Mini-conferentie middelbare scholen Politiereünie trok 80 man Tekeningen voor Blanca Beltran 1 Ereburger de slechte inborst van de mens. Directeur P. Baan van Baan’s Meubelen Allemaal blazen bij alcohol controle nieuwe stijl Costa Rica- koffie bij Van der Sluijs Bazar van De Paddestoel Vrouwen uit papier- en hout industrie ZTTC onderuit Schaak-expo in bibliotheek Vluchtelingen avond in Zevenhuizen Prijswinnaars wedstrijden ’’Spaanse Dag” Judoka plaatst zich voor titelstrijd Gevolgen Specialisatie Elk uur Belangrijk Slachtoffers Film Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. f t' Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 oktober 1988 Tijdens de politiereünie in het gemeentehuis maakte Sjaak Noteboom deze foto. Vooraan oud-districtscomman- Flexibel voor klantenwensen Een aantal van de door Baan’s Meubelen gevoerde modellen. ik voor me, want er zijn altijd kapers op de kust”. maand in het teken van het schaken staan. Een groot aantal schaakboeken, foto’s, platen en een groot demonstra tiebord zijn bijeen gebracht. Men kan trachten een schaakprobleem op te los sen. Woensdag 26 oktober om 18.45 uur kunnen huisschakers in een simultaan hun krachten meten met de sterke Wad- dinxveense clubschaker Hans van Wou denberg. pen en niet te vergeten het rad van avontuur met vele mooie prijzen als vleesschalen, levensmiddelenmanden, fruitbakken. De opbrengst is weer be- Het beste advies dat gegeven kan wor den is om helemaal niet te drinken als er tog gereden moet worden. Dit is name- ijk de uitwerking van alcohol: na 1 glas cun je afstanden al niet meer goed ichatten. 4a 3 glazen (de wettelijke norm) lijken »men en bochten al verder weg te lig gen dan in werkelijkheid. Zo’n bocht ga e dan met een te hoge snelheid in. Je re- igeert al langzamer. 4a 6 glazen kan het zijn, dat je al niet neer goed ziet wat er links en rechts van ie weg gebeurt. 4a een glas of 8 bereik je al het stadium iat je denkt, dat je vrijwel alles kunt. WADDINXVEEN/GOUDA - De ge meentelijke archiefdienst in Gouda (tel. 01820-16135) is ook op zoek naar Waddinveense vrouwen van ongeveer 60 jaar en ouder, die over hun ervarin gen als werkneemster in de toenmalige hout- en papierindustrie willen en kun nen vertellen. In de afgelopen jaren zijn enkele vrij' Volgens de heer Baan moet je je sterk maken door je te specialiseren. Daarom maakt Baan’s Meubelen ook geen slaapkamers. FRANS BOS Papaverveld 15 ZEVENHUIZEN - In de eerste klasse van de tafeltennisregio Gouda speelde het Zevenhuizense ZTTC 1 de afgelo pen week alweer de derde wedstrijd van de nieuwe tafeltenniscompetitie, dit- Veel verkeersongelukken waarbij alco hol in het spel is, gebeuren in het week einde. Juist dan nemen veel mensen de verkeerde beslissing om te drinken en daarna toch te gaan rijden. Daarom voert de politie met name in het week einde veel alcoholcontroles uit. Veel mensen denken daarom, dat de kans op controle op door-de-weekse- dagen en helemaal overdag, wel mee valt. Ze denken dat de pakkans alleen in het weekeinde hoog is. Met de nieuwe stijl van controleren en de grote tijd winst die door het gebruik van de bewij- sapparatuur ontstaat, kan de politie op elk moment en op steeds wisselende plaatsen alcoholcontroles houden. ïnkele belangrijke punten om te weten rijn: lijden onder invloed is levensgevaar- ijk. De politie maakt gebruik van appara- uur die meteen de uitslag levert. Ms u te veel heeft gedronken kan de po- itie u met onmiddellijke