Florida 1 gelijk N. Hoogerdijk Sperwer’s generaal kampioen ’88 W aterpoloteams houden de punten In Het Trefpunt ruim 450 vogels Klaverjassen Excelsior in de lift groot succes De Gouwe- zwemmers Eerste kampioenselftal Schakers WSV 2 gelijk Judogoud voor Ricardo v.d. Krans 4e Senioren en 2e Jeugdteam Kwiek kampioen Judoka’s van Marchant winnen Bridge Drive Lionsclub rukken op Onderlinge Teakwondo Uitslagen Dames A KOMT ALLEN KIJKEN! DE HEREN SENIOREN 1 BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING --- Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 november 1988 SPORT. RECREATIE begon nu een bedreiging voor de Gou- Als tweede eindigde D. Boere, derde werd J. Verbakel, vierde H. Metselaar, vijfde N. van Vliet, zesde R. v.d. Made en tenslotte A. Hofman als zevende. Het vliegseizoen 1988 kenmerkte zich door zeer afwisselend weer met vaak een krachtige zuiden wind, waardoor de duiven vaak zeer hoge snelheden maak ten. Hierdoor stonden de concoursen vaak maar korte tijd open. Ondanks dit wisselvallige weer kan de Sperwer te rugzien op een geslaagd seizoen 1988, waarbij een record aantal duiven door de Waddinxveense liefhebbers werd in gekorfd, n.l. 18.000. Thans is de grote ruiperiode aangebro ken waarbij de duiven van hun welver diende rust genieten ter voorbereiding op het komende tentoonstellings-, kweek- en vliegseizoen. Tevens staat in december de kampioenenhuldiging op het programma en zal er de eerste wweek van januari 1989 een grote ten toonstelling worden georganiseerd. en het betekent misschien wel de start van een nende vogelliefhebber ligt er een gratis rx z* Iz i A ^X/zxrvzxl c klaar vol met nuttige tips. In verband met de uitwedstrijd van het van B V. D.I.O.K. speelt aan staande zondag in de 2® ronde van de beker tegen het bekende en hoogspelende LEIDEN 1 Aanvang: 15.00 uur in de sport hal aan de Puttelaan. Dus kom! WADDINXVEEN - Dat het eerste da- machttal van Excelsior duidelijk in de lift zit, bewees het resultaat van de uit wedstrijd tegen O.G.B. uit Bodegra ven. De uitstekende 6-10 overwinning van de Waddinxveense dammers betekent, dat Excelsior in de hoofdklasse-competitie van de Dambond Midden Holland met 6 punten uit 5 wedstrijden juist iets bo ven de middenmoot staat. we te worden. Maar in de slotfase wis ten de Gouwe zwemmers toch terug te komen. Dieter en Edgar, de twee schoolslag specialisten die al eerder op de 100m in de prijzen vielen, wisten op de 200m nogmaals een succes te behalen door als tweede en derde te eindigen in resp. 2.35.4 en 2.36.6. Peter d. Bruyn domi neerde op de 100m rugslag en won deze in 1.20.1. De spanning was te snijden toen bleek dat na achttien programma’s het ver schil met VZC terug was gebracht tot 0.1 punt. Met nog twee estafette num mers te gaan zagen de Gouwe zwem mers hun kansen op de eindoverwin ning groeien dus werd alles op alles ge zet. Het eerste waren de jongens ’72 aan de beurt met de 4xl00m wisselslag. Jan- Willem v.d. Hoek, Edgar t. Braake, Dieter Hoofman en Mark v.d. Zijden wonnen dit nummer in 4.19.1. En ten slotte sloot de meisjes ploeg met Marion v. Hooft, Sandra Berckenkamp, Erika Vlasman en Ilse v.d. Dussen de4xl00m vrijeslag af met een tweede plaats in 4.17.7. En jawel het bleek de Gouwe zwem mers geluk te zij n om de overwinning op de valreep naar zich toe te trekken. Met 5108.0 punten werden zij eerste voor VZC met 5122.4 en GZC met 5126.9 punten. Dit