GEMEENTE WADDINXVEEN Schitterende Ici-show reparatie. 1RJW-RADI01 Schade aan uw auto vereist deskundige Spoedig overleg over bodemonderzoek met provincie Sponsorloop zilveren St. Paulusschool Doorpraten met W’veense gehandicapten Dominee in koffiebar I I Jf BRAND WEER WEDSTRIJDEN BELASTINGEN SPREEKUREN Limaweg VERGADERINGEN I Schoenen VAKATURE COMMISSIE SOCIAAL CULTUREEL WERK Keukengerei CONCERT LUCHTMACHTKAPEL COLLECTE VERGUNNING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN hl É/ocwc armi -programma- GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 -FOCWA, kenmerk voor vakwerk U- i Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 september 1988 01820-16066 010-362244 brandweerpersoneel bij mond-op- Waddinxveen, 21 september 1988. zink, koolas en ol|e Programma voor Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - lei Mode in het winkelcentrum ”de Passage” hield vori ge week dinsdagavond in het AF-cen- trum de eerste najaars- en wintermo deshow van dit jaar. Zoals altijd was de presentatie van het modegebeuren door lei Mode weer in perfecte handen. In een Franse sfeer werd het modenieuws van het nieuwe seizoen vlot en levendig gebracht. Commissie voor Economische- en Sociale Zaken op woensdag 28 september 1988, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Begrotingen 1989 met bijbehorende stukken, voorzover het be treft de onderdelen daarvan, die vallen binnen het takenpakket van de commissie, alsmede de meerjarenbegroting 1989-1993. - Wijziging marktverordening en instructie voor de marktmeester. - Deelname aan Eurositenet. Op zaterdag 24 september a.s. zullen in Waddinxveen de jaarlijkse brandweerwedstrijden in de wedstrijdkring ”10 gemeenten Gou- we-IJssel” worden gespeeld. Om 13.00 uur zal het startsein worden gegeven voor de wedstrijden. Het wedstrijdobject is dit keer de Bruin’s meubelfabriek aan de Nesse/hoek Oranjelaan. Hier wordt een calamiteit in scène gezet waarna de deelnemende korpsen in de gelegenheid worden gesteld hun kunnen te tonen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De deelnemende gemeenten zijn: Zevenhuizen, Capelle a/d IJssel, Gouda, Reeuwijk, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Driebrug- gen, Moerkapelle, Boskoop, Bodegraven. - Hondenbelasting In Waddinxveen geschiedt de heffing van hondenbelasting van hen die houder zijn van één of meer honden. Onder houderschap wordt in dit verband verstaan het in bezit heb ben danwel ter verzorging c.q. onder toezicht hebben van één of meer honden. Indien het houderschap gedurende een bepaalde periode heeft ge duurd, wordt bij de vaststelling van de aanslag daarmede rekening gehouden. Bezwaren Binnen twee maanden na de dagtekening van het aanslagbiljet kan bij de chef van de afdeling Financiën schriftelijk bezwaar worden ingediend. Het vorenstaande betekent dat een mogelijk bezwaarschrift uiter lijk op 21 november 1988 ter gemeentesecretarie moet zijn binnen gekomen. WADDINXVEEN - Aan het begin van het schooljaar waarin het 25-jarig be staan van de St. Paulusschool aan de Ja cob Catslaan wordt gevierd met een reeks van activiteiten wordt er voor leerkrachten, leerlingen en ouders een snonsorloon gehouden. Dat gebeurt komende zaterdag 24 september. Voor de sponsorloop, die geld bijeen moet brengen voor de festi viteiten rond het zilveren jubileum en voor een ontwikkelingsproject in de Pe ruaanse hoofdstad Lima,- klinkt dan op het schoolplein in Waddinxveen-Noord het startscholt. De taken van de commissie Sociaal Cultureel Werk zijn: - het bevorderen van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk; - het adviseren van burgemeester en wethouders over deze werk terreinen; - het beheren en exploiteren van de gemeentelijke gebouwen wel ke door burgemeester en wethouders daartoe worden aangewe zen. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 01828-17613 01820-28011 Inwoners van Waddinxveen van 21 jaar en ouder die belangstelling hebben voor het werk van de Commissie en een bijdrage kunnen le veren aan de uitvoering van bovenstaande taken, kunnen tot 30 september 1988 schriftelijk solliciteren bij het College van Burge meester en Wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Indien u meer inlichtingen wenst over het werk van de Commissie Sociaal Cultureel Werk kunt u zich wenden tot de heer J.H. Eling van de afdeling Welzijn en Onderwijs, telefoon 14433, toestel 140. 