Zuid-Holland in cijfers 59 Oplichters aangehouden Rechtspositie docenten en kwaliteit beter geregeld Rookzuil bij rijksweg blijft staan Prijswinnaars kleurplaten The Hippies in ’t Gemaal Dichteres in Open Cirkel De super-donorwerver van de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Draagvlak voor nieuw centrum is aanwezig Jeugddienst in Zevenhuizen f Onder invloed Henegouwerweg Autodief gepakt Diefstal Wervingskaarten Doorgereden Uit verkeer Braderie Medemens Feiten Kwaliteit Fietsen Restaurant I I Waddinxveen A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 november 1988 Gemeente luistert I naar muziekschool F.G.M. Nijssen heet bloedzuiger” op school keuring goed om bloed te geven”. I I I antwoordelijkheid bij één orgaan ko men te liggen. t)e protesterende Waddinxvener maak- fe vorige week woensdagavond gebruik van het spreekrecht aan het begin van de gemeenteraadsvergadering en lichtte zijn bezwaren toe in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en woning bouw. Turbo gedaan. De auto werd die dag of een dag eerder ontvreemd nabij de Wil genhorst. In de auto waren diverse goe deren aanwezig, zoals rijbewijs en pas poort van benadeelde. de tijden, dat het al aardig donker is. Ontvreemd werden twee videorecor ders, sieraden en geld. Tussen dinsdag 15 en dinsdag22 novem- krijgen. Toen hebben we samen beslo ten zo gauw het mogelijk was donor te worden”. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 7 december om acht uur komt dichteres mevrouw Co ’t Hart in de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel vertellen hoe een gedicht tot stand komt. Ze brengt boeken mee en draagt voor uit eigen werk. Iedere geïnteresseerde is welkom op 7 Versluis (9), Schuberthof 61Anna v.d. Plicht (2 jaar), Eksterdreef 6; Govert van Zandwijk (7), Peuleyen 59 en Erik Dros (7), Lijsterbesstraat 50. WADDINXVEEN - In het jongeren centrum ’t Gemaal aan de Kanaaldijk treedt vrijdagavond 2 december op de band The Hippies. ’t Gemaal is open vanaf half tien en de toegang is vijf gulden. i i i De afgelopen week werden twee auto mobilisten (52 en 31 jaar en beide Wad- dinxveners) onder invloed van alcohol achter het stuur aangetroffen. Beiden bleken duidelijk te veel aan Bacchus te hebben geofferd. Tegen deze bestuur ders is inmiddels proces-verbaal opge maakt. De afgelopen week werden twee kleine controles gehouden op de Henegouwer- weg. Totaal 10 automobilisten en inzit tenden werden bekeurd, daar zij de gor del niet droegen. Overige processen-verbaal worden op gemaakt terzake onjuiste verlichting (2), technische gebreken (2), niet APK- gekeurd (1). Op zondag 27 november werd een inwo ner van Zevenhuizen aangehouden en verhoord in verband met de diefstal van een auto. Op zondag 6 of maandag 7 no vember ontvreemdde deze ex-Wad- dinxvener een personenauto (Daihatsu Charade) bij autobedrijf Arbo aan de Noordkade. Hij had de auto ter reparatie elders aan geboden. Hij bekende de diefstal en is na verhoor heengezonden. Recentelijk was hij nog terzake gepleegde inbraken door een andere politie-instantie ver hoord. De afgelopen week zijn bij de politie ze ven meldingen van inbraak in woningen gedaan. Ingebroken werd in woningen aan de Akkerwinde, de Heggewinde. het Neptunuspad, de Apollolaan (2 keer) en de Beethovenlaan (2 keer). POLITIENIEUWS® ”Ik vind ook dat het werven van dono ren niet gedaan moet worden door de Bloedbank maar door de donoren zelf. Die kan namelijk gemakkelijk werven Vrijdag 25 november om 22.00 uur op de Piasweg. Een geparkeerde auto werd aangereden (Volvo). Eventuele getuigen voor wat betreft de laatste twee aanrijdingen wordt ver zocht contact op te nemen met de rijks politie te Waddinxveen (tel. 01828- 13688). WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur zal een wat andere weg gaan bewandelen voor het realiseren van de plannen voor de stichting van een centrum voor kunstzinnige vorming in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. Voor de kwaliteit van het muziekonderwijs zal er gewerkt gaan worden met een kerngroep van docenten, zodat aan een belangrijk bezwaar van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen voor wat be treft de rechtspositie van de docenten en de continuiteit van het muziek onderwijs is tegemoet gekomen. Daar zei wethouder P.F.J. van Schie (CDA) dat de eigenaar van de mast op de hoogte gebracht zou worden van de gevoelens die er bij de raadsleden leven pver de massale Marlboro-reclame, waarmee hij wellicht bij het afsluiten van nieuwe reclame-overeenkomsten rekening zou kunnen of willen houden. De afgelopen week werd bij de politie vijf keer een melding van schaderijden gedaan. In geen van deze gevallen heeft de veroorzakende bestuurders zich ge meld. Niet exact is na te gaan in hoeverre er in de gevallen sprake is van opzet. De aan rijdingen vonden plaats op de volgende dagen: Dinsdag 22 november om 09.00 uur op de Beijerincklaan. Door de gladheid re- dèn twee auto’s tegen elkaar. De be stuurders wisselden de gegevens uit. Mede door de gladheid reed een derde automobilist tegen een van de stilstaan de auto’ en reed meteen verder. De po litie weet inmiddels wie de betreffende bestuurder is. Dinsdag 22 november om 12.15 uur op de Tesselschadelaan. Een eigenaar zag zijn geparkeerd staande auto aangere den worden. Het kenteken is doorgege- In totaal werden vorige week vier pers onenauto’s uit het verkeer genomen. Twee zijn aan een technisch onderzoek onderworpen en de twee andere voer tuigen bleken niet te zijn verzekerd. Tégen de eigenaren is proces-verbaal opgemaakt. Na het tonen van geldige verzekeringsbewijzen werden de auto’s aan de eigenaren teruggegeven. Teneinde deze kosten zoveel mogelijk te beperken is het van belang dat bij de invulling van het sociaal plan wordt vastgesteld dat de taakstelling (kosten dekkende tarieven) en financiële ver- december. WADDINXVEEN - Bij zijn feestelijke intocht door Waddinxveen, nu twee en een halve week geleden, deelde Sint Ni- colaas en zijn Zwarte Pieten namens de middenstandsvereniging Waddinxveen kleurplaten uit voor de Waddinxveense jeugd. Deze kleurplaten konden op een aantal adressen worden ingeleverd. De door, de meisjes en jongens ingeleverde kleurplaten kans op mooie cadeaus in verschillende leeftijdscategorieën Inmiddels heeft een jury bepaald wie voor een prijs in aanmerking komt. De gewonnen prijzen kunnen donderdag middag 1 december om half zes in de winkel van Heemskerk BV aan de Dorpstraat worden afgehaald. Dit zijn de prijswinnaars: Inge Knol (10), Oostpolderweg 13; Paul van der Graaf (10), Fortunalaan 26; Monique onder vrienden, kennissen of familie. Wat de Bloedbank wel kan doen is aan iedere donor een stapel wervingskaar ten meegeven. Met wel de vraag om kandidaten meteen het formulier te la ten invullen. Want alleen dan ben je er zeker van dat het succes heeft”. vallen met letsel in Zuid-Holland met 17% gedaald, in Nederland met 14%. In Zuid-Holland was 2,1% van deze on gevallen met dodelijke afloop, in Ne derland is dat 3,2%. - In de Zuidhollandse theaters zijn mu ziekuitvoeringen populair: 63% van