Criminelen Feestelijke uitvoering van Cormula’s Werving van 9e huisarts begint Vast adres Vluchtelingenwerk f rijden niet naar Boskoop” Ij Adjudant M. W. Blom: 99 h Vrijdagavond 4 november Humor en irritatie Jeugddienst Feestavond 70-jarig CNV in Het Trefpunt In voormalige kleuterschool Woelwater aan de Peter Zuidlaan Gedicht Oprichting Dank Vast punt Droomrede” Rapporten Vertrouwenstelefoon Gods geboden Homeopathie Opening Sneller ter plaatse Duo Ongedwongen Zuidplas l tl ft ft ft H jwjr- Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 november 1988 en principes phen aan den Rijn voldoende snel door naar Boskoop”. WADDINXVEEN - De heer F. Florin van het landelijk bureau van de Vereniging voor Vluchtelingenwerk heeft vrijdagmiddag het nieuwe kantoor van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken officieel geopend. WADDINXVEEN - Traditiegetrouw Stelde de gemeenteraadsfractie van de 'PvdA de landspolitiek aan de orde in het driedaagse begrotingsdebat van vo rige week. CDA en PCW maakten dui delijk vanuit welke bron zij als confessi onele partijen principiële politiek be drijven. muziek te horen. Het is weer iets aparts wat de Cormula’s doen en de twee ac- cordionnistes zijn van grote muzikali teit. De Cormula’s overigens zijn wel in de jeugd gedoken, vooral de majoretten. Het corps is met de leerlingen mee weer op weg naar de 4(1 meisjes. Als er meisjes zijn die lid willen worden, dan kunnen ze les halen. De Cormula’s is een neutrale band. CDA-fractievoorzitter Jan Hielema gaf te kennen er zich bewust van te zijn dat raadsleden slechts een klein schakeltje zijn in Gods grote raadsbestel. De Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omgeving werd op 20 janu ari 1987 opgericht door Agatha Maria Zo traden zij voor de radio o.a. op in: ’Liever de Lucht in’, ’Für Elise’ en wer den er speciale uitzendingen aan dit duo gewijd o.a. 'Tongen en Toetsen’ en ’Muziek in Vrije Tijd’. Voor de t.v. werkten zij o.a. mee aan ’Met de Mu ziek Mee’, ’Eendtjg als vandaag’, ’Tine ke’, ’Nieuwe Oogst’, ’Sonja’Tk hou van Hollands’, ’TV Show’ van Ivo Nie- he. Naast optredens in eigen land wordt er steeds meer een beroep op hen gedaan uit andere Europese landen. Zo treedt het duo in 1983 op o.a. in de Ambassade te Parijs en verzorgt het optredens in Duitsland, Oostenrijk, Zweden, Ier land, Tour de France, Amerika en in 1988: in Japan. Anny en Paula laten hun publiek kenni smaken met de meest uiteenlopende WADDINXVEEN - Volksgezondheidswethouder Karei van Soest heeft de gemeenteraad beloofd dat de advertentietekst voor de werving van een (vrouwelijke) Waddinxveense huisarts begint deze maand de deur van het gemeentehuis uitgaat. Van het jubilerende bestuur van de Hout- en Bouwbond CNV maken deel uit M.P. Oosterom (voorzit ter), J.E. de Jong (Groensvoorde), J. Molenaar (Kromme Esse), L.H. de Mik (Dorpstraat), J. Middel- hoek (Jan Dorrekenskade-West) en S.A.M, de Frankrijker (Burge meester Trooststraat). Alle raadsfracties sloten af met woor den van dank. De PvdA bedankte B. en W ambtenaren en anderen voor hun werk en inzet en wenste iedereen wijs heid, werklust en enthousiasme toe, de VVD stelde dat ieders inzet Waddinx veen hadden gemaakt tot een fijn dorp om te wonen en te werken, de PCW hoopte daarbij op gezondheid, kracht, lust en wijsheid en D'66 meende dat ie dereen op zijn eigen manier en volgens zijn eigen overtuiging meegewerkt heeft aan een prettig leefklimaat in Waddinxveen en wenste het college van B. en W. veel succes en wijsheid toe in het komende werkjaar. Onder ’’vluchtelingen" wordt in de zin van de statuten verstaan: alle vreemde lingen die afkomstig zijn uit een land waarin zij, op grond van hun vluchtver haal, door de stichting geacht worden gegronde redenen hebben te vrezen voor vervolging wegens hun politieke of godsdienstige overtuiging of hun nati onaliteit, dan wel wegens het behoren tot een bepaald ras of tot een bepaalde I Hoewel in Nederland het accordeon nog bepaald niet tot solo-instrument