Wadde-LTO Winkelsluitings moet blijven tijden onvriendelijk Twee dagen per maand snelheidscontroles JEANNETTE SCHOEMAKER In oktober start verbouwing complex gemeentehuis Vergaderingen over begroting Dreiging van De Driestar Meer mensen zonder werk Sociaal raadsvrouw: 357 contacten SCHOONHEIDSSPECIALISTE FL<RIDk Derde Wereld- koffie in Vrouwen bij brandweer? Langere wandelingen in Gouwebos Na negende komt tiende huisarts Winst NKF Kabel hoger Mi Rampenplan 3 PLAATSELIJKE EN GERICHTE METHODE Verpleeghuis Binnensport ’t Weegje Tarieven HAVO Atheneum Beleidsplan Marktzaken Hinderwet Restaurant BETER VOOR JE LIJF VALKENBURGERLAAN 75 BOSKOOP TELEFOON 01727-15100 A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-48864283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte Slanker word je inderdaad met de nieuwe, geteste afslankmethode. Het is een kuur van 10 behandelingen, zonder dieet, gebaseerd op een natuurlijke warmte behandeling-met-diepte- werking. Met een snel zichtbaar resultaat en waarbij je jezelf niet hoeft in te spannen. De behandeling heeft met name een plaatselijk resultaat. Dit is een gevolg van de lokaal gerichte techniek. Je valt dus -- af waar je dat wilt: bijvoorbeeld op je bovenbenen, heupen, buik of maag. De methode werkt ook erg effectief tegen „sinaasappelhuid”-problemen. En... zo’n behandeling-met resultaat is echt betaalbaar. Behandeling uitsluit op afspraak. Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 september 1988 GEMEENTEBEGROTING 1989 1989 Verbouwd zwembad duurt een j aar W’veen komt met milieuplan van WADDINXVEEN - ”Een goed voor zieningenniveau voor de consument in wijken blijft daarbij ons uitgangspunt. Het is betreurenswaardig dat, ondanks de bemoeienis van het KNOV, de win- kelsluitingstijden nog niet goed onder- WADDINXVEEN - Tot 1 september vorig jaar is 357 maal gebruik gemaakt van de dienstverlening van de gemeen telijk sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker. De Utrechtse startte begin dit jaar met haar spreekuren op het ge meentehuis. Voor 1989 mag verwacht worden dat het aantal hulpvragers verder zal oplo pen. worden voorgelicht? Deze en andere vragen zullen in de ko mende maanden een nadere uitwerking krijgen. de sportaccommodaties in 1989 niet te verhogen. De tarieven voor het nieuwe zwembadcomplex zullen de raad in een afzonderlijk advies ter vaststelling wor den voorgelegd. diende aanvragen voor het Plan scholen 1990-1992 ontvangen. Daarin wordt ruimte geboden aan de LTO-afdeling van De Driestar met alle gevolgen van dien voor het LTO-onder- der één van de nieuwe wettelijke maat regelen (zullen) vallen. Op grond van wijs in Waddinxveen. Eerder had Wad dinxveen al laten uitzoeken dat er voor de stichting van een openbare LTO in Waddinxveen onvoldoende draagvlak bestaat. en het beheer van het Gouwebos. Indien de weersomstandigheden dat toelaten, zal naar verwachting nog dit jaar kunnen worden begonnen met het kompleteren van de inrichting van deel- plan West. Indien de kwaliteit van de in richting dat vereist, zal daarmee pas in het begin van het volgend voorjaar wor den begonnen. De boswachter mag zich in toenemende mate verheugen in de belangstelling van Het op 17 september 1986 vastgestelde rampenplan van de gemeente Waddinx veen zal het komende jaar op een aantal punten geconcretiseerd en bijgesteld moeten worden. Nadat het plan geactualiseerd is, zal te vens bezien worden of een gefaseerd oe fenprogramma opgesteld kan worden, teneinde het plan op zijn bruikbaarheid te toetsen. WADDINXVEEN - B. en W. blij ven in de weer met de apartheids- problematiek als het gaat om de be volking van Waddinxveen hier nog meer bewust van te maken, zo blijkt uit de toelichting op de ge meentebegroting voor 1989. B. en W.: ”In 1989 willen wij naast het ondersteunen van de bestaande aktiviteiten van de Kerngroep Ont wikkelingsamenwerking, de We reldwinkel en het Vredesplatform onze aandacht in het bijzonder richten op de bewustwording over de apartheidsproblematiek. Wij hopen dat de plaatselijke werk groep in 1989 nadere plannen kan presenteren.” Het college stelt de raad voor door te gaan met het drinken op het ge meentehuis