in Gouda dicht Kerstavond Slateelt in de winter reparatie. Dronken bij aanrijdingen Vox Jubilans Schade aan uw auto vereist deskundige Met fakkels bij stations ’’Thalia” alleen even melden Gemeente Orgelconcert Waddinxvener in Moordrecht sponsort loopclub W’veense bedrijven in Schouwburg Weer tien woning inbraken OVERLEG 1 MEI ’89 Bij schade J-r 1 W:.. f *1 Aangehouden Sinterklaasfeest Huize Souburgh Onverzekerd Winkeldiefstal Aanrijdingen Radio Doorgereden Alle leeftijden Illegale venters Controle Met de hand James Bond De Doelen arms Waddinxveen WADDINXVEEN - De jaarlijkse Kerstzangavond van de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost is op zaterdagavond 24 december om half acht. De toe gang is vrij. Op Tweede Kerstdag (maandag 26 december) is het Wad- dinxveens koor weer te zien en te horen in de Rotterdamse Doelen, ter wijl er verder nog optredens zijn in Voorburg en Woerden. WADDINXVEEN - Vorige week hebben zich volgens de rijkspolitie in Waddinxveen twee aanrijdingen voorgedaan, waarbij de bestuurders on der invloed van alcohol verkeerden. Amnesty International met fakkels en Foto: Sjaak Noteboom). GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 'FOCWA, kenmerk voor vakwerk Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 december 19X« informatie over 40 jaar mensenrechten bij de Waddinxveense stations. J FOCWA en alles wordt verder voor u gedaan. Kent u de voordelen van een Rechtshulppolis, wanneer u een auto hebt? Geen gedoe met aansprakelijkheids stelling brieven en telefoontjes. Alleen maar eventjes afwachten tot het rechthulpburo uw zaken voor elkaar heeft en u het schadebedrag overmaakt. Natuurlijk helpt de Verzekeraars Hulpdienst u bij schade in binnen- en buitenland. Bel ons voor inlichtingen: FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Troetelbeertjes lange tijd wekelijks te vinden in de kindermatinees. Een derde auto verkeerde in slechte staat van onderhoud en is voor tech nisch onderzoek uit het verkeer geno men. Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland wordt donderdagmiddag WADDINXVEEN - Waddinxveen blijkt last houden van diverse in braken in woningen, ondanks de adviezen van de plaatselijke rijks politie om het de dieven zo moeilijk mogelijk te maken om binnen te komen. Evenals een aantal weken het geval was, is de afgelopen week ook weer diverse keren ingebroken in wonin gen. In totaal 10 woningen werden door ongenode gasten bezocht (Jan Dorrekenskade-Oost), Prinses Ire- nestraat, Prinses Margrietstraat, Eikenlaan, Schielandweg, Juliana- straat en Jan Campertlaan). Over het algemeen vinden deze in braken plaats tussen 16.00 en 20.00 uur. Ontvreemd werden 2 videore corders, geld, sieraden, paspoor ten. Evenals enkele voorgaande keren, wil de politie laten weten, dat niet in alle gevallen bij de gepleegde woninginbraken de nodige voorzie ningen ter voorkoming daarvan waren getroffen. Het komt vrij veel voor, dat met name achterdeuren van woningen alléén zijn afgesloten door middel van een simpel en enkel slot. Twee extra knippen op de achterdeuren is geen overbodige luxe. Sluit, wanneer u afwezig bent, de uitzetramen. Sluit ramen en deuren goed af. Gebruik ook het nachtslot. Laat uw woning er bewoond uit zien. Bij de rijkspolitie Waddinxveen is de folder ’’Voorkom inbraak in uw woning” verkrijgbaar. Ondanks de vele voorzorgsmaatregelen, die in deze folder vermeld zijn inbraken nooit helemaal te voorkomen. Men kan nooit helemaal te voorkomen. Men kan het inbreken echter wel lastiger maken. Immers, de gele genheid maakt de dief. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. Prinses Beatrixlaan 64 Postbus 340 2740 AH Waddinxveen Telefoon: 01828-12213 De afgelopen week werden twee auto mobilisten bekeurd, daar hun auto’s niet APK-gekeurd waren de auto’s niet Romeo personenauto aangereden. Een deuk en een kras waren het gevolg. De veroorzaker is niet bekend. Op zondag 10 december om 12.30 uur werd op de parkeerplaats bij Albert He- ijn een auto aangereden (rode Volvo), waarbij een sierdop werd vernield. Ook hier heeft de veroorzaker zich niet ge meld. De afgelopen week werden twee Wad dinxveense vrouwen (52 en 18 jaar) aan gehouden in verband met diefstal van Maandag 5 december: Op de hoek Bur- ”Vox Jubilans” en het Jeugdkoor zijn rond de kerstdagen niet alleen in de ei gen gemeente te beluisteren, maar tre den ook nog elders op. Het Jeugdkoor start daar komende vrijdagavond al mee met een concert in de Franse kerk te Voorburg. Aanvang 20.00 uur. Op dinsdagavond 20 december zingen S iï POLITIENIEUWS! WADDINXVEEN - Met fakkels en in formatie bij de stations Waddinxveen en Waddinxveen-Noord heeft de werk groep Waddinxveen van Amnesty In ternational vrijdagavond aandacht ge schonken aan de 40-jarige viering van de Universele Verklaring van de Rech ten van de Mens. "Alle mensen worden vrij en gelijk in waardigheid en rechten geboren. Zij zijn begiftigd met verstand en geweten en behoren zich jegens elkander in een geest van broederschap te gedragen”. Op zaterdag 3 december werd tussen 14.00 en 18.00 uur op WADD1NXVEEN/MOORDRECHT - De Waddinxveense organist Jaap Nieuwenhuijse geeft op Tweede Kerst dag (maandag 26 december) een con cert met samenzang in de Hervormde Kerk van Moordrecht. Dit concert, dat om acht uur begint, wordt gehouden op initiatief van de Stichting Orgelconcerten Moordrecht. Aan de uitvoering neemt ook deel de hoboist Erik van Kassei uit Rijswijk. Het programma zal bestaan uit werken van bach, Daquin, Rheinberger, Karg- Elert, Hertel Widor, Zwart en Niewen- huijse. Ook is er dus samenzang van be kende Kerstliederen. Sinds 1973 werd Thalia geëxploiteerd door Vabomex BV cn na vijftien jaar zetten directeur W.G.M. van Bommel, zijn echtgenote en dochter er een punt achter. Hun vertrek uit Gouda laat een cultu reel gat achter, want de grote verdienste van Thalia is altijd geweest dat naast commerciële films ook ruim aandacht werd besteed aan meer kunstzinnige producties en andere commercieel moeilijker liggende films; een luxe die het merendeel der bioscopen vooral de laatste jaren haar publiek niet kon bie den. beide koren in de grote Petruskerk te Woerden. Hier is door de plaatselijke evangelisatiecommissie in samenwer king met de Evangelische Omroep, die van deze avond een radio-opname maakt, een Kerstzangavond georgani seerd, waar naast de zang van ”Vox” en Jeugdkoor ook de samenzang een ruime plaats in het programma is toebedeeld. Drs. M. van Campen, predikant in Woerden, verzorgt deze avond de medi tatie en het orgel zal worden bespeeld door de dirigent van het Jeugdkoor: Jan Mulder. Deze avond begint om 20.00 uur, maar in verband met de radio-opname wordt een ieder verzocht om 19.45 uur aanwe zig te zijn. De toegang is ook hier gratis. Thalia voorzag in een behoefte en bracht totaal-filmamusement voor let terlijk alle leeftijden en publieksgroe pen. Dat is iets wat slechts van weinig regiobioscopen gezegd kan worden. Technisch onhaalbare