De Gouwe Dis draait voor 80% op zakenmensen Juwelier J. den Haag verrassend in ’t nieuw Opschudding op HAVO-Atheneum i Sjoelavond Kritiek op schrappen aftrek posten en creditcard-provisie Middag voor incontinentie in AF-centrum Creatieve workshops Open Cirkel Bingo bij De overkant Heropening van zaak in ”de Passage” 4» Promotie Presentatie Plaats Prijs Onderwijs Zakenmensen sf Onontbeerlijk Schaduw Trofee BW Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. cl KÜC RESTAURANT Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 oktober 1988 i I l Maarten van Velzen trekt aan de bel artikel te hebben voorzien. i WADDINXVEEN - Maarten M. van Velzen, eigenaar van restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade in Waddinxveen, vindt dat de horecabedrij ven die zich op de top van de markt richten geen gemakkelijke tijden doormaken. Hij heeft dat gezegd als voorzitter van het 5 jaar bestaande samenwerkingsverband van 26 eerste klas restaurants ’’Relais du Cen tre”. tige gast een plezierige bijkomstigheid. Tenzij Van Velzen een gericht aanbod doet door middel van een telex of een mailing naar de verschillende bedrij ven. Die menu’s zijn uiteraard afgestemd op de grootste doelgroep: de zakelijke gas ten. Binnen 1 uur moet een driegangen lunchmenu geserveerd kunnen worden. Het restaurant bestaat uit twee gedeel ten: in de kleinste, iets informelere af deling, worden regelmatig exposities gehouden van moderne kunstenaars. Plavuizen, houten delen, een antieke schouw met originele Oudhollandse te geltjes, balken plafonds en zachte ach tergrondmuziek bepalen de sfeer. Op de tafels, die gedekt zijn met zand kleurig linnen, staan verse bloemen. Antieke koperen kandelaars, kristallen glazen, verzilverd bestek en wit Rosent hal servies geven de gast al bij voorbaat het gevoel verwend te worden. De ge rechten worden geserveerd op het bord, de groenten en dergelijke in aparte schaaltjes. WADDINXVEEN - Het juweliersechtpaar Joop en Nel den Haag heeft vorige week donderdag - na een verbouwing van tien dagen - de geheel vernieuwde zaak in het winkelcentrum ”de Passage” voor het publiek opengesteld. Op woensdagavond was er een receptie voor vrienden, rela ties en anderen. Ook burgemeester C.M. van der Linden kwam even langs. Juwelier J. den Haag is in een geheel nieuw jasje gestoken. De aangebrachte veranderingen zijn zonder meer aan te merken als verbeteringen, die het de I i De gezamenlijke promotie van de Re lais du Centre restaurants bestaat uit bijvoorbeeld de uitgave van een gidsje met alle specifieke gegevens per Relais- restaurant. Daarnaast kent Relais du Centre twee soorten cadeau-cheques: de ’Vrijbrief voor een Culinair Avon tuur’ en de ’Dinner Cheque’. De Vrijbrieven hebben een onbeperkte waarde. Twee personen kunnen onbe- Zowel het exterieur als het interieur van De Gouwe Dis is goed verzorgd. De sfeer is klassiek met prachtig antiek meubilair, dat door de eigenaar zelf is verzameld. De meeste Relais du Centre restaurants zijn gevestigd in karakteristieke en vaak oude panden. De Gouwe Dis in Wad dinxveen vormt wat dat betreft geen uit zondering. Het pand, gelegen vlak naast de rivier De Gouwe, is 180 jaar oud en kende ve le bewoners. Parkeerproblemen zijn er niet. Industrieterreinen zijn in de on middellijke nabijheid zoals Coenecoop in Waddinxveen en industrieterrein Goudse Poort in Gouda. RUTGER VAN DEN OEVER Nicolaas Beetslaan i van Economische Zaken en het Neder lands Bureau voor Toerisme, het belang van samenwerking zullen blijven inzien, zodat wij met succes een beroep zullen kunnen doen op steun en financiële hulp”. De prijzen van de gerechten zijn: war me en koude voorgerechten van onge veer 17,50 tot 28,-. Soepen: van 8.50 tot 12,50. Visgerechten: van 37.50 tot 55,-. Vleesgerechten: van 32.50 tot 49,50. Het ’huismenu’ van De Gouwe Dis kost 69,50. De