het theaterbezoek. Het percentage voor heel Nederland is 45% - Het aandeel vrije sectorwoningen in de jaarlijkse nieuwbouw neemt toe. In de verhouding eengezins/meergezins- woningen neemt het aandeel eengezins woningen verder toe (63/37). De ver houding tussen huur- en koopwoningen was in 1987 vrijwel gelijk (51/49). - De omzet van de Zuidhollandse groenten- en fruitveilingen is, vergele ken met 1980, gestegen met 40%. Voor snijbloemen en potplanten geldt zelfs een omzetstijging van 75%. - Van alle groenten die in Nederland onder glas worden geteeld komt 60% voor rekening van Zuid-Holland. Voor bloemkwekerijgewassen bedraagt het Zuidhollandse aandeel 57%. - Zuid-Holland telt 4,4 ziekenhuisbed per 1000 inwoners en blijkt daarmee on der het landelijke cijfer van 4,6 te zit ten. - Rotterdam is nog steeds met grote voorsprong de haven met de meeste goederenoverslag in Europa. In 1987 was dat 250 miljoen ton, Antwerpen en Marseille volgen op grote afstand: ca. 90 miljoen ton. - De Rotterdamse regio is goed voor 352.400 arbeidsplaatsen, de Haagse voor 281.700. Samen bieden deze regi o’s 59% van de Zuidhollandse werkge legenheid. De regio Rotterdam is sterk in industrie (60.500 arbeidsplaatsen), transport (57.200) en niet-commerciële dienstverlening (93.900); de regio Den Haag in niet-commerciële dienstverle ning (120.100), banken en zakelijke diensten (54.000). - Van de Zuidhollandse werklozen is 54% langer dan een jaar werkloos; bij na de helft daarvan zelfs langer dan drie jaar. - Het Bruto Regionaal Produkt per hoofd van de bevolking is in Zuid-Hol land structureel hoger dan in heel Ne derland. In 1985 was het 30.300 gulden in Zuid-Holland tegen 28.600 gulden in Nederland. - De inwoners in het zuidelijke deel van de provincie hebben gemiddeld een lager besteedbaar inkomen dan inwo ners in het noordelijk deel. - Zuid-Holland is een provincie met re latief veel bebouwing. 15,2% van het oppervlak is bebouwd voor wonenwer ken, handel, industrie, openbare voor zieningen en sportterreinen. In Neder land is slechts 8,6% bebouwd. Bos, re creatieterreinen, weilanden en land bouwgrond nemen in Zuid-Holland sa men 64% van de grond in beslag; in heel Nederland is dat 78%. - Sinds 1955 is het aantal 65-plussers in de provincie sterk gestegen, van 8,6% tot 13,5% in 1988. Verwacht wordt dat dit percentage op hetzelfde niveau blijft tot het jaar 2000. Pas na dat jaar zal de vergrijzing pas echt doorzetten. Dan bereikt de na-oorlogse geboortegolf de 65-jarige leeftijd. Het aantal 65-plussers in Nederland zal dan snel stijgen tot 19% in 2020 en 25% in 2035. - Zuid-Holland telt bijna 7000 inwo ners met een vermogen van meer dan een miljoen gulden. In Zuid-Holland is één op de 4555 inwoners miljonair, in Nederland is de verhouding één op de 539. Het betreffen twee Nederlanders (41 en 36 jaar), die diverse post- en verblijfa dressen in Nederland hebben, doch bei den officieel in Lissabon (Portugal) wo nen. Beide mannen kwamen uit naam van een Belgische onderneming bij de be drijven diverse soorten en hoeveelhe den hout bestellen en lieten die naar dn verse andere houtbewerkingsbedrijven in Nederland vervoeren'. Voor 30.000,- was door hen reeds in contanten ontvangen. De rekeningen van het bestelde hout werden naar hét bedrijf in België verzonden. De firmant van het derde Belgische be drijf werd opgezadeld met deze reke ningen. In verband met grote onderlin ge problemen in het bedrijf had deze fir mant- (een Belg) de rekening van het be drijf laten blokkeren. Door aankoop en verkoop van het be stelde