voor het grote concertpodium is verhe ven, wisten zij dankzij hun grote muzi kaliteit, virtuositeit, inzet en wilskracht van sociale groep en in Nederland asiel zoe ken of hebben gevonden. Als cliënten kunnen slechts worden aanvaard, behoudens uitzondering door het bestuur vast te stellen, vluchte lingen die nog niet langer dan twee ja- ren in Nederland verblijven, en met wie de stichting een werkbaar contact kan onderhouden. Met het kantoortje aan de Peter Zuid laan heeft de stichting een vast aan spreek-, contact- en werkadres. Tot voor kort moesten al deze werkzaamhe den in de huiskamers van de bestuursle den worden gedaan. In de afgelopen tien jaar werden in Waddinxveen rond ”De snelheid zit er weer in", aldus de li berale wethouder, die zei dat de adver tentietekst inmiddels door B. en W. is goedgekeurd. Over de benoeming van de negende huisarts hield de gemeente deze zomer (28 juni) een hoorzitting op basis van de toen gemaakte ontwerp- profielschets. WADDINXVEEN - De accordeonzusjes Anny en Paula van Wanrooy uit Klaaswaal zijn vrijdagavond 4 november om acht uur tijdens de gratis toegankelijke uitvoering in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde de gasten van de 26-jarige drumband Cormula’s. PvdA-fractievoorzitter Bep Vermeij begon haar algemene beschouwing over de gemeentebegroting voor 1989 met een uitgebreid citaat uit de "droomre- de” van landelijk PvdA-voorzitter Mar- janne Sint, die een regelrechte aanval is op het inkomens- en welzijnsbeleid van het CDA/VVD-kabinet. "Gelukkig is het zo, dat we op gemeen telijk niveau zo veel mogelijk doen om bijvoorbeeld de minima te ontzien en de werkgelegenheid door allerlei maatre gelen te vergroten", stelde Bep Vermeij met genoegen vast. Fractievoorzitter Jan Hielema van het CDA vond de socialistische "droomre- de" van een te grote pretentie getuigen. Want daarbij gaan immers de gedach ten direct uit naar de vermoorde domi nee Martin Luther King. Een dergelijke vergelijking verwierp hij evenzeer als die welke door de kandi daat voor het vice-presidentschap van Amerika, Ben Quale, is gedaan door zichzelf in één adem met wijlen John F. Kennedy te noemen. Het terugdringen van kleine criminali teit, door signalering en preventie, is de laatste tijd actueel na het verschijnen van enkele rapporten. Facetten hiervan kunnen in de commissie besproken wor den. Commandant Blom: "Er zijn ook dagelijkse dingen die besproken moe ten worden met een gemeenteraad. Bij voorbeeld planologische zaken als het indelen van de verlichting in een woon wijk. Boskoop heeft te maken met rela tief veel fietsendiefstallen bij het stati on. Maar in tegenstelling met Waddinx veen valt het met de inbraken wel mee”. Als reden noemde Blom de moeilijke uitvalswegen, richting snelweg. Uit on derzoeken blijkt dat veel criminelen uit de steden komen: Rotterdam, Amster dam, Den Haag. Doordat men tegen woordig goed mobiel is uitgerust wor den plaatsen gezocht met goede vlucht wegen. i zeer gevarieerd, naast het gebruik van theaterelementen tre den zij ook op als piano-accordeonduo. Beiden vinden het belangrijk het pu bliek in hun eigén taal te kunnen toe- muziekopleiding. Paula op de MAVO spreken. Dit lukt Anny in zes talen (Ne- voor Ballet en Muziek en Anny aan het Rotterdams Conservatorium. In juni 1983 behaalden zij in een geza menlijk concert hun diploma Uitvoe rend Musicus aan het Rotterdams Con servatorium. Ook bezitten zij de onder- wijsacte B accordeon en Anny de acte Schoolmuziek. Paula zit nu in de laatste fase van haar Het kantoor, dat het telefoonnummer 01828-11780 heeft gekregen, is onder gebracht in de voormalige kleuter school Woelwater aan de Peter Zuid laan 3. Tijdens de officiële opening ga ven voorzitter-coördinator Han Erath en vice-voorzitter Aty van Weelden te kennen bijzonder enthousiast te zijn Over de nieuwe werkruimte, waarvan een aantal dagen in de week gebruik ge- de tachtig vluchtelingen opgevangen af maakt wordt. komstig uit 10 verschillende landen. Vijftig ervan