Eén Waddinxvener was voorzitter KNMG-Gouda Waddinxveense Pool terug met ’’waslijst Gescheiden inzameling van afval i c In eeuw 45 Monique Mode Vier W’veners onthulden Gouds bord Ziekenhuis in Tomaszow Mazowiecki heeft van alles nodig RTW toch weer in zee met Veronica Twijfel bij Mulder Boskoop Waddinxveen bij Streek archiefdienst NCVB begint met show van Waddinxveense KNMG-leden Waddinxvener; Dividend presenteert Job Evaluation System (JES) 7 Chemisch afval Industriestad Hele lijst Bewustwording O verleg Directeur Trots Raad van State [Activiteiten W’veners Pagina 11 'oensdag 21 september 1988 <5 e i i WADDINXVEEN - De aan de Vijverlaan wonende Pool H. Viola is blij teruggekomen van een transport met ziekenhuisbedden naar een zieken huis in Tomaszow Mazowiecki, 110 kilometer ten zuiden van de hoofd stad Warschau. Het transport, waaraan ook het Waddinxveense tran sportbedrijf Van Noort BV een bijdrage heeft geleverd, is vlekkeloos ver lopen. ren. Het conferentiecentrum is niet alleen overdag, maar ook ’s avonds en in het beschikbaar. De Kamer van Koophan del beoogt de exploitatie hiervan door derden te laten verzorgen. De inzameling van Klein Chemisch Af val is in een jaar tijd, is te bezien, ruim verdubbeld. De inlevering hiervan zal meer aan de bron plaats moeten gaan vinden door middel van een afhaalsys- teem. Tomaszow Mazowiecki is een stad van 70.000 inwoners met behalve tapijtenin dustrie ook een chemische industrie (een soort AKZO) met alle gevolgen voor de bewoners. Het milieu wordt ernstig bedreigd door de giftige stoffen vanuit de fabriek, waardoor de kinder sterfte en gehandicapte kinderen zeer hoog is. Tevens zullen de bedrijven meer wor den gewezen op het inleveren van pro- bleemstoffen. Garage’s, schildersbe drijven e.d. dienen daarvoor schriftelijk te worden benaderd. Het inzamelsysteem via de gemeentelij ke ’’oliebol” aan de Noordkade. De fi nanciële gevolgen daarvan zullen echter door de provincie Zuid-Holland wor den onderzocht en mogelijk tot een an der systeem kunnen gaan leiden. De voorlichting via de media zal, naast de rijksoverheid, op gemeentelijk ni veau verbeterd moeten worden. Een aanzet hiertoe zal worden. Een aanzet hiertoe zal worden gegeven in het Mi lieubeleidsplan. I BOSKOOP - Bij de fabriek voor rol- I lend materiaal Mulder Boskoop NV be- I staat twijfel of het boekjaar 1988 met I een positief resultaat zal kunnen wor- I den afgesloten. Mulder Boskoop heeft in het eerste halfjaar van 1988 een netto omzet be haald van 9,5 miljoen, terwijl die in dezelfde periode van 1987 10,1 mil joen beliep. Het resultaat uit gewone bedrijfsuitoe fening voor belastingen bedraagt 1321.000 tegenover 35.000 over het eer ste halfjaar van 1987. Het resultaat na belastingen is 16.000 winst; over het zelfde tijdsbestek van 1987 was die 21.000. bereiken om bij een dijbeenbreuk het been niet extra te laten verkorten, ter wijl de huisarts, die onder de vigeur van de Wet van Thorbecke tot arts was op geleid, het aandurfde in de eigen prak tijk een hazelip-operatie uit te voeren. Het betrof hier een hazelip-operatie bij een na operatie zou hebben uitgevoerd op een Op de bovenste bouwlaag wordt het Het ziekenhuis, het enige in de verre omgeving, telt 608 bedden en een me dische staf van ongeveer 70 artsen. Er zijn 12 specilistische afdelingen en men heeft de zorg voor 200.000 mensen. Er is een groot gebrek aan allerlei nieu were apparatuur. Het nieuwste is al 12 jaar oud en de rest veel ouder. Uit vele gesprekken met de specialisten van de diverse afdelingen blijkt er groot gebrek te zijn aan geavanceerde