hout trachtten de aangehouden Nederlanders hun vermeende vorderin gen als medefirmanten/aandeelhouders van het bedrijf op deze wijze zeker te stellen. De aangehoudenen zijn in verzekering gesteld en verhoord door de Waddinx veense recherche. Op het hout is civiel beslag gelegd. WADDINXVEEN - Vorige week maandag 21 november zijn door de tVaddinxveense rijkspolitie twee mannen aangehouden, die in september en oktober van dit jaar vijf in ons land gevestigde houtbedrijven (Wad dinxveen, Fijnaart, Naarden, Vianen en Helmond) hebben opgelicht en waarbij een bedrag van 150.000,- was gemoeid. Het plan om intensief donoren te gaan werven kwam eigenlijk pas nadat Nijs sen met een collega in een EHBO-stand op een braderie had gestaan. ”Dat is al heel wat jaren geleden, maar we haak den toen 80 donoren binnen. Toen ik hier in 1976 op school kwam te werken en ik al die jonge mensen tegenkwam, dacht ik, hier valt ook nog wel het nodi ge te halen. Zodoende ben ik begonnen met wat scholieren aan te schieten”. ”Ik heb ze met name verteld waarom die keuring zo belangrijk is. Ik kon dat uit eigen ervaring vertellen, want zelf heb ik het meegemaakt dat bij de keu ring bleek dat mijn bloed niet in orde was. Later heb ik mijn huisarts ge vraagd hoe lang het zou duren voordat dat ontdekt werd als ik geen donor was. Mijn arts vertelde dat het zeker een jaar zou duren, omdat je eerst allerlei kwaal tjes opzij zet. Pas als het te erg wordt ga je naar de dokter. En vaak is het dan al te laat. Daarom is het alleen al voor de Dat is overigens niet de reden dat Nijs sen bloed geeft. ”Ik vind het erg prettig dat ik iets kan doen voor mijn mede mens. Laatst las ik nog hoeveel bloed er alleen al nodig is voor een hartoperatie. Als je zelf dan voldoende hebt dan is het toch logisch dat je dat afstaat. Hetzelfde geldt voor de jonge mensen hier op school. Als ik ze daar op attendeer zeg gen de meesten ook dat het eigenlijk maar een kleine moeite is. En zo is het ook”. Het werven van donoren gaat hem heel gemakkelijk af. ”Ik ga echt niet op de leerlingen lopen jagen. Maar als er een aan mij vertelt dat hij rijles heeft, om maar wat te noemen, dan druk ik hem een donorkaart onder zijn neus. Want dat heb ik wel gemerkt, je moet met een kaart komen en de kandidaat ter plekke laten invullen of het zelf doen. Nooit zeggen: neem maar mee naar huis. Want dan vergeten ze het. Maar ik loop hier heus niet met bloed doorlopen ogen door de school, op zoek naar donoren”. WADDINXVEEN/DEN HAAG - ’’Zuid-Holland in cijfers 1988” is zoj uist verschenen. In dit statistisch jaarboek is een grote hoeveelheid cijfermateriaal over de provincie Zuid-Holland gebun deld. Het bevat naast gegevens van ver schillende instanties, waaronder het CBS, veel cijfermateriaal van de pro vincie zelf. Het voorziet in een groeien de behoefte aan informatie over de pro vincie. Het jaarboek bestrijkt een breed scala van onderwerpen, zoals milieu, grond gebruik, bevolkingsontwikkeling, volksgezondheid, arbeidsmarkt, ver keer en vervoer, energie, milieu, toeris me en recreatie. In de editie 1988 zijn twee nieuwe hoofdstukken opgeno men, een over land- en tuinbouw en een over natuur en landschap. "Zuid-Holland in cijfers 1988” is een naslagwerk voor statenleden, gemeen ten, pers, organisaties van werkgevers en werknemers, bedrijven, onderzoe kinstellingen en bibliotheken. Belangstellenden voor gegevens op het niveau van de provincie en de regio’s kunnen het boek kopen voor 15,-. Het is schriftelijk of telefonisch te bestellen bij de afdeling economische