Sterrenconcert in De Boog komt weer met kamermuziekconcerten Vrachtwagen zakte weg de Ontmoetingskerk CD JA volop Bunnik wint in discussie Brewacom- over geloof tournooi en politiek Aantrekkelijk programma rond Die Gouwe Sanghers Florida koploper Prof. dr. Wim van Dooren in buurtcentrum Sartre aan het woord Vijf maal winst voor Kwiek Theo den Boon in Rotterdam Activiteiten in vrouwen raadhuis ZIJN BIOGRAFIE J boekhandel veldwijk Aanrijdingen Opera Bromfietsen Geestelijke groei Onder invloed Aangehouden Existentialisme Inbraak Spirituals I M. MOS V. ANNIE COHEN-SOLAL JEAN-PAUL SARTRE PAPERBACK 69,50 - Waddinxveen WADDINXVEEN - In het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgen- slaan worden op donderdag 27 oktober, 12 januari en 16 maart vanwege het Humanistisch Verbond (HV) Midden-Holland drie lezingen met dis cussie gehouden over de belangrijke Franse filosofen Jean-Paul Sartre, Emanuel Levinas en Michel Foucault. WADDINXVEEN - Bij de kruising Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen-Zuid is het verkeer enkele uren lang omgeleid door de Waddinxveense rijkspolitie, omdat in de berm een vrachtwagen was ver zakt. De bestuurder was gestopt voor een visser en was de berm ingere den. Hierbij verzakte de auto, welke moest worden uitgetakeld. I Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 oktober 1988 Sartre-lezing De Boog in 1 Jean Paul Sartre, 1905-1980. De Boog zijn voortaan weer elke derde donderdag van de maand kamer muziekconcerten. De toegangsprijs is steeds drie gulden. PASSAGE 53 - TEL. 12620 Een werkstuk van schilder Theo den Boon op acrylonlinnen. laan een ongeval plaats, waarbij een auto total loss raakte. Het kentekenbe wijs werd ingevorderd. De bestuurder wilde uit parkeerstand wegrijden en zag in de achteruitkijkspiegel een auto na deren. Deze remde, waardoor de aan moet dat zelt maar eens komen beluiste ren. Waddinxveen en de hele wereld er om heen mag blij zijn met een initiatief, dat traditioneel aan het worden is! Cohen-Solal, vorig jaar te gast bij Adri- aan van Dis. Hoe men ook over Sartre mag denken, een feit is dat hij generaties heeft geïn spireerd of juist tot geheel andere ge dachten heeft gebracht. Dat duizenden op 19 april 1980 zijn begrafenisstoet be- ”Het existentialisme definieert de mens alleen met betrekking tot zijn handelen; het zegt hem dat er geen hoop is buiten zijn handelen en dat de daad het enige is dat de mens doet leven; een mens vangt zijn leven aan, ontwerpt zichzelf en buiten hemzelf is er niets; het existentialis me is een optimisme, een op hande len gericht leven. J.P. Sartre Op maandag 10 oktober vond op ■POLITIENIEUWS Voor het seizoen 1988-1989 is gekozen voor samenwerking met het Rotter damse Conservatorium. Het eerste con cert in deze reeks vindt dus plaats op donderdag 20 oktober. Dan speelt het duo ”Demi-Blanche”, bestaande uit Roeland Kapaan en Ger Otte, werken voor saxofoon en piano. Traditioneel is ook het opera-repertoire van ”Die Gouwe Sanghers”. Naast ”11 Trovatore” van Guiseppe Verdi staat ook ”Die Zauberflöte” Van Wolfgang Amadeus Mozart op het programma. Wilt u die toverfluit zelf horen? Zorg dan tijdig toegangskaarten te hebben. Een kunstzinnig zangavondje uit voor 15,-da’s toch niks? WADDINXVEEN - Enkele uit spraken van de Franse filosoof Jean-Paul Sartre: ’’Alleen in vrijheid voel ik me op mijn gemak, ik ontsnap aan de din gen, ik ontsnap aan mezelf. Ik ben waarschijnlijk een van trots dronken en doo en door doorzichtig niets. Het is dan ook de wereld die ik wil bezitten. J.P. Sartre Samen met 35 andere koren uit Europa zullen ”Die Gouwe Sanghers” uit het Boskoopse kwekersdorp het Hollandse lied zingen in Budapest, beoordeeld door