Sint Nicolaas laat zich zien Kindertheater AF-centrum Scholen willen gauw sportzaal in sportzaal meerderjarig Ds. J. v.d. Heuvel Intocht zaterdagmorgendeels verregend Ouderavond Groen van Prinsterer Avond over apartheid Zuid-Afrika °/o KORTING "MOS EN SPETTER" 75 jaar F Bus Geschenken Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Woekerend woud Zuidplas Sinterklaasdisco St. Victorwijk Zwart - - O VOOR EEN GOED BOEK OPENINGSTIJDEN: DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG VAN 9.00 TOT 17.00 UUR. J boekhandel veldwijk b.v. St. VICTORPLEIN 2-2741 JN WADDINXVEEN TELEFOON 01828-11697 (B.G.G. 17970) IN NOVEMBER EN DECEMBER OP ALLE INSTRUMENTEN WELFARE RODE KRUIS VERKOOP TENTOON STELLING ’’Gymbus” - VERKOOP, VERHUUR, REPARATIE, TAXATIE ENZ. GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF PIANOHANDEL S I I J j lp bom ga» Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 november 1988 Sint Nicolaas weer in W’veen i NAAR Sint Nicolaas kwam aan met het motor schip Spanje en was vergezeld van een Zwarte Pieten-orkest. Dat bleek een WADDINXVEEN - Komende zondag 27 november is er weer een kin dertheatervoorstelling in sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Op nieuw komt het Nederlands Jeugddtheater met de voorstelling ”Het woe kerende woud”. De kindertheatervoorstelling wordt we derom georganiseerd door De Bonke- laar. Het is voor kinderen van 6-12 jaar, maar ook ouders zijn van harte welkom Het begint om 14.30uurtot 15.45 uur en kost 2,50. NJT speelt overigens geen letterlijke versie van het sprookje. Veel meer dan in voorgaande produkties, wordt er af geweken van het oorspronkelijke ver haal, dat slechts dient als leidraad. WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen even na elf uur zette Sint Nicolaas en zijn gevolg weer vaste voet op Waddinxveens bodem. Dat gebeurde ditmaal aan de Zuidkade bij het oude raadhuis. De nieuwe lokatie was door de organiserende middenstandsvereniging Waddinxveen uitge zócht, omdat de Nesse in dit jaargetijde niet meer zo’n geschikte plek blijkt te zijn. goede greep te zijn geweest, want op die manier waren de Sinterklaasliedjes niet van de lucht. WADDINXVEEN - Nu Sint Nicolaas ook vaste voet op Waddinxveens bo dem heeft gezet laat hij zich overal zien. Vooral in de wijk- en buurtverenigingen in dit Gouwedorp zet hij zich in. Ook dit jaar komt de Sint weer op be zoeken kijken de Zwarte Pieten weer om de hoek. Omdat de Sint het fijn vindt om jarig te wezen, hebben brave kindertjes niets te vrezen. De Sint en de Pieten zijn aan het den ken, wat ze jullie op 3 december zullen schenken. ’s Morgens om een uur of tien, kunnen jullie de Sint bij het Zuidhonk zien. Met zijn Pieten en zijn paard, Ja het is heus de moeite waard. Na de rijtour, julie mogen het gerust weten, gaat de Sint even eten. Om twee uur in de Kon. Beatrix/Kardi- naal Alfrinkschool het feest, zijn jullie verleden jaar soms ook geweest? Sint gaat intussen met een presentje en koeken, zieke kindertjes bezoeken. Daarna komt de Sint heel vlug, bij jullie in de school terug. Wanneer het feest komt aan z’n endje, heeft de Sint voor alle ingeschreven kin deren een presentje. Passage Waddinxveen Tel. 01828-12620 Op originele wijze maakte de Goedhei- ligman ’s middags in een luxe bus van Westnederland een rondtour door ze ven wijken en langs evenzovele winkel centra. Sint Nicolaa.s koos voor deze wijze van vervoer, omdat zijn paard een paar dagen ziek was, zo liet hij de luiste raars van de RTW-radio weten. Namens het bestuur bood zij het AF- centrum een schemerlamp aan, terwijl het personeel