ingang een rij- 'erbod opleggen van maximaal 24 uur. ten rijverbod betekent, dat u de auto er plekke moet laten staan en dus ook, lat u zonder eigen vervoer zit voor de eis naar huis. lijden onder invloed is een misdrijf, ten misdrijf levert u een strafblad op. lijden onder invloed getuigt van een rote mate van onverantwoordelijk ge- rag. U speelt ook met het leven van an- feren. >e straf kan oplopen van een geldboete at ontzegging van de rijbevoegdheid, f zelfs tot gevangenisstraf. se Dag in het winkelcentrum ”de Passa ge” waren er ook een tweetal wedstrij den. De eerste betrof een etalagewed strijd, waarvoor bonnen ingeleverd konden worden en waarmee men ka- dobonnen kon winnen. Na loting zijn hier de volgende prijswin naars uitgekomen: mevr. V.d. Jagt, Mauritslaan 65, mevr. Van Es, Apollol- aan 10, mevr. Klomp, de Akker 88, mevr. Piekar, Roemer Visscherstraat 3, allen te Waddinxveen en fam. Van Frankfoort, Kalmoes 7 te Boskoop. Zij kunnen hun kadobon afhalen bij man nenmode Mulder aan de Passage. Een tweede wedstrijd was meer gericht op de jeugd. Men kon bij v.d. Wal- speelgoed raden uit hoeveel steentjes een Spaanse ’’lego” dame was opge bouwd. Paul van Eijk uit Boskoop had het totaal aantal steentjes op 30 stuks na goed geraden. Tweede en derde werden Jurgen van Pruissen en Paul Schiereck die beiden hetzelfde aantal invulden, waardoor zij beiden een tweede prijs ontvangen. De prijswinnaars zullen hiervan in kennis gesteld worden. ”Wel moet je proberen steeds met nieu we dingen te komen. Dat lukt ons nog altijd. We gaan daarvoor naar de grote internationale meubelbeurzen om er ideeën op te doen. Die hoeven dan niet direct voor Nederland geschikt te zijn. Op die ideeën borduren we voort, we plegen geen plagiaat. Op iedere beurs lukt het met iets nieuws te komen. Het slaat de ene keer beter aan dan de ande re keer. Dat is met stoffen ook zo. Je kunt ook te vroeg met iets komen”. Piet Baan: ”De meubelstoffen die we gebruiken zoeken we uit met het team, bij de weverij. Je probeert steeds iets exclusiefs te vinden, al moet het natuur lijk niet té exclusief zijn. Het moet wel commercieel blijven. Té exclusief zou ook niet in het klassieke, tijdloze genre passen”. Moet specialisatie een sterk punt zijn in de filosofie van de heer Baan, dat geldt evenzeer voor flexibiliteit, vindt hij. ’’Klantenwensen zijn bij ons mogelijk doordat we van oudsher een stoffeerde- rij van speciaalwerk zijn. Daar zijn we erg flexibel in en dat is een belangrijk punt voor de verkoop. Voor het vol doen aan speciale wensen hebben we een oplossing gevonden die niet prijs verhogend werkt. Maar die hou ik liever WADDINXVEEN - Leerlingen van de rooms-katholieke St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan, welke zoals bericht het 25-jarig bestaan gaat vieren, hebben in de stromende regen geld ingezameld Maar de leerlingen deden meer. Zij dant van de rijkspolitie P. Paul (links) en oud-adjudant M.A. Ruissen. Staand van links naar rechts Veghel’s burge meester I.J.P. Keijzer (oud-burgemeester van Moerkapelle), Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden, oud-burgemeester C.A. van der Hooft van Waddinxveen en Moerkapelle's burgemeester A. Lips. WADDINXVEEN - De christelijke scholengemeenschap voor MAVO/ LTO/LHNO De Wadde doet met zeven andere christelijke scholen voor voortgezet onderwijs uit Gouda en omgeving mee aan de organisatie van de derde mini-conferentie van deze scholen. Piet Baan: ”We