In Gouwebos komen meer schelpenpaden MASSASPORT ■GEVONDEN! 1VERL0REN1 Broedtijd Gouwebos Zevenhuizen naar België Kerstman verraste reizigers Eind februari praten over voorstel en mogelijke alternatieven Klaverjassen Open Cirkel zingend het nieuwe j aar in Politie merkt zo’n vijftig paardezadels Kerstbal bij Van der Lubbe Speciale programma’s bij de RTW Nieuwjaars recepties Dames Deelplan West Oudejaarsavond Roerig Baggerdepot NESSE 40-44 - WADDINXVEEN da'smo KANONSLAGEN 20 PAKJES 7,- JUMPING JACK 12 PAKJES 4,- VERKOOPDAGEN 30-31 DECEMBER VERKOOP VANAF 18 JAAR!! GAAT U VERHUIZEN? GROOTSTE ASSORTIMENT TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN!! ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 ASSCHEMAN WADDINXVEEN I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Woensdag 28 december 1988 NKF schort besluit twee maanden op Fazantdreef 2 Directie NKF KABEL B.V. J.M.H. Kersten R.L. de Bakker. VUUR WERK 'mi meegenomen. 2743 DC Waddinxveen Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinx veen. Nabij de ingangen van het Gouwebos zijn tot genoegen van met name enkele Boskoopse omwonenden verkeersbor den geplaatst waaruit blijkt dat het Gouwebos een voetgangersgebied is waar de fietser ook toegang heeft. Het recreatieschap heeft de tennisver eniging ’’Waddinxveen” in antwoord op haar desbetreffende brief medegedeeld dat het overleg met de Grontmij over een eventuele andere situering van het pad achter de tennisbanen zal worden afgewacht voordat tot daadwerkelijke aanleg van het pad wordt overgegaan. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In het Gouwebos is met succes een proef genomen met ’’schelpenpaden”. De gunstige ervaringen zullen ook elders in het Gouwebos benut worden, zo heeft het recreatieschap Bo spark laten weten. dinxveen en anderen ingenomen stand punten werd in de mededeling niet ge rept. Wel staat nog aangegeven dat de. direc tie van NKF Kabel BV verwacht dat in de komende twee maanden het eerder gedane voorstel tot concentratie van de produktie van telecommunicatiekabel- systemen en het afslanken van het pers oneelsbestand en mogelijke alternatie ven met de daarvoor opgestelde overle gorganen besproken zullen kunnen worden. Het resultaat van dit overleg zal de basis vormen voor de adviesaan vraag, aldus de NKF-directie; dat het weer zo goed verlopen is, een mooie afsluiting van 1988”, zoals de re actie van het lerarenechtpaar luidde. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen. Vrijdagavond 30 december spelen de heren van Zevenhuizen tegen het Belgi- aanvallers goed kon bedienen en deze maakte daar dankbaar gebruik van. Doordat de pass goed lag kon er naar hartelust worden gevarieerd en hier had Safeco geen kijk op, met 5-15 werd de set dan ook afgesloten. Nadat de dames van Rentokil-ZVH za terdag een onnodig verlies leden tegen het team van SVC, moesten ze maan- Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. en WADDINXVEEN - Donderdagavond t er een koppelklaverjaswedstrijd gehouden bij Waddinxveen-voetbal in het clubgebouw op het sportcomplex de Sniep. VERVOER - VERHUIZINGEN toe, waarbij de Zevenhuizense da- OeVOnden ^^^*4 maa aa«% 1 11 fnrr t n n r! Diverse sleutels; ’’halve” bril in etui; twee bankbiljetten; grijze kinderfiets; zilveren ketting met bedeltjes; gouden armband; blauwe kinderhandschoen. Van de provincie Zuid-Holland is een toezegging van een provinciale subsidie van 100.476,- voor de inrichting van