Midden-Holland Notaris blijft ook voor boer vraagbaak Sterke positie ondernemers Kerstuitvoering streekmuziekschool Eigen kerstkaarten samenwerkingsschool 1 Gemaakt voor wederopbouw school Bangladesh Eigen programma Open Cirkel Kerkdienst Dierentehuis Midden-Holland vraagt bezoek Vergunningen kerstbomen en oliebollen Sint kwam in Landrover Kerstconcert Voorwaarts in Kruiskerk Kerstmiddag voor ouderen in AF-centrum Engelse Kerst met Goudsch Kamerkoor Geen kinder werk in kerstvakantie Voor welfare 3.500,- Soos voor alleenstaanden WADDINXVEEN - De volgende week maandagavond 19 december vanaf ne gen uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan te houden avond voor alleenstaanden zal in het te ken van Kerstmis 1988. ’De Boerderij” interviewt Jin ’t Hol Verloting Groeneweg y Z FXXAsschiman FAj WADQIHXVEEH Verkoopdag Omzet Renaissance Brusselse regels Gemengd bedrijf Werkgelegenheid GAAT U VERHUIZEN? ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 1 Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 december 1988 voor Notaris J. in 't Hol. da’sm. '^Oneegermen... 2743 DC Waddinxveen WADDINXVEEN/GOUDA - Het bedrijfsleven in Midden-Holland heeft haar financiële positie in 1988 opnieuw weten te versterken. Dat heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland van daag - woensdag 14 december - op een persconferentie laten weten. Uit al le verzamelde cijfers blijkt de sterke positie van de Middenhollandse on dernemers. sector, de bouwnijverheid en de dienst verlening het sterkst. De eerste en de laatste sector kenden vorig jaar nog een (geringe) omzetdaling. Aan de Stichting Scouting St. Victor werd toestemming verleend voor het houden van een reünie/overnachting in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg op 19/20 november 1988. WADDINXVEEN - Het had maar een haartje gescheeld of de openbare Theo Aan de heer A. Kabalt te Alphen aan den Rijn is voor de periode van 7 tot en met 23 december 1988 standplaatsver gunning verleend ten behoeve van de lokatie parkeerterrein Juliana van Stol- berglaan voor de verkoop van kerstbo men. la van Wanrooy en accordeonorkest en gemengd ensemble onder leiding van Paula van Wanrooy. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulp middelen Aan de heer C.G.P. Boom te Waddinx veen is vergunning verleend voor de verkoop van kerstbomen gedurende de periode van 10 tot en met 24 december 1988 voor wat de lokaties Prinses Be- atrixlaan en Prinses Margrietstraat be treft. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen Aan mevrouw C. Boersma-Sterrenburg te Apeldoorn is standplaatsvergunning voor een oliebollenkraam verleend voor de periode van 2 tot en met 21 ok tober 1989 op de hoek Juliana van Stol- berglaan/Kerkweg-Oost. zelfs nog om met een leerlinge een Spaanse dans ten tonele te brengen, r' --r- 3 ontvangst verliet hij om plm. 12.15 uur de school. Op vrijdag 23 december kunnen ouders van de leerlingen en andere belangstel lenden tussen 10.00 en 13.00 uur op school terecht om door leerlingen ver vaardigde produkten te kopen. Hierbij wordt niet alleen gedacht aan culinaire hapjes, maar ook aan werk stukken, kaarsen, enz. Deze ochtend zijn ook allerlei hulpver- lendende instanties als Amnesty Inter national, Terre des Hommes, Derde Wereld-winkel en de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen aanwezig om informatie te verschaffen of eigen produkten aan de man te bren gen. Vermeldenswaard is nog dat zo vlak voor de kerstvakantie leerlingen in de gelegenheid worden gesteld schaatsen om te ruilen en te laten slijpen, uiter aard tegen een geringe vergoeding. De zelfsprekend. Die tijd is voorbij”, stelt hij vast. ”De eisen en de investeringen zijn hoog. Nu wordt de vraag gesteld: kan de opvolger het wel? Bij een op de tien overnames luidt het antwoord: nee. Vroeger gingen deze gewoon door”. De rol van het notariaat is beslist niet uitgespeeld. Los van het alleenrecht voor het opmaken en passeren van ver schillende aktes blijft de notaris een be trouwbare en onafhankelijke vraag baak, stelt In ’t Hol. De superheffing en