INBREKERS VERHOORD Vrachtwagen in sloot Voor een Rabobank Q verantwoorde lening naar de Rabobank! Ijs ft Modeshows Monique Mode jongens Reclame- Zesde lustrum Bestelauto vernietigd Vluchtelingen werk heeft Beroep Drie groepen lessenseries Anke Mensink Vechtpartij Noordtunnel Vergadering VVN-Waddinxveen Stelende liftende mast bij rijksweg Sander(17) zingt in Waddinxveen Selectie winkeliers Zuidplashof duurde 1 jaar eigen kantoor ’’Zonnig Zuid” Geld, nodig voor een nieuwe auto? idil ASSCHEMAN p 'i Wv GAAT U VERHUIZEN? ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 geld en goede raad Waddinxveen Akkoord Marokko Wanneer u geld wilt lenen voor een nieuwe auto, het inrichten of verbouwen van uw woning, kom dan in ieder geval eens praten met de Rabobank. U krijgt een gedegen advies en de rente is aantrekkelijk laag zodat u niet teveel betaalt. Maak daarom nu een afspraak met de adviseur van de Rabobank. WADDINXVEEN Aanwijzing Stuk hout Illegale venters Vreemdelingen Vernieling Uit verkeer Diefstal Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 september 1988 j Vrijdagmiddag- en avond was de Henegouwerweg bij de plek een straatwaarde heeft van vier ton. f - Fazantdreef 2 Hasj vangst in W’veen - 2743 DC Waddinxveen WADDINXVEEN - Een regionaal rec hercheteam heeft de laatste weken tien voornamelijk Rotterdamse jongeren aangehouden en verhoord in verband met diverse gepleegde inbraken en dief stallen. Twee Rotterdammers van 17 en 18 jaar hebben onder andere de inbraak van 10 juni in de zaak van Verzijl Sport aan de Passage, bekend. Hierbij werd voor 10.000,- aan sportkleding buitge maakt. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen latie zal worden gebouwd. De middag en de avond was de Henegouwerweg tussen Waddinxveen en Boskoop voor het verkeer afgesloten of er was maar een rijstrook beschikbaar. De omleidingen over de Noordkade zorgden op de drukke vrijdag, met een weekmarkt in de Willem de Zwijger- laan, voor veeloverlast en oponthoud. Via de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie in Driebergen werden radioberichten verspreid over de ver- keersomleiding. De vrachtwagenchauffeur, die voor zijn zet, waarmee Noteboom). f i i i i i WADDINXVEEN: Hoofdkantoor: Kerkweg-Oost 161 Bijkantoren Kon. Wilhelminaplein 2 Groensvoorde 14 Tel. alle kantoren: 01828-14566 MOERKAPELLE - Ds. D. Rietdijk van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle, heeft een beroep ontvan gen uit ’s Gravenhage-Zuid. Ds. Riet dijk die 11 januari 1929 werd geboren, is sinds 28 juni 1984 verbonden aan Moer kapelle. Deze gemeente telt circa 1200 leden. Die van ’s Gravenhage-Zuid ruim 200. i i i i i i i I I i i I I I I I I i I I 1 I I 1 WADDINXVEEN - Dat er in het nieu we winkelcentrum Zuidplashof in de wijk Zuidplas vijf Waddinxveense win keliers komen en maar één Reeuwijker is steeds de bedoeling geweest. ”Dit berust niet op toeval, maar is het resultaat van een bewuste keuze van het gemeentebestuur om bij de selectie in geval van goed ondernemerschap voor- Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen POLITIENIEUWS Vrijdagmiddag- en avond was de Henegouwerweg bij de plek waar een nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie komt helemaal of gedeeltelijk gesperd doordat een truck met oplegger in een sloot was gereden. Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - Met een gebroken sleutelbeen en wat verwondingen aan het gezicht, waarvoor hij werd behan deld in het Goudse Bleuland Zieken huis, kon een 28-jarige Amsterdammer vrijdagmiddag naar huis. Politie en kraanwagens waren toen nog druk bezig met het weer op de Hene gouwerweg krijgen van de door hem be stuurde truck met oplegger, die na een slip in een sloot reed. Dat gebeurde om kwart over twee bij de plek op Reeuwijks grondgebied, waar een nieuwe rioolwaterzuiveringsinstal- WADDINXVEEN - Op een klein stukje grond van triplexfabriek Gebr. Van Stijn Co. bij de Ka naaldijk is een levensgrote mast neergezet voor het maken van al lerlei reclame. Het blijkt een unieke plaats te zijn, want de mast is werkelijk van verre afstand goed te zien. Waar men ook rijdt: op de Kanaaldijk, op de Coenecoopbrug, op de Henegou werweg of via de rijksweg door het Gouwe-aquaduct. En ook nog van alle kanten. Eerder verscheen bij dezelfde plek al een fors reclamebord van het verzekeringsconcern Aegon, dat vooral de aandacht trekt van het autoverkeer dat op de rijksweg via het Gouwe-aquaduct op weg is naar Utrecht. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se kunstenares Anke Mensink heeft haar aantal groepen voor haar cursus aquarelleren en schilderen met olieverf in De Bonkelaar definitief uitgebreid van twee naar drie. Ook mensen uit de regio die 14 jaar en ouder zijn kunnen zich nu als cursist la ten inschrijven. Beginners en gevorder den zijn welkom op de lessenseries van Anke Mensink. Er worden 15 lessen gegeven. Ditmaal wordt in principe naar model gewerkt. De al van start gegane lessen (kosten 187,50, incl. model en excl. materiaal). De lessen worden gegeven op donder dagmiddag van 14.00-16.30 uur, don derdagavond van 20.00-22.30 uur en vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. De man is samen met vier Gouwenaren (25 tot 42 jaar) aangehouden. Het on derzoek werd in Waddinxveen in sa- WADDINXVEEN/GOUDA - Een 67-jarige inwoner van Waddinxveen behoort tot de gearresteerde verdachten in een drugsmokkelzaak. In de schuur achter het huis van de man werd 103.kilogram hasj gevonden, die Al in augustus vorig jaar ging de Waddinxveense gemeenteraad ak koord met een voorbereidingsbe- sluit bij het perceel Wilhelminaka- de 25 om Interbest Bouw BV uit Best een 30 meter hoge reclame mast te kunnen laten bouwen op ongeveer 100 meter van rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag). Het perceel ligt in het geldende be stemmingsplan Zuidkade-Wilhel- minakade en is bestemd voor be- drijfsbebouwing, maar omdat daar een reclamemast niet onder valt werd het bestemmingsplan ter plaatse gewijzigd. Zowel het college van B. en W. ais de gemeenteraad hebben en had den geen overwegende bezwaren tegen zo’n reclamezuil die er nu staat en die binnenkort met recla meteksten zal worden opgetuigd. Afwachten of daar Meubelstad Waddinxveen ook bij zit. De hasj is afkomstig uit Marokko. De menwerking met de Goudse gemeente- politie kwam het spul op het spoor door politie uitgevoerd. De arrestatie in geruime tijd de bewegingen van een be- Waddinxveen gebeurde vorige week stelauto met een dubbel dak in de gaten woensdag 14 september. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de landelijke vereniging Veilig Verkeer Nederland komt van avond (woensdag 21 september) om half acht in het gemeentehuis voor een vergadering bijeen. Op deze voor leden en belangstellenden toegankelijke bijeenkomst zullen de ac tiviteiten voor het winterseizoen aan de orde komen. Voorts staat een gesprek met de gemeentelijke verkeersdeskun- dige op het programma voor de avond. VERVOER VERHUIZINGEN werkgever Van Veldhuizen uit Zaan dam onderweg was met kratten drank, verklaarde te hebben moeten uitwijken voor een tegenligger, waarbij hij de stootrand bij het fietspad zou hebben geraakt. Hij raakte toen in een slip en kwam in de sloot terecht. De ravage was groot. Het duurde geruime tijd voor de vrach twagenchauffeur uit zijn benarde posi tie door de brandweer kon worden be vrijd. De deels gekantelde oplegger