Maastreechter Staar in Zevenhuizen van de baan Erfpacht met enkel woord Kantoor Grontmij klaar rond 1 mei Gemeente voert idee van Bert Woudenberg uit Concert van versterkt Voorwaarts Reactie van NCVB op nota Notaris trekt ook 5 woningen Waddinxveners FLSRIDk Rentokil ZHV in Portugal via de radio Anderhalve eeuw droog en laagste polderpeil Open huis Unicef in Muziek in koffiebar Golfcomplex Moordrecht RTW-radio start ’’Kijk in het bedrijf opent expositie Klaverjas- middagen van De Springplank Herfsttournooi Florida met 65 deelnemers Mr%jnSSCHEMAN 5 da'swl Restaurant GAAT U VERHUIZEN? Recreatie Interesse Provinciaal A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte Charles Wijnen (PvdA) zei donderdag- VerkoDCn mnrupn nno Ar rxiin nvAr tp hphhpn rint Gedachte Bekroond Fontein Spel f3 ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 LAJ WADDINXVEEN Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 november 1988 Polderkunstwerk in wijk Zuidplas ZEVENHUIZEN - De koninklijke zangvereniging Mastreechter Staar Notaris J. in 't Hol. j^ptieegermert. 2743 DC Waddinxveen Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen. Voorts het meepraten over thema's (ar beid en herverdeling van arbeid). Het nieuwe aandachtsveld, 1988-1991, heeft als thema: "Gezondheidszorg - gezonde zaak?" Dit thema wordt zowel op de plaatselijke afdelingen als op regi onaal- en landelijk niveau behandeld. De NCVB neemt deel aan allerlei cur- cussen en kaderdagen voor vorming en ontwikkeling, zit in de Vrouwenraad en projecten in binnen- en buitenland. In het geëvalueerde beleidsprogramma hebben PvdA. CDA en VVD nu gesch reven dat alleen in gebieden voor recre atie en sport grond in erfpacht wordt uitgegeven. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense brassband Voorwaarts zal vrijdagavond 16 december om acht uur een concert geven in de gere formeerde Kruiskerk aan de Passa ge. Aan dit concert, dat onder leiding zal staan van dirigent Rein Quint, zal medewerking worden verleend door het gemengde ’’Ontmoetings- koor” uit Zwammerdam. Dit koor staat onder leiding van de oud-diri- gent van Voorwaarts Hedzer van der Giezen. Tevens zal aan dit concert, dat vrij toegankelijk is, medewerking wor den verleend door de organist Gert Hans. Doordat zich de laatste weken vijf goed geoefende blazers als lid heb ben aangemeld en tevens 3 leerlin gen hun opleiding hebben voltooid en in het orkest zijn opgenomen heeft Voorwaarts een behoorlijke versterking ondergaan. Niettemin kan men nog altijd ver sterking gebruiken op cornet en trombone. Informatie hierover zal gaarne gegeven worden door het bestuur (tel. 17257). Belangstellenden kunnen ook een repetitie meemaken op dinsdag avond van 20.00 tot 22.00 uur in het repetitie-lokaal aan de Jan Willem Erisoweg tegenover de Nassaulaan. "Met deze gegevens willen wij in de Zuidplas een kunstwerk laten realise ren, dat zichtbaar maakt wat er in de an derhalve eeuw droge Zuidplaspolder aan de hand is”, aldus drs. Martin Kraaijestein. die veel mensen voor het gemeentelijk initiatief wil interesseren en daarbij ook denkt aan het hoog heemraadschap van Schieland en het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Een werkgroep zal worden samenge steld om het idee van het polderkunst- wrek te gaan uitwerken. Redenen hiervoor zijn dat Waddinx- veens grootste woonwijk in wording, dat volgend voorjaar een hart krijgt met het woon- en winkelcentrum Zuidplas- hof, die in 1989 