op alcohol Radiopiraat opgerold Rijkspolitie con tro l eerde Milieu-overleg met provincie '-ij I Dominee Exposities en goochelaar in bibliotheek CDA vergadert in De Vlieger met Kamerlid T-kruising Beijerincklaan-Bredeweg Muskusratten Prijzenkast leeg Controle Versierd Schoorsteenbrandje Onder invloed Brief Visserijcontrole Diefstallen Snelkraak Auto-inbraken Niet verzekerd Diefstal auto Mee gestopt Duitser Vergunningen - - "'WÜ - SM i Waddinxveen i MSiSI Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 oktober 1988 Leraar wijst op fiets-knelpunt Op het Noordeinde ontstond op woens- loor. I In de fietsroute van Zevenhuizen naar Waddinxveen noemt hij dit het ’’groot ste knelpunt”, zo blijkt uit zijn bijdrage in het laatst verschenen nummer van het informatiebulletin, het schoolblad van de samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum. Tijdens deze korte bijeenkomst zal een toelichting gegeven worden op de CDA-kandidatenlijst voor de Europese Verkiezingen van volgend jaar. Aan sluitend zal hierover een stemming plaatsvinden. De hele jeugdafdeling is versierd met werkstukken die de kinderen van de Annie M.G. Schmidtschool, de Leon van Gelderschool, de Kardinaal Al- frinkschool en De Savornin Lohman- school gemaakt hebben. Ook deze werkstukken sluiten helemaal aan bij het thema van de kinderboekenweek. En natuurlijk is er ook nog iets heel spe ciaals te doen. Op woensdag 19 oktober komt er een goochelaar naar de bibli otheek. Hij zal twee voorstellingen geven voor twee leeftijdsgroepen. De eerste voor stelling duurt van 13.30-14.45 uur en is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met In de avond van maandag 3 oktober rukte de brandweer uit voor een schoor steenbrandje aan de R. Visscherstraat. De brandweer had de brand snel onder controle en zodoende bleef de schade beperkt. In de nacht van zaterdag 8 op zondag 9 oktober vestigde een automobilist door zeer snel te rijden de aandacht op zich zelf. Bij controle bleek de bestuurder, een 27-jarige inwoner van Hazerswou- de, onder invloed van alcohol te verke ren. Hem werd een rijverbod opgelegd. dinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). POLITIENIEUWST In het informatiebulletin stond deze zo mer een brief van het gemeentebestuur van Zebenhuizen afgedrukt, waarin B. en W. hun voldoening uitspreken over het feit dat de leerlingen van het voort- die met zijn auto zonder kentekenpla ten met zo’n 150 km over de rijksweg A 12 reed. Na staande houding bleek dat de wagen technisch ook nog het nodige mankeerde, waarop de auto werd on derzocht. De elektrische huishouding van de auto bleek dermate gevaarlijk dat de auto de weg niet meer op mag. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van het CDA vergadert van avond (woensdag 12 oktober) om kwart voor acht in een zaal van gebouw De Vlieger aan de Staringlaan. In de ochtend van maandag 3 oktober vond een aanrijding plaats op het fiet spad langs de Henegouwerweg tussen een fietster en een bestuurder van een bromfiets. De voertuigen van de be trokkenen, die elkaar uit tegenoverge stelde richting wilden passeren, raakten elkaar waarna de fietster ten val kwam. Aan de val hield de fietster vermoede lijk een sleutelbeenbreuk over. Later die dag werd een op de Henegou werweg geparkeerd staande auto aan gereden door een vrachtauto die vanaf de weg een inrit in wilde rijden. De vrachtauto bleef zonder schade terwijl de personenauto schade opliep aan de achterzijde. ging was er één oversteekplaats nog be- j voor de fietsers omdat ze daar in ieder geval van voorrang ver zekerd waren. Deze voorrang is hun nu ook afgenomen. Bovendien staan er nog steeds borden met pijlen die de fiet sers dwingen van de gevaarlijkste van de drie