Sint Nicolaas deelt weer 3.000 uit expo in Jan Ligthart Finale super- popprijs in i De Bonkelaar ’’Papier” Beheer van gemeentelijk complex in handen van commissie Tarieven PTT Post verkoopt Staatsloten Tweede trekking van succesvolle KNOV-actie Sint op weekmarkt en in Groensvoorde Expositie van W’veense Kunstkring gas en stroom gaan omlaag Voorkom woning inbraken Papier- subsidie tot 3 cent Gerrit den Braber maakt ”De burgemeester is jarig” Een boekenbon? Schrijven voor Amnesty /ff boekhandel veldwijk Positief Haarlem Sinds 1982 Commissie Vlaardingen Standpunt Gelukkigen Burgemeester Kanskaarten 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 november 1988 NIET SEIZOENGEBONDEN! 6 PASSAGE 53 - TEL. 12620 AVRO-radio praat met Cees v.d. Linden (57) veen opgezette Sint Nicolaasactie 1988. i f WADDINXVEEN - Het blijven druk ke dagen voor Sint Nicolaas. De Goed- heiligman en zijn gevolg moeten zich op tal van plaatsen laten zien. Komende vrijdag 2 december is Sint Ni colaas en Zwarte Piet op de Waddinx- veense weekmarkt. De Spaanse kinder vriend is daar van half twee tot half vier. De Sint is zaterdag weer in het winkel centrum Groensvoorde. En wel van elf uur tot half één. Er is dan natuurlijk vol op aandacht .voor de Waddinxveense jeugd. De prijzen van de Sint Nicolaasactie 1988 kunnen worden afgehaald bij de penningmeester van de afdeling Wad dinxveen van het KNOV, Wim Rip, Dorpstraat 48, Waddinxveen. Voor het afhalen van de prijzen is een legitimatie verplicht. WADDINXVEEN/HILVERSUM - Voor het AVRO-radioprogramma ”De burgemeester is jarig” interviewt presentator Gerrit den Braber Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden, die woensdag 7 de cember 57 jaar wordt. Het eerder opgenomen radioprogramma wordt volgende week donderdag 8 december uitgezonden via Radio 1 tussen 12.05 en 12.56 uur. A t> A f 500,- - Karin den Haan, Gruttodreef 31 100,- - Jac. v.d. Wijngaard, Meidoornstraat 41 - Mevr. H. Visser, K. Rietbergplant- soen 31 - Mevr. Poot, Lede 13 - Hilde-Lies Steenland, Brugweg 92 ƒ250,- - R. Sekeris, Noordkade 39 - Mevr. Boere, Kon. Wilhelminaplein 52 I 11 A A Met gemeentelijke commissies, onder meer de Commissies Sociaal-Cultureel Werk, hebben B. en W. in de gemeente positieve ervaringen opgedaan. Ge bruik makend van deze ervaringen me nen zij een organisatie en werkwijze te kunnen kiezen waardoor de voordelen, welke een stichting biedt, ook in belang rijke mate met een commissie kunnen worden behaald. Het Friese provinciehuis werd in 1961 verwisseld voor het Haarlemse stadhuis naar Waddinxveens nieuwe burgemees ter tot in 1964 op het Openbare Wer ken- en Gemeentebedrijven-vlak werk zaam bleef. In 1964 stapte hij over naar het kabinet van de commissaris der ko ningin in de provincie Overijssel te Zwolle en ging toen in Ittersum wonen. De op die afdeling passerende burge- WADDINXVEEN - Onvermoei baar blijft de Waddinxveense rijks politie doorgaan de Waddinxve- ners er op te wijzen wat ze moeten doen om woninginbraken zoveel mogelijk te voorkomen: - Laat geen ramen en deuren openstaan (ook al bent u ook maar even weg) - Laat nooit sleutels in sloten ste ken. Leg sleutels ook nooit onder deurmatten of deurposten. Inbre kers kennen dergelijke ’’geheime plaatsen” op hun duimpje. - Laat uw huis er niet onbewoond uitzien, wanneer u een avondje of slechts enkele uren weg bent: laat voldoende licht branden, laat gor dijnen niet dagen achtereen geslo ten, laat uw buren een oogje in het zeil houden. - Etaleer geen waardevoile voor werpen. - Als u weg gaat of naar bed gaat, gebruik dan nachtsloten. Burgemeester Van der Linden kwam op 1 januari 1982 naar Waddinxveen als opvolger van de op 16 september 1981 naar de Friese gemeente Smallinger- land vertrokken burgemeester mr. A.G. Smallenbroek. De installatie ge beurde donderdagmiddag 7 januari om drie uur. Waddinxveens eerste burger was toen hij in Waddinxveen werd benoemd nog de eerste man van de zelfstandige ge meenten Haastrecht, Stolwijk en