Oud MAVO-directeur Prijsuitreiking Derksen Zn. Lego-bouwmeesters Ouderen genoten van reddingsfilms Begroting provincie één miljard opent schooluitbreiding Leerlingen Prof. Kohnstammschool onder één dak O In een jaar tijd daling van 23 personen Eerste ronde Verlies ZTTC tegen Kwiek EXPOSITIE VERKOOP TE BOSKOOP Zure regen in voortgezet Open Dag Chemie 1988 Snelle rijder geweerd Zang- en orgelavond in Boskoop 450 OLIEVERFSCHILDERIJEN bridgeclub afgesloten onderwijs ’’Paulus” bij Laus Deo Spreekuur CNV in een i nieuw jasje F TOEGANG I Noodlokalen Vrijwel gelijk GRATIS Uitslagen Laatste wens Voorbeelden t. f 9W. gen door onderwijswethouder K. W.Th. i B Betaalbare prijzen. - Nu met gratis lijst. De voorzaal van Florida, A.P. van Neslaan, Boskoop A.s. zaterdag 22 oktober van 9.30-17.00 uur 4 jv 7 Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 oktober 1988 Minder werklozen in Waddinxveen Nieuwe collectie! WADD1NXVEEN/BOSKOOP - j met ingewikkelde problemen. Daarbij kan terecorder en de 3e prijs een waardebon van 150,- te besteden bij de Stunt- Sport-Shops te Gouda of Alphen a/d Rijn. De le prijs is gewonnen door de heer C. Taal (Schuberthof 15), de 2e prijs door mej. S. van Dam (Apollolaan 4) en de 3e prijs door de heer O. v/d Vlies uit Boskoop. Alle 3 hadden zij een waarde van 90.000,- berekend. Door loting zijn de prijzen toegekend. Aan de prijsvraag hebben 3.000 mensen meegedaan. De prijswinnaars zijn door Sjaak Noteboom in het assurantiekant oor Derksen Zn. aan de Prinses Be- atrixlaan gefotografeerd. De Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO moet het doen met nood lokalen, omdat het ministerie van On derwijs en Wetenschappen geen mede werking wilde geven aan het neerzetten van permanente leslokalen met neven ruimten. Gedurende de maand september lieten zich bij het GAB in Gouda bijna 900 personen als werkzoekende inschrij ven. Het aantal werklozen bleef vrijwel gelijk aan dat van augustus (5867). Een kleine toename van het aantal werkloze vrouwen, met 40, werd geheel gecompenseerd met een gelijke daling van het aantal mannen zonder werk. In het rayon Gouda steeg het aantal werk lozen met 45 (mannen en vrouwen). Gedurende het derde kwartaal is het aantal werklozen in totaal met 233 toe genomen. Die stijging is in de meeste beroepsgroepen terug te vinden Alleen onder agrarisch- en bouwvakpersoneel deed zich een (beperkte) daling voor. In het derde kwartaal werden meer dan 2.400 personen ingeschreven (ruim 1.250 mannen en ruim 1.150 vrouwen). WADD1NXVEEN/UTRECHT - Een 32-jarige man uit West-Duitsland mag vier maanden niet op de Nederlandse wegen rijden. Ook moet hij 2600 gulden boete betalen. Dat vonnis velde de Utrechtse kanton rechter omdat de Duitser de snelheids- grens fors had overschreden. De automobilist passeerde op 20 sep tember Utrecht met een vaart van 175 km per uur. Daarna trapte hij het gaspe daal nog iets verder in en reed ter hoog te van Waddinxveen 200 km per uur. Mooie Hollandse en buitenlandse schilderijen. Vele landschappen, zee- en stadsgezichten, bloemen, stillevens, modern, portretten. Ten opzichte van september 1987 is het aantal werklozen met 420 toegenomen. Het aantal mannen nam heel licht toe (met 20, ofwel een half procent), terwijl het aantal werkloze vrouwen met 400 toenam, ofwel met bijna 8%. Het aantal van vrouwen in de totale werkloosheid bedroeg twee jaar gele den nog 41%; dat is inmiddels opgelo pen tot 45%. Van