een internationale jury. Hoe kan je een gemeenschap beter promoten? Is zingen overigens kunst of geen kunst? Raadslid M. Boere (PvdA) - die naar aanleiding van de Waddinxveense sub sidie voor het Sterrenconcert daarover opmerkingen maakte in een raadscom- missievergadering in Waddinxveen - Aan het door Jeroen Bosman geleide concert werken mee Margareth Roest (sopraan), Henk Kreukniet (tenor), Frans Huyts (bariton), Jan Alofs (bas), Hans Broekman (vleugel) en het alge meen streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers. Verwacht mag worden dat de Waddinxveense Ontmoetingskerk voor het Sterrenconcert van Die Gouwe Sanghers vol zal lopen. Na het overlij- 'os is het koor nog niet eerder in Waddinx veen opgetreden. Het koor staat thans onder leiding van de jonge veel belovende dirigent Jeroen Bosman, die deze zomer afstudeerde aan het Conservatorium te Rotterdam met als hoofdvak koordirectie. Orkest- directie is zijn volgende stap. Het spreekt van zelf dat een koor aan een nieuwe dirigent moet wennen. Die gewenningsperiode is wederzijds goed bevallen. Jeroen Bosman weet nu over welk materiaal hij kan beschikken en de mannen weten nu wat van hen verwacht wordt. Het programma ziet er aantrekkelijk en afwisselend uit, waarbij het op valt dat de ’’ster” onder de sterren het koor zelf is. Met andere woorden: ”Die Gouwe Sanghers” komen veel aan bod die avond. En zo hoort het ook. Het is een man- nenkoorconcert en de aangetrokken be roepszangers dienen als het zout in de pap. Maar dan wel zout van uitstekende kwa liteit. Om het geheel nog smakelijker te maken. Wat dacht u van Margareth Roest (sopraan), die al eens eerder met veel succes aan het ’’Sterrengala” mee werkte? En Jan Alofs, met zijn mooie diepe bas? Samen met Henk Kreukniet (tenor) brengen zij het overbekende du et uit de Parelvissers van Bizet. De bariton Frans Huyts zal een viertal liederen van Grieg zingen, begeleid door de bekwame pianist Hans Broek man, die ook een solo-optreden zal ver zorgen. De afgelopen week werden twee brom fietsen uit het verkeer genomen, daar vermoed wordt, dat deze bromfietsen 18-jarige Waddinxvener aangehouden, niet aan de gestelde eisen voldoen. Sartre is tot zijn existentialisme gekomen onder invloed van de Tweede Wereld oorlog. Gedroeg hij zich daarvóór nog ---1-- ke” anarchist, als iemand die geen boodschap had aan politiek en maat schappij, de fascistische praktijken openden hem voorgoed de ogen. Hij komt tot verzet wanneer hij dat nodig vindt. Sartre is ervan overtuigd dat de mens behoefte heeft aan vrijheid. Het verlan gen daarnaar is een natuurlijk gegeven. Verzet tegen dogma en autoritaire - en dus onmenselijke - systemen, is derhal ve onvermijdelijk en noodzakelijk. De mens en vooral de intellectueel kan en mag zich niet onttrekken aan zijn Maar naast de onvermijdelijke roddel - WADDINXVEEN - Het zaterdag voor de vierde maal gehouden Brewacom- zaalvoetbaltoumooi in de sporthal ”de Sniep” is gewonnen door het team van Bunnik. Deze zaalvoetballers verover den voor de tweede maal de wisselbe- ker. Keeper Rinus van Grote werd uit geroepen tot de beste keeper van het tournooi. Aan het vierde Brewacom-zaalvoetbal- toumooi namen de ploegen van Argus, Baas, Bunnik, Zeewolde, Grote-dorst en Brewacom zelf deel. Als programma werd een halve compe titie afgewerkt. De wedstrijden kenden een sportief verloop en werden geleid door de uitstekende scheidsrechters Van der Louw en Pons. Tijdens het tournooi werd het al snel duidelijk, dat de laatste wedstrijd tus sen Brewacom en Bunnik de beslissing zou moeten brengen. Voor dit duel stond de ploeg van Bunnik met 8 punten 1 punt voor op Brewacom. De ploeg van Bunnik liet zich echter niet