woonwagencentrum Spoed gevraagd over bouw nieuw 1C0L0PH0NI I KFRK Meubelprijs 1988 voor Ton Baan (24) Schapen krijgen stempels apartheid Mobilia’s Innovatieprijs klassieke meubelen Lohmanschool Ds. K. Veldman; voor Ger. Lampionnen optochten vielen erg in de smaak 30 April 1989 op zaterdag Franse les Alliance voor scholieren Expositie De Savornin Werkgroep beleid anti- Scouting St. Victor in de lucht als PA3ALF/J Bijbelstichting RABOBANKEN OVER 1992 IN ALPHEN I I Procedure n Weekenddienst dierenarts: Jury l\Lni\ diensten NEDERLANDS I 1 t Pagina Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 oktober 1988 I I ZONDAG 16 OKTOBER 1988 Op 12 april besloten Gedeputeerde Sta- uur voor Schapen worden gestempeld. (Foto: George Burggraaf). i i Verloskundige voor het gehele weekeinde: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. WADDINXVEEN - De Waddinxveense meubelontwerper Ton Baan (24) krijgt op dinsdag 18 oktober a.s. in Het Slot Zeist in Zeist de Mobilia Weekblad voor- - Waddinxveen J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). met elkaar te leggen. De zendamateurs maken de verbindin gen met andere JOTA-stations. Maar dank zij de voor dit evenement speciaal afgegeven machtiging, mogen de scouts via de microfoon hun belevenissen en ervaringen met hun collega-scouts de len. De wekelijkse bijeenkomst van de jeugdleden zullen dit weekend in het te ken staan van de JOTA en communica tie in het algemeen. De deur van het clubhuis aan de Jan Willem Frisoweg (tegenover nr. 71) staat open voor de (oud)leden van scou ting St. Victor van vrijdagavond tot zon dagmiddag 12.00 uur. Maar ook diege ne die zélf eens wil meemaken, hoe scoutingleden en zendamateurs samen hun spel en hobby kunnen combineren, is van harte welkom. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft bij de voorzitter van de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State aangedrongen op een snelle advisering aan de Kroon rond de eerste herziening van het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost, want bij de Tuinbouwweg/Tweede Bloksweg is een nieuw woonwagen centrum gedacht. ten de eerste herziening van het bestem mingsplan Landelijk Gebied West goed te keuren. Daardoor ontstaat de moge lijkheid om aan de Tweede Bloksweg een woonwagencentrum met maximaal 14 standplaatsen aan te leggen. In het kader van de planologische pro cedure ligt het bestemmingsplan nu ter beoordeling bij de Raad van State. De Raad van State zal hierover, na alle be langhebbenden gehoord te hebben, de Kroon adviseren over het goedkeuren van het plan. Burgemeester en Wethouders hebben de voorzitter van de afdeling voor de Geschillen van Bestuur nu gevraagd voor een snelle advisering zorg te dra gen. Ook bij Gedeputeerde Staten is aangedrongen de invloed aan te wenden om een snelle besluitvorming op rijksni- veau te bevorderen. WADDINXVEEN - De GereformeerJ de Bijbelstichting houdt donderdag* avond 20 oktober om acht uur weer eert bijeenkomst in het kerkgebouw van d<j Oud-Gereformeerde Gemeente aan dii Mercuriusweg. Op deze avond zal het woord wordert gevoerd door ds. K. Veldman uit NeJ derhemert. De toegang is vrij. i i ZONDAG 16 OKTOBER 1988 Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. D.T. Vreugdenhil, Berkel en Rodenrijs 14.45 uur ds. H. Drost, Rotterdam-Oost REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. J. van Rossum, Voorburg GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. W.J.A.P, Stolk, Aalsmeer Ontmoetingskerk: 9.30 uurds. P1A.C. Bongers 