werd in stukken gesneden om uit de sloot en berm te kunnen halen. De aanwijzing van winkeliers die in het buurtwinkelcentrum in de wijk Zuid plas winkelruimte zullen gaan huren is nagenoeg voltooid. Deze vormt het uit eindelijke resultaat van een uitgebreide selectieprocedure die in september 1987 van start is gegaan. Na de officiële aanmelding van kandi daten heeft een selectiecommissie de kandidaten beoordeeld. Voqr de invul ling van de verschillende winkelruimten heeft de commissie een voordracht van kandiaten gemaakt, die ter goedkeuring aan burgemeester en wethouders is voorgelegd. In de selectiecommissie waren naast de gemeente en de Stichting Samenwer kende Woningbouwkorporaties (SSW) het KNOV-afdeling Waddinx veen, het KNOV-Rijswijk en de Rijks- consulent voor handel, ambachten en diensten vertegenwoordigd. Nadat door het college de volgorde van kandidaten was vastgesteld, heeft de SSW de verschillende kandidaten in de aangegeven volgorde benaderd en is met hen in onderhandeling getreden over de nadere invulling van het buur twinkelcentrum. WADDINXVEEN - Monique Mo de in het winkelcentrum ”de Passa ge” houdt komende zaterdag 24 september twee modeshows in de eigen zaak. De eerste is om half elf ’s morgens en de tweede om half drie ’s mid dags. De najaars- en wintermodeshows van Monique Mode zijn gratis te bezichtigen. In de winkel krijgen de bezoekers van de twee modes hows een kopje koffie of een glaas je fris en een presentje. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se rijkspolitie heeft twee jongens aange houden, die er een gewoonte van maak- ten te stelen uit de auto’s waarin ze mee liftten. De twee, 21 en 20 jaar en afkom stig uit Opmeer, werden zaterdag op de provinciale weg tussen Boskoop en Al- phen aan den Rijn aangehouden. Ze hadden namelijk van een automobi liste uit Moordrecht bij ’t Weegje een lift gekregen. Onderweg had één van hen kans gezien de portemonnee van de vrouw uit haar tas weg te nemen. Toen de knapen uit de auto stapten, bemerk te zij de diefstal en meteen alarmeerde zij de politie, die de twee ter plaatse nog aantrof. Nader onderzoek bracht aan het licht dat zij zich aan meer feiten hadden schuldig gemaakt. De voorafgaande nacht waren zij naar Antwerpen gere den met hun eigen auto. Daar kwamen zij zonder brandstof te staan. Twee autoinbraken werden in Antwer pen gepleegd. Een auto werd in Ant werpen gestolen en in Ridderkerk werd daarmee tegen een lantaarnpaal gere den, waarna zij liftend verder gingen. Verder werden nog enkele diefstallen gepleegd en maakte een van hen zich schuldig aan heling van lederen jacks. Wegens diefstal van een deur uit een woning van de flat aan de Kerkweg- Oost werd een 22-jarige bewoner van die flat aangehouden. Hij ontkende de diefstal, doch in zijn woning werd een deur, welke uit een leegstaande flatwoning werd weggeno men, aangetroffen. De deur is terugge geven aan de woningbouwvereniging SSW. Op woensdag 14 september werd een 64-jarige Waddinxvener nabij zijn wo ning aangehouden in verband met dief stal van klinkers te Rotterdam. De aan houding geschiedde op verzoek van de Rotterdamse politie. De man heeft de diefstal bekend. WADDINXVEEN - De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving heeft haar intrek genomen in de voormalige kleuterschool Woelwa ter aan de Peter Zuidlaan 3. Het kantoor van de stichting is geopend op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van tweetot half vijf. Te lefonisch is het kantoor op die uren te bereiken via nummer 11780. In Waddinxveen wonen nu ongeveer 65 vluchtelingen en asielzoekers (de kinde ren meegerekend). De Stichting Vluchtelingenwerk zorgt voor opvang, huisvesting, scholing en