deelplan West fase II ontvangen. Ook de Rijksoverheid heeft (mondeling) de gebruikelijke subsidie toegezegd. In april vorig jaar werd al ingestemd met de inrichtingsplannen voor deel plan West (fase II) van het Gouwebos, met het besteks gereed maken van deze plannen en met het aanvragen van de benodigde subsidies. Inmiddels hebben dus de subsidiënten zich akkoord verklaard met het voor de ze inrichtingsplannen in overleg met de Technische Commissie opgestelde be stek en heeft men de gebruikelijke sub sidie toegezegd. Volgens planning zal aanbesteding van dit bestek kunnen plaatsvinden in fe bruari van volgend jaar. Na gunning zal in maart met de inrichting van deelplan West (fase II) kunnen worden begon nen. 4,- per speler. Tijdens de wedstrijden zijn er volop oliebollen en appelflap pen, welke Waddinxveen ook dit jaar als laatste actie.’van 1988 in de verkoop zal hebben. WADDINXVEEN - In samenwerking met de bereden groep van de rijkspoli tie te Wassenaar heeft de politie Wad dinxveen een ”merk-actie” uitgevoerd in manege Reijgersburgh aan de Pias weg. Er werden ongeveer 50 paardezadels gemerkt door er, net zoals bij fietsen ge beurd, een postcode in aan te brengen. Ook werden diverse tuigages voorzien van een postcode. Opvallend was dat ook paardeliefheb- bers op de actie afkwamen die niet di rect aangesloten waren bij de manege. Met de merkactie hoopt de bereden groep van de rijkspolitie iets te kunnen ondernemen tegen het stijgende aantal diefstallen van zadels. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vrij dag voor Kerst beleefden vroege spits reizigers van NV Verenigd Streekver voer Westnederland bij het elders in de regio (Gouda en Alphen aan den Rijn bijvoorbeeld) een aardige verrassing bij het instappen van een bus of sneltram. Op diverse plaatsen deelden namelijk kerstmannen mandarijnen uit in een feestelijke verpakking met kerstgroet. Op deze manier wilde openbaar ver voersbedrijf Westnederland haar reizi gers in de kerststemming brengen en be danken voor het gebruik van bus en tram in het afgelopen jaar. In totaal kre gen zo’n 20.000 klanten van het open baar vervoer een mandarijn aangebo den. Westerman draaien gezellige muziek en gen en je kantine is vanaf half 8 open, gaan bekende en minder bekende Wad- Bij voorkeur deelname per koppel, j maar i ven. Aan de wedstrijden zijn mooie prijzen In februari spelen deze beide teams tweemaal tegen elkaar. De eerste ont moeting zal in Geldrop plaatsvinden. Rentokil heeft al in de competitie tegen Nashua gespeeld en gewonnen, zodat er goede kansen voor Zevenhuizen aan wezig zijn om de finale te halen. Inmiddels heeft het college van B. en W. een gesprek gehad met de directie van NKF Kabel BV. In dat gesprek wer den de standpunten van beide partijen uitgewisseld. Gesteld werd opnieuw dat voor het college alle voornemens van de NKF, of het nu gaat om verplaatsing van de produktie en alle daarmee sa menhangende bedrijfsactiviteiten naar Delfzijl, om ontslag voor een groot aan tal werknemers of om het verplaatsen van de niet-produktiegebonden bedrijf sactiviteiten naar elders in de Randstad, onaanvaardbaar zijn. Inmiddels heeft het gemeentebestuur vele suggesties bereikt, die zouden kun nen leiden tot mogelijk behoud van de bestaande werkgelegenheid bij NKF Waddinxveen. Al die suggesties zijn voor kennisgeving aangenomen. Dat betekent ook dat niet zal worden in gegaan op de suggestie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland om het NKF-complex aan de Noordkade aan te kopen. B. en W. houden onverkort vast aan het be houd van het gehele bedrijf op de huidi ge lokatie en daardoor behoud van de bestaande werkgelegenheid. MEDEDELING AAN HET PERSONEEL. Op de laatste avond van het jaar zendt de lokale omroep RTW van 20.00-23.00 Wordt uur uit met medewerking van de Wad- dinxveense bevolking. Drie presentatoren, te weten Andre de Knoop, Ineke van Wijngaarden en Bert Qm 8 uur zullen de wedstrijden aanvan- Westerman draaien gezellige muziek en gen en de kantine is vanaf half 8 open. individueel kan men ook inschrij- De directeuren J.M.H. Kerstens en R.L. de Bakker gaven daarover een ’’Mededeling aan het personeel” uit. In die mededeling staat dat het opschorten van het besluit gebeurd is na overleg met de ondernemingsraad in Waddinx veen en gelet op de adviezen van de cen trale ondernemingsraad en de vakbon den. Over de door de gemeente Wad- Na overleg met de O.R. te Waddinxveen, gelet op de adviezen van de COR en de Vakbonden, is de directie bereid het voorgenomen besluit de produktie de komende jaren in Delfzijl te concentre ren, op te schorten tot eind februari 1989. In genoemde periode zullen ons voorstel en mogelijke alternatie ven met de daarvoor opgestelde overlegorganen besproken worden. Het resultaat van dit overleg zal de basis vormen voor de advies aanvraag. De vrijdag gedane mededeling volgde op een roerige jnorgen, waarin de me- dewerkers/sters hadden geprotesteerd tegen de strategische toekomstvisie van de directie. Ze gingen met spandoeken de straat op en onderbraken spontaan het werk. De teksten op het linnen lo gen er niet om. Ook het kantoorperson eel deed een duit in het zakje door voor de ramen de tekst ”Te koop, incl. direc tie” op te hangen. Er is opdracht gegeven om het bagger depot in het Gouwebos zodra daartoe de mogelijkheid bestaat te verwijderen. Onlangs is één van de perskaden van het baggerdepot van de gemeente Boskoop net buiten het westelijk gebied van het Gouwebos doorgebroken, waarbij schade is ontstaan aan sloten en dui kers. De eigenaar van het baggerdepot is voor deze schade aansprakelijk gesteld en is gesommeerd de schade te herstel len. In eerste instantie werd de perska de gedicht en de duikers schoongespo- ten en kort geleden zijn ook de sloten uitgebaggerd, zodat het geheel thans weer in de oude toestand is hersteld. Van de scholen R.M.T.S. en R.H.S.T.L. te Boskoop is een brief ont vangen met lesmateriaal over het Gou webos, zoals deze is verspreid over ze ven basisscholen in Boskoop. Het le smateriaal kwam tot stand in overleg met het recreatieschap en zal bij de ba sisscholen in Waddinxveen en Boskoop onder de aandacht worden gebracht. WADDINXVEEN - De RTW-radio verzorgt komende zaterdag de laatste uitzending van dit jaar via het kabelnet op de FM-band 101.1 Mhz in stereo. Op deze Oudejaarsdag wordt ’s middags om twaalf uur het AVRO-gesprek van Gerrit den Braber met de 57 jaar gewor den burgemeester C.M. van der Linden uitgezonden. Het Weekblad voor Waddinxveen deed reeds uitgebreid verslag van dit inter view. Inmiddels heeft de lokale omroep RTW van de AVRO toestemming ge kregen dit programma in zijn geheel over te nemen. De RTW zendt het één uur durende programma uit op Oudejaarsdag van 12.00 tot 13.00 uur op 101.1 Mhz op de kabel. deel in het woon-werkverkeer verkrij gen door het aantal sneldiensten uit te breiden. Voor het goed functioneren van het busvervoer