Johan Gout BV lonkt naar Coenecoop Van druivenplukker tot restaurateur Zaalvoetbaltournooi mrO A-jeugdelftallen Nog kaarten voor Bassie en Adriaan 1! s I W t vtlv LI vUil 1iïllill BOSkooP .Ju» Nieuwerkerk transportbedrijf bestaat vijf jaar Bouwtechnische oplevering gebeurde vrijdag C-JEUGD BE FAIR Thuiszorg in decembermaand Zaalvoetbal tournooi van Verzijl Twee mensen zonder werk erbij in W’veen Marionetten theater in De Bonkelaar in, Georganiseerd door WSE in sporthal ”de Sniep” 1 I Nieuwe banen Rehorst Deelnemers Beste speler Landelijke jeugd Prijzen Uitbreiding Druivenplukker f T Buitenland 7 I I Pagina 15 ccKi.i dat, dat wij meer zullen moeten rijden”. I Bassie 'en Adriaan. SS, I I Circus Bassie Adriaan is geen tradi tioneel circus maar presenteert een show die gebaseerd is op kwaliteit en tempo. Een uistekend orkest zorgt voor live muziek, terwijl Bassie en Adriaan het publiek vermaken tussen de program- ma-onderdelen. Het is een mengvorm van circus en theater met acrobatiek, De bedrijfshal is één van de middelen om het Waddinxveense Job Creation Project te doen slagen. Het project, dat kortgeleden nog door de gemeente met een half jaar werd verlengd, moet bin nen 2,5 tot 4,5 jaar tenminste 150 nieu we arbeidsplaatsen in Waddinxveen creëren. Naast het aanbod van bedrijfs- en kant oorruimte is daarbij de hulp en begelei ding van Job Creation bij start en uit breiding van bedrijven van belang. De hal is in ruim acht maanden tijd ge realiseerd door Roozendaal Bouwsyste men B.V. uit Dedemsvaart en Rehorst B.V. uit Waddinxveen. Voor dit laatste bedrijf was deze hal het eerste bouw project in de eigen gemeente na de be drijfsovername van begin dit jaar. rijk, Zwitserland, Engeland en Duits land. We reden aanvankelijk ook op Frankrijk en Spanje, maar daar lieten ze je gerust een dag aan de grens staan, dus daar zijn we mee gestopt”. Het be- De winnaar van 1987, FC Utrecht, zal dit jaar niet aanwezig zijnOok het toen zo spectaculaire SVV is deze keer niet van de partij. Desondanks kan worden gesteld dat het deelnemersveld deze keer aantrekkelijker is. Er doen bij voorbeeld zes teams mee die aangeslo- WADDINXVEEN - De marionet- tentheaterclub van het buurtcen trum De Bonkelaar is al wekenlang bezig met het voorbereiden van een voorstelling. Op dinsdag 3 januari 1989 is het dan eindelijk zover. ’s-Middags om 15.30 uur is er dan een voorstelling voor kinderen, die het leuk vinden om te komen kij ken en ’s-avonds om 19.00 uur is er een voorstelling voor de ouders, broertjes en zusjes. Het kost niets, dus wie zin heeft, kan gerust langs komen. De kinderen van de theaterclub hebben alles zelf gemaakt en ook het verhaal zelf verzonnen. Het blijkt een hele leuke voorstelling te zijn. In de bedrijfshal kunnen startende en kleine uitbreidende bedrijven tegen aantrekkelijke voorwaarden bedrijfs- en kantoorruimte huren. De bedrijfshal is de tweede hal, die gebouwd wordt in het kader van het Waddinxveense Job Creation Project. <.n - Woensdag 21 december 1989 i van dit kaliber naar Waddinxveen komen. Naast de teamprijs zijn er nog een aan tal individuele prijzen beschikbaar. Tij dens het tournooi wordt "Beste speler van het tournooi” gekozen. Vorig jaar was dat de SVV’er Dino Gorree die in middels een basisplaats heeft verwor ven in het eerste team van de Schiedam mers. De WSE-ers Patrick Rijnbeek en Ri chard Scheurwater verdedigen hun ti tels van resp. "Topscoorder” en Beste Keeper”. grepen een subsidie van f 159.340,- uit het Werkgelegenheidsfonds van de pro vincie Zuid-Holland. Ook de gemeente droeg bij uit het eigen werkgelegen