Be Fair wint na twee uur van Rentokil Weer naar Dakar De Gouwe buit voordeel niet uit Titelstrijd KNGV clubteams WSE blijft subtopper Be Fair deelt punten Winterstop Be Fair-pupillen Monsterzege Excelsior Knappe winst WSV-viertal Europacup voorbij voor Rentokil-ZVH Waddinxveen-zondag op tweede plaats van onderen Kerstdrive bij Gouwe Rijders Be Fair WSE Heren Verdere uitslagen Onderlinge Dames Waddinxveen-za Kringtitels 1 tl L Pagina 29 Weekblad SPORT... RECREATIE strijd zoals die begon in 0-0. WADD1NXVEEN-ZO Voor een aantal van de deelnemende i Claessens mocht in beide handen knij pen. De wedstrijd kon maar niet een aan vaardbaar niveau halen in de eerste helft en het was dan ook Vrouwe Fortu na die WSE te hulp moest komen om de score te openen. Een inzet kwam via Rob Starreveld bij Willem den Besten die dit buitenkansje niet liet liggen zo dat WSE 1 minuut voor de rust toch op 1-0 kwam. In de tweede helft had Claessens de lichtgeblesseerde Erwin Pleus in het veld gebracht, waardoor WSE aanval- kar. In totaal nemen aan deze rally, waarbij in het verleden tientallen doden zijn gevallen, 16 Nederlanders deel: 2 op de motor, 9 in een wedstrijdwagen en 5 in een ondersteunende vrachtwa gen. De route is 10.000 kilometer lang en voert door Frankrijk, Spanje, Algerije, Tunesië, Mauretanië en Senegal. Kees en Mieke Tijsterman zijn er nu voor het vijfde jaar bij. Kees Tijsterman is sinds kort Nederlands kampioen Enduro. Ze rijden nog steeds in een Mitsubishi Pa- jero van 280 pk. In de sportzaal Groenswaard in Wad- dinxveen voltrok zich een waar spekta kel tussen de rivalen Be Fair en Rento kil-ZVH. De dames van Be Fair begon nen furieus en wisten de eerste set met goed volleybal spel te winnen (15-3). Met een j dat Be Fair de tweede set zowel letter lijk als figuurlijk van slag was. Zoals Be Fair in de eerste set over Zevenhuizen denderde, zo werd Be Fair in de tweede set weggevaagd door Zevenhuizen (5- 15). twee uur begint. De toegangsprijs zijn laag gehouden: 2,50 voor volwassenen en 1,- voor jeugd t/m 12 jaar. Een programma boekje is aan de zaal te verkrijgen. Van het in de klasse 3B deelnemende TOOS-team deden namelijk 3 turners mee: Alexander Poot, Albert Hogeweg en Auke Siersema. Verder namen Maarten Verbree, Sietse Siersema en Peter Noorlander als TOOS-vertegen- woordigers deel aan deze wedstrijd. ZEVENHUIZEN - Voor het eer ste herenteam van de Zevenhui- zense volleybalvereniging Rento- kil/ZVH is de strijd in de Europa cup III voor mannen voorbij. In Nieuwerkerk aan den IJssel werd met 0-3 voor de tweede maal verloren van Automobilist Lenin grad uit de Sovjet-Unie. De set standen waren 11-15,2-15 en 14-16. De volleyballers van onder meer de Waddinxveense coach Jaap Akker huis, die voor hun Europacupavon- tuur al in Portugal en in Rusland waren geweest, konden het de B- ploeg van de Russen alleen in de eerste set wat lastig maken (11-15). De twee andere sets waren voor Automobilist Leningrad niet moei lijk. In Nieuwerkerk aan den IJssel zag een 2.000 koppig publiek waarom het sterke Russische team terecht bekerhouder is. Doordat het Ze- venhuizense blok vaak te laat was wist Leningrad een 4-9 voorsprong op te bouwen. Toch kon Rentokil terug komen in de wedstrijd, Laurens Clardeij wist zijn aanvallers in deze eerste set met veel moeite te bedienen van set-ups. Doordat de pass minder goed lag dan in Leningrad, had het blok van Automobilist meer grip op de Zevenhuizense aanval en wist daardoor makkelijker tot sco ren komen. Langzaam maar zeker werden er door Rentokil punten gescoord en kon de ploeg van trainer Jaap Ak