prijzen van de wijnen variëren van 29.50 (huiswijn) tot 150,- per fles. De Beaujolais en Loire wijnen worden het meest gedronken. De prijsstelling is, gezien het gebodene, reëel. Sommige Relais du Centre res taurants hanteren hogere prijzen, af hankelijk van de lokatie, de doelgroep etc. 70% van de gasten betaalt op reke ning of met credit cards. In zijn toespraak betoogde Maarten van Velzen dat Relais du Centre er belang aan hecht dat op korte termijn een res- taurant-classifikatie tot stand komt. Op die manier kan de consument makkelijk een restaurantkeuze maken. Leveran ciers attendeerde hij er op dat de aange sloten restaurants zullen trachten op in- koopterrein, daar waar mogelijk. De krachten te bundelen om gunstige con dities te bedingen. in bij verschillende leveranciers. Daar naast komt er tweemaal per week een versmarkt aan de deur. Ook vis en vlees- worden dagelijks aangevoerd. Restaurant De Gouwe Dis viert een uit gebreide wijnkaart met wijnen uit alle belangrijke wijngebieden in Frankrijk, Italië en Spanje. Ze worden betrokken van verschillende leveranciers. De huis wijnen wisselen per seizoen. ’’Naïef”, vindt dezelfde docent het ver weer van de redactie. Hij verwijt de re dactie voorts dat de economieleraar geen kans heeft gehad zich te verdedi gen en vindt dat ze moet vertrekken. Hierdoor zou echter het voortbestaan van de schoolkrant in gevaar komen vanwege het geringe animo onder de Tuim 1300 leerlingen om zich actief met zoiets als een schoolkrant bezig te hou den. ’’Door een nog betere kwaliteit/prijs- verhouding zullen wij een grotere groep klanten aan kunnen trekken, wat het rendement van de Relaisbedrijven ten goede komt. Scholen en onderwijsinsti tuten kunnen erop rekenen dat wij een modern personeelsbeleid voorstaan en daar in de toekomst zeker nog meer in houd aan zullen geven,” aldus een strijdvaardige Maarten van Velzen. In zijn toespraak stond hij ook nog even stil bij de redenen die in 1983 hebben geleid tot de oprichting van Relais du Centre. ’’Velen uit ons vak hadden (en hebben) te maken met dezelfde proble- matieken, met toenemende concurren tieverhoudingen, met de - vaak - moei lijke bereikbaarheid van restaurants in de binnensteden.” ”Dit waren belangrijke agendapunten. In de loop der jaren is het samenwer kingsverband tot een vriendenclub ge worden, die een aantal punten heel hoog in het vaandel heeft staan. Daarbij denk ik aan kwaliteit, persoonlijke gast vrijheid, creativiteit en niveau van de keuken. Alle leden van Relais zetten zich daarvoor iedere dag van harte in, terwijl zij voorts daadwerkelijk nauw betrokken zijn bij de bedrijfsvoering, hetzij als cuisinier/eigenaar, hetzij als leidinggevende in de bediening”. Relais du Centre is dus een samenwer kingsverband van eerste klas restau rants, verspreid door heel Nederland. Het samenwerkingsverband heeft 26 le- worden. Hij zou te beleefd zijn tegen de leerlingen en tenslotte wordt hij een ’’type voor kickboksen” genoemd. De De leraar, ruim een maand op de school werkzaam, wordt in het anonieme arti kel flink onderuit gehaald. Hem wordt verweten ’’zenuwachtig” te zijn en een ’’chaotisch karakter” te hebben. Vervolgens moet zijn handschrift het De verhouding zakenmensen en privé- gasten ligt bij De Gouwe Dis 80:20. Al leen op vrijdag- en zaterdagavond ligt de verhouding anders. De gasten komen voornamelijk uit Waddinxveen, Gouda, Reeuwijk en Al- phen aan den Rijn. 70% van de eters zijn vaste gasten. Gemiddeld serveert Van Velzen zo’n 200 couverts per week. Uitgaande van 200 couverts zijn dat er 20 ’s middags en 25 ’s avonds. De Gou we Dis heeft 60 zitplaatsen, verdeeld over twee ruimten: een met een opper vlak van 60 m2, de andere ruimte be slaat 40 m2. In de kleinste ruimte is een aperitiefbar. De keuken is klein: de verhouding tech nische ruimte: verkoopruimte is 