Vlist. Enige tijd geleden al hebben B. en W. de raad ter vertrouwelijke kennisname een exemplaar doen toekomen van het door Bureau Kappelhoff uitgebrachte rapport inzake de organisatiestructuur en bedrijfsleiding van het (vernieuwde) zwembad. In het rapport wordt een goede besch rijving gegeven van de verschillende mogelijkheden ten aanzien van het be heer van het zwembad. Op niet alle punten zijn B. en W. het echter eens met het in het rapport gestelde. Zo vinden zij bepaalde conclusies niet goed onderbouwd en achten zij bepaal de passages niet geheel juist, zoals de opmerking ten aanzien van het functi oneren van de horeca-exploitatie bin nen het Sociaal-Cultureel Werk. Niette min heeft het rapport bijgedragen aan de meningsvorming van het college. Deze tentoonstelling is door de commis sie Kunstzinnige Vorming van de open bare basisscholen naar Waddinxveen gehaald voor de groepen 7 en 8. De expositie geeft een beeld van ’’pa pierkunst”, werk van allerlei kunst enaars is tentoongesteld. De kinderen krijgen een indruk wat kunstenaars met papier doen. Sommige werken zijn op gebouwd uit papier puur, andere wer ken zijn gekleurd, beschilderd of op an dere wijze is het papier bewerkt. Na een korte introduktie van de getoon de werken gaan de kinderen zelfstandig aan de hand van een vragenlijst de ten toonstelling ’’ontdekken”. Ze moeten WADDINXVEEN - In de openbare Jan Ligthartschool aan de Sperwer- hoek staat twee weken de tentoonstelling Papier, samengesteld door de Culturele Raad Zuid-Holland, opgesteld. de lagere school ging hij naar het gym nasium in Schiedam en deed later MO- staatsinrichting. Verder volgde hij post academische studies. Zijn eerste baan vond hij na zijn school tijd bij de gemeente Leiden, waar hij bij de dienst Openbare Werken ging wer ken. Van 1956-1961 was hij in dienst van de griffie van de provincie Friesland in Leeuwarden. In die tijd trouwde hij met de Friezin Sijtske Taekema. op 10 december presenteren. Volgens voorzitter Marcel Oostbroek van het Muzikantenkollektief zal het publiek kwaliteit te zien krijgen: "Al is het maar 15 minuten per groep, ieder een zal daaruit toch al op kunnen maken dat er goede muziek wordt gemaakt in midden-holland”. Op 10 december zal niet alleen een jury van "deskundigen” bepalen wie de su- perprijs in de wacht zal spelen. "Nee, de enige ware deskundige is het publiek en die zullen dan ook voor een groot deel inbreng hebben, het publiek herkent snel een leuk melodietje”, aldus Mar cel. In het wekelijkse radioprogramma van de AVRO wordt steeds een portret ge schilderd van een jarige burgemeester. Want eerste burgers zijn wellicht bij zondere mensen, maar ze hebben met elkaar gemeen dat ze één keer per jaar jarig worden. Voor de radiomicrofoon spreekt Gerrit den Braber met burgemeester Kees van der Linden over het wel en wee van Waddinxveen. De gesprekken worden afgewisseld met de muziekkeuze van de over een week jarige eerste burger. nauwkeurig de werken bekijken en ze worden gestimuleerd een "oordeel” te geven over het werk van een kunst enaars. Na de tentoonstelling kunnen de leer krachten met behulp van een docenten handleiding in de school goed met het thema papier verder werken. Naast de ze activiteit staat er nog een muziekpro- ject voor 5 en 6 en een toneelvoorstel ling voor 1 t/m 4 op het programma van de commissie voor dit schooljaar. De tentoonstelling ’’Papier” staat in de Jan Ligthartschool tot dinsdag 6 decem ber. Geïnteresseerden kunnen onder schooljaar het werk bekijken. vens structureel in de begroting opne men. Tot slot delen B. en W. de raad mede dat het hun voornemen is de onderhavi ge aangelegenheid te behandelen in de december-cyclus van raads- en commis sievergaderingen. De commissies welke zij advies zullen vragen zijn de commis sie Openbare Werken en Sportzaken, de commissie voor de Financiën en de commissie voor Onderwijs en Person eel. WADDINXVEEN - Voor een meer commerciële aanpak van het te ver bouwen zwembadcomplex tot een "pretbad” is de gemeent van plan voor lopig een bedrijfsleider van buiten aan te stellen. Dat hebben B. en W. de gemeenteraad laten weten. WADDINXVEEN - Aan het begin van de vorige week woensdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering hebben de raadsleden en het college van Burge meester en Wethouders geschreven voor Amnesty International. Elk jaar trekken ook onze gemeentebe stuurders zich het lot van politieke ge vangenen overal in de wereld aan. Het schrijfhalfuurtje aan de hand van voor beeldbrieven van Amnesty werd nu voor de derde maal in de raadzaal van het gemeentehuis gehouden. Ten aanzien van de als eerste keus door Bureau Kappelhoff voorgestelde be- stuursvariant, namelijk een particulaire Stichting, merken B. en W. het volgen de op. Zij zijn van opvatting dat in de Waddinxveense situatie dit advies niet moet worden gevolgd. De voorkeur wordt gegeven aan een gemeentelijke commissie, welke als taak krijgt de ex ploitatie en het beheer van het ver nieuwde zwembad, alsmede op nader te bepalen datum de exploitatie van ande re binnensportaccommodaties, waaron der gymlokalen. In het kantoor van notarissen J. in ’t Hol enmr. P.L. van der Meulen aan de Prin ses Beatrixlaan werd dinsdagmorgen de tweede van de in totaal drie trekkingen gehouden. De derde en laatste trekking is dinsdag 6 december. WADDINXVEEN - Staatsloten zijn in Waddinxveen niet meer verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Van der Krans aan - de Kerkweg-Oost, zoals eerder abusie velijk werd gemeld, maar bij het post kantoor van de PTT aan dezelfde Ker- kweg-Oost. En dat is al ruim anderhalf jaar het geval. Onlangs introduceerde de Nederlandse Staatsloterij het nieuwe ontwerp van de Staatsloten. Doel van de verandering is de kwaliteit en de betrouwbaarheid van het lot nog meer te verhogen. De heer Govers van de Staatsdrukkerij tekende voor de vormgeving. Het nieuwe uiterlijk van het Staatslot is niet alleen moderner van vormgeving, maar ook beter beveiligd. In het nieuwe Staatslot zijn typografische elementen aangebracht, waardoor vervalsing uit gesloten is. Voorts is bij de opbouw in de kleur re kening gehouden met kleuren die nage noeg fotografisch zijn te scheiden. Ook is rekening gehouden met de her kenbaarheid van het maandlot bij inle vering bij de lotenverkopers. De maan den met een lange naam, zoals januari, februari, augustus etc. worden rechts bovenaan het lot vermeld. De maanden met een korte naam, staan vermeld rechts vanaf het midden op het Staats lot. Het ontwerpen van het nieuwe Staatslot heeft ruim 600 uur gevergd, waarbij door de heer Govers samen met de heer Tuinsma van de Staatsdrukkerij ge bruik is gemaakt van de Aesthedes com puter, een Nederlandse uitvinding. Het nieuwe ontwerp is zeer onderschei dend en behoort tot een van de modern ste Europese loten-ontwerpen. Cornells Marie van der Linden is lid maat van de Nederlands Hervormde' Kerk (in de Waddinxveense situatie hervormde Immanuëlkerkgemeente), lid van het Christen-Democratisch Ap pel (CDA), afkomstig van de Christe lijk Historische Unie (CHU) en vader van vier kinderen: Trix (27), Marjolein (25), Kees (22) en Jan Marijn (19). Mevrouw Sijtske IJmkjen van den Lin- den-Taekema is de echtgenote van onze eerste burger. Het echtpaar trouwde op 20 maart 1959. Kees van der Linden werd op 7 decem ber 1931 in Vlaardingen geboren. Zijn vader was daar gemeentesecretaris. Na WADDINXVEEN - In de openbare bi bliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan wordt een nieuwe exposi tie van de Waddinxveense Kunstkring gehouden. Deze expositie wordt vanavond - woensdag 30 november - officieel ge opend door J.H. Eling, ambtenaar van de afdeling welzijn en onderwijs van de gemeentesecretarie. De nieuwe expositie heeft als thema "water”. Rekening houdend met de specifieke Waddinxveense situatie hebben B. en W. een standpunt bepaald, dat zij aan de betreffende raadscommissies, de me dezeggenschapscommissie Openbare Werken en het Georganiseerd