proberen het exclusief te houden door niet in elk straatje onze meubelen te zetten. Als we bijvoor beeld drie klanten in Rotterdam heb ben, willen we er daar geen vierde bij. Dat is voor de detaillist prettig en voor ons ook. Er is wel enige export naar Bel gië maar verder niet. Daarvoor zou je een groot exportbedrijf op poten moe ten zetten, waardoor er langere levertij den ontstaan. Dat werkt niet, want dan bouw je het ene op, maar breek je het andere af’. WADDINXVEEN - De expositieruim te in de openbare bibliotheek zal in deze willigsters ten behoeve van de gemeen telijke archiefdienst bezig geweest met het interviewen van ouderen uit Gouda en omgeving over de thema’s ’’vakantie in het verleden” en ’’dienstboden”. Ditmaal willen de betrokken dames zich richten op het meer algemene thema vrouwenarbeid in het verleden, zowel arbeid in de industrie als in winkels, kantoren, onderwijs, verpleging. Ge dacht wordt aan de periode vóór 1945/ 1950. WADDINXVEEN - ”Wij hebben de flexibiliteit om aan klantenwensen te voldoen”, zegt directeur P. Baan, wiens zoon Ton (24) volgende week dinsdag in Het Slot Zeist in Zeist de Mobilia Innovatieprijs 1988 voor het klassieke meubel uitgereikt krijgt. Het aan de Zuidkade gevestigde Baan’s Meubelenwaar ongeveer 30 mensen werkenkent nu drie genera ties creatieve meubelmakers. van de St. Paulusschool werd door de Kerngroep WADDINXVEEN - Super Van der Sluijs in het winkelcentrum Groens- voorde is ook begonnen met de verkoop van ideeële koffie, zo laat de werkgroep Waddinxveen van de Stichting Goed Werk weten. De Groensvoorde-winkelier is de tweede levensmiddelenzaak in Wad dinxveen, die ’’zuivere” Costa Rica- koffie in het assortiment heeft opgeno men. In de winkel van Van der Sluijs wordt daar donderdag 13 oktober aan dacht aangeschonken. Alle klanten krijgen dan bij de kassa een proefpakketje voor twee kopjes koffie mee en een informatieblad over de herkomst van deze zuivere koffie. De koffie komt uit Costa Rica van een coöperatie waarin 200 boeren zich heb ben verenigd. De coöperatie krijgt 5 tot 20% meer uitbetaald boven de op dit moment geldende wereldprijs. Mede daardoor is er een stuk ontwikkelings werk kunnen ontstaan dat aan alle in woners van het dorp ten goede komt. De Costa Rica koffie komt in het schap naast de andere merken koffie, zodat ie dereen bewust de koffie kan pakken. ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN - Het Waddinxveense bestuurslid me vrouw A. van Weelden van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en Deze mini-conferentie, ditmaal met als thema ’’Motiveren, opgave of opge ven?”, wordt dinsdagmiddag 25 okto ber van vier tot acht uur gehouden in de christelijke scholengemeenschap De Wegwijzer in Gouda. Spreker op deze bijeenkomst is H. Heu- sinkveld, medewerker van het Christe lijk Pedagogisch Studiecentrum in Hoe velaken. Hij zal het motto van de mini conferentie benaderen vanuit de con crete vraagstelling: Lesgeven en om gaan met jonge mensen, hoe blijven we er in geloven? Hoe houden we het vol? Hoe blijf je er plezier in houden? Hoe brengen we het over? Elk jaar vallen er in ons land 500 doden en 15.000 gewonden in het verkeer. Vaak onschuldige slachtoffers van het misdadige gedrag van mensen die onder invloed rijden. Misdadig gedrag, want het rijden onder invloed is een misdrijf en geen gewone verkeersovertreding. Daarom besteedt de politie grote aan dacht aan het terugdringen van het rij den onder