd dat er een notitie moest komen over het accommodatiebeleid ’’waarbij alle (welzijns)accommodaties worden betrokken”. Ter uitvoering van deze politieke af spraak hebben B. en W. aan architec tenbureau Stuurman en Partners op dracht verstrekt een accommodatie-on- derzoek te verrichten. Het betreffende rapport is en heeft vooral een inventari serend en ”de mogelijkheden verken nend” karakter. Op grond van dit rapport en daarna uit gebrachte ambtelijke adviezen hebben B. en W. hun standpunt inzake de hoofdlijnen van het accommodatiebe leid bepaald en verwoord in een notitie. Deze notitie is besproken met de daar voor in aanmerking komende vereni gingen en instellingen. Tevens hebben B. en W. de notitie aan de orde gesteld in de betreffende (raads-) commissies, te weten de commissie voor Kunst en Cultuur, de commissie Sociaal Cultu reel Werk, de commissie voor Openba re Werken, de commissie voor de Fi nanciën, de commissie voor Welzijnsza ken en de commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken. Verzoek om tijdelijke vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van het perceel: Zesde Tochtweg nabij nr. 4b, voor het tijdelijk oprichten, voorshands voor een periode van 5 jaar, van een noodwoning. - het uitvoeren van het inhoudelijk werkgeverschap voor de be roepskrachten in dienst van de Stichting Werknemerspool; - het verdelen van de financiële middelen op grond van goedge keurde aktiviteitenplannen, gebaseerd op de door de raad vast gestelde begroting. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, TER INZAGE met ingang van 15 september 1988 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 24 augustus 1988 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem- Activiteiten voor kunstzinnige vorming afstoten naar Centrum voor kunstzinni ge vorming, met uitzondering van het muzikantencollectief. Uit onderzoek is gebleken dat de le etage van De Bonke laar daarvoor geschikt te maken is. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan het Prinses Beatrix Fonds vergunning verleend voor een collecte in de periode van 19 september tot en met 25 september 1988. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. De taken van de commissie Sociaal Cultureel Werk zijn: - het bevorderen van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk; - het adviseren van burgemeester en wethouders over deze werk terreinen; - het beheren en exploiteren van de gemeentelijke gebouwen wel ke door burgemeester en wethouders daartoe worden aangewe zen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de duur van genoemde periode vrijstelling te verlenen van het geldend be stemmingsplan. hebben eeruci in uc monumentale Goudse St. Janskerk een concert gege ven, wat zoveel positieve reakties te weegbracht, dat een herhaling van deze samenwerking niet kon uitblijven. Ook hebben beide koren al eens eerder een Nieuwjaarsconcert voorde EO televisie verzorgd vanuit de Evangelische Lut herse Kerk te ’s Gravenhage. 6. In de Zuidplas kan de ruimte voor buurtwerk worden beperkt tot plm. 300 m2, tevens te gebruiken als peuterspeel zaal. Wel een horecavoorziening opne men. ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1988 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo weele end. Presentatie: Ineke van Wijngaar den. 12.30-13.00 uur - Non-stop muziek. 13.00-14.00 uur - RTW’s Countrymix* Presentatie: Ton van Bemmel. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presents^ tie: Peter Teunisse. Er kan weer een plaats van de LP van de maand wordeij gekozen. Verder wordt het stoplichten» spel gespeeld. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug.( Presentatie: Paul Aalbers. ZONDAG 18 SEPTEMBER 9.00 uur - Rechtstreekse uitzending van de kerkdienst van de Centrale Her-, vormde Gemeente uit de Bethelkerk? aan de Bilderdijklaan. Voorganger is ds. J.W. Goossen. Het Katwijkse Christelijk Mannenkoor "Jubilate”, waarmee het Wad dinxveense Vox Jubilans een groot Najaarsconcert geeft in de Goudse St. Janskerk. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 15 september 1988. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende te keningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. De gemeenteraad op woensdag 21 september 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Spreekrecht. - Aanbieding advies commissie voor de bezwaar- en beroepschrif ten inzake bezwaarschrift Hollandse Maatschappij van Land bouw tegen voorbereidingsbesluit voor perceel Tuinbouwweg 12. - Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Subsidieverordening Stads- en Dorpsvernieuwing. - Voorstel tot opheffing onbewoonbaarverklaring van de woning Brugweg 18. - Voorstel inzake het aantal openbare basisscholen in de planpe riode 1989/1990-1991/1992. - Voorstel tot vaststelling van het ’’Overzicht vermeerdering huis vestingsvoorzieningen 1990-1992”, als bedoeld in artikel 65, le lid, van de ”Wet op het Basisonderwijs”. - Voorstellen met betrekking tot aanvullende inrichting van de Koningin Beatrixschool en Kardinaal Alfrinkschool. - Voorstel met betrekking tot vervanging meubilair Sint Paulus- school. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het ophogen van de speelplaats van de Koningin Juliana- school. - Voorstel tot het verlenen van een partiële vergoeding ten behoe ve van de vervanging dakbedekking Gereformeerde basisschool. - Voorstel tot vaststelling van het programma basiseducatie 1989 regio Midden-Holland. - Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling Streekarchiefdienst Hollands Midden. - Voorstel met betrekking tot accommodatiebeleid. - Voorstel tot vaststelling van de le wijziging van de Kampeerver- ordening. - Voorstel tot instemming met de ontwerpregeling ’’Intergemeen- telijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland”. - Voorstel tot benoeming van twee vertegenwoordigers in de Raad van Commissarissen van het Energiebedrijf Midden-Holland N.V. - Voorstel tot voorlopige vaststelling van de rekening van de dienst Openbare Werken over 1987. - Voorstel tot voorlopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf over 1987. - Voorstel tot voorlopige vaststelling van de rekening van het Ge meenschappelijk Antenne-Systeembedrijf over 1987. - Voorstel tot voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1987 van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. - Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de gemeentereke- ning 1987.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3