5 5 bestaat 60 j aar Bomenwijk huizen zijn opgeknapt ’’Tien Gemeenten Volop reacties op voorgenomen plan van NKF Kabel BV Rijnland Offset open Twee pony’s verwaarloosd Gepakt voor rijden met alcohol Face-lift ’’Waddinxveen” ■9 Burgemeester C.M. v.d. Linden Oordeel H. van Velzen Vocht R. Rubay Bouwman NKF-secretaris en woordvoerder mr. R. Rubay Bouwman: ”Ik kan me voor stellen dat de NKF-plannen voor de mensen in Waddinxveen onverwacht zijn gekomen, maar we zijn al heel lang bezig met het voorbereiden van de con centratie van de produktie. Die concen tratie is helaas noodzakelijk. P. Fortuin gjlll J. van Wijk (PCW) Motie gemeenteraad Drs. M. Kraaijestein I» I I k RW 9^9, if Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 december 1989 NKF- plannen onaanvaardbaar WADDINXVEEN - Vrijdag 16 decem- staan zal komen. Die reorganisatie mag der Linden in op de pk maakt. DTG heeft zich hierbij niet laten lijke prijs. gelopen 60 jaar altijd hoog in het vaan dagelijks bestuur is in de loop der jaren Op de foto van links naar rechts de heren Jac. van der Linden, voorzitter BURGEMEESTER C.M. VAN DER LINDEN WETHOUDER DRS. M. KRAAIJESTEIN Het gemeentebestuur kan misschien in deze zaak niet zoveel doen. Maar we moeten wel duidelijk maken dat we de ze zaak niet langs ons heen kunen laten gaan. We hebben het belang te dienen van onze inwoners en van onze plaatse lijke economie door de werkgelegen heid zoveel mogelijk te behouden in plaats van die te laten afbouwen. In dat kader moet het college van B. en W. alles doen wat in haar vermogen ligt en in elk geval nogmaals een gesprek aangaan met de directie van NKF Kabel en met anderen die in de plannen wijzi ging kunnen aanbrengen”. van DTG en burgemeester van de gemeente Bleiswijk, mr. S. Pattijn, P. Voshol, algemeen directeur van DTG, enJ. de Prieëlle, vice-voorzitter van DTG en burgemeester van de gemeente Pijnacker. een herziening van deze principes ooit aan de orde geweest. DTG streeft er dan ook naar dat een eventuele reorga- een nieuw rijverbod opgelegd. In de vroege ochtend van zondag 18 de cember trof de politie op de Van Spe- ijkstraat een man en een vrouw aan met een beschadigde auto. Nader onderzoek leerde dat het meisje kort daarvoor op de Kanaalstraat tegen een lantaarnpaal aangereden was en dat de jongen de beschadigde auto van de Kanaalstraat naar de Van Speijkstraat verreden had. Zowel de man als de vrouw bleken on der invloed van drank en hebben een ademanalyse ondergaan. Er volgt pro- ces/verbaal voor doorrijden na aanrij ding en het rijden onder invloed van al cohol. 1 aan de reeds 60 jaar gevolgde uitgangspun ten van DTG. In de komende maanden zal het bestuur van DTG zich een oordeel vormen over I i meel kan de gemeente niet zoveel, dat erkennen wij. We kunnen wel de maat schappelijke onaanvaardbaarheid van deze plannen aan de orde stellende pu blieke opinie mobiliseren en de mensen bij NKF Kabel BV steunen op diverse manieren. Daar zijn we mee bezig. Daarmee trachten we te bereiken dat de directie van NKF Kabel de zaak opnieuw gaat bekijken en de reorganisatieplannen zal intrekken. De NKF zegt dat de plannen omschre ven kunnen worden als een ’’vage schets”. Ik zeg dan: Een leuke vage Burgemeester C.M. van der Linden: ’’Donderdagmorgen kwam de directie van NKF Kabel BV in het gemeentehuis langs voor een gesprek met het college van Burgemeester en Wethouders. Ik kan niet anders zeggen dat we in dat ruim