Desnoods onteigening Betaald met a valse snip voor woonwagencentrum B. en W. willen bij Tweede Bloksweg aan de slag Gemeentelijk huishoudboekje voor 1989 Programma- avond over apartheid Huldiging van twee Zendings- avond in De Hoeksteen Brievenbus PTT in Moerkapelle Verhuizing register accountant H. Compeer trouwe verkoopsters kinderzegels JSBft go Pi iimii - L «IJ 1 Bestedingspatroon Kascheque geïnd Bezuinigingen Eenmalige uitgaven Voertuig Kwijtscheldingsrege ling Winkeldiefje Verdeling elke te ontvangen gulden Toekomst Onder invloed Belasting Uitgaven Nieuwe zaken Diefstallen Aanrijdingen rr9* sociale -V voorzie- ningen en maat schappelijk werk volksge zondheid gemeentelijke belastingen en heffingen verkeer, vervoer en waterstaat algemeen beheer, openbare orde en vei ligheid Waddinxveen WADDINXVEEN - Met de jaarlijkse begrotingsdebatten in de gemeen teraad achter de rug weten we dat de totale inkomsten van de gemeente in 1989 ongeveer 56,5 miljoen zullen bedragen. Niet minder dan 83% van dit bedrag ofwel 47 miljoen krijgt de gemeente van het rijk en de provin cie. Verder bestaan de inkomsten ondermeer uit 7 miljoen aan gemeen telijke belastingen en heffingen. WADDINXVEEN - In de dagopbrengst van een Waddinxveens bedrijf werd de afgelopen week een vals bankbiljet van 100,- aangetroffen. Een directe plaats van ontvangst viel niet vast te stellen. Het biljet is voor on derzoek overgedragen aan de technische recherche. WADDINXVEEN - Om aan de Tweede Bloksweg zo snel mogelijk een woonwagencentrum met 14 standplaatsen te kunnen realiseren ter ver vanging van het bestaande tijdelijke woonwagencentrum aan de Dreef hebben B. en W. de gemeenteraad gevraagd daarvoor desnoods een stuk grond te onteigenen. k 1 Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 november 1988 Waddinxveen heeft 56,5 miljoen ’omzet onderwijs cultuur en recreatie Deze voorlopige dagelijkse ver koop van kinderzegels en kaarten ten behoeve van de Stichting voor het Kind werd officieel gestart door directeur H. Kurtz van het Wad dinxveense postkantoor. Op de ochtend van de opening werd ook stilgestaan bij twee vrij willige medewerksters, de dames A. Kloet en T. Haccou, die dit jaar voor de twintigste maal hun mede werking aan de verkoop van kin derpostzegels verlenen. - voor het fietspad Bredeweg is een ge meentelijke bijdrage begroot; - vor de brandweerkosten is plm. 6.500,- meer beschikbaar; - voor onvoorzien tenslotte is plm. 115.000,-/jr. beschikbaar. viel zodanig uit dat tegen hem proces verbaal wordt opgemaakt. akker is een rose kinderfietsje met zij- wielen ontvreemd van het merk Alex (Intertoys). Tijdens de weekmarkt werd een zwarte Een bewoner van de Vijverlaan heeft bij de politie aangifte gedaan van het valselijk innen van een kascheque. De cheque werd verzilverd tegen een be drag van 500,-. WADDINXVEEN - Vorige week is er in het postkantoor aan de Kerkweg-Oost weer begonnen met de verkoop van kinderzegels 1988. Naast de tariefverhogingen zijn ook be zuinigingen op bestaand beleid toege past: 130.000,- minder overheadkos ten bij de dienst Openbare Werken; 80.000,- minder beschikbaar voor gas en elektra; 15.000,- verlaging van de post subsidies. Bovendien is voor 1989 een groot aantal uitgavenposten ten opzichte van 1988 niet verhoogd, hoewel de omvang van de gemeente is toegenomenMeer doen met dezelfde bedragen is ook een vorm van bezuinigingen. De begrotingsaanbieding bevat ook en kele voorstellen voor ’’éénmalige wen sen”, zoals: - de aankoop van een ’’belijningswa- gen” voor Openbare Werken; - het vervangen van de dakbedekking van het hertenverblijf; - het rooien van ’’onveilige” bomen; - de invoering van