14433 14433 V g v s F 7 F d a F w V s< C V g si V K E I. s e d h h h d j< F V t< n V F Een dezer dagen, met dagtekening 21 september 1988 zijn c.q. wor den verzonden de aanslagbiljetten voor de rioolrechten en/of hon denbelasting 1988. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag30 september 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 23 september 1988 van 10.00-12.00 uur. hi z S> H li C V ir n z: C ir Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus400, 2740 AK Waddinxveen. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Naast de bekende aanmeldingen is in het voorjaar besloten de verontreinigde grond op de kantorenlocatie aan de Li maweg in eigen beheer te saneren. Eén en ander is inmiddels gerealiseerd. Voorts is ter voorbereiding van de wo- ningbouwplannen op het voormalige A- 3 gebied (Apollolaan) een indicatief bo demonderzoek gepland. Ten behoeve hiervan zal de raad binnenkort een voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet tegemoet kunnen zien. Ten laste van de algemene reserve wordt binnenkort voorgesteld de reser ve bodemsanering te doteren met 500.000,-. recht voor schitterende avondkleding. Met deze modeshow heeft het mode- zaakje in het hart van Waddinxveen weer bevestigd dat mooie mode ook dicht bij huis te krijgen is en dat daar voor niet direct naar de stad gegaan be hoeft te worden. In nog geen twee jaar tijd heeft lei Mode zich bij de modebe wuste vrouw uit Waddinxveen en omge ving een duidelijk plaatsje weten te ver overen. De sectie Burgerzaken: buvendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Kwijtschelding van hondenbelasting kan worden verleend indien aangetoond kan worden dat het eigen- c.q. gezinsinkomen minder bedraagt dan het wettelijk minimumloon, gerekend naar de toe stand bij het begin van het belastingjaar. De kwijtschelding kan uitsluitend worden verleend in het geval er sprake is van het houden van één hond. Het wettelijk minimumloon voor 1988 bedraagt vooreen 23-jarige of ouder 25.760,59 bruto per jaar, inclusief 8% vakantietoeslag. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 27 september 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorkomen besmetting van mond beademing. - Rekening 1987 Regionale brandweer Midden-Holland. - Begrotingen 1989 met bijbehorende stukken, voorzover het be treft de onderdelen daarvan, die vallen binnen het takenpakket van de commissie, alsmede de meerjarenbegroting 1989-1993. Voor veel kinderen in Lima is dat heel gewoonDe moeders van deze kinderen zijn er wat aan gaan doen. Zij hebben hun huishoudgeld bij elkaar gelegd en zijn samen gaan koken. Zo wordt het eten de helft goedkoper en krijgt iedereen toch een verantwoorde maaltijd. Er zijn nu al meer dan 850 volkskeukens in Lima, die dagelijks meer dan 40.000 warme maaltijden be reiden. Daarnaast zorgen ze voor een glas melk voor de kinderen. Het koken vindt plaats vóór een van de huisjes. Op de grond wat oude emmers en een gaspit en kookpan. Telkens als er iets gaar is, gaat het in een emmer waar na het volgende gerecht gekookt kan worden. Vaak maakt men soep als een- Een beeld van de door lei Mode in het AF-centrum gegeven modeshow van najaars- en winterkleding. (Foto: WADDINXVEEN - In geen enkel gebied kan meer worden gebouwd of activiteiten worden ontwikkeld of de gemeente is wettelijk verplicht een onderzoek in te stellen naar eventuele bodemverontreinigingen. Daarom zijn er door de gemeente Waddinxveen bodemonderzoek uitgevoerd op de mogelijke bouwlokaties Kleikade/Onderweg (achter de Dorpstraat) en de terreinen van de voormalige speelgoedfabriek Sliedrecht BV aan de St. Victorstraat en Blonk’s Occasioncentrum (winkelwagens) aan de Zuidkade/Zuidelijke Dwarsweg. WADDINXVEEN - De Rotterdamse predikant ds. Dekker is vrijdagavond 23 september als gastspreker aanwezig in de hervormde koffiebar De Schaaps kooi aan de Nesse. Het thema van deze avond is: ”Hoe be leef ik dat God bestaat?” Het program ma, dat niet alleen uit het praatje van DAGELIJKS 00.00-24.00 uur - Radio Veronica Lo kaal. ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1988 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Presentatie: Peter Teunisse. 