verrassen en won ook de laatste wedstrijd. De eindstand luidde als volgt: 1Bunnik (10 pnt), 2. Brewacom (7 pnt), 3. Argus (6 pnt), 4. Baas (5 pnt), 5. Zeewolde (2 pnt) en 6, Grote-dorst (0 pnt). WADDINXVEEN - Vrijdagavond 28 oktober om acht uur wordt in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde weer het jaar lijkse Sterrenconcert van het Boskoopse streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers gehouden. hoge bomen vangen nu eenmaal veel prttilnritzfit wind*s er ook ser*euze kritiek op Sar- r opuiariieil tres existentialisme. Zoals door Fou- De populariteit van Jean-Paul Sartre cault, de filosoof die op 16 maart van het stijgt tot ongekende hoogte. Bewon- i Twee Waddinxveners en een inwoner van Hazerswoude bleken onder invloed van alcohol te verkeren, terwijl zij aan het verkeer deelnamen, zo bleek bij controle door de politie. Twee van hen ondergingen de test met het ademanalyse-apparaat, terwijl van de derde bestuurder een bloedproef werd afgenomen. Allen kregen rijver boden opgelegd. Roeland Kapaan studeerde saxofoon en schoolmuziek aan het Rotterdamse Conservatorium. Thans studeert hij voor het uitvoerend musicus diploma. Hij is tevens bariton-saxofonist bij het Rij nmond-saxofoon-k wartet Ger Otte studeerde piano bij Dick Ze venbergen aan het Rotterdams Conser vatorium. Hij is afgestudeerd school musicus en werkzaam als pedagoog en koordirigent. Voor de pauze worden door altsaxo foon en piano werken uitgevoerd van onder andere Planel, Koechlin en Ro- senbrook. Na de pauze spelen tenorsa xofoon en piano werken van onder meer Giovanni, Von Koch, Chenette en Schubert. keerd staande Mercedes-bedrijfsauto aangereden. Getuigen van bovenstaande 3 ongeval len worden verzocht contact op te ne men met de Waddinxveense rijkspoli tie, tel. 01828-13688. Niet verlenen van voorrang was de oor zaak van een ongeval op de hoek Von- dellaan/Van Maerlantstraat. Persoon lijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Op woensdag 12 oktober reed een vrachtautobestuurder op de Staringlaan een lantaarnpaal omver. Hij meldde het ongeval zelfbij de politie. Op vrijdag 14 oktober deden zich kort achter elkaar twee aanrijdingen voor op de Kerkweg-Oost en de Henegouwer- weg, waarbij het niet voldoende afstand houden de oorzaak was. In beide geval len waren er auto’s betrokken. De scha de viel mee. WADDINXVEEN - Het eerste team van badmintonclub Florida speelde in Amsterdam een spannende wedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Slotenneer. Dick van Teylingen verloor met mini maal verschil, 12-15, 17-18 maar Bert Wijnbergen trok de stand gelijk. Ilona Groeneveld leed haar eerste nederlaag, 8-11,7-11 maar het werd2-2door de 11- 2 en 11-4 zege van de nog ongeslagen Liesbeth van Bergeijk. De heren-dubbel is nog te wisselvallig en verloor opnieuw, maar de dames- dubbel bleef, zij ’t moeite, ongeslagen (15-9 derde game). Ook in de gemengd- dubbels werd de buit verdeeld, waarbij Liesbeth en Bert ongeslagen bleven: 4- 4. Ze staan ook na de 4e wedstrijd op kop. Zondag komt het op de derde plaats staande Vlietwijk 2 naar Wad dinxveen. Florida 2 kwam in Zoetermeer tegen het gedeeld bovenaan staande Eridos 3 niet verder dan 2-6. Alleen invalster Herma Schwiebbe won haar enkelspel en samen met Rob Sikking de gemengd- dubbel. Zondag is thuis tegen Vlietwijk 3 een zeer belangrijke wedstrijd met meer kans op succes. In de districtscompetitie won Florida 3 met 7-1 van DKC 8 uit Den Haag, de sterkste tegenstander tot nu toe. Behal ve de heren-dubbel en de dames-dubbel waren alle partijen spannend en vier keer moest een 3e game gespeeld wor den. Chris Voerman verloor op ’t nip pertje, 13-15, 18-13,12-15. Florida 4 