Legpenning W’veen voor Ria Zwijnenburg De Gouwe gaat winnend van start Be Fair gelijk lil Hls H WSE-A-team Ruud Haak Be Fair B-l Cursus FfRIDk Sluitingsrit Tourclub Zevenhuizen kanovaren in zwembad Bridgedrive en koud buffet van bridgeclub WSV startte in competitie niet slecht Tennisles voorjeugd in winter Wisselend succes Kwiek Onderlinge Excelsior verrast Spirit: 6-2 koploper Echte HSW- herfstdag op avond van HSVW in AF-centrum sl! J Heren Lerares Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Be Fair Familie Onderlinge Indeling Jeugd Waddinxveen-za In 1965 Pagina 27 Restaurant WADDINXVEEN - De waterpoloërs van De Gouwe zijn de nieuwe competitie goed ingegaan. Dames 1 verwees Rotterdam 1 met 4-8 terug en heren 1 versloeg het Apeldoornse AZC met 5-10. Een prima begin van de gepromoveerde Waddinxveense teams, die voor goed waterpolo en spanning zorgdroegen. Beide teams wllen deze competitie bij de eerste vier eindigen. GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF en Waddinxveen-zondag speelden A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte ft "'V WIS ïmiSE 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 oktober 1988 SPORTRECREATIE I I I De legpenning van de gemeente Waddinxveen bood burgemeester C.M van der Linden aan aan TOOS's Ria f S i Zwijnenburg. Naast haar haar man Klaas. (Foto: Sjaak Noteboom). Ook zoon Arco en dochter Ariënne ma ken zich verdienstelijk voor de vereni ging, met de training en begeleiding van keurgroep en jongeren. Zo is de naam van de familie Zwijnenburg onlosma kend met TOOS verbonden. De openingstreffer bij de dames kwam op naam van Karen Beukema. Gillian v.d. Berg, internationaal jeugdspeel- ster, vergrootte de voorsprong naar 0-2. Rotterdam kwam in deze periode nog terug naar 1-2. In de tweede periode scoorde Rotter dam de gelijkmaker, doch de goed op dreef zijnde Gillian v.d. Berg zorgde er voor dat De Gouwe toch weer met een doelpunt verschil voorbleef, ook al werd door wat nonchalance de stand 3- 3. Via wederom Gillian en Angela Fa ber liep De Gouwe naar 3-5. In de derde periode had R’dam niet veel meer in te brengen. Wederom Angela Faber en daarna Karin van Eeuwen brachten De Gouwe naar 3-7. Kon Rot terdam in de vierde periode nog wat te rugdoen (4-7), het laatste doelpunt was wederom voor Gillian (4-8). WADDINXVEEN - Tafeltennisvereni ging Kwiek ervaart dat ook bij dit spel de bal rond is. Kwiek 1 verloor de inhaalwedstrijd te gen het Goudse Flamingo’s met 6-3, waarbij overigens de persoonlijke score (3 x winst) van Gerard van Dam er uit sprong. Afgelopen vrijdag lieten ook Ronald Verboom en Wim van Wageningen zich niet onbetuigd en stuurden ze Vrien denschaar met een maximale 10-0 ne derlaag terug naar Gouda. Verder was er winst voor Kwiek 2 (7-3 tegen Gouda), Kwiek 4 (9-1 tegen BOK, met 3 x winst voor Piet Swart en Kees Vos), Kwiek 5 (8-2 tegen Flamin go’s met 3 x winst voor Henny v.d. Meu- len), Kwiek 8 (7-3 tegen TTVN, met 3 x winst voor Jan Nieumeyer) en Kwiek 17 (6-4 tegen het Lekkerkerkse Eldos, met 3 x winst voor Rob Soethoudt. I De heren van De Gouwe deden het niet minder. In een wedstrijd die het aanzien volkomen waard was werd AZC Apeld oorn volledig weggespeeld. Via de peri- In 1975 kreeg Ria Zwijnenburg een aan stelling als docente lichamelijke opvoe ding aan de samenwerkingsschool voor den. De wedstrijd werd afgebroken bij de stand 3 1/2-3 1/2. Wolfs had echter in zijn partij een dus danig voordeel opgebouwd dat de partij twee dagen later alsnog gewonnen werd gegeven. De eindstand werd daarmee 4 1/2-3 1/2 voor WSV II. Door deze successen zal het eerste team maandag in de uitwedstrijd in Gouda te gen Messemaker I niet kunnen achter blijven. WADDINXVEEN - Via de tennisver eniging ’’Waddinxveen” bestaat voor kinderen tot ongeveer 11 jaar de moge lijkheid