Overleg om advies hebben voorgelegd. B. en W. nemen het advies van Bureau Kappelhoff over om een extern aan te trekken bedrijfsleider aan te stellen. Zij zouden daarvoor ca. 100.000,- per jaar willen besteden. Dit betekent dat wel licht met een royale part-time functie - al dan niet met coaching door bureau Kappelhoff - dient te worden volstaan. Deze bedrijfsleider zal naast zijn taken ten aanzien van het zwembad ook een commerciële- en managementfunctie kunnen krijgen ten aanzien van andere binnensportaccommodaties. De wijze, waarop deze bedrijfsleider daadwerke lijk zal worden ingeschakeld, zal sterk afhangen van de (op de arbeidsmarkt) aanwezige mogelijkheden. Het ligt in het voornemen van de gemeente bij de ze inschakeling Bureau Kappelhoff te betrekken. De nieuwe bedrijfsleider zouden B. en W. voorlopig voor een periode van 2 a 3 jaar willen aantrekken. In deze periode kan het huidige zwembadpersoneel door de externe bedrijfsleider worden begeleid en in de praktijk verder ge schoold, met name in het commerciële en recreatieve vlak. De 23 gelukkigen van de tweede trek king zijn: Tevens krijgt deze commissie tot taak het deelnemen aan sportief en recre atief zwemmen te bevorderen, zulks uit overwegingen van volksgezondheid. Door een daarop gerichte samenstelling en werkwijze van deze commissie kan een werk- en overlegstructuur worden gecreëerd welke inhoudelijk weinig af wijkt van de in het rapport voorgestelde stichting. De belangrijkste argumenten van B. en W. om het advies van een particuliere stichting niet over te nemen zijn: de ge meentelijke vertegenwoordiger in de stichting heeft een erg moeilijke positie in verband met zijn verantwoordings plicht aan raad en college; het beleid is er juist op gericht de gemeentelijke ver tegenwoordiging in door de gemeente - M.J. de Graaff, Peppelhorst 83 - W.J. Vermeij, Overtoom 14 - Angela Verkleij, Wingerd 522 - B. v.d. Berg, Havikhoek 50 - A. Bunnik, Wingerd 95 - B. v.d. Berg, Havikhoek 50 - L.C. Groot, Graanakker 30 - H. Leenen, Justus van Effenlaan 20 - L. Mourits, Tweede Bloksweg 58 - R. Kapteijn, Middelburgseweg 26 Reeuwijk - C. Segers, St. Victorstraat 42 - C.J. Uitman, J. Dorrekenskade-Oost 78 - M. Breedijk, Mauritsstraat 16, Moer- kapelle - Mevr. Buitenhuis, Pr. Beatrixlaan 94 - C.A. v.d. Stelt, Pr. Irenestraat 1 - Bosman, Nic. Beetslaan 110. gesubsidieerde instellingen geleidelijk terug te trekken; de veel geld kostende exploitatie van gemeentelijke voorzie ningen met een belangrijke publieks functie wordt geprivatiseerd waarmede een belangrijk deel van de publieke zeg gingsmacht verloren gaat (eigenlijk blijft alleen het budgetrecht en het be noemingsrecht van bestuursleden over); een stichting heeft een minder openbaar karakter. B. en W. hebben hierbij nog geen reke ning gehouden met de eventuele meet rendabele exploitatie van de binnen-, sportaccommodaties. Te zijner tijd zul len zij de raad een wijziging van de be groting 1989 voorleggen. Voor 1990zul len zij de dan bekende financiële gege- WADDINXVEEN/GOUDA - De ta rieven van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken (GEB) (met ingang van 1 januari 1989 Energiebedrijf Midden-Holland N.V.) voor de levering van gas en elektriciteit gaan per 1 januari 1989 omlaag. De verlaging van de gasprijs bedraagt 2,4 cent per kubieke meter exclusief BTW. De prijs wordt daarmee 33,87 cent per m3 exclusief BTW en inclusief 0,07 ct/m3 milieuheffing. De vastrechtbedragen voor gas en elek triciteit blijven voor 1989 gelijk aan die van 1988. De prijs van een kWh elektri citeit gaat licht omlaag van (gemiddeld) 10,97 cent per kWh naar 10,59 cent per kWh. Deze verlaging is mogelijk ondanks een verhoging van het landelijk basistarief. Bovenstaande verlagingen leiden voor een modaal huishouden met een ver bruik van 3.000 m3 gas en 2.400 kWh elektriciteit per jaar tot een besparing van in totaal plm.77,- per jaar. I Waddinxveen, halverwege Haastrecht en Koudekerk. De benoeming ging een paar weken