zaken van de provincie, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag, tel. 070-117268 of 070- 117319. Enkele feiten uit ’’Zuid-Holland in cij fers 1988”: - Sinds 1980 is het aantal verkeersonge- WADDINXVEEN - De Waddinxve- her Theo Jongedijk heeft tevergeefs ge probeerd de afbouw van de Marlboro- teclamezuil bij rijksweg A 12 te stop pen. B. en W. vinden dat er geen proce- dure-fouten zijn gemaakt, al had de ge meenteraad wel tussentijds geïnfor meerd moeten worden over een andere opzet van de reclameleuzen. Op 10 oktober 1988 is in het gemeente huis een hoorzitting gehouden over de aan te stellen. Dit zou een belangrijk verlies aan rechtszekerheid van het hui dige personeel van de muziekschool tot gevolg hebben. Ben W. willen in bepaalde mate aan de naar voren gebrachte bezwaren tege moet komen. Zij stellen daarom voor de toekomstige personele formatie als volgt vast te stellen: Het instituut zal de beschikking krijgen over een groep kerndocenten. Deze do centen zullen worden aangesteld op ba sis van de CAO. Kunstzinnige Vor ming. Kerndocenten worden aange steld voor die activiteiten waarvan is ge bleken dat deze op basis van de gekozen uitgangspunten (aktivite.itenopbrengs- ten dekken de docentenkosten) kunnen worden georganiseerd. Aan een aantal kerndocenten worden extra taakuren beschikbaar gesteld om coördinerende taken te verrichten en met de overige werkzame docenten de door die disciplines geldende leer/akti- viteitenplannen vast te stellen. De om vang van het aantal taakuren zal in een later stadium definitief worden vastge steld. Extra taakuren dienen in de gemeente lijke optiek in ieder geval, vooral om wille van het bewaken van de kwaliteit en de continuiteit van het aanbod, be schikbaar te worden gesteld voor de sec toren muzikale- en audio-visuele vor ming, dansante- en dramatische vor ming en beeldende vorming en taal. Financiële dekking voor de extra kosten die als gevolg hiervan ontstaan in het ex ploitatietekort van de door de gemeente gesubsidieerde infrastruktuur zullen ge dekt moeten worden uit de overhead kosten en/of andere opbrengsten die het instituut kan realiseren (bijvoorbeeld horeca/verhuur ruimte). Naast de kerndocenten zal gedurende een overgangsperiode voor de overige docenten een regeling getroffen worden waarbij de bestaande rechtspositie ge handhaafd blijft, zolang de desbetref fende docent in dienst blijft. Vervan ging, na een eventueel ontslag, van deze docenten is dan ook niet gewaarborgd en zal alleen dan plaatsvinden als aan de gestelde kriteria kan worden voldaan. Ten aanzien van deze docenten zal de garantieregeling worden toegepast. Dit kan tot een zekere afbouw van de om vang van de aanstelling leiden. Gedu rende deze garantieperiode worden de docenten zoveel mogelijk gestimuleerd worden en in staat gesteld zodanige ak- tiviteiten te organiseren, dat aan het kri- terium van kostendekkend zijn voldaan kan worden. Aanvullende maatregelen voor bijscholing zullen daarbij geboden worden. De extra kosten die voortvloeien uit het in dienst houden van docenten die niet op basis van de gestelde kriteria in aan merking komen voor een kerndocent- schap, zullen moeten worden gedekt uit de reserve wachtgelden. Met name door bij de Muziekschool be trokkenen werd gewezen op de mogelij ke kwaliteitsvermindering van het on derwijs. Met inachtneming van boven staande menen B. en W. dat een aantal oorzaken die tot kwaliteitsverminde ring zouden kunnen leiden zijn wegge nomen. Zij realiseren zich dat de gekozen uit gangspunten kunnen