Kunstenaars en Kunstmarkt Schoolfeesten in trek Open huis in twee kerken ■SERVICES 1COLOPHONB ■GEVONDEN! iVERLOREN I KFRK Afkoop rente vrijwillige ouderdomsverzekering I P..w SOCIAAL RAADSVROUW FKRIDk Film ’’Tien Geboden” in Boskoop i Weekenddienst dierenarts: Verloren Gevonden Fancy-fair Expositie Restaurant NEDERLANDS en A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. I\Lni\ diensten SR B, Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 september 1988 De fancy-fair van de 60-jarige rooms-katholieke wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg was zaterdag druk be- Ook met water kon er bij de jubilerende school in de St. Victorwijk volop Door drs. CORRIE DE BAKKER, sociaal raadsvrouw van Waddinxveen 4 A -rubrieken Geboren: Cynthia Nynke Isabel, d.v. H. Nomen en C.C. Groene- stein; Ilona Cornelia, d.v. A. Verbree en A. van Wolfswinkel. zocht. (Foto: Sjaak Noteboom). Weekblad voor- Waddinxveen Overleden: Smit, Frederik, oud 79 jaar; Wielaard, Leendert, oud 90 jaar; van Erk, Jan Hendrik, oud 74 jaar. Gehuwd: E. Kruidenier en C.O.A. Terlouw; R.A. van Leeuwen en H.A.T. Kunneman; M.C.J. Bouw en M.C. Boonstoppel; H.J. Smaal en M.J. van Leeuwen. Ondertrouwd: R. de Jong en J. Bos; J.P. van Buren en Y.I.C. van Groenestijn. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Verloskundige voor het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. De verzekering kwam tot uitkering naar keuze op 55-, 60- of 65-jarige leeftijd. Overleed men voor die tijd dan verviel de uitkering aan de nabestaanden. Ouderen onder u zegt deze vorm van verzekering vast wel iets. Misschien al leen al vanwêge de berichtgeving hier- worden gespeeld. (Foto: Sjaak Noteboom) 20% belasting ingehouden. Daarnaast wordt er op de afkoopsom van degenen die in 1988 nog geen 65 jaar zijn, premies volksverzekeringen (Naschrift redactie: Voor en vooral na de zomer meldde het Weekblad voor Wad- ZONDAG 18 SEPTEMBER 1988 Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1988 Arts: P.C. W. Hertogh, De Akker 68, tel. 19239 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 Uitgeverij: VETA B.V. Directie: F. van Kempen- Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 32,50 per halfjaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs f 0,46 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. Div. sleutels Gouden ring met groeibriljant Witte poes met roze vlooienband Puma zomerjack, kl. blauw Damespantalon Groen/blauw jack Portemonnee met geld en pasjes ZONDAG 18 SEPTEMBER 1988 HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. G.C. Kunz 17.00 uur ds. T. van ’t Veld, Ede De Hoeksteen: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. Joz. de Koeijer, Wilnis Bethelkerk: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. G.C. Kunz Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur kand. W. Groenenboom, Nieuwerkerk aan den IJssel Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. A.A. van Houwelingen 19.00 uur ds. A.A. van Houwelingen GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Zilveren baby armbandje Div. sleutels Stalen plaatarmband Witte damesjas Tas met sportkleding Borduurwerkje 2 Bankbiljetten Blauw regenpak met rood jack JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uu> wachttorenbespreking THEO DEN BOON Dorpstraat 58 4 naar alle waarschijnlijkheid het geld bij geschreven. Op de afkoopsom wordt ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) STICHTING DE HERE IS VREDE Peppelhorst 17, Waddinxveen Zondag: 10.30 uur prediking Vrijdag: 20.00 uur open gesprekken GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.30 uur ds. D. Rietdijk GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RUN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ds. J. van Veen 18.30 uur ds. W. Hessels VOV. De afkoop had voor één groep zeer na delige gevolgen, namelijk voor de be woners van wordt immers een eigen bijdrage in de kosten vastgesteld die afhankelijk is van inkomen en eigen vermogen. WADDINXVEEN - Vanaf het eind van de vorige eeuw is er een aantal rege lingen getroffen die voorzien in de fi nanciële gevolgen van werkloosheid, arbeidsongeschiktheid, ouderdom en overlijden. In dat kader is ook de Ouderdomswet