GEMEENTE WADDINXVEEN nieuw pand SRTW-RADI01 Noordegraaf betrekt Film in koffiebar Sinterklaas bij Albert Heijn Hervormde themadiensten SGP’ers bijeen in Moerkapelle VOLKSGEZONDHEID MAX MILIEU; milieubeschermer. VERGADERINGEN VERORDENING HONDENBELASTING (uittreksel) SPREEKUREN EXPOSITIE BOUWVERGUNNINGEN BINNENKORT CONTROLE OP AANGIFTE HONDENBELASTING Bijdrage TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Pagina 3 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 november 1988 01820-16066 010-362244 Jan Willem Frisoweg 52 Staringlaan 16 Noordeinde51 f ©Tconder studio's B.V. 1?88. I N.B. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. uitvoering Hinder- Ondergetekende: Naam en voorletters: Postcode en adres: (handtekening) Opsturen naar: Gemeente Waddinxveen Aanpak van ZATERDAG 3 DECEMBER 1988 afvalberg Even voorstellen: Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Als bij de controle wordt geconstateerd dat niet is voldaan aan de verplichting tot aangifte dan moet gerekend worden op een navor dering plus een boete van maximaal 250,-. Als wijzigingen niet door middel van een aangifteformulier worden doorgegeven dan ontvangt de houder van de hond(en) voor het jaar 1989 automatisch een aanslag, gebaseerd op de gegevens zoals deze bij de gemeente bekend zijn. Van de verplichting tot aangifte zijn vrijgesteld degenen aan wie over het belastingjaar 1988 een aanslag werd opgelegd en waarvoor geen wijziging in de belastingplicht is opgetreden. echt kennen tijdens de vakantie, met al le consequenties van dien. Een boeien- Tarief Voor 1989 is het tarief van de belasting vastgesteld op: 70,20 voor de eerste hond en 95,40 voor de tweede en voor de derde en ieder volgende hond 95.40 meer dan de vorige hond. Informatie Mocht u naar aanleiding van het vorenstaande nog vragen hebben dan kunt u zich wenden tot de afdeling Financiën van de gemeente, telefoonnummer 14433, toestel 151 of 134. Deze tarieven zijn van toepassing indien u het gehele jaar één of meerdere honden houdt. Voor elke volle maand dat een hond niet (meer) gehouden wordt, krijgt u ontheffing. Waddinxveen, 30 november 1988 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, vervangen houten beschieting in metselwerk westgevel een postzegel is niet nodig Inenten kinderen geboren in 1984 Op woensdag 7 december 1988 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30uurtot 14.30 uur gelegenheid tot kostenloze inenting tegen bof, mazelen en rode hond, voor kinde ren geboren in 1984 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhin dering kan gebruik worden gemaakt van de volgende gelegenheid tot BMR-inenting, begin volgend jaar. De juiste datum zal nog via deze rubriek bekend worden gemaakt. Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 249. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het oprichten van een woonhuis, kantoor en garage 14433 14433 Commissie voor Welzijnszaken op woensdag 30 november 1988, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis. t.a.v. afdeling Financiën Antwoordnummer 12 2740 VB WADDINXVEEN Iedereen, die in de gemeente één of meer honden houdt, moet hier voor belasting betalen. Het maakt geen verschil of u de eigenaar van de hond bent of dat u de hond van een ander verzorgt. Als u een hond aanschaft of meer dan één hond neemt bent u ver plicht daarvan aangifte bij de gemeente te doen. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 2 december 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 2 december 1988 van 10.00- 12.00 uur. -prog ramma- Tot en met 14 december 1988 wordt in de raadzaal van het gemeen tehuis een expositie gehouden van werken van twee plaatselijke kunstenaars. De twee kunstenaars zijn Toos Mathot (collages) en Peter Tredgett (sculpture) die drie weken hun werken onder de ogen van belangstellenden brengen. De expositie is te bezichtigen op werkdagen tijdens kantooruren en op donderdagavond van ze ven uur tot half negenOp zaterdag zij n de deuren van de raadzaal geopend van één tot vier uur ’s middags. Voorheen was daar meubelfabriek Ver sluis in ondergebracht. Een verbouwing en uitbreiding van het pand zorgde voor een moderne accommodatie. nomen door partybedrijf Gertjan van der Loo Partner, gelegen nieuwe pand. Op de agenda o.a.: - Nota ’’Gemeentelijk Emancipatiebeleid”. Conform de procedu re kan een eerste informatieve gedachten wisseling plaatsvinden. - Nota ’’Naar een Centrum voor Kunstzinnige Vorming” en rap port inzake realisering ’’Centrum voor Kunstzinnige Vorming”. Iedereen weet het eigenlijk wel: met het milieu is het niet helemaal in orde. En als ik verhalen lees in de krant of beelden zie op de TV over weer een milieuschandaal ergens in Nederland, dan denk ik: Wat maken wij er toch een rotzooi van Om het milieu te verbeteren moet iedereen daarom een beetje meehelpen. Ook U! In de komende tijd sta ik voor u klaar om tips te geven voor een schoner milieu. Tot volgende week. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten WADDINXVEEN - Met een driedaag se open huis heeft Noordegraaf’s Auto mobielbedrijf Waddinxveen BV erbij stilgestaan verhuisd te zijn van de Sta ringlaan. naar de Noordkade. Herbarenerf (nabij Zuidplaslaan) Marga Klompéhoeve 13 t/m 25 het oprichten van 7 woningen met garages het vergroten van een bedrijfspand met kantoorruimte het oprichten van een berging Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL: Sparrengaarde 7 In het nieuwe pand van Noorde graaf s Automobielbedrijf Wad dinxveen BV werd drie dagen open huis gehouden. (Foto: Sjaak Note- boom). In verband met een verscherping van de controle op de aangifte voor de hondenbelasting wordt tot 15 december a.s. aan iedere houder van een of meer honden, die hiervan nog niet eerder aangif te heeft gedaan, de gelegenheid geboden om alsnog aan de wettelij ke verplichting tot aangifte te voldoen. WADDINXVEEN - Waddinxveen is zich ervan bewust slechts een bijdrage te leveren in de aanpak van de afvalberg in deze moderne samenleving, zodat er een schoner milieu ontstaat. De mensheid ontplooit sedert haar be staan milieubelastende activiteiten die in meerdere of mindere mate tot versto ring van het leefmilieu hebben geleid. De natuur is ten dele in staat de door mens veroorzaakte verontreiniging te verwerken. Echter niet alles. Als gevolg van diverse factoren wordt het ecosys teem op nadelige wijze beïnvloed. Oorzaken hiervan zijn de explosieve be volkingsgroei, industrialisatie, vergro ting productie en consumptie, verstede lijking, toename van het gemotoriseer de verkeer en omschakeling van het agrarisch bedrijf. Het zal duidelijk zijn dat het rpilieuver- ontreinigingsprobleem niet slechts een technisch, maar vooral een maatschap pelijk probleem is. Het oplossen van het milieuvraagstuk vraagt derhalve offers. Hierbij moet niet alleen worden ge dacht aan een financiële inspanning, maar ook aan het bevorderen van een veranderde instelling ten opzichte van het leefmilieu. Ook in ons dichtbevolkte land neemt de druk op het milieu steeds meer toe. De Het vorenstaande is voor de gemeente Waddinxveen geweest om naast de uit voering van de wettelijke taken ook vanuit de autonome verantwoordelijk heid een bijdrage te leveren aan een schoner milieu. Te denken valt bijvoor beeld aan de glasbakken in de gemeen te, het stimuleren van composteringsac- tiviteiten, de oprichting van een Klein Chemisch Afval (KCA)-depot op de ge- meentewerf aan de Noordkade, milieu educatie en het houden van een milieu markt. Het gemeentelijke milieubeleid vraagt echter om verbetering of uitbouw om het milieubewustzijn en de bereidheid van mensen tot en daadwerkelijk mi lieuvriendelijk gedrag te vergroten. Voor het verkrijgen van een aangifteformulier kan gebruik worden gemaakt van de hierbij afgedrukte bon. Ook kan men telefonisch een verzoek om toezending van een aangifteformulier doen via te lefoonnummer 14433, toestel 151 of 134. Bovendien kunnen in het gemeentehuis aangifteformulieren worden afgehaald en daar ook weer worden ingeleverd. In (de valuatie van) het beleidspro gramma voor de raadsperiode 1986- 1990 is hieromtrent o.a. het volgende bepaald: 1. ”Het milieubeleid is een essentieel onderdeel van het gemeentelijk beleid. De gevolgen voor het milieu moeten bij alle beleidsmaatregelen worden meege nomen. Het uitgangspunt is een preven tief beleid. Bij vervuiling is de vervuiler aansprakelijk. Milieubewust gedrag wordt door de gemeente gestimuleerd. 