precies 150 jaar geleden (1839) droogviel. Bovendien beschikt deze polder vol gens gegevens van het hoogheemraad schap van Schieland over het laagste polderpeil van de wereld, ondanks het feit dat de Rotterdamse polder Alexan der de laagste polder van Nederland is. Grontmij is een gedecentraliseerd wer kend advies- en ingenieursbureau met ongeveer 1.100 werknemers. Iedere provincie heeft zijn eigen vestiging waarin voor overheid, bedrijfsleven en particulieren plannen en projecten wor den voorbereid en uitgevoerd op het ge bied van milieu, infrastructuur en land inrichting. Het nieuwe kunstwerk volgt op de reeks kunstwerken die de laatste jaren in Waddinxveen is gerealiseerd. Hierbij kan gedacht worden aan de elf zuilen aan de Dreef van Herman Makkink (12 december 1987 onthuld), de vijf zuilen van Tom Postma bij de ingang van de openbare bibliotheek aan de Van Mec klenburg Schwerinlaan (3 juli 1987 ont huld), de balspeler van Jits Bakker aan De Akker (oktober 1985 onthuld) en de drie wachtende treinreizigers van W.G. van der Hulst aan het Stationsplein (6 oktober 1984 onthuld). Op dit moment zwaait Anneke de Vlie ger de stok bij het 26 leden tellende "Zanglust". Het gemengd koor bereikt met dit lustrumconcert ongetwijfeld weer een niéuw hoogtepunt in haar twintig jarig bestaan. morgen nog er pijn over te hebben dat de erfpacht in het Brugcentrum moest worden opgegeven. "De samenleving is er nog niet rijp voor", oordeelde het raadslid over het socialistische paradep aardje door de jaren heen. Swanla in Zevenhuizen mee aan het lustrumconcert zangvereniging Zanglust. Er is ruimte voor 600 bezoekers. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 4 november treedt in de hervormde kof fiebar De Schaapskooi aan de Nesse de formatie New Destination op. Het programma begint om ongeveer half negen. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht voor iedereen vanaf 15 jaar en de toegang is gratis. "We kunnen weer verkopen", merkte burgemeester Kees van der Linden in de gemeenteraad nuchter op. Het colle ge vond namelijk dat erfpacht voor de ontwikkeling en bebouwing van Passa ge-West (het nieuwe winkelcentrum) en het Brugcentrum vertraging in de hand kan werken, zodat het beleid bijgesteld moest worden. Tien jaar geleden kreeg Waddinxveen erfpacht. Dat gebeurde door het aanne men van een CD A-motie met 10 tegen 9 stemmen en op basis van de vooral door de toenmalige burgemeester mr. Bert Smallenbroek gemaakte college-notitie "Nota uitgifte van gronden". De in 1978 overigens herhaaldelijk bij gestelde christen-democratische uit spraak kreeg alleen de steun van de Pro- gressieven (PvdA/D'66/PPR/PSP). De VVD en de SGP/Hervormde Kiesver eniging (de huidige PCW) verklaarden zich destijds principieel tegen erfpacht. De emotionele erfpachtdiscussie van toen werd grondig voorbereid met schriftelijke reacties van vakbonden en werkgeversorganisaties en van de poli tiek middels heuse nota’s van PvdA en VVD. Aan het om zeep helpen van de erfpacht in het dorpscentrum zijn nu maar enkele tientallen regels gewijd. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft vanmor gen - woensdag 2 november - door het inmetselen van een officiële steen aandacht geschonken aan de bouw van een nieuw kantoor van het advies en ingenieursbureau Grontmij NV aan de Limaweg te Waddinxveen. WADDINXVEEN - Een kwestie waarover tien jaar geleden de emoties hoog opliepen werd tijdens de begrotingsbehandeling van vorige week met een enkel woord en één pennestreek ongedaan gemaakt: de erfpacht. Fazantdreef 2 WADDINXVEEN - In de Waddinx- veense sporthal "de Sniep" namen za terdag 65 jongens en meisjes van 6-17 jaar deel aan het herfsttournooi van Florida-badminton. Een hele dag bad- minton, aangevuld met een spelletjes boek, tekenfilms en een tekenwedstrijd in de kantine en onder belangstelling van opvallend veel ouders en bekenden De groepen vanaf 13 jaar (22 deelne mers) waren aangevuld met de jongere leden van de jeugdselectie. Bij de meis jes won Sharon den Adel (14) de finale in 3 games van de zich goed werende Debby Pietjouw (14). Derde werd Ruth Huizinga (13). Sterkste bij de jongens werd jeugd kampioen Vincent Hartwijk (12), die in de halve finale moeite had met Marro ten Zweege (11) en die in de finale de pas negenjarige Rémon van Gemeren in een aardige partij duidelijk versloeg. Rémon won de finale in 3 games van Vincent Schenkels (11) die de derde prijs behaalde. In de groepen 10-13 jaar (23 deelne mers) overtrof Christian Vermeulen (11) zichzelf en wist alle concurrenten met ruime overwinningen van zich af te houden. De pas lid geworden Jeroen Jongejan (11) verraste iedereen, behal ve Christian (9-15. 8-15) in de finale. Derde werden gedeeld Mark de Ridder (9) en Marcel Steenkamer (11). Bij de meisjes werd de inzet van Davine v.d. Vlist (10) beloond met de eerste plaats. Tweede werd Marieke Alblas (10) en derde Martine Ramp (11). Twintig mini's (6-9 jaar) streden in één groep om de vijf prijzen. Zulke kleine spelers op zo'n grote baan aChte het ho ge net is niet alleen een leuk gezicht, de meesten wisten een aardige shuttle te slaan, al weer duidelijk beter dan vorig jaar. Patrick van Esseveld (8) werd overtui gend winnaar. Tweede werd Robin Kamphuis (9), derde Maurice Stalder (9). vierde Arnold de Ridder (7) en vijf de Roel Kalkman (8). Bij de prijsuitreiking werden ook de re sultaten van de Grote Clubaktie bekend gemaakt. Superverkoopster bleek Sher- on Schouten met 340 loten (van de 1800 totaal), hetgeen haar een homecompu ter opleverde. De kleine toernooicom- missie onder leiding van Michelle Zweegman verdient een compliment voor inzet en geduld op deze geslaagde dag. Wethouder Kraaijestein maakte duide lijk dat B. en W. willen dat het leven, wonen en werken in dit deel van Wad dinxveen. gelet op een basiswaterpeil van 6 meter onder Nieuw Amsterdams Peil (NAP), op kunstzinnige wijze vorm gegeven gaat worden. Hij betoogde hiermee een gedachte van een "burger van Waddinxveen" te gaan uitwerken. Die burger is de journalist Bert Woudenberg, die deze zomer schriftelijk de aandacht van de kunst- en cultuurwethouder vroeg voor een aan tal historische en actuele Zuidplaspol- derfeiten. In de gemeenteraad repte de PvdA-wet- houder over de Waddinxveense Zuid plaspolder als een gebied met het laag ste polderpeil ter wereld, waar ook nog huizen worden gebouwd. Volgens hem ligt een plek aan het einde van de Zuid plas. nabij de boerenhofstede Willem De Tweede aan de Piasweg, wel 7,10 meter beneden NAP. Tegen uitgifte van grond in erfpacht in de rest van de gemeente bestaat geen bezwaar, maar het is dus niet meer in het centrum verplicht. Wie echter om erfpacht vraagt kan het krijgenmaar zo werkt het in de praktijk natuurlijk niet. Als doekje voor het bloeden hebben CDA. PvdA en VVD nog gezegd van mening te zijn dat uitgifte van grond in erfpacht een goed instrument is om ge meenschapsbelangen met name