kerhuis en Toon v.d. Burgt op ge lijke hoogte (10-0) komen. Maar ook nu weer liet het team van trai ner Platonov zien, dat ze op de be slissende momenten een gerouti neerde ploeg zijn en op het juiste moment de punten wisten binnen te halen (11-15). In de tweede set begon Automobi list gelijk sterk in een hogere ver snelling en zette de Zevenhuizense ploeg snel op een 0-10 achterstand. Rentokil kon in deze fase niet sco ren, wel wisten ze telkens de servi ce terug te halen, maar verzuimde om deze dan in punten om te zet ten. Mede doordat de aanval van Leningrad, niet door het blok van Rentokil tegengehouden kon wor den. Uiteindelijk werd het een 2-15 setwinst voor de gasten uit Rus land. Automobilist begon in de derde set weer een snelle voorsprong op te bouwen (3-8). Maar gesteund door een 2000 man publiek wist Rentokil terug te komen. Een sterke service- beurt van Don Verdonck zorgde er mede voor dat de stand naar 8-9 kwam. Hierna ging de strijd gelijk op en wist Rentokil een 12-11-voor- sprong te creeren. Maar de routine en vastheid van de gasten zorgde er weer voor dat de stand naar 12-14 uitliep. Maar de spelers van Rento kil gaven het niet op en kwamen weer langszij tot 14-14, echter ook nu weer kon de ploeg de beslissen de punten niet scoren. Leningrad wel en met 14-16 ging de overwin ning naar hun toe. Het Europa Cup avontuur van Rentokil-ZVH is op een prachtige wijze afgesloten met een sportief hoogtepunt, spelend tegen de bekerhoude voor een uit verkocht huis. Het zat de waterpoloërs van De Gou- wer zaterdagavond tegen DONK niet mee. Tot zesmaal toe namen de Gouwe- naren een voorsprong, die pas in de vierde periode teniet werd gedaan. Het was De Gouwe die, inmiddels de reputatie van DONK kennende, direct het initiatief naar zich toe trok. Gelijk na het eerste fluitsignaal was het al De Gouwe wat de klok sloeg. Een goed op gezette aanval met als afronder Cees Boonstoppel werd net niet te gelde ge maakt, terwijl daarna Jaco van Tol tot tweemaal toe zijn inspanning niet kon afronden. Het was Jaco van Tol die op een assist van Marco Kraak, in een man-meer-si- tuatie, het eerste De Gouwe-doelpunt kon aantekenen. In een soortgelijke si tuatie kon Joost Vlag de achterstand weer wegwerken (1-1). Door het benut ten van een strafworp nam De Gouwe via Ed den Boon weer een voorsprong (2-1). voor M addinxveen - M oensdag 14 december 1988 TOOS-heren mocht deze wedstrijd ge zien worden als laatste test voor de Ne derlandse kampioenschappen voor te ams, die op 17 december in de sporthal ”de Sniep” gehouden worden. Tegen Jac is voor Be Fair het gemis van de geblesseerde middenvelder Peter Konijn (de zesde geblesseerde) duide lijk merkbaar geweest. De achterste li nie van Be Fair kon de bal moeilijk kwijt aan het middenveld waardoor men een onzekere indruk maakte. Er De turnslag aan de Sniepweg is onder verdeeld in drie wedstrijden met elk een eigen opmars en opening (9.35 uur, 14.05 en 17.55) en een eigen prijsuitrei king (13.05 uur, 17.00 uur en 20.50 uur). WADDINXVEEN - Met 6-9 hebben de heren-waterpoloërs van De Gou we het onderspit moeten delven tegen het Goudse Donk. Trainer Huug Boonstoppel maakte zich kwaad over zijn spelers, die veel te weinig ge bruik wisten te maken van diverse man-meer-situaties, hoewel het eerste punt zo wel werd binnen gehaald. Het damesteam moest 1-5 verlies het water bij DONK verlaten. WADDINXVEEN - De volleybaldames van Be Fair hebben na vijf sets en twee uur volleybal met 3-2 van het Zevenhuizense Rentokil-ZVH ge wonnen. De Waddinxveensen staan daarmee in de derde klasse G met 21 punten