wonen nog in het Gouwed- orp. De Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omstreken, meestal aan de weg timmerend met verzoeken om meubilair en huisraad, beschikt over een vrijwilligersgroep van 15 mensen. Met het gemeentebestuur van Wad dinxveen bestaan voor de opvang van vluchtelingen heel goede contacten. Ook zijn er banden met de omliggende gemeenten Boskoop, Zevenhuizen en Moerkapelle. Ervoor wordt gezorgd dat als er vluchte lingen moeten worden opgevangen woonruimte beschikbaar is, dat is inge richt en waarin de man of vrouw die om politieke redenen of vanwege zijn gewe ten z’n land heeft moeten verlaten op verhaal kan komen. Voor begeleiding naar allerlei instanties en het volgen van taallessen wordt gezorgd. M. Berndsen-Jansen maakte van het overleg gebruik om een oude wens, een vertrouwenstelefoon voor slachtoffers van zedenmisdrijven, nog eens aan te kaarten. Politie en justitie voelden daar destijds niets voor. ’’De drempel voor slachtoffers van (zeden)misdrijven moet lager worden zodat men makkelij ker aangifte doet”, stelde Berndsen. WADDINXVEEN - Op een vrij dagavond 4 november in Het Tref punt aan de Stationsstraat te hou den feestavond zal de Hout- en Bouwbond CNV, afdeling Wad dinxveen, het 70-jarig bestaan gaan vieren. De om half acht beginnende avond begint met een feestrede door bondsbestuurder A. Scheper, waarna er jubilarissen zullen wor den gehuldigd. Na de pauze treedt de toneelver eniging Toi-Toi op met de eenacter Vuilnis en de toneelvereniging Maskerade met de eenacter De Dolle Hond. De stichting richt zich officieel op de problematiek van de vluchtelingen en op de noodzaak van hulpverlening, het verbeteren van het Nederlandse vluchtelingenbeleid en het werven van fondsen ten behoeve van het vluchtelin genwerk. WADDINXVEEN/BOSKOOP - "Aangezien criminelen voorlopig in Waddinxveen, met name in de wijk Zuidplas, en bijvoorbeeld ook in Al van hun gading vinden, rijdt men niet zo Ook de gemeente Waddinxveen heeft ^ich bereid verklaard in totaal 50 asiel zoekers opvang te verlenen. De ge steente zal bij de begeleiding van de asielzoekers worden bijgestaan door de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen. I Landspolitiek I I I van Weelden-Groeneveld, Johanna Louise erath-Lieuwes, Helen Nicole Emnes-Ferrol, Pieter Henri van der Lucht, Rita Akkerhuis-van Scherpen zeel. derlands - Engels - Frans - Duits - Itali aans - Russisch). De zusjes inspireren vele componisten tot het schrijven voor hun duo o.a. Bernard van Beurden (Ned.) en James Wilson (Ierland). Ook zijn zij verbonden aan de Stichting Live Music Now met als erevoorzitter Yehudi Menuhin. Naar aanleiding van de succesvolle auditie bood de Maat- studies Algemene Muzikale Vorming schappij tot bevordering der Toonkunst en Kamermuziek. Hiernaast studeert zij hoofdvak piano. Naast een speciali- satiecursus voor Russische Muziek bij de in Moskou woonachtige accordeon- Op het moment dat het kantoortje aan de Peter Zuidlaan in gebruik werd ge nomen startte de Stichting Vluchtelin genwerk Waddinxveen ook met de wer ving van een vrijwilliger die als klusjes- man/vrouw kan helpen bij het klein on derhoud van huizen, behangen, lampen öphangen, vloerbedekking leggen, klei ne reparaties aan tweede hands elektri sche apparaten en dergelijke. Zoals bekend is de grote toestroom van asielzoekers voor de minister van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur aan leiding geweest een nieuw beleid over hun opvang te formuleren: de Regeling Opvang Asielzoekers (R.O.A.). Met deze regeling poogt de minister de asiel zoekers zoveel mogelijk over de ge meenten in Nederland te verspreiden. PCW-fractievoorzitter Jan Havenaar ging uitgebreid in over de hand over hand toenemende ontkerstening van het Nederlandse volk en de steeds gro ter wordende vraag naar sport en spel, ook op zondag, "de dag die ons gegeven is om ter kerke te gaan en om te luiste ren naar de verkondiging van Gods Woord”. "Het ware welzijn van de mens is te vin den in