medische ap paratuur. De grootste gebreken waar mee zij kampen is de beademingsapparatuur op de afdeling Intensive Care en het niet aanwezig zijn van een draagbare cou veuse. Het ziekenhuis registreert,jaar lijks ongeveer 2500 baby’s, waarvan er zeker 100 getransporteerd moeten wor- specialistische kliniek "Dom Matki Polki” in Lodz, 55 km. van Tomaszow Mazowiecki. In de huidige situatie sterft zeker 60% van deze ba by’s wegens het gebrek aan een draag bare couveuse tijdens het vervoer. Er is een hele lijst van urgente beno- In de binnenkort te verschijnen milieu- nota zal ook de bewustwording van het milieu alle aandacht krijgen. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar weer een milieu-educatie-programma van de Waddinxveense scholen worden opge zet. Een in het voorjaar verschenen boekwerkje met een beschreven na tuurwandeling in ’t Weegje zal hierbij zeker worden gebruikt. De milieu-educatie op scholen zal wel licht in regionaal verband verbeterd kunnen worden. Hij was in 1888 één van de oprichters van de regionale KNMG, met inmiddels tegen de 300 leden in Midden-Holland, en bekleedde betrekkelijk gauw het voorzitterschap. En dat was in 1984. De Waddinxveense huisarts is tot in 1901 lid geweest van het KNMG. Deze gegevens staan in het vorige week verschenen jubileumboek ”100 jaar KNMG afdeling Gouda e.o.”, waarin het reilen en zeilen van deze regionale beroepsorganisatie op onderhoudende en soms meeslepende wijze wordt beschreven. En dat 141 pagina’s lang. GOUDA - Vier Waddinxveners heb ben vorige week donderdagmiddag in Gouda meegeholpen met de cerem oniële handeling bij wijze van start van de nieuwbouw van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol land, ook bijgewoond door burgemees ter C.M. van der Linden en CDA-wet- houder P.F.J. van Schie. Aan de onthulling namen deel J. Heemskerk namens de KNOV-afdeling Waddinxveen (de middenstandsvereni- ging), G.Th.B. Mulleman, voorzitter van de Stichting Meubelstad Waddinx veen en voorzitter A.W. Brand en amb telijk secretaris C. Dijkshoorn namens de ondernemerskring Industrieel Con tact Waddinxveen (ICW). Met de andere vertegenwoordigers van diverse Middenhollandse ondernemers- en winkeliersverenigingen onthulden ze gezamenlijk een bord waarop in een zo genaamde ’’artist impression” het on- dernemingshuis van en voor het bedrijf sleven in Midden-Holland is weergege ven. Met de nieuwbouw is de Kamer toege rust om op een eigentijdse wijze tege moet te komen aan de wensen van het bedrijfsleven. De nieuwbouw aan de Goudse Burgemeester van Reenensin- Enige dagen voorafgaande aan dit tijd stip deelde VOO en de RTW mee dat er een continuering zou plaatsvinden van een soortgelijk programma, met dien verstande dat het programma inhoude lijk zou worden aangepast aan de wen sen vanuit de lokale omroepen. Op deze korte termijn kon het bestuur van de RTW niet de consequentie over zien van een eventuele deelname aan deze niet wettelijke toegestane ontwik keling, noch de mening vragen van het Wk’ f Z -«w I veren voor de volksgezondheid, daar ligt op de weg der KNMG de regering op dit gevaar te wijzen, opdat zij maat regelen neme, die zij nuttig oordeelt”. Het resultaat is in hoge mate beïnvloed door buitengewone lasten. Deze lasten hebben betrekking op een voorziening in verband met het ontslag van een di recteur en kosten samenhangende met de in het tweede kwartaal opgetreden aandelenproblematiek. In het tweede halfjaar moet rekening worden gehouden met verdere buiten gewone lasten, voornamelijk als gevolg van het ontslag. Het bestuur van de RTW