Zwemmer Nico Geers De Gouwe: Dames gelijk, winst heren Cc Be Fair even goede middenmotor als WSE Jeugdschaak- tournooi WSV is van wereldklasse Training met Utrecht spelers hoogtepunt Waddinxveen-zondag wint met 2-3 van Moerkapelle Waddinxveen Op zaterdag 12 november TOOS actief in Gouda en Sterke opening zwemmers De Gouwe Flyers-junioren Excelsior-dammen Be Fair WSE Simultaan Hockeyclub W’veen Waddinxveen-za Flyers-basketbal Waddinxveen-zo HEREN SENIOREN 1 iwW! Pagina 21 SPORT... RECREATIE ding Rob Alflen met de voetbal- l I I uitgereikt. De winnaars/winnaressen zijn bekend gemaakt tijdens de jaarver gadering. WADDINXVEEN - Zaterdagavond konden de aanhangers van De Gou- we-waterpolo ervan getuige zijn hoe het eerste het sterke GZCeengelijk- t Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 november 1988 WADDINXVEEN - Be Fair won met 3-1 van het Boskoopse Floreant en is met 9 punten uit 8 wedstrijden een goede middenmoter. WSE verloor met 0-1 van Gouda en staat met 8 punten uit 7 wedstrijden halverwege de ranglijst in de zondag derde klasse. Waddinxveen-zondag won met 2-3 van Moerkapelle en staat nu met 6 punten uit 7 wedstrijden op de derde plaats van onderen. Tegen de verhouding in nam Donk ech ter weer een voorsprong (2-1), maar binnen twee minuten was het wederom gelijk. Nu een corner van rechts van Kees Zwart en Edwin de Vrindt re ageerde alert (2-2). De Vrindt voltooide 2 minuten later zijn hatt-trick, door een verdedigingsfout van Donk resoluut af te straffen. Direct na rust probeerden de Vink-Ver- zekeringen-boys de voorsprong uit te bouwen en kregen daartoe ook unieke gelegenheden Alle jeugdschakers en -schaaksters, zo wel club- als huisschakers, zijn die dag van harte welkom in het Anne Frank- centrum. Dit centrum heeft een uitstekende ac commodatie voor het houden van der gelijke evenementen. Twee grote zalen zijn voor dit schaakgebeuren beschik baar gesteld. De deelnemers zullen worden inge deeld in groepen van 6 en wel naar leef tijd en speelsterkte. De maximum-leef- tijd om mee te kunnen doen is 18 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5.- per per soon en dient bij aanvang van het tour- nooi te worden betaald. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler). Iedere deelne mer speelt dus 5 partijen. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30-10.30 uur, de tweede van 10.45- 11.45 uur, de derde van 13.00-14.00 uur, de vierde van 14.15-15.15 uur en de een zeer verdienstelijk resultaat is in de ze hogere klasse) trad aan tegen DWK uit Barneveld. In de eerste periode was het DWK dat energiek ten strijde trok. Binnen de kortste keren keek men tegen een 0-2 achterstand aan. Beide malen doordat de De Gouwe-verdediging een steek liet vallen. De deze avond bijzonder goed voor de dag komende Ed den Boon wist De Gouwe terug te brengen naar 1-2, terwijl op een assist van Remko Over dam Kjeid Boonstoppel de stand op 2-2 bracht. De beste man van DWK, aanvoerder Herman v.d. Kraats, wist in een gefor ceerde uitbraak de verdediging van De Gouwe wederom uit elkaar te spelen en scoorde 2-3. In een daarop volgende man meer situatie voor DWK wist De Gouwe echter door Kjeid Boonstoppel langszij te komen 3-3. In de tweede periode was het allen De Gouwe dat speelde. In het begin leek het of good-old Henk v.d. Linde weer midvoor speelde. Op exact dezelfde wijze wist Kjeid Boonstoppel via een achterwaarts schot de stand naar 4-3 te tillen. In een man meer situatie daarna en een scrimmage voor het DWK-doel bracht Jacco van Tol De Gouwe op 6-3. Ed den Boon verzilverde een strafworp en De Gouwe kwam op 7-3. In de 35ste minuut van de tweede helft speelde Marcel van Leeuwen de