20:80. De omzetten van keuken- en drank ver houden zich 60:40. De gemiddelde besteding per gast is 93,- (diner) en 80,- (lunch). De keu ken van De Gouwe Dis is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00- 14.30 uur en van 17.30-21.30 uur. Op zaterdag wordt geen lunch geser veerd. In de zomer is het restaurant drie weken gesloten. Ook tijdens de feestda gen is De Gouwe Dis dicht. De verfijnde gerechten van De Gouwe Dis zijn Frans georiënteerd, maar afge stemd op de Nederlandse eetgewoon ten. Alle produkten zijn vers en van uit stekende kwaliteit. Dit laatste is overi gens een voorwaarde bij alle Relais du Centre Restaurants. De versprodukten koopt De Gouwe Dis De man van De Gouwe Dis noemde een samenwerkingsverband als Relais du Centre in tijden als deze onontbeerlijk, terwijl er nog volop kansen bestaan voor de aangesloten bedrijven om een groter marktaandeel te veroveren. ’’Daarbij zullen wij ons toeleggen op de promotie van de individuele leden in hun eigen marktgebied, waarbij Relais du Centre de bekendheid van een kwali teitsmerk moet krijgen. Wij hopen dat de overheid, met name het ministerie Juwelier Joop den Haag in zijn compleet vernieuwde winkel in het winkelcentrum ”de Passage”. Foto: Sjaak No- teboom). den. De gezamenlijke omzet bedraagt ruim 25 miljoen gulden. Meer dan 250 personen zijn werkzaam bij Relaisbe drijven. Voordat een restaurant lid kan worden dient het zich te onderwerpen aan een strenge ballotage en kwaliteitscontrole, bovendien wordt gelet op bedrijfsecon omische aspecten. Leden voeren geza menlijk promotie en ontwikkelen ver dere actiteiten die gericht zijn op een optimale dienstverlening aan en aan trekkingskracht op de diverse doelgroe pen voor dit type kwaliteitsrestaurants. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van ’’Relais du Centre”, goed voor een gezamenlijke omzet van ruim 25 mil joen gulden en een personeelsbestand van meer dan 250 personen, sprak Maarten van Velzen over de overheids- voorstellen om fors te gaan snijden in al lerlei aftrekposten en de naar zijn me ning alsmaar hoger oplopende kosten voor creditcard-provisie, nu steeds meer klanten met plastic geld plegen af 1 te rekenen. Maarten van Velzen in zijn speech: ”Een goede samenwerking in onze be drijfstak is noodzakelijk, omdat in de horeca de situatie zo is dat de bedrijven die zich op de top van de markt richten geen gemakkelijke tijden doormaken. Andere bedreigingen werpen hun scha duw vooruit. Ik denk daarbij aan het af nemen van zakelijke bestedingen en het voornemen van de overheid om repre sentatie als aftrekpost aan banden te leggen. Wij zijn van mening dat een zo danig besluit ernstige nadelige gevolgen zou hebben voor de gehele bedrijfstak en wij vragen ons af of het betrekkelijk geringe voordeel voor de fiscus zal op wegen tegen ontslagen die ongetwijfeld het gevolg van zulk een maatregel zul len zijn. ”Wij hopen dan ook dat de volksverte genwoordiging de ogen open zal hou den en zich niet zal laten verleiden tot dit heilloze besluit. Een ander punt van aandacht en zorg is dat wij geconfron teerd worden met hoog oplopende kos ten voor creditcard provisie; ook daar aan zal aandacht worden besteed”. WADDINXVEEN - Restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade is één van de 26 lessen van het samenwerkingsver band Relais du Centre, dat wordt voor gezeten door Dis-eigenaar Maarten M. van Velzen. In het oktobernummer van het vakblad voor de populaire gastron omie ’’Cafetaria restaurant” wordt een blik gegund in de zakelijke keuken van het Waddinxveense restaurant. De Relais du Centre-restaurants ken nen geen eenheid in prijsbeleid, geen gezamenlijke inkoop en geen uniformi teit in kookvormen. Hoe groot de ver scheidenheid van de aangesloten leden is, blijkt uit het feit dat ook een Chinees haute cuisine restaurant lid van Relais