dat werkt onder leiding Vrijdag 25 nov. 10.00-17.00 uur ANNE FRANK-CENTRUM De drie medezeggenschapsraden vra gen het gemeentebestuur dan ook om een ’’gymbus”, busvervoer dat er ook is als er naar het zwembadcomplex gegaan liiruniuiiiiiiHiii De medezeggenschapsraden klaagden in hun brief ook over de schoonmaak kwaliteit van de gymzaal in de Kerk straat. Ze zijn daar ontevreden over. De onderwijswethouder is het daar niet mee eens, omdat juist vaker wordt schoongemaakt. Maar in een oud pand wil dat wellicht niet zo opvallen. "We Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk ’’Ergens, diep in de ondoordringbare wouden van een verborgen koninkrijk, staat de ruïne van een oud kasteel. Bin nen de muren ervan zou zich - lang gele den - een tragedie hebben afgespeeld. De voltallige hofhouding bevindt zich in Ze vinden het steeds bezwaarlijker wor den dat de leerlingen zoveel tijd kwijt zijn met het bezoeken van gymlessen in de zaal aan de Kerkstraat in de voorma lige Jan Ligthartschool. Hiermee zijn de meisjes en jongens 40 minuten looptijd (20 minuten heen en 20 minuten terug) kwijt en dit moet binnen het lesrooster vallen. In een gedicht aan de ’’Lieve Zuidplas- kindertjes” laten Sint en zijn Pieten we ten dat ze op zaterdag 3 december het Sinterklaasfeest zullen vieren in het buurtcentrum Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan bij de IJsermanweg en in de Koningin Beatrixschool en de Kardi naal Alfrinkschool. staan van dit complex. Er was een gezellige koffie-ochtend voor de oude ren en een bingo-avond later op de dag. WADDINXVEEN - De medezeggenschapsraden van de openbare An nie M.G. Schmidtschool, de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool en de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool hebben in een geza- menlij ke brief aan het gemeentebestuur gevraagd om een snelle bouw van een sportzaal in het centrum van de wijk Zuidplas. De zaal van het AF-centrum was over vol toen waarnemend voorzitter me vrouw L.M. Oosterbroek-Waagmees- ter van de Stichting Dienstverlening- scentrum Waddinxveen allen welkom heette. Mevrouw Oosterbroek was bij zonder verheugd dat zovelen waren ge komen, om deze verjaardag mee te vie ren. WADDINXVEEN - De hervormde predikant ds. J. van den Heuvel, die aan de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen verbonden was van 1968- 1977, is zaterdag 75 jaar geworden. Ds. Van den Heuvel werd in 1913 in Delft geboren. Hij bezocht het Marnix Gym nasium te Rotterdam en studeerde ver- Op woensdagmiddag 30 november houdt het buurtcentrum De Boog een Sinterklaasdisco voor kinderen van 9 tot 12 jaar. Het begint om 16.00 uur en duurt tot 17.30 uur en het kost 0,75. Op deze middag is er naast allerlei flit sende disco-muziek ook aandacht voor het naderende Sinterklaasfeest. Zo wordt het grote Sinterklaasspel ge speeld, waarbij de kinderen allerlei leu ke opdrachten kunnen doen en natuur lijk ook prijsjes kunnen winnen, er is ook een aantal Zwarte Pieten uitgeno digd die gek zijn op pop-muziek. Kort om het belooft een leuke middag te wor den. wonen in en buiten het centrum nog ver- Sinterklaasmiddag in het buurteen- Op 3 oktober 1937 werd hij te Poortvliet in het ambt bevestigd. Vervolgens ver trok hij in 1941 naar Gameren. In 1946 verbond hij zich aan de gemeente Schoonhoven. In 1954 ging hij naar Ede en van 1968 tot aan zijn emeritaat op 1 november 1977 was hij verbonden aan de gemeente Waddinxveen. Ds. Van den Heuvel was lid van de Ge- nerale Synode en lid van de Commissie van Opzicht van de Generale Synode. - Van zijn hand verscheen een brochure