leiden tot een wegvallen van het onderwijs in een aan tal instrumenten, waarvoor op grond van de door hun vastgestelde kriteria onvoldoende belangstelling zal blijken te zijn. Hiertegenover kan echter gesteld wor den de uitbreiding van het aantal activi teiten in een aantal andere sektoren. Door het hanteren van de eerder geme moreerde overgangsfase willen B. en W. bevorderen dat de effekten voor personeel en leerlingen zo minimaal mogeiijk zijn. Een en ander zal er toe leiden dat het geven van groepslessen gestimuleerd zal moeten worden. Her- en bijscholing van docenten die er toe kan leiden dat docenten vaardighe- den/methodieken aangereikt krijgen die het werken op grond van de door ons vastgestelde kriteria mogelijk ma ken. De hieruit voortvoeiende kosten zullen gedekt moeten worden uit de re serve wachtgeldcompensatie. De extra kosten die voortvloeien uit de overgangsperiode zijn pas konkreet te ramen als met het bestuur van de Mu ziekschool omtrent deze aspecten over leg gevoerd is. Dekking van de extra kosten zal gevonden worden in de reser ve wachtgeldcompensatie. Om de hier bedoelde kosten zoveel mogelijk te be perken is het van belang dat bij de invul ling van het sociaal plan wordt vastge steld dat de taakstelling (kostendekken de tarieven) en financiële verantwoor delijkheid bij een orgaan komen te lig gen. Aktiviteiten die na de afgesproken overgangstermijn niet kostendekkend gemaakt kunnen worden zullen dan als nog worden beëindigd. B. en W. willen er daarbij naar streven zoveel mogelijk van het huidige docentenkorps in dienst van het nieuwe instituut te laten treden. ZEVENHUIZEN - Komende zondag avond 4 december wordt er in de Her vormde Kerk van Zevenhuizen een jeugddienst gehouden met als thema: ’’Geloof en twijfel, kan dat sameng aan?” Voorganger is dominee J. Voordouw uit ’s-Gravenzande en muzikale mede werking wordt verleend door His Reve lation uit Alphen a/d Rijn. Na de dienst, die om 19.00 uur begint, is er gelegenheid een kopje koffie te blij ven drinken en nog wat na te praten. ven aan de politie, die de zaak in onder zoek heeft. Dinsdag 22 november op de hoek Zuid elijke Dwarsweg/Wilhelminakade. Daar werd een lantaarnpaal omver ge reden. De bewuste bestuurster kon door de politie worden achterhaald. Zij heeft het ongeval bekend. Vrijdag 25 november op de Eikenlaan. Een geparkeerde auto is vermoedelijk door een vrachtauto aangereden. Diepe krassen en zelfs scheuren waren zicht baar. WADDINXVEEN - Conciërge F.G.M. Nijssen van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg wordt door een collega van hem steevast ’’bloezuiger” genoemd. Dat is geen negatieve opmer- In alle gevallen kwam men via grof ge- king, maar een eretitel omdat de Sweelinckhof-bewoner binnen deze weid de woning binnen. Vrijwel alle in- school de man is bij wie je je kunt opgeven als bloeddonor, braken vonden vermoedelijk plaats laat in de middag of vroeg in de avond, zijn- En hoewel er bij de Bloedbank van het Rode Kruis geen preciese telling is bij gehouden heeft de heer Nijssen de laat ste jaren zeker meer dan honderd bloeddonors geworven, zo meldt het ber werd ingebroken in het gebouwtje Bloedbank-blad De Pelikaan in een ver- van De Vogelvrienden aan de Kromme haal van de hand van Rotterdams Esse. Er werden 5 lichtbakken ont- Nieuwsblad-verlaggever Martijn Ver vreemd, alsmede stopkontakten met waaijen. verlengsnoer en verloopstekker. ”lk zeg altijd: het is beter om te geven Op donderdag 24 november werden dan te ontvangen. Want als dat het ge- vier sierringen van een bij