laatste man van Moerkapelle subliem uit en stelde Michael Sip in staat om zijn tweede doelpunt te scoren: 1-3. Twee minuten voortijd scoorde Moerkapelle nog tegen via Arie van Leeuwen (2-3). Het lukte van geen kanten meer. De meest knullige ballen werden afgege ven. Samenspel was geheel zoek. Het was grote paniek. DWK wist dit bijzon der goed uit te buiten. Als eerste scoor de de grote man, letterlijk en figuurlijk, Herman v.d. Kraats voor DWK. Daar na was het Adri Jansen van DWK die niet minder dan vijf maal achtereen wist te scoren. Gesteld mag worden dat het geljkspel van De Gouwe-dames wel enigszins ge flatteerd was. Van een mooi spel was beslist geen sprake. Er was veel onnodig balverlies met daarbij het zwak plaatsen op een teamgenoot. Dat van een gelijk opgaande strijd sprake was mag blijken uit het scoreverloop. In de vierde periode van De Gouwe voorsprong met 4-3 door Gillian van den Berg in een man meer situatie. Het werd 4-4 door een afstandschot van Bonnie van Doorn. In een man meer si tuatie, Angela Faber voor 35 sec. aan de kant, nam GZC weer voorsprong door een doelpunt van Mirjam van Hoorn. Toen hierna Irma Menger een zware overtreding beging in het 4 meter ge bied kon de goed leidende scheidsrech ter De Bruyne De Gouwe een strafworp niet onthouden. Angela Faber miste echter, doch GZC-keepster had zich van de bassinrand afgezet waardoor De Gouwe een herkansing kreeg. Gillian v.d. Berg passeerde keepster Wendy Hendriksen moeiteloos. De Gouwe-heren, tot nog toe 4 punten uit 3 wedstrijden halend (wat op zich De streekderby tegen Floreant is voor Be Fair glansrijk verlopen. Het matte spel van vorige week en de kritiek daar op hebben de spelers van Be Fair zich terdege aangetrokken. Nu werd er van meet-af-aan een gevarieerd aanvalspa- troon ingezet waarop de Boskopers geen antwoord, wisten te geven. De doelrijpe kansen stapelden zich op en dit via steeds wisselende spelpatro- nen. Nadat eerst Rene v/d Wilk twee uitstekende kansen gestopt en naast zag gaan, was het Peter Konijn die na een combinatie met de (soms) subliem spe lende Rens Overdijk raak schoot (0-1). Op slag van rust was het de messcherpe voorzei van Michel Glasbeek die Be Fair op 0-2 bracht. De afronder was middenvelder Otto Kempkes. Na rust hetzelfde spelbeeld. Een op permachtig Be Fair en een op inzet spe lend Floreant. Aart Bos - die verder een sterke partij speelde - gaf Floreant bijna de kans om terug te komen. Een zwak terugspeelballetje noopte Marcel Stra- ver tot een flitsende reactie om erger te voorkomen. Rond de dertigste minuut vond de scheidsrechter dat Marcel Straver te veel tijd nam om uit te trappen en gaf een vrije trap rand strafschopgebied. Met een enorme knal werd de opgestel de muur opengebroken en scoorde Flo reant 1-2. Drie minuten later was het bijna gelijk toen met een snoekduik koppende Bos koper de Be Fair-verdediging verraste maar niet Marcel Straver die subliem re ageerde. De vijf minuten voor tijd voor Rens Overdijk ingevallen Razi Licou- mine maakte aan alle Boskoopse illusies een einde door een voorzet van Rene v/ d Wilk doeltreffend af te ronden (1-3). Tegen Gouda maakte WSE er zondag - gadegeslagen door 600 mensen - een spannende wedstrijd van. Het doelpunt van Gouda (een handsbal volgens de Waddinxveners, die daardoor onte recht verloren) viel al na elf minuten en werd zeer goed benut door Frans van Houwelingen. Door dit doelpunt bleef WADDINXVEEN - Zondag hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe de eerste serie wedstrijden in de landelijke B-klasse gezwommen. In de ze wedstrijden kwamen zij in Vlaardin- gen uit tegen G.Z.C. uit Gouda en het Vlaardingse V.Z.C. Deze tegenstanders