heeft ge meend om op basis van deze gegevens en aanvullende criteria, het volgende standpunt in te nemen. Tot een tijdstip WADDINXVEEN/GOUDA - Van de 110-jarige Koninklijke Neder- landsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst afdeling Gouda en omstreken is maar één Waddinxveense arts doorgedrongen tot het dagelijks bestuur en dat was huisarts C.W. Corts. Dit ziekenhuistransport was de eerste van dit soort vanuit Waddinxveen en men is trots op deze gerealiseerde actie. ”Wij hopen natuurlijk dat het niet bij deze ene actie zal blijven”, hoopt de heer Viola. ’’Wij zullen ons namelijk volledig inzet ten voor een volgende zending met het zelfde enthousiasme en toewijding als wij wederom dergelijke schenkingen mogen ontvangen. Het transportbedrijf ’’Alwie Oude Veldhuis” heeft al aange boden bij een volgend transport te wil len meewerken. algemeen bestuur van de stichting, te vens vormend de programmaraad. Ook de OLON, de overkoepelende organi satie van lokale omroepen, had nog geen uitspraak gedaan over deze nieu we ontwikkeling. Op dinsdag 13 september kwam het al gemeen bestuur van de RTW bijeen. Na ampele overweging stelde men vast dat het Commissariaat voor de Media niet heeft kunnen bewijzen dat de benodig de gelden voor het realiseren van het programma ’’Veronica Lokaal” uit de ’’omroeppot” worden onttrokken (zo als was beweerd), dat de OLON aan haar leden het advies heeft gegeven om, gegeven de feitelijke omstandigheden, de medewerking aan dit programma niet te onthouden en dat de VOO de lo kale omroepen vrijwaart van kosten, voortvoeiende uit het uitzenden van haar raamprogramma ’’Veronica Lo kaal”, niet zijnde voor het feitelijke uit zenden via de kabel of de ether. De levenskansen van Radio Veronica Lokaal hangen af van de Raad van Sta te, die eind september uitspraak doet over het verzoek van Veronica om het besluit van het Commissariaat voor de Media haar een boete van 500,- op te leggen, te schorsen. We verwachten dat de uitspraak positief zal zijn, anders stoppen we tot er in een arobprocedure een definitieve uit spraak komt over de vraag of dergelijke nevenactiviteiten van landelijke omroe pen worden toegestaan. We willen niet opnieuw, hoe romantisch dat ook klinkt, als piraat te boek blijven staan. De toestemming van het Commissariaat voor de Firato-periode, die we nodig hadden omdat we omroepgelden wilden gebruiken voor het experiment, hebben we zwart op wit. Dat maakt onze zaak sterker”, zo heeft Veronica’s hoofd in formatieve programma’s Ruud Hen driks verklaard. Bij het winkelcentrum in de wijk Zuid- plas zal bezien worden of naast de be kende glasbak ook andere ’’bakken” kunnen worden geplaatst. Naast de verbranding van afvalstoffen in Rotterdam is het oog volop gericht op verbeterde scheiding aan de bron, waar voor de start in hoofdzaak is gegeven in het Jaar van het Milieu. Het Gemeenschappelijk Vuilverwer- kingsbedrijf Midden-Holland en Rijn streek (GVB) heeft de scheiding van het groente-, fruit- en tuinafval (GFT) in onderzoek. De aanbevelingen van het GVB kunnen in het lopende jaar worden tegemoet gezien. ”Met grote belangstelling kij ken wij ernaar uit, omdat het GFT-afval met een percentage van 40-50 van het huisvuil zeker niet mag worden onder schat. De daaruit voortvloeiende nood zakelijke compostering zal wellicht in regionaal verband moeten worden op gelost”, aldus B. en W. WADDINXVEEN - Na tien dagen is de lokale omroep RTW weer begonnen met het uitzenden van het 24-uurs-pro- gramma Radio Veronica Lokaal van de Veronica Omroep Organisatie (VOO) op de dagen dat er