uit 9 wedstrijden bovenaan. De heren van Be Fair wonnen in Noordwijk eveneens met 2-3 van Novo 2 en bezetten met 20 punten uit 10 wedstrijden de vierde plaats in Zuid-Holland B. den benut en je hebt de reden van het verlies. Zaterdag volgt voor de dames wederom kwartier spelen het eerste doelpunt, een regionaal treffen tegen het sterke team van GZC uit Gouda. Deze wed strijd wordt om 20.45 uur in De Tobbe in Gouda gespeeld. De Gouwe-dames moeten niet geheel kansloos geacht worden om deze derby naar zich toe te halen. Het werd achteraf voor WSE, dat aan trad tegen het Goudse ONA, toch nog een gemakkelijke 2-0 overwinning, maar daar zag het voor de in degradatie- werd zwak en onzuiver uitverdedigd nood verkerende Gouwenaars in het begin niet naar uit. De heren van Be Fair, die dit jaar voor zien zijn van een tenue door de sponsor CS Engineering, spelen een minder ge lukkige competitie als het voorgaande seizoen. Na een goede start in de promotieklasse hebben de heren van Be Fair duidelijk WADDINXVEEN - Ze zaten in de te- levisierubriek AVRO’s Sportpanorama afgelopen maandagavond en zullen er volgende week maandagavond weer in te zien zijn: het Waddinxveense rally- echtpaar Kees en Mieke Tijsterman- van Nielen van de Tweede Bloksweg. dat op het laatste moment toch nog heeft ingeschreven voor de elfde afle vering van Parijs-Dakar. Deze nu minder zware rally start op Eerste Kerstdag in het Franse Versailles en zal drie weken later eindigen op het strand van de Senegalese hoofdstad Da- WADD1NXVEEN - In de sporthal ”de Sniep” worden komende zaterdag 17 december tussen half tien ’s morgens en negen uur ’s avonds de nationale kampi oenschappen voor verenigingsteam heren 1988 van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond (KNGV) gehouden. Voor deze organisatie tekent de Wad dinxveense gymnastiekvereniging TOOS. In de sporthal wordt al om half negen begonnen met de warming-up. De laatste prijsuitreiking is gepland om tien voor negen. Twee Waddinxveen-verdedigers keken elkaar aan, wie de bal weg zou schop pen, maar dat gebeurde door Goude- rak-spits Dick Pols (1-0). Waddinxveen ging pressen en bracht Gouderak onder druk, echter zonder veel stootkracht. De uitvallen van Gou derak waren gevaarlijker, mede door dat Waddinxveen achterin een tegen een ging spelen. Rob Flier moest een keer koppend van de lijn redden. In de laatste vier minu ten wist Gouderak het net nog tweem aal te vinden: 3-0. WADDINXVEEN - Met levende mu ziek en een dansje wordt volgende week donderdagavond in hotel-café-restau- rant De Unie aan de Kerkweg-Oost de maandelijkse klaverjasavond van de autoclub De Gouwe Rijders opgeluis terd. Op deze gezellige Kerstdrive zijn zowel leden als niet-leden van harte welkom. Er zijn leuke prijzen te winnen. Het ex tra gezellige karakter van deze avond is een initiatief van gastheer A. Versloot. I i De gehele dag kunnen de bezoekers ge nieten van uitstekend herenturnen. In totaal doen er 41 ploegen mee, die van uit het gehele land komen. Ook TOOS, die de organisatie in samenwerkring met de Kon. Ned. Gym. Bond op zich heeft genomen, is vertegenwoordigd. Zij komen uit in wedstrijd 2, die om Het tweede herenteam hield het hoofd boven water en kon in een moeilijke wedstrijd toch Nereus uit Zaandam in bedwang houden. Met 6-8 werd deze wedstrijd gewonnen. Het op dit mo ment goed waterpolospelend team speelt deze week de laatste thuiswed strijd voor de winterstop tegen DZV- Martens uit Delft. Aanvang 19.15 uur. Het tweede damesteam speelde gelijk tegen Merwede terwijl het derde da mesteam de eerste winst mee naar