waren voor de Bos- koops-Waddinxveense zwemclub geen onbekenden want vorig seizoen hadden deze drie clubs ook al de sportieve strijd met elkaar aangebonden. Met name de ploeg uit Vlaardingen vormde een ge duchte tegenstander. De Gouwe heeft in de eerste maanden zeker niet stil gezeten en het resultaat 'van al deze trainingsarbeid werd al snel duidelijk toen de Gouwe-zwemmers al na vijf programma nummers de leiding in handen hadden genomen. Al direct in het eerste programma ston den er twee Gouwe zwemmers op de ere plaatsen. De 2(X)m schoolslag jongens 1970 leverde zilver en brons op voor Ed gar t. Braake en Dieter Hoofman in resp. 2.37.6 en 2.37.7. Hetgeen tevens een limiet voor de NWK opleverde. Even later zouden Jan-Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden op de 400m vrijeslag (jongens ’72) de eerste en tweede plaats pakken in 4.15.9 en 4.19.2 wat voor Mark eveneens een NWK limiet was. Jan-Willem werd te vens eerste op de 100m rugslag in 1.02.4 en op de 200m wisselslag in 2.19.0. In het kader van de schaakexpo in de openbare bibliotheek gedurende de maand oktober speelde het WSV-lid Hans van Woudenberg een simultaan- wedstrijd tegen een tiental tegenstan ders. Hoewel de tijd beperkt was (onge veer 2 uur) kwam hij tot de fraaie score van 7 1/2 punt. Deze score is des te fraaier als men reke ning houdt met het feit dat een punt aan een WSV-lid moest worden afgegeven. Al met al was het een zeer geslaagde schaakhappening die de aandacht trok van de overige bibliotheekbezoekers en die de simultaangever en de tegenstan ders die hem wisten te weerstaan aan aardige attentie van de bibliotheek op leverde. WADDINXVEEN - De heren junioren 1 van Flyers-basketbal ontvingen voor hun bekerwedstrijd het juniorenteam van Rotterdam Zuid. Dit Rotterdam Zuid kan bogen op een fraaie staat van dienst. Vice-kampiocn van Nedeiland, 2e in de beker van het vorig siezoen en momenteel koploper in de le klas rayon. Het werd een goede en spectacu laire wedstrijd, waarbij een paar kleine zwakke momenten Flyers uiteindelijk .fataal werd (88-11X1). Voor de gewone competitie speelden de dames junioren I een spannende en ge- lijkopgaande strijd tegen het bezoeken de Springers uit Gouda. Beide teams hadden nog geen winstpunten binnen- •gehaald en daarom werd voor elke bal met grote inzet gestreden. Dat het een 'gelijk opgaande strijd was blijkt wel uit de verschillende tussenstanden. Gebrek aan ervaren wisselspeelsters deed de Flyer-dames uiteindelijk de das om. Winst voor Springers met 59-53. WADDINXVEEN - Na een week eer der met 4-3 van HLC verloren te heb ben wonnen de heren-hockeyers van Waddinxveen dit weekeinde met 2-0 van Berkel. De fysiek zware wedstrijd werd door de Waddinxveners gewon den met een zwaar aanvallende opstel ling van vier man in de voorhoede. De hockeyers gingen na het eerste doelpunt d ui de 1 ij k sterker spelen, hoewel aan het eind de Wadddinxveen-verdediging on der zware druk kwam te staan. Wad dinxveen staat nu met Reeuwijk en Ba- Tendrecht bovenaan. De Waddinxveense hockeydames won nen met 5-1 van De Kikkers uit Nieuw- iVennep. Vier doelpunten kwamen van Pauline Christoffels. Het vijfde werd gemaakt door Sanne Delsing. Vlak voor het einde scoorden de Nieuwvennepers het enige tegendoelpunt. WADDINXVEEN - In de onderlinge damcompetitie bij Excelsior voert Dick Dibbets de ranglijst aan met een moyenne van 2.000 (100%). Hij kreeg in de 10e ronde aardig tegenspel van Piet van Gils, die zich in het middenspel verrekende en eigenlijk als het ware een schijf weg gaf. Dat was de inleiding van Dick’s 6e winstpartij. Positiespel met diverse ingevlochten dreigingen waren de kenmerken van de strijd