tot het volgen van tennislessen gedurende de komende winter, de schoolvakanties uitgezonderd. De lessen vinden plaats op woensdag middagen tussen 13.30 en 15.30 uur en duren per keer 40 minuten. Een racket behoeft niet te worden aangeschaft. Plaats: gymnastieklokaal Joh. Postlaan. De kosten zijn plm. 100,-. Inlichtingen en opgave: mevrouw Keijser, telefoon 15118. WADDINXVEEN - Ria Zwijnenburg-de Jong (45) van de Waddinx veense gymnastiekvereniging TOOS heeft zaterdagavond tijdens haar af scheidsreceptie in de TOOS-soos aan de J.W. Frisoweg uit handen van burgemeester C.M. van der Linden de gemeentelijke legpenning gekre gen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk odestanden 1-2 (doelpunten van Jaco van Tol en Marco Kraak)2-4 (doelpun ten van Jaco van Tol en Kjeld Boon- stoppel), 4-6 (2 x een doelpunt van Jaco van Tol) en 5-10 (met doelpunten van Remko Overdam 2 x, Jaco van Tol en Cees Boonstoppel) was dit alvast de eerste overwinning voor dit team. Het tweede herenteam ging op bezoek bij AZC/Tarvo in Alphen en verloor nipt met 4-3. Het tweede damesteam won met 5-1 in een thuiswedstrijd tegen Wiekslag uit Alblasserdam. ZEVENHUIZEN - De Tourclub Ze venhuizen houdt komende zaterdag 15 oktober de laatste rit van dit seizoen. Er zijn twee afstanden: 25 km (starttijd 10.00-13.00 uur) en 50 km (starttijd 10.00-13.00 uur); beide starten op tiet adres Tweemanspolder 12, Zevenhui zen (café De Roerdomp). De 25 km route gaat richting B leiswij k, Hazerswoude, Boskoop en Waddinx veen, de 50 km gaat richting Alphen aan den Rijn, Gouda, Boskoop, Waddinx veen en Zevenhuizen. Beide afstanden zijn geheel uitgepijld. WADDINXVEEN - Het is de bridge club De Unie, die volgende week dins dagavond 18 oktober met een feestelij ke bridge-drive en met een koud buffet in het gelijknamige café-restaurant-ho- tel aan de Kerkweg-Oost het 10-jarig bestaan gaat vieren, zoals deze krant al heeft aangekondigd. De bridgeclub De Unie is in 1978 beg onnen als damesbridgeclub van de afde ling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Er wa ren toen gelijk al 32 leden. Na vijf jaar besloot men zelfstandig ver der te gaan en als naam werd ’’Bridge club De Unie” gekozen. ’’Vanaf het begin genieten wij eens in de veertien dagen gastvrijheid in De Unie. Vandaar dat de meerderheid van de le den voor deze naam heeft gekozen”, al dus het bestuur. De laatste jaren is de club behoorlijk ge groeid en telt inmiddels 74 leden. Ook heren zijn tegenwoordig van harte welkom. Wel is er op dit moment een le denstop. Een snelle redding en een bal tegen de paal waren de ingrediënten van de eer ste minuten van de door RCL furieus begonnen wedstrijd tegen Be Fair. De Waddinxveners kregen echter gaande weg greep op de Leiderdorpers en zoch ten ook meer de aanval op, zo zagen de 300 bezoekers. Met de dieptepass van Ed van den Brink en Peter Konijn kwam de RCL-verdedi- ging meer en meer onder druk te staan. Een schot van Arjan Groenendijk werd in de kiem gesmoord. Een scherpe voorzet van Ed van den Brink werd door Renze Overdijk biet verzilverd tot een doelpunt. RCL haaide de bal van de doellijn. Dank zij de Be Fair-verdedi- Verdienste. Haar bestuursfunctie heeft Ria Zwijnenburg neergelegd in april 1988. Ook de trainingsactiviteiten voor TOOS zal zij thans staken. WADDINXVEEN - Het B 1-elftal van Be Fair-voetbal won zaterdag met 0-3 van Nieuwerkerk aan den IJssel en is daarmee koploper in de hoofdgroep van afdeling Gouda met 11 punten uit 6 wedstrijden. De waddinxveense doelpunten kwamen van Martijn Clardeij (2x) en Wijnand van Triet, die uitgenodigd werd voor het Jeugdplan van de KNVB en maan dag 10 oktober daar een wedstrijd tegen Floreant in Boskoop meespeelde. Het A-regionaal team kreeg een zware nederlaag in Alphen aan den Rijn te verwerken. Met 5-0 werd van