Tien jaar discussie kinderopvang SUIKERBIETENCAMPAGNE BRENGT MODDERIGE WEGEN optimistisch over toekomst ”KOP VAN JUT’’ EN ”Z)e Wadde” ’’GELE KAARTEN” Veel kritiek op PCW-fractie tijdens debat Burgemeester sprak met Interbest BV De beste oplossing De Boog wil soos voor alleenstaanden voor uw aflossing WADDir VEEN ’’Kleuren”- expo in Kon. Julianaschool TJLH Drama In 1978 Ethisch denken "Misbruik" Oud-leerlingen Manege Reigersburgh llllllll MEUBELSTAD -o- Gesprek Wijzigingen Eerst wapen WADDINXVEEN c ■ill I fewgKL Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 november 1988 A Nadat in het seizoen 1987/1988 hard ge- Aangezien de vraag toeneemt L Marlboro-tekst was wel bekend I Bel ons voor inlichtingen: L M I komt tot stand op basis van een gedegen advies van de financiële vakman. Van leningen en financieringen weten wij alles. Maar vooral in hypotheken zijn wij volkomen thuis. Laat ons de mogelijkheden 'ns op een rijtje zetten. Dat geeft duidelijkheid en vaak zelfs zicht op een verrassende oplossing. FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Dat blijkt uit de stukken die de aan het Sweelinckhof wonende Waddinxvener Theo Jongedijk en zijn buurman Ard Gilhuis op grond van de Wet Openbaar heid van Bestuur van het college heb ben ontvangen. Het tweetal voert al een paar weken een handtkeningenactie tegen de rookrecla- me op een strategisch punt bij rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag). Hun in het Weekblad voor Waddinxveen geplaat ste bon leverde.al een kleine 50 reacties op. De 30 meter hoge reclamemast is op een gehuurd stukje grond van Van Stijn Tri plex BV aan de de Wilhelminakade 25 neergezet voor een bouwprijs van KXT.000,- door Interbest Bouw BV uit Best. werkt is aan de aanpassing van prakt ij- klokalen en het 75-jarig bestaan van de MAVO-afdeling uitgebreid is gevierd, kan nu melding gemaakt worden van een optimistisch toekomstperspectief. In de maanden september en oktober is VVD-wethouder Karei van Soest brak zijn stok over de rug van de PCW-frac tie die de rijksplannen om .de reforma torische schooi De Driestar in Gouda van een LTO-afdeling niet wil zien als een aantasting van de LTO-afdeling ban de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. Prinses Beatrixlaan 64 Postbus 340 2740 AH Waddinxveen Telefoon: 01828-12213 aan gewerkt. Na de jaarlijkse ouder avond kunnen de ouders het resultaat bekijken. Ook werk van de leerkrach ten is er te zien. Aan dit laatste is tevens een wedstrijd voor ouders verbonden om te raden welk werkstuk door welke leerkracht is gemaakt. I Vol ongeduld kondigde de PvdA- raadsfractie in 1980 een inventari serende notitie aan over de moge lijkheden en vereisten van een kin- derdagverbijf in Waddinxveen. Die socialistische nota ’’Kinder dagverblijf en buitenschoolse op vang” ging in het voorjaar van 1981 naar B. en W. en de gemeenteraad. In de PvdA-werkgroep van toen zaten de huidige PvdA-raadsleden Bep Vermeij en Jettie Bonsel. Ze rekenden toen het gemeentebe stuur voor dat het in dit Gouwed- orp wel eens zou kunnen gaan om de opvang van 25 tot 30 kinderen. In de gewijzigde aanvraag werd uitgegaan van de for se Marlboro-advertentie met daarboven het vignet van Meubelstad Waddinxveen. De vijf reclameteksten ble ken niet te "verkopen" Kinderopvang is in Waddinxveen waar wat vaker ter sprake dan in de laatste jaren het geval is geweest. Overigens is het onderwerp niet nieuw. In het beleidsprogramma voor 1978-1982 stond al dat de ge meente streeft naar de oprichting van een kinderdagverblijf, maar het kwam er maar niet van door het uitblijven van rijkssubsidie. Subjectief en haast demagogisch noem de CDA-wethouder Paul van Schie de bewering dat het college van Burge meester en Wethouders een ’’dubbel- pakker" is door de Waddinxveense bur ger te laten bloeden voor kortingen die de landelijke overheid oplegt middels gemeentelijke belastingverhogingen. De werkelijkheid is volgens de wethou der dat het rijk belastingen niet ver hoogt door minder af te dragen aan de gemeenten. ”De gemeente staat nu voor de keus: op enig terrein minder doen of datzelfde bedrag dat het rijk niet vraagt van de burger, gemeentelijk te vragen. Dat