oversteekplaatsen gebruik te maken”. Drie Hagenaars zijn op maandag 3 ok tober bekeurd voor het vissen zonder de benodigde papieren, zoals vergunning en akte, in het water langs de Winter dijk. Op een later tijdstip die dag bleken wederom Hagenaars aan de Winterdijk te vissen die ook niet in het bezit waren van de visbescheiden. Ook zij kregen een bekeuring. Direct aansluitend begint om kwart over acht de vergadering van het CDA- vrouwenberaad. Drs. M.H.A. Boers- Wijnberg, Tweede Kamerlid en lid van de Kamercommissie Milieubeheer, zal dan het onderwerp ’’Ontwikkelingssa menwerking en Milieu” bespreken. Op donderdag 6 oktober werd een op de Beukenhof geparkeerde auto aangere den waarbij de tegenpartij onbekend bleef. De gedupeerde auto-eigenaar bleef zitten met een flinke deuk in het portier. WADDINXVEEN/DEN HAAG- Wethouders en gemeenteraadsleden uit Waddinxveen en omgeving hebben dinsdag in restaurant De Rozen burcht aan de Rozenlaan in Boskoop van gedachten gewisseld over het provinciale milieubeleid met Zuidhollands milieugedeputeerde J. van der Vlist. WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 oktober heeft de Waddinxveense rijkspolitie tussen middernacht en half vijf ’s morgens een grote alcoholcontrole gehouden. Er werden 200 bestuurders aange houden, waarvan er 13 te veel hadden gedronken. 22 oktober duurt. In die periode is er in de jeugdbibliotheek weer het een en an der te beleven. Het thema van de kinderboekenweek is dit jaar: ’’Duizend dingen achter deu ren: kinderen, boeken en musea.” Zo als ieder jaar wordt tijdens deze week aandacht besteed aan de bekroonde boeken. De beste boeken die er afgelopen jaar geschreven zijn, hebben een prijs ge kregen: een gouden griffel, een zilveren griffel, een gouden penseel of een zilve ren penseel. Daarnaast zijn er nog een heel stel boe ken die net niet in de prijzen zijn geval len. Deze boeken hebben een ’’vlag en wimpel” gekregen. Van deze boeken staaf er tijdens de kinderboekenweek een tentoonstelling in de bibliotheek. Afgelopen j aar zij n echter niet alleen de volwassen bezig geweest met het beoor delen van boeken. Ook de kinderen hebben hun best gedaan in de landelijke kinderjury. Alle kinderen die hieraan mee hebben gecompliceerde aanrijding gedaan, hebben een aantal boeken gele zen en aan de hand hiervan bepaald welk boek zij het beste boek vonden. Aan de Waddinxveense alcoholcontro le is deelgenomen door stageaires van de opvangeenheid te Haastrecht en en kele leden van de reserve-rijkspolitie te MOERKAPELLE - Ds. D. Rietdijk, predikant van de gereformeerde ge meente van Moerkapelle, heeft be dankt voor het beroep dat de gemeente van ’s-Gravenhage-Zuid op hem had uitgebracht. Ds. Roetdijk die 11 febru ari 1929 werd geboren, staat sinds 28 ju ni 1984 in Moerkapelle. Deze gemeente telt ruim 1200 leden. WADDINXVEEN - Ook de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan haakt weer in op de Kin- dag 5 oktober een aanrijding waarbij in derboekenweek die tot en met zaterdag totaal vier auto’s betrokken waren. Een op het Noordeinde rijdende auto reed van achteren in op twee achter elkaar op de rijbaan van het Noordeinde stilstaan de auto’s. Een vierde auto kon de rava ge niet meer ontwijken en reed ook op de gebotste auto’s. Drie auto’s liepen dusdanige schade op dat de kenteken bewijzen. In de avonduren van dezelfde dag raak te een automobilist op de Oranjelaan in de slip. De bestuurder reed vanaf de Noordkade de Oranjelaan op toen hij moest remmen voor een voor hem rij dende auto, die snelheid minderde. De auto kwam na de slip tegen een hek tot stilstand. de Sweelinckhof de Chopinlaan opreed verleende eerst geen voorrang en kwam in aanrijding met een op de Chopinlaan rijdende auto. Na