17.00 uur geen dienst HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30uurds. G.C. Kunz 17.00 uur ds. A.J. Zoutendijk De Hoeksteen: 9.30 uur kand. L.D. Burger, Waddinxveen 18.30 uur ds. C. den Boer, Bilthoven Bethelkerk: 9.30 uur ds. P.B. Verspuij, Goudriaan/Ottoland 17.00 uur ds. G.C. Kunz Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur geen opgave Immanuëlkerk: 10.00 uur ds. A. A. van Houwelingen 17.00 uur ds. A.A. van Houwelingen ZATERDAG 15 OKTOBER 1988 Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676 Apotheek: D.C. van Doom, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum STICHTING DE HERE IS VREDE Peppelhorst 17, Waddinxveen Zondag: 10.30 uur prediking Vrijdag: 20.00 uur open gesprekken JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RUN Triomfator kapel Molenwerfstraat: 10.00uurds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ev. R. Wijmenga WADDINXVEEN - Na de herfstva kantie gaat de afdeling Boskoop/Wad- dinxveen van Alliance Francaise weer van start met een kennismakingscursus Frans voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisschool. Op een speelse manier zal de kinderen de eerste beginselen van de Franse taal worden bijgebracht. De cursus zal vanaf woensdag 26 oktober elke woensdag middag worden gegeven in Het Tref punt aan de Stationsstrat. Het gaat om 15 lessen van één 125,-. aaiï» Gehuwd: J.C. van der Vorm en L.K. Liu; R.A. Smid en I.C.M. van Rijen; H. Hekman en A. Verkerk; D. Rijnsburger en J.G.M. van der Ploeg; F.P.N. van Vliet en Y.Y. Blom; J.P. van Buren en Y.I.C. van Groenestijn; P.D.M. de Beer en M.A. Boer; N. Baas en M.C. Boere; G.P. Kersbergen en S. van der Velden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) De brief die Burgemeester en Wethou ders daarover hebben geschreven is een gevolg van het periodieke overleg dat de gemeente heeft met de leider van de woonwagenbewoners van de Sniepweg, de heer P. van Est sr. Hij heeft vorige week nogmaals de situ atie op het als tijdelijk woonwagencen trum ingerichte parkeerterrein aan de Sniepweg onder de aandacht gebracht. Daarnaast heeft hij erop gewezen dat het voor de woonwagenbewoners on duidelijk is waarom zij zolang moeten wachten op de realiseing van een defini tief woonwagencentrum aan de Tweede Bloksweg. WADDINXVEEN - De protestants- christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd hield vorige week maandag in het kader van het vak ”we- reldverkenning” een tentoonstelling, die werd gehouden door de groepen 6,7 en 8. Groep 6 had als onderwerp ’’Waddinx veen, een dorp - toen en nu, en Gouda als stad vroeger en nu”. Heel veel oude ansichten van Waddinxveen en andere bezienswaardigheden werden uitge stald. Groep 7 had als project ’’Landen uit Europa”. Diverse groepen hadden een land uit Europa uitgekozen en hadden allerlei materialen verzameld om de be langstellenden zo breed mogelijk te oriënteren. Sommige kinderen waren zelfs uitge dost in kleding van hun landZelfs dran ken en buitenlands eten werden uitge deeld door de kinderen. Groep 8 had, ook verdeeld in groepjes, landen üit andere werelddelen als pro ject gekozen. Met dia’s, fotomateriaal en andere specialiteiten werden de lan den tentoongesteld. Gezien de enorme belangstelling een succes, zowel voor de leerlingen als voor de groepsleerkrachten, die op deze manier de ouders met het vak wereldo riëntatie kennis konden laten maken. de vruchtbare periode en daarmee de dektijd van de schapen. Vanaf oktober tot in december doen de rammen hun werk. Schapen