ARC ver loren. Na het verstrijken van de speeltijd wer den de partijen van V.d. Knaap en D.J. van Offeren afgebroken. Van der Knaap lijkt minder te staan. Veel hangt echter af van de zet die zijn tegenstan der heeft afgegeven. Van Offeren lijkt echter, ondanks twee pionnen achter stand, nog goede remisekansen te heb ben. Een gelijkspel zit er dan ook nog wel degelijk in. WSV II ontving het naar de derde klasse gepromoveerde Gouda/Bloemendaal I. Na een vrijwel gelijkopgaande strijd werd het een nipte overwinning voor de Waddinxveense schakers (4 1/2-3 1/2). Dit resultaat is vooral te danken aan de vier staartborden die drie punten scoor den. Smit en D. van Offeren haalden het volle punt binnen, terwijl V.d. Star re en Ritter remises aantekenden. Kopman Jansen moest het punt aan zijn Goudse opponent meegeven evenals de ’’Goudse” Waddinxvener V.d. Wou- ment Gymnastrada, te Zürich en Her- ning in 1982 respectievelijk 1987, bege leidde Ria Zwijnenburg de TOOS- groep van de Nederlandse afvaardiging. In 1987 had zij tevens zitting in de tech nische commissie van de Nederlandse vertegenwoordiging op de Gymnastra da. In januari 1981 en januari 1986 was de Waddinxveense de stuwende kracht achter de groots opgezette jubileumuit- voeringen ter gelegenheid van het 60- en 65-jarige jubileum van TOOS. haar, al heel snel een forse ontwikkeling Op 20 september 1981 werd zij Lid van door. Verschillende successen werden be haald in de KNGV Kring Gouda en om streken, in districtswedstrijden en nati onale competities. Met de groei van het ledental (thans circa 1.350) ging Ria Zwijnenburg steeds meer uren wijden aan de turntraining en begeleiding van de meisjes, dames en de keurgroep van de vereniging. In januari 1971 werd het 50-jarig jubi leum van TOOS gevierd. In de ter gele genheid hiervan georganiseerde jubu- leumuitvoeringen had Ria Zwijnenburg een f organisatie. WADDINXVEEN - Het was een rustig voetbalweekeinde. Be Fair speelde gelijk (1-1) tegen RCL. WSE niet. Niet alleen mevrouw Zwijnenburg, maar ook haar echtgenoot, Klaas Zwij nenburg, is al vele jaren actief voor TOOS als leraar, begeleider en (mede- )organisator van menige demonstratie en uitvoering. Zo was hij onder andere actief als lid van het dagelijks bestuur groot aandeel in de turntechnische van het Ned. Gymnastradecomité. WADDINXVEEN - De Boskoop- se kanovereniging ”’t Schouwtje” houdt vanaf zaterdag 22 oktober een cursus kanovaren in het over dekte zwembad ”de Sniep” in Waddinxveen. De cursisten maken in 6 avonden kennis met de verschillende basis technieken die nodig zijn om op een ontspannende manier te kun nen kanovaren. Men leert op verschillende manie ren in- en uitstappen, een juiste peddelhouding, voor- en achteruit varen, bochten maken en wat te doen als men omslaat. Men hoeft niet in het bezit te zijn van een kano, hiervoor wordt ge zorgd. De avonden zijn voor ieder een vanaf 12 jaar toegankelijk. Men moet wel kunnen zwemmen. De kosten voor deze cursus be draagt 30,- per persoon inclusief het gebruik van een kano en in structie. Men dient wel vantevoren op te geven bij P.H. Goudriaan, Zijde 352, 2771 EX Boskoop, tel. 01727-13707. Ook voor inlichtingen omtrent de ze cursus en de verdere activiteiten van de kanovereniging kan men op dit adres terecht. In de onderlinge competitie maakten de ’’toppers” van vorig seizoen geen fout. Philipse-Roosendaal werd remise. Claassen, Hennink, Van Vuuren en Van Woudenberg wonnen allen op min of meer regelmatige wijze hun partijen. Besemer, Ket, Alblas en Muit werden hiervan het slachtoffer. Een hevig aan vallende J. van Oort liep Kardol onder de voet. De Bock en Torenbeek deel den het punt. Van der Hoek versloeg Prins. Van der Geer-v.d. Ree eindigde in remise. Brobbel kwam weer op 50% door winst op Stam. Van Dalen kwam tot haar tweede