betekend dat de Gouwe in het landelijke klassement een goede WADDINXVEEN - De duiven van N. Hoogerdijk hebben zich het afge lopen seizoen als snelsten getoond bij de ruim 50 leden tellende Waddinx veense postduivenvereniging De Sperwer. Te zien zullen zijn aan de Stationstraat 35 zangkanaries (harzers), 80 kleurka- naries in 20 kleuren, ruim 40 postuurka naries in 3 soorten, 80 graskanaries in 20 kleuren, 10 agaporniden (dwergpape- gaai), 40 grote australische- en niet-au- stralische parkieten, 60 zebravinken in 10 kleuren, en verder ruim 80 andere tropische vogels waaronder diverse soorten tropische duiven en kwartels. In totaal bijna 450 vogels. Donderdag 24 november is de officiële opening van de expositie om 20.00 uur. De expositie is daarna geopend tot 22.30 uur. De ope ningstijden zijn vrijdag van 14.00 uur tot 22.30 uur (om 21.00 uur de trekking van de grote verloting, tevens worden deze avond 3 leden gehuldigd die 25 jaar lid zijn) en zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur (om 15.30 uur de prijsuitrei king). Om de kosten van deze tentoonstelling zo laag mogelijk te houden is er elke avond het rad van avontuur, waarbij schitterende prijzen zijn te winnen. De vogels worden gratis van voer voorzien door dierenspeciaalzaak ”Het Beesten spul” van de Dorpstraat, terwijl het as surantiekantoor D. Verweij een gedeel te van de kosten van de bekers op zich heeft genomen. De grote showvolière wordt dit jaar be volkt door vruchten- en insektenetende vogels, die beschikbaar zijn gesteld door Siem van ’t Hart Flora en Fauna BV uit Rotterdam. Op de tentoonstel ling is er ook gelegenheid om vogels te kopen. Voor iedereen is dit een goede kans om kennis te maken met deze liefhebberij Het is de laatste jaren gewoonte gewor den dat er tot de laatste vlucht om deze titel wordt gestreden. De verschillen waren onderling weer gering. Doordat enkele andere kanshebbers bij de jonge duiven vluchten een steekje lieten val len kon N. Hoogerdijk het felbegeerde kampioenschap binnen halen, hetwelke een prima succes genoemd mag wor den. Het was bij de heren een nogal zenuw achtig gebeuren. Enerzijds was er de druk dat men in de uitwedstrijd van Vi- vax had verloren en men zich wilde re vancheren en anderzijds de wetenschap dat de mede-koploper DONK hun thuiswedstrijd reeds hadden gewonnen van de ploeg van UZSC waar De Gou we een week eerder door eigen schuld van had verloren. Het resultaat was een matige partij wa terpolo waar het in evenwicht houden van het maken van doelpunten het eni ge spannende was. Het was tenslotte De Gouwe die dit keer aan het langste eind trok. De eerste periode werd door doelpun ten van Ed den Boon (strafworp) en Jacco van Tol met 2-2 afgesloten. De tweede periode gaf wat meer relief aan de kant van De Gouwe en eindigde door doelpunten van Kjeld en Cees Boon- stoppel met een 4-3 voorsprong. In de derde periode werd door beide te ams eenmaal gescoord: 5-4 met een doelpunt van wederom Kjeld Boon- stoppel. In de vierde en laatste periode wist Vivax toch nog een keer langszij te komen doch in een man meer situatie kon de Gouwe via wederom Kjeld Boonstoppel de zege in huis houden. In totaal had de Gouwe deze avond ne- BOSKOOP - Een groep wedstrijdjudo- ka’s van de Boskoopse sportschool Marchant heeft met succes deelgeno men aan een sterk bezet regio-tournooi van Zuid-Holland, dat zeven medailles heeft