en met name de sneldiens ten zijn echter wel goede wegvoorzie- ningen nodig, zoals vrije busbanen. Hierdoor kunnen de bussen de files ont zeilen. Alleen snelle en comfortabele bussen kunnen in de spitsuren een echt alternatief vormen voor de automobi list. Westnederland ziet in dit verband voldoende mogelijkheden voor een sterke groei van het openbaar vervoer. Daar is iedereen in de Randstad bij ge baat. Indien de broedtijdsluiting van het Gouwebos werkelijk doorgaat wordt de grootste bezoekersgroep 5 maanden lang geweerd. Hondenoverlast en agressie.in de woon wijken neemt toe, terwijl de sociale controle in het Gouwebos wegvalt. Vandalisme kan hoogtij vieren. Eén of ficiële toezichthouder is ruim onvol doende. Tevens neemt het wangedrag tegenover dieren toe. In de loop der jaren zijn door mij of mijn honden gevonden: Een geheel geplukte, nog levende duif; met rietjes opgeblazen kikkers, pad den, vissen; Diverse gedumpte tamme konijnen 1 cavia; Eenden, dood of stervend, compleet met vishaak. Onderhouds- en drijfjachtongelukken zullen blijven gebeuren. Tot grof ge hakt vermalen eenden en kuikens in de gemaaide onderbegroeiing. Aange schoten wild uit de Voorofsche Polder. Bovendien liep de Zevenhuizense \7pv] ,.«1 aa» ntulz katar Ar» rlit Odf AAn G I I'd! Eli Grijze portemonnee met geld en sleu- t en chauffeursdiploma; zwart-leren brom- fietstas; doorzichtig plastic mapje met bescheiden zoals rij- en kentekenbe wijs; keuringsrapport en bloedgroeppa- pieren; blauw Agu-regenpak; plastic tas van ’’Formido” met gereedschap; strip penkaart; giromaatpas; zilveren scha kelarmband; bankpas. WADDINXVEEN - Voor de medewerkers/sters van de vestiging van NKF Kabel BV aan de Noordkade is de laatste week van dit jaar nog iets minder somberder dan die al was. De directie van het bedrijf besloot na melijk vorige week vrijdag het voorgenomen besluit om.de produktie van telecommunicatiekabelsystemen over te plaatsen naar Delfzijl en 220 van de in totaal 1.500 arbeidsplaatsen in Waddinxveen, Delft en Delfzijl te schrappen op te schorten tot eind februari 1989. WADDINXVEEN - In De Schaaps kooi aan de Nesse is woensdagavond 4 januari weer de eerste avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel in het nieuwe jaar. Met God te loven en te prijzen dóór middel van het lied zal het nieuwe jaar ingezet worden. Baps Sip zingt een aantal liederen, zich zelf begeleidend op de gitaar en bege leidt door piano. Het samenzingen is een belangrijk onderdeel van deze avond. Kees Neven houdt een korte inleiding over het hoe en waarom van het zingen, naar aanleiding van een bijbelgedeelte. De hervormde ontmoetingskring houdt deze avond in het gebouw De Schaaps kooi (achter de Brugkerk) aan de Nes se. Vanaf 20.00 uur is iedereen van harte welkom. gauw een doodgebeten haas. Voor fazanten en patrijzen is het Gou webos veel te nat. De fazantenhaan woont op de begraafplaats en wordt nooit broeds. De meerkoeten en water- hoenders broeden niet in schone, be- schoeide sloten en vijvers. Alleen de talloze tamme eenden broe- den overal, van slootkant tot voortuin. Houtduiven zijn eveneens weinig kies- keurig en broeden in^dere beschikbare boom. Als het Gouwebos een rustgebied moet’ worden, is het raadzaam de toegangs-/ bruggen en dammen weg te halen. Dus geen rumoerige schoolklassen, stropen-' de katten, trimlopen, wandelaars met? honden. Geen aanleg- en onderhoudswerkzaam-V heden, geen toezichthouder met inzet-? bare