verloor van Eridos 7 met 3-5. De sterkere Eridos-dames gaven de doorslag. Florida 5 eindigde tegen DKC 9 even eens met 3-5 verlies. De ervaren Haagse heren waren te sterk. Thea Fennema won al haar partijen, in de gemengd- dubbel met Ton Horsman en in de da mes-dubbel met Joke Bos. Op vrijdag 30 september werd uit een woning geld ontvreemd en in verband daarmee werd op zondag 9 oktober een die deze diefstal bekende. De voor de officier van justitie geleide jongen werd daarna in bewaring ge steld, daar hij recentelijk voor meerde- Op maandag 10 oktober vond op de re soortgelijke feiten was aangehouden. Noordkade bij de Willem de Zwijger- WADDINXVEEN - In het vrouwen raadhuis De Vlieger aan de Staringlaan deze en volgende maand diverse activi teiten. Dit zijn ze: Woensdag, 26 oktober: Filmavond ’’Vroeger is dood”, 20.00 uur: Georga niseerd door werkgroep Vrouwene mancipatie. Vrijdag, 28 oktober, Vrouwencafé, 20.30 uur. Donderdag, 3 november, Algemene vergadering Stichting Vrouwenraad Waddinxveen, 20.15 uur. Maandag, 14 november, Thema-avond ’’Ongewenst zwanger” met 20.00 uur: sprekers van Riagg, VBOK, FIOM, Dr. Rutgersstichting. Vrijdag, 25 november, Vrouwencafé, 20.30 uur. Jean-Paul Sartre is het onderwerp van gesprek op de volgende week donder dagavond om acht uur te houden eerste lezing in De Boog. Inleider is de filosoof prof. dr. Wim van Dooren. De toe gangsprijs voor leden en niet-leden is 2,50. De titel van de eerste lezing, ”Is Sartre van zijn voetstuk gevallen?, is onder meer gekozen naar aanleiding van de kritisch gestemde en inrfiiddels beroem de biografie over Sartre, geschreven door de Frangaise Annie Cohen-Solal. Een centrale vraag zal uiteraard zijn of Sartre voor de mens van vandaag nog een belangrijke boodschap heeft. Dit in tegenstelling tot de socialistische christen Bert Berends. Na een korte verhandeling over zijn religieuze, voor al uit socialisten bestaande, organisatie ’’Woodbrookers”, kwam hij tot een heel andere conclusie. Hij ziet een duidelijk verband tussen ge loof en socialisme. Belangrijk is de naastenliefde, wat nu vertaald kan wor den als opkomen voor de zwakkeren in de maatschappij, en dit is het streven van de PvdA. Pastoor C.J. van der Voort van de Rooms Katholieke St. Victor parochie had de meest genuanceerde mening: ”de bijbel moet je naar eigen achter grond en/of levenservaring interprete ren, wat ook weer moet doorklinken in je politiek. Wat betreft het wel of niet opleggen van een gelovige aan een niet- gelovige (bijv, voor iedereen het zwem bad dicht op zondag) is hij kort maar krachtig: As tolerant as possible!”. WADDINXVEEN - Het eerste seni orenteam van de Waddinxveense tafel tennisvereniging Kwiek heeft met suc ces de wedstrijd tegen het Zevenhuizen- se ZTTC gespeeld. In een spannende reeks wedstrijden wisten Gerard van Dam, Wim van Wa- geningen en Ronald Verboom met ie der twee overwinningen de eindstand op 6-4 te brengen. Met het 4e team gaat het goed. Piet Swart, Rob Kappé en Ed Slappendel wisten met ieder twee overwinningen plus winst bij het dubbelspel met 7-3 de wedstrijd tegen het Goudse Flamingo’s in hun voordeel te beslissen. Met 8 pun ten uit 4 wedstrijden behoort dit team tot de serieuze kampioenskandidaten. Kwiek 5 had het niet echt moeilijk tegen IJsselvogels uit Moordrecht. Eindstand 8-2, met o.a. 3 x winst voor Herman Simon en Henny Vermeulen. Kwiek 8 moest mee moeite doen tegen het Goudse Ilac. Met winst in het dubbel spel en 2 x winst voor Jan Nieuwmeijer en Jan Dibbets plus 1 x winst voor inval ler Wim de Wit werd een 6-4 positief re sultaat bereikt. Kwiek 13 behaalde een 7-3 overwinning tegen het Bodegraafse BOK. Hessel v.d. Zee kwam 3 x tot winst. Kwiek 16 lijkt