BOUMA C/ NIEUW VAN ULTRAVIT: GINSENG IN CAPSULES NU voor f 34,95 Ter introduktie (geldig tot 31-12-1988) Voor deskundig advies naar: De Groensvoorde 10 2742 DJ Waddinxveen - Tel. 01828-13655 van f39,95 Drogisterij Parfumerie Foto Winkelcentrum De Scholver 2907 ME Capelle a/d IJssel - Tel. 010-4505055 van zo’n gerijpte wortel: net een klein verweerd mannetje. Uit deze vorm leiden de Chine zen af dat de wortel een belangrijke werking op de hele mens heeft. Wat is Ginseng. e ginsengplant groeit op schaduwrijke en vochtige plaatsen in tropisch Azië en in Noord Amerika. De wetenschappelij ke naam is Panax ginseng. Panax is de geslachtsnaam en ginseng de soortnaam. Panax planten horen bij de Aralia- ceae familie, waar ook onze gewone klimop onder valt. Het woord Panax hangt met het woord panacee samen dat ’middel tegen alle kwalen’ betekent. Wortels van die plantenfamilie hebben dus waarschijnlijk voor veel meer klachten verlichting gebracht. Het woord ginseng is Chinees. Gin betekent ’mens’ en seng ’wortel’. Dit slaat op de vorm Natuur Beter is een magazine voor alge meen lezerspubliek en bevat meer informatie over natuurgeneeswijzen, voeding en gezondheid. Uitga ve/produktie: ARTI PRINT, Postbus 163, 1400 AD Bussum. lichamelijke uitputting worden aanzienlijk verlicht. Ginseng heeft ook een adaptogene werking. Dat wil zeggen dat Ginseng bij stress een stabilise rend effekt heeft op het organisme. Of die stress nu van binnenuit of van buitenaf komt. Je kunt het ook anders zeggen: Dankzij de ginseng- wortel ben je beter bestand tegen geestelijke en lichame lijke aanslagen. Een andere werkzaamheid die aanvankelijk de meeste aan dacht kreeg is het gunstige effekt bij oudere mensen. Hiernaar is de laatste 25 jaar vrij veel onderzoek gedaan. De verhoogde vitaliteit en de gunstige resultaten bij het doen van psychologische testen zijn buitengewoon op vallend te noemen. Ginseng in China. et Verre Oosten en vooral China heeft zich lang afgesloten voor invloeden van buiten af. Eeuwenlang ging het Chinese volk zijn eigen weg. En met veel sukses. AVant zo kon zich een volstrekt eigen cultuur ontwikkelen. Een cultuur, die op eenzame hoogte stond. Onaangetast door welke andere invloed dan ook. De boekdrukkunst werd in China uitgevonden lang voor dat de Europeanen op dat idee kwamen. Hun kunst inspireer de honderden jaren later o.a. Van Gogh en Gauguin. En ook in de geneeskunde hebben de chinezen hun eigen weg gevolgd. De acupunctuur is een unieke vondst en hun kennis van geneeskrachtige planten is altijd zeer groot geweest. En heel bijzonder. Heel anders dan bij ons, in het westen. De ontdekking en het gebruik van de ginsengwortel zien de chinezen op het gebied van kruidenkunde als de parel in hun kroon. De ginsengplant ontwikkelt zich langzaam. De felbegeerde wortels zijn pas na 7 jaar volgroeid. In het wild is de plant langzamerhand nog nau welijks te vinden. Daarom wordt hij tegenwoordig in Korea verbouwd. Onder streng toezicht van de koreaan- se overheid. Een waarborg voor hoge kwaliteit. Modem onderzoek naarde werkzaam heid van Ginseng. e ginsengwortel heeft niet alleen de chinezen geïnspireerd. Ook de wetenschap heeft zich enthousiast op de wortel geworpen. Er is bijzonder veel onderzoek gedaan naar de samenstelling en het gunstige effekt van de ginsengwortel. Het staat vast dat de echte ginsengwortel op een breed vlak werkzaam is. En invloed heeft op de stofwisseling, het immuniteitssysteem (dat voor de natuurlijke afweer zorgt) en ons hormoonstelsel. Het resultaat van de ginsengwortel is aantoonbaar. Geestelijke en Ginseng capsules. Nieuw van UltraVit. ItraVit brengt het goede van de ginseng wortel nu in capsule- vorm. De optimale werkzaamheid wordt gewaarborgd door het gebruik van een hoogwaardig ginseng-extrakt. Elke capsule bevat een nauwkeurige hoe veelheid actieve bestanddelen (ginsenosiden). De capsules zijn gemakkelijk mee te nemen, hygiënisch in het gebruik en .natuurlijk! Ook Ginseng is: UltraVit-kwaliteit in capsules. 11 Be'«eai Gmwur

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 38