mestwetgeving be zorgden de notaris nieuwe klanten. ”De wetgeving is onduidelijk. De minister heeft ons destijds verweten dat wij con structies bedachten om boeren meer te laten melken. Maar wij hebben de plicht om de mensen op mogelijkheden en de risico’s te wijzen”. In ’t Hol heeft geen hoge pet op van het ministerie en van de politiek. Hij vindt dat in het parlement te weinig kennis van de landbouw anwezig is. ’’Boeren moeten zich de verworvenhe den niet laten afnemen. Deskundigen van de standsorganistaies zouden in de politiek moeten gaan. Daar bereik je meer mee dan met rieken op het Bin nenhof”. WADDINXVEEN - De Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen houdt de jaarlijkse Kerstuitvoering van de docenten en leerlingen van de aan de Zuidkade gevestigde muziekschool maandagavond 19 december om half acht in de Kruiskerk aan de Passage. De toegang is gratis. In 1988 is de omzet in Midden-Holland met 3% gestegen ondanks een lichte te ruggang in de export. Dit betekent dat de ondernemers hun positie op de bin nenlandse markt hebben versterkt, niet onbelangrijk gezien het wegvallen van de grenzen binnen de EG na 1992 als ge volg waarvan de internationale concur rentie toe zal kunnen nemen. De stijging van de omzet in 1988 komt voor een groot deel voor rekening van de grotere bedrijven (50 werkzame per sonen of meer), die een toename van 5% behaalden. Het percentage bedrij ven met een stijgende of gelijkblijvende omzet bedraagt 84%, 2% hoger dan in 1987. Dit percentage ligt zowel in 1988 als in 1987 hoger dan voor de rest van Nederland. De omzettoename is in de industriële x WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende vergunningen verleend: Aan de heer A. Terpstra te Gouda is voor de periode van 5 tot en met 24 de cember 1988 standplaatsvergunning verleend ten behoeve van de lokatie vei- lingterrein Bredeweg voor de verkoop van kerstbomen. Het Goudsch Kamerkoor is een vocaal ensemble dat zich toelegt op de beoefe ning en uitvoering van kamerkoormu- ziek. De broedplaats van het koor was de Goudse Muziekschool. In 1980 be sloten de leerlingen van zangpedagoge Dorothé Lagendijk een ensemble te vormen. Zoals destijds zijn ook thans de meeste koorleden afkomstig uit Gouda en omgeving. Sinds augustus staat het koor onder professionele lei ding van Ralph van Vliet uit Gouda. Het repertoire omvat koormuziek vanaf de Renaissance tot de dag van vandaag. Zowel wereldlijke als ook geestelijke werken worden ten uitvoer gebracht, madrigalen en motetten, missen, mo derne spreekkoren en bijzondere mu ziekvormen als een Festival of Lessons and Carols. Soms laat het koor zich be geleiden door een klein instrumentaal ensemble of een orgel. Het koor heeft 17 zangers, 12 dames en 5 heren. leerlingen hopen door deze activiteiten voldoende geld bijeen te brengen om andere leerlingen in Bangladesh weer op weg te helpen. ”Nu maakt het ministerie de dienst uit, maar daar worden ook alleen maar de Brusselse regels uitgewerkt. Dat is niet in het belang van de boer. Door ondui delijke regelingen worden de goede boeren de dupe”, stelt de notaris. ”Bij de Beschikking superheffing is het ministerie met olifantspoten door het burgerlijk recht gelopen”, oordeelt In ’t Hol. ’’Waarom legt de minister nieuwe rege lingen niet eerst aan ons voor? Wij ken nen de praktijk. De juristen op het mi nisterie denken dat ze het zelf kunnen. Die voelen zich onmiddellijk in het nauw gedreven”. Notaris In ’t Hol heeft een gemengd be drijf. Zijn praktijk (twee notarissen en drie kandidaat-notarissen) werkt voor boeren, burgers en bedrijven in Wad dinxveen, Moerkapelle, Reeuwijk en Moordrecht. Hij merkt met name bij de overnames dat de landbouw sterk verandert: ’’Tien jaar geleden gingen overnames nog van viertal uit volle borst door de kleuters toegezongen. Ook dit jaar maakte hij een rondgang langs de diverse lokalen en vergat hij niet royaal een ieder met WADDINXVEEN - De in het Anne j Frank-centrum door het Welfare Werk van het Nederlandse Rode Kruis in Waddinxveen gehouden verkoopten toonstelling heeft netto 3.500,- opge- bracht. Loterijprijzen