huis bracht. Meisjes-A, de ’’jonge sterren”, maakte geen fouten en won met 7-0 van Zijl/LGB. Uit 11 wedstrijden behaal den zij nu 22 punten met een doelsaldo van 58 doelpunten voor en 11 tegen. Dames-jeugd pakte ook even goed uit en won met 0-8 van het gelijknamige te am uit Woerden. waardoor de bal vooral in de beginfase steeds weer terug kwam in Be Fairs strafschopgebied. Een meevaller was dat de tegenstander hiervan niet heeft geprofiteerd. Het duurde tot de 40e minuut voordat de eerste doelrijpe kans genoteerd kon worden. Toen mocht JAC een vrije trap nemen waarbij de spits kansrijk kon uit halen maar dit zeer onnauwkeurig deed en naast schoot. Tegen het rustsignaal kreeg Be Fair haar eerste kans maar ook deze smoorde in een krachtloze poging. Inmiddels was de zevende speler, Jan Martin Houwelingen, uitgevallen waar voor Frans van Woudenberg het veld betrad. In de 5e minuut na rust kreeg Be Fair na een goede combinatie tussen Otto Kempkes en Razi Licoumine een reële kans, René v.d. Wilk kwam echter mil limeters tekort op de uitgelopen keeper. Nadat Rob Asscheman uit een corner van René v.d. Wilk een goede kopbal net naast de paal zag gaan, was het Waddinxveense kruit verschoten. En daar ook de Haagse tegenstander geen WADDINXVEEN - In de bekercom- petitie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) behaalde het viertal van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV een knappe overwinning (3 1/2-1/ 2) op het sterke S.O. ’81 uit Rotterdam. Voor het eerst in haar competitie had WSV ingeschreven voor de bekercom- petitie. Dit is een afvalwedstrijd voor viertallen van spelers die in de RSB- competitie uitkomen. In de eerste ronde lootte WSV het in de promotieklasse uitkomende S.O. ’81. In een zeer goede wedstrijd werden de een klasse hoger uitkomende Rotter dammers royaal verslagen. Philipse en Roosendaal hielden hun te genstander van het begin af konstant onder druk. Nog voor het verstrijken van de speeltijd konden zijnde volle buit binnenhalen. Van Vuuren won in het middenspel een kwaliteit tegen een pion. Nadat de gevaarlijk ogende cen- trumpionnen van zijn tegenstander wa ren lamgelegd kon ook hij het punt in casseren. Hennink speelde een partij met kansen over en weer. Uiteindelijk werd naar een remise-eindspel afgewikkeld. Met deze royale overwinning op zak kijkt men reikhalzend uit naar de volgende tegenstander. De volgende periodes leken een beetje op de eerste twee. En er werden veel kansen door de Waddinxveners gemist. Gezegd mag worden dat De Gouwe met 6-9 verlies in eigen hand. Buiten de soms wat discutabele beslis sing van de scheidsrechters was het De Gouwe dat ernstig tekort schoot in het afmaken van een man-meer-situatie. Bij de spelers ontbreekt het initiatief om een schot te wagen. Men laat dit ’’doelschieten” graag aan de medespe ler over. Voeg daarbij dat het plaatsen van de bal in dit soort situaties ook niet helemaal af was en je hebt het tekort van De Gouwe geheel geanaliseerd. Als ploeg speelt men bijzonder aantrekkelijk waterpolo doch de man-meer-situaties werden niet meer benut. WADDINXVEEN - In Het Trefpunt V,s heeft vorige week donderdagavond het damzestal van Excelsior een monsterze ge behaald (11-1) op het bezoekende damteam Kijk Uit uit Zegveld. De Zegveldse dammers wisten slechts aan één bord een gelijkspel uit het vuur te slepen, terwijl aan de overige borden door de Waddinxveense dammers over tuigende winsten werden geboekt. Tegen Gouderak heeft het uitspelende Waddinxveen-zondag verdiend met 3-0 verloren. De eerste helft gaf twee voorzichtige elftallen te