is hooguit vervangend pakken, maar niet dubbel!” PvdA-fractievoorzitter Bep Vermeij veroordeelde de dramatische opvoering door de PCW over de gewenste aanpak van de hondepoep, terwijl deze refor- matische raadsleden juist niets moeten hebben van theatervoorstellingen. De PCW-beschouwing over de ontker stening van het Nederlandse volk had haar erg getroffen door de intolerantie en discriminerende strekking ervan voor andersdenkenden. Zij vond er een veroordeling van de naaste in, terwijl PCW-fractievoorzitter Jan Havenaar juist beweerde God lief te moeten heb ben alles en onze naaste als onszelf. CDA-fractievoorzitter Jan Hielema be kritiseerde de mening van Jan Have naar (PCW) dat de pogingen van B. en W. om de bedoelingen van de Algeme ne Bijstandswet zo ruim mogelijk in de richting van de cliënt toe te passen het predikaat "misbruik" zou verdienen. Ook PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein verzette zich fel hiertegen, waarbij hij tegelijkertijd de CDA-kri- tiek van tafel veegde dat de beleidsvrij heid van de gemeente bij toepassing van de Bijstandswet door de ambtenaren niet altijd op de juiste wijze wordt ver taald door liever aan de veilige kant te blijven, waarmee de belangen van de cliënt niet altijd worden gediend. De PCW trok het woord "misbruik" weer in. WADDINXVEEN - In het begrotingsdebat van vorige week hebben ei genlijk alleen de PCW-raadsfractie en de liberale onderwijswethouder Karei van Soest onder vuur gelegen. In de kritiek leek de fractie van Jan Havenaar, Jan van Wijk, Kees Senneker en Henk de Bas soms als ”Kop van Jut” te fungeren. ’’Gele kaarten” kwamen bijna terecht bij de wet houders Paul van Schie (over sportsubsidies en verkeersplannen) en drs. Martin Kraaijestein (over het lang uitblijven van de emancipatienota). WADDINXVEEN - De christelijke scholengemeenschap voor MAVO/ LTO/LHNO De Wadde aan de Sniepweg is het nieuwe schooljaar onder gunstige omstandigheden van start gegaan. Meer leerlingen dan vorig jaar in de brugklas, alle lessen in één gebouw, waardoor het efficient gebruik van lokalen en leermiddelen mogelijk is, alsmede een uitbreiding van het computerbestand voor lesdoeleinden. Ziedaar enkele positieve punten die te lezen staan in de periodiek van de school ”De Wadde-Informatief”. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders is er wel van op de hoogte dat de reclamezuil bij het Gouwe-aquaduct een le vensgrote Marlboro-advertentie zou gaan bevatten. Beweringen van B. en W. en gemeenteraadsleden dat niet tevoren bekend was dat een siga rettenfabrikant zich van de mast zal gaan meester maken zijn onjuist. Politiek geërgerd had PvdA-wethouder Martin Kraaijestein zich aan de opmer kingen van PCW-voorman Jan Have naar over het lang uitblijven van de toch nog verschenen nota ’’Gemeentelijke Emancipatiebeleid”, terwijl van hem nou juist geen bijdrage aan een beter emancipatiebeleid is te verwachten. "Maar wel zeggen: o, o, wat blijft die nota lang weg”. WADDINXVEEN - Tijdens de begrotingsbehandeling was kinder opvang in Waddinxveen een be langrijk discussiepunt voor PvdA, CDA en PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein. De vlak voor de raadsvergadering ontvangen nota ’’Gemeentelijk Emancipatiebeleid”, die later dit jaar zal worden behandeld, had hier natuurlijk alles mee te maken. Maar ook de naar het oordeel van CDA-fractievoorzitter Jan Hiele ma wat negatieve opstelling van PvdA-fractievoorzitter Bep Ver meij en wethouder Martin Kraaij- stein tegenover gastouderopvang (gastouders die tegen betaling kin deren van vraagouders in de thuis situatie opvangen). In 1986 ging op inititatief van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen de Stichting Gastpuderproject Waddinxveen en omgeving van start. Eerst met subsidie van de ge meente en vervolgens met finan ciële bijdragen van het ministerie van WVC. Op het gebied van gemeentelijke steun aan de Derde Wereld en de bewustwor ding op dit terrein van de Waddinxveen se bevolking beschuldigde drs. Martin Kraaijestein de PCW van pertinente on juistheden. Het hardst pakte CDA-fractievoorzit ter Jan Hielema wethouder Karei van Soest (VVD) aan door in tweede ter mijn bij