01.00-13.00 uur - Radio Veronica Lo kaal 13.00-14.00 uur - De platenkast. Pre sentatie: Hans van den Hoek. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Ron Menke. Er kan weer worden, meegedaan met het stoplichtenspel. 15.00-16.00 uur - Klassiek onder de hef- brug. Klassieke muziek. Presentatie: Ben Evertse. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Gerda Cortvriendt. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie:; André de Knoop. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie Ahmed Sahli. 18.00-18.30 uur - Programma voor ds. Dekker bestaat, begint om ongeveer Turks-sprekenden. Presentatie: Salih Hayranoglu. 18.00-24.00 uur - Radio Veronica Lo kaal. Aan de presentatie werkten verder mee Partyhome, parfumerie "Mieke” en da- meskapper Hermada. Nieuw bij het Waddinxveense modezaakje is de ver koop van schoenen met suède als meest aanwezige uitvoering. Ook wordt de modebewuste vrouw een keur aan schitterende sieraden onder de aandacht gebracht. Op de modeshow ongevoerde mantels, mantelpakjes, tricopakjes, blazers en japonnen van prachtige wollen stoffen. Ook in maat 44. De roklengte is hoofd zakelijk op de knie (vooral kokerrok- ken). De wijdere rokken zijn over het algemeen langer. De mode van lei Mode is uitgevoerd in bijzonder mooie herfst- en winterkleu ren, zoals écru, donker-paars, zwart, donkergroen, bruin en ook vrij veel rood. In „de Passage” kan men ook te- In de Commissiè Sociaal Cultureel Werk is, wegens het vertrek naar elders van één der leden, een vakature ontstaan. De vakature betreft een plaats van een z.g. bevolkingsvertegenwoordiger. In de commissie zitten 7 instellingsvertegenwoordigers en 7 bevol- - kingsvertegenwoordigers. Uit de bevolkingsvertegenwoordigers wordt ook het dagelijks bestuur gekozen. Het dagelijks bestuur van de commissie is tevens het bestuur van de Stichting Werknemers- pool. WADDINXVEEN - B. en W. - zo schrijven ze in de toelichting op de ge meentebegroting voor 1989 - zullen het periodiek overleg met de gehandicapte norganisaties voortzetten. In het laatste overleg stond er centraal de obstakel-vrije routes en de gewijzig de bouwverordening, die meer reke ning houdt met gehandicapten. Inlichtingen Informatie met betrekking tot de opgelegde aanslag c.q. de tarie ven wordt verstrekt door de afdeling Financiën, telefoon 14433 (toestel 151). Commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken op donderdag 29 september 1988, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Begrotingen 1989 met bijbehorende stukken, voorzover het be treft de onderdelen daarvan, die vallen binnen het takenpakket van de commissie, alsmede de meerjarenbegroting 1989-1993. Belastingplicht - Rioolrechten In Waddinxveen geschiedt de heffing van rioolrechten van hen die eigenaar zijn van een gebouwd onroerend goed dat is aangesloten op het gemeentelijk rioolstelsel. In het algemeen wordt de aanslag opgelegd aan degene die op 1 januari van het belastingjaar 1 januari 1988) eigenaar is. Alleen indien de aansluiting op de gemeentelijke riolering in de loop van het belastingjaar tot stand is gekomen, is de aanslag over een gedeelte van het belastingjaar berekend. De opbrengst van de sponsorloop met maximaal tien ronden, wordt dus ge deeld met kinderen voor wie het leven er niet zo feestelijk uitziet. In samen spraak met de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen is ge kozen voor een projekt in Lima, de hoofdstad van Peru. Het gaat hier om het verbeteren van de levensomstandigheden van schoolkin deren en hun familie. Immers, ze wonen in een huis van rietmatten en hebben niet genoeg te eten. Uit de resultaten van het onderzoek in het Dorpstraatgebied is onlangs geble ken, dat binnen het onderzochte gebied de grond is verontreinigd met lood en zink. Voorts is op een viertal locaties olieverontreiniging geconstateerd. Op één locatie is de grond verontreinigd met asfaltverhardingen en koolas. B. en W. zullen hierover met de provin cie Zuid-Holland zo spoedig mogelijk overleg plegen. Afhankelijk van de re sultaten hiervan zal nader worden be zien of aanmelding in het kader van de Interimwet Bodemsanering noodzake lijk is. De locatie ’’Sliedrecht/Blonk” is