alle werklozen is 12% schoolverla ter plus jonger dan 23 jaar. Dat zijn er 75 (dat is 10%) meer dan een jaar gele den. Er zijn minder schoolverlaters, die bij het onderwijs of in de landbouw wil len gaan werken. Kantoor daarentegen scoort weer hoger. In het derde kwartaal werden plm. 400 vacatures bij het arbeidsbureau gemeld. Dat zijn er ongeveer 200 minder dan in de overeenkomstige periode van het vo rig jaar. Van alle ingediende vacatures was 40% afkomstig van handelsbedrij ven (groothandel en detailhandel, hore ca). WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveen telde volgens gegevens van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda vorige maand (septem ber) 556 inwoners zonder werk: 286 mannen en 270 vrouwen. ZEVENHUIZEN - Vrijdag speelde het eerste seniorenteam van de Zevenhui- zense Tafeltennisclub ZTTC de zware thuiswedstrijd tegen het Waddinxveen- se Kwiek 1, een team dat in de vorige competitie al hoge ogen gooide in de eerste klasse van de tafeltennisregio Gouda. Het Zevenhuizense ZTTC 1, bestaande uit Guus van Amerongen, Ad van Hey- ningen en Erwin te Paske, was echter vastbesloten om het niet te laten komen tot een kleurloze nederlaag tegen dit te am, en daarin zijn ze afgelopen vrijdag zeker geslaagd. Al meteen in de eerste wedstrijd werd blijk gegeven van de goede bedoelingen van ZTTC: Ad van Heyningen liet in een hoog tempo de sterkste man van Kwiek 1 alle hoeken van de tafel zien: na 21-7, en 21-16 werd de tegenstander, Gerard van Dam (ex-BTTV), van zijn - toen nog- 100% afgeholpen. Later zou Ad van Heyningen nog een winstpunt voor ZTTC scoren tegen Van Wagenin- gen (Kwiek) en na een gewonnen posi tie in de derde game (17-14) alsnog on nodig verliezen van Verboon (Kwiek). Guus van Amerongen scoorde vervol gens in een sterke partij tegen Verboon van Kwiek het tweede winstpunt voor ZTTC, waarna hij nipt verloor van Van Wageningen van Kwiek. Verlies tegen Van Dam bracht voor hem het eindsal- do op één winstpartij. Erwin te Paske miste op de kritische momenten in de diverse rally’s juist dat stukje vastheid om tot winst te komenen verloor al zij n drie partijen. Een zeer soepel lopend dubbel van Guus van Amerongen en Ad van Hey ningen scoorde ook nu weer een winst punt voor ZTTC, maar de hierdoor be reikte voorsprong in de wedstrijd (3-1) zou later door de diverse verliespartijen van ZTTC weer teniet worden gedaan. Geconcludeerd kan worden dat ZTTC deze wedstrijd zeker niet kado heeft gedaan aan de tegenstander, en heeft la ten zien dat het wel degelijk mee kan draaien in de eerste klasse van de tafel- tenniscompetitie. Na de nu komende rustweek zal ZTTC de volgende wedstrijd uit het program ma spelen tegen het Goudse ILAC 2, een team dat samen met ZTTC zal gaan uitmaken wie er in de veilige midden moot gaat belanden. Duidelijk is, dat winst in deze thuiswedstrijd op 28 okto ber voor ZTTC belangrijk is om nu al vast enige zekerheid te krijgen over handhaving in de eerste klasse. Een maand eerder waren er nog 578 Waddinxveense werklozen. In septem ber 1987 telde Waddinxveen volgens GAB-cijfers 579 mensen zonder werk. Moerkapelle telde vorige maand 37 werklozen (23 mannen en 14 vrouwen) en Zevenhuizen 75 (39 mannen en 36 vrouwen). In tegenstelling tot Wad dinxveen lopen die cijfers in een jaar tijd op. Van de 556 Waddinxveense werklozen zijn er 298 langer dan een jaar zonder werk, 156 van 1-3 jaar, 69 van 3-5 jaar en 35 langer dan 