op langere termijn veilig te stellen. Maar het kopen van grond wint het bij de "in vesteerders" duidelijk van de erfpacht en om die reden heeft de politiek nu de bakens verzet. WADDINXVEEN - Notaris J. in 't Hol opent vanavond - woensdag 2 november - om half negen de tentoonstelling met eigen werk van de Vereniging Waddinx veense Kunstkring in de openbare bibli otheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Deze expositie, die duurt tot en met maandag 28 november, omvat aquarel len. olieverfschilderijen, beeldhouw werk en keramiek. Het tentoongestelde kan worden bekeken op dezelfde mo menten als de bibliotheek open is. Dat is op maandag- tot en met vrijdag middag van half drie tot half negen en op dinsdag- en zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur. De toegang is gratis. Vanuit het bestuur van de NCVB wordt nog eens aangegeven dat de doelstelling van de vereniging is om vanuit de Bij bel, vrouwen bewust maken van hun verantwoordelijkheid in de huidige sa menleving. Daaruit voortvloeiend hun functies daarin, op allerlei terrein, be taald of onbetaald. WADDINXVEEN/MOORDRECHT - Voor het golfcomplex dat volgend jaar achter het bungalowpark Klein Moord recht bij Moordrecht op initiatief van de Moordrechtse ondernemer Wim de Me ijer (53) zal worden gerealiseerd wordt ook gerekend op belangstelling van sporters uit Waddinxveen. Het is de bedoeling van de directeur van Menix BV, een holding van bedrijven in metaal en onroerend goed, om in Wad- dinxveens buurgemeente een oefen- baan (drive-range) en een wedstrijd- baan van negen holes aan te leggen. Bij Schielands Hoge Zeedijk nabij de Hollandsche IJssel en de ringvaart van de Zuidplaspolder is 7 hectare Gouds en Moordrechts grondgebied nodig. Voor alsnog worden de plannen eerst uitge werkt op Gouds territorium. Met de plannen zijn in totaal 2,5 miljoen gulden gemoeid. Het lopende, drie-jarige project in Bur kina Faso, wordt begeleid en gefinan cierd door de NCVB. ten gunste van het zelfstandig functioneren van de vrouw. Samengevat: als Christen verantwoord bezig zijn, daarmee Gods eer en het be lang van de naaste, dichtbij en veraf, te bevorderen. WADDINXVEEN - In de door de ge- meente gepubliceerde nota "Gemeen telijk Emancipatiebeleid" wordt in een bijlage aangegeven welke vrouwenor ganisaties zoals in Waddinxveen actief zijn. Daarin staat ook aangegeven wat de afdeling Waddinxveen van de Neder landse Christen Vrouwenbond (NCVB) met 88 leden is en doet. WADDINXVEEN - Waddinxveen krijgt in de nieuwbouwwijk Zuidplas een bijzonder polderkunstwerk met educatieve en lokaal-historische aspecten. Tijdens de begrotingsdebatten vorige week donderdag maakte PvdA-kunst- en cultuurwethouder drs. Martin Kraaijestein bekend dat het college van Burgemeester en Wethouders had besloten te zullen gaan werken aan het realiseren van een dergelijke kunstuiting. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se klaverjasvereniging De Springplank houdt in de komende wintermaanden in samenwerking met het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan een viertal klaverjasmiddagen. De serie zaterdagmiddagen gaat van start op 12 november en wordt vervolgd op 14 januari. 