overwinning door D.J. van Of feren te kloppen. Ponsioen won met zwart van mevr. Timmermans. WADDINXVEEN - In de clubcompe- titie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) zijn de teams van de Waddinx veense Schaak Vereniging (WSV) niet onfortuinlijk van start gegaan. Na de overwinning van het derde op Spijkenisse VI (4 1/2-3 1/2) kwamen vo rige week eerst het vierde en daarna het tweede team in aktie. In de uitwedstrijd tegen HZP/Schiedam V nam WSV 4 voorlopig met 3 1/2-2 1/2 een voor sprong. WSV II ontving Gouda/Bloe mendaal I en trok met 41/2-3 1/2 de zege aan zich. WSV IV bestaande uit een aantal spe lers die nog niet eerder in competitie verband uitkwamen, aangevuld met en kele routeniers, trok vol goede moed naar Schiedam om het vijfde team van Het Zwarte Paard/Schiedam te bekam pen. Teamleider Besemer zorgde aan het eerste bord vrij snel voor het eerste hal fje zodat hij zich volop kon wijden aan het coachen van zijn pupillen. Brink horst zorgde met een regelmatige over winning voor het eerste volle punt. Ook P. van Offeren wist zijn partij in winst om te zetten. Van der Geer en Brobbel voegden daar remises aan toe. Van Bergeijk moest echter verlies in casseren. HAVO/Atheneum te Waddinxveen. Eind 1978 startte zij eert tweetal jazz- gymnastiekgroepjes. Thans telt TOOS er maar liefst 15. Bij diverse grote evenementen in het kader van kringwedstrijden, nationale wedstrijden en dergelijke trad Ria Zwijnenburg op als jurylid of als lady- speaker. Vooral bij de jazzdemonstra- ties speelden haar groepen een kwalita tief opmerkelijke goede rol. Zwijnenburg gedurende vele jaren Bij het grote internationale sportevene- A Heren 1 is iri deze competitie ingedeeld bij de volgende ploegen: De Amer (Amersfoort), AZC (Apeldoorn), Donk (Gouda), DWK (Barneveld), De Houtrib (Lelystad), UZSC(Utrecht) en Vivax (Oegstgeest). Dames 1 komt uit tegen: Breda (Bre da), Donk 2 (Gouda), GZC (Gouda), HZ Zian (Den Haag), Njord (Veldho ven), Rotterdam (Rotterdam) en TRB/ RES (Tilburg). WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar jaarlijkse herfstdag onder echte herfstomstandigheden. Het was wel haast nodig je aan de kant vast te binden om niet in het water te waaien. Maar ondanks het weer was het aantal deelnemers nog redelijk. Er werd gevist in het Amsterdam-Rijn- kanaal en de vangst was wisselend. Een aantal wist goed vis te vangen, maar daartegenover waren er ook die geen vis aan de kant konden brengen. De winnaar was W. Houtman met 12440 gr. Hij liet ook de grootste vis me ten: 46 cm. Tweede was M.A. van Leeuwen (7810 gr), 3. M. Reichard (4450 gr), 4. A. van Leeuwen (4400 gr) en 5. J. Rupke (3270 gr). Zaterdag wordt gestart met de winter competitie. Er wordt dan gevist in de Zaan bij Zaandam. Inlichtingen over deze competitie bij de wedstrijdleider A. van Leeuwen, Noordeinde 93. Het aanmeldings- en vertrekpunt is het NS- station om 6.30 uur. De legpenning was haar anderhalve week eerder bij een geheim besluit van het college van B. en W. toegekend. De aan de Heuvelhof wonende Ria Zwij nenburg was zeer ingenomen met deze gemeentelijke blijk van belangstelling en waardering voor 23 TOOS-jaren. Met de toekenning van de gemeentelij ke legpenning onderstrepen Burge meester en Wethouders de belangrijke en door velen zeer gewaardeerde rol die Ria 7 in het plaatselijke sportgebeuren heeft gespeeld en de opmerkelijk grote inzet die zij hierbij heeft getoond. Bij de jeugd heeft het eerste team het in de landelijke competitie niet gemakke lijk. Afgelopen zaterdag kwamen Ro nald Commissaris, Friso v.d. Heide en Marco Hoogendoorn tegen het Hazers woude Dextro-Avanti niet tot score. Het 3e, 5e en 6e jeugdteam deed het be ter met overwinningen op respectieve lijk TTVN 3 (met 3 x winst voor Martijn Gilhuis), TTVN 6 (met 3 x winst voor