plannen voor een ingrijpende renovatie van het verouder de Thalia-gebouw en de komst van de modem geoutilleerde Arcade-biosco- pen waarvoor de Thalia-directeur overi gens zelf de naam bedacht, dwongen echter over te gaan tot sluiting van deze hoeksteen van het Goudse uitgaansle ven. bracht op haar publiek; een geest van verbroedering in de donkere bioscoop zaal en als het even kon ook daarbuiten. The End. Op donderdag 8 december werden in de wijk Zuidkade 1 vier illegale venters aangehouden. Zonder daartoe gerech tigd te zijn werden door twee Amster dammers en twee in ons land verblijven de Joegoslaven gevent. Inbeslaggeno- men werden 48 olieverfschilderijen en 7 schilderijlijsten. Er is proces-verbaal opgemaakt. Op donderdag 8 december werden op diverse tijdstippen en op diverse loka- ties snelheidscontroles gehouden. Hier bij werden 34 bestuurders bekeurd, daar zij zich niet aan de limiet hielden. Met name werd snel gereden in de Dorpstraat. Zuid-Afrika dat kennelijk de bui al zag hangen en van Saoudi-Arabië dat toen nog een zodanig feodale en gesloten sa menleving was dat de hele gedachte van internationaal erkende rechten van het individuele als volstrekt wezensvreemd werd ervaren. De aanvaarding van de Universele Ver klaring werd als een mijlpaal geken schetst en tot op zekere hoogte is dat ook j uistDat overigens niet zozeer om dat de rechten die daarin aan ieder mens worden toegekend nieuw waren; uit ve le grondwetten waren deze rechten reeds bekend. Nieuw was wel dat ze in een document van een internationaal li chaam werden erkend. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de gemeenteraad laten weten te hebben besloten tot sponsoring van de Wad dinxveense Ambtenaren Loopklup WALK door middel van aanschaffing van twaalf loopsets met "opdruk" op rugzijde. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. V’’ Wj. Er waren wel stemonthoudingen: van de communistische landen die vonden dat de Verklaring teveel een Westerse signatuur droeg en te weinig het belang van de economische en sociale grond rechten onderstreepte (alhoewel deze er wel degelijk in voorkomen), van De Kerstzangavond in de Brugkerk op zaterdagavond 24 december mag er weer zijn. Naast het grote koor ”Vox Jubilans”, dat bestaat uit ruim 160 leden en waarvan de muzikale leiding in han den is van dirigent Pieter Stolk, verle nen aan deze avond hun medewerking het Jeugdkoor van Vox o.l.v. Jan Mul der, het kinder- en tienerkoor ”De Zangvogels” o.l.v. Eveline de Mik, Han Kapaan (hobo) en Herman van Vliet (orgel). De begeleiding van het kinder- en tie nerkoor zal worden verzorgd door Peter Burger op het orgel. Ds. G.C. Kunz houdt op deze avond de meditatie. Een mooi en boeiend programma is er samengesteld, waarin de koren elkaar afwisselen en ook de samenzang niet vergeten is. Het programma bevat di verse koorwerken zoals het prachtige ’’Glory to God in the highest” van John W. Peterson op een Nederlandse tekst die als titel draagt: ’’Schepping en Her schepping”, het oude, maar altijd weer mooie ’’Stille nacht”, waarin de cou pletten nu door koor- en samenzang af wisselend worden uitgevoerd, het door Pieter Stolk op muziek gezette gedicht van Nel Benschop: ’’Laat het stil zijn in Uw nacht”, ”De Lofzang van Zachari as” in een bewerking van Marinus Eg berts, en het ”Joy to the World” van Handel, gearrangeerd door Jan Mulder en wat gezongen wordt door het Jeugd koor. De Zangvogels hebben ook hun eigen aandeel in het programma, en zingen onder andere ’’Eeuwen geleden” en een ’’Pools Herdersliedje”. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas heeft ook in Waddinxveen weer plaats gemaakt voor de Kerstman. De bewoners van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan kunnen terug zien op een geslaagd Sinterklaasfeest. Dank zij de inzet van personeel en vrij willigers werden de bejaarde en hoog bejaarden Souburghers een gezellige middag bereid, zo laat ons één van de bewoners weten. GOUDA/WADDINXVEEN - Na jarenlange trouwe dienst en 85,8 mil joen meter film komt er op Oudejaarsdag (zaterdag 31 december) en einde aan het bestaan van het Goudse Thaliatheatcr bij de Kleiwegbrug, waar ook menige Waddinxvener zijn of haar filmavondjes beleefde. zijn overgedragen aan de Waddinx veense rijkspolitie en voor verhoor meegenomen naar het bureau aan de Mozartlaan. Eén van hen bleek kort te voren bij een andere winkel op de Pas sage iets te hebben weggenomen, reden waarom proces-verbaal werd opge maakt. Het planten en oogsten van de sla ge beurt meestal met de hand. Een machi ne maakt gaten in de grond, waarna de tuinder planten zet. Bij de oogst wordt vaak de zogenaamde "kangoeroeme- thode” toegepast. Daarbij heeft de tuinder een voorraad plastic zakjes als een buidel om zijn middel hangenIede re gesneden slakrop komt eerst in een plastic zak en gaat vervolgens in een kist of doos. Zo gaat de sla naar de veiling. Dit jaar bedraagt de oppervlakte sla uit de kas circa 1900 ha. Naar verwachting zal dit volgend jaar minder zijn. Steeds meer tuinders telen het hele jaar door tomaten, komkommers, paprika of au bergine. Door deze specialisatie vervalt bij die tuinders de slateelt. Ook veel Waddinxveense filmliefheb bers vonden generaties lang de weg naar dit rijk geprogrammeerde filmtheater. Zo bracht Thalia altijd de maandag- c.q. dinsdagavondcyclus met een keur aan films van doorgaans hoog artistiek niveau. Daarnaast waren vaste klanten als Sjorsen Sjimmie, Dik Trom, Winne- tou. Pietje Bell, talloze tekenfilmfigu- ren en recentelijk nog 17 weken lang de ancier van de drukbezochte James Bond-films in Gouda en werd een ruime kans gegeven aan het Nederlandse film product. Als enkele hoogtepunten uit het bestaan van Thalia onder Van Bom mel geldt de elf weken durende zege tocht van "Soldaat van Oranje” uit 1977 en meer recentelijk "Gouda’s Grote Gruwelnacht” waarin zes horrorfilms van kwalitatief zwaar karakter een voor Gouda unieke. 12 uur durende filmma- rathon vormden. De charme van Thalia was ook dat het altijd een bioscoop bleef met de ambi ance van een theater. Rode chic, een echt voordoek, een goede acoustiek en een balkon zorgden voor de gezellige sfeer die in moderne bioscopen vaak ge heel afwezig is. Bij de sluiting van Thalia spreekt Van Bommel de wens uit dat het filmproduct verzekerd bleken te zijn, ten volle voor het Goudse en aangren zende publiek behouden blijft en dat films een vorm van verbroedering mo gen zijn en blijven. Film-minnend Gouda en omgeving zal hoogstwaarschijnlijk een traan laten bij het verdwijnen van het Thalia-theater op de hoek van de drukke Kleiweg. De laatste voorstelling is op of rond 31 de- 14.00 en 18.00 uur op de Juliana van cember. Daarna wordt het ontzielde ge- Stolberglaan bij de bibliotheek een Alfa bouw, in 1929 nog een patriciërshuis en notariswoning, op 9 januari overgele verd aan de onverbiddelijke slopersha mer en behoort Thalia tot het verleden; een stuk Goudse ’’filmgeschiedenis” wordt afgesloten. Op het