geen RTW-program- ma wordt uitgezonden. Het bestuur van de RTW heeft dat be sloten. Het programma Radio Veronica Lokaal is daarom sinds vorige week dinsdagavond 13 september om elf uur weer te horen via de FM-band 101.1 Mhz in stereo. Met de hervatting van deze uitzending wordt de draad weer opgepakt van de Firato toen het door de omroep VOO aangeboden experimentele raampro gramma ook al werd uitgezonden. Maar hiermee werd zondagavond 4 sep tember om zes uur voor wat de RTW betreft gestopt, omdat de experiment- periode waarvoor de overheid toestem ming had verleend toen was afgelopen. WADDINXVEEN - In Waddinxveen bestaat het streven papier, glas en blik apart te gaan inzamelen. Daarom zal deze materie ook aan de orde worden gesteld in het in voorbereiding zijnde milieubeleidsplan van de gemeente, aldus B. en W. WADDINXVEEN - Het op 2 januari 1989 van start gaande Energiebedrijf Midden-Holland NV, met als Waddinx veense commissarissen CDA-wethou- der P.F.J. van Schie en WD-raadslid ir. K. A. Warmenhoven, levert het Gou- wedorp waarschijnlijk een jaarlijks di vidend op van 37.000,-. Dit dividend, waarover wordt gespro ken in de toelichting op de gemeentebe groting voor 1989, krijgt Waddinxveen als aandeelhouder over het aandelenka pitaal. van maximaal vier maanden, zijnde de duur van het eerste af te sluiten contract plus de opzegtermijn, het raampro gramma ’’Veronica Lokaal” uit te zen den op die uren dat de programma’s van de RTW niet worden uitgezonden. Gedurende deze periode zal met het be stuur van de VOO overleg worden ge pleegd over de inhoud van het contract. Voorts zal door de programmaraad een beoordeling plaatsvinden omtrent de inhoud van deze programma’s. WADDINXVEEN - De Waddinxvener J.H. van Wijngaarden, directeur van het in Moordrecht aan de Burgemeester Brandstraat 2 gevestigde Midden Hol land Consult BV, gaat het Job Evaluati on System (JES) presenteren. JES is een nieuw management-tool om de ver houdingen tussen prestatie en beloning te sturen, aldus Midden Holland Con sult BV, een bureau voor werving en se lectie, organisatie-adviezen en opleidin gen. Met het Job Evaluation System (JES) zegt Midden Holland Consult het eerste systeem voor functiewaardering en bel oning op de markt te brengen, dat door het management als stuurmiddel kan worden gehanteerd. JES is uiterst flexi bel en kan worden toegepast op alle on derdelen van een organisatie. Dit unieke, volledig geautomatiseerde systeem wordt door Midden Holland Consult geïntroduceerd op de 7e inter nationale conferentie ’’Work and Pay”, van 26 t/m 28 september in het Kurhaus te Scheveningen. treden van de zogenaamde ”Nieuw-Alt- husiaanse deskundigen”. Hij lichtte toe: ’’waar de geneeskundi gen in hun beroep waarnemen dat het Het nieuwe kantoor is ontworpen door aantal gevallen van abortus provocatus Architectenbureau Van Overhagen BV toeneemt, waar die abortus geprovo- en zal worden gebouwd door Bouwbe- ceerd wordt door personen die zich ten drijf H. Pennings Zn. BV. Als bou- onrechte tooien met de naam deskundi- wadviseur heeft de Kamer van Koop- gen, waar blijkt, dat zo menigmaal de handel T. Goudswaard en Partners BV dood of een slepende ziekte ten gevolg aangetrokken. De oplevering van het is van.dat provoceren en dus dergelijke nieuwe gebouw zal rond september handelingen een wezenlijk gevaar ople- 1989 plaatsvinden. digdheden, samengesteld met grote be scheidenheid en terughoudendheid van de medische staf van een ziekenhuis in Polen. Er is apparatuur, maar verouderd en zeer beperkt in de mogelijkheden. ’’Zo als de artsen mij verzekerden