Nieuwe reis gidsen van Van Ginkel Computerproject op basisscholen Herinrichting van het sportpark ”de Sniep” staat nu voor de deur Tweehonderd pagina’s vakantieplezier Uitbreiding SSW-kantoor Mercuriusweg B. en W. doen definitief voorstel aan de gemeenteraad In 1989 weer ondernemersbeurs Midden-Holland Privatisering doorgeschoven naarjaar2000 Raad gewicht van Obelix Gospelgroep bij NCVB Kerstbingo 5 _r.. Integraal Bijgesteld Nieuw Voetballers Korfballers Hockeyers Overleg Omzet Nota te ,l.v Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 december 1988 Anderhalf miljoen voor zes velden Een voorpagina van één van de reisgidsen van Van Ginkel Vakanties. de nieuwe velden in Groen licht voor nieuw kunstcentrum volgende week woensdag- het bouwvallige oude raadhuis aan de Zuidkade, worden ondergebracht. Overigens blijven tussentijdse procen tuele verhogingen mogelijk. Deze anderhalf miljoen gulden wordt weer ’’terugverdiend” door luxe wonin gen te kunnen bouwen langs de Piasweg en langs de Sniepweg. Van deze 1.500.000,- wordt één miljoen gulden gebruikt voor de herinrichting van de Dat blijkt uit het voorstel dat B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad hebben gedaan. Voor dat doel legt de gemeen teraad hebben gedaan. Voor dat doel legt de gemeenteraad 10.000,- op ta fel, een eenmalig krediet voor een com puterproject dat een looptijd heeft van twee jaar. (aanleg april/mei 1990, bespeelbaar ja nuari 1991) en de reconstructie van het voetbalhoofdveld van dezelfde vereni ging (aanleg mei/juni 1990, bespeelbaar maart 1991). sluitend gemaakt door de VVD. Voor het overige werd met de nota (inclusief bijstellingen) ingestemd. De commissie voor Kunst en Cultuur heeft de nota unaniem onderschreven. In het beleidsprogramma voor de raad speriode 1986-1990 was al uitgesproken dat een beleidsnota over de toekomst van de muziekschool zal worden uitge bracht. Inmiddels hebben B. en W. de oorspon- kelijke nota op een paar belangrijke punten bijgesteld. Met name is geluis- - gezien de voornemens van de rijks overheid in het kader van de OPSTAP- operatie voor de jaren 1990-1994 is aan schaf van computers nu niet zinvol; - het gebruik van de op de Kohn- stamm-MAVO vrijkomende P2000-ap- paratuur is wel zinvol, mits het accent gelegd wordt op kennismaken met in formatica en gebruik wordt gemaakt van bestaand materiaal teneinde ont- wikkelkosten te beperken. maakt om zes velden aan de Sniepweg aan te leggen of op te knappen. B. en W. stelden deze zomer de onder verantwoordelijkheid van PvdA-wet- houderdrs. M. Kraaijestein verschenen gemeentelijke nota ’’Naar een centrum voor kunstzinnige vorming” vast. Het op een persconferentie openbaar ge maakte stuk werden aan een groot aan tal instellingen en organisaties voor commentaar gezonden. Er was ook nog een hoorzitting in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Speeltuinvereni ging De Overkant aan de Kromme Esse houdt zaterdagavond 17 december om acht uur een grandioze Kerstbingo met vele mooie prijzen. Op zondagmiddag 18 december om twee uur is er in het clubgebouw van De Overkant in de Zeeheldenbuurt een Kinderbingo, eveneens met vele mooie prijzen. --A Op donderdag 11 oktober is een open bare hoorzitting gehouden, waarin de bevolking en instellingen in staat zijn gesteld en/of steunbetuigingen kenbaar te maken. De hoorzitting werd door ruim 100 mensen bezocht en een groot aantal op- en aanmerkingen is gemaakt. Door een aantal instellingen is ook schriftelijk op de nota gereageerd. Het resultaat van de reakties heeft geleid tot een aantal