zich als debutant in de 5e klas te gaan handhaven. Met een 7-3 overwinning óp het Nieuwerkerkse NTTC werd het 3e competitie-punt ge haald. Naast winst in het dubbel was er 3 x winst voor Dick Lekx, 2 x was voor Gerard Postma en 1 x voor Karin Fok ker. De jeugdteams kwamen door de herfst- stop niet in actie. I WADDINXVEEN - In het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgen- slaan wordt donderdagavond 20 oktober om half negen weer een kamer muziekconcert gehouden, waarmee een traditie in ere wordt hersteld. In Jean-Paul Sartre, die in 1980 overleed, wordt door vrijwel iedereen die iets van hem weet direct in verband gebracht met het turbulente leven van na 1945 en vooral met de jaren ’50 en ’60. De jaren van emancipatorisch denken en hande len. Van protesten tegen machtsmis bruik van grote mogendheden. Van ac ties voor dekolonisatie. Van de emanci patie van de vrouw en die van de studen ten. Sartre wordt door hen ook in één adem genoemd met het existentialisme. Toch was Sartre niet de eerste existenti alist. Maar hij was wél een bijzondere. In het algemeen kan men zeggen dat existentialisten een nadrukkelijk ver band leggen tussen het individu en zijn bestaan (existentie). Volgens Sartre is de mens daar verantwoordelijk voor. Dat bestaan verandert steeds, zodat de mens - die tot taak zou hebben vrijheid en rechtvaardigheid te dienen - steeds geplaatst wordt voor nieuwe taken. Daarbij kan hij alleen steunen op men selijke vermogens en die moeten dan ook steeds gestimuleerd worden. verantwoordelijkheid ten opzichte van de samenleving. Daarom keert hij zich zowel tegen het optreden van de Russi sche regering in Hongarije (1956), als de Franse regering die de Algerijnen onderdrukt en de Amerikaanse rege ring die zich volgens hem in Vietnam aan misdaden tegen de mensheid schul dig maakt. Kortom, SUrtre predikt de solidariteit! Daarbij vraagt en krijgt hij de aandacht van een steeds groter gehoor. In de eerste week van oktober werd in gebroken in een bedrijf aan de Wilhel- minakade. Uit een bestelauto in een loods werden een Stanleymes en ballpo- hanger tegen de auto reed, waarna deze ints ontvreemd. Uit het hoofdgebouw combinatie tegei---J van het bedrijf werden eveneens ballpo- ints, alsmede een fototoestel en twee pocket-calculators ontvreemd. Achter de flat aan de Henegouwerweg werd op dinsdag 11 of woensdag 12 ok tober een auto opengebroken. Een ruit je werd ingeslagen. Getracht werd de radio uit de auto te halen, hetgeen niet is gelukt. De afgelopen week werd uit een woning aan de Roosje Voshoeve een cv-ketel ontvreemd. In vier andere woningen werd dit getracht te doen. stijgt tot ongekende hoogte. Bewon- volgend jaar belicht zal worden. Of derd, ja bijna verafgood, wordt hij. Na- door de aantrekkelijke Frangaisg Annie tionaal en internationaal bekend, zoekt en krijgt hij gelegenheid zijn mening te zeggen. Omringd door kunstenaars, musici onder wie de zangeres Juliette Greco voor wie hij de tekst van een chanson schrijft, boeit hij jongeren en ouderen. Maar hij wordt ook gekritiseerd en zelfs geleidden mag een bewijs zijn dat Sar- belasterd. Zijn lasteraars smalen op de tres leven voor velen zinvol is geweest. ’’caves existenstialistes” en zij bedoelen daarmee dat het existentialisme floreert in allerlei duistere gelegenheden in het milieu van allerlei randfiguren en drop- outs, tussen wie Sartre zich beweegt met als een afstandelijke en ’’ongevaarlij- zijn minaressen, waaronder Simone de --1. -j - Beauvoir die bovendien de vrouwen be; werkt om in verzet te komen tegen de mannen. Als De Gaulle gevraagd wordt hem het zwijgen op te leggen, schijnt deze geant woord te hebben: ”Een Voltaire censu reert men niet”. Kortom