zijn gevallen op de num mers 201, 215, 282, 284, 308, 414, 506, I 550, 518, 579, 581 en 587. De prijzen zijn af te halen bij M.C. Toebak, Cho- pinlaan 22, tel. 14509. Aan de heer P. van Gils te Amstelveen is voor de periode van 7 tot en met 24 december 1988 standplaatsvergunning verleend ten behoeve van de lokatie Kon. Wilhelminaplein voor de verkoop van kerstbomen. GOUDA - In deze decembermaand is het in het Dierentehuis Midden-Hol land aan de Groenhovenweg in Gouda wat stiller geworden. Niet wat betreft het aantal dieren dat er verblijft, maar het aantal mensen dat er komt kijken of er voor hen een geschikt dier bij is, is drastisch teruggelopen. Sinds afgelopen zomer zitten er nog steeds veel poezen te wachten op een fijn en gezellig huis. Ook het aantal honden is nog steeds (te) groot). Zo zit er bijv, al sinds april een zwar twitte kater van 4 jaar, gecastreerd, lief en aanhankelijk, die zeker een goed plaatsje verdient. En Buffy, een witte poedel, reu, van 4 jaar. Hij heeft wel wat tijd nodig om te wennen, maar al hoewel hij bij oudere mensen heeft ge woond vindt hij kinderen ook leuk. Rex, is een 5 maanden oude Duitse staander, reu. Een toekomstige bezitter dient wel dit ras te kennen en moet over voldoende tijd beschikken om de hond aan zich en het gezin te laten wennen. De verzorgers in het dierentehuis kun nen veel over deze en alle andere dieren vertellen. In het dierentehuis kan men dagelijks terecht tussen 14.00 en 16.00 uur op de Groenhovenweg 501 te Gou da (tel. 01820-30164). Door 75% van de bedrijven wordt het rendement over het geïnvesteerd ver mogen als gunstig beschouwd. In 1987 lag dit nog op 71%Maar liefst 91% van de bedrijven kent een positief resultaat over 1988. Gaf in 1987 nog 82% van de bedrijven aan dat hun netto bedrijfsresultaat was verbeterd of gelijk gebleven, in 1988 is dit percentage gestegen tot 84%. Al ja- ren scoort de regio Gouda op deze pun ten ook beter dan de rest van Neder land. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 21 december presen teert het team van de hervormde ont- moetingskring De Open Cirkel in De Schaapskooi aan de Nesse een eigen programma onder het motto ’’Licht in de duisternis”. De avond begint om acht uur. Het thema krijgt gestalte door woord, klank en beeld, waarin de kerstbood schap centraal staat. Er worden diverse liederen gezonden, omlijst door piano spel. Er is volop gelegenheid voor ont moeting en gesprek. De aanwezigen op deze laatste soos- avond van dit jaar kunnen dan kerst stukjes maken. De eerste soosavond voor alleenstaan den in 1989 is gepland op maandag 2 ja nuari en zal dan om de veertien dagen plaatsvinden. Voor 1989 zijn een aantal thema’s in voorbereiding, zoals alleen staand ouderschap, werksituatie, vrij etijdsbesteding. Ook is een doe-het-zelf-cursus gepland en worden er gezamenlijke uitstapjes gemaakt. Docenten en leerlingen beloven de be zoekers van deze Kerstuitvoering een gevarieerde en boeiende avond. Het 10 punten tellende programma, dat onder broken wordt door een pauze, vermeldt als deelnemers de strijkersgroep onder leiding van Clara Post, de blokfluit- groep met medewerking van Elise Moelker en Inge Kruit (gitaar), het flui- tensemble onder leiding van Anke v.d. Bijl met medewerking van Marije Knijff en Elise Neven (cello), Marian van Straalen (orgel), Marlijn Lekx en Jorn van Haren (keyboard), het kinder- koor onder leiding van Hieke van Heus den popgroep), Sarah Cheung (pi- ano), Annelies Littooy (fluit), Esther Littooy (klarinet) en Martine Littooy (piano), Lennart de Pater (orgel), het accordeonorkest onder leiding van Pau- De schilderijen van Mira Wiersma, San dra de Wit, Ilse van Steijn, Jeroen ter Meer en Hanneke Blok werden uitge kozen om in vier kleuren gedrukt te worden. Tijdens de lessen tekenen hebben leer lingen van de tweede klas onder leiding van hun tekenlerares Marita Verlaan schilderijen gemaakt rondom het thema Kerstmis. In de lessen is aandacht be steed aan de Byzantijnse kunst en iko- nen. De invloed hiervan is duidelijk merkbaar in het werk van de leerlingen. Omdat