die aan het einde van de dektijd niet zijn gestempeld, dus niet zijn gedekt, worden meestal verkocht. Bij de andere schapen kan de boer na een draagtijd van vijf maanden min vijf dagen de lammetjes verwachten. Een nieuwe ontwikkeling in de scha penfokkerij is de kunstmatige insemina tie. Door deze kunstmatige bevruchting kan op meerdere bedrijven tegelijk ge bruik worden gemaakt van de rammen, die voor de beste nakomelingen zorgen. GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur student P. Melis 15.30 uur student P. Melis De jury voor de Mobilia Innovatieprijs 1988 bestond uit Peter Slecht (stylist), Theo van der Reep (detaillist) en Piet van Kersbergen (fabrikant). De prijs voor het klassieke meubel werd toege kend naar aanleiding van de laatstge houden Internationale Meubelbeurs in Utrecht. Mobilia is een vakblad voor in- terieurspecialisten. Uit alles blijkt dat de meubelprijs niet toevallig is terecht gekomen bij het door Ton Baan gemaakte meubelontwerp. Baan’s Meubelen staat bekend om een uiterst zorgvuldige meubelproduktie, waar alle zorg en aandacht wordt be lt Ondertrouwd: M. Groen en M. Hoogendoorn; L.H. Roos en G. van Sparrentak; M.G.J. van Dodewaard en W.C.M. Butter; P.K.C. Scholten en M.H. Noordermeer; A.B. Klatt en J.M.C. Kuystermans. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Omdat Koninginnedag 30 april in 1989 op een zondag valt is besloten, in overeenstemming met het ko ninklijk besluit van 24 april 1980 de viering te laten plaatsvinden op za terdag 29 april 1989. Minister presi dent drs. Ruud Lubbers heeft dit op 4 oktober in een brief aan de Stichting van de Arbeid meege deeld. Dat Koninginnedag ditmaal niet op maandag 1 mei wordt gevierd wijkt af van in het verleden genomen be sluiten van de Nederlandse rege ring. Nu de Oranjefestiviteiten ook in Waddinxveen zullen samenvallen met een zaterdag mag erop worden gerekend dat die dag alle winkels in ieder geval ’s morgens geopend zul len zijn. De activiteiten in de wijken zullen zich gewoontegetrouw voorname lijk ’s middags in Groenswaard 3, Oranjewijk, Oostpolderwijk, St. Victorwijk, Bomenwijk en Zuid- plas afspeien. MEDISCHE,^ steed aan de uitvoering. Bij de afwer king wordt perfectie nagestreefd. Onlangs koos de Stichting Perscentrum Woninginrichting een fauteuilmodel van Baan’s Meubelen in Waddinxveen als voorbeeld voor ’’maatwerk in zit comfort”. Het bedrijf komt tegemoet aan individuele wensen zoals het veran- ■BURGERLIJKE...^ deren van de zithoogte, het aanbrengen van zwenkwielen en aanpassingen van het houtwerk van bestaande meubelen. De modellen van Baan’s Meubelen staan over het gehele land verspreid bij gerenommeerde interieur- en meubel- detaillisten en zijn ook te.bezichtigen in de showroom aan de Zuidkade 110 in Waddinxveen. De openingstijden daar zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur en op zaterdag van 9.00- 13.00 uur. WADDINXVEEN - De Rabobanl Waddinxveen is betrokken bij een o; maandag 7 november in Alphen den Rijn te houden symposium ”Vie| voor 1992” over de economische eet> wording van Europa en de gevolgen^ daarvan voor het midden- en kleinbe-» drijf. Dit symposium wordt gehouden in het{ parkrestaurant van Avifauna. Op initi-j atief van de gezamenlijke Rabobanken» in deze streek zal daar het woord wor-j den gevoerd door staatssecretaris mr.j Y.M.C.T. van Rooy (buitenlandse han-» del). Staatssecretaris Van Rooy spreekt ovei} de Rabobank als partner in de gewijzig-j de Europese markt. Het symposium im Alphen aan den Rijn wordt