invloed, liefst voor het te laat is. De kans op een ongeluk neemt snel toe met de hoeveelheid gedronken alco hol. Daarom is het zo belangrijk, dat de politie hier zoveel aandacht aan be steedt. Vorig jaar kreeg de eerste mini-confe rentie een vervolg. Als thema werd toen gekozen ”Het zal ons een zorg zijn die depressieve jongere”. Een groot aantal hulpverleningsinstanties had des kundigen op dit terrein afgevaardigd en de vraag stond centraal ”Wat kan de school doen als jonge mensen depres sief zijn en, in toenemende mate, zelfs met zelfdodingsplannen rondlopen?” Voorts zal op deze avond de C.P.S.-film ”’n Stelletje pubers” worden vertoond, waarin concrete levensvragen op indrin gende wijze aan de man of vrouw voor de klas worden gesteld. Cees van Eenennaam, secretaris van de organiserende werkgroep: ”Een herbe zinning op de aloude waarden van het christelijk onderwijs is juist in een zo snel en ingrijpend veranderde samenle ving als de huidige zeker geen overbodi ge luxe, maar noodzakelijke eis van met je tijd mee durven gaan en de moed hebben open te staan voor nieuwe op vattingen en levensgewoonten”. De werkgroep ’’Bouw aan christelijk onderwijs” uit Gouda, Bodegraven en Waddinxveen werd twee jaar geleden opgericht. Toen werd een eerste confe rentie gehouden met als thema ’’Bou wen aan christelijk onderwijs” en als leidraad ’’Bouwen doe je samen”. Voor een belangrijk deel stond die bij eenkomst in het teken van de onderlin ge ontmoeting van 8 protestants-chris- telijke scholen in de regio op middel baar onderwijsniveau. Er ontstond toen een levendige discussie, over een aantal ’’school-echte” situaties die heel wat, soms emotionele, reacties teweeg bracht. WADDINXVEEN - De volgende week te houden tweedaagse bazar van de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel in het gelijknamige buurtcen trum aan de Lijsterbesstraat zal officieel worden geopend door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. Dat gebeurt vrijdagavond 21 oktober om zeven uur. De bazar is die avond ge opend tot elf uur. De andere tijden zijn zaterdagmiddag van 14.00-17.00 uur en zaterdagavond van 19.00-23.00 uur. Op de bazar van De Paddestoel is weer van alles te doen; sjoelen, schiettent, enveloppekraam, éénentwintigen, Baan beweegt zich ook op de projekten- grabbelton, touwtjetrekken, ringwer- markt. De laatste opdracht tot nu toe betrof het leveren van fauteuils voor twee cruiseschepen van de Holland- Amerika-Lijn. ”Dat waren 720 fauteuils voor het ene stemd voor het jeugdwerk. schip en 600 voor het andere. Met pro jekten is het hollen of stilstaan. Op het moment hebben we geen projektop- drachten, maar we willen die markt niet verwaarlozen, want je weet niet hoe de meubelmarkt er over een paar jaar uit ziet. Nu hebben we het niet nodig, we hebben de handen vol aan onze eigen produktie. Gelukkig hebben we een goeie orderportefeuille en komen onze vaste klanten steeds terug”. WADDINXVEEN - In een alcoholcon trole nieuwe stijl moet iedere aange houden bestuurder blazen. Hiermee is de kans om door de mazen van de wet te glippen nagenoeg verdwenen. Wie bij de blaasproef boven het wettelijk toe laatbare maximum alcoholpromillage komt, wacht een bezoek aan het politie bureau. In het politiebureau aan de Mozartlaan staat nu een elektronische ademanalyse met de zogenaamde bewijsapparatuur. Dit zeer nauwkeurige en geijkte appa raat bepaalt binnen enkele minuten het exacte alcoholgehalte van de uitge ademde