Florida goed gestart Clubtitels tennis voor Yvonne Ivens/Edwin Baan Twintig doelpunten in vier wedstrijden WSV-competitie Verlies voor Be Fair en winst voor WSE wordt spannend Spectaculaire start Gouwe- zwemmertjes Onderlinge Excelsior In weekeinde Gouds een- acterfestival Ontspannings? middag van De Zonnebloem HSW-titel M. Reichard KINDER- DANSDAG TOOS-GYM presteren zonder blesseren Ml EKE DANSSCHOOL WADDINXVEEN iPUSH Waddinxveen-za WILT U OOK DANSEN LEREN? vi Uitslagen Instuif Waddinxveen-zo WSE Masters VOOR EEN GOED BOEK •j De rair rustsignaal. boekhandel veldwijk b.v. Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 september 1988 SPORT ...RECREATIE BRACES •4 weken werden in totaal 513 partijen ge- '«MAUchCMM l 1 I NAAR Dan komt u tpch zeker naar een echte dansschool! Wij geven 7 avonden per week les in onze dansschool en hebben een vrije dansvloer van 20 bij 10 meter. Elke zaterdagavond van 20.30 tot 23.30 uur is er gelegenheid het geleerde gezellig in praktijk te brengen en iets te drinken aan onze ruime bar. Iedere maand verzorgen wij voor onze leerlingen een ander feest. Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 Poule D: DE: Margo Hoogendoorn - Wilma van Vliet 6-2 vervolgens opgege ven. HE: Cees Hoeks - Marcel Berkouwers 1-6, 6-0, 6-2. GD: Sandra Nicodem/Andy van de Wal - Lidy en Bert Hoogendoorn 7-6, 6-4. De volledige uitslagen zijn: Poule A: Heren-enkel: Edwin Baan - Ron Groot 6-4, 6-4. Dames-enkel: Yvonne Ivens - Stepha nie van Munster 7-5, 2-6, 6-2. Heren-dubbel: Edwin Baan/Ron Groot - Dave van Romondt/Gerard Kroese 6- 4,7-5. Gemengd-dubbel: Yvonne Ivens/Ron Groot - Stephanie van Munster/Gerard Kroese 6-1,6-3. 4 Zaterdag 1 oktober wordt er in de sport hal ”de Sniep” door TOOS-gymnastiek een instuif gehouden. Hier kunnen de leerlingen van de groepen 3, 4, 5 en 6 van de Waddinxveense basisscholen naar hartelust zwaaien, klimmen, klau teren, draaien of springen. Het festijn begint om 13.30 uur en het einde is om 16.00 uur. Natuurlijk mag iedereen komen kijken vanaf de tribu nes. Voor deze gymnastiekinstuif moet ie dereen zich wel opgeven. Via alle scho len zijn stencils verspreid. Wie er geen heeft gekregen, kan zich nog opgeven bij J. Nieswaag, Jan Campertlaan 4. Je moet dan een briefje met je naam, adres, groep op school en telefoonnum mer inleveren op dit adres. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté de Vrindt vooralsnog geen verandering in de stand. Na 5 minuten echter maakte Peter Heeren een goede actie van Arjan Brouwer af, 3-0. De Waddinxveners bleven aandringen maar kwamen toch niet verder dan een schitterend afstand schot van Edwin de VrindtNa 20 minu ten kreeg de stand toch nog enige gestal te, na een wederom goede actie van Ar jan Brouwer. Was het Edwin de Vrindt die 4-0 intikte. Vele kansen stapelden zich hierna op maar de Waddinxveners moesten toch wachten tot de 26e mi nuut, toen de aanvoerder loon naar werken kreeg en fraai de 5-0 inschoot. Het laatste kwartier gaf duidelijk aan dat Waddinxveen het wel geloofd en met individuele acties kwamen er nog vele kansen maar door zelfzuchtigheid werden dit geen doelpunten. Zaterdag speelt Waddinxveen een uitwedstrijd tegen Soccer Boys 2, aanvang 12.45 uur. tempo uitgevoerd crëerde Be Fair zich vele kansen maar de juiste afwerking ontbrak. Vooral de open kansen van Rens Overdijk en Peter Konijn hadden niet gemist, mogen worden. De rust stand van 0-0 was dan ook zeer onbevre digend voor Be Fair en zoals het ’s Gra- venzande bestuur opmerkte: ”als we met 3-0 achter hadden gestaan hadden niets te zeggen gehad”. In de moeilijke uitwedstrijd tegen RVC uit Reeuwijk heeft