honden. De sloten er omheen dras-', tisch verbreden, enkele uitkijkposten langs de buitenrand plaatsen. Een re-.? servaat maken. Dan is het doel, een vrij recreatiege-» De kleinwildbezetting van het Gouwe- bied, voorbijgestreefd. bos is altijd minimaal geweest. Enkele hazen, meest lijdend aan leverbot of A. PONSIOEN coccidiose, in gevorderd ziektebeeld, zó Waddepad41. op te rapen. Maar een dode haas is al --- WADDINXVEEN -' Dansschool Van der Lubbe heeft voor de vijfde achter eenvolgende keer een Kerstbal gehou den. Vanwege de grote belangstelling moest men ook dit jaar weer uitwijken van de lesgeeflokaliteit Het Trefpunt naar de Rozenburcht in Boskoop, waar ook dit jaar al het mogelijke gedaan was om de zaal sfeervol aan te kleden. De leerlingen en overige belangstellen de konden zich vrijelijk bewegen op de dansklanken van de voortreffelijk spe lende band Flame uit Den Haag. Niet alleen het zelf dansen kwam aan bod, ook het kijken naar dans en kwam uit gebreid aan de orde. Twee dansparen (finalisten bij de Ne derlandse kampioenschappen) lieten hun kunnen zien in Ballroom en Latijns Amerikaans. Het werd een grandiose demonstratie. Ook het jazz dansen en tapdansen kwa men aan de orde, hetgeen gebracht werd door de groep Stap In uit Delft. Zoals ieder jaar weten Guus en Renée van der Lubbe een speciale act te bren gen waarin alle leerlingen en belangstel lenden een fijne Kerstdagen en een goe de jaarwisseling gewenst werden. Dit jaar was de wens verborgen in een slapstick Rumba gebracht door Tamara de Kwaadsteniet en Arthur Köllmann. ”Het is altijd fijn om naar een hoogte punt te werken zoals het Kerstbal. De bezoekers zijn stijlvol gekleed, de zaal is gezellig aangekleed, de muziek fijn en dan kan ’t haast niet beter. Jammer dat het weer zo snel over is, want dit soort avonden zou je vaker willen. Gelukkig dagavond weer een competitiewedstrijd spelen enwel tegen Thornax uit Woer den. Voor een handjevol publiek in Moerka- pelle konden de dames geen vuist ma ken tegen dit goed verdedigende team. De eerste set ging met 9-15 naar Thor nax t 1‘ mes eerst nog een 1-11 achterstand wis ten te verkleinen. De tweede set gaf een omgekeerd beeld te zien, de Zevenhuizense dames wisten nu met een sterke service de aanvals- combinaties van Thornax te verminde ren. - aanval nu een stuk beter en dit gaf een 15-9 setwinst. In de derde set liet Rentokil de dames tels; mapje met rijbewijs; paspoort van Thornax weer te ver uitlopen naar 6-10. Maar met een goede vechtlust wis ten de Rentokil dames terug te komen en kwam weer op gelijke hoogte (12- 12). Echter weer konden de dames op ht beslissende moment niet tot scoren ko men en ging deze set met 12-14 naar Thornax. ZEVENHUIZEN - Tijdens deze competitieloze weken zal het Zevenhui3 zense heren-volleybalteam van Rentokil-ZVH, waarvan de heren in de halve bekerfinale zijn gekomen en de dames verlies hebben geleden, wat oefenwedstrijden spelen. De vierde set gaf weer een spannende strijd te zien, de dames wisten nu een 2-, sche Herenthals. Deze wedstrijd wordt 10 achterstand om te buigen naar een in het Dorpshuis Swanla gespeeld en zal 13-12 voorsprong, maar ook nu weer m i- konden ze op het juiste moment nietj door drukken en werd het toch nog 14- 16 voor Thornax. WADDINXVEEN - Volgende De derde set werd een formaliteit, Ren- i tokil probeerde het team van Safeco op zoals gebruikelijk worden gehouden iij de nul te houden, maar pas bij 0-12 wist deze ploeg mét