van 1919 te zien. Deze wet bood Neder landers de gelegenheid een vrijwillige ouderdomsverzekering (VOV) af te sluiten. WADDINXVEEN - Komende zaterdag is het, zoals aangekondigd, Open Monumentendag 1988. In Waddinxveen zullen dan de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost en de Remonstrantse Kerk aan de Zuid kade tussen 10.00 en 17.00 uur te bezichtigen zijn. De door de St. Jozefschool gehouden fancy-fair heeft netto 3.700,- opge bracht. Dit geld wordt besteed voor de aanschaf van een kleurentelevisie en een videorecorder voor de school, ter wijl een deel (10 procent) is bestemd voor hulp aan Soedan en Bangla Desh. De fancy-fair was met 500 bezoekers druk bezocht. Het schminken, het bal len gooien op foto’s van teamleden en het rad van avontuur trokken de meeste mensen. Ook was er een loterij met als eerste prijs een kinderfiets (voor de Goudse Linda Willemse, lotnr. 2845), een fototoestel (voor Ferry Esveldt van de Heemraadweg, lotnr. 2515) en een horloge (voor J. v.d. Laan, lotnr. 2907). De overige prijzen vielen als volgt: 4. cassettespeler (2206), 5. strijkijzer (0786), 6. sheafferset (1136). 7. pizziri- abon (3010), 8. gasaansteker (1651), 9. bon 't Weegje (0579), 10. koelkastdo- zen (4112), 11. klok (3541), 12. lampje (2826), 13. fles wijn (0732), 14. car MEDlSCHEai.n...n ■BURGERLIJKE..^ over in het blad van de Sociale Verzeke ringsbank. Door allerlei ontwikkelingen op pensi oen- en verzekeringsgebied is deze vrij willige ouderdomsverzekering sterk verouderd. Er zijn nu allerlei andere mogelijkheden om een oudedagvoor- ziening te treffen. Dat heeft ertoe geleid dat de vrijwillige ouderdomsverzeke ring wordt opgeheven. In 1978 is daarmee een begin gemaakt en de laatste fase is vorige maand ingeg aan. Als het goed is, hebben betrokke nen daarvan reeds bericht ontvangen. Het komt hierop neer. Als u maande lijks een rente van 30,- of minder ont vangt dan zal het resterende bedrag aan renten in één keer aan u worden uitbe- taald/afgekocht.' In september wordt Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde was er het feest van de rooms-katholieke basisscholen. Terwijl de St. Paulusschool aan de Jacob Cat- slaan zich opmaakt voor de viering van het 25-jarig bestaan (met deze maand als start een sponsorloop), stonden za terdag de Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuidlaan stil bij het 20-jarig be staan en de St. Jozefschool bij het 60-ja- rig bestaan. De Mgr. Bekkersschool hield een feest dag, die officieel werd geopend door burgemeester C.M. van der Linden. Hij sprak een kort woord en stelde vast dat de jeugd en hun ouders best zin hadden in een feestje. ’s Middags verrichtte wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) de trekking van de gehouden verloting. Ook deed hij mee aan één van de spelletjes, het geen hem als eerste in het water deed belanden. (1876), 16. paraplu (2453), 17. taart (2457), 18. plant (1711), 19. Gouda kaars (2880), 20. verbanddoos (3631), 21. videodoos (2924), 22. popje (3499). De prijswinnaars kunnen iedere dag hun prijs afhalen op St. Jozefschool aan de Kanaalweg. De simplistische uitspraak ’’stank voor dank”, geuit door de heer J.A. Hielema (CDA) in de vergadering van de raads commissie voor welzijnszaken over het feit dat er drie met name genoemde kunstenaars (er zijn er meer, meneer Hielema!) niet aan de Kunstmarkt van afgelopen zaterdag 3 september hebben deelgenomen, heeft mij onaangenaam getroffen. Speciaal voor de heer Hielema en wel licht voor enkele anderen, die er een dergelijke benarde manier van denken op na houden, wil ik drie opmerkingen maken. Ten eerste, even terug in de tijd: Vorig jaar werden de Waddinxveense Kunst- dagen gehouden. Kosten ca. 50.000,-. Belangstelling: nihil. Zijn Waddinx veense kunstenaars hiervoor benaderd? Is de Waddinxveense galerie, Galerie 58, in dit gebeuren betrokken? Ten tweede, meneer Hielema: Ik ben een professioneel beeldend kunstenaar. Ik heb geen zin u uit te leggen wat dat precies inhoudt. Wel wil ik u zeggen dat ik leef voor en van mijn kunst, hetgeen impliceert: planning, afspraken, werk programma’s. Dat moet u toch bekend in de oren klinken. Dat er een Kunstmarkt gehouden zou worden was maanden geleden