5 jaar. Van de 37 werklozen in Moerkapelle zijn er 27 langer dan een jaar werkloos, 5 van 1-3 jaar, 4 van 3-5 jaar en 1 langer dan vijf jaar. Van de 75 werklozen in Zevenhuizen zijn er 45 langer dan een jaar werkloos, 23 van 1 -3 jaar, 3 van 3-5 jaar en 4 langer dan vijfjaar. Groep A: 1. Echtp.d.Haag 54.02%, 2. Echtp.Kuypers 53.50%, 3. Mw. Hem- minga-Hr.d.Vos 52.79%, Groep B: 1. Echtp.Kamp 53.31, 2. Mw. Gerts-Hr Wekking 53.06%, 3. Echtp.Hart 51.79%, Groep C: 1. Mw. Kool- Hr.v.Kempen 55.10%, 2. Echtp.An dringa 53.55%, 3. Echtp.v.Dort Kroon 53.42%, Groep D: 1. Dms. v. Ameron- gen-Tonkens 54.97%, 2. Echtp. v. Zwieteren 53.80%, 3. Echtp. de Nie 53.65%. Voor de uitbreiding stelde de Waddinx veense gemeenteraad in april van dit jaar een krediet van 290.000,- beschik baar. Hiermee nam het gemeentebe stuur in feite een rijkstaak over om te voorzien in voldoende huisvesting van een school voor voortgezet onderwijs. DEN HAAG - De provincie Zuid-Hol- land geeft het komend jaar één miljard gulden uit voor milieu, ouderenzorg, aanleg en onderhoud van wegen, fiet spaden en vaarwegen, aankoop van na tuurterreinen, recreatie, telefonische hulpdiensten, economische projecten, kunst en cultuur, stads- en dorpsver nieuwing en nog vele andere zaken. Dat staat in een brochure die de provin cie heeft uitgebracht over de begroting voor 1989. Het provinciebestuur staat er met de financiën niet best voor. Er moet stevig bezuinigd worden en het personeelsbestand bij de provincie wordt ingekrompen. Desondanks moest voor 1989 nog een begrotingste kort van bijna 12 miljoen worden op gevuld. Eén van de maatregelen daar toe is dat de motorrijtuigenbelasting ko mend jaar omhoog gaat. Het provinciebestuur heeft bij het rijk aan de bel getrokken om meer geld voor Zuid-Holland te krijgen uit het Provin- Het oratorium ’’Paulus” is meer dan al leen maar een muziekstuk op bijbelse gegevens. Mendelssohn, Jood van geb oorte, maar Christen uit overtuiging heeft als 27-jarige hierin neergelegd, wat reeds door zijn ouders in de opvoe ding was meegegeven. De laatste wens van zijn vader was dan ook, dat hij de Paulus zou voltooien. Reeds in de orkestrale inleiding worden de gelovigen opgeroepen, waakzaam te zijn, (Wachet auf), want, zo zet het ope ningskoer in: ’’Heere! de heidenen ver zetten zich tegen u en Uw Gezalfde.” Het verhaal begint bij Handelingen 6, de marteldood van Stephanus, door het koor met: ”Wir preisen selig, die erdul- det” herdacht. Het fanatisme van de daarbij aanwezige Saulus weerklinkt in het ’’Vertilge sie, Herr Zebaoth”. Daarna volgt de bekering op de weg naar Damaskus, door het koor onder streept met het majestueuze ’’Mache dich auf, werde Licht” (Jes. 6ü: 1 en 2). Als slot van het eerste deel bezingt het koor Gods ondoorgrondelijke wegen in: ”O, welch eine Tiefe des Reichtums der Weisheit”, om het tweede deel tri- omphantelijk in te zetten met ”Der Erdkreis ist nun des Herrp”. Dit tweede deel verhaalt over de zen dingsreizen van Paulus en Barnabas, lijkheden door de vernieuwingen van het stelsel van sociale zekerheid of de Studiefinanciering. Het CNV heeft daar met de spreekuren nieuwe stijl op ingespeeld. Daarom gunnen leden nu ook met vragen die niet direct te maken hebben met het ar beidsrecht, op de spreekuren terecht, zoals studiefinanciering, verkeersonge vallen, belastingzaken, huursubsidie. Zo werkt het CNV heel gericht aan de individuele belangenbehartiging van zijn