opgeleverd. De goed georganiseerde judo-kampi- oenschappen van sportschool Mahora- han waren bedoeld voor jongens en meisjes van 6 tot en met 16 jaar. Van de Boskoopse sportschool wisten Corina Harkes, Kick v.d. Weijde en Martell Boogerds beslag te legeen op een tweede plaats. Theodoor van de Hulst, Roderik van Loon, Mathijs van Noppen en Barry Lourier mochten brons mee naar huis nemen. gen maal en Vivax zeven maal een man meer situatie. Aanstaande zaterdag wordt de return van de competitie voortgezet met een thuiswedstrijd tegen het Apeldoornse AZC. d/ok\ Vorige week werd er door sportschool Den Edel een teakwondo-tournooi ge organiseerd voor de junioren en aspi ranten. De uitslagen zijn als volgt: 13-14-jarigen: 1. Yuri Dukker, 2. Robin Eikhoudt, 3. Marcel Venema; 11-12-jarigen: 1. Wilbert Moons, 2. Wout Verhoeven, 3. Marjolein Ver schuur; 8, 9 en 10-jarigen: 1. Roel van Dam, 2. Robbie Severien, 3. Ekke de Boer; Breektesten: 1. Marc Gerts, 2. Bastiaan v.d. Wilt, 3. Richard Straver. WADDINXVEEN - De Waddinxvener Ricardo van der Krans van sportschool Den Edel heeft een gouden plak weten te behalen op het nationale jongen- stoumooi (jongens onder de 16 jaar) van de Judo Bond Nederland te Rens- woude. Ricardo kwam uit in de klasse -55 kg. Hij mag zich nu terecht kampioen van Nederland noemen van jongens onder de 16 jaar. WADDINXVEEN - In een zeer ont spannen sfeer troffen club- en thuisbrid- gers elkaar vorige week woensdag avond in het Anne Frankcentrum voor de jaarlijkse bridge drive van de Lions Club Waddinxveen. Dit evenement werd voor de 5e keer gehouden en wordt opgezet om de kas van de Stich ting Kinderhulp Aktie Waddinxveen te spekken. Via deze Stichting worden al lerlei projekten over de gehele wereld gesteund, waarbij het accent veelal ligt op S.O.S. Kinderdorpen. De Lions Club kan terug zien op een ge slaagde avond waaraan ruim 1.400,- werd overgehouden. Vooral dankzij hulp van leden van de Bridge Club Waddinxveen verliep de avond smetteloos en na afloop konden prijzen worden uitgereikt aan: Groep A: 1. echtp. Kuypers (61,8%). 2. echtp. Wegman (60,7%), 3. mw. Ebens/hr. Schutte (60,7%). Groep B: 1. echtp. Boon (59,8%), 2. dms. Loef/v.d. Ham (58,9%), 3. hrn. Wever/Husselman (58,6%). Groep C: 1. echtp. Hoekstra (57,9%), 2. mw. Okkerse/hr. Rijsemus (56,9%), 3. mw. Ruys/hr. Hart (55,2%). dames, wanneer zij goed spel vergezeld doen gan met veel inzet, nog tot veel meer in staat moeten zijn. Voeg daarbij dat de Gouwe momenteel beschikt over bijzonder goede dames- en meisjes jeugd teams (het team van meisjes-A won met niet minder dan 28-0 van DKD-a) dan kan in de nabije toekomst de Gouwe zeker een hartig woordje meespreken in het Zuidhollandse. Zaterdag om 18.30 uur speelt het dames I-team tegen de gerenommeerde dames van Rotterdam. Het tweede damesteam speelde 5-5 gelijk tegen Zijl/LGB uit Leiden terwijl dames jeugd, meisjes-A en B eveneens de winst in eigen huis hielden. Heren 2, 3 en 4 alsmede de Gouwe A adspiranten boekten ook de volle winst. Het heren jeugd team verloor kansloos van BZ&PC met 11-2. WADDINXVEEN - Het 4e seniorente am van tafeltennisvereniging Kwiek is kampioen geworden in klasse 3E. In de uitwedstrijd tegen het Bodegraafse Bok-2 werd, door de 8-2 overwinning, concurrent Ilac-6 op een niet meer in te halen achterstand gezet. Piet Swart, Rob Kappé en Kees Vos hebben overi gens beide westrijden tegen het Goudse Ilac in