11 februari en 11 maart. Iedere spelmiddag begint om 2 uur. Hiervoor is een aantal prijzen beschik baar. met aan het slot van de serie een aantal grote prijzen, voor diegenen die het hoogste aantal punten hebben over drie van de vier wedstrijden. Er is nog plaats voor een beperkt aantal koppels. Het maximum aantal deelne mers zal 60 bedragen. Aanmeldingen bij De Springplank, tel. 16947 of 17671 en bij "De Boog". De koninklijke zangvereniging '’Ma streechter Staar" werd op 23 juli 1883 in Maastricht opgericht. Vertaald uit het Maastrichts dialect betekent de naam van het koor: ster van Maastricht. Momenteel telt de Staar ongeveer 150 aktieve zangers. Koningin Beatrix is be schermvrouwe van de Staar. Bekende dirigenten waren Pieter Gielen (1891- 1936) en Martin Koekelkoren (1947- 1976). De "Mastreechter Staar" heeft aan di verse tv-uitzendingen haar medewer king verleend en diverse langspeelpla ten werden nationaal en internationaal met het goud bekroond. Het koor verzorgde een optreden bij de inhuldiging van koningin Beatrix en on dernam vele buitenlandse reizen Cana da. Engeland, Duitsland en Frankrijk. Dé avond begint om acht uur en de toe gangsbewijzen (via tel. 01802-2219 of 01802-2002) kosten f 20,- per stuk. Het concert wordt mede mogelijk gemaakt dank zij financiële steun van het Zeven- huizense bedrijfsleven. Het evenement wordt dus gehouden nog voordat de of ficiële (her)opening van het uitgebreide en gerenoveerde Swanla-complex zal plaats vinden. De gemengde zangvereniging "Zan glust" werd opgericht op 10 oktober 1968. Het alom bekende Zevenhuizens mannenkoor kon door sterk teruglo pend ledental niet langer voortbestaan. Besloten werd het mannenkoor om te zetten in een gemengd koor en "Zan glust" was geboren. Met Zevenhuizenaar A. Verhoef als di rigent werd gestart. Later werd de heer Verhoef opgevolgd door de heer Sosef welke tevens als dirigent fungeerde van het door het gemengd koor opgerichtte kinderkoor van Zevenhuizen. Het kin derkoor verzorgde enkele jaren leuke uitvoeringen doch werd door gebrek aan leden na enkele jaren weer opgehe ven. Onder leiding van dirigent A. A. van de Weerden heeft "Zanglust" driemaal deelgenomen aan het AVRO-koorfesti- val. Na een periode met mannelijke di rigenten brak na het vertrek van de heer van de Weerden een periode aan met vrouwelijke dirigenten. Onder Tjakkina Lutz-Kranenborg vier de "Zanglust" haar derde lustrum met een concert m.m.v. het "Westlands Mannenkoor" en trad het koor diverse malen voor het voetlicht in de Rotter damse Doelen. De koninklijke zangvereniging Mastreechter Staar is zaterdagavond 26 november in Zevenhuizen. Bouw- en aannemingsbedrijf Van Om- me en De Groot BV te Rotterdam is, in opdracht van Beheer Grontmij-Kanto- ren BV belast met de uitvoering van het object. De verwachting is, dat het kant oor rond 1 mei 1989 gebruiksgereed is. geen mogelijkheden om zowel de fon tein als het openluchtpodium te realise ren. Burgemeester C.M. van der Lin den sluit niet uit dat op termijn, bijvoor beeld in relatie tot de ontwikkeling van de winkelplannen voor Passage-West, het idee van een openluchtpodium als nog vorm gegeven kan worden. In ieder geval zal de besteding van dit geld de ge hele gemeenschap ten goede moeten komen en een permanent karakter moeten hebben. Hier en daar wordt de gedachte geop perd om de in totaal ƒ30.000,- voor fon tein en opluchtpodium te proberen te besteden aan het polderkunstwerk in de werkt zaterdagavond 26 november in de sportzaal van het dorpshuis wijk Zuidplas. Hierover zal nog met de Swanla in Zevenhuizen mee aan het lustrumconcert van de gemengde beide gevers overlegd moeten worden. B. en W. gaan in ieder geval uit van een nieuw kunstwerk dat importantie