beslotenj met een forumdiscussie. Daaraan wordlj onder anderen deelgenomen doof Europarlementariër drs. G.M. dej Vries, mr. M. Patijn (directeur Europ’a van het ministerie van Economische Zq' ken) en dr. L. Doorn (secretaris inteij-l nationale zaken van het Verbond van, Nederlandse Ondernemingen). TV-| presentator Aad van den Heuvel treecjti op als discussieleider. Meer informatie via tel, nr. 01720-92974. Geboren: Esther Wilma Arienne, d.v. P.G.L. den Ouden en M.M. Kool; Rosa Mathilda Josephina, d.v. J. Haagsman en M.C. van Tol; Jeroen Cornelis Anthonius, z.v. A.J.M. Groenendijk en D.C.N. van Oijen; Rosanne Marjolein, d.v. A. Groeneweg en S.C. Spikman; Rebecca Jacoba Jannie, d.v. E. Kooijman en A. Oosterom; Youri Alexander, z.v. R.M. Kivits en P. van Velsen; Audry Elizabeth Marie, d.v. P.M. de Graaff en E.A. Tansey; Robert Johannes, z.v. T.J. de Vries en E.J. Star; Mandy Kim, d.v. B.F. de Jong en P.C.M. Langelaan; Gerrit Hendrikus, z.v. H. Verweij en E. Overeem. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Uitgeverij: VETA B.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 32,50 per halfjaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,46 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. Overleden: Luiten, Adriana Maria, oud 89 jaar; van der Starre ev Havenaar, Margaretha, oud 67 jaar; Kapteijn wv Versluis, Maria Klazina, oud 86 jaar; Blok wv van de Water, Johanna Maria, oud 81 jaar; de Wit, Johannes Gerardus Jozef, oud 80 jaar; Kloostra wv Faber, Saapke, oud 87 jaar; Slierendrecht wv Huizer, Adriana, oud 97 jaar; den Gijl, Christiaan Nicolaas Raymond, oud 58 jaar. Voorafgaand aan de prijsuitreiking in Het Slot Zeist, waar het bekroond mo del temidden van andere meubels en collecties is te zien, houdt Mieke de Bock van bureau De Bock Dekker uit Amsterdam een lezing over de ’’Bock Barometer”, een consumentenseg- mentmodel. Ton Baan, zoon van directeur P. Baan van het aan de Zuidkade 110 in Wad dinxveen gevestigde Baan’s Meubelen, krijgt de Mobilia Innovatieprijs 1988 voor het klassieke meubel voor de inno verende en specialistische manier van stofferen en de toepassing van eigen tijdse stoffen. Met name de nieuwe collectie zitmeu belen, met de variabele wijze warop de kussens kunnen worden toegepast, is in het klassieke meubelontwerp van Ton Baan - de derde generatie van het 54 jaar oude Baan’s Meubelen - door de vakjury geroemd. WADDINXVEEN - Op initiatief van de gemeente Waddinxveen is een voorspelbaar samengestelde werkgroep ”anti-apartheidsbe- leid” opgericht. Deze werkgroep is een vervolg op het door de gemeenteraad van Waddinxveen vastgestelde lokaal anti-apartheidsbeleid. De raad is in principe bereid voor een periode van 3 jaar in totaal 60.000,- beschikbaar te stellen voor bewustwordings- en steunprojec- ten. De werkgroep gaat deze pro jecten nu verder voorbereiden. De werkgroep is voorlopig ais volgt samengesteld: PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein (voorzitter), mevrouw C. Moerland (secretaris), mevrouw L. van den Berg, CDA- voorzitter J.A. Hielema, mevrouw E. Krösschell, K. Krösschell, me vrouw N. Meskers, PvdA-fractie- voorzitter mevrouw A. Vermeij, CDA-raadslid mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries en mevrouw F. Winklaar. De eerste activiteit van de werk groep zal zijn het houden van een openbare bijeenkomst in samen werking met het Comité Zuidelijk Afrika. Deze bijeenkomst zal op een nog nader te bepalen tijdstip in november plaatsvinden. Zo wordt geprobeerd een nog hoger