winst omgezet. Het 2e jeugdteam is in klasse 2B kampi oen geworden. In de uitwedstrijd tegen Boskoop-1 werd in een spannende reeks wedstrijden met 8-2 gewonnen en werd het team, bestaande uit Addy de Wit, Jürgen Reichard en Leon Bouw man, onbereikbaar voor concurrent Boskoop. Het le seniorenteam blijft een serieuze kampioenskandidaat. Na de belangrij ke wedstrijd tegen concurrent Flamin- go’s-1 met 6-4 te hebben gewonnen, werd in Gouda overtuigend met 10-0 van Vriendenschaar-7 gewonnen. Kwiek-2 won met 8-2 van Gouda-3 dankzij max. winst van Jac. Brand en Adrie Berkenkamp en 2x winst van Henk Bloks. Kwiek-5 blijft in klasse 3B kanshebber. Met een 9-1 overwinning op het Goudse Flamingo’s-7 blijft dit team slechts op 1 punt afstand van koploper ISV-1 Kwiek-13 wist de belangrijke wedstrijd tegen koploper Gouda-8 op 5-5 te hou den en daardoor de achterstand tot 2 punten te beperken. Kwiek-17 kan, dankzij de 7-3 overwin ning op het Lekkerkerkse Eklos, deze week het kampioenschap binnenhalen. De kampioenschappen werden verder als volgt vervlogen: Vitesse: 1. J. Ver bakel, 2. D. Boere, 3. N. Hoogerdijk, 4. J. Jansen Zn, 5. H. Metselaar, 6. M. Tollenaar. Midfond: 1. J. Verbakel, 2. C. Hofman, 3. N. v. Vliet, 4. H. Metse laar, 5. D. Boere, 6. J.P. v. Tongeren. Fond: 1. N. v. Vliet, 2. N. Hoogerdijk, 3. J. Verbakel, 4. M. Tollenaar, 5. H. Metselaar, 6. R. v.d. Made. Totaal oud: 1. H. Metselaar, 2. N. Hoogerdijk, 3. J. Verbakel. Vitesse aangewezen: 1. J. Verbakel, 2. N. Hoogerdijk, 3. H. Met selaar. Midfond aangewezen: 1. Mw. G. Twigt, 2. N. v. Vliet, 3. J. Verbakel. Fond aangewezen: 1. N. v. Vliet, 2. J. Verbakel, 3. H. Metselaar. Totaal oud aangewezen: 1. N. v. Vliet, 2. J. Verba kel, 3. H. Metselaar. Jonge duiven: 1. D. Boere, 2. N. Hoogerdijk, 3. F. Mid delkoop, 4. R. v.d. Made, 5. J. Verba kel, 6. J. Jansen Zn. Generaal totaal: 1. N. Hoogerdijk, 2. D. Boere, 3. J. Verbakel, 4. H. Metselaar, 5. N. v. Vliet, 6. R. v.d. Made, 7. A. Hofman. Generaal totaal aangewezen: 1. J. Ver bakel, 2. N. v. Vliet, 3. N. Hoogerdijk. Jonge duiven aangewezen: 1. N. Hoog erdijk, 2. J. Verbakel, 3. R. v.d. Made. Navlucht: 1. N. v. Tol, 2. J. Jansen zn, 3. D. Boere, 4. M. Tollenaar, 5. J. Verbakel, 6. J. Toor. Kampioen oude doffer: H. Metselaar NL 84-1705041. Kampioen oude duivin: N. v. Tol NL 86-116534. Kampioen jonge duif: N. Hoogerdijk NL 88-5882288. WADDINXVEEN - De eerste helft van de tafeltenniscompetitie heeft Flo rida 1 afgesloten met een gelijkspel te gen het sterk spelende Lisse 2, dat ech ter één na laatste staat. In Lisse kwam Florida met 1-3 uit de en kelspelen. Dick v. Teylingen had weinig kans (6-15, 6-15), Bert Wijnbergen en Ilona Groeneveld wisten nog een 3e ga me af te dwingen, die met 5-15 resp. 7- 11 verloren werd. Liesbeth v. Bergeijk won weer met overmacht (11-3, 11-3). Bert/Dick wonnen daarop verrassend de H.D. (15-6, 15-11) en ais gewoonlijk won ook de D.D. In de beslissende G.D.’s werd fel ge vochten. Liesbeth/Dick verloren met 9- 15, 17-15, 7-15, maar Ilona/Dick won nen met 7-15, 18-16, 15-11 en dus op ’t nippertje gelijkspel. Florida 1 blijft met 12 punten uit 7 wed strijden ongeslagen koploper in de 3e klasse N.B.B. De kampioensaspiraties van Florida 3 in de 3e kl. Z.H. liepen opnieuw averij op. In Leiderdorp moest het vierde verlie- spunt worden genoteerd, want tegen ’t naar de 3e plaats geklommen Spotvo gels 3, bestaande uit -fitte- veteranen, werd slechts gelijk gespeeld. Jolanda Suanet en Marion Daems zorg den weer voor de punten in D.E.’s en D.D. Marion bleef zelfs ongeslagen door met Arie Pieter v. Nes in de G.D. voor het vierde punt te zorgen. Alle an dere partijen werden met minimaal ver schil verloren. Florida 3 staat op de tweede plaats. Hazerswoude 1 versloeg met liefst 7-1 Florida 4, dat een slechte dag had. Pau line Heij won haar enkelspel. Florida 4 (3e kl.) is gezakt naar de vijfde plaats. Florida 8 (7e kl.) won wederom en staat met slechts 3 verliespunten tweede. Sa- turnus 7 werd in Woerden met 5-3 ver slagen. Gestart met 3 nederlagen heeft Florida 9 inmiddels de smaak van de overwinning te pakken gekregen. 7-1 winst op Deo 8 uit Nootdorp en nu met 7 p. uit 7 wedstrijden op de vierde plaats. Doordat de tegenstander 2 uur te laat verscheen, zal ook het onervaren Flori da 10 de eerste winstpunten kunnen no teren. Desondanks een vervelende situ atie natuurlijk. Opmerkelijk was, dat alle wedstrijden in beslissingen eindigden. Nederlagen werden geïncasseerd door Piet Swart, Adriaan Blom en Henri Berghout. Hiertegenover echter boekten de vol gende spelers volle winst: Dick Dibbets, Kees Kramp, Tijmen den Ouden jr Ruud van Dijk en Dirk Heeren 1. Zeer fraaie overwinningen boekten Dick Dibbets (aan het eerste bord) en Ruud van Dijk. De overwinning van laatstgenoemde kan overweldigend worden genoemd gezien de wijze waar op hij zijn tegenstander vrijwel vanaf het begin van de strijd inpakte. eerste damteam telde de 12e ronde van de onderlinge damcompetitie slechts 9 wedstrijden. Hierbij waren overigens wel enkele opmerkelijke uitslagen. Kees Blonk speelde tegen Tijmen den Ouden sr een wat open klassieke partij - opzet en kwam daar redelijk goed uit de opening. In het eindspel bleken beide spelers aan elkaar gewaagd en deelden de punten. Jan de Heer kwam tegen Teun Driesse op dam, doch Teun kon de dam zonder verlies afnemen. In het daarna volgend spelgedeelte speelde Teun positioneel beter en wist na schijfwinst uiteindelijk de winst naar zich toe te trekken, Piet van Es boekt de laatste weken goede successen. In deze ronde kwam hij te gen Dirk Heeren 2 op schijfwinst, doch uitstekend tegenspel van Dirk bracht hem een puntendeling. Piet had hier echter wel moeten winnen. 5 Het nieuw lid P. van Duin uit Zevenhui-1 zen moet nog wat ervaring opdoen. Op niet al te moeilijke wijze won A. Crone -J een schijf tegen hem. Crone was kenne- lijk wat te overmoedig, want een foutzet van hem werd door zijn jeugdige tegen stander doeltreffend afgestraft. Joeri Kraaijestein speelde weer een leuke op gezette partij met Bertus van Eijk. Goed positiespel bracht hem doortocht. Joeri speelde iets te gretig en dat gaf Bertus van Eijk weer doortochtmoge- lijkheden. In deze fase van de strijd was duidelijk remise aanwezig. In het eind spel was een niet al te beste voortzetting van Bertus in het voordeel van Joeri Kraaijestein. Erg gelijk ging de strijd tussen Cor Ba- relds en Cor Stolker op. In het midden spel werden alle dreigingen omzeild, doch Cor Barelds kreeg iets beter posi tiespel. Ten koste van uiteindelijk 2 schijven kon doortocht van Cor Stolker niet worden verinderd, maar hierbij was Cor Barelds ook op dam gekomen. Cor Barelds trachtte een winnend lijkend overmachtseindspel op te bouwen. Het verkeerd plaatsen van zijn dam op de lange lijn werd door de andere Cor goed