half uurtje, waarin wethouder drs. M. Kraaijestein en ik met de directie ge- Voorzitter H. van Velzen van de NKF- ondernemingsraad: ”Ik heb geen idee wat het gemeentebestuur voor elkaar kan krijgen. Het is voor het eerst dat we zoiets meemaken. Ik ben bijzonder blij dat alle fracties in de gemeenteraad van Waddinxveen ons unaniem gesteund hebben en dat ze al het mogelijke in het werk zullen stellen om de werkgelegenheid te behouden. Ik kan de invloed van dit alles nu nog niet inschatten, die dit zal hebben. Waar ik wel erg blij mee ben is dat PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein bij de commissaris der Koningin van Drenthe, dr.ir. A.P. Oele, die deel uit maakt van de raad van commissarissen van NKF Holding NV, zijn partijin- vloed zal aanwenden om dit onzalige idee vooralsnog ongedaan te maken”. WADDINXVEEN - Met een officiële opening en een receptie is vrijdagmid dag Rijnland Offset uit Moordrecht aan de Maarten Schoutenstraat van start gegaan. het uitvoeren van groot-onderhoud aan huurwoningen van het ministerie van Volkshuisvesting en kwam daardoor in aanmerking voor een rijksbijdrage. Doordat alle werkzaamheden zijn uit gevoerd in het kader van groot-onder houd behoeft er geen huurverhoging te worden doorgevoerd. Er is alleen een geringe huurverhoging 6,60/mnd) vanwege de plaatsing van dubbelglas door de gehele woning, maar die wordt ruimschoots overtroffen door de lagere gasrekening. Intussen was het gehele Nederlandse volk via radio, televisie en kranten op de hoogte gebracht van de NKF-plan- nen. Daarop is door velen gereageerd: Vakbondsbestuurders, gemeentebe stuurders, ondernemingsraadsleden en NKF-woordvoerders. Een bloemlezing uit de gegeven reacties, gebaseerd op door Paul Aalbers gemaakte bandopna men van de lokale omroep RTW, bevat dit artikel. WADDINXVEEN - In samenwer king met collega’s van de bereden groep der rijkspolitie heeft de Waddinxveense politie een onder zoek ingesteld naar de gesteldheid van twee pony’s in een weiland aan de Zuidelijke Dwarsweg. De pony’s bleken de nodige verzor ging onthouden waardoor zij hoef- bevangen waren. Tevens waren de tenen van de hoeven lange tijd niet bekapt waardoor de dieren kreupel liepen. Tegen de eigenaar is proces/ver- baal opgemaakt. tails van de reorganisatie. Het verhaal zal eerst onderbouwd moeten worden, want de nu gepresenteerde plannen zijn nog te veel koffiedik om te zeggen dat we hiermee uit de voeten kunnen. Over de NKF-plannen hebben we de CNV-leden in Waddinxveen. Delft en Delfzijl geïnformeerd. Deze week hou den we in Waddinxveen ledenvergade ring. We zullen ons nader bezinnen op onze strategie naar de NKF toe. Op dit moment zijn acties nog niet zin vol, omdat met name NKF Kabel BV de zaak eerst verder moet onderbouwen. Dat moeten we dus afwachten”. WADDINXVEEN - In de Bomenwijk zijn de 62 huurwoningen van de woningbouwvereniging Waddinxveen opgeleverd, die in het afgelopen jaar een zeer ingrijpende groot onderhoudsbeurt hebben gehad. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De Stichting Drinkwaterleiding ”De Tien Gemeenten” (DTG), waarbij de gemeenten Zevenhuizen en Moerkapelle zijn aangesloten, is dit jaar 60 jaar oud. Door een aantal voorzieningen heeft het uiterlijk van een deel van de wijk daar een ander aanzien gekregen. Zo zijn de kantige stukken metselwerk op de hoeken van de woningen (ezelsbrug gen genaamd) verwijderd en zijn de go ten op een andere wijze aangebracht. Daarnaast zijn alle kozijnen (staal) ver vangen door kunststof kozijnen met dubbelglas. Ook zijn een aantal bergin gen opnieuw opgebouwd en is de rest voorzien van nieuwe daken en deuren. Tevens is er in de woning veel veran derd. Waar nodig zijn nieuwe keuken blokken geplaatst en in bijna alle wo ningen is een nieuw verlaagd plafond aangebracht. De bijkeukens zijn geïsoleerd en de wo- nigen zijn volledig aangepast aan de strenge keuringseisen van het gasbe drijf. Door al deze maatregelen behoren de soms grote vochtproblemen in de wo ningen tot het verleden. Het werk is in zeer nauw overleg met de bewoners commissie uitgevoerd. De aannemer van het werk was bouw- en isolatiebe drijf Isomur BV uit Gouderak. Het plan viel binnen de regeling voor Tijdens de openingsborrel konden de aanwezigen een kijkje nemen in de nieuwe bedrijfsruimte en vernieuwde drukkerij van eigenaar-directeur P. Schmidt. In zijn bedrijf werken vijf mensen. de realiteit bij dit soort overplaatsingen zover in het land. Het gaat niet om een andere plaats in de Randstad, maar om Delfzijl, ergens in het noorden van het land. Voor een heleboel mensen is het niet goed mogelijk daar naar toe te gaan dinxveen t”e onïma'ntelèn. Nou’‘daar"zit vanwege allerlei verplichtingenMan en je dan met een bek vol tanden, want zo iets hadden we helemaal niet verwacht. Na het vertrek van de directie zijn we in conclaaf gegaan om eerst op ons te laten inwerken wat er over ons heen was ge komen”. We moeten vaststellen dat er in Wad dinxveen hoe dan ook uiteindelijk 250 mensen op straat komen te staan, nog los van het vertrek van het bedrijf uit Waddinxveen. Onder die 250 mensen bevinden zich veel Waddinxveners. De reorganisatie voor de niet-Waddinxveners is natuur lijk even erg, maar wij zitten hier met name voor de Waddinxveense kant van de zaak. We komen aan die 250 mensen omdat het uit praktische ervaringen gewoon te verwachten is dat van de mensen die mogelijk naar de vestiging in Delfzijl kunnen gaaan maar een klein gedeelte spróke“n hebbenden fö'rse’dreu'n'op hét daajvan gebrmk kan makem^ hoofd kregen. We noemden het een donderslag bij heldere hemel toen we hoorden dat de directie van NKF Kabel BV op basis van een geheim rapport van Mac Kinsey, waaraan ongeveer ander half jaar tussen de bedrijven door is ge werkt, had besloten de vestiging Wad- vrouw hebben samen een baan, de kin deren hebben hun positie hier, er zijn huizen gekocht en al die dingen meer. Wat is dan eigenlijk de globale argu-1 mentatie van NKF Kabel BV? Het 1992-symdroom! Na dat jaar, waarin de Europese binnengrenzen zullen wegval len, moeten de bedrijven geschikt zijn om te kunnen concurreren. NKF heeft angst voor 1992, terwijl er gelukkig veel ondernemers juist met perspectief naar dat jaar kijken, gelet op de reële groei mogelijkheden voor onze economie. De regering zegt dat ook dikwijls. Nee, 1992 is heel angstig en eigenlijk moeten we - zegt de NKF - dit soort maatregelen nemen om over vier jaar nog mee te kunnen draaien. Als u weet dat op dit moment de winst cijfers van NKF Kabel BV gunstig zijn, want het is gewoon een rendabel bedrijf en meer dan dat want in het eerste half jaar van 1988 zijn de winsten bij NKF aanzienlijk toegenomen, is het voor het gemeentebestuur volstrekt onaan vaardbaar dat een bedrijf met een der gelijke betekenis voor de plaatselijke werkgelegenheid en op basis van de ge noemde