Waddinxveen-zon- dag geen kans gekregen om zijn goede prestatie tegen Stolwijk te herhalen. RVC behaalde een duidelijke 5-2 zege. De eerste helft gaf een beter RVC te zien die Waddinxveen duidelijk of eigen helft vastzitten. De geschorste Frans Lalihatu werd node gemist in de voor hoede. Het overwicht werd in de 20e minuut uitgebuit door een gelukkig doelpunt van topscorer Hans de Jong: 1-0. Vlak voor rust kwam Waddinxveen terug door een gave lob over de keeper van Eric Frikken: 1-1. Na de rust wederom een sterk aandrin gend RVC, die de voorsprong geleide lijk uitbouwde naar 3-1. Waddinxveen ging nu alles of niets spelen en dit leidde tot nog 2 doelpunten van RVC: 5-1 Het aandringen van Waddinxveen werd in de laatste minuut toch nog beloond toen een actie van Marcel van Leeuwen op werkende wijze afgebroken. De toe gekende strafschop werd benut door Rob Flier, 5-2. Zondag wacht de thuiswedstrijd tegen Cabauw. Hopenlijk een mogelijkheid voor Waddinxveen om de goede draad weer op te pakken. PUSH enkel-, knie- en polsbraces helpen blessures effektief te voorkomen. U koopt ze bij: achter zich gelaten. De datnesenkel-finale tussen Yvonne kel-finale een zeer spannende en attrac- Ivens en Stephanie van Munster was het tieve wedstrijd moest worden: Edwin Baan en Ron Groot. Ron Groot, tenni- Poule B: HE: Chris van Beek - Fred van Houten 0-6, 7-6,6-3. DE: Lidia Koop - Wil Hornes 6-4, 6-4. DD: Lidia Koop/Wil Hornes - Joke Kool en Jacqueline van de Hoek door ziekte van Jacqueline opgegeven. HD: Herman de la Croix/Ricardo Arends - Gerard en Johan de Boer 6-4, 6-1. GD: Zetsiavan Romondt/Herman de la Croix - Nieske Verhey/Hans Benschop. Weer kwam WSE sterk uit de startblok ken. Al na 3 minuten scheerde Jan Wil lem van Triet langs zijn directe verdedi ger en trok de bal strak voor waar Erwin Pleus met een zweefduik de bal in het net kopte. Direct hierna creëerde WSE weer twee kansen op rij uit hoekschoppen waarbij de ballen aan alle kanten langs de Lisser doelman scheerden. Na een kwartier drukte WSE het over wicht uit in nog een doelpunt, Willem den Besten schoof de bal in het doelge bied waar Patrick Rijnbeek attent in schoof: 2-0. Hierna liet WSE de teugels wat vieren en sloop de onnauwkeurigheid in de ploeg. Lisse maakte daar rap gebruik van zodat de oranje-zwarten onnodig in de verdrukking kwamen. Na een half uur spelen tastte de WSE- verdediging mis en mpest sluitpost Ton Kling aan de noodrem trekken. Vanaf de 16 meter-lijn schoot Ron Kuilboer via de paal binnen, 2-1. WSE modderde WADDINXVEEN - In de derde onder linge damronde van de Waddinxveense damclub Excelsior werden twaalf parti jen gespeeld. Slechts twee ervan eindi gend onbeslist. Fred van Beek wist Gerrit van der Zij den een punt af te dwingen. De tweede onbeslist geëindigde wedstrijd was de strijd tussen Sjaak de Wit en Joeri Kraayestein. In een 8-om-8-eindspel leek Sjaak positioneel veel voordeel te hebben en daarmede betere winstkan sen. Joeri verdedigde sterk en moest di verse zetten verplicht zuiver spelen. Evenals Sjaak wist hij doortocht te for ceren en kort daarna werd de remise overeengekomen Na ruim een uur spelen moest Cor Stol- ker in Dick Dibbets zijn betere erken nen. Evenals Dick speelde Cor een mo derne opening. Cor ging iets te noncha lant met zijn centrumschijven om en Dick buitte dat middels een damzet uit. Ruud van Dijk wist op Jan de Heer schijfwinst te behalen en met dat voor deel had hij Jan geheel klem. Hij werkte het voordeel gedegen naar winst af. Dirk Heeren II had in zijn strijd tegen Adriaan Blom Vrouwe Fortuna niet aan zijn zijde. Vanaf de eerste zetten gaf hij eerste teamspeler