leden. Een foutieve behandeling in een zieken huis. Het gebeurt gelukkig niet zo heel vaak, maar het komt voor dat iemand door een onjuiste ingreep niet volledig herstelt van een operatie. Een man raakte door een foutief uitge voerde operatie verlamd aan zijn arm. Er was sprake van een verwijtbaar fout handelen van het ziekenhuis. Hij kon van de ene op de andere dag zijn werk niet meer doen. Zijn betaalde baan moest hij opgeven. Geen maandsalaris meer, maar WAO. Een aangepaste auto. De man voelde zich het slachtof fer van fouten, gemaakt in het zieken huis. Hij wilde smartegeld, maar wist niet hoe te handelen. Gelukkig was hij lid van de Vervoers- 6ond-CNV, die hem verwees naar de Rechtskundige Dienst-CNV. Deze dienst stelde het ziekenhuis aansprake- lïjk. De aansprakelijkheid werd erkend door de verzekeraar en het ziekenhuis. Het CNV-lid kreeg smartegeld uitge leerd, en de inkomensschade werd ver goed. Er zijn mensen die zich afvragen of het lidmaatschap van een vakbond wel zin heeft. ”Wat kunnen vakbonden tegen woordig nog voor ons betekenen?”, vragen zij zich af. Ze merken in het dagelijkse praktijk weinig van de in vloed van vakbonden. Och ja, bij CAO- onderhandelingen hoor je wel eens iets over een vakbond. Men erkent wel het belang van vakorganisaties bij deze on- derhandelingen. Echter, voor veel mensen staat dat toch te ver van hun bed. Toch bereikt het CNV veel voor het individuele lid. Het bovenstaande voorbeeld van rechtskundige hulp is moeiteloos aan te vullen. Neem al die mensen die de Rechtskundige Dienst-CNV bellen met klachten over de buren. ”Ik heb een buurman toestemming gegeven om van uit mijn tuin een schutting om zijn huis te zetten en nu is mijn tuin vernield. Hij wil de schade niet vergoeden. Is daar nu iéts aan te doen?” Door inschakeling van de Rechtskundi ge Dienst-CNV betaalde de buurman de schade: vijfhonderd gulden. Ook bij een conflict met de huurbaas kunnen le den het CNV inschakelen voor bijstand. Maar het CNV is er niet alleen om rechtskundige bijstand te verlenen. Ook kunnen mensen er terecht voor bij voorbeeld het aanvragen van een stu dietoelage of het invullen van hun belas tingformulier. Het CNV organiseert elk jaar in de maand maart speciale belas- tingzittingen in vele plaatsen in Zuid- Holland. Het schoolgebouw is aan de kant van de J.W. Frisoweg uitgebreid met drie loka len. Tevens is één van de theorielokalen speciaal ingericht voor het geven van in- formaticalessen. De nieuwe lokalen zijn al aan het begin van dit nieuwe schooljaar in gebruik ge nomen door de leerlingen en de leer krachten. Daarmee kwam er een einde aan het geven van MAVO-onderwij s op verschillende lokaties. Iedereen zit nu in één gebouw. WADDINXVEEN - De Bridgeclub Waddinxveen heeft haar eerste compe- titieronde van zes wedstrijden afgeslo ten. De versterkte promotie-degrada- tie-regeling, die dit seizoen is ingevoerd en waarbij uit elke groep drie paren promoveren, resp. degraderen blijkt tot aanzienlijk spannender wedstrijden te leiden daar nu pas in de laatste spellen (van de 120 gespeelde) de beslissing valt. WADDINXVEEN/GOUDA - De pro vinciaal consulente in Zuid-Holland ❖oor natuur- en milieu-educatie me vrouw B. van de Lisdonk, houdt maan dagavond 31 oktober van 19.45-22.15 hur in Het Brandpunt aan de Turfmarkt in Gouda een bijeenkomst voor docen ten over het lesgeven over zure regen in het voortgezet onderwijs. De bijeenkomst kost 10,- per persoon. Voor