argumenten het voornemen heeft om uit Waddinxveen weg te gaan en te gaan afslanken. Dat is ook de reden dat we met een aan tal gevarieerde middelen proberen de directie van dit voornemen af te laten zien en op een reële basis naar de toe komst te laten kijken”. Dit plan, waarmee deze directie zichzelf een brevet van onvermogen opspeldt, moet door dezelfde directie worden in getrokken. Indien hun daartoe de moed ontbreekt moet dit plan door de aan deelhouders van het moederbedrijf NKF Holding BV worden getorpe deerd. Een wanprestatie als dit plan vol loze kretologie en zonder gegronde argu menten behoort in de prullenbak en wel zo snel mogelijk. Een diepgaande studie heeft uitgewe zen dat als gevolg van het wegvallen van de Europese binnengrenzen in 1992 de concurrentie veel sterker wordt. Om al lerlei redenen hebben op het ogenblik de meeste landen nog hele specifieke omstandigheden waardoor het prijspeil van land tot land varieert. Maar met het wegvallen van de Europe se grenzen is het te verwachten dat er meer normalisatie en harmonisatie komt. De PTT in Nederland wordt ver zelfstandigd en in Engeland is de PTT al verzelfstandigd. Men gaat een andere opstelling kiezen en dat zal ongetwijfeld zware invloed op de prijs hebben, mede door de toenemende concurrentie. Iets anders is de van groot belang zijnde technologische ontwikkelingen. Jaren geleden heeft de glasvezelkabel zijn in trede gedaan. NKF Kabel is daar heel sterk in en heeft daarin een goede posi tie opgebouwd. Het vervelende daar van is dat de produktie van deze kabels niet zo arbeidsintensief is. Op termijn zullen circa 220 arbeids plaatsen gaan wegvallen bij NKF Ka bel. Hiervan hebben er 40 betrekking op de vestiging in Delft in het kader van een bestaand plan. Van de resterende 180 arbeidsplaatsen zullen de meeste in Waddinxveen moeten verdwijnen. Zo ver het nu valt te overzien gaat het hier bij grotendeels om indirecte arbeids plaatsen. Mensen dus die niet aan de machines staan. De mensen die directe arbeidsplaatsen bezetten hebben de keus mee te gaan naar Delfzijl. Ik kan me overigens best voorstellen dat een aantal mensen daar geen zin in heeft. Bestuurder P. Fortuin van de Industrie ën Voedingsbond CNV in Rotterdam: ”De vakbonden zijn door de directie van NKF Kabel BV ingelicht dat men bezig is met een aanpassing van de orga nisatie. Er is een aantal arbeidsplaatsen genoemd van 220 dat zou moeten ver dwijnen. Een voornemen dat met name gevolgen heeft voor de vestiging in Waddinxveen. Het is de bedoeling dat de produktie van telecommunicatie systeemkabels aan de Noordkade op termijn wordt overgeplaatst naar de vestiging in Delf zijl. Gesproken wordt over het verdwij nen van zo’n 180 arbeidsplaatsen in Waddinxveen. Het is natuurlijk waar dat je door con centratie van de produktie de kostprijs drukt, zoals NKF Kabel beweert. Het dernemingen een grote vrijheid. For- argument dat in 1992 de grenzen binnen Europa wegvallen is volgens ons niet het belangrijkste. Wel komt de interna tionale concurrentiepositie van NKF op middellange termijn onder druk te staan, zodat gekeken wordt naar het verlagen van de kostprijs. In Delfzijl staat evenals in Waddinx veen een fabriek, die beiden dezelfde telecommunicatiekabelsystemen ma ken. Vandaar dat er door NKF is gezegd te willen gaan streven naar integratie. Op zich is dat een stap die niet onlogi sche is, maar ik heb twijfels over de ma nier waarop