Blom sterk tegenspel en had in een 5-0-5 eindspel duidelijke remisekansen. In de uitgedunde stand vervolgde hij onjuist en de ervaren Blom maakte daarvan dankbaar ge bruik. Middels positiespel vanuit een enigszins klassiekachtige opzet kreeg Cor Barelds schijfwinst op Gerrit Heeren. Vanuit het middenspel voerde Cor een winnen de 5 om 5-damcombinatie uit. Dick Heeren I en Fred van Beek speelden een moderne, onregelmatige partij. In het middenspel voerde Dirk hier een winstgevende damcombinatie uit. Positiespel bracht Piet van Es op voor deel tegen Piet van Gils. De gewonnen schijf gaf Piet van Es voldoende voor deel om het eindspel op goede wijze winnend af te sluiten. Poule C: HE: Gerard van Oyen - Gunar Niels 6-2, 6-4. DE: H. Reumernam - P. van de Hoven 6-2,6-2. HD: J. Geers/J. Hoogendoorn - R. Ok- kerse/J. Werkendam 4-6, 6-4, 6-3. GD: Margo Hoogendoorn/Gerard van Oyen - Ria Werkendan/Ronald Ariës 6- 3, 6-4. de gelijkmaker toen de bal werd afge- 1 naar de snelle linksbuiten Pim WADDINXVEEN - Bij de eerste serie- wedstrijden in het landelijke Speedo- tournooi hebben de jongste zwemmer tjes van De Gouwe voor een spectacu laire opening gezorgd. In tegenstelling tot het vorig seizoen, waarin De Gouwe met een kleine ploeg op deze wedstrijden vertegenwoordigd was, kwamen zij ditmaal vijftien maal aan de start. Op bijna de helft van deze starts wisten de zwemmertjes zich in de prijzen te zwemmen. De meest succesvolle zwemster voor De Gouwe was Wilma v’t Hullenaar (’77) die op de 100m schoolslag eerst zilver won in 1.28.1 en vervolgens op de400m vrijeslag nog maals tweede werd in 5.28.9. Op dit laatste nummer verbeter de zij haar persoonlijk record met 7.0 sec. WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen 24 september vanaf tien uur houdt de gymnastiekvereniging TOOS in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg een kinderdansdag. Deze kinderdansdag, waarvan de deel namekosten drie gulden per persoon bedragen, wordt gehouden in samen werking met de cursus Jazzleiding te Rotterdam. Vanuit de Kring Gouda en Omstreken van het K.N.G.B. (Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond) kunnen kin deren tussen zes en twaalf jaar mee doen. Er zal worden gedanst, gesch minkt en nog veel meer. Het was een schitterende finale voor het publiek. Ook de spelers zelf waren na afloop zeer tevreden. Edwin Baan: "Tegen Ron spelen blijft moeilijk. Als je denkt dat je de punten binnen hebt, WADDINXVEEN - Be Fair verloor in het afgelopen voetbalweekeinde met 0-2 van ’s-Gravenzande en staat nu met vier punten uit drie wedstrij den op de derde plaats van boven. WSE, dat met 4-2 van Lisse won, verza melde hetzelfde puntenaantal en staat op de vierde plaats. Waddinxveen- zaterdag won met 5-0 van Zevenhoven 3. Waddinxveen-zondag verloor met 5-2 van RVC. elftal van Waddinxveen ook duidelijk een maatje te groot. Met 5-0 wonnen de Waddinxveners en daarmee was de uit slag slechts een matige afspiegeling van de ware krachtsverhoudingen. Na 4 minuten was het al raak. Een cor- nerbal van Rein Kreuk werd door Kees Zwart met het hoofd benut. Hierna combineerden de Waddinxveners naar hartelust maar hield het op bij de zes- tienmeter. In de 16e minuut raakte Henk den Outer met een fraai schot de lat, terwijl Chris v.d. Stelt zich verslikte in een fraaie kans, gecreëerd door Kees Zwart. Een vliegend schot van Rein Kreuk vloog juist voorlangs en juist in de periode dat het spelpeil daalde, kwam Waddinxveen op 2-0. Een corner van Kees Zwart werd door Peter Heeren ingekopt, aanvoerder Ar jan Brouwer toucheerde de bal, waard oor de 2-0 op het bord kwamDe aange slagen Kees Zwart werd gewisseld voor Edwin de Vrindt maar aan de ruststand deed dit geen verandering meer. Na rust wederom een eenrichtingsver keer richting Zevenhovendoel. 