lucht. De uitslag geldt als een wettelijk bewijs. Hierdoor kan de poli tie ook meteen maatregelen nemen. Bij Baan’s Meubelen wordt niet meer aan houtbewerking gedaan, maar bijna uitsluitend gestoffeerd. De rompen voor de eigen, exclusieve modellen wor den elders gemaakt. Baan’s Meubelen bestaat vierenvijftig jaar. In september was het vier jaar geleden dat het bedrijf naar het huidige adres verhuisde. Voor heen zat het een kleine kilometer ver derop in het Brugcentrum. Het andere pand was te klein geworden, maar er mocht op die plek niet bijgebouwd wor den. Directeur P. Baan: ”Nu hebben we ruimte genoeg, we kunnen hier zelfs nog uitbreiden, al hebben we geen plan nen op dit moment. Vroeger hadden we 2.000 m, nu 3.700 m”. Baan’s Meubelen is een familiebedrijf dat werd opgericht door de vader van de huidige directeur, wiens zoon voorbe stemd is als exponent van de derde ge neratie leiding te geven aan het bedrijf. Hij doet nu elders ervaring op om daar straks toe in staat te zijn. ’’Mijn vaders bedrijf was een stoffeer der! j. Hij werkte voor derden, specifiek in opdracht. Hij heeft bijvoorbeeld de direktiekantoren van bedrijven als Phi lips, Shell en de Hoogovens gestof feerd. Ruim twintig jaar geleden heb ik de zaak overgenomen en me op de han del gericht. Dat was wel even vreemd voor mijn vader. Het moest groeien. Eerst had ik dezelfde produktie, maar later ben ik eigen modellen gaan ont wikkelen en dat is aangeslagen. Wij hebben onze eigen exclusieve modellen waarvoor we de rompen elders laten maken. Zo heb ik altijd gewerkt”. Baan’s Meubelen produceert hoofdza kelijk klassieke zitmeubelen in de mid den- en duurdere prijsklasse. De fa briek levert aan detaillisten in het hele land, maar werkt wel met een geselec teerde klantenkring. In Nederland zijn dat er ongeveer tweehonderdvijftig klanten, voornamelijk duurdere zaken. i mee nemen naar de kinderen in de krotten wijk Villa el Salvador. Donderdag avond zal zij in het vrouwenraadhuis praten over de volkskeukens in Lima. Aanvang 20,00 uur. voor het eigen schoolfeest en voor de mensen in de krottenwijken in Lima, Peru. Deze sponsorloop bracht een groot bedrag op (meer dan 7.000,-!). - -nr:j maakten tekeningen voor hun leeftijd genootjes in Lima, de Peruaanse hoofd stad waar door de gemeente Waddinx veen en de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen een ont wikkelingsproject wordt gesteund. Donderdagavond 13 oktober zullen de tekeningen van de leerlingen van de St. Paulusschool in vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan tijdens een speciale avond officieel worden over handigd aan de Peruaanse Blanca Bel tran. Zij is in Waddinxveen op uitnodi- omgeving houdt donderdagavond 27 ging van de kerngroep, oktober om acht uur een inleiding op Blanca Beltran zal de tekeningen een avond over vluchtelingen in de ba sisschool De Eendracht in Zevenhui zen. Sedert maart van dit jaar wonen in Ze venhuizen twee vluchtelingen uit Ethi opië. I - Ricardo v.d. Krans van de Waddinxveense sport school Bert den Edel heeft zich ge- LEZERS schrijven Ik begin te geloven, dat het in zijn geval terecht is, dat onze ereburger Smallen- broek een geloof belijd, dat uitgaat van Op het schoolplein Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen een krot nagebouwd. schappen judo. Veeï van de reünisten bleken elkaar 10 In sporthal Overbosch te Den Haag wist Ricardo te winnen van Guiliano Samo- hardjo, Carlo Penders, Imo Schneider en Mario Korte. Hij moest echter zijn meerdere erken nen in Mark Verhoeven, maar verdien de toch een prachtige tweede plaats. Dat houdt in dat hij op zaterdag 15 ok tober mee mag doen aan de nationale kampioenschappen, want van iedere maal tegen het Goudse Vriendenschaar provincie worden de eerste twee door- 5. gestuurd. Voor de aanvang van de wedstrijd had den beide teams al een competitiewed strijd in hun voordeel beslist. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden (3-7) bleek het krachtsverschil zó klein, dat een gelijkspel meer voor de hand lag; het Vriendenschaarteam trok echter meerdere malen op de kritische mo menten aan de langste touwtjes, en stuurde ZTTC dan ook met lege handen WADDINXVEEN - Tijdens de Spaan- naar huis. Voor ZTTC scoorden Guus van Amer- ongen en Ad van Heyningen beide 1 keer, waarmee Ad van Heyningen van zijn 100% score werd afgeholpen. Ook de dubbel (Guus van Amerongen/Ad van Heyningen) werd in winst omgezet. Erwin te Paske kwam deze keer niet tot winst. De volgende wedstrijd in het competi- tieprogramma is vrijdag bij ZTTC thuis.Dan zal de competitiestrijd weer worden hervat tegen Kwiek 1 uit Wad dinxveen, één van de sterkere tegen standers in de le klasse. Alhoewel ZTTC in het verleden al eens stuntte door met 6-4 van dit team te win nen, worden de winstkansen van het Zevenhuizense drietal in deze wedstrijd toch niet zo hoog ingeschat. Vrijdag zal blijken of het nog wisselvallig spelende ZTTC 1 in staat is voldoende tegen stand te bieden om niet weer met lege handen te blijven staan. Aanvang van de wedstrijd (in het dorps huis ’’Swanla”) is om 20.00 uur, publiek is van harte welkom, de toegang is gra tis. WADDINXVEEN - Zaterdag vond een reunie plaats van de politie-amb- tenaren die in de periode van juni 1973 tot maart 1979 bij de rijkspolitie- groep Waddinxveen werkzaam zijn geweest. Dit is de periode van de toenmalige groepscommandant adjudant M.A. Ruissen. Onder de 80 personen die bij deze reu- jaren of zelfs langer niet meer te hebben nie in Waddinxveen aanwezig waren, ontmoet. Enkelen waren in de loop der bevonden zich ook de ex-burgemeester jaren na enkele omzwervingen uitgewe- van Waddinxveen (C.A. van der Hooft) ken naar alle delen van het land en van Moerkapelle (I.J.P. Keyzer), de (Sprang-Capelle, Zwolle, Menalduma- huidige burgemeester van Waddinx- deel). veen (C.M. van der Linden) en Moer- De organisatie van de reunie was in han- kapelle (A. Lips) en de toenmalige dis- den van twee politieambtenaren, die trictscommandant P. Paul. nog deel van de huidige groep uitmaken Het programma hield onder meer in een en twee ex-groepsledendie momenteel ontvangst door burgemeester Van der werkzaam zijn bij centrale recherche- Linden in de raadzaal van het Waddinx- onderdelen van het district 's-Graven- veense gemeentehuis, waar een drankje hage. werd aangeboden. Van 18.00 tot 23.00 uur was een gezellig samenzijn in hotel-restaurant-café De Unie, waar een warm en koud buffet werd genoten. Voor velen betekende dat daar na jaren weerzien met de toen malige buren (immers in die periode vond de rijkspolitie behuizing op de plaats, waar nu het hotelgedeelte staat) Arie en Riet Versloot. Tijdens het avondgebeuren werden de WADDINXVEEN toespraken gehouden door de ex-dis- trictscommandant kolonel P. Paul, ad judant Ruissen en burgemeester KeyZer plaatst voor de Nederlandse kampioen- (Veghel). schappen judo. SS

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 7