invaller Jaap de Lange) en Vrienden schaar 10 (met 3 x winst voor Suzanne de Jong). WADDINXVEEN - De Waddinxveen se damvereniging Excelsior heeft de vierde, vijfde en zesde ronde voor de onderlinge competitie er al op zitten. De 4e en 5e ronde van de onderlinge damcompetitie kende wat wisselende resultaten wat betreft de in de senioren klasse spelende junioren. Fred van Beek wist verrassend Gerrit Heeren te kloppen en een week later bij Teun Twigt de eer laten. Knap was ook de winst van de jeugdige Perry de Leeuw den Bouter en Piet van Es en een ronde later werd hij in zijn partij tegen Jaap van der Eist ook met een nul geconfronteerd. In de 4e ronde deed Dirk Heeren I ook van zich spreken. Een gelijkspel af dwingen tegen Tijmen den Ouden sr. mag goed genoemd worden, zeker wan neer men (en in dit geval Dirk Heeren 1) een schijf achter stond. Piet van Es herstelde zich goed van zijn verlies tegen Perry en bond Zwanen burg aan de zegekar. De 6e ronde voor de onderlinge competitie telde slechts 7 wedstrijden. WADDINXVEEN - De Honden Sport Vereniging Waddinxveen (HSVW) houdt dinsdagavond 25 oktober om acht uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een bijzondere in formatieavond voor hondenbezitters uit Waddinxveen en omgeving. Op die avond zal een lezing worden ver zorgd door Ruud Haak, schrijver van hondenboeken en regisseur van het be kende Veronica-programma ’’Baas bo ven baas”. Hij zal stilstaan bij het bezit ten van honden en zal verschillende ta ken van hondensport, zoals die in Ne derland worden bedreven, toelichten en zijn visie daarop geven. Tevens zullen die avond diverse stands in het Anne Frank-centrum zijn opge steld waar hondenbezitters informatie kunnen krijgen over voeding van die ren, het trimmen van de hond en het fokken van en met honden. Tevens kan men alles te weten komen over dieren- geneeskunde en ook zal de dierenbe scherming vertegenwoordigd zijn. Ook zal uiteraard een stand van de Honden Sport Vereniging Waddinx veen aanwezig zijn. Bij deze stand kan men informatie krijgen over de diverse takken van hondensport bij de HSVW. Hier kan men ook terecht voor opgave aan deelneming voor de cursussen, die in februari 1989 weer opnieuw starten. Voor deze avond zijn toegangsbewijzen te verkrijgen bij het secretariaat van de HSVW, telefoonnummer 01827-5190. Op dinsdag 25 oktober 1988 zijn er ook, indien er nog toegangsbewijzen voorra dig zijn, toegangsbewijzen te koop aan de zaal. De HSVW heeft onlangs het clubge bouw aan de Middelburgseweg flink uit gebreid. Door deze uitbreiding is het mogelijk om vergaderingen van de HSVW in het clubgebouw zelf te hou den. Uiteraard is een ieder daar op za terdagmiddag en woensdagavond welk om om onder het genot van een kopje koffie te zien wat de HSVW op het ge bied van hondensport brengt. ging en uitstekend keeperswerk bleef het tot rust 0-0. Na de rust nam Be Fair het heft in han den en dit resulteerde in de 50e minuut tot een loupezuivere voorzet over rechts van Aart Bos, waaruit Razi Licoumine feilloos inkopte (1-0). Be Fair bleef de wedstrijd tot de 80e mi nuut dicteren, maar schoten van Dirk Griffioen en de goed opkomende Ed van den Brink troffen geen doel. In de 81e minuut forceerde RCL uit één van de schaarse aanvallen een corner over links. De Ajax-variant van de cor ner kon niet goed door Be Fair worden verwerkt en met een krachtige kopstoot wist Rob Flippo de stand op 1-1 te bren gen. Bijna kon Be Fair nog de zege grijpen. Uit een strakke voorzet van weer Ed van den Brink werd zowel door de RCL-verdediging als door Arjan Groe nendijk voor open doel gemist. Het zaterdagvoetbal van Waddinxveen is er niet in geslaagd zijn voorsprong op concurrent Gouda te vergroten. In sportpark ”de Sniep” eindigde de wed strijd in 1-1. Gouda was aanvankelijk de betere ploeg in