burgemeester Kees van der Linden als voorzitter van het college van B. en W. te gaan klagen over de on derwijswethouder, die "regelmatig en wellicht te gemakkelijk toezeggingen doet en die even luchtig weer vergeet of doorschuift naar de toekomst”. Met een medewerker van deze projec tontwikkelaar blijkt burgemeester C.M. van der Linden hoogspersoonlijk een gesprek te hebben gehad, want door het gemeentebestuur werd deze zaak te belangrijk gevonden om hele maal aan de ambtenaren van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven over te laten. In het vorig jaar augustus aan de ge meenteraad gedane voorstel om het gel dende bestemmingsplan Zuidkade-Wil- helminakade in Waddinxveen-Zuid te wijzigen voor het neerzetten van een re clamemast werd nog uitgegaan van een lokatie op ongeveer 100 meter van de A 12. gedacht. De eerste tekeningen gingen van een dergelijke opzet. maar daarin kwam al gauw verandering met mede weten en instemming van het college van Burgemeester en Wethouders. In het ethisch denken van de PCW-ge- meenteraadsleden zag PvdA-raadslid Charles Wijnen aanleiding om te hopen dat met deze raadsleden een verbond valt te sluiten tegen de oprichting en in standhouding van nertsfokkerijen, zo als die van PCW-lid D. Uitbeijerse en Zn. aan de Henegouwerweg. PvdA-raadslid Jettie Bonsel-Snelleman viel de PCW aan, omdat deze partij ook plaatselijk probeert de individuele ont plooiing van vooral meisjes en vrou wen, die in 1990 in heel Europa econ omisch zelfstandig zullen zijn, tegen te houden, gelet op de opvattingen van de ze partij over emancipatiezaken en kin deropvang. t naar mensen die met computers kunnen om gaan, wordt in de brugklas van De Wad de al een begin gemaakt met informati- calessen. In het kader van het NIVO-project heeft het ministerie van Onderwijs de door middel van ouderavonden een be- Waddinxveense scholengemeenschap 8 nieuwe computers doen toekomen; het totale computerbestand van De Wadde is nu op 29 gekomen. Een aantal docenten heeft de vereiste nascholing gevolgd en een bijzonder- WADDINXVEEN - De Koningin Juli anaschool aan de Peter Zuidlaan houdt volgende week dinsdagavond 8 novem ber haar jaarlijkse ouderavond. Naast het huishoudelijke gedeelte met het afscheid van enkele medezeggen- schapsraadleden en het verwelkomen van hun opvolgers zal er een tentoon stelling te bezichtigen zijn over het the ma "Kleuren". In de afgelopen weken zijn de diverse groepen bezig geweest met kleuren in al hun schakeringen. Er is gesproken over schutkleuren, waarschuwingskleuren, hoofdkleuren, kleur in vlaggen, stads wapens, de grauwheid van lang geleden en de veelkleurigheid van nu. In de aanvraag voor de bouwvergunning van de recla memast bij rijksweg A 12 stond eerst deze tekening: vijf reclameteksten met daarboven het gemeentewapen. van het land op de openbare weg bren gen. Weggebruikers komen in deze maand dan ook regelmatig borden te gen die waarschuwen tegen de gladde weg. De boeren proberen zoveel mogelijk hun banden schoon te krijgen, voordat ze van het land de weg op gaan. Zono dig maken ze direct na de oogst de weg schoon. In Nederland zijn twee grote onderne mingen die in verscheidene fabrieken van bieten suiker maken: de Centrale Suiker Maatschappij en de Suiker Unie. Van september tot half december wor den de bieten per vrachtauto, schip of trein naar een van de acht suikerfabrie ken vervoerd. WADDINXVEEN - Manege Reigers burgh aan de Piasweg hield zondag de 3e en 4e clubwedstrijd springen klasse B, L en M. Derde clubwedstrijd klasse B manegepony's: 1. Ursula v.d. Made op Rodey. Eigen pony’s: 1. Alette v.d. Breggen op Lucky Boy. Klasse L: 1 Henk-Jan Oldenbandringh op Shyla. Klasse M: 1Leonie van Rhijn op Rak ker. Vierder clubwedstrijd klasse B manegepony’s: 1Daniëlle Smit op Pol ly. Eigen pony’s: 1. Alette v.d. Breggen op Lucky Boy. Klasse L: 1Bianca de Jong op Pepper. Klasse M: 1. Leonie van Rhijn op Racker. Maar deze zomer werd de zuil een halve meter in noordelijke richting opgescho ven en werd de indeling van de mast in die zin gewijzigd dat er nu een driezijdig bovenbord met een hoogte van twee meter kon komen en daaronder één groot driezijdig bord met een