bijstellingen van het oor spronkelijk plan. WADDINXVEEN - Reis- en passagebureau Van Ginkel BV heeft dezer dagen de nieuwe zomerprogramma’s 1989 gepresenteerd. Het gaat hier om de gidsen ”Van Ginkel Vakanties - Vakantiewoningen in 10 landen”, ”Van Ginkel Vakanties - 25- tot 29-daagse Rondreizen Indonesië/Verre Oosten” en ’’Zonnetour - Spanje Vliegvakanties”. WADDINXVEEN - Er is anderhalf miljoen gulden nodig om volgend jaar en in 1990 zes sportvelden in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniep weg te kunnen aanleggen wat te verdraaien of op te knappen. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld dit bedrag op tafel te leggen. 10.800,- nu naar 13.200,- in 1989-1990 naar 15.600,-in 1990-1991. Vanafau- gustus 1991 is de huurprijs voor de hoc keyvereniging Waddinxveen 18.000,-. 'voor 2 velden (excl. BTW) per jaar 20% i_i te hoog in relatie tot de huur van een grasvoetbal- of hockeyveld. Het overleg wordt voortgezet. Om medewerking te kunnen verlenen aan het gevraagde is een artikel 19-pro- cedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorbereidingsbesluit heeft genomen. Ook de huidige bebou wing is met behulp van dezelfde proce dure tot stand gekomen. In de Van Ginkel-reisprogramma’s valt op dat de huursommen slechts minimaal zijn verhoogd of in veel gevallen gelijk zijn gebleven. Nieuwe bestemmingen Zodra de korfbalclub "over” is naar de nieuwe lokatie (januari 1990) kan het oude clubhuis worden afgebroken. Met de Grontmij, kantoorhoudend naast dit gebouw, zijn hierover afspraken ge maakt. Tevens zijn in de periode januari 1990- maart 1991 de twee oostelijke voetbal velden beschikbaar voor de voetbalver eniging Waddinxveen (en. het halfver- harde veld). In maart 1991 kunnen deze beide velden worden vrijgegeven voor bebouwing conform een nog vast te stel len bestemmingsplan. Op dat moment (rond 1 januari 1991) zal moeten worden beslist of er voor de toekomstige behoefte aan uitbreiding met een derde groenveld ten behoeve van de voetbalvereniging Waddinxveen nog blijvend ruimte moet worden gere serveerd. Wanneer die beslissing posi tief uitvalt dient de opbrengst uit het grondbedrijf complex ’’bebouwing Sportvelden”, te worden herzien en zal er beschikt moeten worden over kredie ten voor de aanleg van zo’n derde veld. Zoals aan de raad toegezegd zal het col lege tijdig de raad terzake adviseren, re kening houdend met landelijke- en plaatselijke ontwikkelingen in de voet- balsportsector. In afwijking van de plannen hebben B. en W. de raad voorgesteld bij de reno vatie van de voetbalvelden ook de bere- geningsinstallatie aan de nieuwe situatie aan te passen. Deze is ook geschikt voor de korfbalvelden. Het ene hockeygras- veld wordt daarop niet aangesloten. De huidige situatie zal daar worden voort gezet. De twee (gras)korfbalvelden van de korfbalvereniging Korbis komen naast elkaar te liggen ten zuiden van het hui dige kleedgebouw van het buitenbad. Door deze situering in de noord-zuid- verharden poot van de Dreef en de Sniepweg blijft te zijner tijd een bouwterrein van 2600 m2 beschikbaar. In onderzoek is in hoeverre door middel van de toegezegde 100.000,- wegens vervallen van het oude korfbalclubhuis, een deel van dit buitenkleedgebouw ge- schikt kan worden gemaakt als clubge- kabeling rond het hoofdveld en een bouw vooj de korfbalvereniging, viertal mastvoeten. Aanschaf en plaat sing van vier lichtmasten en armaturen worden niet door de gemeente bekos tigd. De aanleg van een zandkunststofveld voor de hockeyers moet nog leiden tot een definitieve keuze van de