coupon ZEKER ZIJN VAN HET LEKKERSTE WATER MET DE BRITA WATERFILTER! NUf5,- terug! Bij aankoop van een Brita-kan vindt u in de doos een theetest- kaart. Als u deze coupon op de kaart plakt en volledig invult met vermelding van uw bank of gironummer en opstuurt aan de importeur, ontvangt uf5,- (incl. porto) op uw rekening terug. Het is duidelijk: li het Brita water- filtersysteem hoort in elk huishouden! De belangrijke pluspunten van Brita Water. Uw Brita water staat altijd klaar. Hoe werkt het Brita waterfiltersysteem Het gaat bij elke Brita filter- patroon om 2 werkzame onderdelen. 1. De ionen wisselaar. 2. De aktieve kool. Writa I n de praktijk van het huishouden werkt het Brita waterfilter systeem heel eenvoudig. U laat het water uit de kraan direkt op de filter-trechter lopen. Na korte tijd is dat de filter- patroon gepasseerd en heeft u een kan met ongeveer l1/? liter heerlijk water. Elk moment klaar om te gebruiken. - Het praktisch mineraalvrije Brita water is ideaal voor uw snijbloemen en potplanten. Die leven voortaan langer en groeien beter. - Alles wat u eet en drinkt behoudt het oorspronkelijke aroma. Is dus lekkerder, smaakt beter. I Uiterste inzenddatum is 1-9-1989. - Het zachte Brita water voor komt lastige kalkaanslag bij huishoudelijke gebruiks voorwerpen. Zoals in fluit ketels, eierkokers en koffie apparaten. Die narigheid is voorgoed voorbij De ionenwisselaar en de aktieve kool zorgen voor de tweedelige werking van het Brita waterfiltersysteem: een absolute garantie voor perfekt water. Brita water is beter water! e overheid houdt de kwaliteit van ons lei dingwater zorgvuldig in de gaten. Het wordt geregeld gecontroleerd o.a. op te hoge concen traties van eventueel gevaar lijke stoffen. En worden de gestelde normen overschre den, dan neemt men direkt de nodige maatregelen. Toch laat het Nederlandse leidingwater af en toe te wensen over. Vaak hangt dat af van de plaats waar u woont. Het water dat uit de kraan komt kan te hard zijn. Of er zitten, wat de smaak betreft, toch net iets te veel mineralen in. Het bevat te veel zuren of zouten. Soms is er ook chloor aan het water toegevoegd. Dit gebeurt om een goede reden, maar lekker is het beslist niet. Het volgende is iedereen wel eens overkomen. Je hebt trek in een kopje thee. Die thee ziet er verre van lekker uit; hij is troebel en donker van kleur en de smaak stemt hiermee overeen. Ook met uw kopje koffie kan zoiets gebeuren. Wist u dat daar een prima oplossing voor is? Het water filteren. Met het Brita water filtersysteem. Een wereldwijd sukses. ’t Is heel eenvoudig en op die manier heeft u altijd water dat heerlijk smaakt. Puur, volstrekt zuiver. Waar door het aroma van alles wat u drinkt en eet volledig tot zijn recht kan komen. De ionenwisselaar verlost het water van ongewenste hard heid. En wel door het te veel aan calcium- en magnesium- ionen in te wisselen voor waterstofionen, zodat uw water zachter wordt. Een uitgekiende procedure, waardoor water precies het voor consumptie gewenste (zwakzure) karakter krijgt. Ook andere metalen worden aan het water onttrokken (lood!). Het tweede werkzame bestanddeel van de filter- patroon bestaat uit het aktieve kool. Omdat het heel fij n verdeeld is heeft het een groot oppervlak. Het kan dus overal aktief zijn bij het onttrekken van reuk en smaakstoffen die in leiding water niet thuis horen. De geur en smaak van chloor bijvoorbeeld. Die verdwijnen volkomen. Bovendien is de aktieve kool met zilver ver rijkt. Waardoor bacteriën en schimmels zich niet kunnen ontwikkelen. Het water in de Brita-kan zal dus niet verschra len.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 33