apparatuur voor postregistratie; - vervangende beplanting voor de be graafplaats; - algenbestrijding in de singels van de wijk Zuidplas. De daarvoor benodigde ruimte van 80.000,- is nog aanwezig in de begroting 1988. Uit de aanwezige onderhoudsfondsen worden diverse ’’wensen” vervuld tot een bedrag van 30.000,-. Een surveillance van de politie Wad dinxveen trof in de nacht van woensdag 16 november op de rijksweg A12 een Opel Kadett aan. Onderzoek leerde dat het contactslot geforceerd was en dat de bedrading was doorverbonden. De auto bleek te Gouda te zijn ontvreemd. De Opel is overgedragen aan de collega’s van Gouda. ruimtelijke orde ning en volks- huisvesting uitkeringen van rijk en provincie POLITIENIEUWS Net als in 1988 zal de gemeentelijke kwijtscheldingsregeling voor de afval stoffenheffing en de hondenbelasting voor de echte minima 100% bedragen. Over de kwijtschelding van onroerend- goedbelasting beslist de belastingin specteur. Ondanks het feit dat de ’’tariefsverho gingen sterk meevallen, kan men zich afvragen of niet op andere wijze meer geld in het laadje had kunnen komen? Helaas niet, want het overgrote deel van de inkomsten (zoals reeds gezegd 47 miljoen) van de gemeente zijn af komstig van het Rijk; en het Rijk bezui nigt. opoefiets, van het merk Gazelle, gesto len. De Waddinxveense hengelsportvereni- ging HSW heeft weer een alternatieve visactie uitgevoerd in de Petteplas. Het resultaat was twee opgedregde fietsen en een polyester lichtkap. Regelmatig worden dit soort dregacties door de vis vereniging gehouden omdat vissers re gelmatig hun tuigage verspelen aan dit soort goederen. Aan de hand van de postcodes in de fietsen konden de eige naren worden opgespoord. In de nacht van dinsdag 15 november werd getracht in te breken in een foto zaak aan de Nesse. Onbekenden tracht ten met een steen de ruit van de zaak in te gooien wat echter mislukte. De poli tie heeft nog getracht met een speur hond de dader te achterhalen doch de hond raakte het spoor bijster. In de middag van woensdag 16 novem ber werd een kunst-laurierboompje weggenomen vanaf de Kerkweg-Oost. Het boompje stond voor een kappers zaak. Het gaat om een 1.75m hoog imi- tatie-boompje in een witte pot. U-.-3 in een woning aan de Chopinlaan. Men wist binnen te komen door forcering van een raam aan de achterzijde van de Een 12-jarige knaap is op donderdag 17 november betrapt bij een winkeldiefstal in een zelfbedieningswinkel aan de Wil lem de Zwijgerlaan. De jongen had snoepgoed, frisdrank, eieren en gel meegenomen. Na een reprimande aan het bureau is de jongen afgehaald door een der ouders. lang van de aanleg van het woonwagen centrum zal zonodig de vervroegde on teigening worden gevorderd, waarbij de onteigening met betaling van een voor schot op de nadien te bepalen definitie ve schadeloosstelling door de rechter kan worden uitgesproken. diverse inkomsten In de meerjarenramingen zijn op grond van thans bekende gegevens zo goed mogelijk de ontwikkelingen van inkom sten en noodzakelijke uitgaven op rij gezet. Deze ramingen geven aan dat in de ko mende vier jaren, elk jaar een tekort van plm. 250.00(1,- 10,-/inw) moet worden overbrugd. Deze becijfering bevat echter nog niet het resultaat van de onderzoeken voortkomende uit de nota ”van Bouwen naar Beheren”. Deze onderzoeken moeten inzicht ge ven in de toekomstige lastenverzwaring ten gunste van het toenemende groot onderhoud, c.q. vervanging van de in frastructuur (wegen, riolen, plantsoe nen, openbare verlichting) en gemeen telijke gebouwen. diverse, waaronder \econontische zaken plan in de naaste toekomst nodig wordt geacht, kan deze onteigening plaatsvin den door middel