dat moet gaan gebeuren. De NKF gaat nu nadenken over de de- Wat NKF Kabel bij de vakbonden en de centrale ondernemingsraad heeft aan- gekondigd is dat de onderneming be paalde plannen heeft. We hebben daar bij het brede kader geschilderd hoe die plannen zouden kunnen zijn. NKF Ka bel heeft toegezegd om binnen de eerst komende drie maanden een gedetail leerde adviesaanvraag voor de reorga nisatie bij de centrale ondernemings raad in te dienen. Pas dan zal echt con creet over cijfers en aantallen gespro ken kunnen worden. Voor de vakbonden is daarom nog niet de mogelijkheid om echt te onderhan delen over arbeidsplaatsen in de nieuwe situatieZe moeten nog even vrede heb ben met het brede beeld dat we geschil derd hebben zolang de details nog niet zijn ingevuld.” PCW-raadslid J. van Wijk: "De extra gemeenteraadsvergadering is uit ver ontwaardiging geboren. Verontwaardi ging over de inhoud van het NKF-plan en de wijze waarop dit plan ter kennis is gebracht van het personeel en andere belanghebbende. Wij hebben geen goed woord over voor dit door de directie van NKF Kabel BV uitgegeven strategisch plan voor de ja ren negentig. Het onrecht en de onrust die velen van onze mede-burgers wor den aangedaan vereist een krachtige en duidelijke stellingname van deze raad. Dit plan voorziet in een vertrek uit Waddinxveen van de NKF en een daar mee gepaard gaande massaal ontslag van haar werknemers. Aan het eind van een succesvol jaar wordt het personeel ’’mededeling” gedaan van een persbe richt waarin hun hele hebben en hou wen omver wordt gegooid. Hoe bestaat het. Hoe haal je dat als di rectie in je hoofd. Waar blijft je fatsoen. Waar blijft de communicatie vooraf, dan: Een leuke vage VAar blijft de inspraak van het person- schets om zo’n tien dagen voor Kerstmis et! via de werknemersorganisaties. Rijnland Offset is gebouwd door Val kenburg Bouwbedrijf BV uit Nieuwerk- erk aan den IJssel naar een ontwerp van Van Leeuwen Architectuur BV. Archi tect Jan van Leeuwen bood de directie een zeefdruk van de Waddinxveense kunstenares Loes Huis in ’t Veld aan. De officiële openingshandeling gebeur de door mevrouw J. de Jong, moeder van de eigenaar-directeur. WADDINXVEEN - Het nieuws rond de toekomst van de NKF-vestiging aan de Noordkade is nu bijna een week oud. Intussen gaf de directie van NKF Kabel BV een persbericht uit over het schrappen van 220 arbeids plaatsen en de concentratie van de produktie van telecommunicatiekabel systemen in Delfzijl, zodat de vestiging Waddinxveen ontmanteld gaat worden, vergaderde het gemeentelijke Overlegorgaan Werkgelegenheid, hield het college van Burgemeester en Wethouders een persconferentie in het gemeentehuis en kwam de gemeenteraad vrijdagavond in extra verga dering bijeen. 1989 tegen de mensen te zeggen dat er uiteindelijk 220 arbeidsplaatsen weg moeten en dan vervolgens aan te kondi gen dat over een aantal maanden de concrete invulling volgt. Ik vind dat eigenlijk buiten alle propor ties. Als je een plan hebt moet je dat presenteren met de argumenten, die goed op een rijtje zijn gezet en waar over je goed kunt praten. Maar een boodschap op deze wijze de wereld in sturen en dan zeggen dat er over drie maanden verder wordt gepraat vind ik een hele onaanvaardbare zaak, die in 1989 in Nederland niet meer mogelijk zou moeten zijn. Als de NKF-plannen doorgaan zullen er in totaal bij het bedrijf 520 arbeidsplaat sen verdwijnen. Dat is nog niet