uitgebuit en de remise werd overeenge-- komen. WADDINXVEEN - Een waarschijn lijk wat te voorzichtig opererend WSV 2 kwam in de uitwedstrijd tegen Nieu- werkerk 2 niet verder dan een gelijkspel (4-4). Dat het eerste gewin vaak kattegespin is ondervonden de WSV-reserves in Nieu- werkerk a/d IJssel. Via een vlotte over winning vanuit de opening van Smit kwamen de Waddinxveners op voor sprong. Deze werd vergroot door Jan sen die met degelijk spel een pluspion wist te verzilveren. Met deze voor sprong op zak werd in een aantal parti jen, die zeker niet minder stonden, het zekere voor het onzekere genomen en remise overeengekomen. Zo stelden v.d. Wouden, Ellers, Ritter en Ket de halve winst veilig. Via overwinningen op v.d. Starre en D. van Offeren wisten de Nieuwerkerkers echter vooralsnog langszij te komen. Wellicht had er toch iets meer ingezeten voor de WSV-ers. WSV-4 ontving het zeer jonge team Overschie 5 en ging tegen het jeugdige enthousiasme ten onder. Van de hoog ste vier borden wist alleen eerste bord- speler van Sandijk met remise overeind te blijven. De gebroeders D.J. en P. van Offeren en Brinkhorst gingen allen voor de bijl. Aan de laatste vier borden wer den nog twee punten gescoord. Goor was de enige die een overwinning boek te, terwijl v.d. Geer en Bos daar remises aan toe voegden. Brobbel moest echter capituleren. De eindstand werd derhal ve 51/2-21/2 in het voordeel van Over- &hïe 5. Opnieuw wist koploper Eric Claassen |ijn voorsprong te vergroten. Zelf ver sloeg hij clubkampioen Hennink, ter wijl de achtervolgers Roosendaal-Phi- lipse en Wolfs-van Vuuren remiseer den. v.d. Born versloeg de Bock. Muit leverde een knappe prestatie door Hans van Woudenberg op remise te houden, v.d. Starre ging tegen v.d. Hoek ten on der. Torenbeek-v.d. Wouden ging lange tijd gelijk op. Na een remise-aan- bod van Torenbeek ging v.d. Wouden er nog eens voor zitten en trok de winst alsnog naar zich toe. Alblas-Kardol werd na een partij met wisselende kan sen uiteindelijk remise. Littooy en Prins kwamen nog niet tot een beslissing en braken hun partij af. Strik vierde zijn eerste optreden op de WSV met een ©verwinning op Ponsioen. Dries bracht tnw. Timmermans een nederlaag toe. De wedstrijd Charlois/Europoort 4- WSV 1 is zoals werd gevreesd in een kleine nederlaag (31/2-41/2) voor de Waddinxveners geëindigd. Bij het af breken was de stand 1-3 voor de Rotter dammers. Dar de tegenstander van Phi- lipse van verder spelen afzag, hij stond een vol stuk achter, en de tegenstander Van v.d. Hoek akkoord ging met remise werde de stand 21/1-31/2. Even gloorde er toen nog een sprankje hoop. Van Vuuren leek in zijn afgebroken partij nog wat spel te hebben en Hennink had ónmiskanbaar remisekansen. Na nog een hele avond spelen maakte Hennink inderdaad remise, doch van Vuuren kwam ook niet verder dan een punten deling. De eindstand werd daarmee 31/ 2-41/2 en de tweede nederlaag voor WSV een feit. A.s. donderdag ontvangt WSV-1 de reserves van Het Zwarte Paard/Schiedam. Deze wedstrijd dient wel gewonnen te worden anders gaat het er donker uitzien voor de Waddinx veense schakers. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 25 november vindt de volgende ronde van de klaverjas- en jokercompetitie plaats bij Waddinxveen-voetbal. De kaart- wedstrijd worden gehouden in het club gebouw op het sportcomplex De Sniep. Bij uitzondering start de kaartavond niet om 8 uur maar één uur later. Om 9 uur dus zullen de wedstrijden aanvan gen en de kantine is vanaf 8 uur open. WADDINXVEEN - Zaterdag werd het spelers en hun ouders door het jeugdbe- Fl-elftal van de voetbalvereniging stuur verrast met een bosje bloemen, Waddinxveen voorjaarskampioen. In een bord patat en drinken. een goed gespeelde wedstrijd wisten zij Als beloning voor het vertoonde spel, dit te bereiken door met 16-1 te winnen gedurende de competitie, en het be- van Donk Fl. haalde kampioenschap, kregen de spe- Op grond van dit resultaat werden de Iers van tfe ouders een beker. zaterdags veel ervaren vogelkwekers aanwezig die iedereen met raad en daad terzijde kunnen staan en die door hun vaak jarenlange ervaring op veel vragen een antwoord weten. De vogelvereniging ”De Vogelvrienden in Waddinxveen” in Waddinxveen is een afdeling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, die met 50.000 leden de grootste bond van vogellief- bodig te maken.” hebbers in Nederland is. De plaatselijke vereniging telt 110 leden en behoort daarbij tot de grotere verenigingen van Zuid-Holland. Het doel van de vereni ging is: het bevorderen van het houden en kweken van vogels. Het lidmaatschap van De Vogelvrien den kost slechts 44,- per jaar voor vol wassenen en voor de jeugd tot 18 jaar slechts 32,-. Dit is inclusief het door de bond toegestuurde maandblad ’’Onze vogels”. Dit blad is een blad vol infor matie over het houden en kweken van vogels aangevuld met prachtige kleu renfoto’s van vele vogels. Het houden en kweken van vogels in kooi of volière is een liefhebberij, die door de mens al sinds eeuwen over de gehele wereld wordt beoefend. Veel vo gelsoorten zijn in de loop van de tijd volkomen gewoon geraakt aan het le ven in gevangenschap. Wat betreft het betrekken van vogels uit het wild zijn de omstandigheden de laat ste tientallen jaren dusdanig veranderd, dat men genoodzaakt is hiermee bij het beoefenen van deze hobby gedegen re kening te houden. Op de tentoonstel ling is 98% van de vogels bij liefhebbers gekweekt zodat het verwijt wat veel na tuurbeschermers maken aan het adres van de vogelhouder dat zij de natuur vernietigen beslist ongegrond is. Veel vogelsoorsten zijn zo zeldzaam’gewor den dat ze in hun voortbestaan bedreigd worden. leen maar omdat ze zo mooi zijn, zon der er mee te kwekenof althans alle po gingen daartoe in het werk te stellen”, nieuwe hobby. Voor de begin- aldus De Vogelvrienden. .„Is In de nabije toekomst is de vogelhoude- boekje "Vogels houden fantastisch”, rÜ voor een groot deel afhankelijk van succesvolle broedresultaten, waarbij de En natuurlijk zijn er vooral’s avonds en geslaagde fok van een paar doodgewo ne vinkachtigen net zo belangrijk is als het grootbrengen van de moeilijke soor ten, waarbij jarenlange ervaring een on misbare factor is. Het streven van onze vereniging is om die ervaringen over te dragen aan mede-1 lefhebbers en zo doende de import van vogels voor de liefhebberij zo beperkt mogelijke te houden en in de naaste toekomst over- De Gouwe-dames beginnen nu in het verloop van de competie steeds beter te draaien. Was het in de eerste westrijden nogal eens zo dat men het geluk aan de zijde had nu kan men een wedstrijd wat meer naar de hand zetten en doen de da mes het in de bondscompetitie uitste kend. Een voorbeeld van het sublieme spel werd zaterdagavond afgegeven. Had men drie jaar geleden