dit bedrag krijgt men een informa tiepakket. De zure regen-problematiek komt de laatste jaren steeds meer in de belang stelling. Ook op scholen voor het voort gezet onderwijs wordt hier steeds vaker aandacht aan besteed. Er verschijnen regelmatig nieuwe le smaterialen, maar voor docenten is het ❖aak een hele opgave om op de hoogte te raken en te blijven van deze - vaak leuke en leerzame - lesmaterialen. Vandaar dat voor de regio Midden-Hol- Ignd een voorlichtingsavond wordt ge houden over ’zure regen in het voortge zet onderwijs’. De organisatie hiervan ligt in handen van de consulente natuur en milieu-edu catie in Zuid-Holland in samenwerking met de Stichting Milieu Educatie. De avond is bedoeld voor docenten in het voortgezet onderwijs. Het karakter van de avond is vooral praktisch. Er is een materialenmarkt met uitgebreide informatie over zure regen en lesmateri alen over dit onderwerp. Er worden 2 lespakketten besproken. (Deze zijn dan ook te koop). Verder kunnen docenten diverse werkvormen om het thema zure regen in de klas te behandelen zelf uitproberen, zoals bijv, het gebruik van dia’s/video’s, van leskis ten en van praktikumproeven. WADDINXVEEN - Oud-directeur J.M. van Hofweegen uit Gouda viel vorige week woensdagmiddag de eer te beurt om de nieuwe vleugel van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO officieel in gebruik te stellen. Zijn opvolger, A. J.M. Uphof, assisteerde hem hierbijgadegesla- van Soest (VVD). een kinderdagverblijf voor hulpbehoe vende kinderen in India. Het comité hoopt op een massale op komst om zodoende een zo groot moge lijk bedrag uit de collecte die op deze avond voor dit doel zal worden gehou den voor deze kinderen te kunnen be stemmen. Naast de vreugde van het geven zal het publiek zeker kunnen genieten van het muzikale gebodene, waarvoor de mede werking is gevraagd van een jeugd-mei- sjeskoor uit Lisse onder leiding van Theo Segers met medewerking van de Boskoopse sopraan Ada van der Wilt, de organist Henk Segers terwijl een ver dere muzikale ondersteuning zal wor den verzorgd door een instrumentale groep bestaande uit viool, dwarsfluiten en trompet. De algehele leiding van de avond is in handen van de heer J. Dankers, voor velen zeker geen onbekende, die tevens als hoofdbestuurslid van de stichting Woord en Daad het een en ander uit de dagelijkse praktijk van het hulpverle nen zal vertellen. De avond begint dus om 19.30 uur. Deuren gaan open vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis; de bovengenoemde collecte zal deel uitmaken van het pro gramma. Na de zangavond, die onge veer half tien zal zijn afgelopen, is er ge legenheid tot het kopen van goederen uit de Derde Wereld. 4» ss GOUDA - Evenals voorgaande jaren neemt Unichema Chemie te Gouda weer deel aan de landelijke ’’Open Dag Chemie 1988”. Dit jaar zal het algeme ne motto van de open dag zijn: ’’Chemie en het dagelijks leven”. Tussen 10.00 en 16.00 uur stelt Uniche ma het bedrijf open voor belangstellen den. Dit jaar zal door middel van een overzichtstentoonstelling in een van de veemruimten inzicht worden gegeven in de manier waarop de grondstoffen wor den verwerkt tot produkten welke in het dagelijks leven algemeen hun toepas sing vinden. Tevens zullen verschillende toepas- singsprodukten worden getoond. Hier na kan men via een aangegeven route de getoonde processen, de laboratoria en werkplaatsen in werkelijkheid gaan be kijken. In de