begeleiding. Voor dit werk zijn nog enkele vrijwilli gers nodig. Vluchtelingen verlaten hun land omdat zij vervolgd worden. De meeste vluchtelingen blijven in de buurt van het land waaruit ze zijn gevlucht. Een klein aantal komt naar de westerse landen en dus ook naar Nederland. Iedereen kan helpen bij de begeleiding, maar kan ook helpen met het inrichten van een huis of het sorteren van ontvan gen kleding. Ook is dringend oppas no dig voor de kinderen van één van de moeders die naar Nederlandse taalles gaat en wel op donderdagmiddag en op woensdag- en vrijdagmorgen. Kleine huishoudelijke artikelen (zoals schemerlampen, bestek en linnengoed) zijn dit moment nog van harte welkom. Ook schilderijen, posters, plantjes of andere voorwerpen die een huis gezellig maken en wel eens worden vergeten, zijn zeer welkom. te houden. De politie wist dat de wagen voor hasj- smokkel was verbouwd. Overigens is de bestelauto nog niet gevonden. De wa gen zou in stukjes zijn gezaagd en ver nietigd. Tijdens de verhoren zouden de mannen elkaar de schuld hebben gegeven. Ze werden in diverse politiecellen in de streek opgesloten en zijn inmiddels voorgeleid aan de Officier van Justitie in Rotterdam. De Waddinxveense ver dachte zou voornamelijk geholpen heb ben bij het opslaan van de hasj. nemers”, zo hebben B. en W. laten we ten nadat het Weekblad voor Waddinx veen vorige week bekend maakte wie zich in Zuidplashof gaan vestigen. Dat zijn zoals bericht supermarktwin- kelier G. van Ringelenstein (812 m2), warme bakker C.I. de Graaff (113 m2), bloemist P. van Gorkum (25 m2), Chi- nees-indisch afhaalrestaurant K.L. Lam c.s. (60 m2), dames- en herenkapsalon W.H. Bijl (90 m2) en drogisterij met PTT-agentschap L.J. van der Werf uit Reeuwijk. Het winkelcentrum in de wijk Zuidplas zal wanneer de wijk is voltooid een cen traler plaats innemen in de wijk. Naar verwachting zullen hier dan ca. 6000 mensen wonen. Rekening houdend met de uitbreiding van het winkelcentrum de Passage is indertijd besloten om in deze wijk een betrekkelijk klein winkel centrum te bouwen met een aanbod van voornamelijk dagelijkse goederen. WADDINXVEEN - Vier honkbal knuppels en een ploertendoder was de ’’oogst” van een vechtpartij bij de Noordtunnel in de Staringlaan, waarbij de Waddinxveense rijkspolitie was ge haald. Zaterdag 17 september deed zich name lijk een confrontatie voor tussen twee groepen jongeren op die plek in Wad- dinxveen-Noord. De bezitter van de ploertendoder, een 18-jarige Waddinxvener, werd aange houden en op het politiebureau ver hoord. Tegen hem is een proces-verbaal opgemaakt. Ongeveer een uur later reed een Wad dinxveense bestuurder over de Ker kweg-Oost, waarbij deze werd gecon fronteerd met een groep de rijbaan overstekende jongeren. Eén van de overstekenden gooide een stuk hout naar deze auto met als gevolg een deuk in het voorspatscherm en een vernielde ruit. De betreffende Waddinxveense jongen werd verhoord door de politie en be kende inderdaad het stuk hout te heb ben gegooid. Hij verklaarde dit te heb-- ben gedaan omdat naar zijn mening op hem werd ingereden. WADDINXVEEN - Zaterdag vierde de wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid in het wijkgebouw aan de St. Vic- torstraat het 30-jarig bestaan met festi viteiten voor de jeugd. Om half elf werden de kleinsten verblijd met een grandioze opvoering van de Waddinxveense toneelvereniging Toi- Toi die hun beste beentje voor deze vie ring voorzette met een prachtig spel van levende poppen. De belangstelling van de jeugd was enorm. Het wijkgebouw was tot de nok toe gevuld met de aller kleinsten. ’s Avonds werd er voor de wat grotere jeugd van 8 tot 12 jaar een disco ge draaid. Ook hier was de opkomst over