van de zogenaamde administratieve spoedprocedure. Dat wil zeggen dat de raad aanstonds tot onteigening kan besluiten zonder de an ders gebruikelijke voorafgaande terin- zagelegging en bezwaarprocedure. Het onteigeningsbesluit behoeft goed keuring van de Kroon. Belanghebben den kunnen uiteraard wel bezwaren in dienen bij de Kroon. Na goedkeuring door de Kroon zal bij gebreke van min nelijke overeenstemming dagvaarding van de grondeigenaar plaats dienen te vinden, waarbij de rechter de onteige ning uitspreekt en het bedrag van de stemming van de commissie voor de Fi- schadeloostelling bepaalt. In verband met het spoedeisende be- In de nacht van donderdag 17 november is een automobilist aangehouden we gens teveel alcoholgebruik. Na een blaastest op straat is de man overge bracht naar het bureau waar hem een Zowel de inkomsten als de uitgaven be dragen ongeveer 56,5 miljoen, zodat de begroting sluitend is. Om een aantal nieuwe zaken te kunnen uitvoeren en de bezuinigingen van het rijk te kunnen opvangen was het toch noodzakelijk een, zij het beperkte, ver hoging van de onroerend-goedbelastin- gen, de leges en de afvalstoffenheffing voor te stellen. Daarnaast was ook een tariefverhoging voor het abonnement op de Centrale Antenne Inrichting noodzakelijk. De meeste tarieven zijn derhalve niet geste gen. ir bestaat een globale verdeling van de Waddinxveense uitgaven in 1989. De tekst tussen haakjes is bedoeld ter ver duidelijking, maar is zeker niet volle dig. Algemeen beheer (gemeenteraad, col- ege van burgemeester en wethouders, secretarie, gemeentepersoneel, bevol- cingsadministratie, exploitatie, ge meentehuis): 7,1 miljoen. Openbare orde en veiligheid (politie trandweer, rampenbestrijding): 0,4 miljoen. Verkeer, vervoer en waterstaat (onder- toud en verbetering van wegen, stra ten, pleinen, verkeersmaatregelen, wa- erkering en afwatering): 5,9 miljoen. Economische zaken (straatmarkten, nutsbedrijven): 0,1 miljoen. Onderwijs (basisonderwijs, voortgezet en voorbereidend wetenschappelijk on derwijs): 14,1 miljoen. Cultuur en recreatie (kosten van en sub sidies aan: bibliotheek, muziekschool, sociaal-cultureel werk, jeugd- en sport verenigingen, lichamelijke opvoeding, sport-en zwemaccommodaties, open luchtrecreatie): 6,4 miljoen. Spciale voorzieningen en maatschappe lijk werk (bijstandsverlening, maat schappelijk werk, werkgelegenheid): 10,6 miljoen. Volksgezondheid (gezondheidszorg, reiniging, riolering- en waterzuivering, milieubeheer): 3,7 miljoen. Die bezuinigingen hebben dan ook ge volgen voor de gemeente. Met ingang van 1989 ontvangt de gemeente plm. 400.000,-/jaar minder aan rijksuitkerin- gen. Gelukkig staan daar ’’compense rende” vergoedingen van het Rijk te genover omdat Waddinxveen nog steeds groeit in woningtal en inwoner tal. De grotere aantallen woningen en inwo ners leveren ook in volume hogere op brengsten in de gemeentelijke tarief- en belastingopbrengst. Vermeld dient nog te worden dat de verhoging van de afvalstoffenheffing het gevolg is van de sterk toegenomen hoeveelheid huisvuil die per woning wordt aangeboden. MOERKAPELLE - In de gemeente Moerkapelle is ten behoeve van de be woners in de nieuwbouwwijk een ptt- brievenbus geplaatst. De brievenbus staat aan de Papaver- laan, nabij de Akkerweg. De buslich- ting vindt plaats: maandag t/m vrijdag 18.00 en 23.00 uur, zondag 23.00 uur. een in Zaandam woonachtige man in Waddinxveen onderschept en aange houden. De man had in Lekkerkerk vernielingen aangericht. Aan de hand van een verspreid bericht wist de Wad dinxveense politie de man te traceren. Na zijn aanhouding is de man overge dragen aan de Nederlekse politie. Binnen de