even eens verontreinigd. Met betrokkenen zal nader overleg worden gevoerd om te bezien of aanmelding bij de provincie noodzakelijk is. Over de lokatie Brugcentrum vindt nog bestuurlijk overleg plaats met Gedepu teerde Staten. B. en W. zullen de raad en de betreffende raadscommissies over de resultaten hiervan in kennis stellen. Ten aanzien van de overige bodemver ontreinigingen in Waddinxveen merken zij op, dat momenteel 15 projecten bij de provincie Zuid-Holland zijn aange meld. Vrijdag 23 september a.s. geeft de Kapel van de Koninklijke Lucht macht een concert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht verzorgt al vele jaren re- latieconcerten in binnen en buitenland in de regio waar Lucht- - machtonderdelen gestationeerd zijn. Dit relatieconcert wordt de gemeente Waddinxveen aangeboden namens de vliegbasis Ypenburg en staat in het teken van het 75-ja- rig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht. Het verzoek van de gemeente Waddinxveen om in aanmerking te komen voor een relatieconcert is mede geïnitieerd door de Har monie Concordia en is een van de hoogtepunten in de viering van het 90-jarig bestaan van deze vereniging. Het uit 56 beroepsmuzikanten bestaande orkest met haar beide di rigenten, Directeur Majoor Lex van Diepen en Onder-Directeur Henk Heins, brengt een programma dat voor de pauze bestaat uit klassieke werken. Na de pauze gaat het zaallicht uit en volgt een show van amusementsmuziek met speciale lichteffecten die, zoals vermeld, dit jaar in het teken staat van 75 jaar Koninklijke Lucht macht. Gratis toeganskaarten zijn zolang de voorraad strekt ver krijgbaar aan de receptie van het gemeentehuis (tijdens kantoor uren). Per persoon zullen maximaal 6 kaarten worden verstrekt. Aan Waddinxveense bejaarden en minder-validen zijn recht streeks en via belangenorganisaties kaarten ter beschikking ge steld. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. half negen. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht. De toegang is gratis. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan de Vereniging tot Steun aan de Nierstichting Nederland vergunning verleend voor een collecte in de periode van 26 septem ber tot en met 2 oktober 1988. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis gesteld van het ge meentebestuur gebracht. Teruggaaf/kwijtschelding Teruggaaf van betaalde rioolrechten is slechts in twee gevallen mo gelijk: a. als in de loop van het belastingjaar de aansluiting op het ge meentelijk riool door sloop of anderszins is beëindigd; b. wanneer het onroerend goed waarvoor een aanslag is opgelegd gedurende 12 achtereenvolgende maanden ongebruikt c.q. on verhuurd is gebleven. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijkeen sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten - het uitvoeren van het inhoudelijk werkgeverschap voor de be roepskrachten in dienst van de Stichting Werknemerspool; - het verdelen van de financiële middelen op grond van goedge keurde aktiviteitenplannen, gebaseerd op de door de raad vast gestelde begroting. pansgerecht waar alle benodigde voe dingsmiddelen inzitten. Deze vrouwen kunnen worden gehol pen met een nieuwe pan of ander keu kengerei en een muur om hun stook plaats. De kinderen van de St. Paulus school helpen mee door het bij elkaar lopen of rennen van geld. Voor 0,35 krijgt een kind al een glas melk, een bouwsteen kost 1,00 en een pan 25,00. In de maand oktober komt iemand van de volkskeukens in Lima op uitnodiging van NOVIB, op bezoek in Nederland. Zij zal op donderdag 13 oktober een be zoek aan Waddinxveen brengen en komt dan ook de St. Paulusschool be zoeken, zodat de kinderen dan kunnen horen hoe goed hun geld besteed wordt. Tijdens en na de sponsorloop worden er op het schoolplein van de St. Paulussch- hol koffie, allerlei hapjes en frisdranken verkocht. Ook zal de kerngroep aanwe zig zijn met voorlichtingsmateriaal, ter wijl een schoenpoetser ook niet zal ont breken. Voorts kunnen de kinderen tekeningen maken voor hun leeftijdsgenootjes in Lima. Er is een grabbelton en voor de kleintjes wordt een speelboekje inge richt. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Achter Dorpstraat lood, A j,'C T

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3