vrijkomende terrein zal straks worden begonnen met de bouw van een winkel, een bank en enkele kleine bo venwoningen. De geest van Thalia zal er echter altijd blijven rondwaren en dan heb ik het niet over geesten van Spielberg’s "Poltergeist”, maar over de ruimdenkende geest die Thalia middels gemeester Trooststraat-Mercuriusweg haar films zo’n vijftig jaar lang overge- botsten een personenauto en een fietser tegen elkaar op het moment, dat de van de auto afsloeg. De fietser voerde geen licht. Woensdag 7 december: Lichte schade was het gevolg van een aanrijding op de hoek leplaan-Meidoornstraat, waarbij twee voertuigen waren betrokken, Hierbij deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Donderdag 6 december: Omstreeks 10.00 uur botsten op de kruising Wad- de-Groensvoorde een personenauto en een fietser op elkaar. De automobilist had de gewonde fietser meteen naar een arts gereden. De gewonde vrouw, die een been- en een hoofdwond opliep, werd doorverwezen naar het zieken huis. Zondag 11 december: Bij het tegemoet komen op de Zuidkade raakten twee bromfietsers elkaar. Eén van de brom fietsers moest zich met lichte verwon dingen onder behandeling van een arts stellen. WADDINXVEEN - In deze decem bermaand lijken ook in Waddinxveen en omgeving veel kassen leeg te staan. De grond erin is echter in veel gevallen bedekt met slaplanten. De kroppen ne men in de wintermaanden de plaats in van de hoge tomaten-, komkommer-, paprika- of aubergineplanten. Met de slateelt overbrugt de tuinder de koude winterperiode. De hetelucht-ka- chels die in de kas hangen, geven vol doende warmte voor de slaplanten. De grote verwarmingsketel, die bij de teelt van gewassen als de tomaat en kom kommer wordt ingezet, kan uitblijven. Het duurt drie maanden voordat de sla van klein plantje is uitgegroeid tot een forse krop. Er zijn ook tuinders die een kortere groeiperiode aanhouden. Zij oogsten dan sla die minder zwaar is. De verzorging van de sla vraagt minder tijd dan bijvoorbeeld het dagelijks plukken en sorteren van tomaten. Ook het hoofdprogramma van Thalia bracht voor elk wat wils. Alle groten uit de filmwereld zijn er wel eens op bezoek geweest. Zo was Thalia altijd hoflever- Op donderdag 8 december werd een 55- ancier van de drukbezochte James jarige Waddinxveense vrouw aange houden in verband met in Gouda ge pleegde diefstal. De diefstal zou zijn ge pleegd met haar echtgenoot. Tenslotte, op de morgen van de Tweede Kerstdag, volgt dan nog het jaarlijkse concert in de grote zaal van De Doelen te Rotterdam. Naast de ongeveer 200 koorleden van ”Vox Jubilans” en Jeugdkoor ook dit jaar weer met een aantal zeer begaafde, muzikale mede werkers, te weten: Riet den Hertog (so praan), Han Kapaan (hobo), Jan Mul der (vleugel), Wim van der Vlist en Cees Doets (trompet) en Klaas Jan Mulder (orgel). De muzikale leiding is in handen van Pieter Stolk. Ook deze morgen is er naast het gezon gen woord ook weer het gesproken woord want ds. P. Vermaat uit Maas sluis zal mediteren. Klaas Jan Mulder zal naast de begeleiding van zowel de koor- als samenzang ook nog een aantal soli verzorgen op het grote Doelenor- gel, waaronder: Variaties op ”Er is een kindeke geboren op aard” van Willem Mudde en samen met de hobboist: Air en Rondo van Bach. Kaarten voor dit concert, dat om 10.30 uur begint, zijn in Waddinxveen in voorverkoop verkrijgbaar a 10,- en kinderen t/m 12 jaar 5,- bij Boekhan del Burger, Dorpstraat 39 en Woningin richting Kooyman, Passage 23. De moderne