heidsfonds voor 240.000,-. WADDINXVEEN - Transportbedrijf Johan Gout BV uit Nieuwerkerk aan den IJssel denkt erover neer te strijken in het bedrijvenpark Coene coop. Dat meldt het magazine van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland, ’’Ondernemen in Midden-Holland”. WADDINXVEEN - In de laatste week van dit jaar wordt er op het complex van Be Fair-voetbal in het Warnaarplant- soen een trainingsweek georganiseerd voor alle C-junioren van Be Fair. Op dinsdag 27 en woensdag 28 decem ber wordt er van 13.30-15.30 uur veld- training gegeven en op donderdag 29 december veldtraining van 10.30-12.00 uur. Daarna wordt er voor de lunch gezorgd en kan er video, uiteraard over voetbal, gekeken worden tot 15.00 uur waarna er weer een training zal zijn tot 16.00 uur. Tenslotte zal er weer veldtraining zijn op de vrijdagmiddag 30 december van 13.30-15.30 uur. Het geheel zal onder leiding staan van C-l coach Dirk Jan de Bruyne. ten zijn bij een betaald voetbalorganisa- tie. Stuk voor stuk gerenommeerde vereni gingen, die garant zullen staan voor In tegenstelling tot de eerste hal, die door een particuliere belegger is gere aliseerd- is de gemeente Waddinxveen tijdelijk eigenaresse/belegster van de tweede hal. De totale stichtingkosten hebben 2.225.00,- bedragen. In dit bedrag is be- De deelnemende teams spelen (op WSE na) allen in de landelijke jeugd- competitie voor A-junioren. Deze com petitie werd een aantal jaren geleden door de KNVB in het leven geroepen om op die manier de beste elftallen van Nederland tegen elkaar te laten spelen en zo het niveau van de voetballers te BOSKOOP - Er zijn nog kaarten ver krijgbaar voor de eenmalige voorstel ling van circus Bassie Adriaan op donderdag 22 december in Boskoop. De kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij boekhandel Van Geest in de Dorpsstraat. Het clownsduo Bassie Adriaan geven De prijzen in De Gouwe Dis variëren van 17,50 tot 28,- voor de voorgerech ten, van 8,50 tot 12,50 voor de soepen, van 37,50 tot 55,- voor visgerechten en van 32,50 tot 49,50 voor vleesgerechten. Het huismenu van De Gouwe Dis (vier gangen) kost 69,50. De prijzen van de wijnen variëren van 29,50 (huiswijn) tot 150,- per fles. De keuken van De Gouwe Dis is van dinsdag tot en met zaterdag geopend, van 12.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 21.30 uur. Zaterdag geen lunch. Zon dag en maandag gesloten. Startende en kleine uitbreidende be drijven, die belangstelling hebben voor het huren van één of meerdere van deze ruimten, kunnen contact opnemen met het Waddinxveense Job Creation Pro ject, telefoon 01828-12097. In het gebouw zijn negen bedrijfsruim ten gecreëerd met een vloeroppervlak variërend van 100 tot 300 m2 en zes kantoorruimte van elk 50 m2. Een be langrijk deel van deze ruimte is inmid dels verhuurd. Er zijn nog twee be drijfsruimten beschikbaar (waarvan er één al in optie is gegeven) en drie kant oorruimte. Nieuwe markten ziet Johan Gout vooral in de op- en overslag en - daaraan gek oppeld - een uitbreiding van het distri- butie-vervoer. De Nieuwerkerkse tran sportondernemer is dus nog heel wat WADDINXVEEN - Op de middag van Tweede Kerstdag (maandag 26 decem ber) wordt in de sporthal ”de Sniep” het zaalvoetbaltournooi van Verzijl Sport gehouden. Gespeeld wordt er van 13.00-16.00 uur. De finalewedstrijden zijn van 16.00- 17.00 uur. Er zijn vele prijzen te win nen onder andere een prijs voor de be ste doelman van het tournooi en de sportiefste ploeg. Aan het zaalvoetbaltournooi nemen deel WSE, Waddinxveen, NSV (Noor den), de Jodan Boys (Gouda), Reeu- wijk, Groeneweg (Zevenhuizen), Ver- zijl-Be Fair en Soccer Boys. De officiële opening van deze tweede bedrijfshal zal in de tweede helft van fe bruari 1989 plaatsvinden. De meeste huurders zijn hierdoor in de gelegen heid om de start of verhuizing van hun bedrijf voor die tijd te realiseren, zodat zij in staat zijn om zich tijdens de offi ciële opening goed te presenteren. Het artikel in de rubriek ”Een zakendi ner in..” gaat over Maarten M. van Vel- zen van het restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade in Waddinxveen. De schrijver vindt dat de tafels daar voor een intiem gesprek voldoende uit elkaar staan. Volgens hem hebben de ondernemers uit Midden-Holland hun stek blijkbaar gevonden: restaurant De Gouwe Dis in Waddinxveen. Tachtig procent van de gasten doet in De Gouwe Dis zaken. Logisch eigen lijk, want het nuttige kan daar aan de boorden van de rivier De Gouwe uitste kend met het aangename worden ver enigd. Maarten van Velzen, sinds 1976 eige naar van De Gouwe Dis, weet dat. Van daar wellicht dat hij zijn restaurant heeft gesplitst: in een sjiek en keurig ge decoreerd deel en een iets minder for meel deel, met plavuizen, veel hout, een antieke schouw met Oudhollandse tegeltjes, balken plafond en een kleine aperitiefbar. Kiezen doet u zelf. De menukaarten en de prijzen zijn in beide restaurant-gedeelten in elk geval hetzelfde. Het informeel aandoende deel was aanvankelijk bistro, in het an dere deel voerde Van Velzen een luxere keuken. Inmiddels is de keukenformule dus in beide delen hetzelfde: evenals be stek (verzilverd), serviesgoed (Rosent hal) en bloemen (vers). in februari open WADDINXVEEN - Vrijdag was de bouwtechnische oplevering van de tweede in het bedrijvenpark Coenecoop gebouwde bedrijfshal voor star tende en uitbreidende ondernemingen. De officiële opening van de ruim 2,2 miljoen gulden kosten hal staan gepland voor de tweede helft van fe bruari. De gedegen opleiding uit zich vanzelf sprekend in de maaltijden van De Gou we Dis. Van Velzen was, na zijn opleiding aan de hotelvakschool, in eerste instantie werkzaam in de wijnhandel. De voor malige druivenplukker - die zijn Frans dan ook uitstekend beheerst - werd ver volgens assistent bedrijfsleider bij le Coq d’Or in Rotterdam, een gerenom- eerd sterrenrestaurant. In 1976 nam hij de De Gouwe Dis over. Aardig om te weten is dat hij in Wad dinxveen ooit heeft samengewerkt met Daam Scharloo en Ben van de Brink. Beiden hebben inmiddels hun eigen res taurants, respectievelijk ’t Baarsje in Waddinxveen en Onder de Molen in Bergambacht. 4' Geen commercie De STAT houdt zich sinds 1986 bezig met de hulpverlening thuis wanneer de gebruikelijke verplegings- en verzor- gingsmogelijkheden niet toereikend zijn. Ook voor kortere hulp ter ont lasting van de mantelzorg of na ontslag uit het ziekenhuis, waarbij nog wat ex tra hulp nodig is, kan de aanvullende thuiszorg worden ingeschakeld. Hier tussen liggen tal van mogelijkheden waar STAT ook uitkomst kan bieden. STAT wil de wijkverpleging overigens geen concurrentie aandoen. Het gaat juist om aanvullende hulp welke vooral in de nacht uitkomst kan bieden. Maarten M. van Velzen van res taurant De Gouwe Dis. De Gouwe Dis is thans Frans georiën teerd, maar afgestemd op de Neder landse eetgewoonten. Het restaurant is aangesloten bij het Relais du Centre, waarvan Maarten van Velzen de voor zitter is. Er is een periode geweest, dat het niet zo goed ging met De Gouwe Dis. Vol gens Van Velzen had dat toen alles te maken met een chef-kok die helaas niet perfect functioneerde. ’’Maar boven dien was