kantine van het bedrijf is een ten toonstelling ingericht van documenten, foto’s, films en gebruiksvoorwerpen uit de historie van het bedrijf. Een door een amateurfilmer vervaardigde film van de brand en wederopbouw van de fabriek in 1936 en het bezoek van Ko ningin Juliana in 1952 zullen zeker voor de oudere regio-bewoners interessant zijn. WADDINXVEEN/GOUDA - Vrij dagavond 11 november zal de Christe lijke Oratoriumvereniging Laus Deo uit Gouda, die ook diverse Waddinxveners als lid kent, de Paulus van Mendelssohn ten gehore brengen in de Goudse St. Janskerk. Als solisten werken mee Nellie van der Sijde (sopraan), Alex Vermeulen (te nor) en Math Dirks (bas). De begelei ding wordt verzorgd door het Randste delijk Begeleidingsorkest. Het geheel staat onder leiding van Wim van der Panne. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de koster van de St. Janskerk, de VVV te Gouda, diverse boekhandels in Gouda en om liggende plaatsen en ’s avonds aan de kerk. Toegangsprijs is 15,- en 10,- voor CJP en 65 De Stichting Woord en Daad, waarvan het secretariaat in Waddinxveen is onder gebracht bij C. de Rooij van de Nassaul- door het koor ingeleid met ”Wie lie- aan, verzorgt woensdagavond 9 novem- blich sind die Boten”. Te Lystra ervaren ber om half acht een zang-orgelavond in de apostelendat verering en verguizing de Ichtuskerk in Boskoop, waarvan de elkaar snel kunnen opvolgen; ”Seid uns netto baten ten goede zullen komen aan gnadig” en ’’Steiniget ihn”. Het oratori um eindigt met de koorfuga ’’Lobet den Herrn, meine Seele” (Psalm 103). ciefonds. In Zuid-Holland wonen en werken 3,2 miljoen mensen. Dat is 22 procent van de hele bevolking van ons land. Maar van het geld uit het Provincie fonds krijgt Zuid-Holland slechts 14,5 procent. Uit het Provinciefonds ont vangt Zuid-Holland niet meer dan 45 per inwoner om te besteden. Dat is verreweg het minst van alle pro vincies. Drenthe bijvoorbeeld krijgt 145 per inwoner en Zeeland ruim 160. Zuid-Holland vindt het hoog tijd dat het rijk deze ongelijke verdeling wijzigt. Provinciale Staten - met als lid de Wad- dinxvener Willem Waterreus (CDA) - zullen de begroting in december vast stellen. De brochure over de provincie- begroting voor 1989 en de plannen van de provincie voor komend jaar, getiteld ”De financiële kant van de provincie Zuid-Holland” is gratis verkrijgbaar bij Bureau voorlichting van de provin cie Zuid-Holland, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag, tel. 070-116622. WADDINXVEEN/GOUDA - De Spreekuren die het Christelijke Nation aal Vakverbond (CNV) in Zuid-Hol land voor zijn leden houdt, zijn geheel Vernieuwd en uitgebreid, zo laat de man van het CNV-Waddinxveen, P. Ver- bree (Schuberthof 39, tel. 01828-17498) tyeten. Het in een nieuw jasje steken van de CNV-spreekuren was noodzakelijk om dat steeds meer leden van de spreek uren gebruik maken. Zij komen regelmatig in aanraking met Voor het eerst in 21 jaar zijn de leerlin- ik--ui-u-.