na de viering van zijn 50-ste verjaardag in. Kees van der Linden heeft vroeger veel aan voetbal, tennis, hockey en scher men gedaan. Het burgemeester zijn van drie gemeen ten, met drie colleges van Burgemeester en Wethouders, drie gemeenteraden en drie gemeentehuizen hebben hem 6 jaar lang weinig tijd en gelegenheid geboden sportief actief te zijn. In Waddinxveen is hij weer gaan tennissen. meestersbenoemingen lieten hem niet onberoerd, zodat ook hij pogingen on dernam om in zo’n functie benoemd te worden. Op 1 juli 1968 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Koudekerk aan den Rijn. Zijn drie volgende gemeenten - Haastrecht, Stolwijk en Vlist - dienden zich aan op 1 september 1975. Op Nieuwjaarsdag 1982 werd Kees van der Linden de eerste burger van het toen bijna 22.000 inwoners tellende Pagina 9 - WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen is van plan de inzameling van oud papier te gaan subsidiëren. Als de handel 1-5 cent per kilo betaalt legt de gemeente er 3 cent bij. Dat wordt 2 cent als er 6-7 per kilo wordt betaald en 1 cent als er 8 cent wordt ontvangen. De gemeentelijke subsidie vervalt bij een prijs vanaf 9 cent per kilo. Mede naar aanleiding van toezeggin gen, gedaan in de begrotingsvergade- ring van de raad op 24 oktober 1988, doen B. en W. de raad een voorstel toe komen tot het vaststellen van een subsi dieverordening inzameling oud papier. De inzameling van oud papier sluit vol ledig aan bij de doelstelling van het pro vinciaal plan voor de verwijdering van huishoudelijk afval 1988-1993 van de provincie Zuid-Holland, doordat op de ze wijze het hergebruik wordt gestimu leerd. Daarnaast kunnen besparingen worden bereikt op het gebied van energie, grondstoffen en ruimte en kan de nade lige invloed op het milieu worden be perkt. Krachtens de nieuwe verordening kan subsidie worden verleend aan toegela ten instellingen, zoals plaatselijke ver enigingen, scholen, kerkgenootschap pen en instellingen die werkzaam zijn met een sociale, culturele of sportieve doelstelling. Hierbij wordt voorshands gedacht aan een proefperiode van drie jaar. De subsidiemaatregel zal volgens de ge meente leiden tot een vermindering van het vuilaanbod. De kostenbesparing die hierdoor ontstaat zal naar verwachting een voldoende compensatie vormen voor de subsidielasten, zodat per saldo de gemeentebegroting niet wordt belast (bij vergroting van de ingezamelde hoe veelheid oud papier met 250 ton ont staat een bugettair neutrale situatie). Bedrijfsleider voor ’’pretbad staan. Deze vijf groepen zullen zich dus single. Deze single zal ook worden ge- on 10 december nresenteren. nmmnot in Hilversum door een olueeer WADDINXVEEN - Er zijn weer 3.000,- aan geldprijzen uitgedeeld door Sint Nicolaas in het kader van de door de KNOV-afdeling Waddinx- Naar de geldprijzen dingen mee de door het publiek ingeleverde kanskaarten, die na het verwijderen van een deklaag- je als symbool een roomboterletter heb ben. Bij elke bestede tien gulden wordt een deklaagkaartje uitgereikt door de aan de Sint Nicolaasactie 1988 deelne mende winkeliers. Het prijzenpakket van de tweede loting omvatte eveneens 23 geldprijzen: één van 500,-, twee van 250,- en 20 van 100,-. In totaal omvat het prijzenpakket f 9.(XX),-, verdeeld over drie trekkin gen. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 10 decemberwordt in De Bonkelaar de finale gehouden van de Grote Prijs van Midden-Holland van de Stich ting Muzikantenkollektief Midden-Holland. Voor de strijd om deze tweede popprijs, welk evenement wordt gesteund door de Zuidhollandse Popunie, hebben zich diverse groepen opgegeven. Na een ruime voorsprong van popgroe- Dat het de moeite waard is om de grote pen maakt binnenkort de jury bekend prijs te winnen, is wel duidelijk als je de welke vijf groepen in de finale zullen prijs hoort, het opnemen van een heuse promoot in Hilversum door een plugger van de platenmaatschappij.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9