3 Cor ners op rij brachten ondanks schitteren de schoten van Peter Heeren en Edwin WADDINXVEEN - In de tuinzaal van Retailnet (voorheen Hobo-Faam) aan de Antwerpseweg in Gouda houdt de afdeling Waddinxveen van De Zonne bloem een gezamenlijke ontspannings- middag voor zieken, gehandicapten en ouderen uit Gouda en omgeving op za terdagmiddag 8 oktober van 14.00- 16.30 uur. Aan deze middag werkt mee de zange res Josée van Rooyen met Hollandse liedjes. Voorts is er een mini play backshow en treedt het Boskoops koor De Gouwe Sanghers op. Kaarten a 3,50 (incl. koffie) zijn telef onisch te bestellen onder nummer 01828-17751 of 14147. Eerder bezorgde De Zonnebloem in Waddinxveen ter gelegenheid van de Nationale Ziekendag ruim 50 mensen een attentie en werd met 30 personen een bezoek gebracht aan de diergaarde Blijdorp in Rotterdam. De Zonnebloëm is een katholieke nati onale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezind ten. WADDINXVEEN - De onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV belooft dit jaar zeer spannend te worden. Na twee ronden is er niemand meer met een 100%-score. Twee spelers hebben zelfs al twee hangpartijen weten te creëren. Philipse en Eric Claassen hielden elkaar in evenwicht. Hennink toonde Jansen dat hij niet voor niets clubkampioen is. Chris Roosendaal en Van Vuuren bra ken hun partij af. In het dame-eindspel heeft Chris een lo per pion tegen een paard. Hugo Ze venbergen bood Kardol goede tegen stand, doch ging uiteindelijk toch ten onder. Smitskamp en Smit maakten er een zeer ingewikkeld geheel van dat de witspeler in zijn voordeel wist te ont warren. Alblas moest het punt aan v.d. Wouden laten. Ritter-Torenbeek werd afgebro- ken in een stand waarin beiden het lo- perpaar nog bezitten. Besemer had tegen v.d. Hoek lange tijd het initiatief, doch wist dit niet tot winst uit te bouwen, remise. J. van Oort pakte tegen mevr. Van Dalen de winst. P. van Offeren leverde een goede prestatie door Muit te verslaan. Brinkhorst bleek niet opgewassen tegen Hans van Woudenberg. Van der Born herstelde zich van de eerder geleden ne derlaag door winst op Stam. Van Berge- ijk behaalde een keurige overwinning op de lang niet zwakke Brobbel. Ponsioen en D.J. van Offeren deelden na een hele avond zwoegen het punt. Ellers gaf de meestal taaie tegenstand biedende de Bock geen kans. Mevr. Timmermans moest het punt aan Van Sandijk laten. Van der Ree, door ziekte geruime tijd uit de running, bleek wat aan kracht in geboet te hebben, al is verlies tegen v.d.Starre zeker geen schande!. Bij de jongens behaalde Bob de Bruin (’78) twee ere plaatsen, op de 100m vrij eslag won hij het goud in 114.2 en later pakte hij nog eens zilver op de 100m vlinderslag in 1.41.1 (PR-3.9). Tijdens deze wedstrijden debuteerde voor de Gouwe Harry de Bruin (’79), hij won op de 100m rugslag een bronzen medaille in 1.48.3. De twee overige me daille winnaars waren Arno v.d. Dussen (’79) en Koen Groenleer (’79). Arno pakte op de 100m rugslag brons in 1.43.0 en Koen wist beslag te leggen op het zilver op dit zelfde nummer in 1.41.2. Over twee weken, als alle landelijke uit slagen door de KNZB verwerkt zijn, zullen de Gouwe-zwemmertjes weten of zij zich bij de top twintig van Neder land hebben weten te vestigen. WADDINXVEEN - Yvonne Ivens en Edwin Baan zijn de nieuwe club kampioenen van de tennisvereniging Waddinxveen. Beide in het eerste zondagteam uitkomende tennissers zorgden op de banen van