Bitter is soms beter dan zoet. Het Swedenkruiden Elixer zorgt dagelijks voor het reinigen van ons lichaam. Op een natuurlijke, dus ideale manier. NAJAAR 1988. 5e JAARGANG UltraVit GINSENG Het’Oosten’in capsules _Pag. 8 maar ook de natuurlijke afvoer van afvalstoffen in ons lichaam, te bevorderen. Zodat alle ongerechtigheden ons lichaam ook weer snel ver laten. En er niets achterblijft. ontdoen van resten en afzet tingen als resultaat van de lange, donkere winter. Met, niet zelden, te overvloedige maaltijden, te zoet of te vet voedsel, te weinig lichaamsbeweging. e reinigende werking van het Swedenkrui- den Elixer is in onze dagen misschien be- langrijker dan ooit. Want wij leven in een tijd van milieuvervuiling, veroorzaakt door industrie, insecticiden en uitlaatgassen. Om maar eens een paar boos doeners te noemen. Schadelijke invloeden, stuk voor stuk. Aanslagen, niet alleen op de kwaliteit van het oppervlaktewater en de bossen maar ook op onze gezondheid. Want alles wat wij naar binnen krijgen is met het milieu in kontakt geweest. En kan dus minder schoon zijn dan we wensen. Daarom is het zaak de spijsvertering, de stofwisseling Swedenkruiden Elixer ’Bitter in de mond houdt het hart gezond’ Pag. 1 Brita Zeker zijn van het lekkerste water Pag. 3 Naphyto homeopathie Mild en gemaakt om te helpenPag. 4 Bio-Strath Natuurlijke kracht uit Zwitserland Pag. 7 ruiden en kruidenpre- paraten worden steeds serieuzer genomen. En wel in de meest uiteen- ■«lopendegevallen. Vooral voor het instandhouden van een goede gezondheid, spelen kruiden een steeds grotere rol. Naast het eten van goed, gevarieerd voedsel, het nemen van genoeg beweging en het in acht nemen van de nodige hygiëne. Het Swedenkruiden Elixer zorgt er bijvoorbeeld voor dat we ook vanbinnen schoonblijven. Door het stimuleren van de spijsvertering en de lever. Zodat afvalstoffen ons lichaam niet alleen tijdig maar ook volledig verlaten. n midden Europa, in Duitsland vooral, bestaat er I zelfs een soort traditie op het gebied van’bloedreini gende’ kuren. Deze kuren worden in het voor- en najaar gebruikt. In het voorjaar, om het lichaam te In het najaar wordt er gekuurd om het lichaam te helpen zich weer op kou en vochtigheid in té stellen. Ter ondersteuning van het eigen weerstandvermogen. Tegen infektieziekten, zoals griep en verkoudheid bijvoorbeeld. et onze tong proeven T wij wat lekker is of niet. We onderschei den o.a. zuur, zoet, zout en bitter. Dat smaakvermogen heb ben wij natuurlijk oorspronke lijk gekregen om goed en min der goed voedsel te selecteren. Toch zie je als je dieper op de zaak ingaat dat we teveel zoete en zoute spijzen gebruiken. Zaken die niet goed zijn voor onze gezondheid. Hoe zit het nu met bittere zaken? Het is bekend dat veel natuurvolken, ondanks het feit dat ze heel goed kunnen proe ven, toch bittere kruiden eten. En of het er iets mee te maken heeft is onbekend maar het is frappant dat onder hen nauwe lijks ziekten voorkomen, die in verband staan met de spijsvertering. Swefiênfiruufin fixer Hl

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 31