alles, want je moet er vanuit gaan dat een zo groot bedrijf als NKF ook in de toele- veringssfeer (transport, horeca en der gelijke) een verlies aan werkgelegen heid zal opleveren. Het is heel realistisch om te zeggen dat ook hiermee ook nog eens ruim 100 ar beidsplaatsen gemoeid zouden kunnen zijn. De werkgelegenheid in Waddinxveen omvat ongeveer 6.500 arbeidsplaatsen. Door het NKF-besluit zal het aantal ar beidsplaatsen in Waddinxveen met 10 procent verminderen. Dat is een realis tisch uitgangspunt. Tien procent van onze totale werkgelegenheid staat dus op de tocht, terwijl we juist op dit mo ment op allerlei manieren trachten te zorgen de werkgelegenheid, die we zo broodnodig hebben voor onze beroeps bevolking, die groeit en een steeds gro ter aantal vrouwen omvat dat wil wer ken, op peil te houden. De gemeenteraad van Waddinxveen nam unaniem een motie aan over NKF Kabel BV met het volgende oordeel: "De door NKF voorgenomen plannen zijn zowel uit een oogpunt van werkge legenheid als uit een sociaal-maatschap- pelijk oogpunt onaanvaardbaar. De overwegingen welke aan deze voorne mens ten grondslag liggen kunnen het ontmantelen van de vestiging Waddinx veen en daarmee het verdwijnen van 520 arbeidsplaatsen niet rechtvaardi gen. Het aangekondigde ontslag van circa 200 werknemers staat in schrille tegen stelling tot de uitbreiding en overplaat sing van personeel in Waddinxveen in het recente verleden. De gemeenteraad van Waddinxveen doet derhalve een dringend beroep op de directies van NKF Holding NV en NKF Kabel BV om van de voorgeno men plannen af te zien en draagt het col lege van Burgemeester en Wethouders op al het mogelijke te doen om te voor komen dat door realisering van de voor genomen plannen de werkgelegenheid in Waddinxveen wordt bedreigd. De motie moet ter kennis worden ge bracht van de directie van NKF Kabel Bv, de directie van NKF Holding NV, de ondernemingsraad van NKF Kabel BV, Industrieel Contact Waddinxveen (ICW), KNOV-afdeling Waddinxveen, Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, de vakorganisa ties en de media”. In de komende jaren zullen echter nog meer voorzieningen tot stand komen om de toenemende vraag vóór te blij- ven. Niettemin kan tegen een voor de tuinbouw acceptabele prijs worden ge- leverd, aldus de heer Voshol. Het voorzieningsgebied van DTG om vat de gemeenten Benthuizen, Berg- schenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleis wijk, Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nootdorp, Pijnacker, Ze venhuizen en Zoetermeer. ber werd in Waddinxveen een autobe stuurder aangehouden, die kort daar voor na een oj alcoholgebruik, toch weer was gaan rij den. De man had in Amsterdam het rij verbod gekregen en was toch in zijn auto Waddinxveen gereden. De schuwde Waddinxveense politie heeft de man onderschept. De man is een ademanalyse afgenomen en tevens is jpgelegd rijverbod wegens gestapt en naar zijn woonplaats gereden. De gewaar- 1 -ia Lizira-ff 9 De fabriek van telecommunicatiekabelsystemen NKF Kabel BV aan de Noordkade. (Foto: Archief). Ter gelegenheid van dit feit is een jubi leumboekje samengesteld, waarvan het eerste exemplaar op vrijdag werd aan geboden aan mr. S. Patijncommissaris nisatie van de drinkwatervoorziening de der Koningin in de provincie Zuid-Hol- afnemers op beide punten niet duur te land en voorzitter van de VEWIN, de staan zal komen. Die reorganisatie mag Vereniging van