du Centre. De belangrijkste doelstelling van de stichting is - met behoud van ieders identiteit - het bevorderen van de on derlinge samenwerking. Deze samen werking moet resulteren in verbetering van het produkt, versterking van de marktpositie en verbetering van de be drijfsresultaten. Om deze doelstelling te verwezenlijken is er onder meer regelmatig collegiaal overleg en krijgen de leden gunstiger condities van de credit card maatschap pijen. Daarnaast worden ze begeleid door een marketing adviesbureau en wordt er gezamenlijk promotie en recla me voor de bedrijven gemaakt. Restaurateur/eigenaar Maarten M. van Velzen begon na de Hotelvakschool in de wijnhandel, en werd vervolgens as- sistent-bedrijfsleider bij Le Coq d’Or in Rotterdam, een van de oudste sterren restaurants. In 1976 kreeg hij de moge lijkheid om De Gouwe Dis over te ne men. Dit restaurant bestond uit twee gedeel ten: in het ene had hij een bistro, in het andere gedeelte voerde hij een luxere keuken. Na anderhalf jaar wijzigde hij de formule. Nu zijn in beide afdelingen van het etablissement de tafels op de zelfde manier gedekt en zijn menukaart en prijzen hetzelfde. Het enige verschil zit hem in het feit dat het ene gedeelte iets informeler aandoet dan het andere. Verreweg de meeste gasten van De Gouwe Dis zijn zakenmensen. Velen komen regelmatig terug, niet in de laat ste plaats omdat zij gastheer Maarten van Velzen goed kennen. Maar Van Velzen kent zijn gasten eveneens. Met hun specifieke voorkeuren. Hij weet hoe en wat ze willen eten. De be diening is uitstekend, maar niet for meel. Het lunchmenu en het menu ’gas- tronomique’ wisselen praktisch iedere dag. Er wordt nauwlettend gekeken naar wat de versmarkt te bieden heeft. De prijsstelling van deze menu’s blijft echter hetzelfde, dat is voor de regelma- WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond kan er weer worden ge sjoeld in het clubgebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan. Begonnen wordt om half acht. De uitslagen van de laatst gespeelde sjoelwedstrijden zijn: klasse A: 1. Ton Cozijnsen jr. (1424 pnt), klasse B: 1. Cees Kuijpers (1302 pnt), klasse C: 1. Dave Muilwijk (1158 pnt), klasse D: 1. Janny van Soest (1044 pnt), klasse E: 1. Tiny Beumer (1049 pnt). WADDINXVEEN - De kruisvereni ging Midden-Holland houdt dinsdag middag 25 oktober van half vier tot vijf uur in het Anne Frank-centrum een voorlichtingsbijeenkomst over incont inentie. Ouderen en belangstellenden zijn deze middag van harte welkom. Er worden incontinentiematerialen ten toongesteld en er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Incontinentie is een moeilijk woord voor het niet kunnen ophouden van uri ne en/of ontlasting. Op oudere leeftijd komt dit vaker voor dan op jongere leef tijd. Incontinentie is voor veel mensen een probleem. Mensen durven door schaamte er niet over te praten. Uit angst dat anderen het ruiken gaan men sen de deur niet meer uit. Hierdoor iso leren mensen zich onnodig. Medewerkers van de kruisvereniging komen in de praktijk veel vragen tegen over het gebruik en voorlichting van in continentie materiaal. beide Waddinxveners mogelijk maken de klanten nog beter van dienst te zijn. Niet alleen wat het interieur betreft, maar ook ten aanzien van het ruime as sortiment. Nieuw bij juwelier Den Haag is het Zwitserse kwaliteitshorloge Omega en een zeer uitgebreide horloge-collectie van Swatch. De jeugd wordt verrast met de met Zwitserse precisie gemaakte Flik-Flak-horloges. Afgelopen zaterdag was er dan ook een speciale actie voor de jeugd van 6-10 jaar. Wie een sticker met een stempel had weten te bemachti gen kreeg een gratis horloge. De vernieuwde zaak van juwelier J. den Haag is een lust voor het oog. Op een vernuftige manier is met gebruikmaking van een klein stukje atelier gebruik ge maakt van alle ruimtelijke