zien. Waddinxveen moest al snel voorstopper Raymond Bey missen met een bloedige hoofdwond. Invaller Wim Goor ging op het midden veld spelen en de uitstekend spelende Michael Sip werd voorstopper. De be ste kansen in deze eerste helft waren voor Waddinxveen. John Schijff kopte twee meter voor het doel in een moeilij ke situatie over en Wim Goor zag een afstandschot rakelings naast gaan. Ruststand 0-0. Na de thee een beter Gouderak. Na een nog ongeslagen is, won ook zijn thuis- beurt tegen een verrassend sterk opere rend Unio. Met 2-0 zette zij hun oppo nent aan de kant. De Waddinxveners speelden in de be last van vormverlies en moet er hard voor de punten worden gevochten. De problemen komen voornamelijk tot uiting in uitwedstrijden. Voorbeelden daarvan zijn een verlies tegen Punch, Agon en Kalinko. De uitwedstrijd te goed gevulde sportzaal bleek gen Novo afgelopen zaterdag bracht daar verandering in. De eerste set werd door Be Fair veel te makkelijk geserveerd en was zowel het spelverdelen als de aanval ver beneden maat. Novo strafte dit duidelijk af en overdonderde Be Fair met 15-3. De angst voor verlies in uitwedstrijden die zeer levendig aanwezig is had ook deze set weer een grote rol gespeeld. De tweede set gaf echter een kentering te zien. Be Fair kwam in het eigen spelle tje en wist deze set door goed verdedi gend spel te winnen (10-15). Eric Claassen kreeg in de onderlinge competitie een heftige aanval op zijn leiderspositie te verduren van de dit sei zoen goed op dreef zijnde Ritter. De partij werd afgebroken in een stelling waarvan de uitslag allerminst duidelijk is. Hans van Woudenberg, wat achterop geraakt, maakte een gedeelte van zijn achterstand goed door Ellers te ver slaan. Muit boekte een zeker niet door ieder een verwachte overwinning op Jansen. Ponsioen bouwde tegen Smitskamp een geweldige aanval op doch verzuimde het karwei af te maken en ging zelf ten onder. P. van Offeren offerde onterecht een stuk tegen Brobbel, die het dank baar aanvaarde en de partij won. Ket was kennelijk nog in St. Nicolaass- feer. Zijn gulheid leverde Kardol een vlotte zege op. In een regelmatige partij klopte J. van Oort Van Sandijk. Smit-P. van Offeren leek lange tijd remise te worden. Uiteindelijk wist Smit toch zijn tegenstander te verschalken. Stam klopte V.d. Starre, hetgeen geen geringe prestatie te noemen is. Prins bleef Van Bergeijk de baas. V.d. Wou den wist in zijn afgebroken partij de ko- ning van Alblas buiten het spel te hou den en won Hugo Zevenbergen en V.d. Geer tekenden voor de enige remise van deze speelavond. lend veel gevaarlijker werd. Met ra zendsnelle counters stichtte Pleus be hoorlijk wat verwarring in de Goudse defensie. Uit één van zijn rushes kwam een strafschop voort toen hij door Hans van der Speld ten val werd gebracht. Patrick Rijnbeek maakt ook ditmaal zijn faam waar als strafschoppenspeci alist van WSE en liet 2-0 aantekenen. Hierna speelde WSE de Gouwenaars volledig en liet 2-0 aantekenen. Hierna ter het besluit van de expeditie. Toch kreeg dezelfde De Vlaming even later weer een levensgrote kans maar weer kon hij het niet afmaken. WSE Hierna zakte het spel van de Vink Ver- kwam daardoor best weg en trainer Ben zekeringen-formatie naar een bedenke- -r ii._;; lijk njveau Unio kon hier echter niet van profiteren. Tot driemaal toe kregen de gasten een unieke mogelijkheid om tegen te scoren, maar tweemaal schoten zij naast terwijl een derde keer keeper V.d. Berg formidabel redde. Ook na rust konden de Waddinxveners niet in hun spel komen en het was het counterende Unio dat de beste kansen