een leven naar Gods geboden. Bij het verlaten daarvan roept hij het oordeel Gods over zich af’, aldus Jan Havenaar, die betoogde niet moe te zijn om te strijden tegen de toenemende ontheiliging van Gods dag en de laste ring van Gods naam in woord en beeld. Hij zette ook vraagtekens achter de op vatting dat Nederland een christelijke natie zou zijn en ons volk een calvinisti- De nieuwe huisarts moet open staan voor alternatieve geneeswijzen, of zich daarin verder willen bekwamen. ’’Ho meopathie strekt tot aanbeveling", al dus het gemeentebestuur. Een lidmaat schap van de artsenorganisatie KNMG is geen vereiste, doch men dient wel de gedragsregels van deze landelijke artse norganisatie na te leven. De gemeente heeft aangekondigd iede re levensovertuiging van de nieuwe dokter te zullen respecteren. Specifieke kennis en/of belangstelling voor proble- rpen in een nieuwbouwwijk strekken volgens B. en W. tot aanbeveling. De selectie en gesprekken met kandida ten voor de functie van negende huisarts in Waddinxveen worden verricht door de Regionale Vestigingscommissie (RVH) Midden-HoIIand, waarin onder andere het Patiënten Platform Gouda en omstreken is vertegenwoordigd. Uiteindelijk wordt een voordracht van enkele kandidaten aan B. en W. toege zonden, aan de hand waarvan een be slissing wordt genomen ten aanzien van het verlenen van een vestigingsvergun ning. De communicatie tussen huisartsen en patiënten is lang niet optimaal. Zo’n dertig percent van de gesprekken ver loopt conflictueus. Vooral in gesprek ken tussen mannelijke artsen en vrou welijke patiënten is sprake van langs el kaar heen praten. Slechts in een vijfde van de gevallen verloopt een gesprek goed. Tot deze conclusie komt de Nijmeegse psycholoog drs. L. Meeuwesen. In haar proefschrift "Spreekuur of zwijguur", waarop zij aan de Katholieke Universi- teit Nijmegen promoveerde. Meeuwe sen analyseerde 85 gesprekken tussen huisarts en patiënt, opgenomen tijdens het spreekuur van zes mannelijke en vier vrouwelijke huisartsen. De psycho loog ontdekte duidelijke verschillen in de benaderingswijzen tussen mannelij ke en vrouwelijke artsen. Vrouwelijke artsen leven meer mee met Dat stelde adjudant M.W. Blom van de rijkspolitie groep Waddinxveen/post Boskoop tijdens een vergadering van de raadscommissie bestuurszaken in Bos koop. Daaruit blijkt dat de rijkspolitie werkt aan een vernieuwd management. Er moet een frisse wind gaan waaien en er is behoefte om meer aan de weg te gaan timmeren, de bevolking wegwijs te ma ken met de taken en bevoegdheden van de politie. ZEVENHUIZEN - Zondagmorgen 6 november wordt er in de Dorpskerk van Zevenhuizen weer een jeugddienst ge houden met als thema ’’Handen om hoog”. Voorganger is dominee J. Enderlé uit Harderwijk en muzikale medewerking zal worden verleend door de Zanggroep Zevenhuizen. Na de dienst is er gele genheid om bij een kopje koffie nog wat na te praten. Iedereen is van harte welk om! Voor commandant Blom is dat nog maar de vraag. Hij vroeg zich daarbij af of het politiebureau daarvoor de juiste plek is. "Zoals de zaken nu gaan, bij voorbeeld bij gevallen van incest, zijn wij toch niet ontevreden. Deze gevallen worden met alle voorzichtigheid behan deld. Een speciale groepsrechercheur gaat met iemand van jeugdzaken zo’n zaak onderzoeken”. Het streven naar een vernieuwd mana gement en openheid naar de burgers toe zal tastbaar worden gemaakt wanneer medio november een informatief boek je huis-aan-huis wordt verspreid. Met name zal de preventie hierin aandacht krijgen. hun extra concerten aan. Bovendien kregen zij van de auditiecommissie het predicaat ”Cum Laude” voor hun uit zonderlijk grote muzikaliteit. "Vanuit onze positie proberen wij met vallen en opstaan een bijdrage te leve ren aan de totstandkoming van Gods Koninkrijk op aarde, in de wetenschap dat er hoop is op een betere toekomst”, aldus de christen-democraat. Zijn algemene beschouwingen sloot hij af met het gedicht: "Hoop": hoop is dat gevangen zitten niet het laatste