- gen van deze middelbare school weer bijvoorbeeld worden gedacht aan moei- onder één dakDe drie nieuwe semiper- j jj. manente lokalen maken een einde aan een voortdurend ruimtegebrek. Zes jaar geleden was daar al in voorzien door een permanente uitbreiding van de school. De school kreeg van de liberale onder wijswethouder een door Theo den Boon gemaakte schets van een stukje oud-Waddinxveen. Van de ouderraad werd een geldbedrag ter vrije besteding ontvangen. In de uitbreiding bevindt zich ook een informatica-lokaal, waar van nu zo’n 90 derdeklassers van de ruim 310 leerlingen tellende school ge bruik maken. H hh t WADDINXVEEN - Assurantiekant oor Derksen Zn. van de Prinses Be- atrixlaan heeft de prijsvraag op het Brugfestijn 1988 dezer dagen afgesloten met een prijsuitreiking. Het sinds 1960 bestaande kantoor, dat is gespecialiseerd in het verzorgen en ad viseren in verzekeringen, financierin gen en hypotheken voor zowel particu lieren als het midden- en kleinbedrijf, had deze zomer op de braderie een groot verlicht poppenhuis staan waar van rnen de waarde van de inboedel moest schatten. De juiste waarde was vastgesteld op 90.241,-. De le prijs was een C.D.-speler, de 2e prijs een draagbare stereo radio-casset- WADDINXVEEN - Op deze foto van daar al over. Een jury koos uit 125 in- Sjaak Noteboom de negen prijswin- zendingen de mooiste modellen in drie naartjes van de door De Bas Speelgoed categoriën (4-6, 7-9,10-12 jaar). Achter ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan de toonbank bij Wim de Bas de prijs- van het winkelcentrum Luifelbaan ge- winnaars en daarvoor de Lego-bouw- houden Lego-bouwwedstrijd. Het seis en de gewonnen prijzen. Weekblad voor Waddinxveen schreef De Waddinxveense CDA-raadsfractie vond dat bijvoorbeeld veel te ver gaan, maar het verkrijgen van een goede huis vesting op één centrale plaats gaf toch de doorslag om de uitbreiding te realise ren. In maart was door de gemeenteraadsle den al een planologisch besluit geno men om de school in de Oranjewijk, die in 1987 een kwart eeuw bestond en dit jaar de met de Vut gegane tweede schooldirecteur J.M. van Hofweegen zag vertrekken, van extra lokalen te kunnen voorzien. De leerlingen moesten in de afgelopen schooljaren uitwijken naarde inmiddels afgebroken 4-klassige houten nood- school aan de Prins Alexanderstraat en in de voormalige Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. WADDINXVEEN - Indrukwekkend gen stellen. Hierna dankte secretaris en imponerend waren de films over het J.F. v.d. Klauw de heer Zeeman voor werk van de Koninklijke Noord-Zuid- het verzorgen van deze prachtige avond Hollandse Reddingmaatschappijdie en zei daarbij te geloven dat alle aanwe- maandagavond op initiatief van de cul- zigen een diepe bewondering hebben turele commissie van de Stichting gekregen voor het werk van de maat- Dienstverleningscentrum Waddinx- schappij en hun medewerkers. veen op de maandelijkse avond voor De volgende culturele avond is op ouderen in ht Anne Frank-centrum is maandag 21 november met een optre- gedraaid. den van de Gouderakse Toneelgroep De heer J. Zeeman van deze maat- ’’Grimas” met het vrolijke stuk ”De er- schappij gaf voorafgaande aan de ge- fenis van oom Sjors”. toonde films een inleiding over de ge schiedenis en het doel van de maat schappij, die sinds 1824 bestaat. Het doel is dus, het redden van mensen in nood op zee. De films gaven een goed beeld van het werk, waarbij de redders eigenlijk belangenloos in actie zijn. Ook waren er gevaarlijke spectaculaire actie’s te zien. Daardoor worden er ook steeds hogere eisen gesteld aan de reddingsboten die dan ook zeer kostbaar zijn. De KNZRM is een maatschappij die werkt zonder subsidies of overheids- teun. Mede daarom deed de heer Zee man een beroep op de aanwezigen om hun steun. Na de films was er gelegenheid tot vra- ««Si

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 53