is de me dische kwaliteit van hoog niveau. Ver ouderde en gebrekkige apparatuur wor den gecompenseerd door vakmanschap en improvisatie talent van de specialis ten die door de gebrekkige omstandig heden moeten roeien met de riemen die zij hebben”, weet de heer Viola. Wat de artsen dagelijks betreuren en als zeer frusterend ervaren als arts zijnde, is, dat zij niet doeltreffend en snel ge noeg kunnen ingrijpen in het ziektepro ces van hun patiënten. Gedreven door en bewust van hun beroepscode tegen over hun patiënten, en toegerust met kennis maar met gebrek aan moderne apparatuur maken hun vaak moedeloos maar niet onverschillig, wel strijdlustig en hoopvol. ’’Gezien onze onverwachte spontane humanitaire zending vanuit Nederland proberen wij hun hoop te ondersteunen en geven wij hen een positiëve impuls in hun werk voor deze lijdende mensen. Daarom en uitsluitend daarom zou ik mijzelf, geboren in Polen, volledig wil len inzetten voor het overbrengen en overhandigen van schenkingen, hoe klein ook, voor de medische hulp aan een minder bedeeld en een min of meer noodlijdend ziekenhuis in mijn geboor teland. Al mochten de schenkingen nog zo klein zijn wij kunnen verzekerd zijn van een grote waardering en vooral van een grote dankbaarheid van onze mede mensen in Polen”, aldus de Waddinx veense Pool van de Vijverlaan 1 (tel. 01828-15457). WADDINXVEEN - Een 45-tal artsen uit Waddinxveen is in de af gelopen honderd jaar lid geweest van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst afdeling Gouda en omstreken. Ze staan genoemd in het vorige week donderdagavond uitgegeven jubileumboek van de jubilerende KNMG, waarvan op dit moment de Waddinxveense huisarts G. Sie mens bestuurslid is. De lange namenlijst aan het eind van het jubileumboek ”100 jaar KNMG, afdeling Gouda e.o.” is te gelijkertijd voor Waddinxveen een stukje medische geschiedenis, want menigeen zal zich de naam herinne ren van doktoren die in dit Gou- wedorp aan het werk zijn geweest. De namenlijst bevat niet alleen de namen van huisartsen, maar ook die van arts-assistenten, artsen in dienstverband en sociaal genees kundigen, die sinds 1888 lid zijn ge weest en nog zijn van het KNMG. Deze beroepsorganisatie kent ook buitenleden en buitengewone le den (dierenartsen, apothekers en tandartsen). Het jubileumboek vermeldt de vol gende Waddinxveense KNMG-le den: arts-assistent P.J.J. Bakker (1982-1984), huisarts H. Blanken (1898-1912), huisarts J.W. Blan-1 ken (1898-1899), huisarts Th. G. Blom (vanaf 1962), huisarts J. Bruins-Slot (1902-1929), arts in dienstverband F.E. van den Burg (1975-1976), arts in dienstverband F.W. Carels (1982-1984), huisarts C.W. Corts (1888-1901), arts in dienstverband F.G. Diepeveen (vanaf 1985), radioloog D.R. Fries (vanaf 1987), huisarts dr. C.A. de Geus (1958-1971), huisarts B. Gla ser (vanaf 1980), arts in dienstver-' band F.L. de Graaf (1981-1982), huisarts P. Hartog (1934-1938), huisarts W.A. van Heel (vanaf 1980), huisarts J.W.H. Helleman (1946-1974), huisarts E.M.L. Hemminga (1939-1975), huisarts J. Hemminga (vanaf 1972), huisarts P.C.W. Hertogh (1986-1987), arts in dienstverband F.J. Kedde (1979), arts in dienstverband H.J. Keegstra (1974-1975), F.A. Kerk hof (vanaf 1988), arts-assistent me vrouw E.A.N.M. Kokenberg (1983-1984), huisarts J.D.P. van der Linde (1964-1971), huisarts P. van der Linde (vanaf 1936), huisar ts P.J.E. van der Linde (vanaf 1970) , arts in dienstverband S.J.H. Moons (1938), arts in dienstver band mevrouw J.A. Niemandsver driet (1987), arts in dienstverband R.A. Norden (vanaf 1987), huisar ts