is dat honger hebben niet het laatste is dat rotwerk hebben niet het laatste is dat macht niet het laatste is dat zonder werk zijn niet het laatste is dat ik haat je niet het laatste is dat steeds maar niet beter worden niet het laatste is dat niet meer mee kunnen komen niet het laatste is dat iemand kwijtgeraakt zijn niet het laatste is dat schuld hebben aan een ongeluk niet het laatste is dat het kan me niet schelen niet het laat ste is dat ik weet me geen raad niet het laatste is dat de wereld is een puinhoop niet het laatste is dat een rotstreek niet het laatste is dat helemaal alleen zijn niet het laatste is dat nergens meer zin in hebben niet het laatste is dat het allerlaatste niet het laatste is. de patiënt, géven duidelijker aan wat er gaat gebeuren én geven meer informa tie. Zij stellen zich meer gelijkwaardig ten opzichte van hun patiënt op en heb ben meer oog voor belevingsaspecten van de klacht. Hun mannelijke collega's zijn sturender en geven vlugger advie zen, aanwijzingen of interpretaties. Over het algemeen luisteren vrouwelij ke artsen beter naar het verhaal van de patiënt. Ruim de helft van de gesprekken ver loopt op traditionele wijze: de arts is de dominante gesprekspartner terwijl de patiënt hem daarin uitsluitend volgt. In een derde van de gesprekken doet de patiënt moeite om zijn verhaal kwijt te kunnen maar luistert de arts daar niet goed naar. Op 23 april vorig jaar opende burge meester C.M. van der Linden aan de Willem de Zwijgerlaan het in twee flat gebouwen ondergebrachte tehuis voor de opvang en begeleiding van vluchte lingen in Waddinxveen. Voor het op knappen van de twee woningen legde de gemeenteraad in februari 1987 30.000,- op tafel. Voor de opening van de beide huizen viste Waddinxveens eerste burger uit een schaal met water de sleutel. WADDINXVEEN - Humoren irritatie wisselden zich in een aardig tempo af tij dens het jaarlijkse begrotingsdebat van de Waddinxveense gemeenteraad. "De aan maakt meer lawaai dan de kip die het ei legt", grapte PvdA-wethou- der drs. Martin Kraaijestein over de op merking van zijn eigen fractie dat hij de "gele kaart” had gekregen als na de waarschuwing van een jaar geleden nu nog niet de nota "Gemeentelijk Eman cipatiebeleid” zou zijn verschenen. In de dagen voor het begrotingsdebat kwam het stuk alsnog, mede doordat de wethouder zelf de pen was gaan hante ren. "Het heeft langer geduurd, maar we hechten ook aan kwaliteit”, vond de wethouder. "Bovendien: Schildpadden kunnen meer over de weg vertellen dan hazen". De opmerkingen van D’66-fractievoor- zitter Wim de Wit over het zuilen-kunst- werk aan de Dreef pareerde de socialis tische kunstwethouder door op te mer ken dat smaak geen kwestie is van meer derheid. Irritatie was er natuurlijk ook. De bij drage van PvdA-raadslid Marie Boere was emotioneel, langdradig en niet zo samenhangend. Dat deed tot ergernis van wethouder Martin Kraaijestein een aantal collegeleden en raadsleden op hun stoel draaien. Toen CDA-fractievoorzitter Jan Hiele ma de PvdA-wethouder aanviel op zijn visie op het gastouderproject in Wad dinxveen viel CD A-wethouder Paul van Schie zijn socialistische collega in de re de toen die een verweer aan het opbou wen was. "Bemoeit u er zich niet mee”, brieste Martin Kraaijestein. "Ook het verhaal van de heer Boere irriteerde u ook al. Nu er pertinente onwaarden door het CDA worden verteld over hoe ik tegen het gastouderproject zou aankijken wil ik daarop reageren”. In de wandelgangen vielen er negatieve opmerkingen te horen over het feit dat burgemeester Kees van der Linden een aantal maal de krant aan het lezen was, terwijl de raadsvergaderingen nog vol op bezig was. Nog steeds leeft bij veel Boskopers de gedachte dat Boskoop, sinds de reorga nisatie waarbij de groep Boskoop een post onder Waddinxveen werd, geen ei gen politie meer heeft. Blom bestrijdt deze zienswijze. "Door de nieuwe inde ling van Waddinxveen en Boskoop is het juist beter geworden dan voorheen toen ook Reeuwijk tot het