2. Er wordt naar gestreefd dat het op halen en verwerken van afval zodanig gescheiden zal gebeuren, dat een opti maal hergebruik mogelijk is. Particulier initiatief, dat hieraan een bijdrage wil leveren, krijgt daartoe gelegenheid, eventueel met een bescheiden subsidie. 3. Aan uitbreiding voorzieningen om milieu-eco-onvriendelijke stoffen in ontvangst te nemen (zoals de ”olie-bol” bij Openbare Werken) wordt uitvoe ring gegeven. Goede voorlichting is daarbij belangrijk. In de mooie nieuwe behuizing aan de Noordkade 102 heeft Noordegraaf de ideale omstandigheden kunnen realise ren om de cliënten nog beter van dienst te kunnen zijn, zoals een grotere en mooiere showroom, een zeer modern geoutilleerde werkplaats en een effi ciëntere magazijnruimte. Het open huis vond plaats in het een paar honderd meter van de oude vesti ging aan de Staringlaan, die is overge- WADDINXVEEN - Ook superkruide- nier Albert Heijn aan het Koningin Wil- helminaplein laat de komst van de Sint niet onopgemerkt voorbijgaan. ’s-Lands grootste kruidenier let deze week niet alleen op de kleintjes maar laat ook hun schoentjes vullen. Deze schoentjes, die door kinderen van 2 tot en met 6 jaar tot en met vrijdag 2 december ingeleverd kunnen worden, zullen door de knechten van Sint gevuld Kwijtschelding In Waddinxveen is de mogelijkheid aanwezig om kwijtschelding te krijgen voor hondenbelasting. U mag dan echter niet meer dan één hond houden en uw inkomen mag niet boven het minimumloon uit gaan. U moet wel om deze kwijtschelding verzoeken. Dit verzoek ontheft u echter niet van de verplichting om aangifte te doen. een grootse aanpak, zowel op internati onaal als op nationaal niveau. In Nederland zijn alle overheden van rijk, provincies en gemeenten betrok ken bij behoud, bescherming en verbe tering van natuur en milieu. Hiervoor zijn de afgelopen jaren verschillende wetten tot stand gekomen; wetten die de zaken binnen de verschillende com partimenten (bodem, water en lucht) en sectoren (afval, geluid en straling) rege len. WADDINXVEEN - In de kerkgebou wen van de.Centrale Hervormde Ge meente, de’Brugkerk aan de Kerkweg- Oost, de Hoeksteen aan de Esdoorn- laan, de Bethelkerk aan de Bilderdij- -klaan en in de dependance in de Zuid- milieuproblematiek vraagt derhalve plas, de Rehobothschool aan de Sper- een grootse aanoak. zowel on internati- werhoek, worden zondagochtend 4 de- cember diensten gehouden met als the ma "Adventsverwachting”. Over dit thema zullen resp. ds. G.C. Kunz, ds. H. Schipaanboord, ds. J.W. Goossen en kand. W. Groenenboom spreken naar aanleiding van Lukas 1:26-38. De diensten beginnen om 9.30 uur. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drinken. Voor de kinderen is er een crèche. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Noordegraaf’s Automobielbedrijf Waddinxveen BV is sinds 1976 in Wad dinxveen gevestigd. In het bedrijf van M. Noordegraaf sr. en Koen Noorde graaf jr. werken 10 mensen. De Ci- troën-dealer voor Waddinxveen en om geving heeft zich in deze streek een hele vaste plaats veroverd. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Presentatie: Peter Teunisse. 13.00-14.00 uur - De platenkast. Pre sentatie: Hans van den Hoek. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Anita Feenstra en Andr’ de Knoop. De LP van de maand en het stoplichten- spel. 15.00-16.00 uur - Klassiek onder de hef- brug. Klassieke muziek. Presentatie: Hans van Meurs. Volksliederen uit Spanje, Zuid Afrika, Azarbedjan en Armenië. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Ineke van Wijngaarden en Joke Hogé- weg. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie^ André de Knoop. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed Sahli. 18.00-18.30 uur - Programma voor Turks-sprekenden. Presentatie: Salih Hayranoglu. -- MOERKAPELLE - Donderdagavond 1 december om half acht zal de heer B. Stolk uit Ridderkerk spreken voor de studievereniging van de SGP van Moer» kapelle-Zevenhuizen over ’’Veertig^ jaar Israel” in een zaal van het kerkge bouw der Ger. Gem. te Moerkapelle. Iedereen is van harte welkom. Israel is een staat in het brandpunt van de belangstelling. Daar zijn heel wat oorzaken voor aan te wijzen, zoals de geschiedenis van het Joodse volk, de verhouding van de Joodse tot de christe lijke godsdienst, zijn geïsoleerde ligging in een Israel vijandige regio, de verhouT ding tot de Palestijnen, het grote belang van het Midden-Oosten voor de rest van de wereld vanwege de olie met alle ge-, volgen vandien in de politieke verhou- ding en het is natuurlijk het land van de Bijbel. verzoekt toezending van een aangiftebiljet hondenbelasting Waddinxveen, 1988 Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op woensdag 30 november 1988, aanvang 20.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel inzake opzet en uitvoering van het project ’’Kennisma ken met informatica” voor de hoogste groepen van het basison derwijs. - Notitie ’’Anderstaligen in het basisonderwijs”. - Verslag over gang van zaken in het schooljaar 1987-1988 van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. - Tussenrapportage leerlingenvervoer naar aanleiding van het overleg met de ouders in 1988. - Bespreking standpunt beheer zwembad. - Voorstellen met betrekking tot automatisering. Commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken op donderdag 8 december 1988, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststelling van de gemeenschappelijke regelingen van het recreatieschap "Reeuwijkse Plassen” en het recreatie schap ’’Bospark”. - Voorstel tot intrekking van de gemeentelijke verordening op de keuring van waren. - Aktieprogramma afvalscheiding aan de bron. - Voorstel tot vaststelling van een subsidieverordening inzameling oud papier. - Notitie inzake aanpassing van de uitvoering van de Hinderwet. Commissie voor de Financiën op donderdag 1 december 1988, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel gewijzigd beheer en bestuur van het nieuwe zwembad, inclusief concept-verordening t.a.v. artikel 61-commissie. - Principebesluit inzake realisering Centrum voor Kunstzinnige Vorming. - Financiële aspecten nota Automatisering. - Financiële aspecten programma afvalscheidingsactiviteiten 1989. - Financiële aspecten inzake aanpassing van wet. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van project ’’Kennisma ken met Informatica” voor de basisscholen. - Beschikbaarstellen krediet ter uitvoering van notitie ’’Andersta ligen in het basisonderwijs”. - Voorstel tot het verlenen van een structurele subsidie aan het Zuid-Hollands Verzetsmuseum. - Najaarsnota 1988. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 1 december draait in de hervormde kof- worden met wat lekkers en een surprise, fiebar De Schaapskooi aan de Nesse de Zaterdag 3 december is het dan zover, nieuwe film Thin Ice (Dun ijs). Dan kunnen onze allerkleinsten onder Een groep jongeren leert elkaar pas begeleiding van pa of ma hun schoentje uit de handen van Sint terug krijgen. Het personeel van Albert Heijn heeft de film met een humoristische onder- op geheel vrijwillige basis hard gewerkt toon. om deze actie voor de kleinsten tot een De film begint om half negen. De toe- succes te maken. gang is gratis en de koffiebar is geopend Ook aan de ouderen is gedacht, want zij vanaf kwart voor acht voor iedereen krijgen zaterdag een kopje koffie met vanaf 15 jaar. wat lekkers aangeboden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3