de Elzenhorst val is ben je op de verkeerde weg”, zegt geparkeerde auto gedemonteerd. De Nijssen in alle nuchterheid. En op het waarde van de sierringen bedraagt ca. antwoord van veel leerlingen dat ze niet 400,-. durven, heeft hij ook meteen zijn ant woord klaar: ”Dan zeg ik: als je bang bent voor die prik, zeg je dat dan ook als je dringend bloed nodig hebt? Sterker nog: dan heb je daar geen kans toe, want dan stoppen ze zonder te vragen rita r-i nn 1 zT in i za o t-t-v» olyliie rlö XX/o H z4 in V Ontvreemd werden de volgende fiet sen: blauwe damesfiets met bronskleurig die naald in je arm”, aldus de Waddrnx- slot, groene damesfiets Union Arizona vener. met postcode, groene damesfiets Hol- Nijssen zelf is in 1960 donor geworden, land Sport met versnelling, blauw me- Omdat hij, zoals hij zelf vertelt, toen ge- tallic racefiets Gitane, witte Batavus he- confronteerd werd met de noodzaak renfiets 5 versnellingen en zwarte opoe- van voldoende bloed. "Bij de geboorte fiets Holland Originaal. van mijn dochter had mijn vrouw drin- Twee gevonden fietsen zijn inmiddels gend bloed nodig. Maar zij had een af- bij de rechtmatige eigenaar terugge- wijkende bloedgroep (AB-negatief) en bracht. dat was in eerste instantie nergens te nota ’’Naar een Centrum voor Kunst zinnige Vorming”. Bij deze hoorzitting wqren plm. 110 bezoekers aanwezig. Door vertegenwoordigers van instellin gen, cursisten en onafhankelijke bur gers zijn opmerkingen gemaakt over de ze nota. Na zorgvuldige bestudering van de ge maakte opmerkingen hebben B. en W. een aantal conclusies getrokken en op bepaalde onderdelen van de nota aan vullende standpunten bepaald. Overi gens blijft het streven van de gemeente erop gericht op basis van de nota te ko men tot het realiseren van een centrum voor kunstzinnige vorming, in goed overleg met de in Waddinxveen op dit terrein actieve organisaties. Uitvoering van de nota zal ertoe leiden dat het aantal deelnemers aan de kunst- zinnige-vormingsactiviteiten, als het aantal activiteiten zelf kan groeien. Zo wel inhoudelijk als financieel willen B. en W. de basis leggen voor gezond funk- tioneren. Om dit te bereiken is het nodig de activi teiten, die niet tegen aanvaardbare kos ten realiseerbaar zijn, te beëindigen. B. en W. realiseren zich dat dit voor be trokken docenten en leerlingen konse- kwenties kan hebben, doch zij menen dat het een verantwoorde keus is om op deze wijze vrijkomende gelden te be stemmen voor activiteiten waarmee een grotere.doelgroep bereikt kan worden. Op grond van de door de sprekers ge maakte opmerkingen tijdens de hoor zitting concluderen B. en W. dat er bre de overeenstemming bestaat over de doelstelling om tot een centrum voor kunstzinnige vorming te komen, waar bij een breed aanbod en bereik van acti viteiten en deelnemers wordt nage streefd. Wij constateren dat er in princi pe voor het realiseren van een centrum voor kunstzinnige vorming een breed draagvlak aanwezig is. Over een aantal onderdelen in de nota bleken verschillende sprekers genuan ceerd te denken. De belangrijkse kwes ties hierbij zijn onder andere de recht spositie van hel personeel, de te hante ren tarieven en de kwaliteit van het on- Diefstal auto derwiis- Op woensdag 23 november werd aangif- te van diefstal van een Volkswagen Golf Kecntspositie Door meerdere sprekers werd kritiek geüit op het voornemen in de toekomst uitsluitend docenten op basis van lijde lijke kontrakten danwel ’’kontrakten tot het verrichten van enkele diensten”

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17