de aanrijding schoot de veroorzaker door naar de linkerweghelft en veroor zaakte daar een tweede aanrijding met een hem tegemoet komend voertuig. Of het nog niet genoeg was reed het ver oorzakend voertuig verder en reed in op een geparkeerd voertuig op de Chopin laan, waarna beide voertuigen op het trottoir belandden. Twee van de vier bij de aanrijding betrokken auto’s moesten worden afgesleept. Op zaterdag 1 oktober werd aangifte gedaan van diefstal van geld uit een por temonnee. De portemonnee was verlo ren in de omgeving van de Staringlaan nabij de lokale omroep. De portemon nee werd teruggevonden onder een auto maar de inhoud bleek verdwenen. Onbekenden hebben de ooievaar die bij mevr. A. van Hengel aan de Henegou werweg stond weggenomen. De plastic imitatie deed dienst als blikvanger voor het dierenopvangcentrum dat mevr. Van Hengel heeft. Op zaterdag 8 oktober werd aangifte gedaan van diefstal van een jas uit de kleedkamer van sporthal ”de Sniep”. Het gaat om een heren winterjas van het merk Capri in de kleuren blauw en groen. Vanaf de muur van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg zijn ’s nachts een vijftal alu minium letters ontvreemd. Het gaat om de letters A.H.E.N.M. van het woord Atheneum."» ding was vermoedelijk het gevolg van het feit dat de bestuurder licht onwel raakte en de controle over zijn auto ver- halen in de bibliotheek bij hetTnlichtin- Een andere belangrijke taak van de dis tricten is de controle in het veld. De me dewerkers van de vijf provinciekanto- ren controleren regelmatig of de voorschriften die de provincie aan een vergunning of ontheffing heeft verbon den, worden nagekomen. Daarnaast kijken zij of binnen hun dis trict sprake is van illegale stortplaatsen, slootdempingen, erfverhardingen, af gravingen en dergelijke. Ook inspecte ren en beoordelen zij veranderingen een bedienaar van de ademanalyse-ap- partuur aanwezig. Sinds vrijdag 7 oktober is de Waddinx veense rijkspolitie in het bezit van dit Waddinxveen en Boskoop' Totaal 22 nieuwe apparaat, dat het alcoholgehalte man waren ingezet bij deze controle en 'n de uitgeademde lucht analyseert. Op op het bureau aan de Mozartlaan was diverse lokaties werd op zowel doorg- In de vroege ochtend van dinsdag 4 ok tober vond een snelkraak plaats bij een radio- en tv-zaak aan de Dorpstraat. Rond 5.15 uur werd de winkelruit inge slagen met eerThamer en een breekijzer waarna de daders audio-apparatuur uit de etalage gristen. Men wist met een auto te ontkomen. Inmiddels is vastgesteld dat de kraak ge pleegd werd met een te Den Haag ge stolen auto. Deze auto is aangetroffen. In samenwerking met de politie Zoeter- meer heeft de politie thans een Zoeter- meerder verhoord voor zijn aandeel in deze zaak. Hij ontkent. De politie ver wacht meer arrestatie te verrichten in deze zaak. WADDINXVEEN - Zaterdag 8 oktober heeft de Waddinxveense rijks politie assistentie verleend bij het inbeslagnemen van een zender die in een lifthok stond opgesteld aan de Tesselschadelaan. Via peilingen had de Radiocontroledienst de zender weten te traceren. De zender werd ge stuurd vanuit een andere onbekende locatie. Er is geen eigenaar van de zender bekend. De zender wordt naar alle waarschijnlijkheid vernietigd. Op zaterdag 1 oktober werd een fietster door een auto aangereden op het Kon. Wilhelminaplein. De automobilist reed na de aanrijding door. De vrouw reed vanaf de Jul. van Stolberglaan de krui sing over in de richting van de Kon. Wil- helminasingel toen zij van achteren werd aangereden en ten val kwam. Zij liep schrammen en blauwe plekken op. De doorrijder reed in een rode pers onenauto. Getuigen worden verzocht in contact te treden met de politie. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - De in Zevenhuizen wonende wiskundeleraar G.D. Andeweg, die is verbonden aan de samenwerkings- trekkelijk veilig school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg in Waddinxveen, houdt J zijn hart vast voor de veiligheid van de scholieren op en bij de T-kruising Beijerincklaan-Bredeweg. aan dijken, kaden en pijpleidingen in hun gebied. Het afgelopen weekeinde waren pers onenauto’s weer het doelwit van inbre kers. Pogingen om auto’s open te bre ken deden zich voor nabij de Sperwer- hoek, de Heggewinde en de Graanak ker. Voltooide inbraken werden ge pleegd in auto’s, welke stonden gepar keerd in de Linzenakker en de Graan akker. Uit beide auto’s werden radio- cassetterecorders gedemonteerd en meegenomen. Tengevolge van een stuurfout raakte op dinsdag 4 oktober een autobestuurder de macht over het stuur kwijt en beland de met zijn auto in een sloot langs de Dreef. De wagen ging geheel kopje on der. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto werd door een takelbedrijf op het droge gezet. gezet onderwijs in Waddinxveen nu on gehinderd door overig verkeer de spoorwegovergang in de Noordelijke Dwarsweg en de onderdoorgang van rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht) kun nen nemen. ”Het is inderdaad verheugend dat men deze voorzieningen van de fietsers heeft kunnen treffen, tegen weliswaar de aan zienlijke kosten van een klein miljoen en de opoffering van een karakteristiek spoorweghuisje”, aldus wiskundeleraar Andeweg, die vervolgens over de fiets route Zevenhuizen-Waddinxveen het volgende in het informatiebulletin van de samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum schrijft: Hierbij aanwezig waren ook de ambte naren van de provincie dienst Water en Milieu. De Boskoopse bijeenkomst, waar ook het eind dit jaar gereed zijnde milieubeleidsplan van de provincie cen traal stond, was er één uit een serie van vijf. Het uitvoeren van provinciale milieuta ken is zo dicht mogelijk bij de praktijk geplaatst. Zo zijn er in Zuid-Holland vijf districten van de dienst Water en Milieu met kantoren in Alphen aan den Rijn, Bleiswijk, Brielle, Leiden en Sliedrecht. De districten zijn de oren en ogen van de provincie. Zij hebben een controle rende, signalerende en uitvoerende De provincie Zuid-Holland ligt voor een deel beneden de zeespiegel. Een goed beheer van dijken en kaden is daarom noodzakelijk. De muskusrat bedreigt dijken en kaden met zijn ge-' graaf. Het bestrijden van de muskusrat is een taak van de provincie. De district ten voeren deze taak uit. Behalve het bestrijden zelf betekent dit het opleiden van vangers, het verzame len van gegevens over schade en vang sten en het geven van voorlichting. Over de muskusrat en de bestrijding heeft de provincie Zuid-Holland een folder uitgebracht. Naast de drie genoemde hoofdtaken hebben de districten nog de volgende, werkvelden: - Adviseren over peilbesluiten van dé waterschappen. - Technisch adviseren over beroepszak ken op het gebied van de waterstaat. - Waarnemen van grondwaterstanden. - Geven van informatie over milieu- eft waterstaatswetten aan burgers, bedrij ven en instanties. - Afhandelen van klachten en meldin- gen op het gebied van water en milieu. - Uitvoeren van de Wet bescherming waterstaatswerken in oorlogstijd. Bij een routinecontrole op zondag 2 ok tober werd een personenauto uit het verkeer genomen die niet gekeurd en niet verzekerd bleek te zijn. Diezelfde dag werd een bromfiets voor controle van de weg gehaald. Het bleek bij nader onderzoek om een motorfiets te gaan. De ’’bromfietsbestuurder” krijgt een bekeuring voor het rijden zonder rij- en kentekenbewijs. In de nacht van zondag 9 op maandag 10 oktober werd in de Eikenlaan een pers