weldigd. Flash-Light zette de disco- avond voort voor de weer wat oudere jeugd van 12 t/m 17 jaar. Aangezien dit ook weer een waar succes bleek, hoopt het bestuur van de speel- tuinvereniging Zonnig Zuid om nog eens zo’n disco-avond te organiseren. De jeugd, zowel die van 8 t/m 12, als die van 12 t/m 17 jaar, ging moe, maar zeer voldaan naar huis. Op maandag 12 september werden bij de flat aan de Havikhoek twee illegale venters aangetroffen. Een 35-jarige Ha genaar en een 31-jarige man uit Leid- schendam werden bekeurd. Inbeslagge- nomen werden 53 olieverfschilderijen. Op dinsdag 13 september werden op de Kanaaldijk twee buitenlanders aange troffen die, naar later bleek, reeds ge ruime tijd in ons land illegaal verblijf hielden. Zij konden geen identiteitspa pieren tonen. Zij werden overgegeven aan de Vreemdelingenpolitie te Rotter dam en ’s Gravenhage waar zij het laatst onderdak hadden. De afgelopen week werden twee ban den van een in de Acaciastraat gepar keerd staande auto lekgestoken. Op zaterdag 17 september werden de antennes en de spiegels van 4 personen auto’s vernield. Deze auto’s stonden ge parkeerd op de parkeerplaats nabij de Rabo-bank. Op donderdag 15 september werd een auto voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De auto, die vermoe delijk rijtechnisch niet in goede staat verkeert, moest worden afgesleept. Gevonden fietsen: roodbruine heren fiets (Union, nr. WKN 328609) en een groene damesfiets, Ricardo. Ontvreem de fiets: groene damesfiets (Gazelle, defecte versnelling). Op woensdag 14 of donderdag 15 sep tember werd ingebroken in een kweke rij aan de Kromme Esse. Een deur werd geforceerd. Ontvreemd werd een grote hoeveelheid gereedschap, waaronder een boormachine en een kettingzaag. rang te verlenen aan plaatselijke onder- Aanrijdingen rrz> KzsPxl-xziri ïi an \X/ Intnn Op de Henegouwerweg waren 3 auto’s betrokken bij een kop-staart-aanrij- ding. Hierbij vielen geen gewonden. Een vrachtauto en een kieper waren be trokken bij een ongeval op Coenecoop. De vrachtauto gleed in de bocht van een met modder besmeurd wegdek tegen de geparkeerd staande kieper, waardoor deze kantelde. Ongeveer 25 liter brand stof dieselolie liep uit een brandstoftank de berm in. De vervuilde grond is opge ruimd. Niet verlenen van vrije doorgang op de hoek Julianastraat/Jan Dorrekenskade- Oost was de oorzaak van een aanrijding tussen twee auto’s. Twee auto’s botsten tegen elkaar bij de spoorwegovergang baanvak Den Haag- Utrecht (Zuidelijke Dwarsweg). Een van de voertuigen reed over de spoor wegovergang en reed te snel om op de uitwijkplaats te stoppen. De andere auto dook nog iets de berm in, doch werd toch nog geramd. Een van de voertuigen raakte total loss. Op de kruising Staringlaan-Noordkade werd geen voorrang verleend en dat re sulteerde in twee zwaar beschadigde personenauto’s. Persoonlijke ongeluk ken deden zich hierbij niet voor. Bij een achteruitrij-manouevre ont stond lichte materiële schade aan twee auto’s. Dit vond plaats op de parkeer plaats aan de Passage. Bij de triplexfabriek van Van Stijn aan de Kanaaldijk is een mast neerge- landelijke reclame gemaakt zal gaan worden. (Foto: Sjaak WADDINXVEEN - De 17-jarige Wad dinxvener Sander Grimmelius treedt zaterdagavond in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg op tijdens de daar dan te houden ’’tropi cal night”. Het is voor het eerst dat Sander in dit Gouwedorp als zodanig optreedt. De jongen is al vier en een half jaar actief in de amusementswereld. Eerst als play-backer en nu alweer ge ruime tijd als soundmixer. Zo figureer de hij in spots op Sky Channel. 7 i da's VS V' ft'. ■i <z>^ZZZZZZZZ**z- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 19