De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan voor een tweetal attractieve wedstrijden. Zowel Yvonne Ivens als Edwin Baan hebben nog niet eerder een clubtitel weten te behalen. WADDINXVEEN - Kampioen van de zondagcompetitie van de hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW is ge worden M. Reichard. Hij behaalde met zijn visprestaties 17 punten. Op de eindrangschikking bezet W. v.d. Wal (23 punten) de tweede plaats, M.C. Kers (26 punten) de derde plaats, J. Verhoef (27 punten) de vierde plaats en A. van Leeuwen (28 punten) de vijfde plaats. Zondag viste de hengelsportvereniging haar laatste wedstrijd in de zondagcom petitie. Er werd gevist in de Gouwe tus sen Boskoop en Waddinxveen. De vangst was vrij goed. De eerst vijf waren: 1. M.C. Kers (3350 gr), 2. M. Reichard (3100 gr), 3. A. van Leeuwen (2820 gr), 4. J. Verhoef (2220 gr) en 5. W. v.d. Wal (1150 gr). Wilt u meer weten? Belt u ons dan gerust even op, dan zenden wij u een folder. U mag natuurlijk ook even langskomen. Vanaf 1 augustus zijn wij van maandag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur in de dansschool aanwezig. STARINGLAAN 19-01 - 2741 CG WADDINXVEEN - TEL. 01828-16000 De tweede helft toonde het andere ge zicht van de wedstrijd. ’s-Gravenzande nam de touwtjes in handen en kwam- Voor Zevenhoven 3 bleek het zaterdag meerderemalengevaarlijk door. In eer- ,r- j j ste instantie kon Be Fair deze daden drang nog beteugelen o.a. door goed in grijpen van Rien Kortenoever. In de 25e minuut moest Be Fair toch toezien dat de Westlanders op voor sprong kwamen toen een vrije trap"hoog voor het doel belandde waarbij de ’s- Gravenzandse spits met een strakke kopbal het net wist te raken. Be Fair gooide hierna alles op de aan val, wisselde Otto Kempkes in voor aanvaller Arjan Groenendijk, maar kreeg meteen de rekening hiervoor ge presenteerd. Uit de verdediging van ’s- Gravenzande werd de bal Be Fairs aan val ontnomen en via een strakke pass geplaatst op de vrij staande spits die met een droog schot de wedstrijd besliste. Van de concurrentie behaalde Leiden zijn derde overwinning, hierna volgen een aantal belagers, waaronder Be Fair, met vier punten. Zaterdag gaat Be Fair bij het nog puntloze Lyra op bezoek, wellicht zal het vizier van de Be Fair- spitsen beter gericht zijn en kan de aan sluiting bij de top behouden blijven. Fnir hierna wat door tot het verlossende De hoge verwachtingen die Be Fair de Na de rust bleef Lisse de aanval zoeken laatste weken heeft gewekt konden in en had WSE moeite om de bal vast te de wedstrijd tegen ’s-Gravenzande niet houden. Al na 7 minuten maakte Lisse vervuld worden. Het was een wedstrijd met twee gezichten. De eerste helft was speeld Be Fair duidelijk de betere en kreeg uit- Hoekstra die alleen doorging waarbij zij stekende kansen om tot scoren te ko- zachte schuivertje in het net verdween. WSE nam hierna het initiatief over en begon weer wat grip op het spel te krij gen. Na een half uur spelen in de tweede WADDINXVEEN - In het eerste weekeinde van de badmintoncompeti- tie zijn de Florida-teams over het alge meen veelbelovend begonnen. Florida 1 won in Den Haag met liefst 8-0 en zonder gameverlies van Morgen stond 1. Ilona Groeneveld, Liesbeth van Bergeijk (aanv Dick v. Teylingen en de teruggekeerde Bert Wijnbergen zullen trachten dit seizoen weer terug te komen in de 2e klasse N.B.B waaruit het team vorig jaar degradeerde. In Spijkenisse, tegen het gelijknamige eerste team, kreeg Florida 2 (4e kl. N.B.B.) geen voet aan de grondAlleen Rob Sikking kwam in zijn enkelspel dicht bij een zege. Het werd echter 15- 18 in de 3e game. Uitslag 0-8 verlies. Florida 3 