mogelijkhe- perkt dineren bij één van de aangeslo ten restaurants. Pas later vindt de afre kening plaats met de ’gulle gever’. De Dinner Cheque is een soort cadeaubon met een zelf te bepalen waarde. Daarnaast staan er sjiek uitgevoerde brochures op het programma, die ver stuurd worden naar een geselecteerde groep van zo’n 100.000 consumenten met een inkomen van tweemaal mo daal. Restaurateur Van Velzen stelt hoge ei sen aan zijn personeel. Het personeel wordt gezien als een belangrijke ele ment in het succes van de formule. Goe de kontaktuele vaardigheden zijn wel haast een voorwaarde. Naast Maarten van Velzen staan vier vaste medewerkers in de bediening: een ober/kelner en drie medewerkers. Drie man werken in de keuken, van wie een leerling. Daarnaast is er een part-time afwaskracht en een dame die de bloe men ververst en de tafels dekt. De Gouwe Dis kent weinig personeels wisselingen. De meesten werken al een aantal jaren bij De Gouwe Dis en erva ren het bedrijf als een goede leerstoel. Iedere ochtend is er overleg met de keu ken. AI naar gelang de behoefte komen. Van Velzen en zijn medewerkers bij el kaar om eventuele problemen te be spreken. den in een op zich niet grote ruimte. Ook de etalages mogen gezien worden, evenals het nu wit geschilderde exte rieur. Joop en Nel den Haag zijn zich ervan bewust dat een juwelierszaak van van daag veel keus moet bieden, maar ook modebewust moet zijn. Dienstverle ning en vakmanschap zijn andere eigen schappen waarmee de klant tegemoet wordt getreden. Juwelier J. den Haag is het zoveelste bewijs dat dicht bij huis meer te vinden is dan velen nog plegen te denken. WADDINXVEEN - Speeltuinvereni ging De Overkant houdt deze week een grandioze bingo in hun nieuwe clubge bouw aan de Kromme Esse. De bingo wordt gehouden op zaterdag 22 oktober om 20.00 uur. De zaal is om 19.30 uur open. Iedereen is van harte welkom en het is voor jong en oud, Bestuur en leden van Relais du Centre hebben gemeend er goed aan te doen om een jaarlijkse leerlingentrofee in het leven te roepen. Op deze manier wil men benadrukken dat groot belang wordt gehecht aan de toetreding van voldoende jonge gemotiveerde mede werkers die bij Relais du Centre als leerling het vak willen leren. De prijs bestaat uit een oorkonde en een diner en overnachting in het beken de drie sterren bedrijf ’’Comme chez soi” in Brussel. De tweede en derde prijs worden beloond met een boek. De eerste prijs in de bediening is gewon nen door de heer R.W. Bekkens, werk zaam bij L’Auberge Hosman Frères te Schiedam. De heer R. Engwerda is tweede geworden. De eerste prijs in de keuken is gewon nen door de heer C.M.C. de Louw, WADDINXVEEN - De hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel houdt volgende week woensdagavond 26 oktober om acht uur in De Schaaps kooi aan de Nesse een aantal creatieve workshops. Op deze creatieve avond worden aller lei handwerken gepresenteerd, zoals exclusieve truien, het werken met ga rens en kralen, bijzondere fruit- en groentedecoraties en een aparte theeta fel met zelfgemaakte bonbons. Ook de bezoekers krijgen de gelegen heid om un eigen creativiteit te tonen. Er is een tafel gereserveerd voor bezoe kers. Hierop kunnen meegbrachte schilderijen, gedichten, aardewerk, sie raden, houtbewerkingen en kaarten ko men. Ook voor zelfgemaakte hapjes is een tafel gereserveerd. De bedoeling is dat ook anderen van ieders talenten kan genieten. ”Op deze wijze willen we bovenal God eren en prijzen voor de wondere gaven en talenten die Hij ons gegeven heeft”, aldus De Open Cirkel. in de lessen. Die lessen bestaan voor hem i van woorden op het bord, die alleen hi’j kan lezen. Dus: Tip 1. Nico, verbeter je opzet te hebben gehad de leraar weg te handschrift. pesten of de mogelij ke gevolgen van het Verder weet hij niet dat er een telaatbrief- -- jessysteem