nog gezegd dat de De Gouwe-dames van een ploeg als HZ-ZIAN zou winnen dan had men wellicht de schouders opgehaald en het voor onmogelijk gehouden. Afgelopen zaterdag werden deze dames dan ook met een 10-5 nederlaag naar Den Haag teruggestuurd. Door deze overwinning blijven de dames op de tweede plaats in de competitie met 11 punten uit 7 wedstrijden. Voor een pas gepromoveerd team een uitstekende prestatie. Gesteld mag worden dat de De Gouwe- plaats opeisten in resp. 1.02.9 en 1.05.3. Alle zwemsters van de Gouwe leverden op dit nummer trouwens een prima prestatie want niet alleen Sandra en Ilse verbeterden hun persoonlijke records maar ook Barbara Pouw (-0.5) en Nan cy v.d. Hoek (-0.8). Het volgende programma nummer de 50m vrijeslag heren werd een totale Gouwe aangelegenheid. Mare t. Braake, Remco d. Frankrijker en ’’good old” Jaco d. Jong werden hier een, twee en drie in de supersnelle tij den van 24.6, 25.5 en 25.8 seconde. Bij de dames pakte Gillian v.d. Berg het brons op de 200m vrijeslag (2.18.9) evenals Robin Koele (’76) op de 200m wisselslag in 2.49.5. Op de 100m wissel slag slaagde Bob d. Bruyn (o.lOj.) er in de eerste plaats te veroveren in 1.21.1 en op de 200m rugslag ging de eerste plaats eveneens naar de GouWe. Jan- Willem v.d. Hoek won dit nummer in 2.16.0. Alle inspanningen van De Gouwe leken niet te baten want na het twaalfde pro gramma was de achterstand op VZC op gelopen tot 38.4 punten, en zelfs GZC kans maakt nog wat verder op te schui- begon nu een bedreiging voor de Gou- ven. WADDINXVEEN - De waterpoloërs van De Gouwe hebben zaterdag avond weer de punten in huis kunnen houden. Het Oegstgeestse Vivax werd met een 6-5 verlies naar huis gestuurd. De Gouwe-dames behaalden een verdiende overwinning op het Haagse HZ-Zian. Gewonnen werd met 10-5. WADDINXVEEN - Na een verrassend begin in de B-klasse van de nieuwe KNZB-zwemcompetitie stond de Wad dinxveense zwemclub De Gouwe in het klassement na de eerste ronde op de vijfde plaats. Afgelopen zondag werd in Gouda de tweede competitie ronde gezwommen. Ditmaal werd het een ware nek aan nek race waarin de Gouwe zwaar in de slag ging met het Vlaardingse VZC en de thuisclub GZC. Aanvankelijk nam VZC de leiding en na drie programma nummers hadden zij een voorsprong opgebouwd van 7.2 punten. De Gouwe-zwemmers open den met een tweede plaats voor Jan- Willem v.d. Hoek op de 200m vrijeslag in 2.17.7 en vervolgens was er goud en zilver voor Edgar t. Braake en Dieter Hoofman op de 100m schoolslag (1.09.7 en 1.11.4). Bij de meisjes leverde Marion v. Hooft haar bijdrage aan het klassement door de 400m vrijeslag (m’72) te winnen in de zeer goede tijd van 4.42.0. VZC bleek echter niet te kloppen in deze fase van de wedstrijd, want hun voorsprong liep na vijf nummers op tot 13 punten. Doordat de jongens onder de 10 jaar op de 100m vlinderslag goed partij gaven, Bob d. Bruyn en Mark Nahon werden hier eerste en derde (1.27.6 en 1.39.4), bleef het punten verlies beperkt. De 100m vrijeslag meisjes (’74) leverde voor de Gouwe weer wat punten op doordat Ilse v.d. Dussen en Sandra Berckenkamp hier de eerste en derde WADDINXVEEN - In Het Trefpunt houden de Waddinxveense De Vo- ”We kunnen ons niet meer veroorloven gelvrienden donderdag, vrijdagen zaterdag hun jaarlijkse driedaagse ten- vogels in gevangen staat te houden, al- toonstelling.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 29