kassen, waarin op steen wol wordt geteeld en waarin verwar- mingsleidingen op de bodem liggen, le nen zich niet voor de slateelt. In decem ber zullen ongeveer 40 miljoen kroppen sla bij de veilingen worden aangevoerd. Meer dan de helft van de sla wordt geëx porteerd naar West Duitsland. aldus artikel 1 van de "Universele Ver klaring voor de Rechten van de Mens”. Op 10 december 1948 werd door de Al gemene Vergadering van de Verenigde Naties de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens aanvaard; die aanvaarding geschiedde niet unaniem zoals zo vaak wordt beweerd, doch zon der tegenstemmen. r Op Sinterklaasavond om 21.20 uur vond een aanrijding plaats tussen twee auto’s op de hoek Noordeinde-Snijdel- wijklaan. Een 21-jarige uit Hazerswou- de afkomstige bestuurder bleek te veel alcohol te hebben genuttigd. De test op de adem-analyse werd afgenomen en deze bleek voor hem negatief uit te val len. Proces-verbaal is opgemaakt. In de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 december reed een 35-jarige brom fietser uit Bodegraven op de Piasweg te gen een geparkeerd staande personen auto.' De duopassagier, eveneens af komstig uit Bodegraven, brak hierbij zijn been en moest per ambulance naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda wor den overgebracht. De bestuurder bleek veel te diep in het glaasje te hebben ge keken. Hij onderging de adem-analyse- test en kreeg een rijverbod opgelegd. Naast deze gevallen waarbij alcohol in het spel was, zijn bij individuele contro les nog twee automobilisten, een Wad dinxvener en een Boskoper, aangehou den wegens rijden onder invloed. Tegen hen is inmiddels proces-verbaal opge maakt. Ook zijn hen rijverboden opge legd. Slateelt in de lege winterse kassen. WADDINXVEEN - Donderdagavond 15 december om kwart over acht vindt in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan de eerste oriënterende bijeenkomst plaats van het ”l-mei-co- mité-Waddinxveen” ter voorbereiding van de viering van de honderdste vie ring van de dag van de arbeid, welke zal plaatsvinden op maandag 1 mei 1989. Iedere vereniging, instelling, politieke partij etc. die mee wil werken aan de totstandkoming van het komende 1- mei-programma wordt van harte uitge nodigd deze bijeenkomst met één of meerdere vertegenwoordigers bij te wo nen. Het ”l-mei-comité-Waddinxveen” is een onafhankelijk comité, dat gevormd WADDINXVEEN/GOUDA - De wordt uit afgevaardigden vanuit vele nieuwjaarsreceptie van de Kamer van groeperingen en instellingen uit Wad- goederen bij de Spar in de Passage. Zij dinxveen en omgeving. Zo werd het co- j mité tijdens de afgelopen viering in 1988 10 januari om drie uur in de Goudse gevormd door afgevaardigden vanuit 13 Schouwburg gehouden. verenigingen en partijen. Na het uitspreken van de nieuwjaarsre- Ook afgevaardigden vanuit de buurge- de door de voorzitter van de KvK, de meente Boskoop zijn tijdens deze heer T. Hopman, kan het glas geheven oriënterende bijeenkomst van harte worden op een goed bedrijfsjaar. Het welkom. Indien men voorshands meer geheel wordt omlijst door een presenta- informatie wil hebben kan contact op- tie van een aantal bedrijven. Daaronder genomen worden met de voorzitter van bevinden zich ook uit Waddinxveen het ”l-mei-comité-Waddinxveen”, Personeelsadviesburo Profas, Rauch Henry ten Zijthoff, Marga Klompéhoe- Design, Axis-Aandrijvingen en restau- ve 73, telefoon 16108. rant De Gouwe Dis.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 25