peil te brengen. Dit voorjaar liepen in de Nederlands^ weiden ruim een miljoen schapen^ waarvan ongeveer de helft lammeretC Het merendeel van de schapen is va(i het Texelse ras. Deze witte schapen worden gehouden voor de produktië van lamsvlees. Het grootste deel hier van wordt geëxporteerd naar Frankrijk. De schapewol, die vooral verwerkt wordt in tapijten, brengt naar verhou ding weinig op. WADDINXVEEN - Zaterdag 15 en zondag 16 oktober wordt weer door scoutingclubs in ons land de jaarlijkse ethermanifestatie Jamboree On The Air (JOTA) gehouden. Door duizen den radiostations in meer-dan 70 lan den, worden honderdduizenden scouts via radiogolven met elkaar in verbin ding gebracht. Ook de Waddinxveense scoutinggroep St. Victor heeft komend weekend haar eigen radiostation, onder de roepletters ’’PA3ALF/J”. De achterliggende gedachte van deze Jamboree is het vergroten van het we derzijds begrip tussen jongens en meis- jes over de hele wereld, ongeacht de omstandigheden waarin zij opgroeien. De JOTA levert haar bijdrage, door de scouts op eigentijdse wijze met elkaar in contact te brengen door middel van ra- dio-apparatuur. Ook op deze manier kunnen zij met elkaar spelen en van el kaar leren. Samen met een 4-tal zendamateurs ho pen een aantal enthousiaste oud-leden, de jeugd van scouting St. Victor een groots JOTA-spectakel te bezorgen, ’s Vrijdags zal er met man en macht een toren worden gebouwd met hout en touw. Bovenin die toren komt een an tenne, om de geluidsgolven op te van gen en uit te zenden. ’s Nachts om 00.01 uur zal het startsein worden gegeven door de twee radiosta tions van het landelijke bureau Scouting Nederland. Tot zondag 23.59 uur heb ben alle scoutinggroepen met een eigen radiostation de gelegenheid om contact Innovatieprijs 1988 voor het klassieke meubel uitgereikt. WADDINXVEEN - Vanaf deze maand verschijnt bij veel schapen achter op de rug een blauw, groen of rood stempel. Dit stempel is afkomstig van een kleur- blok, dat door middel van riemen op de borst van het mannetjesschaap beves tigd is. Wanneer deze ram dekt geeft het blok af op de rug van het schaap. Een aantal schapenboeren doet de ram men een tuig met een kleurblok om, zo dat snel zichtbaar is hoe actief de dieren zijn. Met het dalen van de temperatuur en het korter worden van de dagen begint WADDINXVEEN - Vrijdagavond werden de Waddinxveense jongeren verrast met twee lampionnenoptoch ten. Eén van de Stichting De Wingerd in de Groenswaarden en één van de wijk en speeltuinvereniging Zonnig Zuid in de St. Victorwijk. Hiervoor waren in Noord de Cormula’s in Zuid Concordia muzikaal actief. Vrijdag 7 oktober vierde Zonnig Zuid de afsluiting van het speeltuinseizoen 1987/1988. Dat betekent niet dat de speeltuinattributen voor de winter al verwijderd zullen worden. Want wan neer het volgende week herfstvakantie is zijn uiteraard de kinderen welkom op de wip, schommels of glijbaan. Of het lag aan het feit, dat dit jaar de speeltuinvereniging 30 jaar bestaat, het bestuur weet het niet, maar de belang stelling voor de lampionnenoptocht was groots. Tijdens de tocht, die begeleid werd door ’’Concordia”, waren de weergoden Zonnig Zuid welgezind. De start was om 19.30 uur. Even leek het of het zou gaan regenen, want de wind was er ook al. Toch is het de hele rondgang praktisch droog geweest. En de publieke belangstelling was ook groot, wat voor de kinderen ook weer een stimulans was om volgend jaar dit feest te herhalen. I .is i

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 5