J. Paul (1914-1935), huisarts P.C. Pols (1936-1939), radioloog L.A.C. Rietveld (vanaf 1985), huisarts A.M. Samplonius (1930- 1933), arts in dienstverband J.A.J. Schepman (1985-1986), huisarts G. Siemons (vanaf 1971), arts-assis tent J.B. Verhoeff (1979-1981), ar ts in dienstverband mevrouw E. Versluis (1975-1976), arts-assistent mevrouw J.M. Visser (vanaf 1986), sociaal geneeskundige N.H. Wep- ster (vanaf 1974), cardioloog E.G. Weyers (vanaf 1987), arts-assistent mevrouw W. te Winkel (1975- 1976), huisarts B.H. Wormgoor (1939-1945), arts in dienstverband mevrouw E. Zijderlaan-Versluis (1981-1984), apotheker D.C. vam Doorn (vanaf 1972) en medisch drs. G. de Gooyer-Ludwig (vanaf 1971) . Behalve de ziekenhuisbedden en injec tiespuiten en -naalden uit Dordrecht kon de Nederlandse humanitaire zen ding worden aangevuld met allerlei schenkingen van apotheken, fruit en le vensmiddelen. Een Waddinxveense gaf bananen en sinaasappelen. Steun ondervond de Waddinxvener Vi ola ook van de in Waddinxveen wonen de A. Both, voorzitter van de vereni ging vriendschap Holland-Polen, afde ling Gouda en omstreken, en van het Waddinxveense gemeentebestuur. De heer Viola: ’’Maar vooral gaat onze dankbaarheid uit naar het bloemen- en plantentransportbedrijf ’’Alwie Oude Veldhuis” uit Lisserbroek (Noord-Hol- land), die geheel belangeloos het tran sport naar Polen op zich nam, alles kos teloos vervoerde en afleverde in Tomas zow Mazowiecki, een reis van zo’n 2.900 km (heen en terug)”. ’’Zoals vaker Nederlanders doen, en deze keer in het bijzonder de inwoners van Waddinxveen, reikten zij ook nu ons al gauw de helpende hand voor een goed doel. Nederlanders dragen Polen een warm hart toe. Het is misschien den naar de overbodig u nog eens te herinneren aan de winteractie 1981/1982 voor Polen, waarvoor menig inwoner van Waddinx veen bijdragen heeft geleverd voor de toen zeer geslaagde actie”. IWADDINXVEEN - Monique Mode in [het winkelcentrum ”de Passage” ver- I zorgt vanavond (woensdagavond 21 [september) om kwart voor acht in De [Hoeksteen een modeshow voor de afhe lling Waddinxveen van de Nederlandse IChristen-Vrouwenbond (NCVB). Met deze avond vol najaars- en winter mode gaat voor de NCVB-leden een nieuw seizoen van start. In dit seizoen zal het 40-jarig bestaan worden gevierd. Dat gebeurt op de woensdagavond 17 mei te houden jaarvergadering. ’’Conferentiecentrum Midden-Hol land” gevestigd. Dit representatieve centrum, voorzien van alle benodigde audiovisuele apparatuur, zal aan 250 WADDINXVEEN - De Gemeen te Waddinxveen gaat deel uitma ken van de gemeenschappelijke re geling Streekarchiefdienst Hol lands Midden. Aan deze regeling, die B. en W. aan de vanavond (woensdag) vergaderende ge meenteraad ter goedkeuring heb ben voorgelegd, nemen deel Gou da, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Waddinxveen. Door Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Gouda is een ontwerp-gemeenschappelijke re geling streekarchiefdienst Hol lands Midden gemaakt die, door de gemeentelijke archiefdienst Gouda bij schrijven van 30 augustus 1988 is aangevuld met enkele kleine wijzi gingen. De regeling kan worden getroffen bij besluiten van de raad en het col lege van burgemeester en wethou ders van de gemeenten Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Waddinxveen, ieder voor zover het hun bevoegdheden be treft. De commissie voor de financiën en de commissie voor algemeen be stuurlijke zaken kunnen zich met de inhoud van de conceptregeling verenigen. Gelet hierop, alsmede gelet op het feit dat het voor een goede zorg voor en een