van koffie uit de We reldwinkel. De extra kosten bedra gen 3.000,-. Met ondersteuning van personeel en middelen van de Verkeersgroep van de rijkspolitie zullen regelmatig controles in het kader van de verkeersveiligheid worden gepland en uitgevoerd, f’—- licht - rijgedrag en verlichting) zal ook vaak reactief beleid worden gevoerd. Ten behoeve van de te houden alcohol controles zal gebruik worden gemaakt van adem-analyse-apparatuur. ven. Het af te stoten deel van het open- luchtbad zal voor woningbouw en ande re sporten worden gebruikt. WADDINXVEEN - Volgens B. en W. kunnen door de inrichting van een deel van het werkelijke gebied van het Gou webos de bezoekers van het Gouwebos nu langere wandelingen maken dan voorheen in alleen het middengebied kon. Van deze mogelijkheid maakt men in toenemende mate gebruik. De resultaten van een door Staatsbos beheer gehouden enquête laten zien dat het bos met name voor die wandeling, al dan niet samen met de hond, in de be langstelling staat bij de inwoners van Boskoop en Waddinxveen. Het merendeel van de bezoekers doet dat in weer en wind, ongeacht het jaar getijde en is met het Gouwebos zeer te vreden. Deze en de overige reultaten van de enquête geven het recreatie schap houvast bij de verdere inrichting Volgens B. en W. zou echtereen Goud se aanvraag tot verbinding van een LTO-afdeling aan de reformatorische scholengemeenschap ”de Driestar” in Gouda verregaande consequenties heb ben voor het voortbestaan van de Wad- dinxveense scholengemeenschap ”de Wadde”. Aan het college van Gedeputeerde Sta ten is inmiddels door Waddinxveen kenbaar gemaakt, dat mede met het oog op de invoering van de basisvorming, het streven van de gemeente Waddinx veen erop is gericht bestaande voorzie ningen te handhaven en te versterken. Van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland werd immers het conceptad vies van Provinciale Staten aan de mi nister van Onderwijs en Wetenschap pen over de door de landelijke deelpla- ling zijn afgestemd, hetgeen nogal con- sument-onvriendeiijk is”. Dat schrijven B. en W. in hun toelich ting op de gemeentebegroting voor 1989. In de wijk Zuidplas wordt inmiddels volop gebouwd aan het nieuwe buur twinkelcentrum. Naar verwachting wordt dit medio 1989 opgeleverd. B. en W. zijn verheugd, dat in beleid om aan de Waddinxveense middenstand voor rang te verlenen, wordt gerealiseerd. van de organieke groei van de groep per 1 januari. Medio mei 1988 zijn politie en gemeen te gistratie-systeem. Aan de hand van de resultaten van deze registratie zal begin 1989 in gemeen overleg worden bezien of deelname van Waddinxveen aan het Goudse bureau HALT gewenst is. WADDINXVEEN - Gedurende twee dagen per maand worden door spe ciaal opgeleide medewerkers van de groep radar-snelheidscontroles ge houden op met name de verkeersknelpunten binnen de gemeente. Hier bij wordt gebruik gemaakt van door de Verkeersgroep beschikbaar ge stelde radar-apparatuur. Naast deze controles in eigen beheer wordt door de Verkeersgroep zelf tenminste een dag per maand gecontroleerd. WADDINXVEEN - Volgende maand zal begonnen worden met de ver bouw van het zwembadcomplex ”de Sniep” aan de Sniepweg. De verbou wing (kleiner buitenbad, afstoten van de ligweide en een uitgebouwd overdekt pretbad) zal ongeveer een jaar in beslag nemen. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen komt met een milieube leidsplan. Dat staat in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1989. Slank? Slanker, ’t Slankst! WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen wil niet dat het voortbe staan van de LTO-afdeling van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/LHNO ”de Wadde” aan de Sniepweg in gevaar komt. zigd. Het overdekte bad wordt verbe terd en gerenoveerd en wordt voorts uitgebreid met een vooral op de recre atie afgestemd deel, één en ander ge combineerd met een horeca-accommo- datie. De vernieuwde zwemhal biedt ruimte voor gelijktijdig dubbel gebruik. De uitbreiding valt samen met aanpas singen, die noodzakelijk zijn om te vol doen aan de ”Wet hygiëne en veiligheid zwembaden”. Het openluchtbad zal slechts in verkleinde vorm in stand blij- (jje gemaakt moeten worden voor het ven. Het af te stoten deel van het open- schoonhouden van de lokalen voor het avondgebruik. Voor het overige stellen B. en W. de raad voor de tarieven voor WADDINXVEEN/DELFT - NKF Ka bel BV heeft over de eerste helft van dit boekjaar een 25% hogere nettowinst behaald van 14 mln. winststijging, die gepaard ging met een 7% lagere omzet norganisaties en schoolbesturen inge- van ƒ227 mln. De lagere omzet is vooral veroorzaakt door het terugbrengen van de rentelasten. De directie houdt vast aan het plan om over 1988 een dividend van tenminste 7 uit te keren. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben op 21 januari 1988 besloten om het ontwerp-plan verpleeghuizen te wij zigen, zodat nadere uitwerking kan worden gegeven aan de dependance- vorming van 60 bedden gedurende de eerste planperiode (1987-1990). Daarbij wordt opgemerkt, dat - omdat gesteld is dat de minimum-omvang per lokatie 30 bedden bedraagt - het college van Waddinxveen kenbaar heeft ge maakt aan het college van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, dat Wad dinxveen zich kandidaat stelt voor de vestiging van zowel een kleinere depen dance met 30 - als één met 60 bedden. Hierover heeft een overleg met het be stuur van het verzorgingstehuis ”Sou- burgh” plaatsgevonden, dat de initiatie ven van harte ondersteupt. In de raadsvergadering van dit voorjaar Binnenkort zullen de raad voorstellen bereiken inzake een nieuwe, meer be drijfsmatige beheersvorm voor het nanciële gevolgen hiervan zijn verwerkt zwembad. Tevens zal een aangepaste tariefstructuur ter besluitvorming wor den voorgelegd. Om het gebruik en de bekendheid van de Reeuwijkse Hout, de Goudse Hout en ’t Weegje te stimuleren, werd een plan opgesteld voor de ’’promotie en voorlchting van de Reeuwijkse Plassen en omgeving”. Met de avaluatie van de deelplannen is dit jaar een begin gemaakt; een finan ciële uitwerking en tijdsplanning voor de uitvoering worden dit jaar verwacht. In ’t Weegje werd een natuurpad aange legd. In het plan zullen de hoofdlijnen van het beleid op middellange termijn worden aangegeven. Vdörts zullen hierin be- deze maatregelen, waarvan de eerste op leidsaanbevelingen worden opgenomen ten behoeve van de uitvoering van de (gemeentelijke) milieutaken op korte termijn. Gestreefd zal worden naar een gecom primeerd en praktijkgericht milieube leidsplan Naar verwachting zal het con- cept-milieubeleidsplan begin 1989 aan de commissie voor volksgezondheid en milieuzaken kunnen worden voorge legd. Over de financiële consequenties be staan overigens nog onvoldoende in zicht. Bij de voorjaarsnota wordt de raad daaromtrent nader geïnformeerd. Hoofddoelstelling van het Waddinx veense milieubeleid is de bescherming van de kwaliteit van het natuurlijke mi lieu. Ter verwezenlijking hiervan zijn in de afgelopen jaren diverse milieuwetten in het leven geroepen. Voor de gemeente zijn hierin belangrij ke taken weggelegd. Het komt ons der halve gewenst voor een milieubeleids plan op te stellen, waarin alle milieuta ken in samenhang met elkaar worden geprogrammeerd. WADDINXVEEN - Waddinxveen kan straks niet alleen een negende huisarts verwelkomen, ook een tiende zal wor den aangetrokken, zo blijkt uit de toe lichting op de gemeentebegroting 1989. Daar staat dat de vestiging van de 9e huisarts, waarvoor de sollicatieproce- dure binnenkort zal worden gestart, de procedure met betrekking tot de 10e huisarts in gang zal worden gezet. weerhouden om van de dienstverlening gebruik te maken; of zal het aantal te verwachten kliënten nog groter worden als ook in de wijken spreekuren worden gehouden? - is het zinvol over te gaan tot instelling van een spreekuur van de Sociaal Raadsvrouw op donderdagavond? Hoeveel dagdelen moet het spreekuur per week omvatten? - is de wijze van voorlichting in het ka der van het raadsliedenwerk voldoen- is besloten het zwembadcomplex ”de Sniep” essentieel aan te passen. De fi- in de begroting 1989, behoudens de ra ming van de personeelskosten van een mogelijk aan te trekken beheerder bin nen een nieuwe beheersstructuur. Een deze dagen zal het rapport van het ad- Het geïntegreerd advies