al gep land. Dat heb ik tenminste in de krant kunnen lezen. Als ik ca. één week voor dit ’’evenement” gevraagd word hier aan deel te nemen kan men er toch op zijn minst rekening mee houden dat er misschien al afspraken door mij zijn ge maakt voor die betreffende dag. Als er dan ook nog aan mij wordt ge vraagd of ik hier toevallig nog andere mensen voor weet (let wel, tegen een vergoeding van 200,-), dan twijfel ik sterk aan het organisatorisch vermogen van de Stichting Waddinxveense Kunst- dagen, de gemeentelijke commissie voor Kunst en Cultuur en de Vereniging Waddinxveense Kunstkring. En. helaas voor de heer Hielema, moest ik op die dag een tentoonstelling in Rot terdam bespreken. Overigens verheug ik mij bijzonder over het feit dat de heer Hielema zo graag met mijn werk geconfronteerd wil worden. Ik begrijp best dat hij voor zo’n confrontatie niet naar Parijs, Gent, Amsterdam, Rotterdam of Den Haag kan gaan. In augustus exposeerde ik mijn werk in de Stadsgalerie te Gouda, maar ook dat is een heel eind van Waddinxveen. Zelfs mijn eigen galerie ligt nog altijd zo’n 2 km. van het Raadhuisplein. Daarom spijt het mij oprecht voor de heer Hielema, dat ik niet'met mijn werk voor het gemeentehuis kon staan, zodat hij vanuit zijn vergaderruimte een blik had kunnen slaan op mijn fantastische kunstwerken, waardoor hij wellicht het vermogen op had kunnen brengen de dank van de stank te onderscheiden. Want hoe langer je binnen zit des te har der gaat het stinken. Ten derde vind ik het best als de heer Hielema zich op de borst wil slaan, om dat in zijn overtuiging de gemeente de afgelopen jaren veel voor kunstenaars heeft gedaan, maar als hij uitgeslagen is kan hij zich misschien de komende tijd eens bezig houden met de vraag wat nu precies het kunstenaarsbeleid in zijn ge meente is. dinxveen dat er in Waddinxveen Kunst markt gehouden zou worden op zaterddg 3 september. Onze krant meldde op 24 augustus dat ”de professionele Waddinxveense kunst enaars Theo den Boon, Anke Mensirif en Loes Huis in ’t Veld niet mee willen doen aan de gemeentelijke kunstmarkt" zoals voorzitter P.A.H. Hermens van de Stichting Waddinxveense Kunstdagen op zaterdag 20 augustus teleurgesteld had gemeld in het programma "Rondom de hefbrug” van de RTW-radio. In de vergadering van de raadscommis sie voor welzijnszaken van woensdag avond 31 augustus, welke vergadering werd voorgezeten door PvdA-wethoy- der drs. M. Kraaijestein, is agendapuntó het voorstel om subsidie te geven aan de "Waddinxveense Kunstdagen 1988". jn de besluitenlijst van deze vergadering staat alleen "akkoord” Gelet op bovenstaande ingezonden brief ingezonden brief van beeldend kunst enaar Theo den Boon hebben we CDA- fractievoorzitter J.A. Hielema gevraagd om een reactie. Hier volgt zijn commen taar: BOSKOOP - In gebouw Bethel aan de Burgemeester Colijnstraat draait zater dagavond 17 september om acht uur de film ”De Tien Geboden”. De toegangs prijs is 3,50. De film vertelt de levensgeschiedezils van Mozes en is voor een deel op au thentieke plaatsen in Egypte opgenè- men. Getoond worden de geschiedenis van het brandende braambos, de 10 plagen van Egypte, de uiteindelijke Exodus (uittocht) van de Joden uit Egypte, in de wonderbaarlijke ontsnapping aan)de achtervolgende soldaten van de Farao dwars door de Rode Zee. Het hoogtepunt van de film komt op het moment dat Mozes op de top van ;de berg Sinaï de 10 geboden ontvangt. Het Joodse volk moet nog 40 jaar door jde woestijn trekken voor zij het beloofde land mogen betreden. Voor Mozes is dit echter niet weggelegd. Waddinxveens beide officiële momu- menten openen - evenals vorig jaar tij dens de eerste Open Monumentendag - de deuren voor iedereen. Zaterdag zijn niet minder dan 3.500 monumenten in washset J2425), 5. ^douchegordijn 400 gemeenten open gesteld en wappert io-7z\ 14: i.. er de geel-zwarte Open Monumenten dag-vlag. In de Brugkerk en de Remonstrantse Kerk zorgen de organisten van beide kerken voor een muzikale omlijsting van de Open Monumentendag. Van 12.30 tot 13.30 uur verzorgt de Wad- WELFARE RODE KRUIS, afdeling Waddinxveen Secretariaat: J. F. v.d. Klauw, Oltmanstraat 12, tel. 13642. Aanvraag deelname: Mevrouw G. Stel-v.d. Pol, Mozartlaan 