matlever- ancier. Ten behoeve van de fundering- berekening zijn extra grondonderzoe ken verricht. Als uitbreiding op de nota is rekening gehouden met de laatste ontwikkelingen (met een ’’gedempte” fundering, voorkomen van van de onderlaag). Gerekend is op een hekwerkconstructie rond het gehele hockeycomplex om be treden van de kunstofmat door onbe voegden, met het gevaar van vervuiling, tegen te gaan. Verder is rekening ge houden met een vervangende electrabe- terd naar de kritiek van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen voor wat betreft het dienstverband met de docenten en de continuiteit en de kwaliteit van het muziekonderwijs. De nota en de wijzingen daarop is ook breeduit besproken in diverse commis sievergaderingen, zoals de commissie voor Welzijnszaken, de commissie voor Financiën en de commissie Kunst en Cultuur. In de commissie Financiën is door de PCW en de VVD een voorbehoud ge maakt ten aanziep van de voorgestelde lesgeldcategoriën. In de commissie voor Welzijnszaken is dit voorbehoud uit- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt woens dagavond 21 december om kwart voor acht haar ledenvergadering in ”De Hoeksteen” aan de Esdoornlaan. Deze avond zal in het teken van het Kerstfeest staan. De gospelgroep Hati- kwah zal een optreden verzorgen. Deze groep bestaat uit vier enthousiaste men sen, die Nederlandstalige liederen bren gen. De bezetting is als volgt: Marianne Kap- teyn (zang en gitaar), Henk Kapteyn (zang, gitaar, fluit en bongo’s), Heleen v.d. Velde (zang, mandoline en fluit) en Loek Anceaux (keyboard). Naar de bestemming van daarin over blijvende ruimte wordt een studie ver richt. Er hebben zich al meerdere kan didaten uit de sportsector gemeld. De verbouw ten behoeve van de korfbal club kan gereed zijn tegelijk met de in gebruikname van de nieuwe velden in januari 1990. Door de dienst Openbare Werken zul len de lichtmasten van de korfbalvereni- sportterreinen en een half miljoen gul den als bijdrage aan de investering van een nieuw zwembadcomplex. Een ton is uitgetrokken voor het slopen van allerlei opstallen in het zwembad complex (ondiepe zwembad, buiten bad, voor bestratingen, groenaanleg en de verplaatsing van bomen). Dit karwei moet voor de aanvang van de aanleg van de korfbalvelden in mei volgend jaar klaar zijn. Wat de nieuwe en op te knappen velden betreft gaat het in het sportpark om een zandkunstveld voor de hockeyclub Waddinxveen (aanleg april/mei 1989, bespeelbaar juni/juli 1989), om een grashockeyveld voor dezelfde club (aanleg april/mei 1989, bespeelbaar ja nuari 1990), om twee graskorfbalvelden voor de korfbalvereniging Korbis (aan leg mei/juni 1989, bespeelbaar januari 1990), om één grasvoetbalbijveld voor de voetbalvereniging Waddinxveen Wat de rondreizen Indonesië betreft zijn volgend jaar alle maaltijden in de prijs inbegrepen en is er in alle acht ver schillende reizen sprake van eigen, er varen reisleiding. De Indonesiëreizen worden gehouden in combinatie met Thailand, Singapore of Hongkong. In het nieuwe zomerprogramma van Zonnetour- Spanje Vliegvakanties (25.000 passagiers in 1988) zijn nieuw de Canarische eilanden Tenerife en La Gomera en nieuwe accommodaties op Ibiza, Majorca en Gran Canaria. Op maandagavond 2 januari om acht uur houdt reis- en passagebureau Van Ginkel BV in het Anne Frank-centrum een speciale Indonesië-avond. De toe gangsprijs bedraagt een rijksdaalder (inclusief een kopje koffie). Deze dia-presentatie zal ook in Gouda (maandag 23 januari, Zaal Kunstmin) en in Zoetermeer (dinsdag 7 februari, Meerzicht) te zien