de eerste helft, maar door fabu leus keepen van Leo v.d. Berg bleef Waddinxveen een achterstand be spaard. Aanvallend kon Waddinxveen weinig uitrichten tegen de hechte Goud se verdediging en het was Gouda dat de wedstrijd dicteerde. Toch kreeg Waddinxveen een serieuze kans om de score te openen, maar Ar jan Brouwer kreeg de bal niet onder controle waardoor deze kans verloren ging- Na de 0-0 ruststand kreeg Waddinxveen in de tweede helft wat meer greep op de wedstrijd. Drie inzetten van achtereen volgens Ricardo Westmaas, Arjan Brouwer en Kees Zwart werden goed verwerkt door de Goudse goalie. Een daverend schot van zo’n dertig van de voet van Chris v.d. Stelt was hem echter te machtig waardoor Waddinx veen op 1-0 kwam. Met verve probeer de Waddinxveen deze voordelige marge te behouden. Het zag er dan ook naar uit dat dat zou gelukken, echter 5 minuten voor tijd ontving spits Anker de bal, de Wad- dinxveenverdedigers dachten aan bui tenspel, maar de Goudse spits profiteer de dankbaar waardoor de 1-1 uitslag op het scorebord verscheen. Ria Zwijnenburg, tot voor kort lid van het bestuur en voorzitter van de techni sche commissie van TOOS, begon haar werkzaamheden voor de afdeling gym nastiek van de sportvereniging in 1965. De keurgroep van de vereniging maak te, mede dank zij de grote inzet van WADDINXVEEN - Het hoogste WSE-jeugdvoetbalteam verbaasde het afgelopen weekeinde iedereen op een zeer positieve manier. Niet alleen werd concurrent Spirit verslagen, maar de overduidelijke manier waarop WSE I zijn klasse duidelijk maakte, laat het be- I ste hopen voor de toekomst. Met 6-2 kwam Spirit er nog genadig vanaf, ter wijl voor de wedstrijd de ploegen nog I op gelijke hoogte stonden. Het A-team kwam op het terrein aan de I Willem de Rijkelaan formidabel uit de startblokken. In een enorm hoog tempo werd Spirit met de rug tegen de muur gezet. De ’’pressing” resulteerde in een drietal goede kansen en bij de vierde was het raak. Na een dieptepass van Peter de Wit 1 raakte een verdediger van Spirit de bal verkeerd. Marco Scheurwater stond op I de goede plaats en deponeerde de bal achter de verbouwereerde Ouderkerk- I se keeper: 1-0. j De Waddinxveense voetballers lieten het hier niet bij en Spirit kreeg de ene na de andere goed uitgevoerde aanval te I verwerken. Meer doelpunten konden I zo niet uitblijven. De enorm goed op I dreef zijnde Dennis Jager scheurde met I zijn pass de verdediging open en de in het gat gedoken Reinier Vermey teken de met een solide trap 2-0 aan. Enige minuten later liet Oswin Bouman iedereen zijn hielen zien en zijn voorzet was er een uit het boekje. Gelukkig had Marco Scheurwater hetzelfde boek ge lezen en hoog boven iedereen uit kopte hij 3-0 binnen. Het tempo had zijn tol geëist en even moesten de Van Noort- jongens gas terugnemen. Direct maakte Spirit daarvan gebruik en trok het initiatief naar zich toe, het geen vlak voor de rust in een tegentref fer resulteerde. Na de thee van ’’medi cijnman” Cor Droog kon het talrijke publiek opnieuw genieten. Nog niet eens was iedereen terug langs de lijn of Marco Scheurwater profiteerde van een foute terugspeelbal van een door Peter Brosens in het nauw gedreven verdedi ger. Dennis Jager bleef excelleren op het middenveld en voorzag zijn medespe lers steeds van voldoende bruikbare ballen. Uit een van zijn acties opende Guillaume van Wilgen op de rechter- kant. Marco Scheurwater speelde ieder een uit en liet het scoren van 5-1 deze keer aan Oswin Bouman over. Spirit deed er alles aan, maar pas nadat opnieuw Marco Scheurwater had ges coord, konden zij voor de tweede keer de zeer sterke oranje/zwarte verdedi gingslinie passeren. Daarmee werd na een bijzonder aantrekkelijke partij voetbal de 6-2 eindstand bereikt. FOCWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 27