speelt in de 3e klasse ZH, dat is 5 klassen lager als het tweede. Een gat ontstaan door het stoppen van spelers, waardoor vorig jaar teams moesten worden teruggetrokken en door degra datie van dit team in ’87/88. Nu is het team dusdanig versterkt, dat promotie mogelijk moet zijn. Eerste slachtoffer werd Wassenaar 3, dat kans loos met 0-8 verloor. Florida 4 (3.e kl.ZH) sleepte er in Rijs wijk tegen Randstad 2 een gelijkspel uit. Henk v. Boxtel verving een zieke Gert Bogaards. Ook Florida 5 speelde verdienstelijk ge lijk tegen het eveneens naarde 3e kl. ge promoveerde Zigo 5 in Alphen a/d Rijn. WADDINXVEEN/GOUDA - Drie Waddinxveense toneelverenigingen zijn komend weekeinde present tijdens het eenacterfestival van de werkgroep Amateur Toneel Promotieplan in de Glanszaal van De Garenspinnerij aan de Turfsingel in Gouda. Het festival wordt vrijdagavond 23 sep tember om acht uur geopend met de voorstelling ’’Russische eieren” door de Waddinxveense vereniging Regio Gou- westreek. Later op dezelfde avond brengt het Waddinxveense Maskerade het ”De dolle hond”. De Waddinxveen se toneelvereniging Toi-Toi is zondag middag om half twee aan de beurt met ’’Vuilnis”. Aan het Goudse eenacterfestival, dat de schijnwerper volledig wil richten op het amateurtoneel in de streek, nemen in totaal tien verenigingen deel. Hoewel het evenement niet als wed strijd is bedoeld, zijn er voor de beste acteerprestaties drie publieksprijzen beschikbaar, die zijn ontworpen door de Goudse kunstenaars Willem Borgen Cees van der Veer. Bovendien geeft een onafhankelijke ju ry uit Den Haag een deskundig waarde oordeel over de afzonderlijke voorstel lingen, wat de verenigingen de gelegen heid biedt hun artistieke prestaties in de toekomst verder te ontwikkelen. De presentatie van de juryrapporten en de uitreiking van de publieksprijzen heb ben plaats tijdens de slotavond op vrij dag 7 oktober. Tijdens de slotavond van 7 oktober staat de Haagse showgroep Fake op de planken, die werkt op basis van bijzon dere playback-acts. Na de bespreking van de juryrapporten reikt Gouda’s burgemeester drs. K.F. Broekens de publieksprijzen uit. Het festival wordt vervolgens afgeslo ten met de eenakter ”Ik heb gedroomd - of niet?” van Luigi Pirandello. Spelers in dit stuk zijn mensen, die eerder dit jaar bij het Amateur Toneel Promotie plan (A.T.P.) een oriëntatie-regiecur- sus hebben gevolgd. De Werkgroep A.T.P. is als onderdeel van de Culturele Raad Gouda (sectie theater) circa acht jaar geleden opge richt. Zij heeft als doelstelling: ”het be vorderen van de groeiende belangstel ling voor het amateurtoneel en het sti muleren van de amateurtoneelvereni- gingen om steeds meer aandacht te schenken aan alle facetten van de pre sentatie en de uitvoering van hun voor stellingen”. Momenteel zijn circa 35 verenigingen uit heel Midden-Holland aangesloten. Het komende weekeinde zullen in Was senaar voor de zesde maal de open Ne derlandse kampioenschappen. ’’Master Swimming” gehouden worden. De Gouwe zal op deze wedstrijden verte genwoordigd zijn door een team van vijf ’’masters” (veteranen). De ploeg zal dit jaar bestaan uit Hans den Boer (57), Nederlands recordhou der op verschillende nummers in de groep 55-59 jaar, Nico Geers (50) die dit jaar al een aantal records in het buiten land heeft neergezet en dit jaar zeker goed is voor een aantal ere plaatsen en records op verschillende nummers in de groep 50-54, waarin hij debuteert, Loud Jonckheere (37) die met name op de schoolslag nummers tot de kanshebbers behoord in de groep 35-39, waar hij vo rig jaar ook in de prijzen viel, Niek de Leeuw (28), vorig jaar ook al van de