was Saint Germain des Prés, de beroemde Parijse kunstenaarswijk, voor de een een inspi rerend centrum van existentialisme met Jean-Paul als centrale grootheid, voor de ander was het juist een poel des ver- derfs. :n een tegenligger reed. Enkele aanrijdingen hebben zich voor gedaan, waarbij de veroorzakende be stuurders zijn doorgereden: Op woensdag 5 of donderdag 6 oktober werd een Toyota-personenauto aange reden. Het is niet bekend waar deze aanrijding heeft plaatsgevonden. Op vrijdag 14 oktober wérd op de par keerplaats bij de Passage een Mazda- personenauto aangereden. Het linker achterportier en de linker achterwiel- kast werden beschadigd. - - Op donderdag 13 of vrijdag 14 oktober den van de vermaarde dirigent Aad^Vi Op donderdag 13 oktober werd uit een werd op de Brugweg een daar gepar- jaszak een zwarte portemonnee, inhou dende een biljet van 100,- ontvreemd. De fietssleutel, welke in de portemon nee zat, werd bij de kassa teruggevon den. Op vrijdag 14 oktober werd een 17-jarig Waddinxveens meisje op heterdaad be trapt bij diefstal in de Spar. Zij had zon der te betalen deodorant meegenomen. Na verhoor door de politie werd zij heengezonden. Op dezelfde dag werd tussen 17.00 en 24.00 uur nabij de Eksterdreef een blau we Puch Maxi-bromfiets met verzeke- ringsplaatje LJQ-744 ontvreemd. Fietsen die werden gestolen zijn: grijze damesfiets, Batavus Sport met postco de; grijze herenfiets, Batavus, postcode 2742 LB en groene damesfiets, Batavus, 3 versn beugelslot. Eén fiets werd gevonden en is onmid- dels aan de eigenaar teruggegeven. Ge vonden is verder een groene herenfiets, Union met kilometerteller. WADDINXVEEN - Waddinxveens kunstschilder Theo den Boon exposeert nog tot volgende week vrijdag 28 okto ber nieuw werk in Galerie Evers aan de Oostmaaslaan in Rotterdam. In de vijf laatste weken van dit jaar is een groot aantal schilderijen van hem te zien in galerie Catharina in Hillegom. In de Rotterdamse galerie Evers toont Theo den Boon een serie van 18 schilde rijen, merendeels acrylics, die uitblin ken door een krachtig optimisme en buitengewoon boeiend zijn bij langduri ger beschouwing door de afgewogen kleurstelling. In maart was hij met zijn werk ruim ver tegenwoordigd op de internationale kunstbeurs ’’Galerie ’88” in Amster dam en begin november brengt de Am sterdamse galerie Gooijer Fine Art voor de derde maal het werk van Theo den Boon op de internationale kunst beurs ’’Lineart ’88” te Gent (B). Liefhebbers van Russisch-Slavische muziek komen eveneens aan hun trek ken, terwijl de negro-spirituals anderen weer zullen boeien. Dat daarnaast ook nog eens pure Hol landse liedjes gezongen zullen worden, zoals ’’Daar was eens een meisje loos” en ”Des winters als het regent”, heeft alles te maken met de buitenlandse con certreis die het koor twee weken na het concert gaat maken. WADDINXVEEN - De vorige week maandagavond in Het Trefpunt gehou den CDJA-avond ’’Geloof en politiek” trok zo’n 30 mensen en zorgde voor een heel aardige discussie. Volgens de organisatoren zijn er goede meningen en argumenten gehoord over de themavraag ”In hoeverre mag of moet je geloofsovertuiging in de politie ke stellingname doorklinken?” De drie sprekers gaven hun mening on omwonden weer, hetgeen vaak aanlei ding gaf tot een geanimeerde discussie van zowel de sprekers als het publiek en waarbij de meningen soms wel erg ver uiteen lagen. Predikants-kandidaat Groenenboom (bijstand in het pastoraat van de Cen- I trale Hervormde Gemeente) zag even als de andere sprekers geloof niet los van politiek. Hij vond dat bij het politie ke handelen de bijbel strikt als basis ge bruikt moet worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 43