4 MILD EN GEMAAKT OM TE HELPEN Werking sinds kort wetenschappelijk bewezen. Steeds meer mensen zweren bij het gebruik van homeo pathische middelen. Die wor den ook door steeds meer artsen voorgeschreven. Want een heleboel minder ernstige ziektes zijn er heel goed mee te genezen. Naphyto stelt zich onder kontrole. et toonaangevende, wetenschappelijke tijdschrift Nature, publiceerde in het nummer van 30 juni 1988 een artikel van de Franse onderzoeker Jaques Benveniste. De proeven die Jaques Benveniste hierin beschrijft, worden door het N.R.C./Handelsblad van 5 juli ’88 en de Volkskrant van 9 juli ’88 ’verbijsterend’ genoemd. Felix Eijgenraam schrijft in het N.R.C./Handelsblad: ’De essentie van de proef is even eenvoudig als schokkend. Neem een oplossing van het een of andere biologische molekuul en maak daar een verdunningsreeks van. Verdun zo ver door, dat je op het laatst oplossingen overhoudt waar in de verste verte geen molekuul meer in zit. Test van elke verdunning de biologische activiteit en presto: de sterkst verdunde oplossingen zijn even actief als de onverdunde!’ Bij het hierboven geciteerde artikel staat dan een grafiek die laat zien dat bij het steeds verder verdunnen de aktiviteit van dezelfde verdunning absoluut niet afneemt. Zo lang er gedurende het proces maar geschud wordt. De wetenschappelijke wereld staat paf. Omdat het zo onlogisch lijkt, heeft men het nooit kunnen geloven maar nu is het bewezen! Verbijsterend misschien maar allang een feit voor Naphyto, die een steeds groter en groter wordende groep mensen zijn kwaliteitsprodukten aanbiedt. De homeopathische middelen van Naphyto zijn prettig in het gebruik. Ze geven uw lichaam kans de eventuele problemen zelf op te lossen. Naphyto homeopathie is een veilig alter natief. En die veiligheid wordt nog verhoogd door de midde len precies volgens voorschrift in te nemen. Het spreekt van zelf dat u bij ernstige en lang durige klachten ook naar de dokter gaat. Maar Naphyto homeopathie helpt heel vaak, heel goed. Dat is zeker. amuel Hahnemann schreef er het eerst over, over homeopathie. Dat was in 1796. Zijn stelling was:’Het gelijkende wor de door het gelijkende genezen.’ Of in het latijn: ’Similia similibus curentur’, want zo schreef hij het op. Samuel Hahnemann is de vader van een geneeswijze, die voor een ziekte of kwaal juist die middelen in verdunde vorm gebruikt, die in onver dunde vorm bij gezonde men sen precies dezelfde ziekte verschijnselen geeft als die kwaal of ziekte. Die gedachte is in het algemeen niet zo gek, zou je zeggen. Ook de officiële medi sche wetenschap is het daar mee eens. Worden wij niet allemaal ingeënt, als kind al, tegen difterie, tetanus, kink hoest en pokken? Opdat het lichaam antistoffen tegen die ziektes kan ontwikkelen en men jarenlang en soms het hele leven, zeker kan zijn juist die ziektes niet te krijgen! Nee, het was de enorm sterke mate van verdunnen die ver bazing wekte en ongelovig maakte. En nog steeds. Vele medici maar ook anderen, weten eenvoudig niet wat ze van homeopathie moeten denken. Kan iets, zó sterk verdund, echt helpen? Potentiëren noemt men dat. De 3 geeft aan dat dit proces 3 maal is uitgevoerd. Door 3x potentieren krijgt men dus een verdunning van 1 op duizend! Maar de homeo pathie gaat vaak veel verder in het, onder schudden, traps gewijs verdunnen. Soms zo ver, dat er in de verdunning geen molecuul van de oor spronkelijke stof meer is te vinden. En toch werkt het. Mild en heel veilig. Tot voor kort onverklaarbaar maar merkbaar waar. ij het samenstellen van de vele homeo pathische produkten van Naphyto, worden nauwkeurig de strenge regels van de Duitse homeopathie in acht genomen. Deze zijn samengevat in het rapport H.A.B. 1. Die regels stellen eisen aan de planten die gebruikt worden maar ook aan de dierlijke en minerale stoffen en aan de bereiding van het homeopatische eindprodukt. Bereidingen volgens de H.A.B. 1regels geven u zekerheid een kwaliteits- produkt te kopen. Alle Naphyto homeopathische produkten zijn volgens deze strakke regels tot stand gekomen. tf'4 Hoe maakt Naphyto zijn 40 a 50 homeopathische middelen? n de homeopathie wordt van de zogeheten oertinc- tuur, door een trapsgewijs verdunningsproces onder heftig schudden, de homeopathische verdun ning gemaakt. Neem bijvoorbeeld slapeloos heid, die soms door het drin ken van koffie wordt veroor zaakt. Dat is voor de homeo patische wereld een reden om als middel tegen bepaalde vor men van slapeloosheid juist een sterke verdunning van dezelf de koffie voor te schrijven. Op het flesje kan dan D 3 staan. De D staat altijd voor een verdunning van de werk zame stof van 1 op tien. Onder ritmisch schudden uitgevoerd. NAPHYT ECHINACEA FORTE echinacea FORTE naphyto*5 i^apvto NAPHYTO® H B HOMEOPATHIE ter verhoging van de weerstai

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 34