moet hebben en waarmee ook de nodige kos ten gemoeid zullen zijn. ZEVENHUIZEN - In het komende weekeinde speelt de Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH voor de Europacup III in Portugal tegen SC De Esphino. Via vooral de regionale zender Radio West zal geregeld verslag worden ged aan van de verrichtingen van de door de Waddinxvener Jaap Akkerhuis mede geleide volleybalploeg. In de volgende uitzendingen zal een be richt uit Portugal te horen zijn: Donderdag 3 november tussen 17.00 en 18.00 uur bij Radio West. Radio 1 (88.4 FM), vrijdag 4 november tussen 17.00 en 18.00 uur bij Radio West. Radio 1 (88.4 FM), zaterdag 5 november tussen 16.00 en 18.00 uur bij NCRVSport, Ra dio 3. zaterdag 5 november tussen 18.00 en 19.IX) uur bij Radio West, Radio 1 (88.4 FM), zondag 6 november tussen 09.00 en 10.00 uur bij Veronica. Radio 1. zondag 6 november tussen 11.00 en 12.00 uur bij Radio West, Radio 1 (88.4 FM). WADDINXVEEN - De RTW-radio (FM-band 101.1 Mhzviade kabel in ste reo) begint vrijdagavond 4 november van tien tot elf uur met een nieuw maan delijkse programma "Kijk in het be drijf". Het programa zal afwisselend worden gepresenteerd door Bert Wes terman. Gerda Cortvriendt. Gré Kar stens en Wijtze Visser. De techniek is in handen van Anja Kloosterman. Het kortgeleden het eerste lustrum vie rende bedrijf Autotech (automateri alen. gereedschappen, equipment) aan de Noordringdijk in Waddinxveen- Zuid is het eerste bedrijf dat in dit radio programma zal worden belicht. De vol gende uitzendingen zijn gepland op 26 november en 17 december. De RTW- radio wil het bedrijfsleven belichten van zuid naar noord-Waddinxveen. Met "Kijk in het bedrijf” wil de lokale omroep haar luisteraars informatie ge ven over de veelheid en verscheiden heid van het Waddinxveense bedrijfsle ven. Gezien de enthousiaste reacties van het Waddinxveense bedrijfsleven om mee te doen en daarbij opgeteld het enthousiasme van de medewerkers van de RTW, belooft het een goed program ma te worden. Inmiddels zijn de opnamen van het eer ste programma, waarin de luisteraars dus kennis kunnen maken met Auto tech, geschied. Door middel van gesprekken komen di rectie en medewerkers van dit bedrijf de huiskamers binnen om duidelijk te ma ken wie zij zijn en wat zij doen. De "Mastreechter Staar" was diverse malen in Wenen, het wereldcentrum van de opera- en operette. Met vele so listen betrad de Staar de grote podia van concertzalen: Christina Deutekom, Marjon Lambriks. Rudolf Schock, Marco Bakker. De muzikale leiding van de ''Ma streechter Staar" is in handen van het driemanschap Hennie Ramaekers (diri gent), Pierre Willems (zangpedagoog/ assistent dirigent) en Roger Moens (pi- anist/repetitor). Het lustrumconcert wordt geopend door de jubilerende zangvereniging "Zanglust” met "auf der heide blüh’n 'die letzten rosen" van Robert Stolz. De "Mastreechter Staar" brengt een zéér uitgebreid programma ten gehore m.m.v. bassolist Bèr Schellings en barit- on-solist Martijn Nieuwlands. Het koorzangminnend publiek krijgt het neusje van de zalm voorgeschoteld met "festgesang an die künstler” van Mendelssohn-Bartholdy, "mitter- nacht van Anton Bruckner, "chorder gefangnen" uit Fidelio van L. von Beet hoven. Marche des Toréros" uit Car men van Georges Bizet en "Hallelujah" uit Messiah van Handel. Grontmij Zuid-Holland is tot op heden gevestigd aan de Haagweg te Rijswijk. Een te beperkte huisvesting was de voornaamste reden voor het zoeken