zijn. Kaarten voor deze avonden zijn verkrijgbaar bij de Van Ginkel-reisbureaus. WADDINXVEEN - Doordat een aantal computers niet meer gebruikt worden door de leerlingen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan kunnen ze nu worden ingezet voor het project ’’Kennismaken met informatica” voor de groepen 7 en 8 van de Waddinx- veense basisscholen. WADDINXVEEN - In de vergadering van volgende week woensdag avond zal de gemeenteraad op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders definitief het licht op groen zetten om in Waddinxveen een centrum voor kunstzinnige vorming te krijgen. Dit centrum zal wor den ingericht in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat en zal de pendances krijgen in de oude kleuterschool Woelwater aan de Peter Zuidlaan en in De Bonkelaar aan de Beukenhof. In het hoofdgebouw zal ook de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen, nu nog gehuisvest in Het afgelopen jaar is in verschillende overlegvormen, zoals het directiebe- raad openbaar en bijzonder basisonder wijs en het bestuurlijk overleg met het bevoegde gezag van de scholen voor ba sisonderwijs, overleg gevoerd over in formatica op de Waddinxveense basis scholen. De discussie werd daarbij mede bepaald door de beschikbaarheid van in het voortgezet onderwijs, door deelname aan het NIVO-project, vrijkomende computerapparatuur en de aankondi ging van de OPSTAP-operatie (invoe ring van een industriële microcomputer binnen het basisonderwijs) voor de ja ren 1990-1994 door de rijksoverheid. Vorige maand besloten B. en W. de raad te gaan voorstellen medewerking te verlenen aan de opzet en uitvoering van een project ’’kennismaken met in formatica” voor de Waddinxveense ba sisscholen. Daarbij staan de volgende uitgangspun ten centraal: In de Nota begrotingen 1988 hebben B. en W. uitgesproken dat zij een bredere integrale aanpak voor het te voeren be leid op het gebied van de brede kunst zinnige vorming voortbestaan. Blijkens de algemene beschouwingen in oktober 1988 hebben de.raadsleden daar in posi tieve zin kennis van genomen. Uitwerking van het beleid heeft betrek king op de inhoud van het werk, de daarvoorbeschikbare accommodatie, het te voeren personeelsbeleid en de be schikbare financiële middelen. In maart 1990 komen de voor woning bouw bestemde gronden ten oosten van de Piasweg beschikbaar voor bouwrijp- maken, conform het nog vast te stellen bestemmingsplan voor dit gebied. Dat zijn welgeteld 200 pagina’s vakan tieplezier, die Van Ginkel BV het pu bliek aanbiedt. Het Waddinxveense be drijf, dat dit jaar ruim 65.000 passagiers op weg zal helpen, is namelijk ook een zelfstandige touroperator. Dat bete kent zelf reizen organiseren, vliegtuigs- toelen kopen en bungalows huren en ex ploiteren. WADDINXVEEN - De herinrich ting van het sportpark ”de Sniep”, waar het buitenbad en het ondiepe zwembad het eerst onder de sloop hamer zullen komen om de korf ballers niet dwars te zitten volgend voorjaar, gaat met een reeks bijk omende werken gepaard. Hierbij gaat het om: - Heraanplant van groen rond de (nieuwe) velden. Dit werk wordt niet aan derden opgedragen en kan worden bekostigd uit de onder- houdsposten voor 1989 en 1990. - Rond het hockeycomplex is een spijlen hekwerk gepland conform het hek langs het Sportpad (2 meter hoog). Hierop kan 12.500,- be spaard worden door toepassing van een hekwerk 2 meter hoog, maar uitgevoerd als rond de tennisbanen (geplastificeerd gaaswerk op staan ders). - Aanpassen van aanwezige be strating rond de clubgebouwen van de hockeyclub, de voetbalvereni ging