partij op de NK zal het eveneens moe ten hebben van de schoolslagnummers, en de ’’nieuwkomer” Eef Overdam (46) die in het begin van dit jaar al tijdens ju bileum master-wedstrijden in Gouda bewezen heeft om met name op de rug slag tot goede prestaties in staat te zijn. De Gouwe-veteranen zullen, als een van de weinige verenigingen, met een kompleet verenigingsteam aan de esta fette deelnemen. Volgende week zullen we uitgebreid verslag doen van deze Na tionale kampioenschappen. Passage Waddinxveen Tel 01828-12620 men. Zo was er in de beginfase een spranke lende actie tussen Leon Konijn, Dick Griffioen en René v.d. Wilk, waarbij de helft kwam de bal in het drukke straf- laatste een uitstekende voorzet gaf schopgebied tegen de hand van een Lis waarop Razi Licoumine rakelings naast ser verdediger, de scheidsrechter wees schoot. Een hachelijk moment beleefde onverbiddelijk naar de penaltystip. Pa- keeper Rien Kortenoever bij een on- trick Rijnbeek benutte koel deze gebo- schuldig afstandschot waarbij de gladde den kans om zij n ploeg op voorsprong te bal - geschonken door Super v.d. Sftiys - zetten. door zijn handen gleed en alleen dank- De geel-blauwe ploeg uit de bollen zij een alerte reactie voor de lijn alsnog streek had hierna weinig meer in huis en kon worden gepakt. WSE kon de wedstrijd rustig uitspelen. Met goed verzorgd veldspel in een hoog Toch zorgde Dennis Jager nog voor een - - fraaie treffer. Drie minuten voor tijd speelde Jan Willem van Triet zich vrij op links, zijn voorzet ging over alles heen, bij de tweede paal was niemand behalve de snel opkomende Dennis Ja ger die met een machtige zweefduik de bal in de uiterste hoek kopte, 4-2. Zaterdag speelt WSE tegen het Leidse LDWS welke ploeg nog op nul punten staat. Het clubkampioenschap heeft in totaal weet hij op een verrassende manier te- drie weken in beslag genomen. In deze rug te komen Edwin Baan wist de finale te behalen speeld. Dit hoge aantal kwam mede door overwinningen op Cees Okkerse doordat alle voorrondes poules betrof- en Dave van Romondt. Ron Groot had fen. De winnaars van de poules gingen Frank van de Bergen Mare Uilenbroek vervolgens verder via het afvalsysteem. Uit de namen bleek al dat de herenen- sluitstuk van het clubkampioenschap. Het was dit seizoen voor de tweede sleraar bij Waddinxveen en vorig jaar maal dat zij tegen Yvonne heeft toch al- nog clubkampioen, kon het tempo wat tijd iets vriendschappelijks in zich. Hoe- Edwin op de beslissende momenten op- wel je normaal gebrand moet zijn op voerde niet bijhouden. een overwinning is dit tussen ons niet zo. Wellicht komt dat omdat we zowel in de competitie als op toernooien altijd met elkaar spelen”. De herendubbel werd door de heren en kel finalisten gewonnen van Gerard Kroese en Dave van Romondt. Gerard en Dave, die op een gelukkige manier in de finale kwamen (door een walk over van Cees Okkerse en Frank van de Berg, die door zijn enkel was gegaan), kwamen er niet echt aan te pas. Hoewel ze in de tweede set voorstonden met 5-2 konden ze toch geen derde set forceren. Ook de finalisten van de damesenkel za gen we in de dubbel terug. Zij speelden tegen My In Boere en Caroline Baas en wonnen met 6-3, 7-6. De gemengd dubbel werd door Yvonne Ivens en Ron Groot eenvoudig en met duidelijke cijfers gewonnen van Stepha nie van Munster en Gerard Kroese (6-1 6-3). Naast de banen had de evenementen commissie gezorgd voor een groot aan tal activiteiten. Zo was er een disco theek, een biertapwedstrijd, standjes met hapjes en drankjes en werd het toernooi afgesloten met een ’’Tropical party”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 23