hoogte van 12,40 meter. Daarvoor had de gemeenteraad inge stemd met de bestemmingsplanwijzi- ging, kwamen tegen de ter visie legging daarvan geen bezwaarschriften binnen en verleende het provinciaal bestuur van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar. Daarop verleende het college van B. en W. op 8 maart van dit jaar de vergun ning voor het neerzetten van de recla memast. WADDINXVEEN/DEN HAAG - In november zijn ook veel boeren in en om Waddinxveen, Zevenhuizen en Moer- kapelle druk met de suikerbietenoogst. De bieten worden in fabrieken verwerkt tot witte suiker. Tijdens de oogst wor den de bladeren, die bovenop de biet staan, machinaal verwijderd. Ze worden ondergeploegd om te verte ren of dienen als veevoer. Vervolgens tilt de rooimachine de bleek gekleurde knollen vol suiker uit de grond en tran sporteert ze in een ernaast rijdende wa gen. Meestal wordt een deel van de ge oogste bieten tijdelijk op een grote hoop bij de boerderij bewaard. Vooral bij nat weer kunnen de oogstma- chines en de vrachtwagens wat grond Deze verwerkingsperiode, die ook wel de bietencampagne wordt genoemd, eindigt voor de jaarwisseling. De kans op invallende vorst is daarna te groot, bevroren bieten kunnen niet goed wor den verwerkt. De oppervlakte suikerbieten beslaat dit jaar ruim 125.000 hectare. De akkers met de bieten liggen door het hele land verspreid. Praktisch iedere akkerbou wer verbouwt suikerbieten. Naar ver wachting is de opbrengst dit jaar 55.000 kg suikerbieten per hectare, vergeleken met voorgaande jaren een goede oogst. Eén hectare levert ruim 7500 kg witte suiker, omgerekend 1.875.000 klontjes. WADDINXVEEN - Voor alleenstaan den boven de dertig jaar wil het buurt centrum De Boog aan de C. Huijgen- slaan - dat ooit instuiven voor alleen staanden hield - weer van start gaan door eens in de veertien dagen op maan dag een avond aan te bieden, waarbij al leenstaanden één keer per maand recre atief bezig kunnen zijn en één keer per maand een thema behandeld zal wor den. In de thema’s wil De Boog op onder werpen ingaan, die bij deze groep speci fiek spelen, zoals isolement, leggen van relaties, alleenstaande ouders. Maandag 7 november zal er over de soos voor alleenstaanden in De Boog een informatieve avond zijn. Op deze avond zal uiteengezet worden, hoe men denkt deze avonden in te vullen en kun nen belangstellenden ook zelf ideeën in brengen. Deze informatieve avond be gint om 21.00 uur. gin gemaakt met het verstrekken van uitgebreide informatie aan ouders en brugklasleerlingen, waarvan het aantal vergeleken bij vorig jaar met 5% is toe genomen. Alle ouders zijn in de gelegenheid ge- heid is dat de leerlingen van de LTO-af- steld over de prestaties van hun zoon of deling bouwkunde voor de uitbreiding dochter in het geïntegreerde brugjaar te van het benodigde lokaal hebben ge spreken in zogenaamde 10-minuten ge- zorgd. sprekken. Zo wordt het mogeiijk op zeer verant woorde wijze de keuze aan het eind van de brugklas te maken: MAVO of LTO - Tijdens de op 3 oktober gehouden reü- ..ca„v.-d„nje van oud-LHNO-leerlingen van De Wadde is gebleken dat van deze leerlin gen, die nu twee jaar van school af zijn. Tijdens de bietenoogst laten de machines en trekkers ook modder op wegen rond Waddinxveen achter. Vandaar Op vele creatieve manieren is daar hard t[e waarschuwing tegen gladheid. ■I i'i - I H-rrrMjM met de afdelingen: Bouwtechniek, Me chanische techniek en Installatietech niek, of LHNO - met de afdelingen: Verzorgende beroepen, Kantoorprak- tweederde deel een baan heeft gekre- tijk en Verkooppraktijk. Voor al deze gen, éénderde een opleiding volgt, ter- praktijkopleidingen maken de leerlin- wijl twee oud-leerlingen tijdelijk zon gen van het examenjaar een stageperi- der werk zijn en één huisvrouw is ge ode door. worden. Uit de tekeningen met betrekking tot de gewijzigde reclametekst deze zomer stond de rokende cowboy van Marlboro groot ingetekend met als bovenbord het vignet van "Meubelstad Waddinx veen”. Aanvakelijk was het de bedoeling op de mast een vijftal verschillende reclame teksten aan te brengen. Hierboven was het gemeentewapen van Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 13