onenauto, een witte Honda Prelude, ontvreemd. j ”Dat de leerlingen nu nagenoeg onon derbroken van het overig rijverkeer ge scheiden, de school in Waddinxveen kunnen bereiken, zoals in de brief ge steld wordt, getuigt van een iets te groot optimisme. Deze uitspraak is wel van toepassing voor het gedeelte van de rou te dat over het grondgebied van Zeven huizen loopt, uitgezonderd het stukje Noordelijke Dwarsweg dat binnen de bebouwde kom gelegen is”. ’’Anders is het gesteld op Waddinx- veens gebied. Nog steeds moeten de leerlingen de 3 km lange Tweede Bloks- weg afleggen. Dit is een vrij smalle weg waarvan zeer regelmatig zwaar vracht verkeer gebruik maakt voor de aan deze weg gelegen bedrijven. Bovendien is er een categorie automobilisten die sinds het plaatsen van verkeerslichten op de Beijerincklaan via de Tweede Bloksweg enkele seconden tijdwinst denkt te be halen. Helaas is het geen uitzondering dat daarbij de maximaal toelaatbare snelheid ver overschreden wordt”. ’’Echter het grootste knelpunt in de hele fietsroute blijft de T-kruising Beijerinc- klaan/B rede weg. Daarvoor is nog nooit een deugdelijke oplossing bedacht. In tegendeel, daar is de situatie voor de fietsers de laatste jaren aanzienlijk ver slechterd door een wijziging in de voor- rangsregels”. ”Op drie plaatsen kunnen de leerlingen aldaar de Beijerincklaan oversteken, al le drie zeer onoverzichtelijk voor passe rende automobilisten. Vóór deze wijzi- ”Dan heb ik nog niet gesproken over de gevaarlijke oversteek van de Bredeweg. Jarenlang heb ik aankomende eerste klasleerlingen uit Zevenhuizen verteld wat de veiligste route is tussen Zeven huizen en Waddinxveen. Vorig jaar ben ik daar mee gestopt, omdat er geen vei lige route meer te bedenken valt. ”Ik passeer deze kruising dagelijks tweemaal, of per fiets of per auto, vaak in dezelfde tijd waarop de leerlingen daar oversteken. Gelukkig ben ik nooit getuige geweest van een ongeluk ter plaatse, echter wel van menig bijna-on- geluk”. ”Het wordt de hoogste tijd dat een goe de oplossing voor dat verkeersprobleem bedacht wordt. Verkeerstechnisch is dit blijkbaar moeilijk, maar wel realiseer baar, mits er de politieke wil bestaat. Daarmee roer ik een teer punt aan. Het kruispunt ligt op de grens van de twee gemeenten, valt onder het beheersge bied van het hoogheemraadschap Schieland en ligt pal naast de rijksweg Utrecht-Den Haag, het territorium van Rijskwaterstaat. Blijkbaar hebben deze instanties elkaar nog niet kunnen vin den in een definitieve oplossing van de ze voor de leerlingen gevaarlijke situ atie, een oplossing die misschien niet eens een miljoen hoeft te kosten”. ”Dit is niet een verhaaltje van een zwartgallige docent. Andere docenten die dit kruispunt regelmatig passeren, kunnen het hier beschrevene beamen”. Vier jongens van 15 tot 18 jaar uit Wad dinxveen hebben ’s nachts medailles en trofeeën weggehaald uit de hervormde Eben Haëzerschool aan de Jan Dorre- kenskade-Oost. Het viertal werd bij één van de jongens thuis door de getipte rijkspolitie aangehouden. De spullen uit de prijzenkast van de school, die ze door een gat in de muur waren binnen gekomen, waren daar nog. De school mist nog twee brandblussers. diverse lokaties werd op zowel doorg aande routes en op sluipwegen gecon troleerd. Van de 200 gecontroleerde automobilis ten (en 1 bromfietser) bleken velen al cohol te hebben genuttigd. Alle be stuurders moesten op straat op de alco- tester blazen (reeds geruime tijd moet elke bestuurder op vordering van de po litie hieraan meewerken). Dertien bestuurders (6,5%) werden aangehouden en naar het politiebureau overgebracht om daar een ademanalyse te laten verrichten. Twee bestuurders, onder wie een jeugdige Waddinxvener, weigerde dit. In