de samenwerkingsschool tijdens de jaarlijkse kerstviering aandacht wil besteden aan mensen in nood werd be sloten van de schilderijen kerstkaarten te laten vervaardigen. Via de verkoop van deze kaarten hoopt men geld in te zamelen voor de aktie ’’Kinderen voor kinderen” van de NOVIB. Het ingezamelde geld zal gebruikt wor den voor de wederopbouw van een school in het door overstromingen ge teisterde Bangladesh. De kaarten kun nen via de school besteld worden voor 2,50 per setje van vijf verschillende kaarten (tel. 01828-16055). Fazantdreef 2 WADDINXVEEN - De brassband Voorwaarts verzorgt komende vrijdag avond 16 december in de Kruiskerk aan de Passage een Kerstconcert. Aan dit concert, dat om acht uur begint en vrij toegankelijk is, werken mee het Chris telijk Gemengd Ontmoetingskoor uit Zwammerdam onder leiding van Hed- zer van der Giezen en de organist Gert Hans. Voorwaarts zelf staat onder lei ding van Rein Quint. Het 18 punten tellende programma van het Voorwaarts-Kerstconcert omvat naast de bekende Kerstliederen ook het bekende I’m dreaming of a white Christmas van Irving Berlin en door Bing Crosby tot een wereldhit gemaakt, wordt niet vergeten. Tussen de programma-onderdelen door kan ook het publiek zich laten horen in de samenzang in één nummer komen al le medewerkers aan de beurt: koor, or kest, orgel en samenzang. De. procentuele toename van de werk gelegenheid bedraagt in 1988 voor Mid den-Holland 2%. Dit komt neer op een stijging van het aantal arbeidsplaatsen bij het gevestigde bedrijfsleven met cir- Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost ca 1000. Deze stijging doet zich evenals 1‘J -c J-- voorgaande jaren vooral voor in de dienstverlenende sector en bij de groot handel. Beide sectoren hebben hun aandeel in het totaal aan arbeidsplaat sen in Midden-Holland versterkt ten koste van de bouwnijverheid. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum zijn deze week - dins dag- en woensdagmiddag - de jaarlijkse Kerstmiddagen voor ouderen van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Volgende week woensdagmiddag om half drie wordt in hetzelfde Anne Frank-centrum door de culturele com- missie-van de Stichting Dienstverlening- centrum Waddinxveen eveneens voor alle ouderen van 60 jaar en ouder en alle mindervaliden een Kerstmiddag geor ganiseerd. Tijdens deze Kerstmiddag zal het koor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen uit Boskoop de kerstzang verzorgen, afgewisseld door declamatie en samenzang. Het Boskoopse koor heeft voor deze middag een zeer aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Het is zeker het beluisteren waard, omdat de kwaliteit van de zang van dit koor op een hoog ni veau staat. Ook zal er pianomuziek ten gehore worden gebracht. Met opzet heeft de culturele commissie een middag gekozen. Het is bekend dat verschillende ouderen ’s avonds de wo ning niet altijd wensen te verlaten. Om alle Waddinxveense ouderen en min dervaliden in de gelegenheid te stellen dit Kerstfeest bij te wonen is voor een middag gekozen. De declamatie wordt verzorgd door een lid van de commissie en een oudere uit Waddinxveen. Het is mogelijk dat een aantal mensen niet zou kunnen komen omdat zij bijv, slecht ter been zijn of om andere redenen. De hand- en span diensten is graag bereid ook op deze middag haar medewerking te verlenen. Degenen die menen van de hand- en spandiensten gebruik te moeten maken kunnen dan bellen naar nummer 15555. Men wordt dan thuis gehaald en na af loop weer thuis teruggebracht. WADDINXVEEN - Met het oog op de binnenkort verschijnende brochure ”De agrarische ondernemer” van de Koninklijke Notariële Broederschap heeft het agrarische weekblad ”De Boerderij” een vraaggesprek gepubli ceerd met de Waddinxveense notaris J. in ’t Hol. Gebleken is namelijk dat de agrariërs minder vaak dan vroeger het notariaat bezoeken, zodat het geen kwaad kan ze weer eens uit te leggen wat een notaris voor hen kan beteke nen. ”De oudere boer blijft komen. Die is wat traditioneler en gaat niet zo snel naar een ander. Maar de jonge boeren h weten goed wat er te koop is. Ze zijn t goed opgeleid en gaan hun eigen weg”, zegt de heer In ’t Hol tegen verslaggever Noud Cornelissen van ”De Boerderij”. 