een frommelbal het eer ste punt te scoren. Uiteindelijk werd het 4-15 voor de Zevenhuizense heren en zullen ze in de halve finale het gaan op nemen tegen het team van Nashua/ VCG. dinxveners bellen. Teruggekeken wordt op 1988 en voor uitgeblikt naar 1989. Luisteraars krij- gen de gelegenheid familie en bekenden verbonden en de deelnamekosten zijn een goed Nieuwjaar te wensen. De luisteraars kunnen ook zelf de studio bellen. Het telefoonnummer van de stu dio van de lokale omroep RTW is 10379. om 20.00 uur beginnen. Vorige week speelden de heren in Aal- ten tegen het team van Safeco/Bovo in het kader van de Nationale Volleybal- beker een wedstrijd in de kwartfinale. Kon het team van Safeco/Bovo vorig seizoen de Zevenhuizense heren in deze bekerronde nog onderuit halen, dit was op deze woensdagavond niet mogelijk. Rentokil-ZVH had in de beginfase wat moeite om in hun ritme te komen en daardoor kreeg Safeco/Bovo de kans om punten te scoren. Vooral het blok aan Zevenhuizense kant liet teveel door. Maar nadat het 8-2 was voor Safe co/Bovo ging bij Rentokil de machine pas draaien. Met een sterkere service zorgde Rentokil voor wat wanorde bij de gastheren en kreeg het blok de kans zich goed in te stellen op deze aanval len. Deze set werd dan ook met 9-15 door Rentokil gewonnen. In de tweede set verliep het vanaf het begin gelijk goed voor Rentokil, de pass lag goed, zodat Laurens Clardeij zijn genodigd hierbij aanwezig te zijn. Deze it j i. ti- ji: ii- ii i j LEZERS schrijven weeïj zijn de eerste Nieuwjaarsrecepties van allerlei Waddinxveense en regionale or ganisaties en instellingen. Ook sport’ verenigingen doen hier uiteraard aan mee. Op maandag 2 januari zal van 17.00- 18.30 uur in de raadzaal van het ge; meentehuis een nieuwjaarsbijeenkomst gehouden worden waar Waddinxvener| en Waddinxveense bestuurders elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar kunnen overbrengen. Een ieder d(è daar belangstelling voor heeft wordt uit- jj i_ 1- xta uitnodiging is uiteraard ook bedoeld voor vertegenwoordigers van het Wad dinxveense bedrijfs- en verenigingsle ven. Het bestuur van de tennisvereniging ’’Waddinxveen” nodigt al haar leden en andere belangstellenden uit voor haar nieuwjaarsreceptie. Deze receptie zal i i:i- iii het clubhuis aan de Alberdingk Thijm- laan op zondag 8 januari 1989 vanaf 16.00 uur. Zondag 1 januari receptieert Waddinx-. veen-voetbal ter gelegenheid van het Nieuwjaar. De receptie vindt plaats irt de kantine van de vereniging op het sportcomplex de Sniep. De receptie wordt vooraf gegaan doof de traditionele oliebollenwedstrijd tus sen Oud-Waddinxveen en Waddinx veen zondag 1, welke wedstrijd om 13.00 uur aanvangt. Voor het uitwisse len van nieuwjaarswensen is er gelegen heid vanaf 15.30 uur tijdens de receptie. Pagina? Het jaar 1988 bleef voor Westnederland iets achter bij de verwachtingen. In to taal schat Westnederland het aantal rei zigers in 1988 op ruim 61 miljoen, onge veer 1 1/2 minder dan het record 1987. Belangrijkste oorzaak van deze lichte daling is het zeer zachte weer van begin 1988. De terugloop van het vervoer werd in de volgende maanden van het jaar grotendeels ingelopen. Voor 1989 verwacht Westnederland weer een duidelijke stijging van het aan tal reizigers. Met name de sneldiensten doen het goed. In 1988 steeg het aantal rezigers op de sneldiensten met ruim 12 Westnederland wil een groter aan-

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 7