bestaat. Nico, houden zo. Ni co krijgt trouwens meer en meer macht in de klas. Voeten op de bank tolereert hij al niet meer. Hij houdt er ook een zeer spe ciale manier van lesgeven op na: alles veel moeilijker maken dan het is, zodat de klas gedwongen wordt om goed op te letten, omdat je er anders niets meer van snapt (dat heb je handig bekeken). Zijn taalgebruik is bijzonder netjes. Door middel van: "Willen jullie iets rustiger zijn?" probeert hij duidelijk te maken dat je je kop moet houden. Als hij je per soonlijk aanspreekt op je gedrag is dat in de vorm van "Hou op met je gezeur". Uit betrouwbare bronnen hebben wij overigens vernomen dat Nico op atletiek zit. Wij vinden het echter meer een type voor kickboksen. Tip 3: Nico, schrijf je in bij een sport school. Je weet nooit of het in de les van pas komt). werkzaam bij La Bruyere te Rijswijk. Op de tweede plaats kwam de heer J. Dijkstra en mevrouw M. Van Zouwen werd derde. Het ’’Relais Menu”, een nieuwe uitgave van Relais du Centre, is dezer dagen in een oplage van 135.000 exemplaren ge drukt en zal worden verspreid in de regi o’s van alle 26 lidbedrijven. De PTT heeft een doelgroepselektie gemaakt. In deze 16 pagina’s tellende uitgave worden uitsluitend culinaire onderwer pen aan de orde gesteld. Centraal staat het jubileum-menu waar bij alle leden hun individualiteit in de bedrijfsuitvoering benadrukken door wel dezelfde ingrediënten voor dit me nu te gebruiken, maar er voor te zorgen dat overal een andere receptuur wordt gebruikt. Ook de prijs van het menu is niet uniform vastgesteld. Wel krijgt de geadresseerde de mogelijkheid gebruik te maken van een waardebon die recht geeft op een korting van 12,50 per per soon. In het medium zijn vier adverteerders opgenomen en één groothandel heeft een artikel gesponsord. De totale kos ten van dit projekt bedragen ruim 100.000,-. Relais du Centre rekent op een response van tussen de 1 en 3% Relais du Centre hoopt op deze manier meer consumenten te attenderen op de goede prijs/kwaliteit verhouding bij haar individuele leden en zo haar doel groep te verbredenNaar de waardering van de uitgave zal ook marktonderzoek worden uitgevoerd. Eigenaar Maarten M. van Velzen van restaurant De Gouwe Dis is ook voorzitter van de keten Relais du Centre. (Foto: Archief). LEZERS schrijven Op de samenwerkingsschool voor HA- krant. Of er disciplinaire maatregelen VO-Atheneum is de afgelopen week zijn genomen is niet bekend, grote opschudding ontstaan na een arti kel in de schoolkrant ’’Informail” over de nieuwe economieleerkracht Nico Nagtegaal. (Naschrift redactie: Het eerste nummer van de eerste jaargang van "Informail", de schoolkrant van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum bevat in derdaad het artikel "Nieuwe economie leraar”. De gewraakte tekst daarvan luidt als volgt: "Onze school is weer in ontgelden, dat verbeterd zou moeten het gelukkige bezit van 5 ecomomie lera ren. De nieuwste is Nico Nagtegaal. Hij is pas afgestudeerd als geschiedenisle raar, maar mag economieles geven om- tekst gaat vergezeld van een karikatuur dat hij is afgestudeerd in de economische van het slachtoffer. richting van de geschiedenis. De collegadocenten zijn, evanals veel Nico heeft een nogal zenuwachtig en cha- leerlingen, verbijsterd en geschokt door otisch karakter, wat goed tot uiting komt het artikel. ’’Schandalig en arrogant” -Dk’.-L—.- noemt een razende leraar de aanval op vooral uit het tien keer onderstrepen de jonge, onervaren collega. De geschrokken redactie zegt niet de Leerlingen van de redactie hebben bij rector dr. A.W. Hendriks van de school, verantwoording af moeten leg gen voor plaatsing van het gewraakte artikel. Dat kon waarschijnlijk gebeu ren door ziekte van de docent die mede verantwoordelijk is voor de school-

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 49