9 En hij kan het weten, wantde Waddinx- 1 vener is sinds 1967 notaris in Waddinx- veen. WADDINXVEEN - In de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade wordt op Eerste Kerstdag (zondag 25 decem ber) om tien uur ’s morgens een kerk dienst gehouden waarin zal voorgaan onze oud-plaatsgenoot ds. H.J. van der Steen, thans predikant in Rotterdam. Tevens wordt medewerking verleend door G. Heikajnp (orgel) en J. Boerma (trompet). WADDINXVEEN/GOUDA - Het Goudsch Kamerkoor, waarvan het se cretariaat gevestigd is aan de Jan Dorre- kenskade-Oost 25 (tel. 10803), brengt zaterdagavond tweemaal een Engels Kerstprogramma in de Oud-Katholieke Kerk aan de Hoge Gouwe 107 in Gou da. Dit Festival of Lessons and Carols wordt uitgevoerd om 19.30 uur en 21 .(X) uur. Het is al de vierde maal dat het Goudsch Kamerkoor dit programma (ieder jaar in iets gewijzigde vorm) brengt. Naast Engelse Christmas Carols kan men luisteren naar korte lezingen, afge wisseld door samenzang. Het koor staat onder leiding van de nieuwe dirigent Ralph van Vliet uit Gouda. Organist dit jaar is Arjen Velema. De toegang tot dit concert is gratis. had dit jaar z’n 5 december-viering wel kunnen vergeten. Maar alles liep gelukkig nog goed af doordat twee slimme Pieterbazen geze ten op een fiets, met bij zich hebbende de schoolvlag, dë weg naar het school plein vonden. Toen de vlag daar een maal wapperde, was het voor de Goed- De uitstekende financiële positie van heiligman en z’n Opperpiet niet zo het Middenhollandse bedrijfsleven moeilijk meer om alsnog in zijn door wordt in alle sectoren van het bedrijfsle- Van Vliet Trucks beschikbaar gestelde ven teruggevonden. Het percentage be- Landrover te arriveren. drijven met een positief resultaat varie- Onder leiding van juf Karin werd het ert van 86% in de dienstverlenende sec tor tot 97% in de agrarische sector. Het percentage ondernemers dat het rendement over het geïnvesteerd ver mogen als gunstig beschouwt beweegt kadootjes en surprises te verrassen, zich tussen de 66% in de bouwnijver- In groep 8 presteerde de oude baas het heid en de 81% in de groothandel. Met name de groothandel, de detail handel en de agrarische sector in Mid- Duidelijk uitgeput maar vol lof overzijn den-Holland steken, in positieve zin, -- sterk af bij de i^st. WADDINXVEEN - Onderwijswethouder K.W.Th. van Soest (VVD) kreeg vrijdag in het gemeentehuis van leerlingen van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum de eerste setjes van de door hen geschil derde kerstkaarten aangeboden. WADDINXVEEN - In tegenstelling tot eerdere berichten gaan de geplande kinderwerkactiviteiten van De Bonke- laar in de kerstvakantie niet door. Ook het project naar aanleiding van de kindertheatervoorstelling op 29 januari in De Bonkelaar gaat niet door. Dit alles in verband met het vertrek van de huidige kinderwerkster, en het feit dat er nog geen opvolgster is, die de I werkzaamheden over kanjiemen. ZEVENHUIZEN - In de kantine van de Groeneweg in Zevenhuizen wordt zaterdag 17 december de trekking ver richt van de verloting, die door deze vereniging wordt gehouden met het oog op het 60-jarig bestaan in 1989. De trekking van deze verloting is in han den van de echtgenote van Zevenhui- zens burgemeester A.H. van Gent. Ze werkt daarvoor samen met notaris mr. E.H. Jansen. Inmiddels zijn er voor de verloting 1.000 loten per stuk van 25,- verkocht. De eerste prijs is 4.000,-, tweede prijs ƒ2.000,- netto, derde prijs 1.000,- net to en vierde tot zevende prijs 250,-. Deze kerstkaart is geschilderd door Ilse van Steijn, klas 2 van de samen werkingsschool voor HAVO-Atheneum. De opbrengst van de verkoop van deze kaarten komt ten goede van de NOVIB-actie 'Kinderen helpen kinde ren”. Wethouder K.W.Th. van Soest ontvangt in het gemeentehuis leerlingen van de samenwerkingsschool HAVO-Atheneum, die voor een goed doel eigen kerstkaarten hebben gemaakt. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15