naar andere huisvesting voor de ruim 60 medewerkers van dit kantoor. Het nieuwe kantoor, dat een nuttige op pervlakte van ruim 1.600 m2 heeft, be staat uit drie verdiepingen en ligt in de nabijheid van de ontsluitingsweg rich ting Rijksweg A 12. Overigens is een aantal andere zaken in Waddinxveen niet doorgegaan. Zo bood de Rabobank Waddinxveen vorig jaar ter gelegenheid van de verbouwing van de hoofdvestiging aan de Kerkweg- Oost tevergeefs een fontein ter waarde van 15.000,- aan de gemeente aan. Onder aanvoering van PvdA-raadslid M. Boere en met steun van de hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) kwam echter dit idee noch in de Pette- plas,’ noch in het Warnaarplantsoen noch bij Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan tot uitvoering. In 1985 kreeg de gemeente Waddinx veen van de toen 25-jarige rooms-kat- holieke woningbouwvereniging St. Jo seph ter waarde van 15.000.- een aan zet voor de bouw van een openluchtpo dium in het Warnaarplantsoen aange boden. Ook met dit idee kon het later ingestel de Comité van Aanbeveling Openlucht podium geen kant meer op na bezwaren vanuit de gemeenteraad en van omwo nenden van het Warnaarplantsoen. Ook bij beide initiatieven was de jour nalist Bert Woudenberg betrokken. De fontein in de Petteplas was een van hem door het bestuur van de Rabobank Waddinxveen overgenomen suggestie, nadat het niet lukte om een project in de Derde Wereld te steunen, terwijl hij ook deel uitmaakt van het gemeentelij ke Comité van Aanbeveling Openlucht podium, dat nu echter op dood spoor zit. In ieder geval bestaan er op dit moment Maar niet alleen middels gesprekken kan men kennis maken met de Wad dinxveense bedrijven. In iedere uitzen- gestart. Evenals in ding van het programma "Kijk in het j- - bedrijf’ wordt ook een spel gespeeld: Bedrijvige bedrijven. In zo kort mogelijke tijd moeten de me dewerkers van het bedrijf proberen om de antwoorden van vier verschillende opdrachten te vinden. Zo krijgen zij de opdracht een vraag te beantwoorden over de krant van die dag, een symetrische houten puzzel in elkaar te zetten, een vraag over de ge schiedenis van Waddinxveen te beant woorden en ergens in Waddinxveen ie mand op te zoeken die één van de mede werkers van het meespelende bedrijd kan begeleiden op een bepaald muzie kinstrument bij het zingen van het lied "Tulpen uit Amsterdam”. Dat dit laatste met veel humoren tulpen gepaard kan gaan, kunnen de luiste raars aanstaande vrijdag 4 november tussen 22.00 en 23.00 uur beluisteren. WADDINXVEEN - Ook in Waddinx veen is weer de jaarlijkse verkoop van Unicef-artikelen g voorgaande jaren zijn de artikelen voor iedereen uitgestald. Men kan ze geheel vrijblijvend komen bekijken tijdens het open huis van maandag 7 tot en met vrij dag 11 november. Van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur zijn Unicef-medewerksters volgende week in elk geval thuis. Voor een bezoek op een ander tijdstip kan men telefonisch contact met ze opne men. Men kan terecht bij: mw. J.G. Zeven bergen. D. van Schagenplantsoen 3(tel. 10335). mw. J. Alma. Machtelderf 18 (tel. 11580), mw. M. Barendsen. Heu velhof 24 14841). mw. J. van Banning. Weidezoom 64 (tel. 12413) en mw. E. Kientz. Heemraadweg 39 (tel. 17662). Buiten de open huis-week kan men te recht bij mw. J.G. Zevenbergen tel. 10335. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERVOER - VERHUIZINGEN r 1W

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17