over de vereis- viesbureau Kappelhoff over deze struc- te accommodaties in de sector Sociaal tuur verschijnen. Cultureel Werk en sport-/gymnastie- De ’’formule” van het zwembad zal na kaccomodaties in de wijk Zuidplas geeft dë verbouwing drastisch worden gewij- aan dat de bouw van een sportzaal de voorkeur verdient boven de bouw van twee gymnastieklokalen. Na de definitieve besluitvorming hier over zal getracht worden een en ander in 1989 te realiseren. Besloten is de tarieven voor de gymnas tieklokalen met ingang van 1 januari 1989 met 1,80 per uur te verhogen. Oorzaak hiervan zijn de extra kosten, 'Terugkijkend op het afgelopen jaar zul len Ben W. een aantal zaken opnieuw i de? Voldoet de wijze waarop burgers nu overwegen, zoals: - het feit dat de spreekuren van de So ciaal Raadsvrouw in het gemeentehuis worden gehouden lijkt mensen niet te 1 januari 1988 in werking zijn getreden voor respectievelijk slagerijen, broed en banketbakkerijen, woon- of kant oorgebouwen en opslag propaan, is voortaan (behoudens enige uitzonde ringen) geen vergunning meer noodza kelijk. In plaats daarvan kan met een melding worden volstaan, wanneer een inrich ting wordt opgericht, of wanneer er Wat betreft het aantal leerlingen wordt voor de samenwerkingsschool, conform de landelijke ontwikkelingen, in de ko mende jaren een lichte daling van het aantal leerlingen verwacht. Op grond van de meerjarenprognose wordt in 1992 een stabilisatie van het leerlingenaantal rond de 1140 verwacht. Het verwachte aantal leerlingen voor het cursusjaar 1988/1989 (1210) is licht overschreden (1215). Aan het begin van het schooljaar 1988/ 1989 zijn door de Prof. Kohnstamm- mavo drie noodlokalen in gebruik geno men bij het hoofdgebouw van deze school. Daarmee kan ook op deze school het onderwijs gerealiseerd wor den op één lokatie. WADDINXVEEN - Doordat de sterk te van het korps van de vrijwillige bran dweer in Waddinxveen wordt opge voerd, komt er ruimte om te bezien of het korps met twee vrouwelijke bran dweerlieden versterkt kan worden, zo meldt de toelichting op de gemeentebe groting voor 1989. Als gevolg van de inwerkingtreding van de Rampenwet 1985 en de opheffing van de B.B. zijn de taken ten aanzien van calamiteiten in vredestijd overgehe- veld naar het korps Mobiele Colonnes, de Regionale Brandweer en de gemeen telijke brandweerkorpsen. Een consequentie van deze overheve ling van taken is, dat het korps op ter mijn met een aantal brandweermensen dient te worden uitgebreid, terwijl te vens de noodzaak bestaat, dat reeds in 1989 een aanvang wordt gemaakt met de opleiding van een drietal brandweer mensen tot onderbrandmeester. In de meerjarenbegroting is met het bo venstaande rekening gehouden, voor zover het de financiële consequenties daarvan betreft tot een bedrag van 25.000in vier jaar. ’’Medio oktober 1988 zal de groep Wad dinxveen beschikken over een viertal opgeleide snelheidswaamemers. De frequentie van de waarnemingen kan te zijner tijd wellicht worden opgevoerd”, aldus de toelichting op de begroting 1989 van de gemeente. De groepelijke herindeling van de Landgroepen van het Korps Rijkspoli tie is per 1 januari 1988 operationeel ge worden. De groep Waddinxveen be staat sinds die datum uit de post Bos koop en het rayon Waddinxveen. Het rayon Waddinxveen heeft naast het groepscommando en de administratieve medewerksters een organieke sterkte van 4 opperwachtmeesters en 25 wacht meesters le klas. Het integratieproces binnen de nieuw gevormde groep verloopt voorspoedig. Waar mogelijk wordt gestreefd naar een uniforme werkwijze voor post en rayon. Aan het in 1986 vastgestelde beleids plan van de groep Waddinxveen wordt onder andere uitvoering gegeven door de hantering van de hieruit voortvloei ende deelplannen woninginbraken, jeugdoverlast, luilakviering en aanpak vuurwerkoverlast. In deze gerichte aanpak van specifieke probleemvelden komt een belangrijke beleidsuitgangspunt van de groep Wad dinxveen, zijnde het samenlevingsge- richt werken, tot uitdrukking. Een ander beleidsuitgangspunt van de groep is de optimalisering van de be drijfsvoering. Dit wordt ondermeer na gestreefd door de automatisering van de