verband met eerder al coholgebruik werd zijn rijbewijs inge vorderd. Conform de analyse bleken 11 automo bilisten, onder wie 3 Waddinxveners, te veel alcohol te hebben genuttigd, reden waarom tegen deze bestuurders proces verbaal is opgemaakt. Terzake het weigeren van de ademana- lyseproef is tegen de andere twee be stuurders ook procesverbaal opge maakt. Een bromfiets is voor techrri- schonderzoek uit het verkeer genomen. De Waddinxveense rijkspolitie is enigs zins verontrust. Veel bestuurders schij nen het nog niet zo nauw te nemen, waar het gaat om het deelnemen aan het verkeer met een glaasje op. Bovenstaand resultaat houdt in, dat de politie zich verder zal moeten beradah over de opzet van mogelijk meerdere al coholcontroles en dan wel met name óp de daarvoor in aanmerking komende tijdstippen (vrijdagmiddagen en vrij dagavonden en op de tijdstippen na af loop van sportwedstrijden). 4 U Door de politie Waddinxveen werd met de collega’s van de politie Woerden een j Duitse automobilist staande gehouden Aanrijdingen Het district behandelt vergunningen voor: - Dempen van sloten, aanleg van erf verhardingen met afvalstoffen, aanleg van baggerdepots, bouw van compos- teerinrichtingen, overslag- en sorteer- bedrijven voor bouw- en sloopafval en bedrijfsafvalstoffen. Het district levert ook een bijdrage aan de vergunningen voor puinbrekers, regionale stortplaat sen, autowrakkenterreinen en verwer- kingsplaatsen voor zuiverings- en riool- slib (Afvalstoffenwet). - Graven van watergangen en water partijen, afgraven van agrarische terrei nen, egaliseren van percelen grond, aanleg van havens en het weghalen van klei als grondstof voor de industrie (Ontgrondingenwet). - Ontheffingen voor activiteiten in wa terwingebieden zoals het bouwen van huizen en bedrijfspanden, het aanleg gen van wegen, rioleringen en parkeer terreinen, het plaatsen van olietanks en de aanleg van kampeergelegenheden (Verordening bescherming waterwin gebieden). Het kruispunt Bredeweg-Beijerincklaan, een knelpunt voor de fietsende scholieren van Zevenhuizen naar Wad- taak op het gebied van milieu, water staatszaken en muskusrattenbestrij- ding. Zo worden de districtsmedewerk- ers vaak als eerste geconfronteerd met activiteiten waarvoor een vergunning nodig is. Een wat vond op vrijdag 7 oktober plaats op de kruising van de Sweelinckhof en de Chopinlaan. Een automobilist die vanaf Ook de boeken die gewonnen hebben in de kinderjury staan tentoongesteld in de Waddinxveense bibliotheek. Naast deze tentoonstellingen staat er nog een derde tentoonstelling met de boeken over het thema ’’duizend dingen achter deuren: kinderen, boeken en musea”. Deze boeken gaan over musea en het verzamelen van spullen. Het politiebureau aan de Mozartlaan beschikt nu over permanente ademanalyseapparatuur voor het wettelijk meten van het alcoholgehalte in het bloed van bestuurders. (Foto: Sjaak Noteboom). Twee kop-staart aanrijdingen vonden diezelfde dag plaats op de Beethoven laan. In beide gevallen waren land bouwvoertuigen betrokken bij de aan rijdingen. Ter hoogte van de Groens- voorde reed een landbouwtrekker ach ter op een snelheid minderende bus en op de kruising Beethovenlaan en de Dorpstraat reed een auto in op de ach terzijde van een tractor. Later die dag werd een op de Stations straat geparkeerde auto geramd door 8 jaar. een passerende auto. De geparkeerde De tweede voorstelling begint om 15.15 auto belandde in de voortuin van een uur en duurt tot 16.30 uur. Deze voor- woning tegen een boompje. De aanrij- stelling is voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Kinderen die hier bij willen zijn, kunnen een gratis toegangskaartje genbureau.M

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17