tussen Piet Swart en Tijmen den Ouden sr. Laatstgenoemde kreeg een opsluiting op zijn rechtervleugel. Piet stond in het centrum redelijk sterk en kon het voordeel van de opsluiting om buigen naar winst. Cor Slokker liet eigenlijk als eerste spe ler die avond de winst aantekenen. Te gen Crone speelde Cor vanuit zijn ge liefde Roozenburg-opstelling en al kort na de opening won hij op niet al te moei lijke wijze een schijf. In het middenspel strafte hij een tweede foutzet van de te genstander af, waarna Crone op gaf. Na het douchen was er nog gelegenheid om vragen te stellen en kreeg iedereen een foto met handtekening, een FC Ut- recht-presentatiegids en een prachtige FC Utrecht-poster. De pupillen hadden weer eens een keer de gelegenheid om laat naar bed te gaanomdat er voor het slapen een vos- sejacht was georganiseerd die de spelers door de wijk ’’Zuidplas” leidde. Een absoluut hoogtepunt van de activi teiten, waarvoor diverse vrijwilligers zich enthousiast hebben ingezet, was de training door de FC Utrecht-spelers Herman Verrips en Rob Alflen voor de C-junioren en de Sleep-Inn voor de pu pillen. Deze nog vrij jonge tak van de hard- zwemmerij begint ook in ons land steeds meer beoefenaars te krijgen, al hoewel er dit jaar al voor de zesde maal Nederlandse kampioenschappen wer den gehouden. Het aantal deelnemers hieraan groeit elk jaar nog gestadig, zo als bij de laatste Open NK weer bleek, toen ruim 185 zwemmers, waaronder Tsjechen, Canadezen, Duitsers en Bel gen; zich hadden ingeschreven voor een sportieve krachtmeting. Óp woensdag 12 oktober vertrok van Schiphol de Nederlandse quipe, met hierin bekende zwemmers en zwem sters uit vroeger tijden zoals Donald Uittenbogaard en Judith de Nijs. Maar ook een groot aantal veteranen die op nationaal en internationaal niveau hun sporen verdiend hebben, zoals de Gou- we-master Nico Geers die al eerder dit jaar in Duitsland en op de NK een aan tal malen het ere-metaal veroverde, en vorig jaar tijdens de Europese kampi oenschappen zelfs brons op de 1000 m vrijeslag won. Het was dit jaar de tweede maal dat er op wereldniveau wedstrijden gehouden werden. Uit vijfentwintig landen over de gehele wereld kwamen 3750 deelne mers naar Australië variërend in leeftijd van 25 tot 89 jaar. (Bij master-wedstrij- den wordt er gestreden in leeftijdsgroe pen die beginnen bij 25 jaar en telkens oplopen met 5 jaar). Ook op wereldniveau stijgt de belang stelling, waren er twee jaar geleden in Japan tijdens de eerste WK 9000 starts dit jaar was dat al gestegen tot 15.000. Onder de ploegen uit de verschillende landen waren er enkele zeer professi onele, zoals die uit de Verenigde Staten welke volledig gesponsord was of de Ja panners die met maar liefst 900 man het gehele Hilton-hotel bezetten. Nico had zich op deze wedstrijden goed kunnen voorbereiden, dankzij het feit dat de masters bij de Gouwe, in tegen stelling tot wat er bij de meeste vereni gingen het geval is, volledig kunnen meetrainen met de selectie onder lei ding van trainster Trudy Vermeulen. Dit heeft er tot nu toe al toe geleid dat de masters bij De Gouwe telkens weer sneller gaan zwemmen en hun persoon lijke records steeds weer scherper stel len. De kansen voor Nico waren dit jaar zeer gunstig, hij zou op totaal vijf num mers aan de start verschijnen in de groep 50-55 jaar, daar hij met 50 jaar de jongste in deze poule zou zijn. Al direct in de eerste race kwam Nico uit op zijn favoriete nummer de 200 m rugslag. Na een zeer spannende race legde hij beslag op de vierde plaats in 2.54.65 net achter drie Amerikaanse zwemmers. Dit opende goede verwach tingen voor de volgende nummers daar hij in eerste instantie al blij was zich bij de eerste tien van de wereld te kunnen plaatsen. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 november wordt in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad door de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV voor de elfde maal het jaarlijkse jeugdschaaktournooi ge houden. Tenslotte wisten de De Gouwe zwem mers op de twee laatste estafette num mers een limiet voor de NWK te halen. Op de 4xl00m wisselslag meisjes ’72 bleven Marion v. Hooft, Ilse v.d. Dus- sen, Sandra Berkenkamp en Erika Vlasman onder de gestelde tijd en bij de jongens ’72 wisten Mark v.d. Zijden, Edgar t. Braake, Dieter Hoofman en Jan-Willem v.d. Hoek hun toelating tot de Nationale Winter Kampioenschap pen veilig te stellen. Uiteindelijk was de achterstand op VZC teruggebracht tot slechts 13 pun ten zodat de volgende ronde extra span nend zal worden. De eindstand VZC: 499896 pnt; de Gouwe: 50028 pnt en GZC 51760 pnt. was een prima begin van de nieuwe competitie. november 1988. Bij inschrijving graag naam, leeftijd en speelsterkte vermel den. Opgave voor deelname richten aan W. v.d. Hoek, Korenstraat 19, 2761 XN Zevenhuizen (tel. 01802-22260) of G.L. Torenbeek, J. van Effenlaan 86, 2741 XN Waddinxveen (tel. 01828-19006). In de 3e periode was het weer De Gou we dat aan bod kwam. Via goede aan vallen en het uitbuiten van man meer si tuatie kwam de thuisploeg, twee doel punten van V.d. Kraats van DWK mee gerekend, via Remco de Frankrijker, Ed den Boon, balvolleerder Jacco van Tol en Remko Overdam op 11-5. Een zeer riante voorsprong voor de thuisclub die als het ware in een gemak kelijke stoel de 4e en laatste periode kon uitspelen. Niets was minder waar. Was het begin nog Kjeid Boonstoppel die nota bene twee man meer situatie voor DWK wist te omzeilen en De Gou we op 12-5 kon zetten terwijl Marco Kraak via een assist van Kjeid nog 13-5 kon aantekenen, toch sloeg de paniek bij De Gouwe toe. De Gouwe ging kopje onder. Zelfs een man meer situatie kon niet worden uit gebuit, ergo, men wist de bal alleen maar naar de tegenstander te spelenEn dit geheel speelde zich af in amper drie minuten. Het was voor het thuisfront een hele opluchting dat de tijd om was. ’t Hullenaar, Wilma en Monique wer den op de 1 OOrn rugslag (’76 e1tweede en derde in 1.19.9 en 1.21.9. Monique had daarvoor al de bronzen medaille op de 200m wisselslag veroverd in 2.51.9. Na vijftien programma’s moest de Gou we de eerste plaats uit handen geven met 38840 punten stonden ze nu achter VZC met 38244 punten en op ruime af stand voor GZC met 39454 punten. In de slotfase van de wedstrijden voch ten de Gouwe zwemmers zich nog flink terug. Robin Koele en Peter d. Bruin pakten in het laatste individuele pro gramma nummer, de 100m vlinderslag jongens '76 de eerste en tweede plaats in 1.22.7 en 1.23.3. Herman Verrips en Rob Alflen wisten door een creatieve trainingsopzet de spelers tot het uiterste te laten gaan, waardoor de spelers na afloop van de training vermoeid de kleedkamers op zochten. 7^BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING D/OK heeft zaterdag de bekerwedstrijd met 112-56 gewonnen. Kom ook eens kijken naar zo’n spectaculaire wedstrijd of kom zelf eens een balletje gooien op de training. Voor meer informatie, bel mevr. De Bruyn, tel. 15286 Advertentie van B.V. D.I.O.K. aangeboden door T.S.D. r~ - Waddinxveen-za behaalde na drie gelij ke spelen op rij een monsterzege in z’n uitwedstrijd tegen hej Goudse Donk. Met 3-9 keerden zij terug naar Wad dinxveen. De grote man van deze wedstrijd was ongetwijfeld Edwin dé Vrindt. Zelf scoorde hij 4-maaI, terwijl hij drie be slissende voorzetten gaf. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Waddinxveen zo ruim zou winnen. Na 5 minuten keken de Waddinxveners al te gen een 1-0 achterstand aan, toen de Goudse linksbuiten goed had gezien dat Leo v.d. Berg te ver voor zijn doel stond. Na 10 minuten was het echter al weer gelijk. Een lage corner van Kees Zwart werd door Edwin de Vrind inge schoten. WADDINXVEEN - Het eerste heren- jeam van Flyers-basketbal heeft een grote en gemakkelijke overwinning be haald op het twee klassen hoger spelen de BVÓ uit Alphen aan den Rijn in de eerste ronde van de NBB-bekerstrijd. ■Na een ruststand van 55-23 werd het uit eindelijk na een ongelijke strijd 105-44. BVO wilde niet met het volledige eerste •ieam aantreden, omdat het zondag te- ’gen Leiderdorp voor de competitie "moest spelen. De Basketbalbond had -een verzoek tot uitstel van de wedstrijd afgewezen. Door met een gelegenheids- Jteam te verschijnen bewees BVO het publiek geen dienst. ’De jeugdige Alphenaren, ’’versterkt’’ met hun coach Ben Ponsioen, werd een grote afgang bespaard doordat Flyers- Stoach Toni Vujanic veel gebruik maak te van zijn wisselspelers en met spelsys temen experimenteerde in deze overi gens sportieve en goedgeleide wed- fstrijd. De Waddinxveense topscorers kwaren Phil Filipan (23 punten), Wim Stuijfzand (10) en Marijan Vujanic en Marlon Dorsiel met elk 9 punten. BRISBANE - De Gouwe-masterswimmer Nico Geers heeft met groot succes in Brisbane (Australië) samen met nog dertig Nederlandse vetera nen deelgenomen aan de tweede wereld-kampioenschappen master swimmers. Hij behaalde maar liefst vijf plakken. De FC Utrecht-spelers Herman Verrips en jeugd van "Waddinxveen". Echter, op het volgende nummer zat de eerste race hem nog duidelijk in de ar men. Op de 400 m vrijeslag kwam hij in 5.25.84 niet verder dan een elfde plaats. De volgende dag zou hij echter weer aanzienlijk beter gaan op de 100 m vrij eslag, op dit zwaar bezette nummer werd hij negende in 1.05.92 waarbij het verschil met de nummer één slechts 3 sec. was. Ook op de 200 m vrijeslag zat hij weer bij de eerste tien in de zeer goede tijd van 2.25.80. Hij pakte de zevende plaats in het eindklassement. De 100 m vlinderslag waarop hij iets boven zijn PR zwom (1.21.80) was toch nog goed voor een achtste plaats. En tenslotte wist Nico op de 8(X) m vrijeslag nog eens vijfde te worden in 11.11.1. Daar er voor de eerste tien deelnemers in het eindklassement een ere-medaille te verdienen was keerde De Gouwe-ve- teraan met vijf plakken terug. Inmid dels worden al weer plannen gemaakt spel wist af te dwingen (5-5), terwijl het eerste herenteam een 13-10 over- voor deelname aan de World Master winning op het het Barneveldse DWK wist te behalen. Games in augustus 1989 in Denemarken en de Europese Master Kampioen schappen in Finmland zo dat we in de toekomst zeker nog meer van Nico zul len horen. WADDINXVEEN - Verschillende niet-leden hebben meegedaan aan de herfstvakantie-activiteiten voor de jeugdleden van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep". De opkomst van de jeugdleden zelf lag dicht in de buurt van de 90 pro cent. WSE de gehele wedstrijd tegen de ach terstand aankijken. De ploeg werkte hard en er werd fel maar sportief ge speeld. De eerste helft leverde weinig kansen op. Dat zou in de tweede helft veel beter worden. Een aandringend WSE drong Gouda in de verdediging maar daar heeft die ploeg geen hekel aan. Al snel kreeg Jeroen de Ruiter een roy ale mogelijkheid om de stand verder uit te bouwen, maar daarna was het al WSE wat de klok sloeg. Een inzet van Ron Scheurwater werd gekeerd maar door Erwin Pleus en Wim den Besten weer in de doelmond geschoten de bal werd op mirakuleuze wijze van de lijn