het in die tijd daarvoor echt heel goed gegaan en dan zie je al snel, dat daarna even de aandacht verslapt en dat er nonchalance insluipt. En dat mag natuurlijk niet” aldus Van Velzen eer lijk. Inmiddels staat De Gouwe Dis echter weer waar het hoort: aan de top. Behal ve de inbreng van de gastheer zelf, heeft daar ook de nieuwe chef de cuisine Jan Hartman alles mee te maken. Hij toont zich achter het fornuis een ware tove naar en schotelt de meest verfijnde ge rechten voor. Hartman is pas 29, maar heeft al aardig carrière gemaakt. Zo was hij onder Henk Savelberg sous-chef in het befaamde restaurant De Seinpost in Scheveningen en werkte hij ook enige tijd in een sterrenrestaurant in Parijs. De bediening is goed en niet te formeel Al zou het geen kwaad kunnen de eti quette goed in acht te houden; daarbij denken we vooral aan het op de juiste wijze inschenken van de wijn en het re gelmatig verschonen van de asbakken. Het gaat gelukkig maar om details, waarop wellicht alleen kniesoren als wij letten. De zakelijke gasten kunnen wij vooral de lunch van harte aanbevelen. Dit drie- gangen-menu kan binnen een uur wor den geserveerd. Een unicum is de me- mukaart zelf, met daarop een foto van één van de in De Gouwe Dis geëxpo seerde kunstwerken. De expositie wisselt om de drie a vier maanden. Toen wij een bezoek brach ten aan het Waddinxveense restaurant, werden er werken van Gouwenaar Pim Leefsma getoond. De wijnkelder van De Gouwe Dis is er een om je vingers bij af te likken, maar goed, van een dergelijk restaurant mag je zoiets natuurlijk ook verwachten. Uniek is echter de grote voorraad ver schillende Beaujolais-wijnen, zo’n vijf tien in totaal. Maarten van Velzen beschouwt de Beaujolais dan ook als zijn favoriete wijngebied. De Beaujolais-wijnen van De Gouwe Dis zijn alle hetzelfde ge prijsd 49,50). Van Velzen heeft dat niet alleen gedaan om deze wijnen te promoten, hij wil zijn gasten vooral een objectieve keuze laten doen en daarbij de belangrijkste drijfveer van de mees ten - het verschil in prijs - ondergeschikt maken. Een aardige geste. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het aantal zieke mensen dat de huiselij ke kring boven het ziekenhuis verkiest om te worden verzorgd, neemt vooral in december sterk toe. Vooral rond de feestdagen brengen veel mensen deze periode het liefst thuis door. In het ene gezin zal dit weinig problemen opleve ren, in andere gevallen zal dit behalve voor de patient zelf, ook voor de om geving extra inspanning betekenen. Voor familieleden, vrienden en buren kan het allemaal te zwaar worden als het om intensieve verzorging gaat. Ook voor de wijkverpleging en de gezinsver zorging, die veel werk uit handen kun nen nemen, is het niet altijd mogelijk overal en altijd in te springen. Op dat moment begint het werk van de Stich ting Aanvullende Thuiszorg Nederland (STAT). De STAT, gevestigd in Zoeter- meer, houdt zich specifiek bezig met de intensieve verzorging thuis. Johan Gout BV is een vijf jaar oud tran sportbedrijf met 13 personeelsleden en 9 wagens. ”Ik heb het zelf van de grond opgebouwd en het leuke is dat bijna mijn hele gezin nu in het bedrijf werk zaam is”, aldus Johan Gout, die opge groeid is in het bedrijf van zijn vader. Hij bracht huisbrandolie rond en haalde afgewerkte olie op. Het transportbedrijf van Johan Gout was aanvankelijk aan de ’s Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJssel geves tigd. Maar daar moest hij uiteindelijk weg omdat het bestemmingsplan "geen nieuw” transportbedrijf toeliet. Inmid dels opereert Gout deels vanuit Nieu werkerk, deels