verzorgings gebied van Boskoop behoorde. In de praktijk is reeds gebleken dat we met name in de nachtelijke uren veel sneller ter plaatse kunnen zijn omdat de aanrij- weg korter is", aldus Blom. Elke post heeft zijn eigen postcomman- dant en zijn eigen mensen. Van de groep Waddinxveen. met 54 mensen, zijn er 18 in Boskoop gestationeerd. Daarbij wordt zoveel mogelijk gesur veilleerd met een Boskoopse en Wad dinxveense collega samen, zodat één van beiden bekend is met de situatie ter plaatse. Ook voor de herkenbaarheid, naar de bevolking toe, is dit beter. De zusjes Anny en Paula van Wanrooy werden in mei 1957 en december 1961 geboren te Klaaswaal, waar zij op jeug dige leeftijd een inspirerende klassiek- populaire accordeonopleiding genoten bij Huib Bervoets. Vele facetten van het muzikant zijn, waaronder flexabiliteit, creativiteit, im provisatievermogen en het opdoen van podiumervaring stonden vanaf het be gin centraal in hun opleiding. Solistisch en als duo veroverden Paula en Anny stijlen op hun accordeon. Hun pre vele eerste plaatsen op jaarlijks terug- gramma’s zijn kerende nationale accordeonconcour- sen. Hun middelbare schoolopleiding com bineerden beiden met een professionele De dialoog in de Boskoopse raadscom missie tussen politiemensen en politici in een ongedwongen sfeer werd moge lijk door een uitnodiging van loco-bur- gemeester D.A.M. van Ooi-Houtman. De politie maakte dankbaar gebruik van de gelegenheid. Groepscommandant Blom toonde zich verheugd: "Eigenlijk is Boskoop hierin wat achtergebleven tenopzichte van an dere gemeenten en daarom lijkt hét mij belangrijk de relatie tussen politie, bur gemeester en gemeente eens nader toe te lichten”. Die rol is vastgelegd in de politiewet, waarbij meteen onderscheid wordt ge maakt tussen plaatsen met gemeentepo litie en kleinere plaatsen met rijkspoli tie. In een plaats met rijkspolitie heeft de burgemeester minder in de melk te brokkelen. Via het wekelijks overleg laat de burgemeester zich informeren maar wat hij daarmee doet is zijn (of haar) zaak. In een driehoeksoverleg tussen de burgemeester, politie en offi cier van justitie worden beleidszaken besproken. De politie ziet daarnaast graag overleg met de leden van de com missie ABZ, die daarbij fungeren als spreekbuis voor de burgerij. Het mes snijdt aan twee kanten want de commis sieleden krijgen wat meer inzicht in de taken van de politie. Het virtuose accordeonduo - waarvan ist Friedrich Lips volgt het duo regélma- Paula van Wanrooy docente is aan de tig interpretatiecursussen bij de Zweed Stichting Streekmuziekschool Wad- Mogens Ellegaard. dinxveen aan de Zuidkade - behaalde hun diploma uitvoerend musicus aan het Rotterdams Conservatorium en ze kregen het predikaat ”cum laude” voor hun uitzonderlijk grote muzikaliteit. Volgens directeur B.F. Langendam reeds in 1981 in de hoogste afdeling (72) van de Stichting Drumband Cor- het enige wereldconcours voor accorde- mula's is de komende uitvoering een onduo’s: ’Le Grand Prix International mooie gelegenheid om weer eens goede d’Accordéon’ in St. Etienne (Zuid- Frankrijk) te winnen. Inmiddels is de carrière van dit uitzonderlijke duo ge start met diverse radio- en televisieop tredens. In de nu definitieve schets staat dat bij gelijkwaardige geschiktheid de duidelij ke voorkeur van de gemeente uitgaat naar een vrouwelijke huisarts, die zich bij voorkeur in de nieuwbouwwijk Zuidplas zou moeten vestigen. Een so- lo-«of duopraktijk (in de nabije toe komst) behoort tot de keuzemogelijk heden. In ieder geval dient de negende huisarts toe te groeien naar een full-time functie, terwijl in alle gevallen de wijze van sa menwerking, achterwachtregeling en waarneming vooraf optimaal geregeld dient te zijn. De praktijkomvang is die van een normpraktijk: 2.350 patiënten. De drumband Cormula’s geven vrijdagavond 4 november in de Ontmoe tingskerk een gratis uitvoering met het accordeonduo Anny en Paula van Wanrooy. M MM I

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15