kreeg. Het was de rustgevende Peter Hofman die zijn verdediging goed orga niseerde zodat de gelijkmaker uitbleef. Een kwartier voor tijd werd de wed strijd in Waddinxveens voordeel beslist. Een vrije trap van Chris v.d. Stelt werd door de grillige Edwin de Vrindt inge kopt. Dat de pas gepromoveerde De Gouwe- dames de winst aan DONK moesten la ten doet niets onder voor de manier waarop het resultaat tot stand kwam. Het was van beide zijden bijzonder goed en aantrekkelijk waterpolo, waar bij de Goudse dames dank zij meer rou tine en trucjes om de tegenstander uit het spel te halen, aan het langste eind trokken. Voeg daarbij dat man-meer-situaties door De Gouwe slecht of bijna niet wer- vuist kon maken eindigde deze wed- speelde WSE de Gouwenaars volledig van de mat en was het vooral aan slor digheden te danken dat WSE niet een hogere score bereikte. Erwin Pleus dook wel drie keer alleen voor keeper Richard van Vliet op maar faalde even zoveel keer. Op de foto staand v.l.n.r. leider B. Nap, Rob Stokes, Richard Nap, Dirk van Eijk, Rob van Mourik, leider E. de Leeuw, Andy Koele, Rob Appel en Guillaume de Jong. Zittend v.l.n.r. Jerry Verhoef, Remco van Rhijn, Gilbert Both, Rob Krins, Imad Sanouije en Martijn Peters. (Foto: Be Fair/ Rien Saarloos). WADDINXVEEN - Voor de Be Fair- pupillen is de voetbalwinterstop al weer ingegaan. De teams konden 10 keer uit komen in de najaarsreeks en dat is vrij hoog te noemen. In de najaarsreeks kunnen geen officiële kampioenschap pen behaald worden. Dat kan pas in de voorjaarsreeks. Vandaar ook geen gro te feesten in de Be Fair-kantine. Het E-l team van Be Fair eindigde met 15 punten uit 10 wedstrijden (1 punt achter Nieuwerkerk E-l) in de hoogste E-groep van de afd. Gouda. Het A-regionaal team verloor thuis te gen DWG met 2-3. Doelman Ralph Boonstoppel, uit B-l verving de gebles seerde Ton Lugthart. B-2 won met 2-0 door doelpunten van Martin van Tol en Robert van Schoneveld. Opnieuw was de uitstekend keepende Remco Benjert niet te passeren. C-l speelde tegen WSE met 1-1 gelijk door een goal van Michel Kuypers. Ar jan van Erk werd éénmaal gepasseerd. De resterende wedstrijden werden af gelast. De zaterdagploeg van Waddinxveen, Al vanaf de aftrap kreeg ONA een grote die als enige ploeg in de tweede klasse A kans om de score te openen, mits Ri chard de Vlaming zijn hoofd had ge bruikt. WSE zette de deur wagenwijd open en de ploeg leek nog niet geheel bij de les te zijn toen De Vlaming zo maar vrij door kon lopen. Een sullig ginfase sterk en dit resulteerde in een 1- schot in handen van Ton Kling was ech- 0-voorsprong. De uiterst actieve Ricar- - j Jo Westmaas bediende Peter Heeren, die fraai over de Unio-goalie heen lob- te. WADDINXVEEN - Een niet imponerend Be Fair heeft zaterdagmiddag met hekkesluiter JAC de punten gedeeld (0-0). De nogal door blessures geplaagde ploeg van Aad Jansen blijft in de middenmoot bivakkeren met 13 punten uit 13 wedstrijden. WSE versloeg zondagmiddag met 2-0 het Goudse ONA en staat nu met 14 punten uit 11 wedstrijden op de vijfde plaats van boven. De Waddinxveners speelden goed. In de Goudse KNVB-afdeling Gouda verloor Waddinxveen-zondag met 3-0 van Gou derak. Met 7 punten uit 12 wedstrijden bezetten de Waddinxveners de tweede plaats van onderen. Zaterdag werden in Lekkerkerk de kringkampioenschappen C van de turn kring Gouda en omstreken georgani seerd. Het Waddinxveense rallyechtpaar Kees en Mieke Tijsterman van de Tweede Bloksweg aan de finish in het Senegalese Dakar. i.' k A-x-xX' AU’.V J NX x x x

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 29