vanuit Rotterdam. Maar hij is op zoek naar een geschikte lokatie, waar hij zijn hele bedrijf kan onder brengen, het liefst met een woning er bij. Nieuwerkerk aan de IJssel komt daarvoor voorlopig het meest in aan merking, al heeft de Nieuwerkerker een fakir en een clown, alsmede enkele dierennummers met Chimpansee’s, be ren en kleine olifanten. Bassie en Adriaan hebben de naam zich uitslui tend op kindervermaak te richten, wat echter niet opgaat voor het circus, waar mee op jong en oud wordt gemikt. Door de vorm en de aard van de voor stelling leent het circus zich niet voor de gebruikelijke tent, alleen al om de sprookjesachtige verlichting. Om die re den treedt het circus steeds op in grote hallen. In het huidige winterseizoen zijn er 34 voorstellingen in 21 plaatsen ge pland. De werkwijze is steeds gelijk; ’s morgens vroeg worden vier trailers uit geladen en rond 12.00 uur is het circus klaar voor de voorstelling. Een com pleet nieuwe onderneming van de ge broeders Bas en Adriaan. De voorstelling op 22 december begint om 18.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De tweede bedrijfshal op bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen ten tijde van de bouwtechnische oplevering op 16 december 1988. In deze bedrijfshal kunnen startende en kleine uitbreidende bedrijven tegen voor hen aantrek kelijke voorwaarden bedrijfs- en kantoorruimten huren. Van de negen wagens van Johan Gout rijden er drie op het buitenland, met een gemiddelde afstand van 150.000 ki lometer per jaar. De in het binnenland opererende wagens halen een gemid delde van 80.000 tot 90.000 kilometer per jaar. Gout: "We rijden op Oosten- met hun jongleurs, acrobaten en dieren _j ■-i. _j een voorstelling in de Beurshal van Flo rida waar rond een piste een tribune wordt gebouwd voor 1.000 personen, waarvan de beste plaatsen voor de bjeugd worden gereserveerd in een kin- drijf van de Nieuwerkerker is in vijfjaar derloge-rang. flink gegroeid. Zoals je vaak ziet, start te ook Johan Gout met één vrachtwa gen, waar hij zelf op reed. "De groei van ons bedrijf is ook te dan ken geweest aan de groei van onze klan ten. Als de handel in planten van onze Boskoopse klanten toeneemt, betekent Aan het zaalvoetbaltpurnooi nemen deel Feyenoord (Rotterdam), RKC (Waalwijk), UVS (Leiden), WSE, FC Volendam, Telstar (IJmuiden), FC Haarlem en BW Den Bosch. De teams zijn verdeeld in twee poules. Gespeeld wordt er van 10.00 tot 15.00 uur. De fi nalewedstrijden zijn van 15.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - ”Van druivenplukker tot restaurateur” zou de kop kunnen luiden van het artikel dat van de hand van Frank Hitzert is ge plaatst in het laatst verschenen nummer van ’’Ondernemen in Midden- Holland”, het magazine van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Enkele honderden ervaren verpleeg kundigen, ziekenverzorgenden en ver pleeghulpen staan gereed om overdag maar ook ’s nachts aanvullende thuis zorg te kunnen verlenen. Voor zorgaan- vraag is STAT dan ook 24 uur per dag bereikbaar. Door deze aanvullende zorg kunnen pa tiënten bijvoorbeeld sneller naar huis na een operatie of kunnen ze hun laatste levensdagen thuis doorbrengen. De STAT zorgt op professionele wijze voor begeleiding in uiteenlopende situaties. Te denken valt bijvoorbeeld aan een infuus thuis, pijnbestrijding, kunstma tige voeding, apparatuur e.d. De hulp kan verder ingeroepen worden als daarmee bijvoorbeeld een opname kan worden voorkomen of uitgesteld, of als vervanging bij ziekte of vakantie van de eigen verzorger. Iedereen kan bij de zorgcentrale van STAT in Zoeter- meer deze hulp vragen. Dit kan gebeu ren door patiënten of hun familie, door artsen, wijkverpleging of via het zieken huis. De patient moet het natuurlijk zelf wel willen, want de kwaliteit van het leven staat voorop, stelt STAT nadruk kelijk. De zorgcentrale is 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8212162. Via dit telefoonnummer of postbus 234, 2700 AE in Zoetermeer is ook de in formatieve folder ’Als extra zorg thuis nodig is’ aan te vragen. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdag 27 december houdt de voet balvereniging WSE in de sporthal ”de Sniep” voor de tweede maal haar zaalvoetbaltournooi voor landelijke A-jeugdelftallen. Na het van de zo mer gehouden WSE ’88-jeugdtournooi is dit het tweede topvoetbal-eve- spectaculair voetbal. Natuurlijk kan nement dat WSE naar Waddinxveen haalt. De toegang is gratis. ook dit evenement niet zonder sponsors georganiseerd worden. Boekbinderij verhogen. Immers, men wordt zo elke Hoogendijk, Vink Verzekeringen, week met zware tegenstand geconfron- Standaard Montage, Vervoersbedrijf teerd. Boers Holland BV, Snel Hairstyling, De landelijke jeugd is verdeeld in twee Van Noort Verhuisbedrijf en NKB Off- groepen (hoofdklasse en eerste klasse) set BV zorgen ervoor dat ploegen die op hun beurt weer per regio ver- '4:‘ "i;l-- deeld zijn. Het mag duidelijk zijn dat we tijdens het zaalvoetbaltournooi te maken krijgen met de crème de la crè me van het Nederlandse jeugdvoetbal. van plan. En dan te bedenken dat hij is j begonnen met het invallen voor zijn toen zieke buurman Stam, ook een tran- sportondernemer. Dat beviel Gout zo goed, dat hij maar voor zichzelf is beg- 5 onnen. WADDINXVEEN - Waddinxveen tel de vorige maand volgens gegevens van ook zijn oog laten vallen op het bedrij- het Gewestelijk Arbeidsbureau Gouda venterrein Coenecoop in Waddinx- en omstreken 560 mensen zonder werk. veen. ”Ik hoop het allemaal zo snel mo- Een maand eerder (oktober) waren dat F gelijk rond te hebben”. er twee minder: 558. H ln reS'° Gouda is de werkloosheid Q P Johan Gout rijdt vooral op Boskoop. Maar behalve planten en dergelijke, is hij ook werkzaam in het stukgoederen-, distributie- en ferry-vervoer (van en naar Engeland). De directeur/eigenaar van het bedrijf kruipt zelf overigens ook regelmatig achter het stuur, evenals de andere gezinsleden en zelfs zijn vrouw. Mevrouw Gout: ”In het begin keek men daar heel raar van op; een vrouw achter het stuur van een vrachtwagen, dat kan toch niet, dachten sommigen blijkbaar. Maar ik heb mij daar niets van aange trokken. Inmiddels is men redelijk aan dat beeld gewend. Maar ik kruip nooit alleen achter het stuur. Ik heb altijd een man bij me, vaak één van mijn beide zoons. Vooral in Boskoop rijd je heel vaak over die smalle weggetjes en dan is het toch wel prettig om iemand naast je te hebben, ook al om de wagen te laden en te lossen”. Zoon Olaf heeft - om zijn vader te hel pen - zelfs voortijdig militaire dienst verlaten. Mevrouw Gout: ’’Olaf was net vijf maanden in dienst, toen hij een verschrikkelijke heimwee kreeg naar het bedrijf van zijn vader. Inmiddels is hij afgezwaaid en werkt hij weer kei hard mee. Ik wil het niet onvermeld la ten: die jongens staan dag en nacht klaar voor hun vader. Johan junior en Olaf kruipen zelf geregeld achter het stuur. Paula werkt in de administratie. Alleen Loes, onze andere dochter, zit nog op school. Het is hardstikke leuk om samen met je gezin iets op te bou wen en graag naar je werk te gaan. Dat gebeurt niet overal”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 15