71, tel. 12788 Anne Frank-centrum: Elke woensdagmorgen 9.30-11.30 uur. Huize Souburgh: Dinsdagmiddag om de veertien dagen 14.00-15.30 uur. "In de raadscommissie voor welzijnsza ken van 31 augustus jl. heb ik de voorzit ter gevraagd of de geruchten op waar heid berusten dat de professionele Wad dinxveense kunstenaars (namen heb ik niet genoemd) niet aan de Kunstmarkt willen meewerken, omdat deze gekop peld was aan de tentoonstelling van ama teuristische kunst. Letterlijk heb ik daaraan toegevoegd (ci taat): "Als deze berichten juist zijp, voorzitter, dan mag ik wel zeggen dat de CDA-fractie dit ten zeerste betreurt. Ze ker gezien het beleid wat ten aanzien van de kunst in het algemeen en met name ten aanzien van Waddinxveense professi-j onele kunstenaars in de afgelopen jaren onder uw leiding gestalte heeft gekregem Mijns inziens is hier sprake van stank voor dank". De wethouder heeft geantwoord, dat hij dezelfde geruchten had gehoord, maar niet op de hoogte was van de juiste gang van zaken omdat de Kunstmarkt was ge organiseerd door de Stichting Wadding veense Kunstdagen. Als de geruchten juist waren dan kon hij niet anders als zich bij mijn woorden aansluiten. Regelmatig ben ik in de gelegenheid om de kunstwerken van de heer Den Boon té aanschouwen. Daarvoor ben ik zelfs ih zijn galerie geweest. Of ze allemaal "fariy tastisch" zijn, zoals de heer Den Boon, schrijft, kan ik met mijn beperkte kennis niet beoordelen. Het beleid van de gemeente is gelukkig geen kunstenaarsbeleid, zoals de heet Den Boon schrijft, maar een beleid gfy richt op verbreiding van de kennis van de kunst en voorwaarden scheppend waardoor de inwoners van Wadding veen kunnen leren hun creatieve vaardig heden te ontwikkelen” Tot zover de reactie van CDA-fractiè- voorzitter J.A. Hielema. De lezer mo^t weten dat de nu voor het eerst in de raa£ zaal van het gemeentehuis gehouden ten* toonstelling van amateurkunstenaars (3'1 deelnemers met 61 werkstukken) - tothif houden waarvan de gemeenteraad edh jaar geleden op voorstel van B. en W. unaniem besloot - bij de professionele kunstenaars en leden van de gemeentelij ke commissie voor kunst en cultuur niet in goede aarde is gevallen. De tegenstanders van een amateur-expót- sitie in de raadzaal vreesden dat daarmee de kwaliteit van de tentoonstellingen m^t professionele kunstenaars zou worden aangepast. Dit zou kunstenaars doen af haken om deel te nemen aan de gemeen telijke exposities, waarvan er jaarlijks zo’n vier worden gehouden. Het besluit van de gemeente deed in ieder geval kunstenares Loes Huis in ’t Veld uit de gemeentelijke commissie vóór kunst en cultuur stappen). ■i f fiz&r - ’£7* De Waddinxveense sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker houdt spreekuur op elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 122. ingehouden. Mensen, die 30,- of meer het parlement is echter afgesproken dat per maand aan rente ontvangen konden opheffing van de VOV geen ongunstig kiezen voor de afkoopsom of voor effect mag hebben op de financiële situ- voortzetting van de maandelijkse uitke- atie van bejaarden. ring via de Stichting Dienstverlening De afkoopsom, die ineens wordt uitge- keerdzal daarom niet als inkomen wor den beschouwd maar als vrij te laten vermogen. Dit vermogen komt boven bejaardenoorden. Voorhen op het al eerder vastgestelde vrij te laten vermogen. Voor mensen die de VOV rente maan delijks ontvingen en dat blijven doen. Maar bij de behandeling van deze wet in zal er weinig veranderen. dinxveense organist Jaap Niewenhuijse een lunchconcert op het Schmidt-orgel van de Brugkerk. Het programma draagt een feestelijk karakter en zal bestaan uit werken van J.S. Bach, G.Fr. Handel, Ch.M. Wi- dor, H. Purcell, L. Boëllmann, J. Zwart en wordt besloten (zeer toepasselijk op deze dag) met Variaties over: O God, die droeg ons voorgeslacht van de hand van de concertgever. In de Brugkerk is verder een expositie ingericht die een beeld geeft van de his torie van de kerk en de Hervormde Ge meente. In één van de bijgebouwen van de kerk kunnen bezoekers terecht voor koffie en frisdrank. Tevens draait in- deze ruimte een dia-serie over de Brugkerk voor, tijdens en na de restauratie. LEZERS

WvW | 1988 | | pagina 5