sluitende begroting is er ook enige ruimte geschapen voor noodzake lijke nieuwe uitgaven en voor het ver- Overigens zal niet tot dagvaarding van de betreffende Waddinxvener worden overgegaan voordat het bestemmings plan Landelijk Gebied West, dat de ge meenteraad in oktober 1987 vaststelde en dat het provinciaal bestuur van Zuid- Holland in april 1988 goedkeurde, on herroepelijk is goedgekeurd. Dat moet de Kroon nog doen, want tegen het plan met een woonwagencentrum is door een aantal belanghebbenden beroep bij de Kroon ingesteld. Inmiddels is door het college getracht het benodigde perceel op minnelijke wijze van de betreffende eigenaar aan te kopen. Deze heeft echter verklaard vooralsnog niet met de gemeente in on- derhandeling te willen treden over deze verkoop. ’’Aangezien de realisering van het nieu we woonwagencentrum op zo kort mo gelijke termijn dringend gewenst is, dient thans de onteigeningsprocedure gestart te worden”, aldus B. en W. ’’Indien in een later stadium alsnog overeenstemming met de grondeige naar over minnelijke aankoop zal wor den bereikt, zal voortzetting van de on teigeningsprocedure achterwege kun nen blijven.” Omdat in het bestemmingsplan is be paald dat de verwerkelijking van het vullen van enkele ’’wensen”. De be langrijkste zijn: - in de wijk Zuidplas kunnen een sport zaal en een centrum voor sociaal cultu reel werk worden gebouwd. Daartussen is een bescheiden horeca-voorziening mogelijk; - er is plm. 90.000,- mer beschikbaar voor het toenemende onderhoudswerk aan groenvoorzieningen, singels, riolen in de wijk Zuidplas en in Coenecoop; - ondanks hogere kosten per m2, wordt het volume voor herstraten en asfalte-. ren gehandhaafd; - er is 30.000,- per jaar beschikbaar voor het intensiveren van nederlandse taal onderwijs voor buitenlandse kinde ren (met name voor nieuwkomers bij gezinshereniging); - er is ruimte voor een bescheiden pers oneelsuitbreiding bij de dienst Openba re Werken en Bedrijven; - in de sector verkeer zijn de kapitaal- lasten voorzien voor plm. 200.000,- in vestering aan verkeersmaatregelen. Ook wordt rekening gehouden met de lasten van plm. 150.000,- aan vervan- gende/verbeterde straatverlichting; - er is geld voor de uitvoering van de nota Buitensportaccommodaties en voor de uitbreiding van het overdekte zwembad; - met provinciale steun zal in 1989 beg onnen worden aan een grote opknap beurt voor het Noordeinde; - voor herstelwerk aan de Kanaaldijk binnen de bebouwde kom is een eerste fase van kapitaallasten geraamd; - de hogere kosten van het gebruik van derde wereldprodukten (koffie) wor den geaccepteerd 3.000,-/jr); - voor de verbetering van de voorlich ting en een gerichte vandalismebestrij ding is samen 12.000,-/jr. voorgesteld; - gerekend wordt op een toename van automatiseringskosten voor de gemeen- te-administratie; - 1.000,- voor de Waddinxveense Kunstkring; - 2.000,- voor steun experimenten Welzijn; Ruimtelijke ordening en volkshuisves ting (ruimtelijke ordening, woningex- ploitatie/woningbouw, stadsvernieu wing, volkshuisvesting, bouw- en wo ningtoezicht): 6,9 miljoen. Beschikbaar voor kapitaallasten van in vesteringen in 1988/1989 (1,0 miljoen), diverse overige uitgaven (0,2 miljoen), onvoorzien 0,1 miljoen) is totaal 56,5 miljoen. Ter vergelijking: volgens de begroting 1988 belopen de uitgaven 53,9 mil joen. WADDINXVEEN - ’’Drankversla- ving” is het onderwerp van de volgende week woensdagavond om kwart voor acht in De Hoeksteen aan de Esdoorn- laan te houden zendingsavond van de Inwendige Zendings Bond van de Ne derlands Hervormde Kerk. Op deze avond zal Hilde Graafland het ademanalyse is afgenomen. Deze test woord voeren, wordt er een videofilm ->----- vertoond en zal ds. H. Schipaanboord de leiding hebben. 