Voorafgaand aan de theatervoorstelling organiseert De Bonkelaar en project- middag met het thema sprookjes. Dit zal zijn op woensdag 23 november van 13.30-16.00 uur. Het is voor kinderen van 6-12 j aar en het kost 1,50. In het verleden heeft het Nederlands Jeugdtheater (NJT) aangetoond goed jeugdtheater te kunnen maken op basis van sprookjes. Ook deze keer staat de thematiek uit een bekend sprookje (Doornroosje) centraal in de voorstel ling. Het gaat daarbij niet om het klak keloos naspelen van een verhaal, maar om het vinden van een artistieke inter pretatie daarvan. Sprookjes hebben moeiteloos de tand des tijds doorstaan en behoren tot de klassieke kinderliteratuur. Het zijn - overwegend - goede verhalen die, nog steeds, door kinderen hogelijk worden gewaardeerd. een diepe slaap en het kasteel is over woekerd met een dichte doornhaag. De betovering zal zijn doorbroken wan neer, precies na honderd jaar, de beeld schone prinses zal worden wakkerge- kust door een echte prins”. In het land, dat wordt beheerst door chaos en wanorde, zijn nog maar weinig mensen die zich de legende kunnen her inneren Het kasteel - waarvan niemand weet of het echt bestaat - is nooit gevon den. Vroeger zouden er avontuurlijke prinsen hebben geprobeerd het myste rie op te lossen, maar geen van hen zou ooit zijn teruggekeerd. Diep in het dichte bos woont prins Hu bert van Epscheuten. Hij zoekt al meer dan dertig jaar naar het verborgen kas teel, zonder resultaat. Eens was hij een fiere Koningszoon, nu is hij een eenza me kluizenaar, vervreemd van zijn om geving. Wanneer hij plotseling stuit op de fundamenten van een oud gebouw, is hij ervan overtuigd het kasteel - einde lijk - te hebben gevonden. Een zware val wordt hem noodlottig en het ziet er naar uit dat hij weinig plezier zal hebben van zijn vondst. Hij besluit zijn geheim prijs te geven aan een voorbijganger. Deze belooft hem plechtig de prinses te zullen vinden. Er is een probleem. De reiziger, een voortvluchtige kruimel dief, beschikt niet over het zo noodza kelijke Koningsbloed. Met ”Het woekerende woud” presen teert NJT een nieuwe toneelproduktie voor kinderen vanaf 6 jaar, die het - net als bij het "Eendje” - zal moeten heb ben van verstilde momenten en uitge speelde scenes. Weinig spektakel deze keer, maar - hopelijk - veel mooie ak- teerprestaties. De muziek die wordt ge bruikt (op band) is van enkele Renais sance komponisten. WADDINXVEEN - De gemeentelijke werkgroep Anti-Apartheid organiseert in samenwerking met het Komitee Zuidelijk Afrika op donderdag 24 no vember een informatie-avond over apartheid. Deze avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Tijdens deze avond zal getracht worden meer inzicht te geven in het begrip apartheid en de invloed die het Westen hierop kan uitoefenen. Dr. K. Roskam van het Komitee Zuid elijk Afrika zal hierover een uiteenzet ting geven. Na het tonen van een vide ofilm over de geschiedenis van apart heid in Zuid-Afrika zal de heer D. Dhlomo, lid van de gemeenteraad van Enschede, een lezing houden over aktu- ele zaken met betrekking tot apartheid, achtergronden en de effecten hiervan op de samenleving. De werkgroep Anti-Apartheid houdt zich bezig met het gemeentelijk anti- apartheidsbeleid en richt zich met name op bewustwordingsaktiviteiten en pro- wijs- en personeelszaken onlangs dat daaraan niet viel te denken. Er zijn re gels die het nu eenmaal niet mogelijk maken een bus naar een gymnastieklo kaal te laten rijden, maar hij zou de zaak binnen het college van B. en W. bespreken. WADDINXVEEN - De protestants- christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan heeft de jaarlijkse ouderavond gehouden. Na de opening door de voortzitter van de medezeggenschapsraad werd er een schimmenspel opgevoerd door een aan tal kinderen van de hoogste groepen. Het waren drie fabels van La Fontaine. De dierfiguren waren door de kinderen gemaakt tijdens de voorgaande cre- amiddagen. Vervolgens werd er op het jaarverslag en het financiële verslag gereageerd en werden de MZR-leden voorgesteld. In de pauze kon men de tentoongestelde werkstukken van de kinderen van de hele school bekijken. Deze hadden be trekking op het onderwerp van na de pauze, de Dierenbescherming. De heer V.d. Eerven van de afdeling Alphen aan den Rijn van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Die ren hield een verhaal over het werk van deze vereniging, die dit jaar haar 125-ja- rig bestaan viert. Hij roerde verschillen de aspecten aan van het werk, dat door de regioafdeling gedaan wordt. Op humorvolle wijze werden de aanwe zigen toch duidelijk gewezen op de wan toestanden die er bestaan ten aanzien van dieren. Het was een leerzame avond, die afgesloten werd door de di recteur van de school, J. Dijkhuizen, na het beantwoorden van enkele vragen omtrent de school. Gezien de wat ongelukkige eerste be richten over het instellen van een onder zoek naar het reilen en zeilen van het AF-centrum voelde mevrouw Ooster broek zich genoodzaakt hierover een nadere toelichting te geven. Door het gemeentebestuur zal een on derzoek worden ingesteld of alles in het centrum nog aan haar doel beant woordt. Zij vertelde dat er de laatste ja- ren een andere manier van ouder wor den is ontstaan. Tal van mensen stoppen eerder met werken door gebruik te maken van de VUT-regelingen. Bovendien gaan de ouderen meer op reis en zien daardoor wat meer van Nederland en de wereld. Het gaat er bij de gemeente dus om of de opzet nog goed is.De financiën zijn in dat geval van ondergeschikt belang. Op zichzelf niet zo’n slechte zaak, om dat het altijd goed is, na een aantal ja- ren, de zaken weer eens bij te stellen als dat nodig is. Ten aanzien van de verkiezing van een nieuwe voorzitter, omdat wethouder drs. Kraaijestein als voorzitter heeft be dankt, zette mevrouw Oosterbroek de procedure uiteen, die gevolgd moet worden om tot de verkiezing van een nieuwe voorzitter te komen. Komende zaterdagmorgen is de Spaan se kindervriend in Waddinxveen-Zuid, zo heeft hij de wijk- en speeltuinvereni ging Zonnig Zuid laten weten. Maar verder willen de Sint en zijn 7 Zwarte Pieten niet veel loslaten over het be zoek. Het enige waarover zij willen vertellen is de route. Ook hebben zij medege deeld, dat alle kinderen t/m 8 jaar een cadootje van de Sint zullen krijgen. Als het weer het toelaat komen Sint en Piet tussen 11.00 uur en 13.00 uur langs. Laat het weer het niet toe, dan kunnen de kinderen van de leden van de speel tuinvereniging hun cadeautje af komen halen tussen 11.00 uur en 13.00 uur in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat. Tevens zal de Sint de trekking bekend maken van de dit jaar georganiseerde loterij, ten bate van de Sint Nicolaas-ac- tie. De route, die in de St. Victorwijk gere den zal worden is: Zuidkade, Burg. Trooststraat, Heemraadweg, Burg. Trooststraat, Boezemweg, Mercurius- weg, Minervalaan, Neptunuspad, Apollolaan, Herculespad, Fortunalaan, Zuidkade, Victorstraat, St. Victor- plein, Ringvaartsingel, St. Victorstaat (Wijkgebouw Zuid), ’s Middags houdt de speeltuinvereniging ’t Vondelparkje volgens theologie in Leiden. O a i *11 -1.1 - een trum De Boog aan de C. Huijgenslaan. De bijeenkomst begint om twee uur. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad is vorige week donderdag aandacht geschonken aan het 18-jarig be- Na elf uur zag het aan de Zuidkade en bij het Raadhuisplein zwart van de men sen. Het optreden van de Cormula’s had ervoor gezorgd dat de stemming er goed inzatEn bovendien was het op dat moment droog. Af en toe scheen zelfs een bleek zonnetje. Maar dat zou niet lang duren. Terwijl Sint Nicolaas alle tijd nam om met de kinderen en hun ouders te praten en zijn Zwarte Pieten druk in de weer waren met het uitdelen van pepernoten en kleurplaten betrok de lucht. De Spaanse kindervriend was nog maar halverwege Zuidkade en Raadhuisplein toen het opeens ging stortregenen. Maar Sint Nicolaas ging onverstoorbaar door, af en toe bijgestaan door Zwarte Pieten met een paraplu. De Goedheilig- man bleef alle aandacht houden voor de kinderen, aan wie er overigens steeds meer het slechte weer probeerden te ontlopen. Bij het bordes van het gemeentehuis aangekomen stond loco-burgemeester K.W.Th. van Soest het Spaanse gezel schap op te wachten. Hij sprak over de moed van Sint Nicolaas om telkens weer de Spaanse zon te verruilen voor het kil le en regenachtige van Nederland. De loco-burgemeester, die eerste bur ger C.M. van der Linden verving, hield het kort omdat hij blij was dat Sint Nico laas weer in het land was en dat de kin deren daarvan maar moesten genieten. woners. Hij was blij met de meerderja- righeid van het centrum. Vooraf wer- den echter eerst diegenen herdacht, die in het afgelopen jaar zijn overleden. Het is hier goed wonen, zei de heer De Wolff en de zonneschermen die deze zo- merzijn aangebracht, hebben het goede hoogd. Namens de bewoners bood hij een fraaie ets aan van de oud-Waddinxveen ter versiering van één van de gangen in het gebouw. Als we dit ieder jaar doen, wordt het AF-centrum nog eens een museum van prenten van oud-Wad dinxveen, aldus de heer De Wolff. Namens de culturele commissie sprak de heer A. Both, die het werk van de culturele commissie uiteenzette en een dringend beroep deed op de aanwezi gen de culturele avonden zoveel moge- lijk te bezoeken. Mevrouw Stuiver-Bruinsma sprak na mens de WH en ook zij deed een be roep op de ouderen dit werk zoveel mo- gelijk te steunen. Tijdens de pauze wer den roosjes verkocht met daarin, voor de gelukkigen, een prijsje. Het ouderenkoor BeZaWa zong voor en na de pauze een drietal liederen. Voor de pauze werd gezongen de liede ren ’’Onze Vader”, ’’Levenswonder” en ”De nacht” en na de pauze ”De Zwaluwen”, ”De Stille nacht” en "Le liën”. Opvallend was hoe goed het koor zong en zonder meer mag worden gesteld dat er een behoorlijke vooruitgang in de kwaliteit van hetgeen ten gehore werd gebracht was te constateren. Het koor kreeg een daverend applaus en mede hierdoor zong het koor nog op bijzonder enthousiaste wijze een toe gift. Onder de aanwezigen was onder J meer de echtgenote van de burgemees-- ter mevrouw S. Y. van der Linden. Opzicht over de verhouding van Wet en Evange lie getiteld ”In goede aarde”. Na een reis door het Midden-Oosten schreef hij samen met drs. E.F. Vergunst het boek "Het land dat ik U wijzen zal”. 4 A. Een tweede informatie-avond wordt ge organiseerd o]^18 januari 1989. attentie werd aangeboden. De heer De Wolff sprak namens de be- totdat we een nieuwe sportzaal heb ben”, aldus de heer Van Soest. Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) zei in de raadscommissie voor onder gehouden, waarvoor ook nu weer een grote belangstelling bestond. OCWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15