Waddinxveen en het verbouw de kleedgebouw buitenbad. - Aanleg van hekwerken tussen zwembad (open baddeel) en ligwei- de. - Aan de hockeyclub is toegezegd dat de gemeente op de gebruikelij ke voorwaarde bereid is om een le ning (ad. plm. 60.000,-) te garan deren voor aanschaf en installatie van een veldverlichting (masten en armaturen). Kabel en mastvoeren. worden door de gemeente aange legd en zijn in de verhuur begre pen. - Door de Financieel voordelige belaste verhuur voor een periode van 12 jaar wordt de privatiserings- mogelijkheid doorgeschoven naar het jaar 2000. Een geleidelijke huurverhoging in die 12 jaar maakt de mogelijkheid tot geslaagde pri vatisering dan wellicht meer reëel dan thans. De periode van 12 jaar is gekozen omdat het laatste te ren overen veld over 2 jaar wordt opge leverd en omdat minimaal voor 10 jaar belast dient te worden ver huurd om voor volledige aftrek in aanmerking te komen. - Aan de uitwerking van verdere bezuinigingsmogelijkheden in de buitensportsector (na de BTW- operatie) ten gevolge van andere onderhoudsopzet, zal in 1989/1990 aandacht worden besteed. WADDINXVEEN - De woningbouw vereniging SSW wil het kantoor aan de Mercuriusweg verbouwen en vergro ten. Omdat het huidige bestemmings plan dat niet toestaat hebben B. en W. de gemeenteraad gevraagd hiervoor de nodige planologisch, maatregelen te nemen middels het vaststellen van een voorbereidingsbesluit. Het te bouwen stuk grond is gelegen in het bestemmingsplan ”Zuidkade-Wil- helminakade”, waarin de gronden ter plaatse zijn bestemd voor ’’verkeer”. Een uitbreiding als gevraagd is ingevol ge de voorschriften niet toegestaan. Tegen realisering van het gevraagde op het bewuste perceel bestaan bij het col lege evenwel geen bezwaren, omdat één en ander zal passen binnen de in voor bereiding zijnde integrale herziening van het bestemmingsplan. Van Ginkel BV, dat deze week ook deelneemt aan ANVR Tour in de Am sterdamse RAI, het zomerprogramma 1989 voor de reisbranche, heeft in Wad dinxveen het hoofdkantoor aan de Tweede Bloksweg, dat op dit moment wordt verbouwd. Reiswinkels zijn er in Waddinxveen (de Passage), Gouda (Markt en Nieuwe Markt Passage) en Zoetermeer (Dorpsstraat). Bij het Waddinxveense reis- en passage bureau werken in totaal 37 mensen in vaste dienst. De omzet van Van Ginkel BV en Zonnetour, een dochter van de reisorganisator, bereikt dit jaar de ruim 52 miljoen gulden. Van Ginkel Vakanties en Zonnetour zijn lid van ”De Gouden Tien”, een groep van bekende toeristische organi saties, die op het gebied van public rela tions naar de ANVR-reisburo’s toe nauw samengewerkt. Zonnetour is te vens partner van de Dutch Pool, een bundeling van vliegvakanties organise rende touroperators, die totaal goed is voor meer dan 200.000 passagiers. Reis- en passagebureau Van Ginkel BV vertegenwoordigt alle gerenommeerde reisorganisaties, heeft als extra gratis service 26 verschillende video-vakantie- banden (VHS) beschikbaar via drie be kende videotheken in Waddinxveen, Gouda en Zoetermeer, verzorgt haar vakanties ook annulerings- en reisver zekeringen, is aangesloten bij de ANVR en het Garantiefonds Reisgel den, is aangesloten bij de 1ATA (kant oor Waddinxveen) voor het probleem loos boeken van zakenreizen, is via ter minals rechtstreeks verbonden met de computers van diverse grote reisorgani saties en is ook landelijk sterk vertegen woordigd met verschillende bekende ei gen Van Ginkel-programma’s Autova kanties, Indonesië-vakanties, Zonne tour Spanje-vliegvakanties. WADDINXVEEN - Groente- en fruit- specialist Van Gorkum