goed beheer van de ge meenschappelijke archiefbeschei den wenselijk is een gemeenschap pelijke regeling aan te gaan, stellen B. en W. de raad thans voor te be sluiten tot vaststelling van de ge meenschappelijke Regeling Streekarchiefdienst Hollands Mid den. Met een streekarchiefdienst zullen de Waddinxveense archiefstukken, die nu nog verspreid in kluizen aan het Raadshuisplein opgeborgen lig gen, beter toegankelijk worden. De gemeentelijke bijdrage zal waarschijnlijk neerkomen op 25 a 30 mille. Ook wordt uitgegaan van provinciale financiële steun. ■Het NCVB-programma vermeldt ver ifier de volgende activiteiten: woensdag avond 26 oktober: mevr. M. de Wolf- [Ferdinandusse te Driebergen. Onder- Iwerp; ’’Fobiën”. Woensdagavond 23 november: N. Met selaar uit Gouda. Onderwerp: ’’Goudse Glazen”. Woensdagavond 21 december: Gospel groep ’’Hatiwah” te Leimuiden. Ker stavond. Woensdagavond 18 januari: mevr. A. Kampinga-v.d. Laan. Onderwerp: ’Burkina Faso”. Woensdagavond 22 februari: J. Alewijn te Alphen a/d Rijn. Onderwerp: ’’Ma rokko”. Woensdagavond 22 maart: mevr. D. v. Houwelingen-Verdonk. Onderwerp: "Paasavond”. Woensdagavond 26 april: R. v. Ofwe- gen en mevr. C. Claessen te Waddinx veen. Onderwerp: Vereniging Maat schappelijke Dienstverlening ”Zuid- plas”. In het bestuur van de jubilerende artse norganisatie hebben overigens wel meer Waddinxveners zitting gehad, maar zij bekleedden dan niet de functie van voorzitter, secretaris of penning meester. Zo zat bijvoorbeeld na de Tweede We reldoorlog rustend huisarts P. van der Linde in het KNMG-bestuur, waarvan de huisarts G. Siemons nu nog steeds bestuurslid is. Voor de geschiedenis van de KNMG af deling Gouda en omstreken heeft Wad dinxveen niet zo’n belangwekkende rol gespeeld. Die was en is weggelegd voor de centrumgemeente met haar zieken huizen en andere voorzieningen. Niettemin waren de Waddinxveners lid van deze organisatie - zo’n 45 in 100 jaar tijd -, deden ze bestuurswerk en hadden ze hun inbreng in de geregelde vergade ringen. In het jubileumboek verhaalt oud-be- stuurslid P. van der Linde van een boei ende belevenis ”van een Waddinxveen se huisarts tijdens de Tweede Wereld oorlog”. De Waddinxveense huisartsC.W. Corts was in 1888 één van de 21 leden, die de KNMG-afdeling Gouda en omstreken toen kende. Over hem staan een paar verhalen in de bijdrage van dermato loog B. Mesander, die in vogelvlucht gel 101 telt vier bouwlagen met een ge- 100 jaar KNMG beschrijft in het jubi- zamenlijk oppervlak van bijna 4.000 leumboek. m2. Zo wordt verhaald van goede resultaten De twee eerste bouwlagen zullen wor: die Corts met gipsverband had weten te den gebruikt voor de balie- en kantoor- functies van de Kamer van Koophan del. De derde bouwlaag wordt verhuurd aan bedrijven en instellingen met een verwante zakelijke dienstverlening. Het Regionaal Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf (RIMK) en de Stichting Algemene Bijstand en Advies pasgeboren baby op de derde dag (SABA) zullen zich o.a. in het nieuwe de geboorte, terwijl hij ook nog een gebouw vestigen. baby met een te veel aan vingers als het niet op de vierde dag zou zijn overle den. Medische ervaringen worden ook be sproken met de collega’s door de toen- personen ruimte kunnen bieden. Ook malige Waddinxveense huisarts H. kleinere groepen kunnen hier vërgade- Blanken. Hij deed in 1904 nog het vor stel aan de KNMG-Gouda om de lande lijke organisatie bij de regering om maatregelen te verzoeken tegen het op- weekend voor zakelijke bijeenkomsten V -

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 11