Exploitanten van Wa- voor de verbruikers tot geen andere wa terleidingbedrijven in Nederland. ziging leiden dan die van een ’’nieuw Het boekje werd hem overhandigd door briefhoofd”aldus de heer Van der Lin den in zijn voorwoord. Ook de heer P. Voshol, algemeen direc teur van DTG, verklaart zich in het PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein: ”We hebben donderdagavond een extra vergadering belegd van het plaatselijke Overlegorgaan Werkgelegenheid om met elkaar de plannen van NKF Kabel BV te bespreken. Het overlegorgaan heeft de situatie rond de NKF-vestiging in Waddinxveen besproken. Unaniem hebben de daarin vertegen woordigde werkgevers, werknemers en middenstanders zich uitgesproken te gen de gepresenteerde plannen. Ik ben daar blij mee. Het is een belang rijk signaal dat de Waddinxveense sa menleving dit gewoon niet pikt. In de wijze waarop wij onze samenle ving hebben georganiseerd hebben on- de drinkwater- van een vrijwillig samengaan met enke- voorziening. Bovendien mag de lever- je partners binnen Zuid-Holland-West. Aspecten die hierbij zullen worden be oordeeld zijn onder meer de zeggen schapsverhouding, de rechtspositie van het personeel, het ’’gezicht” van DTG DTG heeft deze twee principes in de af- binnen de nieuwe organisatie, het be- 2 houd van een eigen vestiging voor een del gevoerd. Bij het algemeen noch het gOede en doelmatige dienstverlening aan de verbruikers en de ontwikkeling van de tarieven. Bij dit laatste speelt te- - vens mee dat DTG-verbruikers niet zul len bijdragen in de winstneming door andere partners. De heer Voshol concludeert dat DTG na 60 jaar nog voldoende uitdagingen staan te wachten. Door de bevolkings groei zal de vraag naar drinkwater blij ven toenemen. Bovendien zal de tuin- N, bouw voor gietdoeleinden in toenemen- ■- de mate van drinkwater gebruik maken. DTG heeft ten behoeve van de tuin bouw al heel wat geïnvesteerd. terleidingbedrijven in Nederland. r ---- de heer Jac. van der Linden, voorzitter van DTG en burgemeester van de ge meente Bleiswijk. De overhandiging vond plaats in het Provinciehuis te Den boekje in principe bereid mee te werken Haag. aan de totstandkoming van het nieuwe waterleidingbedrijf Zuid-Holland- In de jubileumuitgave gaat de heer Van West. Mits dat op basis van vrij willig- der Linden in op de plannen van de pro- heid gebeurt en niet wordt getornd vincie om de drinkwatervoorziening te 1 J - reorganiseren. In deze plannen is er geen plaats meer voor een zelfstandige Doelstelling van het waterleidingbedrijf DTG. nieuwe stijl moet zijn de levering van "Het bestuur van DTG is het hiermee drinkwater van de best mogelijke kwali- niet eens en heeft dat de provinciale be- teit en onder voldoende druk; zonder stuurders ook bij herhaling duidelij k ge- winstoogmerktegen een zo laag moge- maakt. DTG heeft zich hierbij niet laten lijke prijs. leiden door motieven die slechts gericht zijn op een zelfstandig voortbestaan, maar uitsluitend oog gehad voor het al gemeen belang”. ’’Omwille van het algemeen belang hecht het bestuur aan een goede demo- de mogelijkheid en de wenselijkheid van een vrijwillig samengaan met enke- PCW-RAADSLID J. VAN WIJK cratische controle op ing van drinkwater nooit vanuit een oogmerk van winst worden verzorgd. Aan drinkwater, een eerste levensbe hoefte, mag niet worden verdiend. ’A 9 /.'F''F ,9 ‘'Z/'/O/'f'''

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17