aan de Kanaal straat verrast komende zaterdag het pu bliek met de tekenstripfiguur Obelix. Deze deelt de hele dag appels uit aan jong en oud. Obelix is de prijs die Van Gorkum heeft gewonnen door mee te doen aan een re- clame-actie van het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen. Wie raadt hoeveel kilogram de in Waddinxveen bij het winkelcentrum ”de Passage” rondlopende stripfiguur weegt maakt kans op een kist appels. Er zijn drie kisten te winnen voor dege ne die het gewicht precies raadt of daar het dichtst bijkomt. Voor deelname aan deze wedstrijd moet de bon uit de ad vertentie van Van Gorkum in dit Week blad voor Waddinxveen worden ge knipt en ingevuld. De veldveranderingen en opknapbeur ten in het sportpark ”de Sniep” zijn een gevolg van de gemeentelijke Nota Bui tensportaccommodaties, die uitgaat van een andere indeling van het sportcom plex door de verbouw van het zwem badcomplex, het vervallen van de lig- weide en een deel van het buitenbad, de komst van een discotheek met restau rant, het verplaatsen van het Texaco- benzinestation naar de Dreef, de bouw van een kerk aan de Sniepweg en het re aliseren van woningbouw in dit groene tongetje. Voor het uitwerken van de plannen voor een heringedeeld sportpark ”de Sniep” stelde de gemeenteraad al in zijn vergadering van augustus een voorbe- reidingskrediet van 100.000,- beschik baar. Binnen de vooraf opgestelde fi nanciële grenzen is er nu een plan ge- WADDINXVEEN/GOUDA - De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft besloten vol gend najaar weer eenbedrijvenbeurs te gaan houden in het veilingcomplex Bleiswijk. Op deze vorige maand voor de tweede maal gehouden tweedaagse beurs ’’On dernemen in Midden-Holland”, waar Waddinxveense bedrijven voor een ge zamenlijke inzending tekenden, kwa men 8.600 mensen af; een kleine 3.000 meer dan in 1987. Ook het aantal stands lag dit jaar met 320 anderhalf maal zo hoog als vorig jaar. Voor de overzichtelijkheid was de beurs ditmaal in sectoren onderver deeld, te weten bouw, techniek, mana- gementadvies, promotie, onderwijs en arbeid, overheid/voorlichting en kant- oorefficiency/automatisering. Dit jaar waren er vooral meer indu striële bedrijven vertegenwoordigd dan in 1987. Bedrijven en instellingen uit Waddinxveen hebben zich dit jar geza menlijk gepresenteerd. ’’Kwaliteit en de jaren negentig” was het centrale thema van de bedrijven- beurs. Hiertoe werd op de tweede dag van de beurs een symposium gehouden, waar met name naar voren kwam dat de mens ondanks allerlei technische ont wikkelingen centraal blijft staan”. Gezien het succes ervan zal de beurs in het najaar van 1989 wederom plaatsvin den. zijn er gevonden in Spanje (La Fosca), Frankrijk (Cabourg, Damgan, Fayen- ceSanaryvoor het eerst gïtes in de J u- ra en in de streek van Indre et Loire en een appartementencomplex in Porticcio op Portugal), Italië (Albisano), Oosten rijk (groter aanbod in Vorarlberg, Ti rol, Salzburgerland en Karinthië), Duitsland (Gerolstein, Bernkastel en Uelsen) en Nederland (Brouwersha ven). Met de hockeyvereniging bestaat over eenstemming over de huurprijs voor het complex ad 15.000,- (exclusief BTW) per jaar. Om de hockeyvereniging gele genheid te geven naar het hoge huurbe- gjng overgeplaatst worden naar de nieu- drag ”toe te groeien” wordt de huur ge- we lokatie faseerd verhoogd. Deze gaat van Over de huurprijs voor de twee korfbal velden is nog geen bestemming met de korfbalvereniging. De vereniging acht de genoemde huurprijs van 5.000,-

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 19