informatievoorziening, de opleiding van personeel en de projectmatige aan pak van zaken. Voor dit laatste bestaan thans meer mogelijkheden tengevolge De markttarieven zullen in 1989 weder om op het huidige niveau gehandhaafd blijven, aangezien de markt nog kosten dekkend is. Het beleid blijft gericht op handhaving van het klassieke marktbeeld door ver- koopwagens zoveel mogelijk te weren en strenger toe te zien op de wijze van standwerken. Ten aanzien van de niet-commerciële Naast gerichte controles (alcohol - rood standplaatsen zal, mede gelet op het vo- J renstaande, een terughoudender beleid worden gevoerd. Een eventuele nieuwe locatie voor de weekmarkt blijft voor alsnog een aandachtspunt in het kader van het centrumbeleid. sprake is van uitbreiding, wijziging of verandering van de werkwijze. In totaal zullen voor 26 categorieën van inrichtingen algemene regels worden opgesteld, waarbij het uitgangspunt is het behoud van het milieu. Aan de hand van de in bewerking zijnde inventarisatielijst zal een hinderwetuit- voeringsprogramma (HUP) worden op gesteld, waarin de eerste prioriteit zal worden gegeven aan milieu-riskante be drijven. Er zal worden gestreefd naar verlening van 40 vergunningen per jaar en 300 controle-uren. schooljeugd en anderen voor excursies en uiteenzettingen over de flora en fau na in het Gouwebos. Zijn aanwezigheid waarborgt daarnaast de nodige orde en netheid in het Gouwebos. WADDINXVEEN - In Waddinxveen is de werkloosheid in augustus weer opge lopen, zo blijkt uit cijfers van het Ge westelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda. Waddinxveen telde vorige maand 578 mensen zonder werk. Een maand eer der waren dit er 545, dus 33 minder. Overigens is de werkloosheid in geheel Midden-Holland toegenomen, mede door de schoolverlaters die zich pas na de vakanties hebben laten inschrijven. Verder zijn de eerste schreden gezet op de weg, die moet leiden tot de planont- wikkeling van een stedebouwkundig en architectonisch verantwoorde uitbrei ding van het winkelcentrum de Passage. ”Wij zijn voorstander van een grote be trokkenheid van de plaastelijke mid denstand bij de ontwikkeling van het centrumgebied. Met het KNOV afde ling Waddinxveen zal de gemeente in overleg treden over de andere winkel centra in het licht van de centrumont- wikkeling”, aldus B. en W. WADDINXVEEN - Voor het be handelen van de gemeentebegro ting voor 1989 is er een driedaagse gemeenteraadsvergadering uit geschreven en zijn er tenminste tien commissievergaderingen gep land. De gemeenteraad vergadert op maandag 24 oktober om 19.30 uur (algemene beschouwingen van de politieke partijen), dinsdag 25 ok tober om 15.00 uur (antwoord van Burgemeester en Wethouders), donderdag 27 oktober om 09.00 uur (tweede ronde van de gemeen teraad) en 13.30 uur (antwoord van Burgemeester en Wethouders en verdere afhandeling). Voorafgaande aan de behandeling in de gemeenteraad zal de begro ting behandeld worden in de vol gende commissies: - commissie voor algemeen be stuurlijke zaken: dinsdag 27 sep tember 19.30 uur; - commissie voor economische za ken en sociale zaken: woensdag 28 september 19.00 uur; - commissie volksgezondheid en milieuzaken: donderdag 29 sep tember 19.30 uur;- commissie voor kunst en cultuur: maandag 3 oktober 20.30 uur; - commissie voor openbare wer ken, bedrijven en sportzaken: dins dag 4 oktober 16.30 uur; - commissie voor de ruimtelijke ordening c.a.: dinsdag 4 oktober 19.30 uur; - commissie voor marktzaken: dinsdag 4 oktober 20.00 uur; - commissie voor welzijnszaken: woensdag 5 oktober 19.00 uur; - commissie onderwijs- en person eelszaken: woensdag 5 oktober 20.30 uur; - commissie voor de financiën: donderdag 6 oktober 19.30 uur (re serve 13 oktober). De Milieudienst Midden-Holland maakt nu een inventarisatie van be staande geregistreerde Waddinxveense bedrijven, die mogelijk hinderwetplich- tig zijn (circa 650). Thans beschikken circa 285 bedrijven over een hinderwetvergunning, 65 be drijven hebben geen vergunning, ter wijl 250 bedrijven moeten worden on derzocht of zij een hinderwetvergun ning dienen aan te vragen, danwel on-

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17