7 Directeur H. Kurtz van het postkantoor met de dames A. Kloeten T. Haccou, die al twintig jaar kinderpostzegels .verkopen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de raadzaal van het gemeentehuis wordt don derdagavond 24 november om acht uur een informatie-avond over apartheid gehouden door de werk groep anti-apartheid Waddinx veen. Voor deze informatie-avond wordt samengewerkt met het Komitee Zuidelijk Afrika. De avond is be doeld om te komen tot een ge meentelijk anti-apartheidsbeleid door bewustwordingsactiviteiten en projectondersteuning. Het programma ziet er als volgt uit: 20.00 uur: Openingswoord door de voorzitter van de werkgroep, wet houder Martin Kraaijestein (PvdA). 20.05 uur: Uiteenzetting door Ka rei Roskam over apartheid in Zuid- Afrika in zijn algemeenheid en de rol van het Westen hierin. 20.40 uur: Videofilm over de ge schiedenis van apartheid in Zuid- Afrika. 21.10 uur: Uiteenzetting door Da rius Dhlomo over de actuele zaken met betrekking tot apartheid, ach tergronden en de effecten hiervan op de samenleving. 21.45 uur: Gelegenheid tot infor meel napraten. Het doel van de avond is meer in zicht te geven in het begrip apart heid, het ontstaan en de gevolgen hiervan en wat voor invloed het Westen hierop kan uitoefenen. In aansluiting op deze avond zal op 18 januari 1989 een tweede informa tie-avond georganiseerd worden. Een ieder die interesse heeft is van harte welkom. Onbekenden hebben in de namiddag van zondag 13 november ingebroken in een woning aan de Kon. Wilhelminasin- gel. De dader wrikte een keukenraam aan de achterzijde van de woning open, liep”, behoort tot de oudste wegen van Uit de woning verdwenen sieraden. Waddinxveen. Ongeveer op deze hoog te is sprake van een kering en stroomt het water in de Gouwe enerzijds rich ting Leiden en anderszijds richting Rot terdam. De heer Compeer richt zich met name op de middelgrote en kleinere onderne mingen in de regio Waddinxveen waar- Op zondag 20 november is ingebroken bij het accent ligt op de persoonlijke be- -------- nadering en advisering van de cliënten. Het verkrijgen van tussentijdse finan ciële informatievoorziening is hierbij woning. In de woning werden diverse van wezenlijk belang voor de onderne- kamers en kasten doorzocht. Er werden mer zodat belangrijke ondernemings- sieraden, cheques en girokaarten ont- beslissingen zoals nieuwe investeringen vreemd. op basis van de meest actuele financiële Tussen zaterdag 12 en zondag 13 no- gegevens kunnen worden genomen. vember werd een groene herenfiets van Een ondernemer die op dit moment wel het merk Quick Silver ontvreemd vanaf zijn omzet kent over 1988, maar nog niet het daarbij behorende kosten plaatje mist een kans om goed te reage- Op datzelfde terrein stond al geruime ren op de ontwikkelingen binnen en tijd een damesfiets met handremmen en buiten zijn onderneming, aldus de heer versnelling. De fiets is overgebracht Compeer. naar het politiebureau. Indien hiertoe aanleiding is worden bij Vanaf een speelplaatsje aan de Graan de praktijkuitoefening in specifieke si- -r:— tuaties externe deskundigen ingescha keld zoals pensioenadviseurs en fiscaal juristen. Een bewoner van de Graanakker heeft op zondag 13 november aangifte gedaan van doorrijden na een aanrijding. Zijn op de Graanakker geparkeerde ’’lelijke eend” werd beschadigd. De tegenpartij heeft niets van zich laten horen. In de nacht van woensdag 16 november vond een aanrijding plaats op rijksweg A12. Tijdens de dichte mist reed een autobestuurder van achteren in op een voor hem rijdende auto. De beide auto’s raakten zodanig zwaar bescha digd dat zij moesten worden afgesleept. Eén van de betrokken bestuurders bleek onder invloed van alcoholhou dende drank. Na een blaastest is hem een ademanalyse afgenomen. De ade manalyse vervangt, zoals bekend mag zijn, de bloedproef. Door een grondverwerkingsbedrijf is aangifte gedaan van een doorrijden na een aanrijding. De aanrijding vond plaats op donderdag 17 november op de Stationsstraat. Een kraantje werd aan gereden en ongeveer twee meter ver plaatst door een vrachtauto. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de vrachtauto-bestuurder. Teveel praten en weinig opletten was de oorzaak van het te water raken van een personenauto op dezelfde dag. De be stuurder van de auto draaide vanaf de Abraham Kroesweg de Zesde Toch- tweg op en reed vervolgens schuin de berm in. De auto draaide om en kwam op zijn kop in de sloot. De twee inzittenden kwamen met de schrik vrij. Zij zijn wel ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis. De wagen is weggesleept. Het kenteken is wegens de grote schade ingenomen. Een op de Juliana van Stolberglaan ge parkeerde auto werd op vrijdag 18 okto ber aangereden. De vrouw trof haar auto na een marktbezoek met schade aan. De tegenpartij is niet bekend. Een dag later overkwam een andere automobiliste hetzelfde. Haar auto, een Mercedes, stond geparkeerd op de Pas sage en liep aan de linkerzij kant schade op. Op dezelfde middag vond een aanrij ding plaats op de Juliana van Stolber glaan bij de verkeerslichten. Een brom fietser veranderde plotseling van rij strook en kwam in aanrijding met een auto die op het voorsorteervak voor linksaf reed. De bromfietser raakte licht gewond. Op de kruising van de Staringlaan en de Brederolaan vond op zaterdag 19 no vember een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. De automobilist die op de Staringlaan reed, verleende geen voorrang aan de bestuurder die vanaf d? Brederolaan kwam. V WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 30 november heeft registe raccountant drs. H.C.M. Compeer zijn accountantskantoor verhuisd van de Potgieterstraat naar de Jan Dorrekens- kade-Oost 48, de voormalige woning van de naar de wijk Zuidplas verhuisde A orthoudinP notaris mr. P.L. van der Meulen. o Huub Compeer is per 1 juni van dit jaar Up verzoek van de politie Lekkerkerk is gestart met een eigen accountantskant- oor na een jarenlange ervaring bij het grootste accountantskantoor van Ne derland Moret en Limperg. De ontwik keling van zijn praktijk maakte het noodzakelijk om uit te zien naar andere huisvesting. De praktijkwoning aan de Jan Dorrekenskade-Oost is een doel matige oplossing gebleken voor de star tende ondernemer. In het boek van W. Verboom ’’Wad dinxveen 750 jaar” staat dat de Jan Dor- rekenskade de grens vormde tussen Rijnland en Schieland. Deze kade, die ’’strekte van de Gouwe tot aan de Don- derdam en een dwars door de plassen vember werd een groene herenfiets van het terrein van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. De grondslag van deze onteigening is de uitvoering van het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West, eerste herzie ning”. Omdat dit bestemmingsplan nog niet onherroepelijk is goedgekeurd, is in het onteigeningsbesluit de opschor tende voorwaarde opgenomen, dat niet tot dagvaarding zal worden overgaan voordat dit bestemmingsplan onherroe pelijk is goedgekeurd, alsmede de ont bindende voorwaarde dat bij onthou ding van goedkeuring het onteigenings besluit vervalt. Het voorstel tot onteigening heeft de in- nanciën en de commissie voor de Ruim telijke Ordening. g Bk 1P Jt z R'

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9