gered. Vooral Ron Scheurwater bleef het met afstandschoten proberen maar hij miste de nauwkeurigheid. WSE nam risico’s waardoor Rob van Huis en Frans van Houwelingen grote kansen kregen maar beide spelers misten jammerlijk. Waddinxveen-zondag heeft verdiend de voetbalwedstrijd tegen Moerkapelle met 2-3 gewonnen. De Waddinxveners speelden aanvallend en vertoonden goed combinatiewerk. Dit resulteerde reeds in de vierde mi nuut tot een doelpunt van Michael Sip. Op de rand van het strafschopgebied ontving hij de bal en met een droog schot in de linkerbenedenhoek liet hij de keeper kansloos. Waddinxveen hield in de eerste helft het initiatief en het was dus ook jammer dat Moerkapelle in de 25ste minuut gelijk kon komen door een foute terugspeel bal (1-1). De voorsprong werd in de 35ste minuut echter weer verkregen door een magi straal doelpunt van Marcel van Leeu wen. Lodewijk Monster zette van links de bal voor en met een keiharde kopbal ronde Marcel af: 1-2. Bruin en Mark Nahon werden op de 100m vrijeslag (onder de lOj) eerste en tweede in de goede tijd van 1.12.2 en 1.18.1. Ook de meisjes deden het pri ma, want Marion v. Hooft en Sandra Berckerkamp veroverden bij de meisjes ('74 e.l.) het goud en brons op de 20Óm vrijeslag in 2.15.0 en 2.24.3 wat voor beiden tevens een nieuw persoonlijk re cord betekende. Marion pakte later nog maals goud op de 200m rugslag in 2.35.9, ook deze tijd was goed voor een toelatingslimiet tot de NWK in Dordrecht. Bij de heren op dit zelfde nummer pakte Jaco d. Jong zeer verrassend de derde plaats in 2.06.9. De Gouwe had na de eerste vijf pro gramma's een totaal van 31380 punten tegen 31730 voor VZC en 32900 voor Ook bij de jongste groep van de jongens GZC. De zwemmers en zwemsters ble- vielen er prijzen te verdelen. Bob d. ven goed partij geven zoals de zusjes v. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag5 november neemt TOOS-gymnastiek in de Goudse sporthal De Springers deel aan een jazz-dansfestival, dat om half drie begint. De toegangsprijs is vijf gul den per persoon. Dit festival wordt voor de vierde keer georganiseerd door de Turnkring "Gouda en omstreken". Ditmaal in sa menwerking met de gymnastiekvereni ging Velocitas uit Gouda. De regio Gouda wordt vertegenwoor digd door deelnemers uit Schoonhoven Gouda, Bergambacht, Gouderak, Lek- kerkerk en Waddinxveen. Van TOOS- Waddinxveen doen 2 groepen mee. De leeftijden van de deelnemers lopen zeer uiteen, namelijk van zes tot zestig jaar. Het geheel belooft een zeer gevarieerd programma te worden en het is zeker de moeite waard om er een kij kje te komen nemen. De demonstraties tijdens de show worden op een professionele wijze "belicht”. Op zaterdagmiddag 5 november om 13.(X) uur zijn in sporthal "De Sniep” onderlinge wedstrijden voor de jeugd van gymnastiekvereniging TOOS (t/m 12 jaar). De Olympische Spelen zijn net achter de rug. Maar zaterdag is de Olympische sfeer terug in sporthal De Sniep. De wedstrijden zijn gegoten in een landen- wedstrijd. De turners/sters van elk land krijgen een cijfer en zo komt elk land aan een cijfer per onderdeel. Aan het einde van de wedstrijd worden alle cij fers opgeteld en het land met de meeste punten is dan de winnaar. Supporters zijn van harte welkom in de sporthal. Omstreeks 4 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Ook worden de winnaars vijfde en laatste ronde van 15.30-16.30 gehuldigd van de Jeugd- en Bontenbal- uur beker. De Rupkebeker wordt ook nog Na de laatste ronde volgt de prijsuitrei king. Voor elke groep zijn twee aan trekkelijke prijzen beschikbaar. De inschrijving sluit uiterlijk woensdag 9

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 21